|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 14:28:17   
Ekaz
Urejamo okolico hiše. Postaviti bo potrebno novo ograjo. Trenutno imamo železno, nikakvo....
Glede na to, da je dolžina ograje 25 metrov, iščem kakšno ugodno rešitev. Tiste ograje, ki so meni zelo všeč, so namreč drage ko user posted image  (150-200 za tekoči meter, potem pa še posebej stebrički,...).
Ograja bo visoka max 80 cm, zato razmišljam tudi o varianti, da na vsake toliko postaviš stebriček potem pa od stebrička do stebrička le inox debelo cev (štango ali kakorkoli se temu reče). Prosim za kakšno idejo, po možnosti tudi sliko - kaj ugodnega. Hvala.
Razmišljam tudi o posaditvi cipres...morda.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 14:43:29   
olimia
Razmišljam tudi o posaditvi cipres...morda.


odvisno kaj ti je všeč. jaz če bi imela možnost zasaditve cipres, bi se vsekakor odločila za to varianto - lahko jih ostrižeš na željeno višino, v nekaj letih zelo lepo zapirajo, saj se razrastejo, še bolj in hitreje pa zaprejo, če jih sadiš na cik cak. pri nas jih imamo zasajene in sem super zadovoljna, jih bomo pa pustili na višino nekje 1-1,20 m.

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 14:46:21   
Ekaz
Sem pa ravnokar prebrala, da se menda v cipresah zadržujejo žužki in razne druge žuželke. Je to res? Imate pod cipresami zemljo ali kamne ali lublje?

(odgovor članu olimia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 14:51:30   
mini86
pri mami doma imamo tudi ciprese in lepo pride..o žuželkah niti sledu..

sm pa prebrala da po feng šuju ciprese privabljajo raka v hišouser posted image


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 15:13:43   
ajataja
Mi imamo takole http://www.leeb-balkone.eu/bilder/Zaeune-Uebersicht.jpg

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 15:27:46   
Anonimen
Men pa ni lepše ograje kot navadna žičnata in tako prerasla z bršljanom, da se žice niti ne vidi več ... je zimzelena, potrebuje malo nege, pe še pes ti ne more čez pobegnit, kot pri naprimer samo živi meji.

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 16:02:17   
Hope2
En del je cipres, uf pajkov ko boga tam not. Pod njimi je lublje-sovražim, ker če pes lula in skopa, pol lubje leti v travo. En del pa imamo belo ograjo-ko neka plastika, deske. Meni je bela ograja zakon. Pa še vzdrževanja ni ne vem kakega. Smo prej imeli belo leseno ograjo, pa nikoli več. 

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 15.9.2010 16:03:16 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 16:19:41   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Men pa ni lepše ograje kot navadna žičnata in tako prerasla z bršljanom, da se žice niti ne vidi več ... je zimzelena, potrebuje malo nege, pe še pes ti ne more čez pobegnit, kot pri naprimer samo živi meji.


Meni pa žičnata in živa meja. No, mogoče tudi z bršljanom, samo je še nsiem videla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
15.9.2010 16:23:29   
Arwenko
Meni najlepša še vedno lesena, čeprav je z njo nekaj dela, vsake 2 leti jo je pač treba prebarvat po celotni dolžini, ampak pri nas je z dveh strani okrog 70m te ograje, pa je to en vikend dela, se mi ne zdi pretirano no. Z drugih dveh strani pa imamo žičnato. 

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
16.9.2010 15:31:04   
Metuljček Cekinček
Tudi meni je najbolj všeč lesena. Z možem sva več kot leto dni iskala ponudbe in variante in nama nič ni bilo pretirano všeč, potem sva pa kar sama skicirala in našla ponudnika, ki nama je to izdelal (vmes sva morala poiskati še nekoga, ki nama je postavil točkovne temelje in stebričke, potem pa še ponudnika, ki nama je namontiral kovinsko zaščito na vrh ograje).

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
16.9.2010 16:00:36   
Gina
Meni je nalepše brez ograje.
Če pa že mora bit, pa lesena. Dela pa je z njo, to pa res.
Žičnata - če nimaš denarja že mora biti ok, daš gor plezalke, pa je že lepše.
Iz cipres - pri meni no go, ampak res ni šanse. Ciprese kot samostojno drevo so lepe, v ograjah mi pa ne potegnejo, poleg tega so nagnjene k sušenju in boleznim, sploh kadar so v gostih nasadih na celini. Pa brala sem, da za živali in rastline vsekakor ciprese niso tako fajn kot katerakoli druga živa meja.

(odgovor članu Metuljček Cekinček)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
24.9.2010 8:48:38   
dps1
če so ti všeč stebrički, samo za idejo, da prideš ceneje skozi; mi smo jiih sami vlivali. kupiš modele (naši so od Roto)-  da bi jih kupili ni bilo šans, ker je za 50m teh stebričkov. izgleda pa ful dobro.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
28.9.2010 19:55:27   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: dps1

če so ti všeč stebrički, samo za idejo, da prideš ceneje skozi; mi smo jiih sami vlivali. kupiš modele (naši so od Roto)-  da bi jih kupili ni bilo šans, ker je za 50m teh stebričkov. izgleda pa ful dobro.


Amm... mene pa tole zanima kako zgleda?:) S cim jih vlivas... z betonom al kaj? Kaksna slikica mogoce?;)

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
29.9.2010 8:45:58   
dps1
pošlji mi mejl na ZS pa ti pošljem kakšno fotko.  vlivaš pa jih z betonom ja.

hitra povezava: http://www.google.si/imgres?imgurl=http://www.roto.si/upload/izdelki/slika/stebri_11.jpg&imgrefurl=http://www.roto.si/si/roto-products/roto-form/modeli-za-beton/stebri/306&usg=__ali6xQ3am3e6bYyxfcOi2sD4ks0=&h=298&w=500&sz=34&hl=sl&start=33&zoom=1&um=1&itbs=1&tbnid=4M3gCuI7YPKDDM:&tbnh=77&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dstebri%26start%3D20%26um%3D1%26hl%3Dsl%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:sl:official%26ndsp%3D20%26tbs%3Disch:1

http://www.slonep.net/vrt-in-okolica/vrtni-elementi/?view=katalog&spa=&sp=23&spt=&sort=&f=&id=3477

lahko pa izbereš model, višino itd....



(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
29.9.2010 13:09:37   
Poka
O fuuuuj menda ja nimaš teh baročnih, meni so ful grdi... Sploh mi ograja ni všeč, edino zaradi psov iz žice, ki jo prerastejo ciprese oziroma kak druga živa meja.

Jaz se v tako omejenem prostoru nebi počutila dobro, razen če imaš res malo parcelo, da direkt vidiš sosede. Pol raje gledam ograjo.

(odgovor članu dps1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšna ograja okoli hiše
30.9.2010 11:37:20   
dps1
o fuuuj...

vsaka ograja k svoji hiši.... kak komu paše in kako pač paše v okolico in k hiši. nam ful paše, pa tudi sosedov nimamo na 5 metrov,niti parcele samo par sto m2 velike, tako da.... ne govorit nekaj na pamet :)

(odgovor članu Poka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?