|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: trebuh po CR
22.1.2010 13:17:39   
donna22
Aja, pa klistiranja ni bilo ... HBuser posted image Sem pa imela tudi jaz elektivni CR zaradi medenične lege, ampak so mi ga potem naredli 4 dni prej kot je bilo načrtovano, ker sem imela zelo visok pritisk.

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: trebuh po CR
22.1.2010 13:19:49   
vekybel
Jaz bi najraje naravno rodila če bo šlo, ampak ker je otrok v medenični vstavi ne vem kaj bo.
Upam da se obrne, če ne pa bomo šli pač na CR.


IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Jaz sem imela CR v ptujski porodnišnici s splošno anestezijo, pa sem imela kateter. V Sloveniji se praksa od porodnišnice do porodnišnice kar razlikuje ...


A te smem vprašat če so ti na Ptuju probali obrniti otroka ali greš takoj na CR?
....jaz tudi nameravam na Ptuj, a tam ti prinesejo štručko takoj ali kako gre?

Najlepša hvala za odgovore vsem puncam.


(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: trebuh po CR
22.1.2010 13:40:58   
donna22

IZVIRNO SPOROČILO: vekybel

Jaz bi najraje naravno rodila če bo šlo, ampak ker je otrok v medenični vstavi ne vem kaj bo.
Upam da se obrne, če ne pa bomo šli pač na CR.


IZVIRNO SPOROČILO: donna22

Jaz sem imela CR v ptujski porodnišnici s splošno anestezijo, pa sem imela kateter. V Sloveniji se praksa od porodnišnice do porodnišnice kar razlikuje ...


A te smem vprašat če so ti na Ptuju probali obrniti otroka ali greš takoj na CR?
....jaz tudi nameravam na Ptuj, a tam ti prinesejo štručko takoj ali kako gre?

Najlepša hvala za odgovore vsem puncam.




No, jaz neke želje po naravnem porodu nisem imela, tako da mi je konec koncev medenična vstava celo ustrezalauser posted image

Ne, na Ptuju ni nikogar, ki bi delal te zunanje obrate, to se dela kje drugje po Sloveniji, ampak te ne pošiljajo ... Še ni ta zunanji obrat nič uveljavljen na tem koncu. No, meni je G kar rekel, da bom šla na CR (sicer me je potem vprašal, če bi rada probala naravno, pa sem seveda rekla, da ne) in to je bilo to. Katerega G pa imaš ti?

Ne, user posted image ti žal ne prinesejo takoj, moraš bit najprej 4 ure na intenzivni negi, potem pa te odpeljejo na oddelek in tam dobiš user posted image . So pa mojega spustli na intenzivno, pa mi je prinesel slike od najine bebike pokazat pa neki posnetek itd. user posted image Sicer se spomnim, da sem bla vsa omotična, on pa ves ganjen in solzen, ko mi je tisto kazal in mi je blo tak lepo, ko sem ga vidla tak razneženegauser posted image

Zdaj sem vidla, da si mi tudi ZS poslala ... Če imaš še kako vprašanje, mi ga lahko tudi tja pošlješ, lahko pa ti tudi tu odgovorimuser posted image

(odgovor članu vekybel)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: trebuh po CR
22.1.2010 13:41:40   
donna22
Sem zdaj prebrala ... Ti bom na ZS malo poslala, kako je to potekalo ...user posted image

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: trebuh po CR
24.2.2010 10:33:51   
Oren
Sama sem tudi iz Ptuja ampak  sem imela CR v Postojni.Imela sem elektivnega zaradi medenične vstave. Sem se prišla v porodnišnico komaj dogovarjat za datum, potem pa so naredili ultrazvok in me kar poslali v operacijsko ker skoraj ni bilo več plodovnice. Imela sem spinalno tako da sem bila cel čas budna, moj mož je bil zraven posega. Ko so vzeli hčerkico ven, so nama jo pokazali potem pa je šel mož z njo da so jo prvič stehtali zmerili in vse ostalo. Ko so me zašili in porihtali so me odpeljali na hodnik kjer sta me že čakala da smo se še malo vidli in da so mi jo dali v naročje potem pa na intenzivno nego. Kateter sem imela 2 dni, čeprav sem morala vstati že naslednji dan.
Zdaj sem nekje 6 tednov od CR pa imam še vedno omertvičen občutek okrog rane.
7 dni po CR rezu sem bila že skoraj v celoti brez bolečin.

< Sporočilo je popravil Oren -- 24.2.2010 10:34:47 >

(odgovor članu donna22)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: trebuh po CR
25.2.2010 13:20:50   
soncek78
Zaupala vam bom mojo porodno zgodbo...
 
Zdaj bo že skoraj tri leta odkar sem rodila mojo prečudovito punčko s CR, in sicer 03.04. bo upihnila 3. svečke... Kako hitro beži čas...
 
Imela sem urgentni carski po 17 urah porodne sobe. Bila sem že 11 dni čez rok. Bilo je hudo, odprta sem bila, a moja pupica je bila velika, pa še čudno je imela postavljeno glavico. Pa so me spraševali, ali želim epiduralno... ampak resnično nisem mogla več, zato sem se odločila za totalno anestezijo.
 
Zbudila sem se čez urco in tati je v kotu pestoval Nikico. Pokazal mi jo je in ko sem jo zagledala sem rekla: "Kako je lepa!" in tega trenutka se dobro spomnem, njenega malega rožnatega obrazka in lepih učk. Potem pa sem spala vse do jutra, ko so me premestili na oddelek. Že ob 8 zjutraj so mi pripeljali posteljico in v njej je ležala moja punčka in njene učke so me tako nežno gledale in govorile tukaj sem mamica, tvoja punčka... Gledali sva se in stisnila sem jo v naročje in božala...Prečudovita in moja mala punčka! Tako smo se crkljali. Sicer dojenje ni steklo takoj, ker nisem imela mleka, šele peti dan sem ga dobila... ampak je že šlo.
 
No od tistega jutra sva neločljivi. Zvečer so me sestre spraševale, ali jo odpeljejo v štacijo, ampak je bil moj odgovor "ne". Z mano bo. Ko sem gledala mojo malo popolno punčko sem bila samo srečna...
 
Sedaj, ko razmišljam, kako bi lahko bilo, si rečem, samo, da je moja punčka zdrava, pa naj bo CR ali naravni porod... Res da je tisti prvi trenutek pomemben, pa saj jo je tati cartal in tako je bil ponosen... da sem tudi jaz bila srečna še za njega...
 
 In glede bolečine po carskem rezu je bila že pozabljena... no ko sva se dojili, me je zaščemel rez, ampak bolečine ni bilo.
 
Z najino punčko sva doživela toiko lepih, ma kaj lepih, prečudovitih trenukov... in osrečuje nas vsak dan... najina mala navihanka
 
Zdaj počasi načrtujeva še enega dojenčka... pa saj ni važno, kako bo prišel, le da bo zdrav...
 
Lepo se imejte punčke...

_____________________________

Smile and the world will smile with you!

Najina Sončica Nika je pokukala na svet 03.04.2007.

19. 04.2013 nas je razveselil najin sonček Luka.

Sedaj imava dva čudovita zakladka :D


(odgovor članu Oren)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: trebuh po CR
28.2.2010 19:42:15   
vaney
Jaz sem 18 dni po CR, pa me še zaboli spodnji del trebuha oz. notri nekje. Saj še sama ne vem točno, kaj me zaboli. In, ko se ponoči vstanem, me občasno zapeče tam, kjer je rezano. Je to normalno? Koliko časa se še pojavljalo bolečine? Prvič sem rodila vaginalno in bila sicer res fajn rezana in šivana, ampak sem veliko lažje prenesla okrevanje (po 2 tednih je bilo ok) kot pa tale CR (medenična vstava), ko sploh nimam občutka, koliko bolečine je še normalno, kako vem, da se vse ok celi, kdaj bom lahko šla normalno na sprehod brez strahu, če dvigujem preveč (za dvignit košaro od vozička, nesti lupinico z user posted image ), kdaj bom lahko brez strahu, da mi kaj poči, zrihtala starejšega sina (2 leti, 15kg) za vrtec, zraven še user posted image , normalno vozila in opravljala vsa dela v hiši. Zdaj si skoraj nič od tega še ne upam...kakšne izkušnje dobrodošle... Da vem, ali samo jaz kompliciram ali je to vse normalno?

Trebuha od popka navzdol pa tudi jaz še ne čutim...sem ravno prej pod tušem poskušala trebuh potegnit noter, pa me sploh ni ubogaluser posted image

_____________________________

23.1.2008; veliki nagajivec Anže
10.2.2010: mala navihanka Daša

(odgovor članu soncek78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: trebuh po CR
3.3.2010 20:58:58   
modrasmotka
sem brala te vaše zgodbe.
a so kateri tudi noge obvezali z povojem ko je prvič in drugič ustala??

jaz trebuh že nekako čutim,sam me pa ta šivi neznosno srbijo.a še katero al je to normalno?
bo pa kmal 7 mesecev od CR.veš čas sem si natiho želela imeti CR nevem zakaj ampak sem se preveč bala poroda kako bo poteku in kako se bom mučla.potem sem ša dan čez rok začela krvaveti se je pa maternica začela luščiti prej kot bi se mogla in sem itak pod nujno šla pod nož.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: trebuh po CR
21.3.2010 19:26:18   
Poletna09
modrasmotka: tudi jaz sem ze skoraj 7mes po CR in morem rect da mene na trenutke tudi FULL srbi na mestu kjer sem bila sivana..baje da ko srbi se celi;)

(odgovor članu modrasmotka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?