|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 22:17:53   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

zakaj bi ti moral čutiti potrebo, da se dokazuješ z znanjem pred drugimi......mogoče zaradi lastnega občutka večje vrednosti?


Zakaj ti čutiš potrebo, da poveš zgolj in samo svoje mnenje?


Da si olajšam dušo, se sprostim, nasmejim, razjezim......ker ko izraziš svoje mnenje izraziš skozi to tudi svoje občutke.......user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 22:30:49   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
zato ker mi vztrajno nekaj repliciraš in sprašuješ, čeprav ne bova nič konstruktivnega podebatirala na koncu koncev imo (ker me ne interesira take vrste pogovor). pa ne vem zakaj potem to počneš - zato sprašujem. in ti? zakaj pa tebe s(k)rbi?


Zato, ker vem zakaj ti to počneš. user posted image


kaj jaz počnem (kako šele zakaj)? saj ti vztrajno repliciraš na moje poste, jaz tvoje pustim na miru (razen da razpravljam kje te srbi).

a ti je res problem naravnost odgovorit - je to problem zate?


Ne, saj itak ne boš razumela.   user posted image user posted image


ja zakaj pa potem sploh repliciraš na moje poste in me skoz neki sprašuješ, če itak ne bom razumela?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 22:32:20   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

zakaj bi ti moral čutiti potrebo, da se dokazuješ z znanjem pred drugimi......mogoče zaradi lastnega občutka večje vrednosti?


Zakaj ti čutiš potrebo, da poveš zgolj in samo svoje mnenje?


Baje je njeno mnenje pomebnejše od znanja izobraženih.  user posted image user posted image user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: razlike med partnerjema
7.6.2011 22:37:16   
dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
zato ker mi vztrajno nekaj repliciraš in sprašuješ, čeprav ne bova nič konstruktivnega podebatirala na koncu koncev imo (ker me ne interesira take vrste pogovor). pa ne vem zakaj potem to počneš - zato sprašujem. in ti? zakaj pa tebe s(k)rbi?


Zato, ker vem zakaj ti to počneš. user posted image


kaj jaz počnem (kako šele zakaj)? saj ti vztrajno repliciraš na moje poste, jaz tvoje pustim na miru (razen da razpravljam kje te srbi).

a ti je res problem naravnost odgovorit - je to problem zate?


Ne, saj itak ne boš razumela.   user posted image user posted image


ja zakaj pa potem sploh repliciraš na moje poste in me skoz neki sprašuješ, če itak ne bom razumela?


Saj si idealen šolski primer. Mogoče o tebi napišem doktorat. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 7:28:19   
mateyka
no ja, tudi ti nisi prazen list papirja user posted image

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 8:56:43   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

zakaj bi ti moral čutiti potrebo, da se dokazuješ z znanjem pred drugimi......mogoče zaradi lastnega občutka večje vrednosti?


Zakaj ti čutiš potrebo, da poveš zgolj in samo svoje mnenje?


Baje je njeno mnenje pomebnejše od znanja izobraženih.  user posted image user posted image user posted image





In do tega zaključka si prišel na podlagi......?

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 9:01:58   
Kerensa*
Milijonarka... nič nimaš soimenjakinje (vsaj ne da bi jaz vedela). Prej omenjeni citat sem morala ročno prepisati, ker so bile tisto tvoje besede z druge teme in nisem mogla citirati direktno v to temo. Ob tem sem se pač zmotila in sem vtipkala veliki M namesto malega. To je vse. In tudi nič kaj posebej nisem iskala. Zaradi razloga, čisto nepovezanega s to temo, sem ponovno prebrala temo o Džovani in tam naletela na citirane besede - za katere pa ti sedaj zanikaš, da so tvoje. Kako - se ne spomniš, kaj govoriš oz. pišeš ali se pač "prilagajaš" tematiki? Enkrat si kmetica, drugič pa vele-izobražena obiskovalka opere?
Če ne verjameš, da so besede tvoje, si jih izvoli ogledati sama na 63. strani prej omenjene teme. Potem se pa počasi odloči, kdo oz. kaj si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 14:54:30   
PeggyBundy
Kerensa, v virtuali je lahko oboje. V resnici pa?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 21:06:42   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kaksen motiv ima izobrazen clovek, da pljuva po neizobrazenih? da dokaze, da je bolj izobrazen - dokaz ze ima - diplomo/titulo...


Ne razumem sicer, zakaj bi moral to dokazovati......pa naj bo.....


Torej kaksen motiv ima izobrazen clovek, da pljuva po neizobrazenem?




Tvoji obcutki so tvoja lastna dogma. Nimas osnove za raspravo, ker se s posamicnim mnenjem zgrajenem na obcutku in par ljudi okoli "mene" se to ne da. Ko dobis argument vedno znova "odrecitiras", da je to tvoje subjektivno mnenje. Nobeden ti ne oporeka tvojega mnenja, nimas pa nobene pravice prikazovati ga kot splosno dokazljivo resnico, ce nisi pripravljena utemeljiti ga z argumenti.


Ne vem sicer od kod tebi ideja, da jaz svoje mnenje prikazujem kot splošno dokazljivo resnico....in sploh od kje tebi ideja, da jaz nimam te pravice, tudi če bi to počela.....


Iz istega vzroka zaradi katere noben laik nima pravice tvojemu/mojemu/ kateremu koli otroku npr. dajati tablete. Je osebno in druzbeno skodljivo - enako kot nepismenost in nesposobnost smiselnega in odgovornega sklepanja.


namreč nisem na debatnem tekmovanju in ne zagovarjam seminarske, diplomske ali doktorske disertacije......


Enkrat smo ze dali to skozi... te kdo sili, da pises na temi, ki je na drugacni ravni od tiste, ki je tebi po godu?



Bi sprejela , da ti otroski zdravnik ne da bi otroka pregledal pove, da tvoj otrok bruha zaradi alergije na mleko, ker je tako bilo tri njegovih treh majhnih sosedih. Enako je s tvojim mnenjem. lahko ga izrazis, ampak naprej kredibilno ne mores.

Sem sprejela......ni bil sicer otroški zdravnik, bil pa je dežurni zdravnik v bolnici....ker je razsajala 6. bolezen je rekel, da ima otrok to, čeprav je imel opekline in visoko vročino.....dete je pa imelo sepso.....jebi ga...bili so prazniki in on verjetno siten, ker mora delati, prepričan vase, da ve brez preiskav oceniti kako in kaj.....in se je pač odločil, da odvzem krvi ni nujen......


Ne govorim o splosnem trendu, govorimo o posamicnih, povsem zanemarljivih primerih njegovih (tvojih) sosedov. Ceravno lahko, pri razsajanju dolocene bolezni deduktivno z veliko verjetnostjo sklepamo pravilno, je taksna ugovitev brez podatka in preverjanja - brca v meglo (kot si sama ugotovila in verjetno si ne zelis, da so vsi zdravniki na katere bo tvoj otrok naletel tega tipa). Na podoben nacin tvoje mnenje postaja nekredibilno, zaradi prepricanosti, da znas brez podatkov /raziskav oceniti kako in kaj, celo brez najmanjse moznosti osnovnega deduktivnega sklepanja.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 21:06:51   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
zato ker mi vztrajno nekaj repliciraš in sprašuješ, čeprav ne bova nič konstruktivnega podebatirala na koncu koncev imo (ker me ne interesira take vrste pogovor). pa ne vem zakaj potem to počneš - zato sprašujem. in ti? zakaj pa tebe s(k)rbi?


Imas prav, naj ti da mir in naj te ne sili, da moras razmisljati user posted image user posted image user posted image user posted image


glej, s tem da se (še vedno) ukvarjaš z mano, ne boš nič pridobila. razen če bi kaj konkretno rada od mene? kar povej.


Ti pridobivas, ko se ukvarjas z tem ali bom jaz kaj pridobila? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 21:23:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Me pač moti, da se nekdo po vsej sili ponaša s svojimi dosežki......in terja občudovanje okolice zaradi svojega dosežka......


Na kaksen nacin terja obcudovanje, ce napise svojo titulo?
Ce moramo vsi imeti zgolj ime in priimek potem se dejmo v uniforme in bodimo uniformni in enolicni, pa naj se ne terja obcudovanje okolice zaradi obleke, visokih pet, lepe majce, kravate, mocnega avta, negovanega videza, lakiranih nohtov... ipd. Vsi enaki - kitajski komunisticni model user posted image user posted image user posted image

znanje je pač bogastvo, ki ti ga nihče ne more ukrasti, znanje si pridobivaš zaradi lasnega interesa, je nekaj v tebi, kar te vzpodbuja k temu, te žene naprej.....in zaradi tega ne vidim razloga zakaj bi drugi morali biti ponosni na "tvoje" znanje.....


Napacno. Zakaj  posameznik ne bi smel biti ponosen na lastne dosezke in uporabljal titulo?

zakaj bi ti moral čutiti potrebo, da se dokazuješ z znanjem pred drugimi......mogoče zaradi lastnega občutka večje vrednosti? Ne vem.....


Zakaj sploh prezentiras svoje ideje na forumu? user posted image  
Ali je tvoje znanje pridobljeno zaradi lasnega interesa in zaradi necesa v tebi, kar te vzpodbuja k temu, te zene naprej.....in zaradi tega ni videti razloga zakaj bi drugi morali biti ponosni na tvoje znanje... Zakaj moras vse obvestiti, kaj ti mislis? Da dokazes svojo vecjo vrednost?

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 21:38:07   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Ja....ker diploma oz. formalna izobrazba ti definira običajno poklic, en je doktor, en je kmet, en učitelj, en umetnik......in ko grem k peku po kruh, me boli k......, če on razume igro, ki se je nazdanje odvrtela v Drami.....prav tako mi je vseeno, če si je pediater ogledal zadnjo razstavo v muzeju, ko pripeljem k njemu otroka zaradi visoke vročine........


Doktor agronomije, ki ima lastno kmetijo in prideluje zelenjavo.......  ni kmet?


Potem je tudi učitelj, ki prideluje zelenjavo kmet.....dramski umetnik, ki ima gredico buč je kmet.....



Ne liliana, kmet, kmetijski tehnik in doktor agronomskih znanosti so v istem poklicu, so pa z razlicno stopnjo izobrazbe. Tudi po nacionalni klasifikaciji poklicev. Potrebno bo razlikovati med stopnjo izobrazbe in poklicno orientacijo.

Torej, kaj je po tvojem doktor agronomije, ki ima lastno kmetijo in prideluje zelenjavo?


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 21:48:12   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Z moje strani je "odpor enako močan"......

ker res ne vidim nobenega razloga, zakaj mora biti na nabiralniku v bloku napisano Frodo Bisagin dipl.med.sestra ali pa Frodo Bisagin univ.dipl.ekon.......


Tudi sama ne vidim vzroka, da si nekdo vbrizgava botox, barva lase v rdece .... vendar me to tudi ne moti, dokler mene v kaj takega nihce ne sili. In kolikor opazam, tebe nihce ne sili, da si pises na vrata titulo. zakaj te tocno zadeva moti?

In nikoli mi ni bilo jasno, zakaj je potrebno klicati zdravnico gospa doktor.....in sem bila prijetno presenečena pri hčerini pediatrinji, ko jo obe medicinski sestri kličeta z imenom in jo celo tikata....


Glede na to, da te tituliranje moti, lahko domnevam, da jo tudi sama poklices po imenu? Enako tudi medicinsko sestro? Te zmoti , ko v trgovini tebe titulirajo? Te moti, ko te sluzbene stranke  poklicejo s titulo in ne po imenu? Uciteljico/vzgojiteljico .... otrok tikas in jo klices po imenu?
Morda pa ima pa olika kaj zraven pri tituliranju....  

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 22:31:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

Enkrat si kmetica, drugič pa vele-izobražena obiskovalka opere?


Ja, seveda, po duši sem kmetica. Obožujem in cenim naravo (eto, sem right back iz njenih zelenih pljuč :) in obožujem hrano, ki jo narava daje. V enaki meri kot uživam v operi in v enaki meri kot cenim znanje, zato da lahko pred spanjem preberem Barbaro v originalu. Kaj je v tem nekompatibilnega?

(odgovor članu Kerensa*)
  Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 22:34:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

zakaj bi ti moral čutiti potrebo, da se dokazuješ z znanjem pred drugimi......mogoče zaradi lastnega občutka večje vrednosti?


Zakaj ti čutiš potrebo, da poveš zgolj in samo svoje mnenje?


Da si olajšam dušo, se sprostim, nasmejim, razjezim......ker ko izraziš svoje mnenje izraziš skozi to tudi svoje občutke.......user posted image



Se opravičujem na butastem vprašanju, ampak kaj tako obskurnega in pocestnega je na znanju, da ga ne bi smeli pokazati pred drugimi?

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: razlike med partnerjema
8.6.2011 22:51:48   
Anonimen
In nikoli mi ni bilo jasno, zakaj je potrebno klicati zdravnico gospa doktor.....in sem bila prijetno presenečena pri hčerini pediatrinji, ko jo obe medicinski sestri kličeta z imenom in jo celo tikata....


Zgolj praktično vprašanje (brez akademskega predznaka user posted image ). Kako potem kličite ljudi? Ivanka, katera zdravila mi boste predpisali? Ali kako?

Moram priznati, da sem staromodna, in da mi je v veselje naslavljati ljudi z gospa in gospod ter nazivom njihovega poklica, še posebej, kadar svoje delo opravljajo odlično. Recimo gospod natakar, hvala lepa, večerja je bila odlična, hvala.

(odgovor članu Frodo Bisagin)
  Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 8:16:25   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
zato ker mi vztrajno nekaj repliciraš in sprašuješ, čeprav ne bova nič konstruktivnega podebatirala na koncu koncev imo (ker me ne interesira take vrste pogovor). pa ne vem zakaj potem to počneš - zato sprašujem. in ti? zakaj pa tebe s(k)rbi?


Imas prav, naj ti da mir in naj te ne sili, da moras razmisljati user posted image user posted image user posted image user posted image


glej, s tem da se (še vedno) ukvarjaš z mano, ne boš nič pridobila. razen če bi kaj konkretno rada od mene? kar povej.


Ti pridobivas, ko se ukvarjas z tem ali bom jaz kaj pridobila? user posted image user posted image user posted image


ne vem, nisem šlogarca - verjetno je res treba konkretno probat, da se lahko odgovori na to vprašanje user posted image

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 8:58:51   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Enkrat si kmetica, drugič pa vele-izobražena obiskovalka opere?

Ja, seveda, po duši sem kmetica. Obožujem in cenim naravo (eto, sem right back iz njenih zelenih pljuč :) in obožujem hrano, ki jo narava daje. V enaki meri kot uživam v operi in v enaki meri kot cenim znanje, zato da lahko pred spanjem preberem Barbaro v originalu. Kaj je v tem nekompatibilnega?

Torej najprej zanikaš svoje besede, zdaj jih pa potrjuješ? Hmmm... ne, "nič ni nekompatibilnega".

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 643
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 9:37:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Torej kaksen motiv ima izobrazen clovek, da pljuva po neizobrazenem?



Tebe sem spraševala po tem.....user posted image

Enkrat smo ze dali to skozi... te kdo sili, da pises na temi, ki je na drugacni ravni od tiste, ki je tebi po godu?


Na kakšni drugačni ravni.....?

Ne govorim o splosnem trendu, govorimo o posamicnih, povsem zanemarljivih primerih njegovih (tvojih) sosedov. Ceravno lahko, pri razsajanju dolocene bolezni deduktivno z veliko verjetnostjo sklepamo pravilno, je taksna ugovitev brez podatka in preverjanja - brca v meglo (kot si sama ugotovila in verjetno si ne zelis, da so vsi zdravniki na katere bo tvoj otrok naletel tega tipa). Na podoben nacin tvoje mnenje postaja nekredibilno, zaradi prepricanosti, da znas brez podatkov /raziskav oceniti kako in kaj, celo brez najmanjse moznosti osnovnega deduktivnega sklepanja.


Nimam problema s tem ali je na RR moje mnenje kredibilno ali ne.....

Na kaksen nacin terja obcudovanje, ce napise svojo titulo?
Ce moramo vsi imeti zgolj ime in priimek potem se dejmo v uniforme in bodimo uniformni in enolicni, pa naj se ne terja obcudovanje okolice zaradi obleke, visokih pet, lepe majce, kravate, mocnega avta, negovanega videza, lakiranih nohtov... ipd. Vsi enaki - kitajski komunisticni model


Napis na poštnem nabiralniku na vratih stanovanja dip.org. dela ali dipl.med.sestra terja občudovanje okolice.....ker za položnice in reklamni material ter za prijatelje, znance, ki nas obiskujejo na lastnem domu zadostuje ime in priimek.....

Napacno. Zakaj posameznik ne bi smel biti ponosen na lastne dosezke in uporabljal titulo?

Govorila sem o tem zakaj bi drugi morali biti ponosni na tvoje lastne dosežke.....sam si itak lahko ponosen, sam pri sebi itak veš kaj si dosege.....in če si ponosen sam nase, ne rabiš potrditve okolice......

Zakaj sploh prezentiras svoje ideje na forumu?
Ali je tvoje znanje pridobljeno zaradi lasnega interesa in zaradi necesa v tebi, kar te vzpodbuja k temu, te zene naprej.....in zaradi tega ni videti razloga zakaj bi drugi morali biti ponosni na tvoje znanje... Zakaj moras vse obvestiti, kaj ti mislis? Da dokazes svojo vecjo vrednost?


Sem že prej odgovorila zakaj.....user posted image

Ne liliana, kmet, kmetijski tehnik in doktor agronomskih znanosti so v istem poklicu, so pa z razlicno stopnjo izobrazbe. Tudi po nacionalni klasifikaciji poklicev. Potrebno bo razlikovati med stopnjo izobrazbe in poklicno orientacijo.

Torej, kaj je po tvojem doktor agronomije, ki ima lastno kmetijo in prideluje zelenjavo?


Niso v istem poklicu.....

Kmet si lahko tudi, če imaš samo končano osnovno šolo.....prav tako si lahko kmet, če imaš končano gimnazijo......in tudi, če si doktor psihologije......kmetijski tehnik pa lahko opravlja tudi poklic blagajnika na banki......

In doktro agronomije, ki ima lastno kmetijo 30 ha je kmet.....prav tako je lahko kmet doktor psihologije ali pa gimnazijski maturant.....ne hodijo v službo in kmetujejo......

če pa je dr. agronomije profesor na fakulteti in ima doma vrt na 10 m2 pa je tak vrtičkar kot moja mama v penziji, ki si pridela vso sadje in zelenjavo na vrtu, pa zaradi tega še ni kmet......

Tudi sama ne vidim vzroka, da si nekdo vbrizgava botox, barva lase v rdece .... vendar me to tudi ne moti, dokler mene v kaj takega nihce ne sili. In kolikor opazam, tebe nihce ne sili, da si pises na vrata titulo. zakaj te tocno zadeva moti?


Tako kot nekdo ne najde razloga zakaj se ženske sončijo zgoraj brez tako jaz ne najdem razloga za pisanje titul na vrata....

Glede na to, da te tituliranje moti, lahko domnevam, da jo tudi sama poklices po imenu? Enako tudi medicinsko sestro? Te zmoti , ko v trgovini tebe titulirajo? Te moti, ko te sluzbene stranke poklicejo s titulo in ne po imenu? Uciteljico/vzgojiteljico .... otrok tikas in jo klices po imenu?
Morda pa ima pa olika kaj zraven pri tituliranju....


Ljudi naslavljam z gospa in gospod.....to se mi zdo povsem zadosti, da zadostim bontonu.....ne naslavljam gospa doktor, gospod natakar, gospa prodajalka, gospod kmet, gospa vzgojiteljica......

Tudi mene običajno kličejo z gospa....in me moti, če kdo poleg tega pove še titulo ali pozicijo v firmi.....

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 9:39:28   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Se opravičujem na butastem vprašanju, ampak kaj tako obskurnega in pocestnega je na znanju, da ga ne bi smeli pokazati pred drugimi?


Pokazati znanje drugim in pokazati se pred drugimi je razlika......

< Sporočilo je popravil liliana -- 9.6.2011 9:40:50 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 9:51:49   
alda
od zdaj naprej zahtevam od v.d. moža da me naslavlaj: milostljiva diplomirana kuharica, doktorica čistil in metel in magistra likalnika!!user posted image
malo heca, ampak meni je tudi mimo da se kar vsepovprek naslavljajo z nekimi dr,mr fr, in nevem kakimi nazivi.
Ni dovolj da imamo že mistre in missice sosedovega kurnika in gnoja, bo treba še dodat gospodična dr, nevem česa user posted image user posted image

sama naslovim le z gospo oz. gospodom, le če kdo izrecno zahteva da mu vse titule in zasluge za narod prej zapoješ mu jih pač!..če ima s tem zadovoljen ego user posted image

< Sporočilo je popravil alda -- 9.6.2011 9:55:39 >


_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 10:00:46   
mateyka
lol, ja, Jelinčiča sigurno ne bom naslovila z nazivom milostljivi, četudi si ga je kupil in pošteno plačal - bo kar gospod ostal za mene user posted image

moram priznat da mi je bilo vedno smešno dat mojemu imenu in priimku titulo spredaj, kadar ni bilo direktno povezano s poslom.. ne vem, enostavno mi je preveč pompozno (za vsakdanjo rabo) - nekako tako bi si izgledala kot Jelinčič user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 9.6.2011 10:04:36 >

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 20:42:24   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin
Ti pridobivas, ko se ukvarjas z tem ali bom jaz kaj pridobila? user posted image user posted image user posted image


ne vem, nisem šlogarca ......  


A si gotova? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 20:42:32   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

Torej kaksen motiv ima izobrazen clovek, da pljuva po neizobrazenem?



Tebe sem spraševala po tem.....user posted image


Torej nima vzroka, da pljuva po neizobrazenem. In zakaj si trdila da izobrazeni pljuvajo po neizobrazenih?

 
Enkrat smo ze dali to skozi... te kdo sili, da pises na temi, ki je na drugacni ravni od tiste, ki je tebi po godu?


Na kakšni drugačni ravni.....?


Taki, ki ni zasnovana na sosedovi Francki.

Ne govorim o splosnem trendu, govorimo o posamicnih, povsem zanemarljivih primerih njegovih (tvojih) sosedov. Ceravno lahko, pri razsajanju dolocene bolezni deduktivno z veliko verjetnostjo sklepamo pravilno, je taksna ugovitev brez podatka in preverjanja - brca v meglo (kot si sama ugotovila in verjetno si ne zelis, da so vsi zdravniki na katere bo tvoj otrok naletel tega tipa). Na podoben nacin tvoje mnenje postaja nekredibilno, zaradi prepricanosti, da znas brez podatkov /raziskav oceniti kako in kaj, celo brez najmanjse moznosti osnovnega deduktivnega sklepanja.


Nimam problema s tem ali je na RR moje mnenje kredibilno ali ne.....


Vec kot ocitno.user posted image
Torej si nekredibilna v razpravah.

Na kaksen nacin terja obcudovanje, ce napise svojo titulo?
Ce moramo vsi imeti zgolj ime in priimek potem se dejmo v uniforme in bodimo uniformni in enolicni, pa naj se ne terja obcudovanje okolice zaradi obleke, visokih pet, lepe majce, kravate, mocnega avta, negovanega videza, lakiranih nohtov... ipd. Vsi enaki - kitajski komunisticni model


Napis na poštnem nabiralniku na vratih stanovanja dip.org. dela ali dipl.med.sestra terja občudovanje okolice.....ker za položnice in reklamni material ter za prijatelje, znance, ki nas obiskujejo na lastnem domu zadostuje ime in priimek.....


Lahko poslikas in posljes kriticno stevilo iz stevila tvojih sosedov ali je tudi to zgolj sosedova Francka in tvoja domisljija? Za prijatelje in znance, ni potrebe, da na vratih karkoli pise. Poloznice lahko sama dvigujes na posti. Torje je ime nepotrebno hvaljenje s tvojo osebnostjo.
Enako ni potrebe, da na vratih visijo razni vencki, zvoncki, imena otrok, hisnih ljubljenckov, ker vse kar je vec kot nujno potrebno je - terjanje obcudovanja. Morda je za premislit, da je terjanje obcudovanja objavljanje slik celotne druzine na  virtualnih vratih in virtualno odpiranje vrat svojega doma vsakemu, ki ima 5 minut casa, da pogleda kako imamo v kopalnici, kako nasi otroci izgledajo, kako se igramo, kje zivimo... To je pravzprav kaj - borba proti obcudovanju okolice...?

Napacno. Zakaj posameznik ne bi smel biti ponosen na lastne dosezke in uporabljal titulo?

Govorila sem o tem zakaj bi drugi morali biti ponosni na tvoje lastne dosežke.....sam si itak lahko ponosen, sam pri sebi itak veš kaj si dosege.....in če si ponosen sam nase, ne rabiš potrditve okolice......


Kdo koga prisiljuje, da bo na nekoga ponosen? Ce ima Francka titulo in jo vsa ponosna spise na vrata... to ima veze s Francko, njeno titulo in njenimi vrati. Zakaj se silis zraven? Zakaj bi bil tvoj obcutek glede titule za Francko relevanten, ko se gre o njeni tituli, njenem dosezku, njenem ponosu na lastne dosezke in njenih vratih. Skratka, zakaj hoces na vso silo pometati pred tujimi vrati?

Zakaj sploh prezentiras svoje ideje na forumu?
Ali je tvoje znanje pridobljeno zaradi lasnega interesa in zaradi necesa v tebi, kar te vzpodbuja k temu, te zene naprej.....in zaradi tega ni videti razloga zakaj bi drugi morali biti ponosni na tvoje znanje... Zakaj moras vse obvestiti, kaj ti mislis? Da dokazes svojo vecjo vrednost?


Sem že prej odgovorila zakaj.....user posted image


user posted image user posted image user posted image  Kaj je torej resnica, da te tovrstna debata ne sprosca (ko si mi razlagala kako naj bi se vodila debata na RR in kdo tu in zakaj zahaja), ali to kar sedaj trdis, da te sprosca oz. ker izrazazas custva...
BTW: zakaj to sproscanje ne velja za druge, zakaj menis, da se samo ti  sproscas, a vsi ostali nekaj dokazujejo?

Ne liliana, kmet, kmetijski tehnik in doktor agronomskih znanosti so v istem poklicu, so pa z razlicno stopnjo izobrazbe. Tudi po nacionalni klasifikaciji poklicev. Potrebno bo razlikovati med stopnjo izobrazbe in poklicno orientacijo.

Torej, kaj je po tvojem doktor agronomije, ki ima lastno kmetijo in prideluje zelenjavo?


Niso v istem poklicu.....


Torej nacionalna klasifikacija poklicev laze, ti bos sedaj naredila nove definicije. user posted image user posted image

Kmet si lahko tudi, če imaš samo končano osnovno šolo.....prav tako si lahko kmet, če imaš končano gimnazijo......in tudi, če si doktor psihologije......kmetijski tehnik pa lahko opravlja tudi poklic blagajnika na banki......


Torej tvoja izjava:
"IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Ja....ker diploma oz. formalna izobrazba ti definira običajno poklic, en je doktor, en je kmet, en učitelj.... "

Odloci se - kaj je torej res, ali ti izobrazba definira poklic ali ne?

doktro agronomije, ki ima lastno kmetijo 30 ha je kmet.....prav tako je lahko kmet doktor psihologije ali pa gimnazijski maturant.....ne hodijo v službo in kmetujejo......


Napredujes.

če pa je dr. agronomije profesor na fakulteti in ima doma vrt na 10 m2 pa je tak vrtičkar kot moja mama v penziji, ki si pridela vso sadje in zelenjavo na vrtu, pa zaradi tega še ni kmet......


Se za eno stopnjo si napredovala. Torej ne stopnja ne vrsta izobrazbe ne definirata poklica. Poklic je en par rokavov znotraj katerih lahko vztavis roke razlicnih oseb z razlicno izobrazbo....

Tudi sama ne vidim vzroka, da si nekdo vbrizgava botox, barva lase v rdece .... vendar me to tudi ne moti, dokler mene v kaj takega nihce ne sili. In kolikor opazam, tebe nihce ne sili, da si pises na vrata titulo. zakaj te tocno zadeva moti?


Tako kot nekdo ne najde razloga zakaj se ženske sončijo zgoraj brez tako jaz ne najdem razloga za pisanje titul na vrata....


In zakaj te moti? Ali te moti vse za kar ti ne vidis vzroka?

Glede na to, da te tituliranje moti, lahko domnevam, da jo tudi sama poklices po imenu? Enako tudi medicinsko sestro? Te zmoti , ko v trgovini tebe titulirajo? Te moti, ko te sluzbene stranke poklicejo s titulo in ne po imenu? Uciteljico/vzgojiteljico .... otrok tikas in jo klices po imenu?
Morda pa ima pa olika kaj zraven pri tituliranju....


Ljudi naslavljam z gospa in gospod.....to se mi zdo povsem zadosti, da zadostim bontonu.....ne naslavljam gospa doktor, gospod natakar, gospa prodajalka, gospod kmet, gospa vzgojiteljica......


Gospa in gospod sta tituli. Ostalo niso titule. So nazivi poklica.
Torej vzgojiteljice, uciteljice, prodajalke, natakarje.. tituliras....,. zakaj zadostujes bontonu, ce te tituliranje moti - sama si napisala , da imas enak odpor do tituliranja katere koli vrste. zakaj potem to pocnes, ce te moti?

Tudi mene običajno kličejo z gospa....


Nesramnezi ! user posted image

in me moti, če kdo poleg tega pove še titulo ali pozicijo v firmi.....


Se vecji nesramnezi! user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Frodo Bisagin -- 9.6.2011 20:50:56 >


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: razlike med partnerjema
9.6.2011 20:43:29   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Enkrat si kmetica, drugič pa vele-izobražena obiskovalka opere?

Ja, seveda, po duši sem kmetica. Obožujem in cenim naravo (eto, sem right back iz njenih zelenih pljuč :) in obožujem hrano, ki jo narava daje. V enaki meri kot uživam v operi in v enaki meri kot cenim znanje, zato da lahko pred spanjem preberem Barbaro v originalu. Kaj je v tem nekompatibilnega?

Torej najprej zanikaš svoje besede, zdaj jih pa potrjuješ? Hmmm... ne, "nič ni nekompatibilnega".



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?