|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Torta
13.3.2013 14:15:14   
witch
Odločila sem se, da naredim tiramisu torto. Recept že imam - paštetkin (ki sem ga sprobala in je odličen user posted image , hvala).
Zdaj me pa zanima kako naj torto obložim s piškoti. Tako user posted image

Se pravi okrog bi dala piškote. S čim jih naj prtrdim? Smetano, raztopljeno maslo?

Hvala za pomoč.

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Torta
13.3.2013 14:29:21   
peshich
Smetano moraš bolj na trdo stepst (pazi, da ne bo šlo v maslo ;), pa bo dobro držalo. Sem enkrat šarloto naredil na ta način, pa je bilo vse pod kontrolo. Itak se hitro poje ;)

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Torta
13.3.2013 16:13:02   
Paštetka
Me veseli, da ti je všeč. user posted image

Samo nikar ne maži z maslom, ker boš vse zaj....user posted image

Jaz bi naredila kremo kot za tiramisu. Drugo mi ne gre zraven.
Ali pa vsaj zmiksaš smetano, mascarpone in sladkor, pa na tanko namažeš.

(odgovor članu peshich)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Torta
14.3.2013 5:52:30   
Hope2
Jaz sem pa mislila, da moraš piškote že zložit v model in dodat maso. A tako pa se ne bi zalepili, al ne bi bilo ok?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Torta
14.3.2013 8:57:49   
witch
Hvala za nasvete user posted image

Hope na to pa sploh pomislila nisem user posted image mogoče pa ne bi bilo slabo zložiti v pekač, pa mičkeno kreme namazati gor in bi se moglo zlepiti. Edino če se piškot s prednje strani preveč pomečkajo..

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Torta
14.3.2013 14:05:14   
Paštetka
Jaz si ne bi upala predlog od hope.
Ko polagaš namočene piškote na do in v sredino so ti precej mokri in se zna zgoditi, da ti ob robu premočijo te zunanje. Potem se ti bodo pa lomili ali ne bo zgledalo lepo.

Saj po moje četudinz ničemer ne namažeš bi se mrali prilepiti, saj je dovolj kreme okrog.

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Torta
14.3.2013 14:33:39   
witch
Na to pa spet nisem pomislila user posted image Imam še par dni časa da se odločim. Poročam kako je uspelo user posted image

Paštetka imam še samo eno vprašanje za tebe. Kako fejst namočiš piškote? Sama sem ga namočila na eni strani in potem še na drugi. Niso bili mehki, niti pretrdi. čez noč sem pustila v hladilniku in je bil cel hladilnik od kave. Piškoti so pa čisto pocasti. Predvidevam da sem jih preveč namočila.

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Torta
14.3.2013 15:33:15   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz si ne bi upala predlog od hope.
Ko polagaš namočene piškote na do in v sredino so ti precej mokri in se zna zgoditi, da ti ob robu premočijo te zunanje. Potem se ti bodo pa lomili ali ne bo zgledalo lepo.




To ni bil predlog, ampak vprašanje, ker sem tu popolnoma nevedna, nikoli probala, nikoli razmišljala o temuser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 14.3.2013 15:34:44 >

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Torta
14.3.2013 15:59:40   
malaMravljica
Imas ti za to torto prav kaksen recept ali bos pac naredila kremo in vse kot za tiramisu in te piskote okoli? Ce imas prav recept bi prosila zanj.

Hmm, te piskote gor pritrdit. Jaz bi verjetn najprej naredila torto v okroglem pekacu in dala najprej vse par urc v hladilnil pol bi pa rob pekaca dala stran in okoli se mal s kremo pomazala in piskote tja pritrdila/polozila. In pol lahko isto kot na sliki en lep trak gor das, spet v hladilnik, preden das na mizo ali zacnes rezat pa trak stran in bi po moje lepo gor ostali.
Se o namakanju piskotov. Jaz sam na hitro cel piskot pomakam v kavo, res dam sam notr in ven, ko jih polagam notri se zdi, da mogoce celo ni zadosti, pa je dovolj, ko se vse prepoji pride res fin tiramisu, ne premokro in ne presuho.


(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Torta
15.3.2013 8:57:36   
witch
malaMravlica nimam posebnega recepta za torto. Tistega ki ga je zadnjič paštetka objavila. Tam je napisala, da ga da v model premer 24 cm. Pa sem zadnjič probala in isto maso dala v 26 cm. Je prišla prav lepa, dovolj visoka torta.
Je ful okusna, razen tega, da so bili piškoti premokri. To pa je moja napaka. Ker sem jih namakala z obeh strani, da so bili prav lepo mehki. Pozneje so pa razpadali user posted image tak pač je ko prvič nekaj delaš user posted image

Mislim, da bom kar lepo naredila torto, v hladilnik pustila nekaj časa da se strdi. Pa s kremo, isto ki je v torti, mičkeno premazala rob torte in naložila gor piškote. Zvežem s trakom in še malo v hladilnik.

Bom poročala kako uspe user posted image

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu malaMravljica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Torta
18.3.2013 10:36:48   
Paštetka
witch, jaz delam obvezno tiramisu zvečer, pa je potem odličen na drugi dan, ko se vsi okusi prepojijo in krema dovolj strdi. Jaz ne močim piškotov z obeh strani, ga pa celega potopim v kavo in takoj ven. torej potopiš in takoj ven.

Na drugi dan potem odstranim stranice, ko se vse prepoji, primerno ohladi in je konzistenca prava.

Bom poiskala slikico in jo prilepim, da vidiš, kako piškoti zgledajo.

(odgovor članu witch)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Torta
18.3.2013 10:53:10   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

witch, jaz delam obvezno tiramisu zvečer, pa je potem odličen na drugi dan, ko se vsi okusi prepojijo in krema dovolj strdi. Jaz ne močim piškotov z obeh strani, ga pa celega potopim v kavo in takoj ven. torej potopiš in takoj ven.

Na drugi dan potem odstranim stranice, ko se vse prepoji, primerno ohladi in je konzistenca prava.

Bom poiskala slikico in jo prilepim, da vidiš, kako piškoti zgledajo.


evo slike:

http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=164350

http://album.ringaraja.net/index.php?page=image1&ID=164349#imageShow


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Torta
19.3.2013 10:54:34   
witch
Paštetka hvala user posted image Ampak tvoja izgleda boljše kot moja user posted image Sem res preveč piškote namočila in je bilo tak malo čudno user posted image

_____________________________

V življenju nikoli ničesar ne zamudiš, ker k tebi pride samo tisto, kar ti je namenjeno!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Dobre prehranjevalne navade je treba privz...
Prehrana otrok bi morala biti, v primerjavi s prehrano odraslih, energijsko bolj bogata, saj otroci še rastejo in se raz...
Recept tedna: Šparglji v rižoti iz kuskusa
Šparlji veljajo za nizkokalorično zelenjavo, ki je odlična popestritev družinskega jedilnika, saj z njimi lahko pripravi...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?