|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:19:24   
Anonimen
včeraj pridem domov in mačka hroma leži v kleti. delujejo ji samo prve tačke pa glava..vrat in to. sem jo peljala k veterinarju pa pravi da zlomlen ni nič čutit, notranjih kvavitev tut ne, da pa ne kaže dobr. dal ji je injekcijo proti zatekanju živčevja in dones popoldne jo moram peljat nazaj. zdej muca že od včeraj leži v košari, vsake tolk jo okol obrnemo, noge ma čist mrzle, ne je nič, ne pije nič, ne lula, ne kaka. pojma nimam tut kaj je blo da je taka ratala - jo je kdo zbil al kaj? pa ni bla nč pomečkana al pa na vn se ji ni nič vidl da bi jo kdo udaru.

a je mel že kdo kako tako izkušnjo? kaj lahko pričakujem? kok časa je lahko mačka brez jest pa pit?

lara
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:33:47   
CUKRČEK
Po moje gre za kap.
Včasih smo imeli doma eno psičko mešanko. In ko je enkrat tekla po vrtu, se je kar naenkrat sesula na tla. Kot bi se spotaknila. Najprej se je zdelo smešno, ker je tako padla, toda potem smo videli, da ne more hodit. Delovale so ji le zdnje tačke. Po nekaj tednih si je ob naši pomoči popolnoma opomogla.....zaradi takratnega nezaupanja veterinarju je k njemu nismo niti peljali.
Smo se pa močno trudili z njo tako, da sem jo učila hodit. Imela je blazno voljo za ozdravitev. jaz sem ji ponavadi držala prednji del gor in ji premikala noge, z zadnjimi pa je sama šla. In tako se je počasi popolnoma opomogla.

Da je šlo za kap smo samo sklepali, ker je podobno tudi pri ljudeh....pač otrpne del telesa, ki se v dobrem primeru opomore.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:37:17   
Anonimen
Ojoj. Uboge živalice.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:46:49   
polona2
A diha s pljuči, ali pri dihanju uporablja trebuh, tako da se vidi, kot da diha s trebuhom?
A je lahko padla v klet?
Zakaj je pri veterinarju niso dali na rentgen? Upam na vse dobro, sporoči nam, ko bo kaj novega, lp!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:48:03   
Anonimen
Pelji jo na Prvo kliniko v Ljubljano na Gorkičevo, so edini, ki jim zaupam.
Če je kaj resnega, mi naše domače živali vozimo s Kopra!

link:
http://www.klinika-prva-k.si/


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:54:58   
*zvezdica*
Joooj uboga mucica!!! Upam, da bo vse OK z njo. Tud jaz mam mucka in vem kako hudo bi mi blo če bi se mu kaj naredil
Najbolje da jo res pelješ v LJ na kliniko in da jo ornk pregledajo. Držim pesti za muco!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:57:16   
GATA
Imela sem muca, ko se je enkrat tud kr nenadoma zgodil - sicer je še hodil ampak jedva, je bolj vlekel zadnje tace za sabo. Potem pa je tudi obležal. Ni jedel niti pil. Je pa mijavkau kar pogosto. Tko da mi je blo še bl hudo . Smo ga po parih dneh peljali k veterinarju in ekola: nekdo mu je pretrgal živec v zadnjem delu in sicer tako da ga je močno cuknil za rep. S tem mu je uničil živce za odvajanje urina in blata. Po parih dneh po opazovanju pri veterinarju so pač nam to povedali in pojasnili kako in kaj. Da muc bo ali pa nikoli več ne bo mogel sam odvajati blata in urina in pokazali kako naj to počnemo. Je muc tako mijaukau (po moje jokau ) da sem rekla da to pa mucu enostavno ne morem narediti tako da smo ga dali evtanazirati. Sem jokala ko dež.

Mislim pa da ni toliko pomembno če ne je kar nekaj časa, da bi vsaj kaj pil.
Pri našem mucu ki tudi ni jedel niti pil je bila edina kriza to da je dobil visoko vročino ker je bilo vse v njemu . Vročina pa ni v redu.

Upam da bo vse v redu z muckom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   HROMA MAČKA
20.9.2005 10:57:23   
Anonimen
cukerček..a pa je vš kuža hotu jest normalno pa pit? k mene najbl skrbi da to nau hotla k do zdej ni nič popila nit pojedla in me skrbi da dehidrira!

drgač pa diha normalno. tut past v klet ni mogla..edino če je padla s kakega drevesa al pa kej ne vem

lara

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   HROMA MAČKA
20.9.2005 11:16:45   
ElaM
Ma, uboge živalice.
Pri nas se je isto naredilo mačkonu, sumili smo, da ga je zbil avto. Žal ni dočakal veterinarja.
Upam, da jo bo vaša muce bolje odnesla in, da bo prav kmalu ozdravela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   HROMA MAČKA
20.9.2005 11:18:43   
cmokec
Ubogi mucek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   HROMA MAČKA
20.9.2005 11:22:48   
CUKRČEK
LARA je napisal/a:

cukerček..a pa je vš kuža hotu jest normalno pa pit? k mene najbl skrbi da to nau hotla k do zdej ni nič popila nit pojedla in me skrbi da dehidrira!

drgač pa diha normalno. tut past v klet ni mogla..edino če je padla s kakega drevesa al pa kej ne vem

lara


JA, vse je bilo normalno, le nogice niso delale.
In tudi opomogla si je popolnoma....brez posledic.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   HROMA MAČKA
20.9.2005 12:00:27   
polona2
Ne bi ti svetovala, da se poslužiš istega načina kot Cukerček, pač, imeli so srečo, več sreče kot pameti se reče pri nas. Če nisi zadovoljen z veterinarjem, jih je več kot dovolj na izbiro, če kuža ali muca kaže znake ohromelosti, je prva postaja veterinar. Če že imamo živali, poskrbimo za njih tako kot je treba. Rentgenska slika stane okrog 4.000 sit, za muco, samo toliko, za informacijo. Jaz ti predlagam Vet. ambulanto dr. Zlate Čop v Lescah. Nam pomagajo vedno strokovno, tudi pri društvenih brezdomčkih, pa tudi svoja dva vozim tja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   HROMA MAČKA
20.9.2005 12:47:57   
Udb
Tako je bilo tudi z našo, s tem, da jo je zbil avto! Ampak ne bi vedeli, če ne bi videli - ni bila namreč nič krvava ali zmaličena.
No, veterinar je rekel, da priporoča evtanazijo, ker ponavadi v takem primeru pride do tega, da žival ne more več izločati vode in blata in zaradi tega pogine. Sicer ej rekel, da lahko poskusimo z zdravili proti otekanju..., ampak da po njegovih izkušnjah ne bo pomagalo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   HROMA MAČKA
20.9.2005 12:58:00   
Anonimen
hvala punce!

sem že prej klicala v ambulanto zlate čop pa jo peljem dons še tja.

pomoč mi je že včer oblubu tut brat k se z alternativnim zdravljenjem ukvarja pa ji baje lahko pomaga. ampak trajal bo 10 dni. prpravlena sem muco ohranjati ok 10 dni samo kako? kako nej ji dam pit in jest če noče. pa še lula ne to je največji problem! ne vem bom prašala še zlato

hvala šeenkrat

lara

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   HROMA MAČKA
20.9.2005 13:05:57   
Anonimen
Lara, držim pesti za mucko. Poročaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   HROMA MAČKA
20.9.2005 14:15:44   
polona2
Držim pesti, pri Zlati je v pravih rokah!!!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   HROMA MAČKA
20.9.2005 18:36:18   
nejcko

Ojoj, boga mucka. Upam, da bo vse ok.

Srečno!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   HROMA MAČKA
21.9.2005 0:21:26   
tanaja*
Kaj novic, Lara?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: HROMA MAČKA
17.12.2005 17:29:40   
Anonimen
21.9. avtor: LARA
no da poročam.

mačko sem učer pelala k zlati in bil je tam en ful prijazen veterinar. slikal so ji hrbtenico in k sreči ni nič polomlena ali kako drgač poškodovana. šeenkrat so jo pregledal in mi povedal da lahko ni nič narobe z živčevjem ampak da je možno da je visela skos kako okno ki je blo na kiper odprto al pa kej podobnga tko da ni imela recimo prekrvavljenga zadnjega dela trupa - naj bi si lahko pršiplna žile. in če je blo to pol ma velike možnosti za okrvanje.
stisnu ji je tut mehur da ga je spraznu, pol pa ji dal še infuzijo, injekcijo proti bolečinam pa še eno k ne vem čist za kaj. pa 2 konzerve mačke hrane z extra hranljivostjo. no mačka se je že tolk opomogla da je zvečer pojedla mal tiste konzerve, zdej zutri pa eno otroško pestko surovga meska. mislim da ji gre na bolje!

držim pesti! user posted image

lp, lara
___________________________________________

26.9. avtor: LARA no naša muca mica je še vedno hroma. zdej sicer je, pa clo kakat je šla 2x s pomočjo odvajalnega sirupa, lula tako da ji stiskam mehur, cele dneve in noči preleži v košarici. to je trenuttno njeno življenje. ta teden bom še počakala potem pa ne vem...naj imam doma hromo mačko, ki nič ne more? ima to kak smisel? ne vem user posted image user posted image
____________________________________________

26.9. avtor: PIKA
našemu hišnemu koncu je muca poškodovala živec v desni tački, vendar je bil zaradi šoka nekaj dni popolnoma hrom, šele potem je res zelo počasi okreval. To je trajalo kar nekaj mesecev. Na začetku je bilo hudo, ker je lulal in kakal pod sebe, morali smo ga umivati. Vendar je ozdravel! Če imate muco radi, poskušajte vztrajati vsaj 1 mesec. Če po dveh tednih res ne bo prav nobenega izboljšanja, počakajte še dva, nato pa se odločite.
______________________________________________

26.9. avtor: polona2
Vsekakor bi jaz verjela nasvetu, ki bi mi ga dala Zlata Čop ali Marko Mali, kako naprej. Lahko, da je hroma od šoka, to je možno, lahko pa, da bo okvara trajna, pri pregledu bodo najbrž ugotovili vse potrebno in ti svetovali, jaz vsekakor držim pesti, da se zdravstveno stanje mucke popravi, obveščaj nas o spremembah, lp!
______________________________________________________

26.9. avtor : GATA
Lara, z našim mucom je blo glih tako kot opisuješ. Samo da se jaz nisem odločila za odvajanje z sirupom in stiskanjem mehurja. Kaj točno se je našemu mucu zgodilo ne vem točno, lahko samo povem, da so na veterini rekli, da je muca nekdo zelo močno potegnil za rep, lahko pa tudi da ga je zbil avto. Povedali pa so nekako takole: lahko se bo zlizala, v kakšni meri niso vedeli, lahko pa da se nikoli več ne bo. Mi smo muca dali evtanazirati. Pač bolje tako kot da se muca matra. Vem da je hudo, samo tako žival je še težje rihtati. Ko boste kam šli.... kdo ji bo stisnil mehur, da bo lulala? Da ti nekdo nahrani žival še gre, samo to... user posted image

Lara, ena posebnost mogoče, da ti odgovori na vprašanja kaj in kako. Našemu mucu je zaradi uničenih živcev poleg vsega tudi ohromel tudi rep, tako da ga bi morali odrezati, če...

Jaz bi pač naredila še enkrat tako kot sem že, žal user posted image  - to je moj nasvet.
_______________________________________________________

26.9. avtor: Muki1
Naša muca Zlatka, je imela letos 08.03. prometno nesrečo in je fasala notranje krvavitve. Z zadnjimi močmi se je privlekla domov in z možem sva takoj odhitela k veterinarju. Zelo prijazna veterinarka jo je pregledala, dala nekaj inekcij, nato pa rekla, da več nič ne more.Telesna temperatura ji je upadala, tako, da je veterinarka samo zmajevala z glavo in rekla, da naj jo odpeljeva domov, ker ni šans. Edino, kar smo lahko storili je bilo, da smo jo imeli na toplem in čakali. Ampak Zlatka se s tem ni strinjala. Ko so pomirjevala popustila je začela jokati( vem, da se smešno sliši, ampak ta mačka je res jokala), tako da sva klicala veterinarko na mobitel, če lahko pridemo po še kakšna zdravila, ker je muca še živa in grozno trpi. Je letel mož ob štirih po novo porcijo zdravil, zjutraj še jaz,potem pa je Zlatka začela kazati znake življenja. Odločila se je preživeti. Smo dobili orink zdravil proti bolečinam, pa ji je možsam dajal inekcije doma, pa vsak dan smo šli na kontrolo, tako da smo v kakšnem tednu prestali najhujše. Danes je Zlatka kot prerojena. Po mojem se je muca borila za življenje tudi, ker je videla, da nam je veliko do nje. Ležala sam na tleh pri njej in se z njo pogovarjala, tudi mož, tudi moja mama, res tak smo bili vsi žalostni, da so se nam srca parala.
No, kar hočem povedati je to, da še nikar ne obupaj nad mucico, mogoče so še šanse, da se opomore. Če pa ne, se je usmili in ji skrajšaj muke. Točno vem, kako ti je hudo. V tolažbo ti je lahko edino to, da si ji nudila lepo mačje življenje.
__________________________________________________________

29.9. avtor: LARA
oh ja..stanje dokaj nespremenjeno. zdi se mi da ma že celo telo trdo. ne vem a od ležanja al od nepavilnega odvajanja in to.
prejšno noš se je sama reva zvlekla iz košare na kavč. prej pa nardila še par krogov po dnevni in zasabo puščala sled urina. jupijej! user posted image  
zdej leži na kavču, pod sabo ima nepremočljivo prevleko in brisačo. vse skupi se mi zdi mučenje že zame in za mačko. hrani se sicer ok, samo odvajat ne more ok. še dons, jutr jo pa pelem nazaj k zlati. naj nardijo kar misljo da je pametno.

lp, lara
__________________________________________________


(odgovor članu tanaja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: HROMA MAČKA
21.12.2005 21:07:26   
Pupica
dammm fiša!!Kaj je pol blo s to muco...vse preberem, zdej pa nč ne vemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: HROMA MAČKA
26.12.2005 14:50:40   
BARBARA R.
LARA, kaj je z hromo muco?
 
   user posted image

(odgovor članu Pupica)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: HROMA MAČKA
30.12.2005 12:39:10   
Anonimen
Mislim, da so dali muco uspavat. Mora bit nekje tema, ce se ne motim. Tisto sem pustila posebaj.

LP, Riba

(odgovor članu BARBARA R.)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: HROMA MAČKA
1.1.2006 21:35:20   
Anonimen
ja ja muco smo dal na žalost uspavat po 11h dneh matranja, ko je postala že čist trda in je samo še trpela..res je bla boga user posted image user posted image
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=626863&mpage=1

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?