|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: porod v Felbachu
6.1.2011 13:30:03   
majčica1508
še jaz,da pristavim............našo miško sem želela roditi v Felbachu,na koncu sem pristala v SG bolnišnici in tam tudi rodila...zelo lepa izkušnja,imela EA,ki sploh nisem čutila nič,nobeden mi je ni izklopu na mojo željo,lulat sem šla na wc,sprehajala sem se okol z dodatkom,sedela na žogi,pila vodo,jedla bobi palčke,se pogovarjala po mobitelu,se pogovarjala z osebjem,imela masažo pred EA..........poslušala fino muziko.........ko sem pa čutila pritisk na blato sem se pa ulegla in rodila babnico težko 4260g in 54.........nič strgana,en lepotni notranji šivček,po 3h urah opazovanja v porodni sem šla v sobo,kjer sem hodila,se tuširala,fajn mi je bilo.....prijetno za mene in mojo miško
tako,da me aprila letos vidijo zopet...............

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: porod v Felbachu
6.1.2011 13:30:55   
majčica1508
pa še to......vsaka posameznica se odloča zase................punce srečno

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: porod v Felbachu
22.9.2011 12:44:29   
Brbs
Jaz sem prvič rodila v FB, drugič pa v slovenski porodnišnici.

Čeprav je bilo v SLO vse OK (rodila hvala bogu v 15 min user posted image ), so razlike vseeno očitne:
- v FB ne moreš naleteti na neprijaznost in neustrežljivost, iste zadeve ti razložijo z nasmehom na obrazu 10krat, če jih vprašaš
- rodila sem v samostojni sobi (edina opcija), bil je ravno prekrasen sončni zahod, sestre so potrpežljivo čakale z nama in se pogovarjale, porod se mi zdi zasebna stvar - v slo sem rodila v sobi s tremi posteljami in če ne bi bilo tako hitro kot je bilo, bi me zagotovo zelo motilo;
- tudi strokovnosti slovenskih porodničarjev ne zaupam - pa ne zaradi znanja ali izkušenj, ampak zaradi odnosa; iz prve roke sem namreč izvedela preveč primerov, ko so v SLO zanemarjali znake in občutke porodnice, reagirali prepozno, za nazaj niso priznali napak, odgovarjali porodnicam, da pretiravajo in da so preobčutljive, itd.
Vglavnem, razlike so mnoge, predvsem v odnosu osebja do porodnic. Hrana in stavba - to mi ni pomembno pri samem porodu, odnos in občutek varnosti pa.

Zdaj sem tretjič noseča in si zelo želim it rodit v FB. Ko sem se drugič odločila, da bom rodila v SLO, sem bila veliko bolj nervozna, malo sem se celo bala poroda, ki se ga prvič nisem. Isto je sedaj - prepričana sem, da bo rojevanje v FB lepa in varna izkušnja - kar pa za rojevanje v SLO ne morem 100% rečt.

Me pa zanima, če je slučajno katera uspela dobiti povračilo stroškov poroda v tujini, čeprav v to zelo dvomim.

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: porod v Felbachu
4.10.2011 8:24:56   
pajkolina
Brbs - zakaj pa si rodila v Sloveniji???

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: porod v Felbachu
13.10.2011 11:38:58   
Brbs
din din user posted image

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: porod v Felbachu
14.10.2011 9:04:35   
pajkolina

IZVIRNO SPOROČILO: Brbs

din din user posted image


Moja ovira je jezikuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   [Brisano sporočilo]
14.10.2011 9:56:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu pajkolina)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: porod v Felbachu
18.10.2011 19:55:09   
Barbi5
Pozdravljene vse skupaj user posted image Malo pozno se pridružujem debati, ki pa mi je šele sedaj aktualna. No, sem komaj dva meseca (vesela) nosečka in hodim k dr.Miglarju, ki je zaslužen, da sem sploh nosečka!! Nimam besed v zahvalo, res ne. Imela sem težave več kot 3 leta, pa me moja osebna ginekologinja ni in ni pozdravila. Nato sem šla k omenjenemu zdravniku in po nekaj dnevih - user posted image ko sem šla nazaj na pregled, ker mi je bilo slabo, glavoboli in spodaj ne vse ok, je veselo povedal, da sem noseča. Zdaj bom celo nosečnost hodila k njemu. Upam samo, da bo vse ok!!

Maronine - ko boste utegnili, Vas lahko tudi jaz prosim za ZS in malo več o porodu v FB? Bila bi Vam zelo hvaležna!!

Lep pozdravček vsem!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: porod v Felbachu
20.10.2011 10:56:37   
pajkolina
IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

jezik ni ovira - prijateljica je gor rodila, pa ne govori besedice nemsko user posted image  itak te dajo na pregled k Miglarju, za naprej pa tud menda ni imela nobenega problema, so se nekak z polomljeno angl (z njene strani) znasli user posted image


Meni je ovira! Saj tud ne morem zahtevat, da bo dr. Miglar delal, ko bom rodila...
In če pomislim, na moj prvi porod in da se z babico ne bi mogla/znala pogovarjatuser posted image user posted image user posted image
Priznam, me je sram-zelo, ampak neznanje jezika je huuuuuda ovira.user posted image

Sem tudi na NS in DHT bila v FB naročena pri dr. Miglarju pa je moral v operacijsko in sem imela pregled - slika brez tona...user posted image

< Sporočilo je popravil pajkolina -- 20.10.2011 10:58:09 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: porod v Felbachu
20.10.2011 14:00:18   
Barbi5
Pajkolina, jaz se pa strinjam s tabo. Jaz si tudi tega ne znam predstavljati, da bi bilo vse tiho oziroma ne bi ničesar razumela. No, upam, da boš rešla tako, da bo res najboljše - zate in za otročka!

Tole prebiram, pa me še vedno nekaj zanima. Porod v FB torej je možen le plačljivo oziroma ti tudi ničesar v Slo.ne vrnejo nazaj?!?

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: porod v Felbachu
21.10.2011 10:44:47   
pajkolina

IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5

Pajkolina, jaz se pa strinjam s tabo. Jaz si tudi tega ne znam predstavljati, da bi bilo vse tiho oziroma ne bi ničesar razumela. No, upam, da boš rešla tako, da bo res najboljše - zate in za otročka!

Tole prebiram, pa me še vedno nekaj zanima. Porod v FB torej je možen le plačljivo oziroma ti tudi ničesar v Slo.ne vrnejo nazaj?!?



Tudi jaz upam, da bomo stvar uredili. Saj za CR bi se zagotovo dogovorila z dr. Miglarjem. Grem drug teden na morfologijo, pa bom videla kako se bova dogovorila.

Glede vračanja stroškov ne vem, sem pa sigurna da nič ne vrnejo.
En dan te pride 560 evrov, pri CR sem gori 4 dni, jaz bi bila raje 5...pa že naneseuser posted image

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: porod v Felbachu
21.10.2011 11:26:08   
cilla
En dan te pride 560 evrov, pri CR sem gori 4 dni, jaz bi bila raje 5...pa že nanese


Uh, to pa je cena za nas, ki smo vajeni, da v zdravstvu ne plačujemo (kaj več kot škatlice tablet ali nadstandardne plombe).... A ta cena že vključuje tudi porod in vse, kar bi morda spadalo zraven (zdravila, dodatni posegi...) al se to še dodatno plača?

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: porod v Felbachu
21.10.2011 12:13:11   
Barbi5
Hmmm, se strinjam, tole je kar drago. Res je, da kolikor berem takole in kolikor poznam dr.Miglarja, bi tudi sama zelo rada šla roditi gor, vendar nevem, če bo naneslo... no, pa s tem si še ne belim glave.
Hvala za odgovore. LP

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: porod v Felbachu
21.10.2011 13:45:59   
Brbs
Ko sem bila v FB, tudi ena slovenka ni znala niti besede nemško, pa so pač prišli po mene, da sem ji prevedla (seveda v dnevih po porodu, ne med porodom) user posted image
Kaj nobeden od vaju dveh z možen ne zna niti malo nemško?

Drugače pa če gre za naraven porod, lahko morda porodnišnico zapustiš že 3. dan, torej plačaš samo dva dni, pa morda še gre skozi. Ko sem drugič rodila v SLO (petek zvečer), mi je zdravnik v nedeljo rekel, da bi lahko komot šla domov, samo reda radi sem ostala do ponedeljka zjutraj.

Zadeva, ki jo je potrebno še raziskati za porod v FB je, če se slučajno kaj zakomplicira in te urgentno (po možnosti s kakšnim helikopterjem) peljejo v Graz, kdo potem to krije. Ker to pa zna biti takoj nekaj deset tisoč eur. Verjetno bom dobila info v roku nekaj tednov...javim.



(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: porod v Felbachu
24.10.2011 14:26:48   
pajkolina

IZVIRNO SPOROČILO: cilla

En dan te pride 560 evrov, pri CR sem gori 4 dni, jaz bi bila raje 5...pa že nanese


Uh, to pa je cena za nas, ki smo vajeni, da v zdravstvu ne plačujemo (kaj več kot škatlice tablet ali nadstandardne plombe).... A ta cena že vključuje tudi porod in vse, kar bi morda spadalo zraven (zdravila, dodatni posegi...) al se to še dodatno plača?



Cena zajema vse posege, tudi če je CR.

(odgovor članu cilla)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: porod v Felbachu
24.10.2011 14:29:33   
pajkolina
Ja oba sva takauser posted image

Glede urgentnega prevoza v Graz, pa sploh pomisliti ne smem...
Pa vem, da bom imela CR, tako da...

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: porod v Felbachu
24.10.2011 19:14:34   
Barbi5
Nekaj me zanima, če je že tale tema.... a potem vse hodite / oz.ste hodile na preglede v nosečnosti k dr.Miglarju? 

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: porod v Felbachu
25.10.2011 10:23:47   
Brbs
Jaz sem samo na enega, da me spozna in da mu povem, da pridem gor (pa če se prav spomnim, niti pregleda nisva naredila, saj sem mu rekla, da hodim redno k drugemu G). Drugače sem imela svojega ginekologa.

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: porod v Felbachu
25.10.2011 17:08:50   
Barbi5
Hvala za odgovor. 

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: porod v Felbachu
26.10.2011 12:20:21   
pajkolina
IZVIRNO SPOROČILO: Barbi5

Nekaj me zanima, če je že tale tema.... a potem vse hodite / oz.ste hodile na preglede v nosečnosti k dr.Miglarju? 


Jaz hodim k izbranemu G in k dr. Miglarju. Tudi v prvi  user posted image  sem. Moja G je vse na horuk, tako da v bistvu rabim človeka kot je dr. Miglar user posted image
Pa tudi NS in DHT sem obakrat imela v Feldbachu.user posted image
Komaj čakam, sem v pričakovanju morfologije!!!user posted image

(odgovor članu Barbi5)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: porod v Felbachu
26.10.2011 12:22:20   
pajkolina
Brbs a si rodila 2008?

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: porod v Felbachu
10.11.2011 12:12:13   
Brbs
Ne, 2007.

(odgovor članu pajkolina)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: porod v Felbachu
10.11.2011 12:13:06   
Brbs
2008 je že bilo plačljivo...user posted image

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: porod v Felbachu
23.12.2011 22:58:00   
maronine
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

< Sporočilo je popravil maronine -- 23.12.2011 23:05:13 >

(odgovor članu Brbs)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: porod v Felbachu
23.12.2011 23:28:23   
maronine
POZDRAVLJENE!da malo oživim to temo,vceraj sem dobila pismo v katerem piše,da so se na sestanku avstrijskih koroških bolnišnic odločili,da bolnišnica sama poravna dolg,tako da računov za porode v FB za nazaj ne bo več!lepe praznike vam želim! lp

(odgovor članu maronine)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?