|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 7:35:43   
josephine27
Avtorici teme
Toplo priporočam knjigo Robin Norwood: Ženske, ki preveč ljubijo. Če si je nimaš možnosti sposodit kje drugje ti jo lahko tud jaz posodim.


Sicer pa čoveku pomagaš tako, da ga naučiš lovit ribe in ne da jih loviš namesto njega. Vse te debate obsojanja in smiljenja po drugi strani ženski bolj malo pomagajo.


_____________________________



(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 12:17:38   
Taddy78
Torej bi bilo dosti bolj fer od mene, da bi ji napisala, da si je pa revica res boga in da ima še nekaj let časa, da globoko premisli kaj bo naredila in ko bo temeljito premislila kaj naj, pa te naj zapusti nasilneža. Konec koncev lahko čaka do polnoletnosti otroka...

Vem, da ne razumete zakaj vre iz mene, ampak žal, ne morem sočustvovat z njo, ker gledam skozi oči otroka. Preveč je podobnih zgodb in vedno takratko potegnejo otroci. In ja, je zatajila, zatajila je točno tisto sekundo, ko se je vrnila nazaj.
Sem bila v zvezi, kjer je partner bil nasiln, hvala bogu brez otrok in hvala bogu, sem se mu vedno postavila po robu na način, da je on dobil več nazaj, kot pa sem jaz prejela in mi je uspelo oditi od njega samo s pomočjo moje družbe, prijateljic, ki so mi enostavno postavile pogoj ali on ali one. In ni se mi bilo težko odločit. Le kaj bi mi pomagalo takrat sočustvovanje in objemi češ, saj bo, ko bo...

In kot je napisala Pelin...mamica ni tako nerazgledana, da ne bi vedela da dela narobe, enostavno ni dovolj močna in odločna, da bi zavoljo otroka, ki bi ji moral pomeniti največ na svetu, pobegnila. Kotlovnica gor ali dol, glavno da je otrok na sigurnem...

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 13:30:07   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Torej bi bilo dosti bolj fer od mene, da bi ji napisala, da si je pa revica res boga in da ima še nekaj let časa, da globoko premisli kaj bo naredila in ko bo temeljito premislila kaj naj, pa te naj zapusti nasilneža. Konec koncev lahko čaka do polnoletnosti otroka...

Vem, da ne razumete zakaj vre iz mene, ampak žal, ne morem sočustvovat z njo, ker gledam skozi oči otroka. Preveč je podobnih zgodb in vedno takratko potegnejo otroci. In ja, je zatajila, zatajila je točno tisto sekundo, ko se je vrnila nazaj.
Sem bila v zvezi, kjer je partner bil nasiln, hvala bogu brez otrok in hvala bogu, sem se mu vedno postavila po robu na način, da je on dobil več nazaj, kot pa sem jaz prejela in mi je uspelo oditi od njega samo s pomočjo moje družbe, prijateljic, ki so mi enostavno postavile pogoj ali on ali one. In ni se mi bilo težko odločit. Le kaj bi mi pomagalo takrat sočustvovanje in objemi češ, saj bo, ko bo...

In kot je napisala Pelin...mamica ni tako nerazgledana, da ne bi vedela da dela narobe, enostavno ni dovolj močna in odločna, da bi zavoljo otroka, ki bi ji moral pomeniti največ na svetu, pobegnila. Kotlovnica gor ali dol, glavno da je otrok na sigurnem...


Predvidevam, da če so ti "morale" prijateljice postaviti pogoj, da si kolebala.....da nisi takoj spokala in šla......

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 13:34:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

...in mi je uspelo oditi od njega samo s pomočjo moje družbe, prijateljic, ki so mi enostavno postavile pogoj ali on ali one. In ni se mi bilo težko odločit. Le kaj bi mi pomagalo takrat sočustvovanje in objemi češ, saj bo, ko bo...


kaj pa če avtorica nima takšne družbe, prijateljic?

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 14:12:35   
josephine27
mi je uspelo oditi od njega samo s pomočjo moje družbe, prijateljic, ki so mi enostavno postavile pogoj ali on ali one. In ni se mi bilo težko odločit. Le kaj bi mi pomagalo takrat sočustvovanje in objemi češ, saj bo, ko bo...


glede na to kar si napisala si tudi sama imela pomoč. mislim da jo tud ta mamica potrebuje. pa ne od nas tukaj na forumu.

se pa strinjam s tem, da mamica ni nevedna in da pa ni dovolj močna da bo odšla. to je precej podobno kot pri pijancih ki vejo da ne bi več smeli piti ker s tem škodujejo pa še vedno to počnejo. in ja nekateri nikoli ne nehajo in nekatere ženske za vedno ostanejo pri takih nasilnih partnerjih...jih pa ne pomiljujem ne enih ne drugih.

in o tem da je zatajila sploh ni dvoma. ampak mislim, da to ve tudi sama brez da ji kdo z velikimi črkami in klicaji to piše.




_____________________________



(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 14:51:22   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Torej bi bilo dosti bolj fer od mene, da bi ji napisala, da si je pa revica res boga in da ima še nekaj let časa, da globoko premisli kaj bo naredila in ko bo temeljito premislila kaj naj, pa te naj zapusti nasilneža. Konec koncev lahko čaka do polnoletnosti otroka...

Vem, da ne razumete zakaj vre iz mene, ampak žal, ne morem sočustvovat z njo, ker gledam skozi oči otroka. Preveč je podobnih zgodb in vedno takratko potegnejo otroci. In ja, je zatajila, zatajila je točno tisto sekundo, ko se je vrnila nazaj.
Sem bila v zvezi, kjer je partner bil nasiln, hvala bogu brez otrok in hvala bogu, sem se mu vedno postavila po robu na način, da je on dobil več nazaj, kot pa sem jaz prejela in mi je uspelo oditi od njega samo s pomočjo moje družbe, prijateljic, ki so mi enostavno postavile pogoj ali on ali one. In ni se mi bilo težko odločit. Le kaj bi mi pomagalo takrat sočustvovanje in objemi češ, saj bo, ko bo...

In kot je napisala Pelin...mamica ni tako nerazgledana, da ne bi vedela da dela narobe, enostavno ni dovolj močna in odločna, da bi zavoljo otroka, ki bi ji moral pomeniti največ na svetu, pobegnila. Kotlovnica gor ali dol, glavno da je otrok na sigurnem...


Ko srecas cloveka, ki je na tleh imas izbiro:
- ignorirati ga
- pomagati mu na noge
- pohoditi ga do konca

Vsakega, ki te spomni na tvojo bolecino pohodis, ker se tako zdravis. A zdravis se ker imas obcutek, da se vedno hodijo po tebi (morda se celo sovrazis ker si dovolila, da si bila sibka)....
Sklratka, tudi ce se spravljas na druge in jih pohodis in dotolces, pomagala ne bos nikomer, ne njim, ne sebi.... samo hranila bos bolecino in ustvarjala novo.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 15:59:49   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Sama bom še bolj strupena...če bi imela takšen primer v vrtcu, ne bi čakala niti dneva....definitivno bi podala prijavo na csd...otrok rabi nekoga, da se zavzame  zanj...oče in mati se žal ne...
Pa mimogrede...sem ena tistih, ki ji je bilo v zgodnjem otroštvu dano marsikaj videti in doživeti...sicer ne tako v hudi obliki kot tule, pa vendar...celo otroštvo sem čakala in upala, da bo mati nekoč naredila konec stvarem, ki so nam grenile življenje...pa ni...leta so tekla, stvari pa so ostajale iste oz...so se slabšale...še pred polnoletnostjo sem jo odkurila od doma za vedno...dolgo sem rabila , da sem v srcu odpustila mami, da je dopuščala, da sva imela z bratom po svoje uničeno otroštvo...


Ko bos razumela kako se je pocutila in zakaj je delala tako kot je delala, bos dojela in zares odpustila. Sedaj pa imas primernega dezurnega krivca brez trohice razumevanja zunaj lastnega egocentrizma.
(poznam punco, ki je od doma pobegnila v podobnem stilu, vendar je v nasprotnem stilu mami pomagala, da se je resila pekla. Kaj je bilo s tvojo mamo, si ji pomagala ali si jo zapustila?)

BTW: Otroku pomagas tako, da pomagas mami. Obsojanje pa ni pomaganje.


Frodica....nekako boš morala razumeti, da tebi moji komentarji ne bodo nikoli všeč, kot meni tvoji niso...Že pri večih temah sva butnili skupaj....jaz direktna,ter naravnost alergična na ljudi, ki grdo delajo z otroki, pa tega ne uvidijo...ne priznajo...ne prenehajo...Ti tista, ki ljudi, ki so že tako polni samopomilovanja , tiste, ki iščejo krivce za svoje probleme okrog sebe in ne v sebi, tiste, ki čakajo , da jih bo sveti duh potegnil iz  blata...še bolj tlačiš dol v pomilovanje in samosmiljenje...Povrhu vsega pa se še ves čas spuščaš v neko laično psihološko analiziranje vseh, ki se ne strinjajo s tabo...
Mene označuješ kot osebo, ki išče dežurnega krivca, ter ki je poln lastnega egocentrizma...Sama sem svoje boje iz otroštva  že
zdavnaj zborila in pomirila...in nimajo nobene druge veze s temi primeri, kot to, da se znam postaviti v kožo trpečih otrok, kar zate na žalost ne morem reči...Tebi je očitno to španska vas...Ti očitno nisi niti približno povohala kakšne bridkosti ali kakršnekoli zlorabe v otroštvo, ker si totalno brez čuta za empatijo kar se tiče otrok...Po tvojem bi moralo eno bogo izkoriščano in zlorabljano dete reševati mati- odraslo osebo,  iz partnerskega odnosa, ki si ga je sama  izbrala, v katerega se sama vrača in v katerega tlači še otroka...
Pri svojih psihoanalizah,boš morala biti resnično bolj previdna, da ne boš streljala takšnih kozlov, kot jih sedaj...
Pa če se vrnemo k meni in moji mami...Veš moja mama ni v bistvu nikoli rabila nekoga da bi jo rešil...iz čisto preprostega razloga, ker bi se lahko rešila sama in ker v bistvu tega ni nikoli želela...S trudom je poskrbela, da je bila finančno neodvisna od očeta,...pa je ostajala v tem partnerskem odnosu iz preprostega razloga, ker je pač bil moj oče njena ljubezen življenja in ona zanj...Bila sta tipičen primerek ljudi, ki ne morejo živeti ne skupaj in ne narazen. Ko je oče nenadoma umrl, je od žalosti skoraj prišla preč in še danes rada pove, da se bi takoj še enkrat poročila z njim...Vse lepo in prav, vendar tu žal ni bilo poskrbljeno za otroke..nista se zavedala kako zelo midva z bratom trpiva v takšnem odnosu, pa čeprav nama materialno ni nikoli nič manjkalo...Kako sva na to gledala midva, je vsa osupla in ogorčena spoznala šele pred parimi leti, ko smo to nekako razčistili...Sedaj je že leta doma pri nas...varuje vnuke...se jim razdaja...občasno bere tale forum in se mi smeji, ko se takole kregam...
BTW :... "....ali ti razumeš besedo MAMI...veš kaj ta beseda pomeni...kakšno odgovornost  in hkrati radost prinese s seboj...očitno ne veš....Vse dokler je otrok nebogljen...odvisen...zlorabljan...nesrečen...je mati eden izmed staršev, ki mora poskrbeti zanj...in ne obratno...in konec koncev...ali ti resnično verjameš, da s tem, ko jih takole pomiluješ, crkljaš, jim večaš samosmileč občutek...resnično pomagaš?Oprosti, še vedno sem mnenja, da ljudi, ki tako dolgo čakajo in nič ne naredijo, ter vidijo le svojo nesrečo ne pa tudi tuje ( v tem primeru otrokove), mogoče poštena kritika in brca v r.it spravi prej v akcijo...če ne zaradi drugega ( po moje bi morala biti tu poglavitna ljubezen do otroka)pa vsaj zaradi užaljenosti in jeze...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 16:07:54   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ko srecas cloveka, ki je na tleh imas izbiro:
- ignorirati ga
- pomagati mu na noge
- pohoditi ga do konca

Vsakega, ki te spomni na tvojo bolecino pohodis, ker se tako zdravis. A zdravis se ker imas obcutek, da se vedno hodijo po tebi (morda se celo sovrazis ker si dovolila, da si bila sibka)....
Sklratka, tudi ce se spravljas na druge in jih pohodis in dotolces, pomagala ne bos nikomer, ne njim, ne sebi.... samo hranila bos bolecino in ustvarjala novo.


ooouser posted image očitno sem  bila s svojim postom malo prepozna ...Psihoanalize in in podobne blodnje  here we go again....Frodica...prosim te...daj lepo po domače povej kako gledaš na te zadeve...lepo tako na izi iz svojih praktičnih izkušenj...tako, da te bo zastopla tudi tako preprosta raja kot sem jaz in meni podobni in si bomo lahko pozdravili vse svoje fobije in egocentrične izpade za naprej in za nazaj...

(odgovor članu Frodo Bisagin)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 18:08:46   
liliana


Meni se pa zdi, da je Frodo zelo nazorno opisala ta kompleks večvrednosti in željo po poniževanju šibkejših, ki po našem mnenju rabijo brco v rit....je pač direktna kot ti Pelin (ne vem zakaj tebe to pri drugih moti, pri sebi pa vedno izpostavljaš to svojo direktnost brez dlake na jeziku kot izredno pozitivno lastnostuser posted image ....)

Vendar ta Frodin opis mogoče razumejo le tisti, ki jim je človeška psiha blizu, ali pa tisti, ki razumejo drugačnost (da pač vsi ljudje nismo po istem kalupu in če ena hrabro odkoraka od nasilnega moža, druga zato, ker ne odkoraka takoj ali pa se vrne ni smet in izmeček materinstva) ali pa tisti, ki so določeno trpljenje izkusili na lastni koži.....

Rešitev in pomaganje ženskam z nasilnimi partnerji ni instantna....ne more se napisati v treh alinejah in se je ne more naučiti, ne pride čez noč.....za razumevanje tega, zakaj se ženske vračajo k nasilnim partnerjem ni enostavnega odgovora, ker razlogov zakaj, večina ljudi ne razume....priznam, tudi jaz ne, trudim pa se in jih ne obsojam in ne dotolčem z moralnimi nauki kaj mora narediti in da je slaba mati.....taki ženske lahko le stojiš ob strani in si prijatelj z njo....pa ne pasešeš užaljenosti, ko zaradi tega pretrga s tabo vse stike in se po nekaj mesecih vsa objokana vrne......a naj taki ženski daš potem še ti brco v rit in ji rečeš: "Slaba mati si, ni ti mar za otroka, ker ne greš od možal. Zamisli se nad sabo, kaka zguba si!"....Taka ženska to vsakodnevno posluša doma od moža.....verjetno je že čisto odklopljena, ker je že itak vsa njena dobra samopodoba ubita v njej, čisto potlačena......in ta ženska mora najprej izoblikovati na novo svojo samopodobo, da bo lahko pomagala sebi in otroku.....da, najprej sebi, ker če ni zmožna pomagati sebi, tudi ni zmožna pomagati otroku......in izgrajevanje te samopodobe, ki je bila tlačena že leta in leta, mogoče še celo v primarni družini ni od danes na jutri....zato tudi te brce v rit, "da se neumna baba zgane" ne dajo kaj dosti efekta, ker je "neumna baba" že itak imuna na brce.....in ne pozna drugega življenja kot brce.....

Bil je delan en poskus z otroci, ki so odraščali v nasilnem okolju....in so te otroke postavili v ljubeče in varno okolje.....pa so otroci jokali in se niso počutili nič kaj varne.....varno so se počutili šele v nasilnem okolju, ker je to edino okolje, ki so ga poznali.....

In za razumevanje ter posledično tudi rešitev določenih, nam nerazumljivih stvari je potrebno vložiti več volje, časa in energije kot pa za instant rešitev v smislu, "baba neumna, sama si kriva....kakšna mati pa si, poglej se....." To izgovoriš in se obrneš vstran.....človek, potreben pomoči pa vseeno ostane....

< Sporočilo je popravil liliana -- 31.1.2012 18:10:13 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 18:30:29   
LuLu
liliana,
dobro napisano.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:02:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka


Tudi jaz se strinjam (čeprav sem običajno med bolj glasnimi, da raje kaj naredi).
Ampak ženska mora najprej iz kotlovnice ven, da bo sploh videla sonce in dihala zrak. Ljudje božji, kje imate srce.

Ženska je že bila iz kotlovnice ven...imela je že svojo službo...svoje stanovanje...pa je vseeno kljub temu, da ji je partner tudi tako počel celega vraga, šla k njemu nazaj, namesto da bi vztrajala...lažje se ji je zdelo jiti nazaj...v kotlovnico... Takrat so bili z "družinskim" stanjem seznanjen policisti, prijatelji ( ki so ji kot sem razumela svetovali naj se ga reši, naj ga prijavi....)...ona pa je vseeno rinila nazaj...pravi da zaradi otroka ( kateremu je mimogrede super, ko trpi ob takem očetu in materi), v resnici pa zato , ker je lažje...lažje je skloniti hrbet in prenašati udarce, kot pa se boriti...vendar v tem primeru večina udarcev nosi otrok, ona pa tiči v kotlovnici in ne naredi ničesar drugega kot se smili sama sebi...
Imam srce...ženska se mi seveda smili, vendar dosti manj kot otrok...



Ona je psihološko še vedno tam; šla je ven, a nima ne znanja ne spretnosti, da bi sama hodila po svetlobi.
Ali drugače, po operaciji hrbtenice je vstala iz postelje, a nima ne znanja ne podpore, da se nauči sama hoditi in da se začne pripravljati na maraton. Silite jo v maraton, pa še hoditi ne zna.

To so zelo marginalne situacije in redki posamezniki so sposobni sami priti iz njih - ker je težko. Lahko jih spodbujamo (ali kaj naredimo, saj je tako zelo lahko, a ne?), nimamo pa argumenta, da bi jih obsojali. Raje bodi srečna, da te je spremljal kanček sreče, ki nam je ob takih prilikah tudi potreben.

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:18:27   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Meni se pa zdi, da je Frodo zelo nazorno opisala ta kompleks večvrednosti in željo po poniževanju šibkejših, ki po našem mnenju rabijo brco v rit....je pač direktna kot ti Pelin (ne vem zakaj tebe to pri drugih moti, pri sebi pa vedno izpostavljaš to svojo direktnost brez dlake na jeziku kot izredno pozitivno lastnostuser posted image ....)
Liliana..
.Frodo je vse kaj drugega kot direktna....Ravno ta indirektnost in nakladanje na splošno ala "poglejte kaj vse sem jaz leta nazaj prebral" mene osebno moti....resničnomi je mimo njeno psihološko analiziranje vsakega posameznika, ki se ji upa oporekati oz. ki lepo po domače pove kaj si misli...To je eno...Drugo pa je to, da avtorica nima tega problema , ki ga izpostavlja le nekaj mesecev , temveč že deset let....Se ti ne zdi da je že čas, da se malo zbrihta, da neha čakat samo na to, da ji kdo reče kako je boga in tako naprej...Za moje pojme je imela deset let več kot preveč časa, da bi spravila sebe in svojega otroka ven iz tega pekla...Zagotovo takšno trepljanje in nabijanje samosmilečih čustev pri materi, otroku niti najmanj ne koristi...

Vendar ta Frodin opis mogoče razumejo le tisti, ki jim je človeška psiha blizu, ali pa tisti, ki razumejo drugačnost (da pač vsi ljudje nismo po istem kalupu in če ena hrabro odkoraka od nasilnega moža, druga zato, ker ne odkoraka takoj ali pa se vrne ni smet in izmeček materinstva) ali pa tisti, ki so določeno trpljenje izkusili na lastni koži.....
Aja?...in med slednje , ki razumejo Frodin opis sodiš seveda ti, ki ti je psiha blizu in tako naprej....Prav imaš...vsi tisti, ki se nam smili ubog otrok in obsojamo mati, ki deset let javka in se seli sem in tja in se nazadnje vrne v koltlovnico.. kljub temu, da so ji v pomoč policisti, pa socialna, pa kolegi,...pa še vedno tuhta, pa mečka...čas pa teče...otrok raste v peklu, ki ga sam ne more prekiniti mati pa noče...Ja vsi tisti smo navadni neizobraženi telebani, ki nam v življenju ni ničesar manjkalo...Navadni telebani, ki  si upam kritizirati ubogo revo in vzeti v bran otroka...No...navsezadnje sem raje to, kot pa se kitim z odlikami, ki si si jih ti nadela...Skoraj zagotovo lahko trdim, da mi je človeška psiha zaradi izobrazbe, zanimanja in pa tudi izkušenj bliže kot tebi...pa vendar nikoli ne bom razumela, kaj žene ljudi, ki dopuščajo, tolerirajo in zagovarjajo takšno in drugačno zlorabo otrok...In prav imaš...ljudje smo si različni...v velikih stvareh...očitno tudi pri razumevanju samega pojma materinstvo...





(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:29:13   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

...Skoraj zagotovo lahko trdim, da mi je človeška psiha zaradi izobrazbe, zanimanja in pa tudi izkušenj bliže kot tebi...

Samo eno vprašanje... a se kdo tu osebno pozna ali pa samo prek RR?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:32:39   
pelin
Ja vsi smo iz iste družine user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:35:56   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Ja vsi smo iz iste družine user posted image

user posted image  ne razumem... isti ata in mama?

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:45:08   
pelin
 

IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Ona je psihološko še vedno tam; šla je ven, a nima ne znanja ne spretnosti, da bi sama hodila po svetlobi.
Ali drugače, po operaciji hrbtenice je vstala iz postelje, a nima ne znanja ne podpore, da se nauči sama hoditi in da se začne pripravljati na maraton. Silite jo v maraton, pa še hoditi ne zna.

To so zelo marginalne situacije in redki posamezniki so sposobni sami priti iz njih - ker je težko. Lahko jih spodbujamo (ali kaj naredimo, saj je tako zelo lahko, a ne?), nimamo pa argumenta, da bi jih obsojali. Raje bodi srečna, da te je spremljal kanček sreče, ki nam je ob takih prilikah tudi potreben.

user posted image user posted image Joj, pa lepo te prosim no...cela epska pesnitev...Ženska ni nedonošenček...ni psihičen bolnik, kar se vidi iz njenega posta...kot sama sebe opisuje zna biti močna, zna se postaviti zase tako z besedami kot z dejanji, je spretna, saj se je pohvalila da bi bila sposobna kmetovati, si je v bistvu  sama naredila kopalnico.... Prav tako omenja svoje starše  ter prijatelje, pa taščo, s katero se nekako kar razumeta...skratka ni sama...pa tudi kanček sreče ima..nič ne omenja, da je  naprimer njeno dete bolno...nič ne omenja, da je kaj hudo bolna sama... ima otroka, ki  jo ima zagotovo brezpogojno rad...temu bi jaz rekla več kot kanček sreče...veliko ljudi jo ima presneto manj...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:50:52   
pelin
user posted image user posted image Lulu...ne ne poznamo se...malo te vlečem...ni pa seveda izključeno, da se ne gibamo v istih krogih...kar nekaj ljudi namreč poznam, ki na podobne situacije tako gledajo kot moje "sorodnice"user posted image

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 19:53:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: pelin

Drugo pa je to, da avtorica nima tega problema , ki ga izpostavlja le nekaj mesecev , temveč že deset let....Se ti ne zdi da je že čas, da se malo zbrihta, da neha čakat samo na to, da ji kdo reče kako je boga in tako naprej...Za moje pojme je imela deset let več kot preveč časa, da bi spravila sebe in svojega otroka ven iz tega pekla...Zagotovo takšno trepljanje in nabijanje samosmilečih čustev pri materi, otroku niti najmanj ne koristi...


Torej si ti tvojo mamo pri osemnajstih "brcnila" toliko, da se je zbrihtala, nehala čakat, itn.?

(odgovor članu pelin)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 20:18:35   
josephine27
zna biti močna, zna se postaviti zase tako z besedami kot z dejanji,


jaz pa mislim, da je prav to tisto kar ji manjka, ker drugače se ne bi nikoli znašla v tej situaciji sploh pa ne tako dolgo vztrajala v njej. močni posamezniki, ki se znajo postaviti zase nikoli ne postanejo žrtve nasilja.


_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 20:42:01   
mateyka
mislimi da ni potrebno pelin označevat za egotriparko samo zato ker "uporablja" drug način kot ve, da se ženska premakne z mesta. mislim, Rugelj je tud imel svoj sistem, za ene je delal za druge ne. dobro za tiste ki jim je ustrezalo, da je bil tam za njih. prek neta pa ne moremo vedet kaj njej bolj ustreza kar tako na pamet. torej se nima smisla grizt med sabo, ne vem če njej (avtorici) to res kaj pomaga..
mislim da pelin gleda predvsem iz perspektive svoje lastne izkušnje in če ona sama ne bi nič takrat pri 16-18h letih naredila, bi končala isto kot mama. in iz tega izhaja, ko jo verbalno "poriva ven"; urgira s stališča sebe, ko je bila ona kot otrok (pred 15 letom) in nemočna odit prej - to zdaj skuša dopovedat tej dotični mami - kako se počuti otrok v tej situaciji (kot se je ona sama, kot se hči te dotične ženske). apelira na čustva otroka in na nemoč otroka; da jo mogoče premakne to, kako se dete počuti, ne toliko kako se ona sama kot mati in žena. ker je na koncu le odgovorna za 2 in ne samo zase - tudi za otroka. predvsem za otroka, ki se počuti ujetega v situacijo. mogoče je lažje, če veš da delaš to tudi za otroka, ne samo zase. mogoče..

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 20:55:42   
pelin
 
IZVIRNO SPOROČILO: milijonarka

Torej si ti tvojo mamo pri osemnajstih "brcnila" toliko, da se je zbrihtala, nehala čakat, itn.?

Mili, strela...zakaj ne prebereš prejšnjih postov preden pišeš in sprašuješ?
Če si slučajno prebrala, si verjetno opazila, da je ni nihče brcnil, čeprav sem si jaz tega v svoji otroški duši zelo želela...Ker je pač predolgo trajalo, sem se bila primorana odbrcati kar sama...škoda, ker tega nisem mogla storiti že  v najnežnejših letih...in če imam količkaj prav, si nekaj takega zagotovo želi tudi avtoričina hči...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 22:36:04   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


Frodica....nekako boš morala razumeti, da tebi moji komentarji ne bodo nikoli všeč, kot meni tvoji niso...Že pri večih temah sva butnili skupaj....jaz direktna,ter naravnost alergična na ljudi, ki grdo delajo z otroki, pa tega ne uvidijo...ne priznajo...ne prenehajo...Ti tista, ki ljudi, ki so že tako polni samopomilovanja , tiste, ki iščejo krivce za svoje probleme okrog sebe in ne v sebi, tiste, ki čakajo , da jih bo sveti duh potegnil iz  blata...še bolj tlačiš dol v pomilovanje in samosmiljenje...Povrhu vsega pa se še ves čas spuščaš v neko laično psihološko analiziranje vseh, ki se ne strinjajo s tabo...
Mene označuješ kot osebo, ki išče dežurnega krivca, ter ki je poln lastnega egocentrizma...Sama sem svoje boje iz otroštva  že
zdavnaj zborila in pomirila...in nimajo nobene druge veze s temi primeri, kot to, da se znam postaviti v kožo trpečih otrok, kar zate na žalost ne morem reči...Tebi je očitno to španska vas...Ti očitno nisi niti približno povohala kakšne bridkosti ali kakršnekoli zlorabe v otroštvo, ker si totalno brez čuta za empatijo kar se tiče otrok...Po tvojem bi moralo eno bogo izkoriščano in zlorabljano dete reševati mati- odraslo osebo,  iz partnerskega odnosa, ki si ga je sama  izbrala, v katerega se sama vrača in v katerega tlači še otroka...


Laicno psiholosko analiziranje.... , ki ga ti ne uporabljas...!!?? user posted image  

Pelin, na zalost se ti niti ne sanja o cem govorim. Ze citirani stavek dovolj zgovorno govori o nerazumevanju.  
In BTW moje analiziranje ni laicno, je kar dobro strokovno (teoreticno in prakticno) podkovano.

Se vedno pa trdim- posebej po tem tvojem postu - ogromno nerazciscenega nosis s seboj. Zato te tako prizadane.



_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 22:41:43   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: pelin


IZVIRNO SPOROČILO: Frodo Bisagin


Ko srecas cloveka, ki je na tleh imas izbiro:
- ignorirati ga
- pomagati mu na noge
- pohoditi ga do konca

Vsakega, ki te spomni na tvojo bolecino pohodis, ker se tako zdravis. A zdravis se ker imas obcutek, da se vedno hodijo po tebi (morda se celo sovrazis ker si dovolila, da si bila sibka)....
Sklratka, tudi ce se spravljas na druge in jih pohodis in dotolces, pomagala ne bos nikomer, ne njim, ne sebi.... samo hranila bos bolecino in ustvarjala novo.


ooouser posted image očitno sem  bila s svojim postom malo prepozna ...Psihoanalize in in podobne blodnje  here we go again....Frodica...prosim te...daj lepo po domače povej kako gledaš na te zadeve...lepo tako na izi iz svojih praktičnih izkušenj...tako, da te bo zastopla tudi tako preprosta raja kot sem jaz in meni podobni in si bomo lahko pozdravili vse svoje fobije in egocentrične izpade za naprej in za nazaj...


Ce tega ne zastopis ti bo pa tezko pomagati, vendar... potrudila se bom. prosim javi se na ZS, da ti uredim termin za terapijo. Ce si zrihtas napotnico (kar ti ne bo problem) je zastonj - placa zavarovalnica. 


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 22:44:20   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Meni se pa zdi, da je Frodo zelo nazorno opisala ta kompleks večvrednosti in željo po poniževanju šibkejših, ki po našem mnenju rabijo brco v rit....je pač direktna kot ti Pelin (ne vem zakaj tebe to pri drugih moti, pri sebi pa vedno izpostavljaš to svojo direktnost brez dlake na jeziku kot izredno pozitivno lastnostuser posted image ....)

Vendar ta Frodin opis mogoče razumejo le tisti, ki jim je človeška psiha blizu, ali pa tisti, ki razumejo drugačnost (da pač vsi ljudje nismo po istem kalupu in če ena hrabro odkoraka od nasilnega moža, druga zato, ker ne odkoraka takoj ali pa se vrne ni smet in izmeček materinstva) ali pa tisti, ki so določeno trpljenje izkusili na lastni koži.....

Rešitev in pomaganje ženskam z nasilnimi partnerji ni instantna....ne more se napisati v treh alinejah in se je ne more naučiti, ne pride čez noč.....za razumevanje tega, zakaj se ženske vračajo k nasilnim partnerjem ni enostavnega odgovora, ker razlogov zakaj, večina ljudi ne razume....priznam, tudi jaz ne, trudim pa se in jih ne obsojam in ne dotolčem z moralnimi nauki kaj mora narediti in da je slaba mati.....taki ženske lahko le stojiš ob strani in si prijatelj z njo....pa ne pasešeš užaljenosti, ko zaradi tega pretrga s tabo vse stike in se po nekaj mesecih vsa objokana vrne......a naj taki ženski daš potem še ti brco v rit in ji rečeš: "Slaba mati si, ni ti mar za otroka, ker ne greš od možal. Zamisli se nad sabo, kaka zguba si!"....Taka ženska to vsakodnevno posluša doma od moža.....verjetno je že čisto odklopljena, ker je že itak vsa njena dobra samopodoba ubita v njej, čisto potlačena......in ta ženska mora najprej izoblikovati na novo svojo samopodobo, da bo lahko pomagala sebi in otroku.....da, najprej sebi, ker če ni zmožna pomagati sebi, tudi ni zmožna pomagati otroku......in izgrajevanje te samopodobe, ki je bila tlačena že leta in leta, mogoče še celo v primarni družini ni od danes na jutri....zato tudi te brce v rit, "da se neumna baba zgane" ne dajo kaj dosti efekta, ker je "neumna baba" že itak imuna na brce.....in ne pozna drugega življenja kot brce.....

Bil je delan en poskus z otroci, ki so odraščali v nasilnem okolju....in so te otroke postavili v ljubeče in varno okolje.....pa so otroci jokali in se niso počutili nič kaj varne.....varno so se počutili šele v nasilnem okolju, ker je to edino okolje, ki so ga poznali.....

In za razumevanje ter posledično tudi rešitev določenih, nam nerazumljivih stvari je potrebno vložiti več volje, časa in energije kot pa za instant rešitev v smislu, "baba neumna, sama si kriva....kakšna mati pa si, poglej se....." To izgovoriš in se obrneš vstran.....človek, potreben pomoči pa vseeno ostane....


Odlicno napisano! Se bom kar podpisala zraven, ce dovolis.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: vsega dovolj
31.1.2012 23:02:42   
Frodo Bisagin
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
mislim da pelin gleda predvsem iz perspektive svoje lastne izkušnje in če ona sama ne bi nič takrat pri 16-18h letih naredila, bi končala isto kot mama. in iz tega izhaja, ko jo verbalno "poriva ven"; urgira s stališča sebe, ko je bila ona kot otrok (pred 15 letom) in nemočna odit prej - to zdaj skuša dopovedat tej dotični mami - kako se počuti otrok v tej situaciji (kot se je ona sama, kot se hči te dotične ženske).


Gleda dokaj selektivno. Ko za zensko izjavi, da ima na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale pozablja, da je tudi sama kot otrok ze imela na voljo vse institucije, ki bi ji lahko pomagale ( policija, CSD, itn...) ampak je cakala in cakala in na koncu nobene od moznosti, ki jih postavlja kot nacin resevanja problrema, niti sama ni izkoristila.
Torej lahko bi se resila, pa se ni iz nesprejemljivih vzrokov. Psihicen bolnik verjetno ni, verjetno mutava tudi ni,  ... torej zakaj ni izkoristila moznosti, za katere neizkorscevanje obsoja drugega....
Egocentrizen je prav v tem, da za sebe postavlja drugacna pravila kot za druge. Kot si napisala - zgolj perspektiva lastne izkusnje - brez nujno potrebne sirine in razlicnih nacinov resevanja in sprejemanja zadev katere omenjas.


_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?