|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Vpis v vrtec med letom
5.3.2011 11:10:57   
Ninchy
No pa da začnem....

Mamice, ki nimate otrok rojenih septembra in oktobra, kako ste jih vpisale v vrtec?

Namreč, jaz sem želela hčerko dati v vrtec maja (ko dopolni 11 mesecev) pa mi je ravnateljica rekla, da se otroci sprejemajo z novim šolskim letom, kar pomeni septembra....user posted image

Nč ne razumem... se pravi da če je otrok rojen med letom mora pač čakati na september.... tudi če ga pravočasno vpišen ne mora npr. začeti decembra.... kakšne fore al sam jaz ne razumem tega procesa, sej valda ne morejo vse tako roditi, da so otroci septembra stari 11 mesecev ali 1 leto... user posted image

Hvala za vsak odgovor...

< Sporočilo je popravil Eja RR -- 6.3.2011 18:55:43 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
5.3.2011 11:15:01   
tanjusi
Mogoče je pa hotela povedati, da moreš ti otroka vpisat s septembrom , in do takrat da boš vrtec dejansko potrebovala plačuješ rezervacijo...

_____________________________

ne hodi pred menoj, morda ne bom sledil,
ne hodi za menoj , morda ne bom vodil.
hodi ob meni in mi bodi prijatelj.
(a camus)

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
5.3.2011 11:24:00   
K_a_t_i
Naš prvi je rojen februarja. V vrtec je bil vpisan s 1.2. Ampak to je bilo še takrat, ko so bila prosta mesta...
V MOL je tako, da je potrebno vlogo oddati do 31.3. - če rodiš po tem datumu, do septembra gladko izvisiš. Če rodiš prej, imaš teoretično možnosti, da dobiš mesto tudi med letom.
No, drugi je rojen maja. ČE bomo imeli srečo, dobimo vrtec septembra. Vmes pa privat varstvo.
V nekaterih občinah imajo pa štart izključno v septembru, ja... ŽAL user posted image .


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu tanjusi)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
5.3.2011 13:25:59   
Sa.Ka
IZVIRNO SPOROČILO: Ninchy

No pa da začnem....

Mamice, ki nimate otrok rojenih septembra in oktobra, kako ste jih vpisale v vrtec?

Namreč, jaz sem želela hčerko dati v vrtec maja (ko dopolni 11 mesecev) pa mi je ravnateljica rekla, da se otroci sprejemajo z novim šolskim letom, kar pomeni septembra....user posted image

Nč ne razumem... se pravi da če je otrok rojen med letom mora pač čakati na september.... tudi če ga pravočasno vpišen ne mora npr. začeti decembra.... kakšne fore al sam jaz ne razumem tega procesa, sej valda ne morejo vse tako roditi, da so otroci septembra stari 11 mesecev ali 1 leto... user posted image

Hvala za vsak odgovor...



Čisto logična razlaga. Septembra nastajajo nove skupinice, torej med letom je težko dobit prostor za otroka v vrtcu. če se kdo izpiše, se da prostor drugemu, ki je prvi primernejši po seznamu. Kaj ti tu ni jasnega? user posted image
So pa tudi vrtci, ki dodatno med letom nabirajo skupinico, sam to so vrtci v majhnih občinah, kjer ni veliko otrok.

Odkar je zakon, da je drugi otrok v vrtcu brezplačno, normalno da so gužve, prej tega ni bilo. Žalostno ampak resnično.

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
5.3.2011 17:26:22   
Najaa
Zadnja leta je že tako misija nemogoče, da sploh dobiš vrtec, kaj šele med letom... razen če imaš srečo in se med letom formirajo nove skupine in ni navala v tisti vrtec. Mi smo imeli tako srečo. Tamala je rojena februarja in je šla s februarjem v vrtec. Za tavečjo, ki je rojena dec. smo pa morali počakat na sept., ko so sprejemali.

(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
6.3.2011 14:15:11   
Ninchy
IZVIRNO SPOROČILO: Sa.Ka

IZVIRNO SPOROČILO: Ninchy

No pa da začnem....

Mamice, ki nimate otrok rojenih septembra in oktobra, kako ste jih vpisale v vrtec?

Namreč, jaz sem želela hčerko dati v vrtec maja (ko dopolni 11 mesecev) pa mi je ravnateljica rekla, da se otroci sprejemajo z novim šolskim letom, kar pomeni septembra....user posted image

Nč ne razumem... se pravi da če je otrok rojen med letom mora pač čakati na september.... tudi če ga pravočasno vpišen ne mora npr. začeti decembra.... kakšne fore al sam jaz ne razumem tega procesa, sej valda ne morejo vse tako roditi, da so otroci septembra stari 11 mesecev ali 1 leto... user posted image

Hvala za vsak odgovor...



Čisto logična razlaga. Septembra nastajajo nove skupinice, torej med letom je težko dobit prostor za otroka v vrtcu. če se kdo izpiše, se da prostor drugemu, ki je prvi primernejši po seznamu. Kaj ti tu ni jasnega? user posted image
So pa tudi vrtci, ki dodatno med letom nabirajo skupinico, sam to so vrtci v majhnih občinah, kjer ni veliko otrok.

Odkar je zakon, da je drugi otrok v vrtcu brezplačno, normalno da so gužve, prej tega ni bilo. Žalostno ampak resnično.



Ja ni mi jasno to, da pač to ni mogoče pač ne razumem filozofije.... ker je pač pogoj poleg prostega mesta starost in ni nobene logike, saj to ni šola.... da se mora začeti 1. septembra....user posted image





(odgovor članu Sa.Ka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
6.3.2011 14:18:47   
Ninchy
Vem pa da je zadnja leta težko z vrtec ampak naš župan tako rad pove, da imajo vsi njegovi občani zagotovljeno mesto v vrtcu.... no sej če ne bo drugače ga bom itak kontaktirala... ker če dela reklamo naj potem to tudi uredi...user posted image

Pa hvala vsem za odgovore... vem drugje je še huje.... ampak sistem mi pa ni jasenuser posted image

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
6.3.2011 17:26:18   
Anonimen
Jap, mi imamo tudi ta problem. Nasa je rojena novembra 2008 in prvo leto so nam vlogo zavrgli, ker je bila premlada, pa ceprav sem na vlogo napisala, da bi jo v vrtec uvedli decembra, za 3 mesece bi pa rezervacijo placali. No naslednje leto spet nismo bili sprejeti, ker je bilo za letnike 2008 ful manj mest prostih, kot za letnike 2009. Zdaj tretje leto upam, da rata. Prvo leto smo tako pokombinirali ko sem bila se doma, ker sem finisirala faks, pa babice in dediji so mal dopust jemali. No potem s.o dobili mesto v zasebnem vrtcu, ampak tam nimajo koncesije za 2. starostno obdobje in bo nastopila ptrcejsnja kriza v druzinskem proracunu, ce ne dobimo javnega vrtca :-(

(odgovor članu Ninchy)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 11:13:51   
lil_
kako pa je s placevanjem rezervacije? kje se o tem dogovoris? jaz bi z veseljem placevala rezervacijo za moji zabici, da bi sli lahko v vrtec decembra, ker kam ju dat do naslednjega septembra se mi tut sanja neuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 12:24:50   
Luns
Moja sta oba šla kasneje v vrtec en oktobra en novembra. Obakrat sem dala vlogo marca ko so vpisi v vrtec. Prvi je bil takoj sprejet ker je bilo pač malo otrok, šel je v vrtec v prvih dneh oktobra za september nisem plačala nič. Drugi je bil zavrnjen in so ga dali na čakalno listo potem pa na srečo so ga tik pred zdajci sprejeli in ravno tako nisem nič plačevala rezervacije. Pač daš prošnjo, če je gužva so vsi pod 11 m avtomatsko zavrnjeni so pa na čakalni listi, če pa ni otrok pa ti ga vzamejo.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 13:31:20   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Luns
Pač daš prošnjo, če je gužva so vsi pod 11 m avtomatsko zavrnjeni so pa na čakalni listi, če pa ni otrok pa ti ga vzamejo.

Ni cist res. Vsaj za naso obcino ne. Namrec prosnje otrok, ki so 1.9. mlajsi od 11ih mesecev, so zavrzene in ne gredo v cakalno vrsto.

(odgovor članu Luns)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 14:44:23   
sazi


Ja ni mi jasno to, da pač to ni mogoče pač ne razumem filozofije.... ker je pač pogoj poleg prostega mesta starost in ni nobene logike, saj to ni šola.... da se mora začeti 1. septembra....user posted image


Septembra se skupine napolnijo in so POLNE. Pač ne morejo maja meseca sprejeti dodatnega otroka.

Sta pa bila oba moja otroka sprejeta med letom.
1. pri 2h letih in 10ih mesecih - toliko časa smo čakali na prosto mesto - se je en otrok takrat decembra izpisal in je nastal prostor za našega.
2. pa pri 11ih mesecih. Ker je bila pomočnica vzgojiteljice na porodniški, se jim je fajn izšlo, da so počasi polnili skupino.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 15:12:19   
Eva19
tud pri nas je tako...vpisujejo v marcu, v vrtec pa začnejo hodit septembra. naša je novembrska, tko da je bla lani vloga zavržena, jo imam od oktobra dalje v privat varstvu, ki ga kar fino plačujemo, ampak drugače pač ne gre. babice in dedki so še mladi, v službah, ne morejo pazit vnučkov, midva oba delava, da sploh pridemo čez mesec. zdej sem vložila spet za september in močno upam da da dobim, ker bom vrtca plačevala več kot pol manj kot privat. je pa zame kar velik strošek, saj sem še študentka. ampak tako pač je, druge opcije ni.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 15:31:04   
Precious
odvisno od občine in vrtca. Jaz sem svojega vpisala junija

(odgovor članu Eva19)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 16:56:45   
titanik
Od mojega brata punca je rodila v začetku marca2010 in je že konec marca vpisala za letos marec2011.

_____________________________

Ponosna sem na to ,da sem dobra mama.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oh tale vrtec .... prosim za vaše izkušnje
21.3.2011 17:19:39   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: titanik

Od mojega brata punca je rodila v začetku marca2010 in je že konec marca vpisala za letos marec2011.


Jaz sem imela podobno situacijo s februarjem, le da leto prej.

Ampak če rodiš aprila ali kasneje, pa zamudiš vpisni rok in so vsi otroci pred tvojim v čakalni vrsti.

(odgovor članu titanik)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Vpis v vrtec med letom
21.3.2011 20:21:30   
frutka_

IZVIRNO SPOROČILO: Ninchy

No pa da začnem....

Mamice, ki nimate otrok rojenih septembra in oktobra, kako ste jih vpisale v vrtec?

Namreč, jaz sem želela hčerko dati v vrtec maja (ko dopolni 11 mesecev) pa mi je ravnateljica rekla, da se otroci sprejemajo z novim šolskim letom, kar pomeni septembra....user posted image

Nč ne razumem... se pravi da če je otrok rojen med letom mora pač čakati na september.... tudi če ga pravočasno vpišen ne mora npr. začeti decembra.... kakšne fore al sam jaz ne razumem tega procesa, sej valda ne morejo vse tako roditi, da so otroci septembra stari 11 mesecev ali 1 leto... user posted image

Hvala za vsak odgovor...

Če je mesto v vrtcu prosto, lahko otroka vpišeš kadarkoli med letom. Če so vsa mesta v vrtcu zasedena pa je treba čakat na sprostitev mest. To se običajno zgodi s 1.9..

(odgovor članu Ninchy)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Vpis v vrtec med letom
21.3.2011 20:26:25   
frutka_
Še to. Hudo je, če ne dobiš mesta za otroka kljub temu, da si ga vpisal. Tudi to se lahko zgodi. Polagam vam na srce, da se v svojih vrtcih pozanimate, vprašate, temeljito preverite kako je z rezervacijami, čakalnimi listami, vpisom ...Veliko sreče vam želim pri vpisih!
Država je dolžna poskrbet, da otrokom zagotovi varstvo otrok, ko gredo starši v službo. Pa vendar ni tako. Na žalost....Veliko staršev doživlja stiske kam z otrokom, ko se porodniška konča....user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Vpis v vrtec med letom
21.3.2011 20:54:18   
cv 105
Samo ena pripomba glede rezervacij: vrtci za zaračunavanje rezervacij nimajo pravne podlage (to je odgovor direktorata za vrtce).
Sprejem v vrtec temelji najprej na starostnem pogoju (11 m) in šele na to na ostalih faktorjih (število in starost sorojencev, socio-ekon položaj, ...). To pomeni, da je vrtec dolžan sprejeti vse dovolj stare otroke, če ima prostor seveda, neglede na to, kdaj so bili vpisani.


V zadnjih 10mesecih, kolikor je star naš drugi sine, sem se z borbo za mesto v vrtcu kar ukvarjala. No, vmes smo opravili tudi z rezervacijami, ki so nam jih hoteli zaračunavati.

Ja, se strinjam, svinjarija na celi črti. In ne, tudi po desetih mesecih od poslane vpisnice, še nimamo zagotovila ali za našega otroka mesto v vrtcu maja bo ali ne.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Vpis v vrtec med letom
22.3.2011 7:36:18   
sončnica24
Poskusit ni greh, sploh pri majhnih otrocih ne, no pa spet odvisno kako velika občina je v Ljubljani je verjetno nemogoče v Mariboru pa niti ne. Predvsem zato, ker manjši otroci velikokrat zbolijo ko začnejo hodit v vrtce in starši, ki imajo možnost, otroka dat privat v varstvo ali pa imajo doma babice, tudi starši ki izgubijo službo, velikokrat izpišejo otroke iz vrtca med letom, in če ni otrok, ki bi jih lahko vpisali - je možnost vpisa tudi kasneje oz. med letom. Ker čakalne vrste so spet drugo - lahko je otrok na 10 mestu ampak vsi pred njim so starejši in ne morejo v jaslice potem je ta otrok 1. primerni za sprejem.

(odgovor članu cv 105)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Vpis v vrtec med letom
23.3.2011 8:48:18   
lil_
da se bosta v decembru iz istega vrtca izpisala dva, je iluzija...pustimo se presenetit.

a pa teh rezervacij nimajo vsi vrtci? zakaj se pritozujete nad placano rezervacijo? ce bi blo zastonj, bi vsi rezervirali in na koncu odpovedali. sama sem se studentka, pa bi z veseljem placala rezervacijo, samo da bi vrtec decembra dobila. rade volje bi tudi placevala vrtec od septembra, ceprov bi dala otroka v vrtec z decembrom...no kar koli, samo da bi vrtec bil. po poprasevanju v nasem vrtcu baje nimajo rezervacijuser posted image

(odgovor članu sončnica24)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Vpis v vrtec med letom
23.3.2011 9:22:04   
sazi
IZVIRNO SPOROČILO: lil_

a pa teh rezervacij nimajo vsi vrtci? zakaj se pritozujete nad placano rezervacijo? ce bi blo zastonj, bi vsi rezervirali in na koncu odpovedali. sama sem se studentka, pa bi z veseljem placala rezervacijo, samo da bi vrtec decembra dobila. rade volje bi tudi placevala vrtec od septembra, ceprov bi dala otroka v vrtec z decembrom...no kar koli, samo da bi vrtec bil. po poprasevanju v nasem vrtcu baje nimajo rezervacijuser posted image


Kolikor je meni znano večina vrtcev nima rezervacij. In koliko misliš, da bi bilo potrebno plačat rezervacijo? Ker polna cena jasli je cca 470 EUR - bi plačevala toliko, otroka pa imela doma do vstopa v vrtec? Ker ne vidim smisla v tem, da bi bila subvencionirana rezervacija s strani države za otroka, ki ni v vrtcu, hkrati pa je doma 1 otrok, ki bi drugače hodil v vrtec.

Kakorkoli že, žalostno je, da se prostora v vrtcu ne dobi. Da je pa vse vezano na september je pa logično, ker se takrat skupine spraznijo in lahko nastanejo nove.

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Vpis v vrtec med letom
23.3.2011 12:24:30   
lil_
o ceni rezervacije, priznam nisem razmisljala. cena jasli pa je se visja, kot si napisala. lej ni posteno da je en otrok k bi lahko hodu v vrtec doma, ni pa tudi posteno, da je za nastop v vrtec vazno kdaj si rojen.
ja kot si rekla, zelo je zalostno da se ne dobi mesta. ja logicno je da septembra nastenejo nove skupine, ni pa logicno da se ze takrat zapolnijo, oz. ni fer da se. tako da glede na to da je mest premalo, bi moralo biti vec vrtcev in vec skupin.
v naselju, kjer sem zivela prej so bili 30let nazaj 4 vrtci. danes pa sta odprta le dva in se to oba napol-mi pa take tezave z vrtci-groza.

jaz sem vlogo za vrtec oddala, septembra pademo ven, ker smo premajhni. med letom pa-po tockah imamo se nekaj moznosti, da pa se v enem vrtcu izpraznita dve mesti pa je, kot sem ze napisala, iluzijauser posted image

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Vpis v vrtec med letom
23.3.2011 14:34:34   
cv 105
IZVIRNO SPOROČILO: lil_

lej ni posteno da je en otrok k bi lahko hodu v vrtec doma, ni pa tudi posteno, da je za nastop v vrtec vazno kdaj si rojen.


eno so rezervacije za otroke, ki še niso vpisani in ne izpolnjujejo starostnega limita 11 m, drugo pa rezervacije za otroke, ki so že vpisani in med letom odsotni zaradi x razloga (večmesečna odsotnost, ne bolezen)

prve so nezakonite, druge zakon dopušča in se jih izvaja (vsaj v naši občini)

datum rojstva ni nepomemben user posted image , problem je v pomanjkanju prostora in tu je treba narediti red

... vprašajte ravnatelje vrtcev, kjer imate vpisane otroke, kako so pripravljeni na vpis letnika 2010 in 2011? ... niso in to je narobe ... tudi župani in občinski sveti niso in tudi to je narobe ... nihče me ne bo prepričal, da se teh podatkov "ne da" pridobiti ... žal je tako, da se s problemom sprejema v vrtec starši ukvarjamo ponavadi celo prvo leto ali še dalj, občinarji in ravnatelji pa v času od konca marca, ko se zaključi vpis, do začetka septembra, ko popolnijo skupine ... ampak pustimo to

moja izkušnja je taka: jeseni je bil vik in krik, da ni prostora za jasličarje, da bomo morale mame ostati doma, da ni zasebnega varstva, da ni posluha občine ... in ponudijo 5 otrokom mesto v 8 km oddaljeni enoti ... koliko mislite, da jih je ponujeno mesto sprejelo? ... 1 (eden), ostali štirje so si poiskali alternative ... ne posplošujem ampak obstaja tudi druga plat

držim pesti, da čimprej in čim bolj uspešno rešite problem varstva, mi smo danes le dočakali odločbo user posted image

(odgovor članu lil_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Vpis v vrtec med letom
23.3.2011 14:44:40   
Precious
Mi smo že bili vpisani in sem otroka imela vmes doma cca 5 mesecev,zato ,ker je bil vedno bolan. Se mi ne zdi smiselno da bi ga izpisala in potem še kje drugo leto ne bi vrtca dobiliuser posted image

(odgovor članu cv 105)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?