|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Roža Schefflera !
11.10.2012 11:33:39   
diana 28
Pozdravljeni,

Imam težavo z rožo Schefflero, ki sem jo dobila v dar za roj. dan od moje sestre. Ta naj sploh nebi bila zahtevna roža, vendar z mano je čisti polom in sem prav žalostna. Ko sem jo prinesla v stanovanje so ji pričeli po dveh tednih odpadati listi. In to ne po malo, ampak kar na veliko. Imela je 4 stebla in krošnjico listov potem pa je eno od stebel začelo črnit na sredini in počasi odmrlo. Nimam pojma kaj ji ne paše. Sedaj so ostala tri stebla in vsake toliko odpade kakšen list. Opazila sem, da list tudi malo počrni. Stebla so zaenkrat vredu.

Sedaj res ne vem kaj bi jo lahko motilo user posted image  Zalivat sem jo začela 1x na teden, ko zemlja čisto suha, ker menda se ne sme preveč zalivat. Na začetku je sicer bila v okrasnem loncu in je morda zaradi ostanka vode začela gniti korenina  user posted image  Dala sem jo ven iz lonca in počakala, da se popolnoma posuši zemlja in začela po malo zalivati. Tudi kamenčke bom nabavila za drenažo. Postavila pa sem jo tudi iz precej svetlega v temnejši prostor na hodik. Malo bolje je vendar še vedno odpade sem pa tja kakšen list in mi je prav hudo, ker mi je zelo všeč in nebi rada, da ''umre'' user posted image

A imate kakšne izkušnje s to vrsto rože. Jaz sem čisto obupala....
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Roža Schefflera !
11.10.2012 11:43:28   
škrpijonka
Najboljši nasvet boš dobila, če se obrneš na kako cvetličarno in poveš, da si dobila to rožo in kaj se dogaja.

http://www.rastline.com/forum/zelene-sobne-rastline-f13/schefflera-izgublja-liste-t544.html

_____________________________

Svet je takšen, kakršnega hočemo videti ... Nekateri tožijo, da ima vrtnica trnje, jaz pa sem vesela, da ima cvet.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Roža Schefflera !
11.10.2012 11:50:03   
diana 28
škorpijonka hvala.... sicer sem pri najbližji cvetličarki že povprašala in sem tudi upoštevala njen nasvet tako, da sem dala ven iz okrasnega lonca in počakala, da se popolnoma posuši, ker naj bi jo na začetku preveč zalila, vendar še vedno po malem izgublja (počrnele) liste user posted image  ''Tega me je kar strah'' Upam, da se ne popolnoma ogoli.. Bom pa verjetno res morala še kakšno drugo povprašat kaj bi ji lahko bilo. Lahko dobim še kakšen nasvet.. Kakorkoli, če ima kdo tako rožo mi prosim napišite kako jo negujeteuser posted image . Vsak nasvet mi pride prav.

(odgovor članu škrpijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Roža Schefflera !
12.10.2012 22:26:06   
takotako
sem šla malo gledat kakšna je roža pa prihaja iz toplih krajih. No jaz ti bi predlagala da jo zalivaš še manjkrat pa takrat dobro. Ker jaz imam več ali manj take rože ki jih pa res ni treba ne vem kok zalivat-no in jih zalivam na 4 tedne. Tok da so ornk zalite sam da ne stojijo v vodi. Je pa ena izmed bolezni ki jo napada mokra gniloba.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Roža Schefflera !
12.10.2012 22:27:07   
takotako
no sam sem pa zdaj prebrala da rabi dobro zalivanje. tako da moj nasvet mogoče ni glih najbolj primerenuser posted image . sori

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Roža Schefflera !
15.10.2012 14:13:06   
diana 28
Jaz sem tudi iskala po internetu in nekje piše, da jo je treba veliko zalivat, drugje pa naj bi se zalivalo na 14 dni user posted image . Zdaj se mi zdi,da se je malo umirila. Verjetno je šlo res za mokro gnilobo in res upam, da je mimo. Sicer pa je kar malo boga zdaj. Sem se pa odločla, da jo bom zalivala na 10 dni in pazila, da ne bo voda ostajala pod loncem. Bom javila kako uspeva to čudo, ki naj bi bilo tako trpežnouser posted image .  

(odgovor članu takotako)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Roža Schefflera !
18.10.2012 21:51:01   
malaMravljica
Jaz imam to rozo ze 18 let, no original rastlina je ostala doma in je ze celo drevo, moja je pa podtaknjenec moje prve Sch. in je tudi ze velika. Z zalivanjem ne pazim, jaz roze zalivam itak zelo malo oz pozabim, sedaj jih pa sine zaliva in to pogosteje kot bi jaz, pa se roze se ne pritozujejo. Ta roza rabi svetlobo, da listi razvihejo bogate liste in da bo barva lepa, ne sme pa biti direkt na soncu, da je sonce ne ozge.
Ce ji listi odpadajo pa ji zna bit premrzlo. Pazi, da bo imela eno zmerno temperaturo. Sicer pa ni zahtevna rastlina, zagotovo ti bo se lepo uspevala.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Roža Schefflera !
18.10.2012 22:03:38   
malaMravljica
Heca me rr

< Sporočilo je popravil malaMravljica -- 18.10.2012 22:04:56 >

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Roža Schefflera !
8.11.2012 9:40:51   
diana 28
Odkar sem v zadnje pisala je odmrlo še eno steblo. Pa sem se odločla, da jo bom presadila in odselila k sestri, kjer imajo topleje. Sem obupala malo....

< Sporočilo je popravil diana 28 -- 8.11.2012 9:41:18 >

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?