|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?

Kako lahko očka pomaga pri porodu?

Uredništvo Ringaraja.net, 11.11.2024
Čeprav boste na dan poroda glavno vlogo igrale ve (dokler vam je takoj po prihodu na svet ne prevzame vaš dojenček), lahko tudi očka precej pomaga. V nadaljevanju si lahko preberete, kako ga lahko vključite na ta veliki dan.

image
Očtova pomoč pri porodu je neprecenljiva. (F: freepik)
/11


1.

Čeprav imate svojo bolnišnično torbo najverjetneje pripravljeno že tedne, je dobro, da tudi on prinese nekaj svojih potrebščin. Bistveni so udobni čevlji, čista srajca in prigrizki. Prav tako naj si prinese blazino, da se lahko odpočije, ko se ne dogaja nič posebnega.


2.

Partnerju zaupajte izpolnjevanje vse potrebne bolnišnične ali zavarovalne dokumentacije, da se bo lahko glede tega pogovoril z medicinskimi sestrami.


3.

Ko boste v porodni sobi, bo primarna zaposlitev vašega partnerja, da vam pomaga ostati osredotočena in sproščena – porod lahko traja tudi do 48 ur (in celo več). Verjetno ste se nekaterih tradicionalnih tehnik sproščanja naučile na vašem porodnem tečaju, a ne bojte se zahtevati več. Če menite, da vam bo to pomagalo, ga zaprosite, da vam zmasira stopala, počeše lase ali vas le drži za roko.


4.

Naj gre po opravkih za vas ali vas »zaščiti«. Če potrebujete karkoli (kozarec vode ali zdravila), mu dovolite, da o tem povpraša ustrezne ljudi. In če vas karkoli moti – naj si bo preveč ljudi v sobi ali odrezav član bolnišničnega osebja – mu dovolite, da poskrbi za to.


5.

Naj bo vaš partner oseba, ki vas fizično podpira. Zaprosite ga, naj vam pomaga med hojo, pri spremembah položaja med spancem ali zagrabi za nogo med naprezanjem.


6.

Poizvedite, ali želi prerezati vašo popkovino in se nato o tem obvestite svojega zdravnika. Številni očetje so navdušeni nad tem, da lahko naredijo zadnji korak pri prihodu vajinega otroka na svet, nekateri pa se tega kar malce izogibajo in jih ne smemo siliti.


Dandanes se številni očetje, a ne vsi, odločijo med porodom ostati v porodniški sobi. Kje boste pa vi ob rojstvu vajinega malčka?

 

Preberi še:

Porod skozi očetove oči

Umetno sproženje poroda


Ti je članek všeč? Klikni Like in podaj svoj komentar:

Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
5
Punčka ali fantek: trije testi za ugotavlj...
Vas zanima, kaj nosite pod srcem? Ali že veste in bi radi preverili, če deluje? Ugotovite spol otroka v trebuščku so pom...
4
Domači test nosečnosti s pomočjo sladkorja
Če mislite, da ste noseči in bi radi v tem trenutku izvedeli, če je to res, pa doma nimate originalnega testa za nosečno...
4
Spremembe na dojkah v nosečnosti
Spremembe dojk so pogosto eden prvih znakov nosečnosti. Že v šestem do osmem tednu nosečnosti se lahko dojke opazno pove...
3



Komu lahko zaupam med nosečnostjo?
Vse več žensk med nosečnostjo poišče pomoč svetovalcev, doul in coachev. A kdo je res usposobljen in kaj preveriti, pred...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Pijete kavo?




Da (73%)

Ne (27%)


Število vseh glasov: 9350

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!