|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kampiranje in dež
2.8.2010 8:51:15   
latris
Vrnili smo se iz 3 dnevnega kampiranja. Napoved je bila lepa, potem pa kar nejvečji nalivuser posted image . V kampu je bila mivka, tako da smo imeli vse našpricano od mivke. Drug dan smo šli itak domov, tako da ni panike, smo doma oprali in posušili. Ampak si pa ne morem predstavljati, kako bi bilo če bi šli kampirat za dalj časa in bi se vmes ene trikrat selili. To načrtujemo v prihodnje, ampak me zdaj ful skrbi. Kako z vso tisto umazano robo spet v drug kamp? Si sploh ne predstavljam in smo začeli razmišljat, da bi za daljša kampiranja rabili prikolicouser posted image ? Tudi v primeru dežja imaš vse čisto, robo sam namečeš notr in gas dalje. Nimam pojma. Smo pa lani kupili nov šotor in mi je malo škoda da ga zdaj nebi koristili.

Prosim za vaše izkušnje
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kampiranje in dež
2.8.2010 9:24:05   
ribica.
dobro je če s sabo vzameš nekaj večjih kpr s katerimi lahko po dežju za silo obrišeš dno šotora. Ostalo pač streseš, da ti gre ravno vsa svinjarija v avto. Sploh pa se vedno naberejo kakšne iglice in pesek, tako da brez tega tako ne gre, saj si vendar na kampiranju. Če te tako moti, potem bi morala pa že prej razmišljat o prikolici. Jaz sem že kampirala ko je bil 4 dni skupaj dež, pa se preživi. Bolj problem je če si na visečem terenu pa ti potem v predprostor zamaka, kjer ni dna od šotora. Če si na ravnem tako ni sile. Vreme je pa itak nepredvidljivo.

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kampiranje in dež
2.8.2010 11:11:42   
Gina
Jaz sem bila zdajle s štirimi otroki v prikolici, pa ni bilo dosti drugače - vse mokro, pa otroci se niso imeli kam dat. Kljub temu, da imamo predprostor in baldahin in v baldahinu po tleh pogrnjeno in se da pomest, rata v dežju vse mokro, saj hodiš ven in not, ko greš posodo pomit ali na wc, ali na sprehod med enim in drugim dežjem. Tako odpade pometanje v dežju. V vsakem primeru pa nosiš vse v prikolico in je še tam vse polno iglic, zemlje... Zato jaz vedno vzamem stare rjuhe za po tleh, da jih enostavno streseš ven. IN če je mokro, rjuho vsak drugi dan zamenjam. V prikolici je več prostora, zato lahko  ssabo nosiš vse sorte. Če imaš šotor, se po moje pač ne seliš sredi dežja, ampak počakaš, da dež mine, da se posuši in šele potem prestavljaš svoje destinacije. Je pa zoprno v dežju, se strinjam. Ni isto kot sonček. Ampak to so čari kampiranja - nikdar ne veš za katerim vogalom te sreča čaka.

Aja, v letih kampiranja sem doživela že resnično vse sorte, od 14-dnevnega dežja skupaj, do hudih pripek..., zato nikdar, ampak nikdar več ne grem brez hudo dobre zaloge dolgih rokavov in dolgih hlač in ornk spalnih vreč od doma. Hudo zoprno je biti sredi tedenskega dežja in mraza, ko gredo temperature za 15 stopinj dol, ko si sredi naliva kopal rov okrog šotora da ti ga ni odplaknilo, ali ko si se ko je bilo vse okoli tebe mokro namočil, ali samo ko je bila tako huda vlaga v zraku, da je bilo kompletno vse v baldahinu mokro...brez toplih in suhih oblačil v kamp. Jaz bi jih hranila v avtu, če ne bi imela prikolice.

(odgovor članu ribica.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kampiranje in dež
2.8.2010 15:28:14   
livia
Mi smo tudi že vse doživeli na kampiranju, pa morem rečt, da ne razumem najbolj zakaj te je minilo.
Če dežuje počakaš, da se šotor posuši, ga malo pobrišeš s krapo, zložiš in greš dalje. Mi pa kampi z mivko sploh niso všeč.
A pa pod šotorom ste imeli kak najlon? Res ne štekam kaj se ni dalo oprat, da se ne bi mogli čez kak dan, ko bi se šotor posušil selit.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kampiranje in dež
2.8.2010 15:49:08   
latris
Glede kampiranja sem še novinka. Lani smo prvič kampirali z otroci in je bil tudi dež, ampak je bila v kampu trava, tako da ni bilo panike. Letos pa s to mivko katastrofa. Bil je tak naliv da je mož skopal 3 jarke, v dežju sicer, da nam ni vse odplaknilo. Imeli smo vse vlažno. Tudi stvari ki so bile v kufru. Je pa padalo 2 noči in en dan skup. Čevlje smo imeli čisto premočene - vse pare.
Zamakalo je v šotor. Ne vem od kje, ampak kar kapljalo je v spalnico, pa se ni nikjer tiščalo.

Šotor je za 6 oseb, bil je 200 eur. Spodaj nimamo pogrnjeno nič. Nima integriranega dna, ker do sedaj ko se malo bolj zanimam, sploh nisem vedela kaj to pomeni in da to obstoja. Ima pa v predprostoru plahto, ki jo samo pogrneš na tla. Teren je visel in ob nalivu je kar teklo po tej plahti. Joj, joj, treba se bo bolje pripraviti za naslednjič. Zato pa zbiram informacije.

Livia a bi bilo treba dat kak najlon pod šotor? Smo razmišljali da bi kaj nepremočljivega pogrnili spodaj.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kampiranje in dež
2.8.2010 17:39:03   
Splišni
Pod šotor moraš vedno dati dodaten poden - uno polivinilasto plahto, ki jo prodajajo v Merkurju, Oboju ... Potem pa ni nič umazan šotor. Tisto plahto pa že nekako zložiš umazano na eni strani, pač umazano zapogneš navznot in daš v vrečko.

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kampiranje in dež
2.8.2010 23:26:56   
norksi
1. pazi ko izbirate teren - naj ne bo v luknji, da ob nalivu nimate jezera in na prevelikem klančku tudi ne, da nimate hudournika. Za čistočo in ob nalivih je najbolje kak pesek ali travca (mivka in zemlja odpadeta)
2. na tla vedno navaden dvojni debel polivinil, robove privdigneš in zavihaš navzven, da vam ne teče dež noter
3. šotor nikoli ne sme biti postavljen v senci (vem da to vsem paše na morju, a najbolje je, da je v senci le zjutraj, da lahko dlje spiš), čez dan mora biti vsaj 4 ure na soncu, sicer imate lahko tudi v lepem vremenu po 1 tednu vse vlažno. Po dežju pa se hitro lepo posuši.
4. če imaš male otroke, je fino imeti dobre postelje - ki so dvignjene od tal (ležalniki)
5. vedno rezervna obleka in čevlji v avtu (tudi ob morebitnem hudem neurju, da se premakneš v avto - sploh z otroci)
6. s ponjavami nad šotori imamo slabe izkušnje - ob močnem neurju pa sploh!

sicer pa - jaz imam zelo rada šotor in kampiranje (kampiram že 20 let in doživela marsikaj!!), a neurja ali večdnevnega dežja v šotoru z malimi otroci pa tudi jaz ne maram - tudi mi smo letos po 5 dnevih šli domov




< Sporočilo je popravil norksi -- 2.8.2010 23:31:18 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kampiranje in dež
3.8.2010 7:47:28   
livia
Sedaj, ko si napisala, da niste ničesar dali pod šotor si pa predstavljam kako in kaj je bilo.

Nujno kupit plahto za pod šotor in pazi, da robovi ne gledajo čez šotor, raje spodvihaj, ker ko bo dež, ti ta pada na plahto in gre voda med plahto in šotor, kar je še huje. Skratka plahto morate zapogniti tako, da bo malo manjša kot je šotor.

Malo me skrbi, da nimate najboljšega šotora po vsem kar si napisala ali pa ni bil pravilno napet. Kolk pa ima vodnega stoplca vaš šotor in res škoda, da nima integriranega dna. Ne obupat, kampiranje je super stvar. Res pa imej v avtu vedno en nahrbtnik z rezervo.

(odgovor članu norksi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kampiranje in dež
3.8.2010 17:21:34   
alamar
3. šotor nikoli ne sme biti postavljen v senci (vem da to vsem paše na morju, a najbolje je, da je v senci le zjutraj, da lahko dlje spiš), čez dan mora biti vsaj 4 ure na soncu, sicer imate lahko tudi v lepem vremenu po 1 tednu vse vlažno. Po dežju pa se hitro lepo posuši.

Neumnost. Osebno vedno iščem največjo možno senco, ki se jo v danem kampu da trenutno dobiti in nikoli nisem imel problemov z vlago. Ključen je itak veter, ki na jadranu praktično nonstop piha in ne sonce.  Tudi po dežju se posuši v pol ure, če lepo piha.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kampiranje in dež
3.8.2010 19:34:11   
latris

IZVIRNO SPOROČILO: livia


Malo me skrbi, da nimate najboljšega šotora po vsem kar si napisala ali pa ni bil pravilno napet. Kolk pa ima vodnega stoplca vaš šotor in res škoda, da nima integriranega dna. Ne obupat, kampiranje je super stvar. Res pa imej v avtu vedno en nahrbtnik z rezervo.


Sem šla pogledat vodni stolpec - 3000 mm, poden pa 10000 mm. Ne vem, a je to uredu?

Sem pa že od enih slišala da smo imeli najbrž preveč napet šotor in je zato not teklo po šivih. Je rekel mož, da ga je res precej napel.

Kako pa se borite pred komarji? Jih je kar mrgolelo. Smo imeli čez cel dan prižgano uno spiralo ki gori, pa ni čist nič pomagalo.

(odgovor članu livia)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kampiranje in dež
3.8.2010 20:10:53   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: alamar

3. šotor nikoli ne sme biti postavljen v senci (vem da to vsem paše na morju, a najbolje je, da je v senci le zjutraj, da lahko dlje spiš), čez dan mora biti vsaj 4 ure na soncu, sicer imate lahko tudi v lepem vremenu po 1 tednu vse vlažno. Po dežju pa se hitro lepo posuši.

Neumnost. Osebno vedno iščem največjo možno senco, ki se jo v danem kampu da trenutno dobiti in nikoli nisem imel problemov z vlago. Ključen je itak veter, ki na jadranu praktično nonstop piha in ne sonce.  Tudi po dežju se posuši v pol ure, če lepo piha.



Mi smo tudi še zmeri imeli šotor v senci, blazine na tleh, pa nikoli ni bilo nobene vlage.

Pa tudi plahte nimamo nič na not spodviha intud če je mal daljša od šotora, nič med šotor in plahto ne teče.

(odgovor članu alamar)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kampiranje in dež
3.8.2010 20:12:23   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: latris

Glede kampiranja sem še novinka. Lani smo prvič kampirali z otroci in je bil tudi dež, ampak je bila v kampu trava, tako da ni bilo panike. Letos pa s to mivko katastrofa. Bil je tak naliv da je mož skopal 3 jarke, v dežju sicer, da nam ni vse odplaknilo. Imeli smo vse vlažno. Tudi stvari ki so bile v kufru. Je pa padalo 2 noči in en dan skup. Čevlje smo imeli čisto premočene - vse pare.
Zamakalo je v šotor. Ne vem od kje, ampak kar kapljalo je v spalnico, pa se ni nikjer tiščalo.

Šotor je za 6 oseb, bil je 200 eur. Spodaj nimamo pogrnjeno nič. Nima integriranega dna, ker do sedaj ko se malo bolj zanimam, sploh nisem vedela kaj to pomeni in da to obstoja. Ima pa v predprostoru plahto, ki jo samo pogrneš na tla. Teren je visel in ob nalivu je kar teklo po tej plahti. Joj, joj, treba se bo bolje pripraviti za naslednjič. Zato pa zbiram informacije.

Livia a bi bilo treba dat kak najlon pod šotor? Smo razmišljali da bi kaj nepremočljivega pogrnili spodaj.



A tud unih zavihkov spodaj na šotoru nimate?

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kampiranje in dež
3.8.2010 21:26:20   
Pi-kica 1
IZVIRNO SPOROČILO: latris

Sem pa že od enih slišala da smo imeli najbrž preveč napet šotor in je zato not teklo po šivih. Je rekel mož, da ga je res precej napel.

Kako pa se borite pred komarji? Jih je kar mrgolelo. Smo imeli čez cel dan prižgano uno spiralo ki gori, pa ni čist nič pomagalo.


Lahko, da vam je res zato noter teklo. Tako sva midva prejšnji šotor uničila. Če ga zelo napneš, raztegneš šive. Ampak potem tudi drugič noter teče.
Proti komarjem pa smo mi imeli cel dan pri vhodu Raid vklopljen in jih je bilo občutno manj.

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kampiranje in dež
4.8.2010 9:15:33   
latris

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni





A tud unih zavihkov spodaj na šotoru nimate?



Katerih zavihkov?

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kampiranje in dež
4.8.2010 13:27:22   
Katjusa
IZVIRNO SPOROČILO: latris

Kako pa se borite pred komarji? Jih je kar mrgolelo. Smo imeli čez cel dan prižgano uno spiralo ki gori, pa ni čist nič pomagalo.

mrežo na vratih šotora imamo zaprto, zvečer pa kako svečko citrus in pa mažemo se (za sprehode)

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kampiranje in dež
4.8.2010 19:58:10   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Katjusa

IZVIRNO SPOROČILO: latris

Kako pa se borite pred komarji? Jih je kar mrgolelo. Smo imeli čez cel dan prižgano uno spiralo ki gori, pa ni čist nič pomagalo.

mrežo na vratih šotora imamo zaprto, zvečer pa kako svečko citrus in pa mažemo se (za sprehode)



Ja, mi tudi ful pazimo, da imamo res mrežo skoz zaprto. Zvečer pa spiralo prikurimo pa namažemo se.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kampiranje in dež
4.8.2010 19:58:49   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: latris


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni





A tud unih zavihkov spodaj na šotoru nimate?



Katerih zavihkov?


Pol jih najbrž nimate, če ne veš katerih. Zato pa vam curi not.

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kampiranje in dež
4.8.2010 21:09:33   
latris

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: latris


IZVIRNO SPOROČILO: Splišni





A tud unih zavihkov spodaj na šotoru nimate?



Katerih zavihkov?


Pol jih najbrž nimate, če ne veš katerih. Zato pa vam curi not.


Sem vprašala moža in je rekel da zavihke imamo. Pa saj drugače ni teklo v šotor razen med nevihto. Najbolj me je motilo to, da je bil šotor na zunanji štrani našprican od mivke ene 30cm od tal, okrog in okrog.

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kampiranje in dež
4.8.2010 21:17:21   
Katjusa
Latris, zunanjo umazanijo med nevihto težko preprečiš.... pač ni druge kot da počakaš da se šotor malo posuši in samo obrišeš sej kr dol pade...... če se pa seliš med nevihto pol ga moršp pa itak doma postavit in posušit..... no to je v vsakem primeru fino ni pa nujno, če se res suhega pospravlja.....

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kampiranje in dež
5.8.2010 14:20:53   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: latris
Sem vprašala moža in je rekel da zavihke imamo. Pa saj drugače ni teklo v šotor razen med nevihto. Najbolj me je motilo to, da je bil šotor na zunanji štrani našprican od mivke ene 30cm od tal, okrog in okrog.


Ja potem pa res ne vem, kje vam je lahko not teklo. Edino če tam, kjer se mogoče ti zavihki končajo, če se. To je tam med predprostorom in spalnico, ker tisti del, kjer je spalnica, pri večini šotorov nima zavihkov. Ker tam je tudi meni med nevihto prav v San Marinu  na Rabu not curilo, pa sem potem s polivinilasto vrečko tam zadelala, da je potem bilo dobro in ni več not teklo.

Kar se tiče mivke na zunanjem delu šotora, jo pač z metlico omedeš, kolikor se da, če moker šotor pakiraš. Saj če ga potem nekje spet postavš, se pa tam posuši in dokončno pade dol, kar morda še gor ostane. Saj to ni nek tak problem.

Mi smo se letos enkrat tudi z malo mokrim šotorm selili, pa je bilo čisto v redu. Pač smo mokrega skupi zložili, niti v vrečo ga nismo dali, samo na vrgh vse krame v avtu. Saj ga tako zložiš, da ni vse umazano, če je kje kaj umazanega na šotoru. Sicer pri nas ni bilo, ker imamo to plahto še pod šotorom.

So pa res šotori z integriranim dnom zakon, ker tam pa res nikjer ne more nič not curit.

(odgovor članu latris)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kampiranje in dež
5.8.2010 21:33:34   
latris
Splišni ful čudn, ampak nam je teklo v spalnico iz vrha šotora. Eni so mi že rekli da je možno da smo ga preveč napeli in je zamakalo med šivi

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?