|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ali res potrebujemo gradbeno dovoljenje?
30.4.2010 10:41:40   
MarijaAna
Zivjo,

imam vprašanje s prošnjo za pomoč z odgovori tistih, ki že imate podobne izkušnje.

S partnerjem si bova uredila stanovanje v zgornjem delu hiše (mansarda). Ker so obstoječa streha in kolenčni zidovi mansarde zelo stari, nameravamo vse porušiti in postaviti na novo. Zunanjega izgleda hiše ne bomo spreminjali, oziroma bo ostal v okvirih lokacijskega plana.

Na občini so mi na vprašane ali za to rabimo GD odogvorili, da, če samo zamenjamo streho, potem NE rabimo. Če pa bomo podirali in na novo postavljali še zidove pa JA. HM? Niso mi znali razložiti zakaj je takšna razlika in me zanima, kaj menite naj naredimo? Oziroma ali so mi pravilno odgovorili?

LP!
MarijaAna
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ali res potrebujemo gradbeno dovoljenje?
30.4.2010 10:53:27   
Arwenko
Hja, če boste na novo delali, se to šteje kot rekonstrukcija, ki potrebuje gradbeno dovoljenje. Sicer ni tak ekstra komplicirano, vzame pa nekaj cajta, papirologije in seveda denarja. Če spremembe ne bodo očitne, pol bi jaz svetovala da ne komplicirate in naredite kr brez. Če pa boste res podrli zgornji del zidov in na novo delali, da se bo videlo, da so novi cigli, itd. pol se pa jaz nebi igrala. Nikoli ne veš kdaj ti kakšen nevoščljiv sosed pošlje gradbeno inšpekcijo. 

(odgovor članu MarijaAna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ali res potrebujemo gradbeno dovoljenje?
1.5.2010 16:20:06   
kasso
mi imamo podobno situacijo. Podret nameravamo do plošče (pritličje obdržimo) na novo pozidamo nadstropje in novo streho. Ker se gre za rekonstrukcijo hiše nujno potrebujemo gradbeno dovoljenje. Res pa je, da bomo imeli par oken več, hišo pa bo iz L oblike spremenili v T.

Na vašem mestu bi tudi jaz šla v gradnjo s gradbenim dovoljenjem, ker nikoli ne veš, kdo se ti lahko vpiči v tvojo gradnjo in te lahko prijavi.

Ko smo mi pred parimi leti pridobili dovoljenje, je bilo rečeno, da ko spremeniš zunanji izgled stavbe potrebuješ dovoljenje..npr. če napraviš novo okno itd....

Pa gradbenega dovoljenja nismo plačali, ker smo takrat bili še mlada družina in smo bili tega oproščeni.

< Sporočilo je popravil kasso -- 1.5.2010 16:21:39 >

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ali res potrebujemo gradbeno dovoljenje?
2.5.2010 9:39:10   
grezilo
MarijaAna, gradbeno dovoljenje potrebuješ, saj gre v tem primeru za poseg v "Konstrukcijo hiše".
V kolikor zamenjaš streho, zamenjaš samo kritino. (Salonitke za bobrovec ali creaton ali korec ali tegolo ali...)
V kolikor zamenjaš ostrešje, tj. nosilno konstrukcijo strehe potrebuješ GD, saj se smatra poseg v konstrukcijo hiše.
Ob dozidavi kolenčnega zidu, boš posegla v samo konstrukcijo hiše, saj boš spremenila materialno sestavo zidu; sliši se neumno ampak: Če imaš sedaj pozidano s staro NF opeko (dim. 12,5 x 6,5 x 29 cm), sedaj, na novo, pa pozidaš z modulom, se snatra , da je spremeba. (ali s siporeksom).
Poleg tega boš sedaj izdelala H. vezi za sidranje strehe; tudi poševne AB vezi; ...itd.
GD za tvoj poseg : Potrebuješ vse kakor za novogradnjo. Cena : nekje od 2200€ dalje. PGD + PZI.

Podobna zadeva je pri kassotu. GD = PGD + PZI

IZ katerega konca Slovenije pa si?

LP

(odgovor članu kasso)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ali res potrebujemo gradbeno dovoljenje?
15.5.2010 16:28:56   
Anonimen
Torej če sem prav razumela, ti gradbenega dovoljenja ni treba plačati, če  si smatran kot mlada družina? Ker midva bi prizidek delala, za to pa seveda rabiš GD.

(odgovor članu grezilo)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ali res potrebujemo gradbeno dovoljenje?
15.5.2010 21:00:34   
petea
Prepisano iz e-uprave:
Plačila takse za pridobitev gradbenega dovoljenja so oproščene mlade družine, ki rešujejo svoj stanovanjski problem.






Za mlado družino se šteje družina z vsaj enim otrokom, v kateri nobeden od staršev ni star več kot 30 let ne glede na starost otrok oziroma 35 let in še noben otrok ni šoloobvezen. Za stare 30 let oziroma 35 let se štejejo vsi, ki dopolnijo to starost v letu, ko se vloži zahtevek. Kot mlade družine se upoštevajo ne samo življenjske skupnosti obeh staršev in otrok,ampak tudi vse druge družinske oblike.
Mlada družina je za vsako državno ustanovo drugače definirana ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?