|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
19.3.2010 19:01:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
19.3.2010 19:43:10   
mini86
o to pa tud mene zanimauser posted image

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
19.3.2010 19:54:40   
ZARA
Jaz jih napacam ( česen, peteršilj, sol, olivno olje, limona ), potem pa zavijem v alu folijo in jih dam pečt v pečico. Lahko jih daš tudi v kakšno drugačno posodo. Krompir narežem na koščke in vržem zraven. Pečem pa ene pol ure, malo probaj, ker ne vem točno - na cca 170-180*C.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
19.3.2010 19:57:08   
ZARA
Še ena varianta, če te zanima. user posted image
 
Ribe v pečici
 
Recept za ribe iz pečice je zelo enostaven, priprava pa je taka, da si prste obližemo tudi tisti, ki radi popazimo na količino zaužitih maščob, pa tudi na to, koliko se hrana med pripravo žge.
Sestavine


2 ribi po okusu (pri nas smo uporabili skušo) oziroma toliko rib, kolikor je lačnih ust
2 večja korenčka
2 bučki
2 paradižnika
po želji tudi ostala zelenjava: por, jajčevci, čebula, na rezine narezana paprika, blitva, list ali dva kitajskega zelja... ali suho sadje, kot na primer pest suhih sliv
sol
začimbe: peteršilj, bazilika, česen, poper, piment, timijan

Priprava
Pečico segrejemo na 160 stopinj Celzija.
Ribe očistimo (pa brez strahu, če tega še niste počele! Čiščenje rib ni tak bav-bav, kot rade verjamemo. Če niste prepričane, priporočam te
napotke!) in posolimo. Očiščeno korenje in bučke narežemo a la julienne in zmešamo z začimbami, paradižnike pa na rezine.
Nepregorni pekač obložimo s polovico rezin bučk in korenja, na to pa položimo ribi, ki ju ob straneh še obložimo s korenjem in bučkami, pokrijemo pa z rezinami paradižnika.
Vse skupaj pečemo v pečici približno 1 uro. Vsakih 15 ali 20 minut vzamemo iz pečice in tekočino, ki odteka od hrane, prelijemo po vrhu "pečenke". Če nimamo nepregornega pekača, lahko navaden pekač obložimo s peki papirjem ali pa kar nekoliko pomastimo. Ena od možnih različic je tudi ta, da ob začetku peke vse skupaj pokrijemo z alu folijo, ki jo po kake pol ure odstranimo.
Tako pripravljene ribe lahko pokapamo še z limonovim sokom in postrežemo z navadnim rižem ali krompirjem v kosih.
Dober tek!


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
19.3.2010 21:24:56   
Ribi Bibi
Jaz jih pečem v soli. Kilogram grobo mlete soli za dva prsta debelo, na to položim ribo in preostalo sol posujem čez njo. Glava in rep lahko gledata ven. Pečem 30 min na 180. (riba težka približno 750g) Ribe ne smeš oluskat, začiniš je ne, samo vejico rožmarina v trebuh. Simpl ko pasul user posted image .
Aja, krompir pa spečem v drugem pekaču.

_____________________________

- www.mojasobica.si -

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
19.3.2010 21:33:59   
end1

začimbe (petršilj, kurkumina, česen) dam v olivno olje, poleg dam na rezine narezano limono. Ribo dam v pekač in jo z prej omenjenim premažem, vejico svežega rožmarina, dam v ribo, limono pa pustim na vrhu. Poleg dam krompir, katerega narežem na tanke koščke in vse skupaj v pečico ogreto na 180 stopinj za približno 40 min. Po potrebi zalijem z mešanico pol belega vina, pol mlačne vode.

Nam je ful dobro.

(odgovor članu Ribi Bibi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
19.3.2010 21:39:56   
P*****
http://www.kulinarika.net/recept/morska_hrana/Orada_s_krompirjem_in_cesnjevim_paradiznikom-11674.html

Meni je ta recept super doberuser posted image

(odgovor članu end1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
19.3.2010 22:09:03   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu P*****)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
20.3.2010 7:41:38   
Dashenka
Kupi cca 1kg brancina, prosi, da ti ga očistijo.

Potem pa mu v trebuh daj vejico ali dve svežega rožmarin in grobo sol, z ostrim nožem mali nareži trup in od zunaj natri z grobo soljo.

Ribo daš v pekač, namazan na rahlo z oljem, in okoli robe na koščke narezan krompir, ki ga prav tako posoliš in pokapaš z oljem.

Vse skupaj daš v pečico za 1h, na 200stopinj, pokriješ z alu folijo in po potrebi vsake toliko zalijes z belim vinom.

Zadnjih 5-10 minut pa odriješ folijo, in priklopiš žar, da se riba dobi hrustljavo kožico. Takrat sem vedno zraven in opazujem, da se ne začne vse skupaj sušit.

Pa dober tek.

Aja pa še to: svetujem ti,da vsega skupaj ne uničiš s česnom.
(v recepte je prišel z razlogom, da je prekril okus in vonj pokvarjenih in usmrajenih rib)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
20.3.2010 15:10:11   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Dashenka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
21.3.2010 10:11:11   
Jessy
Jaz ribo vedno pečem v ponvi ali zunaj na žaru. Enkrat sem jo jedla pri tašči, ki jo je spekla v pečici, pa je bila strašno izsušena, zato se peke v pečici sama ne lotevam.

Ali ti vaši recepti na koncu izgledajo tako, kot bi jo spekli na žaru ali v ponvi? Ni nič izsušena?

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
21.3.2010 10:38:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

da porocam - riba uspela! user posted image  pripravila s krompirjem, buckami ter cesnjevim paradiznikom, naoljila, posolila dodala rozmarin ter malo zalila z vinom. pekla v pokritem pekacu in vsake toliko prelivala ribo s sokom, ki se je nabral. zadnjih 10min pokrov umaknila in dala na zar, se vedno polivala s sokom in je uspela - socna riba in ravno prav pripravljena zelenjava.
aja - kupila sem svezega oslica (pravzaprav dva user posted image ), v ribarnici so mi ju ocistili in je res socno meso!


Bravo metulj333 user posted image user posted image .

Običajno jo polijem še z olivnim oljem, ko je že na krožniku. Meni paše, a ko delaš prvič, ti je okus lahko tuj. Na osliča še nisem ulivala...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako pripraviti ribo v pecici? ...
21.3.2010 10:47:10   
Felicita
a ma mogoče katera recept za ribo, ki jo je Jamie pekel v pečici? vem da jo je zavil v folijo, dal jo je pa na posteljico iz čemaža (in še nečesa). tko da če katera ve točen recept bi ful lepo prosila user posted image

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Danes so na jedilniku šparglji
photo
Šparglji so znani po svojem zdravilnem učinku. Preverite kuharske trike, ki jih morate poznati pri pripravi jedi iz špar...
3 odlične jedi za doječo mamico
Za mamice, ki dojijo velja, da to kar same pojedo, poje tudi njihov dojenček. V želji, da dojenček ne bi imel težav s pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?