|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
24.3.2010 18:11:38   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: julam

hvala naja za tako hiter odgovor, res si stručko na tem področju user posted image .

v bistvu nisem mislila težit, da bi šla domov, ampak nekak tako sem razmišljala: če greš lahko za 2 -3 ure ven, a ni vseen, če skočiš v vrtec po ostale škrate. sej v končni fazi je vseen, če 2 uri sediva pred UKC-jem ali pa sva na domačem igrišču. Ali je to moja čudna logika? No, sej imamo plan A in B, ampak A (da jaz poštimam otroke) je bolj priročen.
Ja, moškarčine so vsega sposobni, sam cajt si morjo vzet. Pa pri nas rabijo še enega, da mu vse razloži, naštima,... ugani koga user posted image .

hvala!



hja sej pr nas je isto.pa sem do nedavnega mislila da samo jaz 100 posto vse ok poštimam(tako da je vsem prav),ah zdaj pa vem da tudi če kadj ne bo vse ok,ni hudga.user posted image

pomoje greš lohk po froce,samo jest ne bi razlagala preveč.reci da si blizu doma.user posted image

(odgovor članu julam)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
24.3.2010 18:23:09   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: Nikica

Še jaz, da malo poročam...Od zadnjega prehlada v začetku februarja je ok. Ni mu udarilo na ušesa, superca!!! Zdaj pa počasi začenjam verjeti, da je bil operacija za sina zmaga nad boleznimi. Nobenih angin, kašljanja...Maja bo eno leto. Da ne govorim o apetitu, nenormalen oz. normalen, samo prej ni nič jedel. Vse hlače od lanskega leta so mu preozke v pasu.user posted image Sem tako ponosna nanj, ker želi tudi probati vse, kar prej ni hotel niti pogledati. Mi je zadnjič vzgojiteljica rekla, da je bil edini v skupini, ki je vse pojedel. Vau...sploh nisem mogla verjeti, prej sem vsa leta poslušala, da sploh noče prijeti za žlico.
Vsem, ki dvomite...mislim, da je operacija žrelnice in mandljev le dobra pot k boljšemu zdravju naših otročkov!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


super razlaga.nimam kaj dodat.user posted image user posted image
pri nas je isto,probava stvari,dobesedno žre,....
do sedaj od op,maja bo 1 leto,bili doma 1x zarad viroze 1 teden,vročina do 38,3.nič zboleli na ušesih.
in sedaj zelooooooooo prikrita škrlatinka.ki me pa bega in bi raj vidla da ima vročino,kot pa jo tako lahko zgrešiš.user posted image dobro da mi pikice niso dale miru,...bemti,.....
drugač razen smrkljev in malo kašlja smo celo leto vozili.user posted image

pety:tako kot je napisano.
pa ljubi bog,če ga bo-jo bolelo,daj mu pred južno kak calpol,daleron,svečko.menis e otrok smili če ga boli in zarad tega noče potem jest.boli pa tako kot baje angina,če odstranijo mandeljne.1 teden več je okrevanja kot samo po op žrelnice.
jaz bi ga doma imela kake 3 tedne od dneva op,naj ti bo merilo,ko normalno je,skače nori,ga pelji v vrtec.

tinaaja:millim da bo po poletju drugače.nisem zasledila,ali pozabla,ste se vi cepili za pnevmokok???

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
24.3.2010 18:49:33   
tinaaja
Nismo se cepili, ker ni bilo vrzorka - ni imela vnetij,.. Poleg tega se itak ne sme cepit, ekr se osnovnih cepljenj nismo dali skoz - jih moramo pod nadzorom.. Tko da sploh ne pride v upostev

_____________________________

Preden si bila spočeta, sem si te želela, še preden si bila rojena, sem te ljubila in komaj si se rodila, bi zate umrla. To je čudež življenja. /Maureen Hawkins/

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
25.3.2010 19:39:55   
boni25
Mi bomo definitivno morali na operacijo zrelnice ker imamo vnetja uses na 14 dni.Aja se prej pa ga bomo tudi cepili proti pnevmokokimi okuzbami.
Zanima me če katera ve koliko časa je za čakat na operacijo v Novem mestu?Mi imamo spet kontrolo sluha čez dva meseca, potem pa se bo vrjetno potrebno dogovorit za operacijo.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
25.3.2010 21:01:32   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: boni25

Mi bomo definitivno morali na operacijo zrelnice ker imamo vnetja uses na 14 dni.Aja se prej pa ga bomo tudi cepili proti pnevmokokimi okuzbami.
Zanima me če katera ve koliko časa je za čakat na operacijo v Novem mestu?Mi imamo spet kontrolo sluha čez dva meseca, potem pa se bo vrjetno potrebno dogovorit za operacijo.



čim prej se dogovori,da bo do jeseni  fit in bo za vami,do vrtca.
V NM nimam pojma,pomoje ne več kot v LJ,v LJ je od 3 mesecev do 6,7 mesecev,tudi od nujnosti seveda.
jaz bi vsekakor zatežila.user posted image

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
26.3.2010 21:25:31   
razigrana
Pozdravljene.
Se spet malo oglašam. V ponedeljek smo imeli kontrolo pri ORL im ker se po kuri z AB in Nasonex-om stanje ni popravilo, so nas po hitrem postopku naročili na operacijo. In sicer za 29.3. Zaenkrat naj bi operirali žrelnico in prerezali bobniče ter posesali svunjarijo, brez vstavitve cevk. Sledile bi kontrole in če se sluh ne bi izboljšal, bi se cevke vstavile kasneje. Baje je prva stvar v 80% dovolj, pri ostalih pa je potrebno vstaviti cevke. In bolj, ko razmišljam, bolj se nagibam k temu, da bi otroku vstavili cevke že v ponedeljek. Zakaj bi ga v roku pol leta dajala 2x pod narkozo. Kaj menite?

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
26.3.2010 23:39:01   
pezbar
Razigrana, mi smo dali skoz operacijo žrelnice pred slabim mesecem, mali je prav tako imel pogosto vneta ušeska (v povprečju 1-krat mesečno). Postopek operacije je bil enak, kot ga opisuješ, ob odstranitvi žrelnice (povečana, gnojna) so mu prerezali tudi bobniče in posesali ven tekočino za njimi. Že vnaprej pa so nam povedali, da če bo tekočina gosta (gnojna), da bojo vstavili cevčice. Izkazalo se je, da je bilo v desnem ušesku res gnojno, zato so mu na eni stani, torej v desno uho vstavili cevčico. To ni nič takega, nič ga ne boli, paziti moramo le, da voda ne pride v uho. V lekarni smo kupili silikonske čepke za ušesa, ki jih uporabljamo pri kopanju.
Glede na našo izkušnjo ne razumem, zakaj (in kdaj) bi naknadno vstavljali cevčice. Kolikor se jaz razumem v to, se mi zdi edino smiselno, da po potrebi (če se izkaže, da je tekočina za bobniči res gosta) vašemu otročku že takoj, ob odstranitvi žrelnice, vstavijo cevčice.
No, pa da opišem še svojo izkušnjo z ORL kliniko v LJ. Sama sem bila ves čas z malim v bolnici. Na pregled na Polikliniki (za sprejem) smo v čakalnici čakali 3 ure, bilo je neznosno. Prostori bolniškega oddelka ORL v KC so obupni (stara oprema, prostorska stiska), a se da preživet. Sestre so prijazne. Hvalabogu ni bilo nobenih komplikacij in sva šla tretji dan že domov.
Naš mali že pred operacijo bil kar ješč, tako da glede apetita zdaj po operaciji ni večjih sprememb. Gotovo pa zdaj bolje sliši in kar naenkrat je začel veliko govoriti, pa tudi peti (operiran je bil malo pred svojim 2. rojstnim dnem). Preživeli smo že tudi prvi nahod. Veliko je kašljal, nosek je kar zabasan, vendar ušeska so čista.

(odgovor članu razigrana)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
27.3.2010 18:37:54   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Razigrana, mi smo dali skoz operacijo žrelnice pred slabim mesecem, mali je prav tako imel pogosto vneta ušeska (v povprečju 1-krat mesečno). Postopek operacije je bil enak, kot ga opisuješ, ob odstranitvi žrelnice (povečana, gnojna) so mu prerezali tudi bobniče in posesali ven tekočino za njimi. Že vnaprej pa so nam povedali, da če bo tekočina gosta (gnojna), da bojo vstavili cevčice. Izkazalo se je, da je bilo v desnem ušesku res gnojno, zato so mu na eni stani, torej v desno uho vstavili cevčico. To ni nič takega, nič ga ne boli, paziti moramo le, da voda ne pride v uho. V lekarni smo kupili silikonske čepke za ušesa, ki jih uporabljamo pri kopanju.
Glede na našo izkušnjo ne razumem, zakaj (in kdaj) bi naknadno vstavljali cevčice. Kolikor se jaz razumem v to, se mi zdi edino smiselno, da po potrebi (če se izkaže, da je tekočina za bobniči res gosta) vašemu otročku že takoj, ob odstranitvi žrelnice, vstavijo cevčice.
No, pa da opišem še svojo izkušnjo z ORL kliniko v LJ. Sama sem bila ves čas z malim v bolnici. Na pregled na Polikliniki (za sprejem) smo v čakalnici čakali 3 ure, bilo je neznosno. Prostori bolniškega oddelka ORL v KC so obupni (stara oprema, prostorska stiska), a se da preživet. Sestre so prijazne. Hvalabogu ni bilo nobenih komplikacij in sva šla tretji dan že domov.
Naš mali že pred operacijo bil kar ješč, tako da glede apetita zdaj po operaciji ni večjih sprememb. Gotovo pa zdaj bolje sliši in kar naenkrat je začel veliko govoriti, pa tudi peti (operiran je bil malo pred svojim 2. rojstnim dnem). Preživeli smo že tudi prvi nahod. Veliko je kašljal, nosek je kar zabasan, vendar ušeska so čista.


ojla.
kdaj si pa bila na ORl ?? MI SMO BILI L.2009 maja,pa je bil čisto nov oddelek.user posted image in super je bilo!user posted image od osebja do opreme.user posted image
na stari kliniki sem pa tudi delala (ne dolgo nazaj)in sploh ni obupno(mogoče neki srednjega ampak čist ok,saj ni hotel)user posted image ,je pa res,da odvisno kako smo ljudje občutljivi.no, zaposleni so večinoma isti.

saj to je to,ob nahodu ne gre na uha.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
27.3.2010 18:51:15   
lillchy123
IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: pezbar

Razigrana, mi smo dali skoz operacijo žrelnice pred slabim mesecem, mali je prav tako imel pogosto vneta ušeska (v povprečju 1-krat mesečno). Postopek operacije je bil enak, kot ga opisuješ, ob odstranitvi žrelnice (povečana, gnojna) so mu prerezali tudi bobniče in posesali ven tekočino za njimi. Že vnaprej pa so nam povedali, da če bo tekočina gosta (gnojna), da bojo vstavili cevčice. Izkazalo se je, da je bilo v desnem ušesku res gnojno, zato so mu na eni stani, torej v desno uho vstavili cevčico. To ni nič takega, nič ga ne boli, paziti moramo le, da voda ne pride v uho. V lekarni smo kupili silikonske čepke za ušesa, ki jih uporabljamo pri kopanju.
Glede na našo izkušnjo ne razumem, zakaj (in kdaj) bi naknadno vstavljali cevčice. Kolikor se jaz razumem v to, se mi zdi edino smiselno, da po potrebi (če se izkaže, da je tekočina za bobniči res gosta) vašemu otročku že takoj, ob odstranitvi žrelnice, vstavijo cevčice.
No, pa da opišem še svojo izkušnjo z ORL kliniko v LJ. Sama sem bila ves čas z malim v bolnici. Na pregled na Polikliniki (za sprejem) smo v čakalnici čakali 3 ure, bilo je neznosno. Prostori bolniškega oddelka ORL v KC so obupni (stara oprema, prostorska stiska), a se da preživet. Sestre so prijazne. Hvalabogu ni bilo nobenih komplikacij in sva šla tretji dan že domov.
Naš mali že pred operacijo bil kar ješč, tako da glede apetita zdaj po operaciji ni večjih sprememb. Gotovo pa zdaj bolje sliši in kar naenkrat je začel veliko govoriti, pa tudi peti (operiran je bil malo pred svojim 2. rojstnim dnem). Preživeli smo že tudi prvi nahod. Veliko je kašljal, nosek je kar zabasan, vendar ušeska so čista.


ojla.
kdaj si pa bila na ORl ?? MI SMO BILI L.2009 maja,pa je bil čisto nov oddelek.user posted image in super je bilo!user posted image od osebja do opreme.user posted image
na stari kliniki sem pa tudi delala (ne dolgo nazaj)in sploh ni obupno(mogoče neki srednjega ampak čist ok,saj ni hotel)user posted image ,je pa res,da odvisno kako smo ljudje občutljivi.no, zaposleni so večinoma isti.

saj to je to,ob nahodu ne gre na uha.user posted image user posted image user posted image


sam na tole odgovorim- ORL kliniko prenavljajo (otroški oddelek je bil že nov, zdaj prenavljajo še ostal del bolnice). in ker je tam totalno gradbišče, so otroški ORL začasno preselili v klinični center, za dvigali (včasih je bila tam otroška kirurgija) in je res prostorska stiska, stara oprema...  ampak osebje pa prijazno, da vsaka jim čast. res. če bi lahko, bi jim koj plače zvišala.midva sva bila letos 10 dni tam, ker je imel moj škratek tako hudo vnetje ušesk. in res hvala sestram, ki so najino bivanje naredile povsem znosno. kolikor je pač lahko, če maš zraven malga živčka, k ne dojame, da je bolan. user posted image


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
27.3.2010 23:22:09   
pezbar
Na ORL (v KC, zadaj za dvigali) smo bili v začetku marca letos. No, saj ni takooo grozno, kot se morda bere v mojem postu, niti nisem pričakovala, da bi bil kak luksuz. Vem, da je ORL tam začasno, zato pa tud nič ne poštimajo, ker tudi če bi želeli, ne smejo, saj so le "najemniki" teh prostorov. Je pa kar gužva. V naši sobi nas je bilo prvi dan 5, trije otroci in dve mamici. Med postelje si lahko stisnil 1 stol, če si se zelo potrudil. 
Najhuje mi je bilo čez dan po operaciji, ko je bil mali še ves bogi od narkoze, mogoče ga je začelo tudi že malo boleti, pa verjetno je bil tudi lačen. Ko so ga pripeljali iz operacijske, ni hotel ne spat, ne ležat, hotel je biti samo v naročju, a hkrati sem je je otepal, jokal non-stop... Mene je pa tudi že malo grabila panika, ker niti piti ni hotel, da mu ne bi slučajno bilo treba dat infuzijo. Pozno popoldne sva šla v drugo sobo, v sprejemno pisarno (edini prostor, kjer res ni bilo nikogar), tam sem ga (ali bolje rečeno sva se) pomirila in potem je končno začel pit, 10 ur po operaciji. Zvečer pred spanjem sem še prosila sestre, da mu dajo svečko proti bolečinam, potem je pa spal "kot dojenček" celo noč user posted image
Res pa je, da so sestre zelo ustrežljive in prijazne. Glede na to, v kakšnih pogojih delajo, kapo dol user posted image

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
2.4.2010 10:57:12   
Nikica
Pravkar sem se s sinom vrnila od pediatra, diagnoza: laringitis. Ponoči sem ga dobesedno rešila s paro v sobi in odprtim balkonom. Res kriza! No, to ima prvič! Dobil je claritin sirup in na dve uri mora inhalirati, pa veliko piti.

(odgovor članu pezbar)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
4.4.2010 9:10:53   
razigrana
Operacija za nami. Cevk za enkrat niso vstavili. Upam, da jih tudi ne bo treba. Mali je vse skupaj super prestal. Že par ur po operaciji se je zelo dobro počutil. Pojedel cel puding, ki so ga dobili za malico, nekaj večerje, pil je pa tudi velikouser posted image - Vsa pohvala osebju izolske bolnišnice. Super so!

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
4.4.2010 16:11:21   
boni25
Punce mal mi svetujte.Nas mali je mel ze celo zimo na 14 dni vneta usesa,vmes tudi plučnico in angino.V glavnem bili smo na orl kjer je zdravnik reku da bo verjetno operiran na zrelnici,prej pa imamo se enkrat kontrolo sluha.No stvar je zdej taka da je zdravnica svetovala da ga tudi cepimo za pnevmokoke okuzbe,to ga bomo ze ta teden.No mal me moti to k je najprej rekla da bi bil operiran ze poleti in bi se super pocatjtu do zime.Zdaj je pa rekla da bi mogoče počakal da vidimo če bo cepivo zadel te bakterije zarad katerih bi mali lahko mel vnetja.
Povejte mi kako hitro to cepivo sploh prime,pa če tko pogledam mi bomo sele na zimo videli če je cepivo sploh prijelo,kar bo tud zavleklo potem operacijo.Po en stran bi rajsi vidla da gre na operacijo kot pa da bo spet bogi na 14 dni pa se na sluh vse to vpliva.Pa se dojenčka dobimo poleti in bo kr lustno spet na zimo če bo mali spet skoz bolan.
Kaj ve mislte cepit pa it vsen na operacijo al počakat da vidimo kako bo cepivo prijel?Kaksne iskusnje imate ve?Aja pa mali ima baje sluz v usesih kar vrjetno pomeni da s cepivom ne bo kr zginlo?Ma sej ne vem sm čist zmedena.

(odgovor članu razigrana)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
4.4.2010 17:24:23   
lillchy123
boni, kok pa je star tvoj otrok? cepljenje proti pnevmokoku je zaščita proti točno določeni (najpogostejši) bakteriji, še vedno pa otrok lahko zboli za drugimi. tudi posledica virusnih vnetij je povečanje sluzi in vneta ušesa, pri otrocih ki so nagnjeni k temu. moj sin je bil cepljen proti pnevmokoku, odstarnili so mu tudi žrelnico in je boljše, vendar ima še vedno kakšno vnetje ušes. star je pa 2 leti. bo treba zgleda še kakšno leto počakat, da zadevo preraste.
posvetuj se z zdravnico.


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
4.4.2010 18:03:06   
boni25
Nas je star 23 mescev.Se pravi da vam vse to ni kej dost pomagal?Ma sej ne ves kaj je prov pa kaj ne.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
4.4.2010 22:07:16   
lillchy123
boni, mi smo dal to zarad drugih stvari in ne zaradi vnetja ušes čez. hotla sem ti sam rečt, da se posvetuj z zdravnikom. ve kakšna je situacija pri vas in zakaj bi bilo tako dobro. ostali ti lahko damo samo naše izkušnje.
cepljenje je sigurno preprečilo kakšno vnetje, operacija žrelnice pa v našmu primeru niti ne, ker je bila zelo zelo majhna. ni pa moj otrok še nikoli imel nič drugega, kot vnetje ušes. nobene angine, bronhitisa, laringitisa. vnetje ušes pa smo imeli lani poleti in letos 2x.
vso srečo in čim manj bolezni


_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu boni25)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
5.4.2010 15:28:13   
klara2007
je res da se otroci po odstranitvi mandeljev zelo zredijouser posted image
namreč imam kolegico, ki je bila drobčkena in se je po operaciji zredila. danes je stara 25 letin je od karjo poznam močna.
je to res ali samo nakladauser posted image user posted image user posted image

naj povem da imamo tudi mi napotnico za orl. non stop imamo zabit nos (smrklja od nikoder),ponoči kašlja kot nora, dokler celo ne bruha (ne vedno), vnetja ušes v 4m 4x, imele sma celo pokanje po plučkih, tako da smo imeli vpihe...skratka za znoret.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
5.4.2010 15:45:13   
lillchy123
klara, moj bratranec je tudi brez mandeljnev, pa nikoli ni bil debel user posted image pa čimveč zdravja! user posted image

_____________________________

moje sanje so se uresničile dvakrat- 6.2.2008, in 7.9.2010

(odgovor članu klara2007)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
5.4.2010 20:30:24   
Nikica
O naši temi je zanimiv članek na Bibaleze.si.

(odgovor članu lillchy123)
Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
5.4.2010 20:32:26   
Nikica
Moj sin se je po operaciji sicer v enem letu zredil približno 5 kg, ampak je še vedno suhec. Nima nobenega špehcauser posted image , pa kolobarjev, pa nabitih nog ali rok,...user posted image

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
5.4.2010 21:29:26   
mojca75
naša je pridobila kako kilco, ampak predvsem v višino. Prej je bila božjasno suha, vsaj v nekaterih obdobjih, pa vsaka bolezen se ji je grozno poznala na kilaži, sedaj pa je normalna 4letnica (cca 105cm, 16kg).

tudi sama sem bila precej suha (tudi po operaciji) tako da mi je babi nosila torbo v šolo, ker sem šla že s šestimi leti. Zredila sem se po porodu, oz ko sem nehala dojiti user posted image

_____________________________

Ne me ščipat v lička, ne me slint, sploh pa mi ne govort kolk sm zrasla

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
5.4.2010 22:51:39   
Višnja
Mi smo dobili datum...18. maj. Bolj, ko razmišljam bolj me panika.....po drugi strani, pa komaj čakam, ker že dober mesec ima zaprt nos oz. nos je prehoden amapak govori, kot, dabi imel polnega. Ko piha, mu ne gre nič ven. Ko mu čistim, ne gre nič ven. Zdaj nam je zdravnica dala kapljice, če je mogoče zaprt zaradi kakšne alergije ampak ne pomagajo nič, kar pomeni, da ni alergija ampak, da je vse to od žrelnice. Tako se mi smili, sploh ga ne morem več poslušat, ko diha samo še čez usta in težko je, težko spi....Tudi sluh, se mu je poslabšal....prej tega nisem opazila ampak zdaj je to očitno.

Še malo več kot en mesec je do operacije...ali se nam sluh v tem času lahko drastično poslabša , pa tudi to dihanje????????user posted image

razigrana....povej mi prosim, kako je bilo v bolnici,operacija, osebje. Mi bomo tudi operirani v izolski bolnišnici (dr. Stopar).

kako pregledajo oz preverijo sluh pri otroku?????

< Sporočilo je popravil Višnja -- 5.4.2010 22:57:38 >


_____________________________

Nasmeh mojih dveh princev je nekaj najlepšega na svetu!!!!!!

(odgovor članu mojca75)
Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 12:31:01   
GILDA
višnja,...jaz sem bla z našim malim v izolski bolnici 1.12.2009 in so našemu fantu odStranili mandlje in žrelnico,..tudi nas je zrihtal dr.stopar in ti povem , da je doktor in človek in pol še posebej za take male otroke,..zelo je nežen in takten ,..otroci se ga ne bojijo,...mi smo zelo slabo dihali in slabo slišali na eno uho pred operacijo ,..zdaj smo kot prerojeni,..ne vem več kaj je biti bolan,..prehladov in šmrkljev več ne poznamo,..naš mali se je zredil 4 kg po operaciji in moram reči, da se mu zelo lepo poznajo(je bil vedno bolj drobčken),..zdaj komaj lahkol rečem , da ima apetit,...kot je že rekla razigrana v izolski bolnici so bili tudi z nami zelo prijazni,..sestre so zelo prijazne in vse skupaj teče kot po tekočem traku,....pregled sluha je neboleč pregled, saj otroci ponavadi niti ne čutijo ko jim nekaj vstavijo v uho in je v 15 sek vsega konec,...vglavnem samo korajžno,..NE BO TI ŽAL!

(odgovor članu Višnja)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 12:48:19   
pety78
Punce, prosim še za nekaj informacij.

V četrtek imava z mojim 4,5 letnikom datum za operacijo, ki bo verjetno dan kasneje. Greva v Novo Mesto. Zanima me, ali je možno, da ne bo operiran, ker cca 2 dni občasno pakašljuje? Naj povem, da to že tako celo zimo na obroke, kaj več od tega pa ponavadi ne nastane. Je pa njegova sestrica bolana, z vročino in prehladom doma. Februarja je imela bronhiolitis, sin pa, razen občasnega pokašljevanja, ni bil bolan.
Razmišljam, da ga jutri ne bi dala v vrtec, čeprav po moje to ne igra nobene vloge. user posted image Čisto sem zmedena, ker ne bi rada spet čakala na operacijo. Aja, še to, če recimo ne bo opreriran, v kolikšnem času pride zopet na vrsto? Ima prednost pred tistimi, ki že čakajo in imajo kasnejši datum, ali gre zopet na konec vrste?


_____________________________



(odgovor članu GILDA)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: mamice operiranih malčkov na žrelnici
6.4.2010 13:01:30   
boni25
Pety 78 daj prosim poročaj kako je bilo.Mi bomo sli tud vrjentno na operacijo v Novo Mesto,mamo prej se enkrat kontrolo sluha v maju.
Punce mi imamo do prejsnega tedna spet hiconcil ker mamo spet vneta usesa.In kaj se zgodi včer,zvečer spet vročina 38,danes pa tko tam do 37,7 pa iz noska mu teče ampak čist prozorno.
V četrtek smo naročeni za cepljenje se za leto pa pol ker se ni bil,ker je bil skoz bolan,pa se za pnevmokoke sam zdej verjetno ne bo če je spet prehlajen al kaj mislite?
Danes sm mislna pa ze kr rezervirat datum za operacijo v Novem Mestu, ko sem nas naročila za kontrolo sluha,ker so imel en datum frej k bi men čist odgovrajal preden grem rodit pa se poleti je drugač pa sele od septembra naprej imajo frej.
Kaj pa če gre sele septembra,pol bo spet porazna zima a ne?Ker če bi sel pa poleti bi se pa ze pocajtu do zime.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 6 [7] 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?