|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Prvo srečanje dojenčka in psa
4.3.2010 14:59:41   
Veseljka
Pozdravljeni,

hčerka je stara dobra dva meseca.
Tašča, pri kateri se bo punčka najverjetneje čuvala, pa ima 7 mesecev staro nemško ovčarko.

Zanima me, kdaj in predvsem kako izpeljati prvo srečanje psa in otroka; na kaj moram biti pozorna, ali približati psa otroku ali obratno, kdo naj bo zraven, kdo naj drži punčko in podobno.

Sama kužke nisem videla štiri mesece; sem bila pa prejšnji teden pri njej, ji nesla priboljškov in s seboj imela punčko igračo oblečeno v cunjice hčerke.

Vsake vaše izkušnje in nasveta bom zelo vesela.




Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
4.3.2010 15:03:53   
Božička09
Naslednjič vzami malo s seboj, pa naj si jo kuža ovoha - najprej, ko je v vozičku, potem pa, ko je v tvojem naročju. Ne smeta pa biti brez nadzora.

Mislim, da bo kmalu jasno, ali psica otroka sprjema ali ne, ali je nanjo ljubosumna ipd ... prepričana pa sem, da jo bo psica kmlau ljubosumno čuvala in pazila user posted image

Odvisno je tudi od tega, koliko je psica navajena na otroke, kako toleranco ima za razna vlečenja za rep, ušesa ipd ...

Jaz imam 'manjšo' skrb, mojapsička vzljubi vse, kar jaz in za piko na i tehta le 4kg user posted image

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu Veseljka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
4.3.2010 17:43:54   
alda
Pri nas je tata sinka takoj ko smo prišli iz P postavil z lupinico na tla, da jo je naša Mrcina ovohala. Jaz sem bila čist presrana kaj bo,...pa nič
Kuža jo je prevohala in od takrat ga je vzela za svojega in sta prava prijatelja...že skor 6let.
Nikoli ni neznancem dovolila niti blizu vozička, ko jo "pelje " on na povodcu gre prav fajn in nikoli ne vleče, čeprav ima to v krvi / Haski/....
Pa še P je rekla, da je to najboljša "igrača" za otroka, tako da kar brez strahu in obe se bosta fajn ujele!

pa še ena dogodivščina ispred 4let: hčera in sine sta se šemila, jaz zatoplena v delo pa sploh nisem opazila da je naša psica ratala indijanc...user posted image user posted image sta jo popisala kar s flomastri, ker se barve za obraz niso videle user posted image ..ona pa potrpežljivo držala,
..in je taka bla boga še 2mesca, kr se sama ni mogla počistit, drgnit pa se po obrazu ni pustila, pa tud upala si nisem preveč user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Božička09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
4.3.2010 21:02:56   
SaaS
Moji starši imajo tudi psičko in je lepo sprejela moja sinova. Zdaj tretji je star 5 mesecev in se pravzaprav ne spomnim nič posebnega, kako je bilo prvič. Tja sem ga prinesla v lupinici, ga je malo ovohala, potem pa šla po svoje. Jih pa res nikoli ne pustim brez nadzora v istem prostoru, nikoli ne veš.
Tudi s starejšima dvema 3 in 5 se dobro razumejo. Mlajši je imel sicer ene prbliske, da je včasih malo potegnil za dlako, pa smo mu hitro razložili oz. je sam dojel, da to ni dobra ideja. Tako, da jo malo božata, potem pa vsak po svoje. Ko pa je, pa itak vesta, da ne motit, ker bo huda.
Naša ni več tako mlada kužka, če pa imate še mladička, mislim da se bosta mogoče še lažje navadila drug na drugega.
Aja, pri nas je sicer manjši pes, kokeršpanjel.

< Sporočilo je popravil SaaS -- 4.3.2010 21:04:56 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
5.3.2010 9:08:35   
kristinaj
takoj ko greš na obisk dej hčerko k psički, da jo vidi, ovoha, da se navadi nanjo.. sicer je psička še majhna in lahko na hči skoči in opraska zato je bolje, da je nekdo vedno zraven, ko bo hči na tleh in  seveda če je pes v hiši...

jaz sem ko smo šli k svaku na obisk vedno dala otroke na tla k psu.. ta jih je povohala in potem šla v svoj kotiček,ker je poštekala, da se z njo ne bodo igrali. sedaj pa ko so večji, jo že pobožajo, pocukajo, malo poigrajo in potem se umakne ko jih ima dovolj.. pazimo pa, ker je večja, da ne skoči na otroke in jih opraska...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Veseljka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
5.3.2010 13:28:23   
Božička09

IZVIRNO SPOROČILO: alda

pa še ena dogodivščina ispred 4let: hčera in sine sta se šemila, jaz zatoplena v delo pa sploh nisem opazila da je naša psica ratala indijanc...user posted image user posted image sta jo popisala kar s flomastri, ker se barve za obraz niso videle user posted image ..ona pa potrpežljivo držala,
..in je taka bla boga še 2mesca, kr se sama ni mogla počistit, drgnit pa se po obrazu ni pustila, pa tud upala si nisem preveč user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Hahahaha, teli kuži so prav face, kaj vse potrpežljivo prenašajo user posted image

_____________________________

Rasti, rasti - pazim te, že zdaj si mi vse :*

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
7.3.2010 21:55:01   
sassy0
No pri nas imamo pa nemško dogo in ko smo prišli iz p, smo dali malega z lupinico na tla in ga je celega prevohala, je bila njena glava večja kot mali user posted image  Potem ji pa itak ni bil zanimiv dokler se ni začel premikat, sicer je vedno prišla pogledat, ko sem ga imela v naročju, ampak kaj drugega pa ni bilo. ker majhni dojenčki, načeloma psu ne predstavljajo neke nevarnosti, kot jo lahko majhni otroci, saj dojenčke psi vzamejo kot podrejene in jih po navadi ščitijo, otroci so pa lahko vzeti kot tekmeci in takrat lahko pride do problemov.
Ampak ker je psička relativno mlada, po moje ne bi smelo bit problemov, samo pozorni bodite, da se že sedaj kakršno koli negativno vedenje (skakanje, lizanje-če vas moti, itd) preprečuje.
Je pa nekaj najlepšega videt otroka in psa, ki sta prijatelja. Naša je edino štor ko je tako velika in se ne zaveda svoje velikosti in bi se sedaj sinu (21m) kar v naročje vsedla, da bi jo pocartal, pa rep moramo pazit, ker je ko bič in ko od veselja maha, ga oplazi ravno po obrazu-je glih tolk velik, da faše tam po glavi. Pa se je že navadil umikat.

_____________________________

Imamo morskega dečka, ter zimskega princa, ki je prehitel 1 mesec.

(odgovor članu Veseljka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
30.5.2010 18:12:26   
alma82
IZVIRNO SPOROČILO: sassy0

No pri nas imamo pa nemško dogo in ko smo prišli iz p, smo dali malega z lupinico na tla in ga je celega prevohala, je bila njena glava večja kot mali user posted image  Potem ji pa itak ni bil zanimiv dokler se ni začel premikat, sicer je vedno prišla pogledat, ko sem ga imela v naročju, ampak kaj drugega pa ni bilo. ker majhni dojenčki, načeloma psu ne predstavljajo neke nevarnosti, kot jo lahko majhni otroci, saj dojenčke psi vzamejo kot podrejene in jih po navadi ščitijo, otroci so pa lahko vzeti kot tekmeci in takrat lahko pride do problemov.
Ampak ker je psička relativno mlada, po moje ne bi smelo bit problemov, samo pozorni bodite, da se že sedaj kakršno koli negativno vedenje (skakanje, lizanje-če vas moti, itd) preprečuje.
Je pa nekaj najlepšega videt otroka in psa, ki sta prijatelja. Naša je edino štor ko je tako velika in se ne zaveda svoje velikosti in bi se sedaj sinu (21m) kar v naročje vsedla, da bi jo pocartal, pa rep moramo pazit, ker je ko bič in ko od veselja maha, ga oplazi ravno po obrazu-je glih tolk velik, da faše tam po glavi. Pa se je že navadil umikat.


Zdaj sem se pa tako nasmejale temu postu user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

Midva pa pričakujeva decembra, pa me je tudi malo strah, kako bo z našo psico.
Pa ne da se bojim njene reakcije, ampak se bojim točno tega, ker se ne zaveda svoje velikosti in teže.
Mi imamo bordojsko dogo in še vedno misli, da je mladič in lahka kot pero user posted image , ampak ni user posted image
Če slučajno sedim na tleh, njene rite ne morem več držat v naročju, mi je pretežka.
Pa tudi ko hoče, da jo božaš, (in ti ''položi taco na nogo) ti zarine kremplje čist do kosti, da čisto vedno zatulim od bolečine.
In rep da ne omenjam user posted image  Od kolega bordojec je z repom mahnil (od veselja je mahal user posted image  ) v vrata od avta in se je pleh udrl not user posted image  user posted image

In zdej mi sploh ni jasno, kako bomo skup spravli dojenčka (pravega user posted image  ) in našega zdejšnjega dojenčka (lažnega in zelo težkega user posted image  ) skup user posted image

Bo zelo zanimivo.


Sem pa vesela, ker vem, da kakšnih drugih problemov - nesprejemanje dojenčka ali česa podobnega ne bo.
To je naša dušica ujeta v prevelikem telesu user posted image

(odgovor članu sassy0)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
2.6.2010 18:13:01   
honey
Jaz nisem nikoli komplicirala glede tega - pri starših so imeli 2 psa. Enega velikega in enega malega. No, ampak tisti veliki je bil večni mladič, kot sta pisali že moji predhodnici, ki se enostavno ni zavedal svoje nerodnosti in velikosti. Vedno pa sem mu pustila, da je malega, ko je bil v vozičku, povohal, polizal, karkoli je hotel. In sta bila kar prijatelja, če izvzamem to, da se ga je sine izogibal zaradi njegove nerodnosti. Drugače pa mislim, da mačke niso dosti drugačne od psov. Takoj, ko sva malega prinesla iz P, sem ga v lupinici postavila na tla, da ga je gospa ovohala in je bil mir.

Ampak največji hec pa je bil, ko sem ga peljala v vozičku k sestrini kobili. K sreči je mali spal, saj je gospa - firbčna kot prava babnica - dobesedno vtaknila glavo v voziček, povohala in s tistim dolgim jezikom malega umila po celem obrazu user posted image Sem mislila, da bom umrla od smeha. Ampak ne predstavljam pa si, kaj bi bilo, če bi bil mali zbujen in bi pri 2 mesecih zagledal tisto ogromno glavo v svojem vozičku user posted image . No, ampak ni bilo nobenih posledic, saj je pri 6. mesecih že sedel na njenem hrbtu user posted image

Jaz sem mnenja, da je večina živali veliko bolj strpna do otrok, kot marsikateri človek. Izjeme so sicer kakšni extra razvajeni hišni ljubljenčki, ki so ljubosumni 100/h, drugače pa mislim, da ni kakšnih prevelikih težav. Sicer se pa navadijo izogibat drug drugemu, pa gre.

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu alma82)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Prvo srečanje dojenčka in psa
3.6.2010 14:16:39   
Zanica
Mi smo našo spoznali z psičkami ko je bila 3 ali 4 dni že doma. Dali smo jo v globoko košaro od vozička in postavili na mizico pred sedežno. Psički sta prišli zraven in radovedno vohali okoli košare, zelo sta bili navdušeni, komaj sta čakali da vidijo kaj je notri, skočili sta na na sedežno in gledale v košaro, repki pa so veselo mahali... Vendar, ena je začela renčat ko ke mala zajokcala, pa smo jo dali van iz košare in na razumni razdalji smo jo pokazali. Bili sta čisto zunaj sebe, želeli sta na vsak način polizat po ličku, dali smo da povohata gole nogice, ampak vsaka posebej.... Potem je tista kužika ki jo zdaj moram oddat, sledila moža ki je imel hčerko v rokah po stanovanju, vsak korak je bila zraven njega... kok je to bilo srčkano. Zdaj jo imata tako radi, tudi hčerka jih obožuje. Imela je seveda fazo ko jih je začela vleči za dlako, ušesa, takrat smo jo morali malo disciplinirat da se to ne sme, kužiki pa nista nikoli napadle, edino ena je samo odšla stran, ko bi tamala prišla v bližino user posted image , eni je pa malo čohanja zelo pasal. Samo nikoli, ampak nikoli ni bila sama z psičkami da mene ni bilo zraven. Nikoli ne veš.

(odgovor članu Veseljka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?