|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Mucka-nasveti
9.12.2011 16:28:00   
Salja
Pozdravljene!

Ta teden smo kupili mucko...Stara je 4 mesece...Večino časa(ampak res večino) prespi...Je zelo mirna in cartljiva...Vsake toliko se razigra , malo popraska kavč in podobno...Potem pa dalje počitek.

Ali je to "normalno" da toliko počiva?
Ali vi vaše mačke kopate?Kako pogosto?
Jim čistite ušesa?Kako?

Katero hrano priporčate in kater pesek?

user posted image user posted image

Hvala za vseee informacije že v naprej!!user posted image


_____________________________

Niti slučajno me ne moreš prestrašiti....Imam otroka!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Mucka-nasveti
9.12.2011 18:39:19   
vesna.com
Ja, normalno je da spi 25 ur na dan:).
Kopa in čisti se sama.
Hrano kupi v specializirani trgovini, tam so vse kvalitetne.Okuse pač mal sprobaj.
Pesek pa tudi vsakemu kaj druzga odgovarja, tko da tudi to bo treba malo poskusit:)

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Mucka-nasveti
10.12.2011 7:34:46   
mini86
Hrano kupi v specializirani trgovini, tam so vse kvalitetne.


doma nimamo mačke..
nikoli pa mi ni bilo jasno zakaj-sploh v današnjih časih kupovati v specializiranih trgovinah mnogo dražjo hrano, če pa je npr. iz hoferja al pa lidla in podobnih trgovin hrana prav tako ok..

pesek pa pravijo da je zelo dober un dišeš iz leklerka..mislim da je rumenkasta vreča pa ena muca gor narisana..no razen če misliš da je v specializiranih trgovinah kej boljši..

http://www.whiskas.si/articles/Cat/+Nega


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Mucka-nasveti
10.12.2011 7:52:24   
vesna.com
Ja saj lahko kupuješ kar češ, ona je spraševala kaj priporočamo in jaz priporočam kvalitetno hrano, kar pa lidl, hoffer, da o whiskasu ne govorimo, tud zdaleč ni.
Pesek pa prosto po prešernuuser posted image .

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Mucka-nasveti
10.12.2011 10:13:35   
larisa88
Tudi mi imamo doma pravo zaspanko, tako da se ne sekiraj če mucka samo spi.
To je tudi odvisno od njenega karakterja kakšna je.

Imamo pa hrano od royal canin - je preveč zbirčna in wiskas in te hrane nebi jedla niti podrazno (smo probali in je dva dni stradala).
Pesek pa kupujemo v zootic. Je perzijka in se ji vse na dlake prime, ta pa je odišavljen in se ji ne lepi na dlake.

No pa saj če imaš hišnega ljubljenčka mu želiš vse najboljše.

lp

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Mucka-nasveti
10.12.2011 11:27:12   
HHH
IZVIRNO SPOROČILO: vesna.com


Okuse pač mal sprobaj.




Pa dober tek! user posted image

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Mucka-nasveti
11.12.2011 1:11:27   
Nota
IZVIRNO SPOROČILO: Salja

Pozdravljene!

Ta teden smo kupili mucko...Stara je 4 mesece...Večino časa(ampak res večino) prespi...Je zelo mirna in cartljiva...Vsake toliko se razigra , malo popraska kavč in podobno...Potem pa dalje počitek.

Ali je to "normalno" da toliko počiva?
Ali vi vaše mačke kopate?Kako pogosto?
Jim čistite ušesa?Kako?

Katero hrano priporčate in kater pesek?

user posted image user posted image

Hvala za vseee informacije že v naprej!!user posted image



Salja - mislim, da bi bilo najbolje da bi se z vsemi temi prašanji obrnila na vzreditelja tvoje muce.
Dober in odgovoren vzreditelj, ti bo rad odovoril na vsa tvoja vprašanja in pomagal pri prvih dnevih/tednih/mesecih sobivanja s tvojo novo muco.
Mucka je namreč od doma navajena verjetno nekega ritma, nege, peska, prehrane in bi bilo dobro da bi ti način, ki ga je imela pri vzreditelju bil neka orientacija in izhodišče za teh nekaj prvih tednov. Potem pa lahko 'ustvarita' svoj ritem, prilagodita hrano, itd ...

 


_____________________________

Simona
SI*MuSiCat - Silver/Golden Persian Cats
Felinološko društvo Ljubljana

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Mucka-nasveti
11.1.2012 20:51:14   
papircek
Naša muca je tudi prava zaspanka :) Mislim, da so kar generalno podnevi zaspanke, ponoči pa kar oživijo, čeprav.. zdaj pozimi je naša še bolj na miru - raje počiva, se carta kot skače okrog in raziskuje.
Bioritem prilagaja letnemu času.
Čisti se kar sama, redno. Tako, da ni potrebe po dodatnih posegih v njeno higieno.

Naša obožuje pasje brikete - jih vse "pokrade" kosmatinčku. Sicer pa je tudi Whiskas kdaj pa kdaj prenese, drugače je pa kar skromna, hoferjeva hrana ji gre najbolj v slast od te kupljene. Pa seveda domače dobrote, ki jih zmeraj rada da v želodček.

Pesek pa.. naša ne mara odišavljenega, tako, da uporabljamo kar navadnega, belega. Je pa tak modro-bela embalaža - ne vem kako točno se mu reče, pa bela muca je na njem narisana. Taka večja pakunga.
Sicer pa vam bo muca sama "povedala" kaj ji najbolj ustreza in paše :)

Pa vso srečo pri izbiri in užitek pri cartanju mačje parižanke.

_____________________________

Spletna trgovina LanStore, www.lanstore.si

(odgovor članu Salja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Mucka-nasveti
19.1.2012 14:01:04   
iza.
Jaz svoje muce kopam 2x letno, ker so izključno notranje. Zna pa biti to kar podvig, glede na to, da mačke vode ne marajo preveč....
Glede hrane pa, jaz sem svojih 6 hranla z Arden Grange in se je zelo dobro obneslo. So pa kakovostne tudi: Orijen, Royal Canin, Hills, Applaws, Schesir, Sanabelle, Almo Nature,... Občasno muci privošči tudi kakšno konzervo npr Almo Nature. Glede kakovosti pa se taka hrana niti slučajno ne more primerjati s hrano iz živilskih trgovin. Odločitev je pa itak tvoja. Jaz sem dolga leta namesto peska uporabljala kristale CaniAmici, ki se dosti bolje obnesejo kot pesek, ne prijemajo se na tačke, zato jih muc ne nosi po stanovanju, bolj priročno za čiščenje, in bolje vpija vonjave. Potem smo dobili še eno muco, ki pa jih žal ni dobro prenašala (najbrž kakšna alergija) in zdaj uporabljamo pesek BioSand, tudi s tem smo zelo zadovoljni.


(odgovor članu papircek)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?