|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2013
19.1.2016 14:27:06   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Naši bodo začeli s penkakom pisati, pišejo že spise, poštevanko se tudi že učijo........

Rekli so, da je 3. razred velik preskok, meni pa se sploh ne zdi tako.......in zelo fajn mi je, da ni več opisnih ocen, to mi je od vsega najlepšeuser posted image ......

Kako se pa vam oz. vašim otrokom zdi 3. razred....?


S penkalom so pisali že v 2. razredu, ocene tudi niso nek baubau - meni se pač ta sistem, kjer ima večina razreda oceno 5, ne zdi ravno kredibilen, zahtevnost tudi ni ravno večja. Tudi učiteljica je še vedno ista.

Kar se je povečalo, se je število delovnih zvezkov.

Vsem, staršema in sinu, se zdi veliko bolje številčno ocenjevanje.

Pri nas bo verjetno bolj realni pokazatelj sprememb prehod v 4. razred.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Prvošolčki 2013
19.1.2016 18:22:31   
liliana
Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec......sem slišala, da so ene mamice že pobudo dajale za izredni sestanek, zaradi slabih ocen in strogosti.......jaz pa pravim, da imamo srečo, da so otroci narajmali na normalno učiteljico, ki daje tudi slabe ocene, ki zna povzdigniti glas (beri se zadereuser posted image ), ki daje kazenske naloge, če nagajajo, če ne izpolnijo svojih domačih obveznosti.....




(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2016 13:12:49   
ronja
Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec...

Enako pri nas. Meni je pri R. učiteljici všeč, da ima zelo izdelan način ocenjevanja - otrok (in starš) točno vesta, kaj koliko šteje - tako se mi zdi, da se lažje naučijo in bolj imajo občutek, da je ocena v njihovih rokah. In upošteva veliko reči, kar se mi tudi zdi prav. Na roditeljskem sestanku nas je prosila, da naj pomagamo otrokom se učit, ker se še ne znajo, je pa snov zahtevna in da je učiteljem najtežje dat slabo oceno, otroku jo pa dobit, zato naj jim prihranimo muke, enim in drugim:). Zaenkrat gre in se nobena ne pritožuje - ne pupa, ne učiteljica, ne jaz:).
Pa res ma fajn ideje za zaposlit (recimo, da berejo knjigo medtem ko ona pregleduje domače naloge).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2016 21:26:55   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

meni se pač ta sistem, kjer ima večina razreda oceno 5, ne zdi ravno kredibilen, zahtevnost tudi ni ravno večja.



zadnji test is SLJ... 2 x 5, največ trojk, 1 x 1

< Sporočilo je popravil LuLu -- 20.1.2016 21:32:46 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2016 21:28:17   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec......sem slišala, da so ene mamice že pobudo dajale za izredni sestanek, zaradi slabih ocen in strogosti......



to se tudi pri nas dogaja. Ne v našem razredu

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2016 21:31:27   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Na naši šoli pa imajo v tretjem razredu že novo učiteljico......in ni kar dosti petic (kar ma je presenetilo, ker sem pričakovala tako kot praviš ti, petea).....tudi trojke in dvojke padajo, pa ne le za vzorec......


tudi mene je presenetlo, ampak po par pogovorih z starši starejših otrok, se vidla, da takšna šola pač je. Se že navajam. Pri bejbi nasl. leto ne bo več šokov

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2016 21:58:02   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

z starši


S starši ....SSSSSSSSSS user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Prvošolčki 2013
21.1.2016 14:35:44   
ronja
Lulu, pa kako naj te ma dete petice, če ga mati takole serje?user posted image
Just kidding;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Prvošolčki 2013
21.1.2016 14:37:15   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lulu, pa kako naj te ma dete petice, če ga mati takole serje?user posted image
Just kidding;).


ganau! user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Prvošolčki 2013
22.1.2016 22:01:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Lulu, pa kako naj te ma dete petice, če ga mati takole serje?user posted image
Just kidding;).


Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 10:21:07   
ronja
Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega...
user posted image Dobra:D.
PS: A res še niso? Sem mislila, da so že. Kdaj pa potem te reči jemljejo?

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 13:00:50   
liliana
Ne vem.....9 let hodijo v osnovno šolo.....enkrat že v tem času.....

Verjetno sproti osvajajo snov in potem enkrat ocenjujejo to in drugič nekaj drugega....vsega ne morejo naenkrat ocenjevati.....

P.s. Večina otrok je v tretjem razredu začela komaj tekoče brati in pisati,....niso vsi vunderkindi, da bi znali recimo v tretjem razredu posebnosti tretje ženske sklanjatve.....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 13:59:06   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega...
user posted image Dobra:D.
PS: A res še niso? Sem mislila, da so že. Kdaj pa potem te reči jemljejo?


Ravnokar gledam popravljen spis. S-je in z-je v tretjem razredu. user posted image

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 14:06:22   
ronja
niso vsi vunderkindi, da bi znali recimo v tretjem razredu posebnosti tretje ženske sklanjatve...
user posted image Ma, pa saj slovnico v bistvu znamo že od govorjenja. Saj že mali otroci uporabljajo sklone in spole, kasneje se samo naučijo to napisat, še kasneje pa še poimenovat. Za kako besedo se pa še mi sprašujemo. Sem bila prepričana, da so to že jemali, ker sem ravno včeraj gledala R. dn in je napisala "h komur" ali nekaj takega, skratka, je prav dala h namesto k komu. Sem jo pohvalila, pa ji ni bilo jasno, zakaj. Sem sklepala, da so to že jemali in ji je zato jasno, kaj mora bit. Verjetno je spet na različnih šolah različno.

PS: Pri nas je učiteljica prosila, če pogledamo nalogo in da naj popravijo že doma napake, ki jih najdemo. Kako postopate pri napakah, ki jih še niso jemali. Recimo če otrok ne naredi vejice v vrinjenem stavku, ki ga še lep čas ne bojo jemali. Sama ji napišem vejico, ni ji pa treba zato prepisovat (sicer morajo prepisat stavek, kjer je napaka). Ali pa pri dobesednem navedku, tega tudi še niso jemali. Ne moreš ravno narobe pustit, da se narobe nauči, hkrati pa se tega še ne učijo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 14:34:45   
LuLu
mali mi pravi zdaj, da so se to že v drugem učili

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 17:12:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Pa saj v tretjem razredu še niso jemali s/z.....oz. še ne ocenjujejo tega...
user posted image Dobra:D.
PS: A res še niso? Sem mislila, da so že. Kdaj pa potem te reči jemljejo?


Ravnokar gledam popravljen spis. S-je in z-je v tretjem razredu. user posted image


Normalno....učiteljica mora vse popraviti.....saj pri matematiki v odgovorih tudi popravlja.......

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 17:13:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mali mi pravi zdaj, da so se to že v drugem učili


Torej on obvlada....in nima težav kot mati......user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 17:31:43   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ma, pa saj slovnico v bistvu znamo že od govorjenja. Saj že mali otroci uporabljajo sklone in spole, kasneje se samo naučijo to napisat, še kasneje pa še poimenovat. Za kako besedo se pa še mi sprašujemo. Sem bila prepričana, da so to že jemali, ker sem ravno včeraj gledala R. dn in je napisala "h komur" ali nekaj takega, skratka, je prav dala h namesto k komu. Sem jo pohvalila, pa ji ni bilo jasno, zakaj. Sem sklepala, da so to že jemali in ji je zato jasno, kaj mora bit. Verjetno je spet na različnih šolah različno.



Glej, saj možno, da so že jemali (z vsem vseeno nisem na tekočem v podrobnostiuser posted image ).....lahko že v drugem, pa bodo še enkrat v tretjem in potem v četrtem in bodo potem tudi to ocenjevali......pač tako utrjujejo.....

Moj prvi post o teh predlogih je bil hudomušno zapisan......user posted image

Se strinjam, da vse uporabljamo že od rojstva, vendar vseeno najdemo precej ljudi starih 20, 30 in več let, ki ne znajo pravilno pisat oz. ne znajo spraviti pravilno treh stavkov......

PS: Pri nas je učiteljica prosila, če pogledamo nalogo in da naj popravijo že doma napake, ki jih najdemo. Kako postopate pri napakah, ki jih še niso jemali. Recimo če otrok ne naredi vejice v vrinjenem stavku, ki ga še lep čas ne bojo jemali. Sama ji napišem vejico, ni ji pa treba zato prepisovat (sicer morajo prepisat stavek, kjer je napaka). Ali pa pri dobesednem navedku, tega tudi še niso jemali. Ne moreš ravno narobe pustit, da se narobe nauči, hkrati pa se tega še ne učijo...


Pri nas tega ni prosila učiteljica, samo meni je nekako logično, da če najdem napako, da jo dete popravi (tudi pri matematiki).......če ji jaz najdem napako, ne zahtevam od nje, da stavek prepiše še enkrat, tudi te zahteve od učiteljice nismo prejeli......





(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 20:07:26   
ronja
Pri nas so taka učiteljičina navodila: mislim, da zato, da se naučijo pisat, da ni vse zmazano od popravljanja in da si bolj zapomnijo (to vse velja za slovenščino) in za navadne napake delamo tako, za tisto, česar se še niso učili, pa samo popravim, ji pa zato ni treba prepisovat. Pri matematiki pa tako samo zradira in napiše pravilno čez.

lili, saj sem vzela hudomušno;). Samo sem se res vprašala, a so to že jemali ali ne, ker jaz tudi ne vem, pa me je firbec matral:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 20:47:02   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

mali mi pravi zdaj, da so se to že v drugem učili


Torej on obvlada....in nima težav kot mati......user posted image


s s s saj user posted image
zato sem popravla, ker mi je bilo nerodno

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2016 20:54:13   
LuLu
moj je rekel, da so jemali tako, da so povezali besede. Kaj se lepše poveže so vadli. Nisem pa res zasledila napisanih pravil. Tak, da po moje še ne bi mogli dobiti testa samo s temi nalogami.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 9:36:51   
ronja
Par vprašanj:
- katera tema od okolja vam je najbolj všeč? Da vam jo je bilo najbolj lušno ponovit z otrokom?
- tisti, ki imate angleščino v šoli, kako to izgleda, koliko se naučijo? Ker naši jemljejo besede, v principu povezane z učno snovjo, vendar jim nikoli ni treba govorit. Lahko se javijo in zrecitirajo tistih par besed, to je pa maksimum. Tak sistem je bil včasih, ni pa najbolj uspešen... Ker če se otroci naučijo zrecitirat letne čase, pa ne vejo, kako se reče poletje, če ne zrecitirajo vseh, namen ni ravno dosežen... Pa me zanima, a je povsod tako? Starši pri nas se namreč že ves pritožujejo, češ da so se v vrtcu veliiiko več naučili (sama sem učiteljico najprej branila, v vrtcu pri nas niso imeli ang., tako da nisem mogla primerjat, zdaj pa se strinjam z njimi, ker ipak imajo že 3 leta), učiteljica pa pravi, da se tako malih ne da kaj dosti naučit, ker niso vsi za jezike in mora gledat na vse. Vendar se težko kaj naučijo, če jim ni treba nič govorit... (pišejo tako še ne v ang, kakšno besedo kdaj). In kako se tega učenja potem lotijo starši, ki pa mogoče angleško ne znajo? Ker otroci narišejo recimo oblak, sonce, veter, itd... ali pa smajlije z različnimi izrazi in še meni je bil problem, pa znam angleško, samo pač nisem vedela, katero besedo točno učiteljica misli s tistim smajlijem... Ker prestrašeno začudenih je kar nekaj besed v angleščini...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 9:57:30   
LuLu
najljubša tema? nobena user posted image
mogoče je pubecu katera tema všeč, jaz nisem začutla nekega navdušenja

pri angl. pa se učijo besede izgovarjat. Barve, živali na kmetiji, poklice, pesmice,... nekih hudih stavkov še niso jemali. Zdaj so jemali he/she. V glavnem angl. nič ne zna glede na snov, pa jo ima drugo leto. Lani testno. Mala, ki ima letos prvič obvezno v 2. razredu se mi zdi, da isto snov jemlje.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 11:33:56   
liliana
Ronja a se ti z otrokom učiš.....?

Meni je bila pri okolju najbolj fajn ura....user posted image

Angleščine pa naša šola nima....naša zaradi tega niti na tečaj ne hodi, ker se mi zdi to prezgodnje forsiranje 2 ur na teden bolj modna muha, ker za spoznavanje jezika ima itak tv in računalnik oz. Zloglasne igrice....

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 17:10:41   
LuLu
imate v testih npr. SPO vedno vsa vprašanja o snovi, ki so jo jemali? Ali je zapisana v delovnem ali so si jo zapisali nekam? Ali je samo učiteljica enrkrat to rekla? Pri nas se nonstop dogaja, da so vprašanja, ki niso bila pojasnjena med poukom, ker se kao išče višji nivo znanja. Ti pa tu takoj lahko gresta 2 točki in zato imamo vedno le po 2-3 petke v razredu.
Npr. naši so imeli vprašanje kako se še drugače reče Januarju. Tega niso jemali. Pubec valda ni vedel. Doma se ne pogovarjamo o Prosincu user posted image
kako je pri vas?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Razhod: menjata se starša, ne otroci
Ločeni milenijci vse pogosteje puščajo svoje otroke, da živijo v družinskem domu, medtem ko starša živita z njimi v izme...
Zakaj je ustvarjanje odlično za otrokov ra...
Ustvarjanje z otrokom ni le odličen način kakovostnega preživljanja časa, ampak dokazano pozitivno vpliva na otrokov raz...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?