|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   vanilijeva krema
1.2.2012 10:20:19   
Hope2
Rabim recept za preizkušeno dobro vanilijevo kremo. Ne sme biti pretekoča in ne pretrda. Bom filala muffine, zato ne sme tečt, trda ne sme bit zaradi videza in druge funkcionalnostiuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 12:47:23   
Paštetka
kakšni pa bodo muffini?

jaz bi jih nafilala s kremo kot za tiramisu.

torej penasto zmešaš rumenjake in sladkor, dodala bi malo eni 250 g mascarpone sirčka, mogoče malo smetane, pa ostrugan vanilijev strok.
to pride fajn flafi user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 13:03:12   
Hope2
Ti pol pošljem sliko.

Rabim pa nekaj brez surovih jajc, jim ne zaupam

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 13:15:20   
al1*
500 ml mleka
1 jajce
2 rumenjaka
80g sladkorja
50 g moke
noževa konica soli
vanilija (aroma ali pa semena)

V kozici zavremo mleko, ki smo mu dodali vanilijo.
V posodi stepemo oba rumenjaka in sladkor. Dodamo moko in zmešamo. V mešanico dadamo celo jajce in mešamo, da dobimo svetlorumeno kremasto zmes.
v to zmes počasi ob stalnem mešanju prilivamo zavreto mleko. Dobimo tekočo kremo, ki jo prelijemo v kozico in na majhnem ognju segrevamo. Med segrevanjem mešamo z leseno kuhalnico, da se krema ne prime dna posode. Segrevamo do vretja, da postane podobna kot puding in par sekud vre. Nato odstaviš iz ognja in pustiš, da se ohladi.

Sama tega še nisem delala, sem pa že večkrat jedla.


_____________________________

lp


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 13:22:47   
Paštetka
uf... samo vanilijeva krema več ali manj iz surovega jajca.

kaj pa če bi naredila vanilijevo filo kot se daje tista vanilijeva krema za kremšnite? vem, da se skuha...

aha, zdaj vidim, da je zgornji post že recept kot pri kremšnitah.

vendar se mi zdi, da naša mami ni dajala noter moke user posted image


tisto kupljeno maso za kremšnite uporabiš user posted image . samo je fina in v 3 minutah narejena user posted image

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 1.2.2012 13:25:12 >

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 15:06:26   
Norigarač
Vanilijev jogurt + maskarpone + sladkor v prahu + stepena sladka smetana + želatina (če želiš bolj kompaktno, drugače pa je bolj tekoče)
Tole dela moja žena, je enkratno user posted image

< Sporočilo je popravil Norigarač -- 1.2.2012 15:07:36 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 17:36:23   
Felicita
kaj pa če poskusiš s tako kremo kot je za kremšnite? to dobiš tudi instant, tam ziher ni surovih jajc user posted image

drugač je pa tale dobra: http://www.kulinarika.net/recepti/4573/sladice/vanilijeva-krema-za-torte-ali-peciva/ pa skuha se, tko da...


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Norigarač)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: vanilijeva krema
1.2.2012 20:08:04   
blaža
najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: vanilijeva krema
2.2.2012 4:44:08   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.


Tole poznam, jo delam za torte (samo jajc ne dam not)- samo bi zdaj nekaj drugega sprobala. šE ENO PODVPRAŠANJE blaža, kaj jajca naredijo kremi, oz zakaj se jih da notuser posted image ? Je boljše, v okusu, videzi, strukturi???

Pomoje bom ob priliki kar vse sprobala- so mi všeč variante s strokom vanilije in mascarponejem, tale od felicite pa spet zgleda tako, kot sem si zamislilauser posted image

Hvalauser posted image



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: vanilijeva krema
4.2.2012 12:09:07   
Tutan
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.


Koliko mleka je to? Polovica?
Bom jutri (dobimo obiske) ščarala tortico, pa se mi zdi, da bi tale vanilijeva kremica precej pasala. A lahko spodaj naložim sadje?

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: vanilijeva krema
4.2.2012 13:42:00   
Hope2
Jaz delam ene 5-6dcl mleka in 2 pudinga- lahko daš 1 bourbon vanilija. pa ene 2-3 žlice sladkorja. Pazit moraš da s eti ne naredi skorjica, medtem ko se ohlaja. Ga pa moraš čist ohladit. Potem pa jaz kar mal smetane stepem, pa na koncu not hladen puding vmešam.
Sem delala torto, da sem na oblat namazala jagode in čez tole kremo, pa je super prišlouser posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: vanilijeva krema
4.2.2012 14:24:59   
Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

Jaz delam ene 5-6dcl mleka in 2 pudinga- lahko daš 1 bourbon vanilija. pa ene 2-3 žlice sladkorja. Pazit moraš da s eti ne naredi skorjica, medtem ko se ohlaja. Ga pa moraš čist ohladit. Potem pa jaz kar mal smetane stepem, pa na koncu not hladen puding vmešam.
Sem delala torto, da sem na oblat namazala jagode in čez tole kremo, pa je super prišlouser posted image



Kako pa pazim, da se mi ne naredi skorjica? user posted image
Super, da si me spomnila na jagode, menda imam še nekje zamrzjene. Sem ravno hotela dat ven maline, pa sem se spomnila, da ni nujno, da je vsem všeč ta kisel okus malin user posted image ....

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: vanilijeva krema
4.2.2012 16:15:06   
Hope2
1. Non stop mešaš, dokler se ne ohladi
2. daš prozorno folijo na posodo, neprodušno
3. pustiš da se naredi skorjica in jo kasnej pa zavržeš ali poješuser posted image

V enem mojem receptu so tudi maline, zamrznjene maline na štedilniku pokuhaš, dodaš sladkor in zmiksaš, pa precediš, ker znajo peške mal motit. Zato sem se jaz raje lotila jagod na isti načinuser posted image , s tem potem fajn namažem oblat, pa čez kremouser posted image

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: vanilijeva krema
4.2.2012 16:19:40   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.


Koliko mleka je to? Polovica?
Bom jutri (dobimo obiske) ščarala tortico, pa se mi zdi, da bi tale vanilijeva kremica precej pasala. A lahko spodaj naložim sadje?



Mleka daš npr, če daš za dva pudinga, kar bi bilo ponavadi za 1l mleka, daš npr 750ml. neki takega, da ni cel liter, ampak tri četrt.


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Tutan)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: vanilijeva krema
4.2.2012 16:20:28   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.


Tole poznam, jo delam za torte (samo jajc ne dam not)- samo bi zdaj nekaj drugega sprobala. šE ENO PODVPRAŠANJE blaža, kaj jajca naredijo kremi, oz zakaj se jih da notuser posted image ? Je boljše, v okusu, videzi, strukturi???

Pomoje bom ob priliki kar vse sprobala- so mi všeč variante s strokom vanilije in mascarponejem, tale od felicite pa spet zgleda tako, kot sem si zamislilauser posted image

Hvalauser posted image





rumenjaki seveda izboljšajo kremo, ker se z rumenjaki dela zavajon,..


_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: vanilijeva krema
5.2.2012 12:37:41   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.


Koliko mleka je to? Polovica?
Bom jutri (dobimo obiske) ščarala tortico, pa se mi zdi, da bi tale vanilijeva kremica precej pasala. A lahko spodaj naložim sadje?



Mleka daš npr, če daš za dva pudinga, kar bi bilo ponavadi za 1l mleka, daš npr 750ml. neki takega, da ni cel liter, ampak tri četrt.



Prvič ko sem iskala, sem naletela na 0,5l 2 pudinga http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3045 in pride ravno prav trdo-mehko. Sem že pomislila, da bi dala več mleka pa me je bilo strah, da bo premehko oz pretekoče. Bom naslednjič probala z več mleka in 2 rumenjaka.



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: vanilijeva krema
5.2.2012 17:31:50   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Tutan

IZVIRNO SPOROČILO: blaža

najbolj simpl ti je, da skuhaš malo bolj na gosto vanilijev puding, v vrelega še ene dva rumenjaka pokuhaš in pol, ko se to dobro ohladi, vmešaš stepeno smetano. to je taka izi, hitro narejena vanilijeva krema, brez kompliciranja.


Koliko mleka je to? Polovica?
Bom jutri (dobimo obiske) ščarala tortico, pa se mi zdi, da bi tale vanilijeva kremica precej pasala. A lahko spodaj naložim sadje?



Mleka daš npr, če daš za dva pudinga, kar bi bilo ponavadi za 1l mleka, daš npr 750ml. neki takega, da ni cel liter, ampak tri četrt.



Prvič ko sem iskala, sem naletela na 0,5l 2 pudinga http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=3045 in pride ravno prav trdo-mehko. Sem že pomislila, da bi dala več mleka pa me je bilo strah, da bo premehko oz pretekoče. Bom naslednjič probala z več mleka in 2 rumenjaka.





ma lej. Od pudingove gostote je tudi odvisno kolko cajta ga pokuhaš. Če ga prej odstaviš, maš lahko tudi pol litra mleka za dva pudinga, ma če bi ga dlje mešala, da se do konca naredi, bi blo to pol malo bolj gosto, mogoče celo malo preveč. No pol se itak v smetano vmeša in je spet odvisno kolko smetane daš,..

Jaz delam to bolj po občutku.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?