|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 14:08:56   
ledenaa
IZVIRNO SPOROČILO: NANA123
Ledenaa me čisto nič ne zanima tvoje stanje nisem nič užaljena.Kako pa si lahko privoščiš internet če živiš z eno plačo 562 eur.Midva imava zaenkrat še obe jaz porodniško mož plačo.


Če te ne bi zanimalo potem me tudi spraševala ne bi user posted image
Lepo si  ga privoščim z everčki user posted image

Saj ni nihče rekel,da se ne smeš pritožit.Pritoži se,to je tvoja pravica


< Sporočilo je popravil ledenaa -- 25.5.2010 14:09:22 >

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 14:13:27   
NANA123
Ampak samo s 562 eur.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 14:31:23   
Špela30
NANA123... jaz sem se pritožila in sedaj že vem, da bo moj sinček sprejet. Če se ne bi pritožila, vem da se ne bi zadeve nikamor premaknile. Torej, jaz ti svetujem, da se pritožiš - izgubit nimaš kaj.user posted image

ledenaa... s tvojo negativno energijo z ničemer ne pomagaš obupani mamici.

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 14:36:52   
ledenaa
Špela in user posted image user posted image
Seveda da ji ne pomagam,saj jo malo briga kje jaz živim,koliko otrok imam,koga podpiramuser posted image user posted image

(odgovor članu Špela30)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 14:42:05   
cezar
NANA123-če misliš, da je zavrnitev neupravičena se pritoži. Sicer pa, če si v Zagorju živela kot podnajemnica...si imela tam verjetno začasno bivališče, tu v Lj pa stalnega.

Drugače pa na tako nizko plačo ti priporočam, da zamenjaš delodajalca.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 14:42:55   
3jeMi
nana... ZS... nisem hotela klele pisat, ker bi me mogoče katera prišla domov nabutat user posted image

< Sporočilo je popravil 3jeMi -- 25.5.2010 14:45:42 >

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 15:06:55   
mate0ja
Nena a imate odločbo da spadate v 1. razred za otroške dodatke. V tem primeru itak dobite dodatne točke, res da samo štiri, ampak nekaj pa je.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 16:28:25   
mateyka
ni mi jasno - a si obkrožila, tudi 3. varianto? ta ti da možnost, da te sprejmejo v katerikoli vrtec v Ljubljani.
če je res kriza z varstvom predvidevam, da ste obkrožili tudi to opcijo? in če ste jo, ste še vedno v postopku imho (samo ta specifični vrtec odpade).

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 18:28:13   
NANA123
Hvala za odgovore in spodbudne besede.Seveda se bom pritožila nimam kaj izgubiti.Tebi ledenaa pa želim vse naj kljub temu da ne znaš drugega kot samo prinašati slabo energijo.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 20:25:55   
Taula
Na podlagi česa se boš pritožila sploh? Utemeljena pritožba je samo na podlagi točk in letos so pač taka...če misliš igrati na čustva, da so problem finance to ni utemeljena pritožba. Žal. Upam da si obkrožila varianto C, ker potem imaš več šanse.

Pa ni mi jasno če si bila podnemnica drugje, zakaj nisi imela naslova v LJuser posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 21:43:52   
Najaa
Jaz se pa čist strinjam z Ledenooo. Sej je čist lepo napisala, da ni edina in da bo mogla nekaj druga pogruntat. NANA malo beri tale forum pa boš vidla, da se tri četrt žensk ukvarja s tem problemom, ker niso dobili vrtca. Sploh v Lj je kriza. Ampak jeseni se veliko mest sprosti tak da ni treba prehitro panike delat.

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 22:40:00   
L1ana
Kar ne morem mimo tele teme ... Se namreč tudi sama strinjam z Ledeno (ima morda odgovore, ki so videti ledeni, a so samo - realni user posted image ).
Lani oz. prejšnja leta so se na forumu trli komentarji, da ni fer, da vrtce zasedajo ne-Ljubljančani. Sedaj ko je s ta novimi kriteriji to odpravljeno, pa večini spet ni prav. V bistvu slišim (govorice), ki sedaj trdijo, da celo niso upoštevali kriterijev, ampak so gledali ... ah, ne vem točno kaj. Mislim, kot da gre za državno zaroto! user posted image

Dejstvo je, da je mest premalo, glede na povpraševanje. Kriteriji so bili znani v naprej in mislim, da nas je večina lahko že v naprej vedela, kje smo. Brez vrtca je ostalo več 100 otrok - tako otrok staršev iz socialno ogroženih družin, kot tudi iz premožnih družin, iz družin na-pol-Ljubljančanov ... skratka, primer avtorice teme ni osamljen, je pa morda res bolj v nezavidljivem položaju kot otrok iz nekoliko bolj finančno stabilne družine.

Pisanje pritožb (po moje mnenju) ne bo spremenilo dejstva, ali je otrok sprejt ali ne (razen če je pritožba utemeljena zaradi napačnega izračuna točk ali česa drugega OBJEKTIVNEGA). Jaz bi (oz. bom, ker sem na istem - nisem dobila vrtca) svojo energijo raje usmerila v iskanje rešitve: kje najti finančno ugodno rešitev za varstvo otroka!!!

Je pa še ena prednost: glede na veliiiiiko število zavrnjenih otrok, bi se znalo zgoditi, da bojo cene privat varstva (privatnih vrtcev in privatnih varušk) celo padle (ob mojem optimističnem razmišljanju, da je na voljo dovolj varušk user posted image )!!! Seveda če starši ne bomo "pristajali" na prvo ponujeno ceno, ampak skušali malo "zbarantati".

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 22:55:20   
Špela30
IZVIRNO SPOROČILO: L1ana

Je pa še ena prednost: glede na veliiiiiko število zavrnjenih otrok, bi se znalo zgoditi, da bojo cene privat varstva (privatnih vrtcev in privatnih varušk) celo padle (ob mojem optimističnem razmišljanju, da je na voljo dovolj varušk user posted image )!!! Seveda če starši ne bomo "pristajali" na prvo ponujeno ceno, ampak skušali malo "zbarantati".
,


To pa je čisto napačno razmišljanje. Ekonomska logika - večje je povpraševanje, višje so cene. Žal.

Privat varuške pa so polno zasedene, sem jih klicala kar nekaj, pa povsod isti odgovor - polno (kljub zasoljenim cenam!!)


< Sporočilo je popravil Špela30 -- 25.5.2010 22:57:24 >

(odgovor članu L1ana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
25.5.2010 23:24:45   
mavo
Tudi jaz sem bila zavrnjena v MOL, za oba otroka, iz istega razloga - nismo še 2 leti tu. Pa sem klicala na MOL - oddelek za predšolsko vzgojo, kakšen je zdaj nadaljnji postopek za tiste, ki smo obkrožili tretjo opcijo - kamorkoli. Gospa mi je rekla, da letos sploh ne bodo delali skupne čakalne liste zavrnjenih otrok, ker so bili v DZ pri sprejemanju zakona (je povedala katerega, pa se ne spomnim) prepozni in lahko to naredijo šele drugo letouser posted image  Je rekla, da itak še drugega kroga ne bo, ker so že v prvem vsi vrtci zasedeni. Torej, nič ne bo pomagalo, če ste obkrožili "kamorkoli", na čakalni listi pa boste samo tam, kamor ste dali prvo prijavo. Moj sin je s 73 točkami na 49.mestu, hčerka pa je rojena letos februarja in je šele 81. na čakalni listi v istem vrtcu. Pa oba sta v prvi starostni skupini.
Če ne verjamete, se lahko prek telefona pozanimate na MOL. Saj so prijazni. Več ko nas pokliče s težavami, več je možnosti, da se bo nekaj premaknilo.
Drugače pa veliko sreče pri iskanju alternativnih rešitev...tudi namuser posted image

_____________________________

Nekoč bomo tudi mi dobili vrtec...

(odgovor članu Špela30)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 7:03:25   
NANA123
V ZAGORJU SEM BILA PODNAJEMNICA VENDAR SEM IMELA STALNO PREBIVALIŠČE V ZAGORJU KER DRUGAČE NE BI DOBILA VRTCA ZA PRVEGA OTROKA IN NE PREVOZA DO LJUBLJANE TAKO DA SEM BILA 2 LETI PRIJAVLJENA V ZAGORJU.

(odgovor članu mavo)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 11:12:06   
petra79p
Mislim da ste šli mal predaleč no. Nana123 je samo prašala, če se pritoži....vi ste pa 2 strani prerekanja naložil.

Nana123, jaz mislim, da se kar pritoži. Zgubit nimaš kaj. Jaz sem na istem. Prijavila sem se prav zarad vrtca in ni me sram zarad tega. Žal je tako, da prepozno. Sem pa v Lj že 10 let, imam najemno pogodbo in začasno preb. Me zanima če bi si kdo urejal stalno prebivališče na najemno stanovanje, če ni potrebno. In evo, zato sem letos oplela z vrtcem. In se bom pritožila tudi jaz. Skopirala bom vse papirje ki jih imam. Če bo negativno bo pač negativno. Bom vsaj vedela, da sem naredila vse. Je pa veliko ljudi, ki so se prijavljali samo zaradi tega, živeli pa nikoli niso v Lj. Ampak itak, da je lažje spremenit zakon, kot pa preverit, če imaš začasno oz. če res živiš tam.

Da otrok ne dobi vrtca pa se mi ne zdi prav v nobenem primeru, al si iz Lj al ne. To bi moralo bit zagotovljeno. Saj vejo koliko je nosečk, al pa naj se pozanimajo. Danes so vsi podatki dostopni. In potem naj ukrepajo. Najlažje je zakon spremenit.

Znajdet se bo treba nekako pač. Jaz razmišljam o kaki študentki, ki košta tam okol 300 eurov, ker več nismo zmožni. Ampak seveda, da jo poznam. Zasebni vrtci so pa od 450 naprej, kar je tudi zame prevelik zalogaj.

4 urno delo ne pride v poštev, ker dobiš pol plače manj, pa tudi za tiste 4 ure moraš nekoga najt. Tako da ni računice.

Tako da Nana123 malo zadihaj, vem da je šok, tudi če ga pričakuješ, napiši pritožbo in išči alternativo.Ampak razmišljaj pozitivno!user posted image  Živimo pač v taki državi, da če nimaš nekega zaledja staršev in starih staršev al ne vem koga si pač on your own.....in sploh razmišljaš al bi mel otroka al ne....tko pač je.

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 11:14:24   
petra79p
Pa še nekaj sem pozabila, oddala sm vlogo za vrtec jeseni, ko se je mali rodil....in potem so nas pozvali, da moramo v roku 5 dni dopolnit vlogo, se pravi novo napisat, ker se je spremenila.....in da bo upoštevan datum, kdaj sem oddala 1. vlogo.......in ko sm dobila odločbo piše, da sem oddala vlogo 16.3.2010...in ne avgusta 2009.....tko da ne vem kaj so ta rok pol postavljal.

(odgovor članu petra79p)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 11:51:29   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: petra79p

Prijavila sem se prav zarad vrtca in ni me sram zarad tega. Žal je tako, da prepozno. Sem pa v Lj že 10 let, imam najemno pogodbo in začasno preb. Me zanima če bi si kdo urejal stalno prebivališče na najemno stanovanje, če ni potrebno. In evo, zato sem letos oplela z vrtcem. In se bom pritožila tudi jaz. Skopirala bom vse papirje ki jih imam. Če bo negativno bo pač negativno. Bom vsaj vedela, da sem naredila vse. Je pa veliko ljudi, ki so se prijavljali samo zaradi tega, živeli pa nikoli niso v Lj. Ampak itak, da je lažje spremenit zakon, kot pa preverit, če imaš začasno oz. če res živiš tam.


Samo tole bi komentirala - pa sicer obema želim, da dobita vrtec, ampak malo razlage...

Občina ne preverja, eč imate tu začasno bivališče, ker to občini ni v nobeno korist. Živiš tu, vrtec potrebuješ tu, prijavljena si pa drugje in tako del tvoje dohodnine odteka v drugo občino, ki bi načeloma morala poskrbeti za vaše potrebe z vrtcem, šolo...

(odgovor članu petra79p)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 12:07:31   
NANA123
petra79p se strinjam mislim da nimava kej zgubit če se pritoživa lp

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 12:31:57   
tojeto1
NANA123:
čisto sočustvujem s tabo in te 100% razumem, ker sem bila jaz pred leti v podobni situaciji. Pa ti povem, da itak posameznik nima šans. Tko, da mogoče res začni aktivno iskati varstvo. Poglej okoli sebe, sosede, če je morda katera v pokoju, pa da te pozna, pa bi mogoče čuvala otroka, ti oz. tvoj mož pa bi ji v zameno ponudila kakšno pomoč (kva pa vem, popoldne, če je kaj za narest). Cene privat so zeloooo visoke (tm okoli 500eur), tko da to v tvojem primeru odpade.

Glede pritožbe pa skoraj sigurno ne boš nič dosegla. Sem v svetu vrtca in vem kako to gre, ko obravnavamo pritožbe. Ne glede na socialno stanje,... se pritožbi ne ugodi. Razen, če so se zmotili glede točkovanja, za kar verjami, da vsako vlogo točkujejo trije različni ljudje, tko da tukaj napak ni. Edini možnost, ki jo recimo vidim, je da se pritožiš, da ti po zakonu vrtec pripada in da mora župan, v primeru pomanjkanja razpisati koncesijo (glede točno katerega člena gre poglej mal po forumu, ker je bilo to že veliko govora).
Loh pa rečem, da se je pri nas pokazalo možnost enega dodatnega oddelka, pa je prenova prišla kao previsoko in je Jankovič zavrnil, čeprav bi bilo zato lahko sprejetih 24 otrok več. res žalostno...važn je stadion :-(

(odgovor članu NANA123)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: PRITOŽBA DA ALI NE NA SPREJEM V VRTEC
26.5.2010 12:52:30   
atea
Pritožba pomeni tudi to, da se mogoče strinjate tudi s kakšno drugo rešitvijo- drugi vrtec druga skupina ali kakšen mesec kasneje.
Pač napišete pritožbo ali pojasnilo na odločbo ki ste jo dobili.
Se najdejo primeri, ko se tudi kaj razreši.
Ves čas se moramo trudit ter iskat in vrtat za možnostmi.
Saj pritožbe ne pišemo v stilu groženj. Če ne dobim vrtca bom pa .....
lp

(odgovor članu tojeto1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?