|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Decembrski otroci
27.6.2011 20:26:38   
Tutan
Ste vse dale svoje decembrske otroke skupaj z letniki v šolo? Naš je začetek decembra...2006 letnik. Zanimajo me predvsem plusi in minusi, zakaj ja in zakaj ne.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Decembrski otroci
27.6.2011 21:22:30   
Spark
Mi smo se lansko leto ukvarjali s tem vprašanjem. Na koncu smo se odločili za odlog šolanja.Na začetku mi je bilo hudo, ker je pogrešala svoje prijatelje. Po mesecu se je navadila, mislim, da ji je koristilo eno leto uživanja. Letos pa zares.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Decembrski otroci
28.6.2011 8:16:17   
Tejči
Naša je oktobrska in je šla v šolo. Bi bil greh, če ne bi. Je pa seveda od otroka do otroka odvisno..koliko so razviti, samostojni, ipd. 

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Decembrski otroci
28.6.2011 22:11:39   
ajna12
Naša je rojena sredina decembra. Glede znanja bi čisto sodila v 1. razred- tekoče bere male tiskane, računa do 10, ve veliko stvari, riše natančno, piše...
Na socialnem področju pa je lansko leto imela eno samo prijateljico v vrtcu, v skupine se nikakor ni hotela vključiti.
Ravno zaradi tega smo se odločili za odlok. Nikoli nam ni bilo žal, v tem letu je uživala maksimalno v vrtcu, našla en kup prijateljic, zna se postaviti tudi zase...
Mislim, da sem ji s tem omogočila eno najlepših let v otroštvu, predvsem pa v vrtcu.

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Decembrski otroci
9.8.2011 20:48:36   
suzolinka
Zdej pa jaz ne vem od kdaj rabi otrok za v 1. razred tekoče brati male tiskane črke pa računati do 10??? A ni to bolj za v 3. razred? Jaz sem mislila, da jih to v šoli naučijo ...

Naš je tudi decemberski in bo šel v šolo s svojim letnikom, torej z letnikom 2006. Sem si dolgo časa belila glavo s tem. Na koncu pa je padla odločitev zaradi dejstva, da ga ne želiva iztrgati od sovrstnikov.

< Sporočilo je popravil suzolinka -- 9.8.2011 20:49:59 >

(odgovor članu ajna12)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Decembrski otroci
11.8.2011 6:31:15   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Ste vse dale svoje decembrske otroke skupaj z letniki v šolo?

Moj Mladič je decembrček - in gre v šolo z letnikom, kakor ti temu praviš. Ne gre pa v isto šolo, kakor večina njegovih so-vrtičkarjev.

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Decembrski otroci
12.8.2011 9:38:59   
Tutan
Suzolinka, super, še ena iz letnika 2006user posted image Kdaj pa je rojen tvoj tamali, če ni skrivnost? Na začetku ali na koncu meseca?

Če sem povsem realna, je lani bila razlika med našim decembrskim in recimo prijateljčkom februarskim ogromna (edinole naš je bil spredaj pri športnih veščinah, ampak se mi s tem bolj ukvarjamo...tako da normalno) .. letos pa teh razlik enostavno ni več - pri govoru, ustvarjanju, risanju, prijateljevanju - sta na povsem enakem nivoju. Je res, da je naš nekoliko manjši, ampak so vsi otroci rojeni od sep-nov v njegovi skupinici manjši od njega. Torej je zlata sredina....

Bom pa hvaležna, če boste opisale vaše izkušnje tudi tiste, ki imate decembrske otroke skupaj z letniki v šoli, pa so sedaj že 3, 4 razred.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Decembrski otroci
12.8.2011 9:39:31   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan
Ste vse dale svoje decembrske otroke skupaj z letniki v šolo?

Moj Mladič je decembrček - in gre v šolo z letnikom, kakor ti temu praviš. Ne gre pa v isto šolo, kakor večina njegovih so-vrtičkarjev.


Zakaj si se pa odločila, da ne gre v isto šolo skupaj s sovrtičkarji? Bližina šole?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Decembrski otroci
12.8.2011 9:41:04   
Kerensa*
Obe šoli imamo enako blizu, ampak v to, v katero smo vpisali Mladiča, je kot otrok hodil moj g. Mož... in je fasal en nostalgičen napad za svojega 1. sina. user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Decembrski otroci
12.8.2011 9:52:07   
Tutan
Aha user posted image

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Decembrski otroci
15.8.2011 21:00:12   
suzolinka
Čisto na koncu, zato je bila dilema še večja.
Sem se pa pozanimala pri starših decembrčkov, ki so že v višjih razredih in ni bilo nikogar, ki bi odločitev obžaloval.


(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Decembrski otroci
16.8.2011 9:12:34   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: suzolinka

Čisto na koncu, zato je bila dilema še večja.
Sem se pa pozanimala pri starših decembrčkov, ki so že v višjih razredih in ni bilo nikogar, ki bi odločitev obžaloval.




user posted image

Sem imela v tem času priložnost govoriti z dvema učiteljicama razrednega pouka - eno tisto ''starodobno'', staro en mejhen čez 50 user posted image in eno mlado, čeprav hitro diplomirano in z enim kupom delovnih izkušenj z otrocmi.
Pa sta me obre prepričevale, naj dam tamalega skupaj z letniki v šolo (ena ga res dobro pozna). Istočasno pa mi je vzgojiteljica rekla, naj ga še pustim eno leto v vrtcu, da tele učiteljice vabijo otroke v šolo, ker je pri nas l.2006 pač bolj slab (močna generacija se pri nas začenja šele s koncem leta 2007). Ampak to potemtakem lahko posplošimo tudi za vrtec user posted image
V glavnem z možem sva trenutno 95%, da gre naslednje leto v šolo (imamo v planu tudi manjšo renovacijo sobice).

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Decembrski otroci
16.8.2011 11:33:26   
suzolinka
Mene je pa vzgojiteljica v vrtcu skušala prepričati, da naj ga dam kasneje. V naslednjem pogovoru, ko sem ji utemeljila odločitev, se je pa strinjala, da gre z vrstnikiuser posted image Sej še same ne vedo. Poznam tudi učiteljicce, ki zagovarjajo, da gredo kasneje, če se le da. Ampak jaz sem se skupaj z mojim odločila in tako bo! In midva stojiva za tem user posted image
Kako bo pa ne vem? Sem pa optimistična. Če bo tok težav, kot smo jih imeli z vrtcem, bo mala malica user posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Decembrski otroci
16.8.2011 14:57:01   
Tutan
No, super user posted image ... pa se že kaj veseli šole? Naš tako veselo razlaga ljudem okoli, da gre pa naslednje leto v šolo, kjer se bo ogromno naučil (sedaj je bil v vrtcu z letniki 05/06 in pol jih gre v šolo, pa se hitro navdušijo user posted image ), tako da upam, da bo to navdušenje trajalo ...
Uf, kako hitro mine, najprej smo zagreto kupovali voziček, še malo pa prvo šolsko torbo user posted image

(odgovor članu suzolinka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?