|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:33:47   
manna
rija, ampak tele napitki imajo barvila, sladila, ojačevalce okusa...user posted image


(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:43:27   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: manna

rija, ampak tele napitki imajo barvila, sladila, ojačevalce okusa...user posted image




neeeeee, to je pa ja naravno zdravje! v prašku!


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:48:21   
rija
imajo ja. ampak jih ima glih tak kupljen jogurt, musliji, marmelade...edino, če boš vse doma pridelala, ne boš škropila...bo šlo nekak skozi.



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:51:22   
water lily
IZVIRNO SPOROČILO: manna

rija, ampak tele napitki imajo barvila, sladila, ojačevalce okusa...user posted image




Pa verjetno manj hormonov in ostalga sranja k piščančje meso kupljeno v štacun.
Praški so dopolnilo(recimo jst jih popijem v šihtu če ne morem na kosilo pa tk). Ni to da bi od tega živeluser posted image

(odgovor članu manna)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 15:56:13   
rija
niti približno, da živiš od tega. to so le dodatki....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu water lily)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:08:14   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: rija

imajo ja. ampak jih ima glih tak kupljen jogurt, musliji, marmelade...edino, če boš vse doma pridelala, ne boš škropila...bo šlo nekak skozi.




To pa sploh ni res.
Obstajajo številni jogurti, ki so narejeni samo iz mleka, sladkorja in sadja. Tudi marmelade. Za muslije ne vem, ker jih ne jem, sem pa prepričana, da obstajajo tudi samo taki, kjer so kosmiči in suho sadje.

Žal ta hrana ne vsebuje beljakovin.

Sicer pa menda velja velik govej zrezek z veliko limone. Zelene solate samo malo in če res ne moreš brez.

Ah, ko bi praksa bila tako lahka kot teorija. user posted image

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:24:10   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Sem se spomnila: jogurt s sadjem, pa recimo pečena jobolka.

Kaj pa skuta s sadjem ali pa skuta z marmelado (kakšno žličko)


Sadje je OH, jogurt so beljakovine, prav tako skuta., Torej se tega ne sme mešat.

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:25:02   
rija

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Obstajajo številni jogurti, ki so narejeni samo iz mleka, sladkorja in sadja.



seveda obstajajo.

in ko je teorija težko izvedljiva v praksi, nastopi "kemija" user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:25:56   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Kaj pa salame - polika in kakšna suha sala - a to se lahko, seveda brez kruha?


Ja, to lahko. Beljakovine se lahko mešajo z maščobam, ne smejo se pa OH mešat z maščobam in beljakovinam.

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:27:05   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: nebo

O to pa je super, potem pa mi itak nič ne preostane kot zelena solata, pa suha riba in suho belo meso, pa pusta skutauser posted image user posted image

Bi bilo bolje, da vprašam kaj lahko jemo za večerjouser posted image user posted image user posted image


Lahko ješ tudi zmešana jajca s kakšno zelenjavo, npr. z bučkami so zelo dobra. To narediš kot omleto.

(odgovor članu nebo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:28:53   
rija
z enim rumenjakomuser posted image ostalo beljaki

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:30:00   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: rija


IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Obstajajo številni jogurti, ki so narejeni samo iz mleka, sladkorja in sadja.



seveda obstajajo.

in ko je teorija težko izvedljiva v praksi, nastopi "kemija" user posted image user posted image user posted image


V primeru jogurtov in verjetno tudi marmelad je praksa kar lepo skladna s teorijo. Noben problem ni dobit jogurta, ki je že zapisane sestave.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:30:59   
rija
moj pravi, da si naj jogurt zvečer kar črtam, če se mislim iti tole z beljakovinami.

jaz mu verjamem. zelo.
samo ne ubogamuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 16:42:25   
bumerang
Mleko in mlečni izdelki itak, vsaj po moje, ne spadajo nikamor. Ker so bogati z B in OH z dodatkom M. In jih zagotovo ne moremo jemati kot čiste B.
Pogojno so verjetno lahko sami s sabo.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 17:00:37   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: janapan
Pa še to je pomembno da ne ješ tik pred tem ko greš spat ampak imaš zadnji obrok ob6h in potem konec...nič prigrizkov.....
Pa bo.....
s tem se tudi jaz ne strinjam. Vse je odvisno od vsakega posameznika.

Jaz nisem par mesecev nič jedla po 18 uri pa ni šlo kaj dost dol, tak da,.. sem mnjenja kot sem ga napisala že zgoraj--odvisno od posameznika.

(odgovor članu janapan)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
7.1.2010 17:08:09   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: tasa_m

s tem se tudi jaz ne strinjam. Vse je odvisno od vsakega posameznika.

Jaz nisem par mesecev nič jedla po 18 uri pa ni šlo kaj dost dol, tak da,.. sem mnjenja kot sem ga napisala že zgoraj--odvisno od posameznika.



seveda. zadeva je čist preprosta - če predpostavimo da je dnevni vnos 1800 kcal je nekak običajno, da je zadnji obrok (večerja) tisti, ki prinese višek kalorij. če pa si ti energijski vnos lepo razporediš čez cel dan, potem je čist vseeno al zadnji obrok poješ ob 16ih al pa ob 22ih... edino un ob 22ih te zna tiščat v želodcu. zato kao velja 'ne večerjat', čeprov če ti čez dan poješ tok več na ta račun ti seveda nič ne pomaga.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
23.2.2010 8:00:02   
2ursae
kaj pa pivski kvas? Zvečer, preden grem spat, si naredim napitek v katerega zmešam suh pivski kvas, prašek Basico (za razkisljevanje telesa) in malo Cedevite za boljši okus. Vse to je 100% natur, pivski kvas je super zadeva - ima beljakovine, vitamine B-kompleksa in še kaj. OK, ima tudi nekaj OH, ampak glede na to, da je zadeva zdrava, me ne moti.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
23.2.2010 22:47:51   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: 2ursae

kaj pa pivski kvas? Zvečer, preden grem spat, si naredim napitek v katerega zmešam suh pivski kvas, prašek Basico (za razkisljevanje telesa) in malo Cedevite za boljši okus. Vse to je 100% natur, pivski kvas je super zadeva - ima beljakovine, vitamine B-kompleksa in še kaj. OK, ima tudi nekaj OH, ampak glede na to, da je zadeva zdrava, me ne moti.


pa "vzhajaš"? user posted image user posted image


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
15.3.2011 14:46:06   
moteco
beljak
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: nebo

Kaj pa salame - polika in kakšna suha sala - a to se lahko, seveda brez kruha?


Ja, to lahko. Beljakovine se lahko mešajo z maščobam, ne smejo se pa OH mešat z maščobam in beljakovinam.


Točno to, veliko ljudi dela napako, da je meso pa krompir ali pa riž (ta naj bi manj redil), ampak za telo je to strup. To je namreč tako težko prebavljivo, da ima veliko ljudi potem občutek, kot da imajo kamen v želodcu.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
16.3.2011 12:46:45   
Anonimen
Ampak, če npr. ne smeš mešati sadja in beljakovin/OH, potem npr. ne bi smel jesti niti pz kruha (OH) z marmelado BS (sadje). user posted image

(odgovor članu moteco)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
23.3.2011 22:35:29   
sanelaa
NO, jaz sem tudi zvečer na beljakovinah oz. se trudim. Jem predvsem veliko solate, s tuno ali z jajčko ali s kašnim lahkim sirom, pa skuto z jogurtom ali pa kakšno omleto, piščančji ali puranji zrezek, kakšno zelenjavo z žara (bučke in melancani), džuveč z jajčko.........

Jaz sicer nisem sama pri sebi tako stroga, seveda tudi grešim oz. čez dan poskušam jest vse v manjših količinah, obvezno zajtrk, malico,polovično porcijo kosila......... v torbici imam zdaj vedno kakšno čokolado iz sirotke (dm, muller) ali pa kakšno frutabelo, jabolko............
KO se ti nekaj zlušta, moraš to pojest, npr. sladoled, čokolada, ampak v manjših količinah in jaz jem zdaj temno čokolado, z najmanj 70% kakava, kavo še vedno pijem eno na dan.......

Veliko vode, jesti na tri ure, zmajšati vnos maščobe oz. uporabljati t.i. zdravo maščobo (kokosovo mast in olje), gibanje..........pa bo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
23.3.2011 22:37:53   
sanelaa
Nekaj me zanima............zdaj je namesto Herbalifa vedno bolj popularen NUpo oz. tole hujšanje Špele Grošelj z Nupo izdelki.
Res me zanima koliko je zdravo da ženska že en mesec vsak dan je samo te izdelke in nič drugega? In kaj se bo zgodilo ko bo začela jest vse normalno? Mislim, res mi ne gre v glavo kako je to lahko normalno in tako oglaševano kot zdravo. Mislim , najboljše da vsi začnemo samo šejke pit.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Beljakovine - katere za večerjo?
24.3.2011 5:59:30   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: sanelaa

Nekaj me zanima............zdaj je namesto Herbalifa vedno bolj popularen NUpo oz. tole hujšanje Špele Grošelj z Nupo izdelki.
Res me zanima koliko je zdravo da ženska že en mesec vsak dan je samo te izdelke in nič drugega? In kaj se bo zgodilo ko bo začela jest vse normalno? Mislim, res mi ne gre v glavo kako je to lahko normalno in tako oglaševano kot zdravo. Mislim , najboljše da vsi začnemo samo šejke pit.


Ful. Sej veš, praški so VEDNO bolj zdravi od prave hrane in MIGANJA.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?