|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 12:40:54   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Jabček
Ufa, pridna punca. Saj nekaj jih je bilo kar prebavljivih, recimo Alamut je še vedno eden izmed boljših romanov.
Dostojevski pa mi vseeno ni toliko pri srcu user posted image


Pridna ne, knjigožer pa sem res (bila). Zdaj pa mi za to precej zmanjkuje časa in volje.

Alamut je tudi meni bil zelo všeč.



Prva knjiga v življenju, ki je nisem mogla prebrati, pa je bila Don Kihot. Ni šlo pa pika.
Pa prvih dvajset (ali še kaj več) strani od Očeta Goriota je tudi šlo 'mimo mene'. user posted image

(odgovor članu Jabček)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:03:14   
Čukica
Morda pa le ni bil vpis decembra ampak novembra, in so bile to vinske mušice ob kaki vinski kleti:D LOL
Ne se obremenjevat z mušicami, to je pač tako ko avtor ne preuči dobro vseh okoliščin (kot da bi bral kak roman o Templarjih, kjer avtor ne bi dobro preučil zgodovinskega ozadja) in se znajdejo v pripovedi "okraski", ki ne pašejo v ta pravi čas:)
O Jabček, tudi jaz sem imela Zločin in kazen na maturi:) pa nisem zaspala zraven...:D

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:10:35   
Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a
Vesela bom vsakega vašega všečka pod prebranim člankom in mnenja, hvala user posted image


Avtorica, prosim, da v bodoče jasno napišeš, da boš vesela samo pozitivnih, ne pa vseh odzivov.


Je pač tako, da imamo ljudje različna pričakovanja. tako glede dogodkov kot tudi glede zgodb.
Tvoja zgodba je res napisana doživeto, a kot lahko razbereš iz komentarjev, nam nekatere zadeve in odzivi enostavno (več) ne ''potegnejo''.


Je pač tako, da enostavno (tudi na RR user posted image ) več nekritično ne ''kupimo vsega'', kar nekdo napiše.
Si pač padla v post-Lukkovo obdobje ... user posted image




Sem že tuhtala kako to, da sem čist zgrešila bistvo posta, pa šele sedaj vidim, da me je tisto "mnenje" zavedlo user posted image .


< Sporočilo je popravil Plus minus -- 21.3.2014 13:11:07 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:11:54   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Čukica
Ne se obremenjevat z mušicami, to je pač tako ko avtor ne preuči dobro vseh okoliščin


saj, potem pa se še izkaže, da je v resnici bila vpisna pedagodinja čisto fajn in prijazna gospa, samo o tem ni tako fino pisati zgodbe, ker je vse tako, kot mora biti ...

pa smo tam, kjer ''ni bilo mišljeno tako, kot smo razumele'' - prosto po Lukki ...



< Sporočilo je popravil petea -- 21.3.2014 13:15:46 >

(odgovor članu Čukica)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:13:19   
Plus minus
IZVIRNO SPOROČILO: petea
Me pa še iz srednješolskih let čaka želja, da enkrat vendarle preberem večino tistih knjig, ki smo jih takrat spoznavali.


Včasih je res fajn prebrati te knjige v "zreli" dobi, dobiš čist en drug pogled na njih user posted image .


< Sporočilo je popravil Plus minus -- 21.3.2014 13:14:41 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:24:05   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: petea
pa smo tam, kjer ''ni bilo mišljeno tako, kot smo razumele'' - prosto po Lukki ...


ta je res legendarna user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:26:34   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: petea
pa smo tam, kjer ''ni bilo mišljeno tako, kot smo razumele'' - prosto po Lukki ...


ta je res legendarna user posted image



Mah, če danes ravno ne morem mimo njega - kaj mislite, kdaj se bo kaj javil?
Pust je mimo.

A ga bo prinesel velikonočni zajček?

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:26:52   
Čukica


IZVIRNO SPOROČILO: petea
pa smo tam, kjer ''ni bilo mišljeno tako, kot smo razumele'' - prosto po Lukki ...



Seveda da ne, saj tudi pri romanih obstajajo cele knjige o možnih interpretacijah. Zato pa to ni članek:)

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 13:57:32   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

IZVIRNO SPOROČILO: petea
Me pa še iz srednješolskih let čaka želja, da enkrat vendarle preberem večino tistih knjig, ki smo jih takrat spoznavali.


Včasih je res fajn prebrati te knjige v "zreli" dobi, dobiš čist en drug pogled na njih user posted image .



Jaz sem probala Victorijo Holt in Ko zorijo Jagode prebrati še enkrat pred leti.....pa mi ni šlo......Čipke sem pa lahko prebrala.......Ane Karenine in Vojne in mir pa ne bom še enkrat brala......user posted image

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 14:19:00   
alda
jaz pa mature nisem imela user posted image user posted image user posted image  ,tako da mi ni bilo treba brat teh zgodb !


In res smo spet isto naredili bogi pupi  kot Lukki: čist zasmetili temo, samo žalili in nič hvalili!!
Grde, grde me!!
Grem za kazen spit eno vročo čokolado, da mi zalepi maščobo tam kjer nebi smelo user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 14:58:26   
petea
Alda, da ti ne bodo zrasle prsi ... Vsaj ne prevec ... user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 15:31:35   
alda
Petea bog ne daj
že zdaj konkuriram Samanti Fox

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 15:38:23   
josephine27

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Dandanes je itak že vse brezveze.


prisotnost otroka pri 5-6 letih za vpis v oš imo od vedno, ne samo dandanes. saj bo še čas za pomp in ceremonije. ko bo diplomiral in podobne dosežke (ne pa vpis sam). drugače pa - bolj bi me skrbelo, če bi morala bit zraven, ker ne šteka kako, ko se vpisuje na faks recimo user posted image


Čisto odvisno kako gledaš na to. Zame to, da te otrok spremlja ni nek pomp. Saj ga vozim s sabo še marsikam drugam. Ne zdi se mi nič napačnega če vidi kam bo hodil naslednjih nekaj let. Ceremonija je to samo če ti kot starš to tako gledaš in predstaviš na ta način otroku. Eni pač delajo pomp iz vsega eni pa ne. Subjektivno pač kaj komu kaj pomeni. Če pogledaš napr. poroko kaj eni delajo cel halo eni pa čisto na izzi samo podpišejo in to je to. Pa ne moreš reč tako je prav, vsi drugi delajo narobe. Mogoče pa komu vpis zelo veliko pomeni, ljudje smo različni. Čist mimo je napr.meni to da se nekateri tu gor iz tega norčujejo.

_____________________________



(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 16:39:47   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: josephine27
Čist mimo je napr.meni to da se nekateri tu gor iz tega norčujejo.


mislim, dejmo nehat spet mučeništvo zganjat, ko je očitno, da oseba pretirava. nikoli nisem imela problemov s sprejemanjem raznolikosti, z normalnim sočustvovanjem in empatijo do drugih, če je izražena v mejah reale in ni pretiravanja in pretvarjanja. samo ta roman je bil vse prej kot to. in tudi raznolika mnenja jo niso zanimala. torej prosim te, ne mi s tem Lukkčevim mučeništvom spet nabijat - se še nisem čist oporavila od zadnjič - that reminds me - petea, ne strašit z njegovim obiskom za veliko noč user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 21.3.2014 16:41:09 >

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 16:52:50   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a
Vesela bom vsakega vašega všečka pod prebranim člankom in mnenja, hvala user posted image


Avtorica, prosim, da v bodoče jasno napišeš, da boš vesela samo pozitivnih, ne pa vseh odzivov.


Drobni tiska, draga, drobni tisk.

Samo mnenja, ki so VŠEČ avtorju. Menda veš, kaj je všeč? Enako kot bi študentka morala vedeti, kaj je všeč razvajeni materi, ki, namesto, da bi prijazno stopila do nje in jo naučila, kaj je v življenju pomembno (ker po napisanem tega še ne ve), opravlja po forumih user posted image .

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 18:09:03   
ronja
Majcika, bila si jezna in žalostna, ker je bila tvoja punčka razočarana nad vpisom, ki ga je pričakovala takega, kot ga je imela sestrica, to je razumljivo. Vseeno je pa dobro, da včasih malo z distanco gledamo na svoja čustva, ker nam je potem enostavno lažje. Kot sama praviš: mala je čez pol minute pozabila, tako da njej nekaj groznega ni bilo:). NIč hudega tudi ni, če naši cukri niso všeč čisto vsem - se strinjam, da je to nedoumljivo, ker so najboljši, ampak pač vsi tega ne vidijo, kaj češ. Najlažje je otroku, če tega ne pričakuje, da pa vseeno vedno ve, da za starše bo pa vedno najnaj:). Pa je volk sit in koza cela:).

En nasvet za drugič: ko vstopiš not in če vidiš za mizo nekoga, ki se mu že na daleč vidi, da je tam že od jutra - nasmehni se in ga kaj sočutno vprašaj: "Joj, je pa dolga danes, ne? Pa še tako pozno pridemo... mamo še dve mali bolni punčki doma, pa nismo mogli prej..." Točno to sem rekla, (samo da nista bili dve punčki doma ampak fantek pa punčka), ko sva šli midve z R. jo vpisat v šolo. Najprej sva lutali gor pa dol po šoli, ker so meli slabo označeno, kje točno je vpis, potem končno najdemo pravo, nas napoti v drugo nadstropje, češ da je tam manj gneče, prideva tja in se je gospe psihologinji videlo, da ima že malo dovolj... In ok, ni bila najbolj prijazno bitje na svetu, ampak po tem, ko je videla, da razumem, da ima dovolj, je bila ok.

Mala ni dobila bonbončkov, ampak jih niti ni pričakovala, jo je pa po tem uvodnem vprašanju psihologinja vseeno par stvari vprašala, med drugim kam jo bom potem peljala in se je videlo obsojanje v očeh, ko sem rekla, da bova šli v trgovino, da si bo kaj zbrala in domovuser posted image . Nisem niti vedela, da je že za vpis taka navada, na srečo tudi tamala ni vedela:D. Ampak tasrednja je bila totalno bolna in R. si niti ni želela, da bi jo v tisti temi vlekla ne vem kam (takrat je bila res tema, ko sva šli na vpis in tudi svetilke so gorele, je bilo okoli 18h februarja:). Je pa snežilo in so snežinke poplesavale okoli svetilk, mogoče je pa to majcika videla:).

Prvi šolski dan je bil pa bolj praznovanje:). Žal ne toliko, kot bi si želela, ker sva bila do grla v obnovi, jaz v pisanju drja, on je mel gnečo v službi, maladva še nista bila v vrtcu, itd... Ampak vseeno mislim, da ni občutila tega:). Oba sva šla z njo (ker smo bili starši vabljeni zraven), se slikala z njo ob njihovem plakatu, potem sva šli sami na tortico, oči pa v službo, popoldne pa smo šli na izlet po njeni izbiri - Lumpi park.

Mah, kje se, ko jo rabimo, tako dolgo skriva dr.Ronja, da bi nas poučila, če je kaj resnice v tem zapisu o mušicah zunaj sredi mrzle zime?

Res je, da so mušice tudi v mrzli Sibiriji, celo velike probleme majo tam s komarji in podobnim, čeprav je pri njih tudi poleti bolj mraz... ampak vseeno tudi tam pridejo ven poleti in pri nas ne živijo iste vrste in jih moram priznat, da še nisem videla letat decembra zunaj... Nočem nič obsojat, mi je pa tudi to padlo v oči, pač profesionalna deformacija:D. Na toplem pa so lahko tudi pozimi, seveda (torej v stanovanjih), čeprav veliko manj. Mene so komarji tudi že sredi zime popikali, ampak na srečo res navadno hitro pocrkajo.

Petea, boljše molji kot ušiuser posted image

Literatura:Alamut je zakon, prebrala prvič v OŠ na dih, v eni noči, tako je dober! Pa ne moreš verjet, da je mel dečko 19 let, ko ga je napisal! Dostojevski mi je fajn, Triptiha Agate Schvartzcobler pa videt ne morem. S Ko zorijo jagode sem se matrala že prvič, ni moj tip pisanja. Noro dober mi je pa Menuet za kitaro in seveda Ronja, razbojniška hči. Pa Sidarta, pa Alamut, pa še marsikaj bi se našlo. Ampak v zadnjih letih nisva mela sreče z izborom knjig. Vsako leto (beri: po otrocih, prej to ni bil problem tudi med letom;)) - razen letos ("izredne razmere";D) sva uspela prebrat eno, (včasih celo eno pa pol ali pa dve:D) knjigo na morju (uvau, a neuser posted image ). Ampak v zadnjih letih sva na morju našla same blesave... Prav škoda - maš eno bogo knjigo, pa še tista je zaničuser posted image . Letos se bova malo oborožila, hehe, pa na kidija dala kako fajno, če ne drugega:). POl bo pa crknu, tako kot pred leti, ko sem mela gor fajne zadeveuser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 18:11:02   
ronja
O, pikolino, kako črevo sem nardila!user posted image Se opravičujem, no... res ni glih tema za ne vem kako razglabljanje... Ampak smo že ugotovili, da me pomlad razganja, tako da mi je pol oproščeno, a ne?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 20:32:17   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: alda

Petea bog ne daj
že zdaj konkuriram Samanti Fox


A si preveč čokolade jedla?

user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 20:51:37   
m a j c i k a
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202263248677589&set=a.10201273155645882.1073741832.1081816944&type=1

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 20:57:20   
m a j c i k a

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a
Vesela bom vsakega vašega všečka pod prebranim člankom in mnenja, hvala user posted image


Avtorica, prosim, da v bodoče jasno napišeš, da boš vesela samo pozitivnih, ne pa vseh odzivov.


Drobni tiska, draga, drobni tisk.

Samo mnenja, ki so VŠEČ avtorju. Menda veš, kaj je všeč? Enako kot bi študentka morala vedeti, kaj je všeč razvajeni materi, ki, namesto, da bi prijazno stopila do nje in jo naučila, kaj je v življenju pomembno (ker po napisanem tega še ne ve), opravlja po forumih user posted image .



Sprejeti različna mnenja je prav fino, sprejeti toliko zafrkancije in norčevanja ter posmehovanja pa verjemite ni niti malo luštno.
Stanislava sploh tvoj besedni zaklad je neverjeten in res ne vem no, očitno ste v tej skupini vse nadpovprečno inteligentne in vam tista, ki ni z vami od začetka ne seže niti do kolen ...
Hvala vam, da ste prebrale moj članek, esej, spis, karkoli in vse lepo vam želim, lp

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 21:27:46   
petea
Odgovorov na zastavljena vprašanja o nejasnostih v članku/spisu pa seveda ni ...

Eh, me ne izuči ...

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 22:44:08   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Stanislava sploh tvoj besedni zaklad je neverjeten


Se pozna, da še vedno veliko berem?

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu m a j c i k a)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
21.3.2014 23:41:37   
Vijoličarka
Sama iz tega članka nisem dobila občutka, da je bila 'študentka' zoprna. Bolj sem dobila občutek, da je predvsem mati preveč pričakovala.

Mislim da ljudje začutijo energijo sogovornika in se nanjo odzovejo. V tem primeru je bila energija mogoče napadalna, zato je bil odziv obramben. Kot je ronja lepo povedala, ljudje se odzovejo. Morda je mati kar izžarevala 'še ena mati, ki za svojeo princesko pričakuje kraljevski tretma, kot da bi bili edini na svetu. Morda. Ne vem. Včasih si pa ljudje enostavno niso simpatični.

V glavnem, v življenju se je treba naučiti, da ne bodo vedno padali baloni in konfeti, da te ne bodo vsi z navdušenjem imeli radi in da se tudi ne bodo vedno strinjali s tabo. Včasih ti bodo tudi podržali ogledalo in podoba ne bo všečna. Človek, ki želi osebno rasti, bo o tej podobi temeljito premislil.

In mene tudi zanima, zakaj je v tem kraju potekal vpis čisto v nekem svojem in ne zakonsko predpisanem terminu.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Članek o vpisu v 1 razred
22.3.2014 8:25:37   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: m a j c i k a

Stanislava sploh tvoj besedni zaklad je neverjeten


Se pozna, da še vedno veliko berem?


mogoče tudi kvačkanje kaj pripomore k temu user posted image

(odgovor članu Stanislava_)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   [Brisano sporočilo]
22.3.2014 8:31:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Kaj pa, če nočem biti "samo"...
Sem slaba mama? Prevec delam? Premalo dam sebe otrokom? Sem sebična, ker uživam še v toliko drugih stvareh in ne samo v ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?