|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
12.12.2009 18:29:42   
GILDA
ja raci boš mogla udarit po mizi in to uredit,..za otroka je to zelo dobro,saj se mu življenje zelo poboljša,...probaj otroku nekako predstavit vse skupaj kot igra,..obljubi ji kakšno nagrado po pregledu na ORL-ju,...upam, da ti uspe,..

mojca75,..jaz sem bla kar v strahu preden smo šli v bolnico(bala sem se predvsem nove gripe,da se ne bi nalezel,saj so bili v bolnici otroci bolani z gripo)in sem se kar nasekirala,..tako da bi mogli bit v bolnici od pon. pa do čet. pa sem zdravnika nažicala da smo šli že v sredo domov in se je tudi strinjal, da gremo da smo trenutno bolj na varnem doma kot v bolnici,..saj veš kako je v igralnici,..pa igrače,..to imajo otroci vse po ustih,..moram pa priznat , da živim 2 minute od bolnice,...tudi zaradi tega nas je spustil,..probaj tudi ti vprašat saj po novem letu spet napovedujejo val gripe,...in drži se tega, da ko greste domov mora otrok biti doma 2 tedna (vsaj) in res mora ostati zdrav,...naš mali je zdaj po 10 dneh od posega že ful dober pa še zna reči da težko požira,..

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
14.12.2009 20:58:05   
tinaaja
Se par vprasanj:
ce ima otrok predpisana zdravila, ali jih moras vzeti sabo ali jih dobi  v bolnici? Tablete niso problem, ima pa tud en antihistaminik v steklenici, ki jo hranimo v hladilniku.
ali na dan operacije res ne smejo nic jesti? user posted image  Ledeni caj bomo naredili zalogo. user posted image
a otroka sedirajo v sobi ali ga odpeljejo? A lahko izbiras, a dobi maso al kanal?
Kdaj je smiselno, da pridem na dan operacije na obisk - z njo bo moz, ker imamo doma se eno dojencico.
A ce jim odstranijo samo zrelnico, imajo tudi problem s hranjenjem in rabijo pasiranje?

Je smiselno vzeti sabo kasne knjigice, igrace,...? Morda kdo ve, kako je s sobami na novi lokaciji? Igralnico?

Uff mal me zivcki dajejo user posted image


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu GILDA)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
14.12.2009 21:17:05   
tinaaja
Se to - a je bil kaksen otrocek zavrnjen zaradi kaslja? Mala sicer kaslja minimalno trenutno, ampak ze 2,5 meseca. Tako da je za pricakovat, da bo kasljala celo zimo user posted image  Je pa drugace zdrava, pljuca ok, kri ok.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
14.12.2009 21:34:59   
end1

IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

Se to - a je bil kaksen otrocek zavrnjen zaradi kaslja? Mala sicer kaslja minimalno trenutno, ampak ze 2,5 meseca. Tako da je za pricakovat, da bo kasljala celo zimo user posted image  Je pa drugace zdrava, pljuca ok, kri ok.


moja je tudi kašljala, so jo vseeno operirali, saj je bil za kašelj vzrok žrelnica.

prejšnja vprašanja, jaz bi zdavila vzela s seboj, al pa se predhodno v bolnišnici pozanimala, tud z mojo je bil mož, ker sem mala dojenčka doma in nisem šla na obisk, saj so po operaciji lahko zaradi narkoze slabi. Je pa naša bila prvi dan sprejeta in operirna, drugi pa že odpuščena iz bolnišnice. Igrače je boljš da vzame s seboj, vsaj nekaj ker znajo z igralnico zakomplicirat zaradi gripe.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
14.12.2009 21:39:50   
tinaaja
end1, hvala. Ja saj pri nas je (upam) tud zrelnica vzrok kaslju. Ampak lahko bi naceloma hoteli, da je cisto zdrava.
Hja, me jutri caka ornk pakiranje se mi zdi user posted image  

A ste svoje otroke kaj pripravljali na bolnico, operacijo? Jaz ji kar nocem nekaj zacet govorit, da ne bo kaj prestrasena prezgodaj. Bi nekako sproti probala ji razlagat- stara je 2,9 let.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
14.12.2009 22:13:00   
end1
ja moja je imela 3,3leta in sem ji vse obrazložila, mene prav presenečajo ti malčki kako zlahka sprejmejo te stvari, tudi ko sem šla rodit in je bila še manjša.

želim vam, da vam lepo mine in da bo rezultat tak kot pri nas - odličen!!!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
15.12.2009 14:19:15   
GILDA
tinaaja.--zdravila vzemi s seboj,..po mojem ti jih ne bodo dali,..dan pred operacijo ne smejo jesti od 18h(po večerji ) pa celo jutro po posegu lahko samo pijejo,...okoli 16h dobijo puding....
otroka ti delno omamijo v sobi ko ga ti imaš,..mu dajo neki sirup da so malo čuknjeni,..nič kaj takega,...
dan po operaciji so ponavadi celi zaspani,..al pa tudi ne ,..mislim da ko odstranijo samo žrelnico ni tako hudo,..ker jih ne boli,..pri mandljih so bolj bogi,..tako da popoldne greš lahko na obisk,..
našemu so odstranili mandlje in je blo rečeno, da samo pasirano 1 teden,..ma naš ni šans da bi jedel pasirano,..tako, da smo vse rezali na majhne koščke pa je vseeno šlo,..srečno!!

(odgovor članu GILDA)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
15.12.2009 15:24:36   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: GILDA

tinaaja.--zdravila vzemi s seboj,..po mojem ti jih ne bodo dali,..dan pred operacijo ne smejo jesti od 18h(po večerji ) pa celo jutro po posegu lahko samo pijejo,...okoli 16h dobijo puding....
otroka ti delno omamijo v sobi ko ga ti imaš,..mu dajo neki sirup da so malo čuknjeni,..nič kaj takega,...
dan po operaciji so ponavadi celi zaspani,..al pa tudi ne ,..mislim da ko odstranijo samo žrelnico ni tako hudo,..ker jih ne boli,..pri mandljih so bolj bogi,..tako da popoldne greš lahko na obisk,..
našemu so odstranili mandlje in je blo rečeno, da samo pasirano 1 teden,..ma naš ni šans da bi jedel pasirano,..tako, da smo vse rezali na majhne koščke pa je vseeno šlo,..srečno!!


je že GILDA napisala. v sobi dobijo tako kremico na dlan in tam k pride kanalček,ratajo kar zaspani,vseeno jim je.tako da nič bat.

če malo kašlja ni panike,zato kar pogumno.reci da je zdrava itak jo pa ful tisti dan gledajo in NI JI TREBA BIT TEŠČA.ker operirana bo naslednj dan,se pravi 16.12.09 pri vas.ob 12.30. bojo že imeli kosilo.user posted image
popoldne po 16 uri pokliči možeka in naj ti pove kaka je.če bo ok,ponavadi so kar,naš je bil več na sosedovi postli kot svojiuser posted image user posted image ,nič ga ni bolelo.pa pejt malo pogledat.ni ti pa nujno.saj bo čez 1 mesec mala pozabla kje je sploh bla.igrače so dovoljene,gripozni pa definitivno niso,ker bolnega otroka ne sprejemajo.igralnica je vsak dan odprta tako da lahko igrače tam vzameš.pa še druge bodo in bojo zanimive.

dej punca drži se pa sporoči kako je.mi bomo držali pesti.
sem ti cel post napisal včeraj tinanaja,pa je vse ven f.tak da sem bla jezna.

(odgovor članu GILDA)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
15.12.2009 15:36:18   
tinaaja
Hvala naja in gilda user posted image  A se vidi, da sem grozen planer user posted image

Jutri grem z malecko in mozom skupaj na sprejem, pol bosta pa zurala v dvoje. Danes sem ji povedala, da gre v bolnico z ocijem, itd.. Se veseli - k ne vem, kaj jo caka user posted image  No itak bo princeska pedenana od spredi in zadi user posted image  

Ahh komaj cakam petek, da bo spet doma. 

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
19.12.2009 17:21:20   
tinaaja
Evo, op za nami user posted image  Kljub temu, da gre za rutino, ni bilo cist nic prijetno.
Mala je pa zelo pogumno prestala vse skupaj!
Se vedno nima pravega apetita, ceprav nic ne tozi, da bi jo kaj bolelo. Me pa ne skrbi, da ne bi slej kot prej vse nadoknadila.
Zdaj cakamo, da se pocajta, pa da vidimo kaj nam je operacija prinesla.user posted image

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
21.12.2009 15:27:50   
naja78
Tinaaja:sem držala pesti!!!

vidiš,da ni hudega,se mi zdi da je bolj hudo,kr tam bit.user posted image daj poročaj.

pri nas je stanje ok.mali je sicer prehlajen,malo kašlja samo ni hudega.vročine od operacije nismo imeli,tudi kake viroze ne,...aja ednino 5 inf.bolezen(6 smo že imeli ko je bil star 7 mesecev).razen pikic,tečnobe in neješčnosti ni bilo!user posted image no vseeno trkam na les in molim da tako ostane.user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
29.12.2009 19:45:59   
frka
imam eno vprašanje kako tvegana je operacija žrelnice?

naš 4 letnik ima ASD- luknjico na srčku zdaj ko se je malo zacelila 3.5 mm ( prej 7mm) in me zanima glede te operacije,ker imamo probleme tudi s ščitnico- hipotirozo.
Ko smo bili na pregledu za ščitnico je zdr. ugotovil da diha skozi usta in da ima povečane bezgavke in da gremo na ORL
tam nam je rekel da ima povečano in da bo treba operirati žrelnico vedar samo z dovoljenjem KARDIOLOGA in nas.

na ORL se je začudil ker naš malček sploh ni kaj dosti bolan je od 1 leta v vrtcu

Pomagajte mi prosim kaj naj naredim ali ga dam na operacijo ali ne?user posted image

(odgovor članu GILDA)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
29.12.2009 21:54:20   
naja78
mislim da bo treba do kardiologa,da pove svoje mnenje.ne bi smelo bit problemov.mislim pa da se ta luknjica sama zaraste.enim prej drugim kasnej.če gre na op luknjice,pa je op tudi rutiska in jo izvajajo izkušeni zdravniki,ki to delajo vsak dan,saj je tega veliko.

ščitnica: ali ima kako terapijo???je kake tablete???mislim da samo op to ne moti,jaz sem imela tudi težave iz ščitnico-hipotiroza in sem bila normalno operirana na rodilih,slepič,.....

žrelnica: moje mnenje:JA jaz bi ga dala na op žrelnice.

si pa verjetno brala da ni nujno da je orok veliko bolan ali celo nič.
če diha skozi usta in jih ima odprta,-o tem ni dvoma jaz ne bi niti premišljevala.moje mnenje.si ti predstavljaš dihat leto dve čez usta????jaz crkujem ko sem prehlajena in operil šopa 100 na uro da lahko spim z zaprtimi usti,kaj šele otrok.ali smrči??
itak  pa če so ti to rekli,JE ZA VEN.user posted image pa kokr kol obrneš!

stopi do kardiologa,tireologa in naj podajo mnenje(ali je kaka ovira)samo mislim da je ni.moraš pa imeti vse izvide.

samo odgovori si na vprašanje,kaj bi nardila če si malček zlomi roko,nogo in bi mogel nujno takoj na op,da mu naravnajo zlom(evo čist splošen primer).pa je malo bolj "kruta op" kot op žrelnice.

nisem grozni zagovornik op žrelnice(v našem primeru pri mojem sinku že in bi ga dala še 1x če bi bilo treba ker smo zdaj res ok-vneta ušesa,ni pa nikoli dihal čez usta-vidiš ravno obratno.njega je vsak smrkelj pokopal na antibiotik)

malo tudi pobrskaj na med over netu,tam vse lepo piše.na forumu pediatrija.poglej si slike kaki zgledajo otroci čez čas z odprtimi usti-obup,...raj ne komentiram.

torej do zdravnikov in potem naj pade odločitev,sama pa nič ne tuhtaj,če je to dobro zanj,potem je.

(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
30.12.2009 20:34:28   
GILDA
jaz sem tudi za odstranitev žrelnice,...in se strinjam z vsem kar je napisala naja78,..verjetno se ponavljam, vendar dokler ne daš s svojim otrok tega skozi ne moreš verjet kakšna sprememba je to za naše žabice,..kakovost življenja se jim izboljša za 100%,...kar se tiče kardiloga pa je prav, da se z njim v miru vse pomeniš in vprašaj ga čisto vsako stvar ki te zanima,..tako boš najbolj mirna,..pa srečno! 

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
30.12.2009 20:57:02   
uwaga
Frka naša punca je podoben primer.
Ko je bila v drugem razredu, jo je zdravnica poslala na pregled k otorinolaringologu, ki je predlagal odstranitev mandljev in žrelnice, po potrebi bi med operacijo vstavili še cevke v ušesa, v kolikor bi se izkazalo, da je sluh okvarjen.
V Mb v bolnico smo pupo peljali z vsemi možnimi izvidi. Prvi pregled v bolnici je pokazal, da cevke ne bodo potrebne. Sem pa predložila izvide kardiologa, kjer je napisano, da nujno potrebuje antibiotik pred in po operativnih posegih ( in vseh posegih, kjer bi lahko prišlo do vdora bakterij), naša nima luknice v srčku ima pa slabše delujočo zaklopko.
Prav tako smo pokazali izvide iz pediatrične iz endo oddelka, punca ima Hashimoto in dobiva tablete ščitničnega hormona, hkrati pa še injekcije rastnega hormona.
Vse podatke so popisali, nihče ni nakazal, da bi bilo povečano tveganje zaradi teh težav.
Hčerka je pred operacijo in po njej dobila antibiotik, dobila je tudi kalij za strjevanje krvi ( ker so bili izvidi v bolnišnici slabi), na dan operacije zjutraj ščitničnega hormona ni dobila, rastni hormon je zvečer normalno prejela kot običajno.
Vse je bilo o.k. Nobenih zapletov. So jo pa v bolnici sestre precej bolj pazile in opazovale, ravno zaradi ostalih zdrav. težav, pa tudi meni so dovolili bistveno daljše obiske.
Mi smo z operacijo zelo zadovoljni. Sem se razpisala, mogoče ti bo pa kakšna informacija prav prišla. Če te še kaj zanima kar vprašaj.


(odgovor članu frka)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
9.1.2010 13:04:35   
Teja29
Naš 3 letnik ima tudi ogromne mandlje (hipertrofija), ponoči zelo smrči, ko je bolan je sploh kriza in je skoz bolan. Vedno ima rdeče manjdlje, grlo in zabasan nos, iz katerega ne gre nič kaj dosti ven. Najverjetneje ima tudi povčano žrelnico.
Naslednji teden gremo na pregled k ORL zaradi teh težav, ampak vem, da bo moral odstraniti oboje.

Tega se zelo bojim in vas prosim, da mi poveste če odstranijo oboje, a je res tako hudo okrevanje? A otrok ful trpi in se muči?
Nekateri pravijo, da je tako, kot neka huda angina, drugi pa da je grozno...

Skratka, čez to bomo najverjetneje morali iti in upam, da bo potem manj bolan, bolj ješč in da bo končno lažje dihal v spanju.

(odgovor članu uwaga)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
9.1.2010 14:06:10   
GILDA
mi smo zdaj mesec dni po odstranitvi mandljev in žrelnice.,...in kot sem že povedala bi vse ponovila in hvala bogu da obstajajo take operacije,ker otroku se poboljša življenje po tem posegu,..
verjamem ti, da se bojiš vsega tega, saj sem se tudi jaz,...drugače pa ti povem, da v bolnici vse poteka zelo rutinsko in hitro,..v roku ene ure dobiš otroka iz operacjiske ...in to je edina ura v štirih dneh, ki nisi z njim,...res pa je, da so po odtranitvi mandljev malo bogi,...ma nič hujšega,..pač jih boli,...ampak dobival po svečke voltaren,ki  mu ful pomagajo,..še ene dva dni operaciji jih malo boli in potem se stanje fuuulll izboljša,...v enem tednu so taki kot , da niso bli nikoli v bolnici,...jaz sem PREZADOVOLJNA , da smo to zrihtali,..VI PA SAMO KORAJŽNO IN ČIMPREJ TO ZRIHTAJTE,KER TI NE BO ŽAL,..PA SREČNO,..

(odgovor članu Teja29)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
9.1.2010 14:34:27   
tinaaja
IZVIRNO SPOROČILO: Teja29

Naš 3 letnik ima tudi ogromne mandlje (hipertrofija), ponoči zelo smrči, ko je bolan je sploh kriza in je skoz bolan. Vedno ima rdeče manjdlje, grlo in zabasan nos, iz katerega ne gre nič kaj dosti ven. Najverjetneje ima tudi povčano žrelnico.
Naslednji teden gremo na pregled k ORL zaradi teh težav, ampak vem, da bo moral odstraniti oboje.

Tega se zelo bojim in vas prosim, da mi poveste če odstranijo oboje, a je res tako hudo okrevanje? A otrok ful trpi in se muči?
Nekateri pravijo, da je tako, kot neka huda angina, drugi pa da je grozno...

Skratka, čez to bomo najverjetneje morali iti in upam, da bo potem manj bolan, bolj ješč in da bo končno lažje dihal v spanju.


vec trpi zaradi tega kot bo zaradi operacije. To je rutinska op, ja nic lustno, lahko so malo bogi, ampak nic strasnega. Semi zdi, daje za nas starse tezje kot za njih.

slab mesec po op in sem vesela, da smo jo imeli. razlike se ze kazejo, zdaj cakam se kaksno bolezen,da vidim,kako bo se z laringitisi. Drugace pa med spanjem diha cez nos,ust nima vec dost odprtih, ful je razlika pri ciscenju nosa,.. ma res sem vesela.

So pa ful cakalne dobe, tko da bi na tvojem mestu takoj rekla za napotnico, ne bi cakala na kaksen kontrolni pregled. Tekom cakanja pa se dokoncno izkristalizira, kako in kaj. samo pogumno!



_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu Teja29)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
9.1.2010 15:22:55   
naja78
tinaaja:
mah dej nehi bolezni,.....user posted image user posted image vem ,kaj hočeš rečt,jaz še vedno čakam,kdaj me bo kaj presenetilo(vročina,laringitis,ubijalski kašelj,ušesa,....)pa nič od tega! mali je SUPER!!!ravno 2,3 dni je imel flourostentne smrklje pa jih danes nima več.user posted image smo pucali plus operil pa je blo.(trkam)

Lani smo po 1 dnevnem norenju tak čas(govorim za kakai 2 urci snega),dočakali laringitis,smo ga sami porihtali,no gnojno vnetje uha pa NE!!in smo glih ta cajt pili CEDAX!!konjski antibiotik.user posted image me kar mine ko pomislim.

skos sem rekla da jim bom kafe odnesla na orl-LJ,pa ne morem od doma,......user posted image (komi tacam).ma zaslužijo si priznanje.user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
9.1.2010 18:55:25   
tinaaja
Naja, mala je zgelda mala srkava, sicer tece nic ven, ampak se sluz nabira, da je treba pucat. In prvic je zjutraj priletel ven zelen smkel, kiga prej nikoli nismo dobili ven user posted image  In KASLJA!! Ampak kaselj ni laringiticen, ampak produktiven. Zdaj za nas poslusalce je ta kaselj ful nekaj izi, ampak vseeno pa to pomeni, da je slo malo naprej na pljuca, kar naj bi zrelnica naceloma zavirala. Ampak NI laringitis user posted image  Saj ne ves, ce ces bit srecen al ne. ampak ko smo pol leta poslusali to groznolaringiticno nabijanje, je ta navaden otroski kaselj res milina za usesa user posted image  Tko da zdaj je v polnem pogonu inhalator, FR in zvecer olynth. Pa se cebula+ med jo cakata user posted image  Na sreco je freak na sirupe. Skodit ne more.

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
9.1.2010 22:06:51   
naja78
ojla.
produktiven lašelj ni nič hujšega.važno je da odkašlja,velik mora pit,pa saj to veš.
ja noro je ko smrkelj zelen prleti ven,prej je bilo vse zabito.
pa saj so v vrtcu vsi smrkavi.user posted image kako naj bojo brez smrkljev,plus še mi doma.user posted image user posted image
drgač res žrelnica malo zadrži,da ne gre na pljučka,ampka če ni hujših težav,....bomo tako zdržali še 2,3 mesece pa bo potem boljš.
drgač so pa mandlji tudi malo varovalo da preprečijo hudo okužbo pljuč,zato pride do angine.pa vseeno boljš kot laringitis,oz se sploh o tem nočem pogovarjat ampak upam da bomo še njaprej OK.
sedaj lahko zapiše,,da smo bili od maja do sedaj-7 mesecev brez viroz,vročine,zdravil,ok razen opeila in FR.
tako da upam da bo tako naprej tudi pri vas.user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
10.1.2010 15:27:03   
mojca75
no, nam se datum operacijo približuje (13), tako da sem spet malo prebrala. ledeni čaj sem nabavila. Naši izvidi krvi so kar Ok, ampak baje bomo vseeno premeščene na Hematološko, da nas bodo imeli tam pod nadzorom.

Tiste ki ste imele malčke ki so jim odstranili mandelje. Kaj so jim dali za kosilo, večerjo v bolnici? Ko sem bila jaz operirana pred (hm...30 leti) smo dobili pire in špinačo.
Razmišljam, če je pač dijeta, da moram na hemato opozorit - ker pač naša ne bo mogla jest normalne hrane.. Mah no, sej bomo videli, noče preveč paničart in komplicirat. KAr se more, se more.

Se bom javila ko pridemo domov.

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
10.1.2010 17:24:29   
tinaaja
V LJ na dan op ne dobijo NIC za jest. Ne smejo - zadnji obrok bo imela 13 vecerjo in potem zajtrk 15. Tako da ni kosila. Na dan sprejema pa itak se ni panike. Tretji dan dobijo zajtrk in verjetno itak zapisejo v sprejemni karton, kaj lahko in kaj ne. Ker vprasaja, ce je kaksna dieta. takrat ob sprejemu povprasaj, kako je s tem.


_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
10.1.2010 18:28:49   
GILDA
glede hrane je v izoli tudi tak razpored,...ma itak ko dajo ven mandlje nimajo nekega apetita prvi dan ,..tako da tisti puding in sladoled je čisto ok ki jim dajo,..potem pa ko se mali sestavijo pa papcajo ful-več kot prej,.user posted image

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
10.1.2010 22:03:46   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: tinaaja

V LJ na dan op ne dobijo NIC za jest. Ne smejo - zadnji obrok bo imela 13 vecerjo in potem zajtrk 15. Tako da ni kosila. Na dan sprejema pa itak se ni panike. Tretji dan dobijo zajtrk in verjetno itak zapisejo v sprejemni karton, kaj lahko in kaj ne. Ker vprasaja, ce je kaksna dieta. takrat ob sprejemu povprasaj, kako je s tem.



se podpišem.nič ne kompliceraj,vse bo ok.naj te ne bo strah.tudi na hemato vedo kako je s tem!!!!!

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?