|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 17:55:04   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
naši so imeli vprašanje kako se še drugače reče Januarju. Tega niso jemali. Pubec valda ni vedel. Doma se ne pogovarjamo o Prosincu user posted image
kako je pri vas?


Čudno šolo imate. Vsaj v tej starosti se nekako pričakuje, da bodo preverjali samo znanje, ki se ga učijo v šoli.

Vsaj pri nas je tako.

O prosincu in ostalih pa bomo imeli zdaj domačo šolo. Tako za vsak slučaj. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 18:39:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

imate v testih npr. SPO vedno vsa vprašanja o snovi, ki so jo jemali? Ali je zapisana v delovnem ali so si jo zapisali nekam? Ali je samo učiteljica enrkrat to rekla? Pri nas se nonstop dogaja, da so vprašanja, ki niso bila pojasnjena med poukom, ker se kao išče višji nivo znanja. Ti pa tu takoj lahko gresta 2 točki in zato imamo vedno le po 2-3 petke v razredu.
Npr. naši so imeli vprašanje kako se še drugače reče Januarju. Tega niso jemali. Pubec valda ni vedel. Doma se ne pogovarjamo o Prosincu user posted image
kako je pri vas?


Pri nas je podobno.....je vedno kako vprašanje, ki nikjer ne piše oz. je učiteljica samo ustno omenila.....vendar sta taki točki le ena ali dve, tako da če ima otrok ostalo prav je lahko še vedno pet.....user posted image samo to je baje za oceno 5, da veš nekaj več, kot v knjigah piše.......

So pa lansko leto imeli se mi zdi, še več tega......tako pri matematiki kot pri spoznavanju okolja......pri matematiki vem, da so imeli enkrat v testu samo take kompleksne uporabne naloge (kjer sta potrebna 2 ali celo 3 računi, da se pride do rešitve), rešili so pa zadnji dan pred testom eni dve taki nalogi......letos pa pri matematiki praktično v testu takih nalog nimajo, če pa že je, je pa ena čisto simpl......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 18:41:49   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea


Čudno šolo imate. Vsaj v tej starosti se nekako pričakuje, da bodo preverjali samo znanje, ki se ga učijo v šoli.

Vsaj pri nas je tako.

O prosincu in ostalih pa bomo imeli zdaj domačo šolo. Tako za vsak slučaj. user posted image



Saj preverjajo.....samo učiteljica to ustno pove in jim ni treba zapisati......mogoče preverjajo, kako si otroci zapomnijo.....?

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 19:18:12   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

imate v testih npr. SPO vedno vsa vprašanja o snovi, ki so jo jemali? Ali je zapisana v delovnem ali so si jo zapisali nekam? Ali je samo učiteljica enrkrat to rekla? Pri nas se nonstop dogaja, da so vprašanja, ki niso bila pojasnjena med poukom, ker se kao išče višji nivo znanja. Ti pa tu takoj lahko gresta 2 točki in zato imamo vedno le po 2-3 petke v razredu.
Npr. naši so imeli vprašanje kako se še drugače reče Januarju. Tega niso jemali. Pubec valda ni vedel. Doma se ne pogovarjamo o Prosincu user posted image
kako je pri vas?


Pri nas je podobno.....je vedno kako vprašanje, ki nikjer ne piše oz. je učiteljica samo ustno omenila.....vendar sta taki točki le ena ali dve, tako da če ima otrok ostalo prav je lahko še vedno pet.....user posted image samo to je baje za oceno 5, da veš nekaj več, kot v knjigah piše.......

So pa lansko leto imeli se mi zdi, še več tega......tako pri matematiki kot pri spoznavanju okolja......pri matematiki vem, da so imeli enkrat v testu samo take kompleksne uporabne naloge (kjer sta potrebna 2 ali celo 3 računi, da se pride do rešitve), rešili so pa zadnji dan pred testom eni dve taki nalogi......letos pa pri matematiki praktično v testu takih nalog nimajo, če pa že je, je pa ena čisto simpl......


pa se ti ne zdi, da bi to bilo bolj primerno za srednjo šolo ali faks, da išče znanje, ki ga niso jemali? Meni je to za 3. razred preveč zahtevno. Itak bi že na obdelano snov bile trojke in dvojke, se da tudi tako test težje napravit. Te mesece so imele prejšnje generacije v četrtem razredu.
pri MA pa pri nas tudi vsaj ena naloga z več računi.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 20:11:04   
liliana
Glej, nisem se še poglabljala ne vem kako podrobno v to......kot vidim so naloge sestavljene tako, da če tistega, kar je ona samo ustno omenila (naknadno mi hčerka pove, da so se o tem v šoli pogovarjali, mogoče so jim celo rekli, da naj kaj doma pogledajo, pa otroci "pozabijo") in ni v njihovem gradivu, ne reši, ostalo pa ima vse prav, še vedno lahko dobi pet.....če pa ima še kaj drugega narobe, pa ni več pet.....

Enkrat smo se menili že tu na RR o teh ocenah in za oceno 5 je baje kriterij, da otrok pokaže znanje tudi "izven" tistega, kar je v knjigah in v zvezkih......zdaj, če je to primerno za 3. razred ali ne, ne vem.....nisem iz te stroke......in kakega večjega problema mi to tudi ne predstavlja......pač, poleg tega, da se je potrebno doma kaj učiti, je potrebno v šoli poslušati.....

Motile so me edino tiste uporabne naloge v 2. razredu.....ko so dva meseca vadili samo simpl naloge, potem so pa dobesedno en dan pred ocenjevanjem rešili 2 kompleksni nalogi z več računi in potem sta v testu bili 2 simpl nalogi in 5 ali 6 nalog z več računi......to se mi je malo zdelo čudno za 2. razred osnovne šole pri matematiki......kot da so kar vsi na vegovem tekmovanju in iščejo ajnštajneuser posted image ......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2016 20:15:55   
LuLu
Sem pa dobila zadnjo uro tako informacijo o sami pripravi testov za naše 3. razrede, da mi gre na kozlanje. Ampak ne bom tukaj o tem. Postane slika bolj jasna zakaj toliko slabih ocen.

< Sporočilo je popravil LuLu -- 26.1.2016 20:16:40 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Prvošolčki 2013
29.1.2016 15:14:25   
ronja
Ronja a se ti z otrokom učiš.....?

konec tedna pregledamo zvezke, kaj so kje jemali - želja učiteljic. Pri tamali in pri angleščini se moramo starši celo podpisat na vsako stranuser posted image . V bistvu čisto praktično, da vsaj veš, kje si ostal:D. Taveliki je to pregledovanje zvezkov strašno všeč, da lahko pove, kaj so kje delali, zapoje pesmice, najrajši pa ima, ko se učiva angleščino (to ni toliko vezano na njihovo snov, ker samo tisto je malo dolgčas guncat;). in zakaj ne bi izkoristila, če ji je všeč?:) Ne mara pa angleščine v šoli in ne mara, da jo uči lubi, čeprav je prijazen. Samo ji je pač zabaven točno ta način, kar sem tudi sama rabila nekaj časa, da sem pogruntala. Meni za ang. v šoli precej dol visi, ker se itak nič ne naučijo, imajo pač eno uro za barvanje in sanjarjenje, škodi jim ne (razen da moraš pazit, da ne začne otrok narobe izgovarjat, to lahko škodi, če se navadi in to se je baje kar nekaj otrokom zgodilo, R. pred šolo ni bila na nobenem tečaju, je pa grozno izgovarjala tistih par besed, ki so se jih naučili - zdaj sem ji dopovedala, da je boljše, da reče naš trdi R kot pa u:D - tako vsaj ve, katera beseda ima r in po tem se je lepo naučila čisto mimogrede še pravilno izgovarjat r). Tu je ang. obvezna, tako da tu ni kaj dosti mozgat, samo zanimalo me je, kako je drugje.
Mali otroci se sicer res takoj naučijo jezik, vendar samo, če ga govorijo. Če ga ne, je pa to zguba časa. Forsiranje s čimerkoli pa itak ni ok.

Lulu, za spo. imajo učbenik, poleg tega dobijo dostikrat ene take miselne vzorce in pa vprašanja o snovi (navadno okoli 5 za vsako temo). Baje so dobili zadnjič en velik list z 80 vprašanji za celo snov pred testo,, vsaj tako mi je povedala mamica od sošolke post festum. Sama tega lista nisem videla, ne vem niti, ali ga je tamala imela (nekaj je vmes manjkala), ampak glede na to, da ga očitno ni rabila, je ok:).

Tudi mi doma govorimo januar, vejo pa, da imajo meseci še stara imena - iz pravljic. Jo bom vprašala, me prav zanima, če ve prosinec. Kako točno je pa s tem na testih, pa ne vem, ker ne vem, česa učitejica ni omenila. Bom povprašala. Jasno pa, da so na testu naloge, ki jih ni v vprašanjih. Malo pa morajo razmišljat, da jim ni dolgčas, ne?;) Meni se zdi ta učiteljica fer in mislim, da otroci vedno vejo, zakaj so kje dobili kakšno oceno oz. izgubili kakšno točko. Pri tamali tudi non stop nekaj pišejo, ampak tam pa res ne sledim, v prvem mi še ni treba:D.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Prvošolčki 2013
29.1.2016 15:21:29   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Baje so dobili zadnjič en velik list z 80 vprašanji za celo snov pred testo,,


kdo bi naj to dobil? Kolikor vidim vsaka šola ima svoje fore, še vsaka učiteljica po svoje dela

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Prvošolčki 2013
29.1.2016 15:23:55   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Jasno pa, da so na testu naloge, ki jih ni v vprašanjih. Malo pa morajo razmišljat, da jim ni dolgčas, ne?;)


ki jih ni med onimi 80-timi vprašanji ali ki jih ni v gradivu, zvezku,... pri nas se najdejo vprašanja za snov, ki se je niso učili

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Prvošolčki 2013
29.1.2016 17:00:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Ronja a se ti z otrokom učiš.....?

konec tedna pregledamo zvezke, kaj so kje jemali - želja učiteljic. Pri tamali in pri angleščini se moramo starši celo podpisat na vsako stranuser posted image . V bistvu čisto praktično, da vsaj veš, kje si ostal:D. Taveliki je to pregledovanje zvezkov strašno všeč, da lahko pove, kaj so kje delali, zapoje pesmice, najrajši pa ima, ko se učiva angleščino (to ni toliko vezano na njihovo snov, ker samo tisto je malo dolgčas guncat;). in zakaj ne bi izkoristila, če ji je všeč?:)


Sprašujem zato, ker ko sem jaz praktično isto govorila pred meseci, ko so otroci bili v drugem razredu, se je to tebi zdelo nepredstavljivo.....to, kar sedaj delaš......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Prvošolčki 2013
29.1.2016 17:02:44   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Baje so dobili zadnjič en velik list z 80 vprašanji za celo snov pred testo,,


kdo bi naj to dobil? Kolikor vidim vsaka šola ima svoje fore, še vsaka učiteljica po svoje dela


Pri nas dobijo učenci pred skoraj vsakim testom spoznavanja okolja precej vprašanj (ni jih ravno 80, jih je pa ene 20, 30)......poleg tega pišejo še preverjanje......tako da ne morem reči ravno, da nimajo "gradiva" za učiti se.......

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Prvošolčki 2013
29.1.2016 17:35:28   
LuLu
pri nas tudi pišejo predtest. Par vprašanj iz tega preverjanja je tudi v testu za oceno.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Prvošolčki 2013
3.2.2016 13:26:59   
ronja
kdo bi naj to dobil? Kolikor vidim vsaka šola ima svoje fore, še vsaka učiteljica po svoje dela

Učiteljica dala. Ne vem, saj pravim, nisem videla, mogoče je bila takrat ravno bolna. Je pa jasno, vsaka učitejlica ima svoj sistem. Če sistem dela, jih popolnoma podpiram pri tem, da si najdejo svojega, ker bojo po takem gotovo boljše učile kot po tujem.

Sprašujem zato, ker ko sem jaz praktično isto govorila pred meseci, ko so otroci bili v drugem razredu, se je to tebi zdelo nepredstavljivo.....to, kar sedaj delaš...

Jap, vsekakoruser posted image . Prejšnja učiteljica ni imela nobenih želja, da bi delala kaj doma z njo (kar je rekla na rd, je tako že znala in nekak ni melo smisla) in sem uživala, da mi ni treba:D. Malo sem se bala, da bi imela mala zato probleme (zato sem tu spraševala), ampak ker ji je dobro šlo, se nisem preveč sekirala.
Zdaj pa je učiteljica želela, da tako spremljamo snov in pač jo. Njena utemeljitev je bila logična in če mi nekdo da dobre argumente, bom seveda spremenila svoje delovanje. Mogoče ima prav, da je 3. r. težji, ne vem, ona je tu strokovna, ne jaz. Vsekakor je veliko več za delat - otroci precej popišejo in to je fajn, ker se je mala naučila hitro pisat:). Pravi, da je to ključni razred, ko se morajo naučit, kako se učit in ko morajo spisat in če to ne, so v 4. mrzli. Zato nas je res lepo prosila (večkrat), da naj to leto res pomagamo in nam obljubila, da nam bo v 5. treba veliko manj - sama ima pupo v 5. in še enega starejšega in je tudi morala v 3. ful delat z njo:). Res se je potrudila, da je vse razložila in meni se zdi, da bi bila ignorantska, če po tem ne bi naredila, kar želi od nas, saj gre za naše otroke.

Če mi pa reče: lejte, vse je ok, vse ji gre, mi se tu trudimo s črkami in številkami, tamala itak bere in računa, vi sam uživajte doma - bi bila pa tudi blesava, če ne bi izkoristila, ne?user posted image Pa je mela odlično prej in 5-ke zdaj (je ravno včeraj prinesla polletno spričevalo in ga je lubi slikal, ker še ni videl takega:D), ne gre za to. Ampak se mi zdi prav, da se prilagodimo različnim sistemom - s tem ji dam zgled - jaz se prilagodim in mi to ni big deal in se potem ona tudi. Meni je bilo nepredstavljivo, ko si ti pisala, da želijo tako sodelovanje že od začetka, sploh si nisem predstavljala. AMpak je pač odvisno od učiteljice.

Pri tamali želi celo, da se na vsako stran podpišemo, kar mi je bilo prav hecno, ampak se je izkazalo za čisto praktično, da vem, kje sem ostala:D. Sicer se mi zdi, da v 1. in 2. res ni neke snovi, ki je še ne bi vedeli in dejansko tudi ne naredijo veliko: ko je R. en mesec manjkala, je zamujeno napisala v 3 urah... Zdaj če manjka en teden, ima kar nekaj prepisovanja... V 3. se kaj najde novega za naučit, je malo mešano: čas (uro, mesece itd...) itak poznajo, je pa lahko novo to, da ima uho slušne koščice in polža, recimo, pa oko roženico in šarenico. Kaj se še sama naučim - recimo da merimo hitrost vetra z vetrnimi vrečamiuser posted image . Sem morala prav pomislit, da sem se spomnila, kaj bi to lahko bilo, nikoli pa nisem vedela, da se jim tako reče (jap, le kako sem naredila izpit za avto:D).

Nočem, da bi mali nasrkali zaradi moje lenobe. Sem pa vsa vesela ugotovila, da ona to jemlje kot najin quality time, tako da je super:). Saj ostalo snov tako hitro pregledamo, ker večino napisanega tako naredijo za dn, ki jo itak moramo sproti pregledovat (spet želja učitejlice in jo čisto razumem - težko pregleda nalogo 25 učencem, veliko lažje mi vsak svojemu in ona samo preleti, da imajo čas jemat v šoli snov).

Mi je bilo pa valjda boljše, ko ni bilo naloge in ni bilo treba nič:D in smo lahko cele dneve okoli bluzili in delali samo svoje reči. Ampak se prilagodiš in ima vse svoje + in -.

Pri nas je tudi predtest, mislim pa, da se vprašanja praviloma ne ponavljajo. Če sem čisto iskrena navadno ne vem, kdaj je test in kdaj predtest. Sicer dobimo obvestilo, ampak nisem tako vestna, da bi si zapisovala. Če bo treba, si seveda bom. Enako kot pri nalogah. Če ji lahko to poturim kot izključno njeno zadolžitev, pa nima zato problemov, pa seveda super:).

< Sporočilo je popravil ronja -- 3.2.2016 13:38:40 >


_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 18:54:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

kdo bi naj to dobil? Kolikor vidim vsaka šola ima svoje fore, še vsaka učiteljica po svoje dela

Učiteljica dala. Ne vem, saj pravim, nisem videla, mogoče je bila takrat ravno bolna. Je pa jasno, vsaka učitejlica ima svoj sistem. Če sistem dela, jih popolnoma podpiram pri tem, da si najdejo svojega, ker bojo po takem gotovo boljše učile kot po tujem.




No, meni je to normalno, da ima vsaka učiteljica svoj sistem....saj mi tudi v službi na istih delovnih mestih ne dalamo vsi po istem sistemu.....

Jap, vsekakoruser posted image . Prejšnja učiteljica ni imela nobenih želja, da bi delala kaj doma z njo (kar je rekla na rd, je tako že znala in nekak ni melo smisla) in sem uživala, da mi ni treba:D. Malo sem se bala, da bi imela mala zato probleme (zato sem tu spraševala), ampak ker ji je dobro šlo, se nisem preveč sekirala.
Zdaj pa je učiteljica želela, da tako spremljamo snov in pač jo. Njena utemeljitev je bila logična in če mi nekdo da dobre argumente, bom seveda spremenila svoje delovanje. Mogoče ima prav, da je 3. r. težji, ne vem, ona je tu strokovna, ne jaz. Vsekakor je veliko več za delat - otroci precej popišejo in to je fajn, ker se je mala naučila hitro pisat:). Pravi, da je to ključni razred, ko se morajo naučit, kako se učit in ko morajo spisat in če to ne, so v 4. mrzli. Zato nas je res lepo prosila (večkrat), da naj to leto res pomagamo in nam obljubila, da nam bo v 5. treba veliko manj - sama ima pupo v 5. in še enega starejšega in je tudi morala v 3. ful delat z njo:). Res se je potrudila, da je vse razložila in meni se zdi, da bi bila ignorantska, če po tem ne bi naredila, kar želi od nas, saj gre za naše otroke.


Seveda moraš več delat v tretjem razredu, kot si v drugem in prvem.....tvoj otrok je znal pred vstopom v šolo pisati, računati in brati.....mi je tega doma nismo prej učili, zato se je pa mogla v šoli.....in je morala moja v drugem razredu pač osvojiti, kar je recimo tvoja že vedela (in ji je bilo mogoče posledično zaradi tega tudi dolgčas)......se je pa moji računanje do 20 v drugem razredu obrestovalouser posted image ....leto, ko so računali do 100 ni bilo nobenega problema.....se ji tega ni bilo potrebno praktično nič učiti.....isto je s poštevanko in deljenjem.....sem mislila, kako ji bom morala "pomagati"....spoznavanje okolja sem jo pa tudi navajala že v 2. razredu na učenje......navajala v bistvu na delovne navade......da si danes sama zvezek in delovni zvezek vzame v roke (seveda še rabi večkrat malo glasnejšega poriva z moje strani) in se uči.....edino branje je še problem.....sicer je učiteljica rekla, da lepo in tekoče bere, vendar jaz nisem tega mnenja......

Da ji pa pregledam ene dva ali trikrat tedensko zvezke pa je meni čisto normalno, ni treba, da me učiteljica prosti zato.....v drugem in tretjem razredu recimo, pri 7. in 8. letih......

Če mi pa reče: lejte, vse je ok, vse ji gre, mi se tu trudimo s črkami in številkami, tamala itak bere in računa, vi sam uživajte doma - bi bila pa tudi blesava, če ne bi izkoristila, ne?


Kaj pa vem.....meni je učiteljica rekla, da tekoče bere.....samo meni se ne zdi....in ker noče brati, ampar res noče brati, jo vseeno vzpodbujam pri tem (tudi prisilimuser posted image )

Meni je bilo nepredstavljivo, ko si ti pisala, da želijo tako sodelovanje že od začetka, sploh si nisem predstavljala. AMpak je pač odvisno od učiteljice.


Tebi je itak vse, kar se tebi direktn ne zgodi nepredstavljivo.....user posted image

težko pregleda nalogo 25 učencem, veliko lažje mi vsak svojemu in ona samo preleti, da imajo čas jemat v šoli snov).


Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....striktno......in to se mi zdi prav in sigurno spada pod njene delovne obveznosti.....lansko leto seveda ni bilo tako....odvisno pač od učiteljice.....



(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 19:31:20   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....



jao, kaj pa tukaj včasih najdem. Kljukice pri napačnih odgovorih. Še za njo moram preverjat ...pri hčeri, ki je v 2. r

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 19:47:30   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....



jao, kaj pa tukaj včasih najdem. Kljukice pri napačnih odgovorih. Še za njo moram preverjat ...pri hčeri, ki je v 2. r


No, zato pa bo učiteljica ponavljala 2.razred, otroci pa bodo napredovali.
user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 19:49:13   
petea
Vidim, da imajo moji otroci precej normalne učiteljice z realnimi zahtevami in (dokaj) razumnim ocenjevanjem.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 19:52:53   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....



jao, kaj pa tukaj včasih najdem. Kljukice pri napačnih odgovorih. Še za njo moram preverjat ...pri hčeri, ki je v 2. r


No, zato pa bo učiteljica ponavljala 2.razred, otroci pa bodo napredovali.
user posted image



je že 3 leta v podaljšanem bivanju, kar jaz vem

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 22:17:00   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....



jao, kaj pa tukaj včasih najdem. Kljukice pri napačnih odgovorih. Še za njo moram preverjat ...pri hčeri, ki je v 2. r


Mogoče je učiteljica nemščine, pa ji matematika ne leži....user posted image


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Prvošolčki 2013
4.2.2016 22:21:41   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


je že 3 leta v podaljšanem bivanju, kar jaz vem


Če ji pa ure manjkajo,....ene so kar nekaj let v podaljšanem bivanju...,.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Prvošolčki 2013
5.2.2016 11:15:52   
LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....



jao, kaj pa tukaj včasih najdem. Kljukice pri napačnih odgovorih. Še za njo moram preverjat ...pri hčeri, ki je v 2. r


Mogoče je učiteljica nemščine, pa ji matematika ne leži....user posted image




zelo logično ja user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Prvošolčki 2013
16.3.2016 23:46:40   
ronja
Čudno šolo imate. Vsaj v tej starosti se nekako pričakuje, da bodo preverjali samo znanje, ki se ga učijo v šoli.

Veš, da sta mi potem punci povedali, da je bilo pri njih isto: so vprašali, če kdo ve - samo da onidve sta vedeli - ne me prašat, kako, baje sem jima jaz povedala ta star imenauser posted image .

Seveda moraš več delat v tretjem razredu, kot si v drugem in prvem...

Ma, ni samo v višjem razredu fora. Ker tamala je zdaj recimo prvi razred, pa ima včasih več naloge kot tavelika, ki v prvem ni imela nikoli naloge, v drugem pa redko, precej redkeje kot ima tamala v prvem. Kolegica, ki uči 1. r., pravi, da je za 1.r. smernica, da ni nalog, pri tamalih pa jih imajo in to kar precej. Pač tak sistem, kaj čmo. Pa mala zna enako (ali pa še več) kot tavelika, ko je šla v šolo... Samo pač njena učiteljica hoče, da pregledamo vsak teden zvezke, se na vsako stran podpišemo in da otroci delajo skoraj vsak dan naloge. Tak sistem pač ima.

Da ji pa pregledam ene dva ali trikrat tedensko zvezke pa je meni čisto normalno, ni treba, da me učiteljica prosti zato.....v drugem in tretjem razredu recimo, pri 7. in 8. letih...

Nam prej to ni bilo treba. In če otroku gre, kaj se češ preveč sekirat? Zato sem spraševala tu gor. Očitno ni bil nek problem, ker zaenkrat nima problemov, kljub temu, da tega nisem delala. Zdaj pregledamo zvezke 1x/teden, sicer pa samo dn, na željo učiteljice (da ne zgubi cele ure s popravljanjem naloge, čisto logično).

Kaj pa vem.....meni je učiteljica rekla, da tekoče bere.....samo meni se ne zdi...
Ja, to razumem, če ti vidiš, da ni vse čisto ok. Samo sama pri tamali nisem mela tega občutka: bere ona lepše kot babice, dejansko, tamaladva sta lažje sledila pravljici, če je mala brala, babici sami to opazili...

Tebi je itak vse, kar se tebi direktn ne zgodi nepredstavljivo.....user posted image

Včasih resuser posted image . Saj potem se prilagodim, prej se mi pa smilijo ljudje, ki morajo nekaj delat, kar meni ni treba... Ko moram, pa navadno vidim, da sploh ni tako hudo.

Pri nas domače naloge preglejuje učiteljica podaljšanega bivanja.....striktno......in to se mi zdi prav in sigurno spada pod njene delovne obveznosti...

Ena jih (od starejše), ena jih ne (od mlajše - ta si sploh vzame zeloooo na izi svojo službo, sploh glede na vse ostale, ki smo jih do zdaj "sprobali"). Samo moji punci nista veliko v pod. bivanju, ker sta v šoli dalj časa samo, kadar imata aktivnosti, vmes grejo pa še kdaj na igrišče (kar zelo toplo pozdravljam:)... Tako da navadno ostanejo dn za doma.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Prvošolčki 2013
17.3.2016 19:32:25   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Nam prej to ni bilo treba. In če otroku gre, kaj se češ preveč sekirat? Zato sem spraševala tu gor. Očitno ni bil nek problem, ker zaenkrat nima problemov, kljub temu, da tega nisem delala. Zdaj pregledamo zvezke 1x/teden, sicer pa samo dn, na željo učiteljice (da ne zgubi cele ure s popravljanjem naloge, čisto logično).



Sploh ni logično.......v prvi triadi imajo učiteljico in učiteljico/e v podaljšanem bivanju.....učiteljica je v razredu nekje do 11.30 in niti minute dlje.....nato pa ima še štiri ure časa ravno za take stvari, kot so domače naloge......če je učiteljica preobremenjena, ostane še vedno učiteljica v podaljšanem bivanju, ki bi morala pregledati domače naloge (mogoče spada to celo med njene delovne obveznosti).....pri nas v razredu so vsi otroci v podaljšanem bivanju in predvidevam, da je podobno tudi na ljubljanskih osnovnih šola, da je v podaljšanem bivanju vsaj 90 % otrok......in ena ali druga učiteljica v sklopu svoje dnevne delovne obveznosti komot pregleda otrokom domače naloge......in meni sploh ni logično, da bi to morali početi starši, svašta.......

Včasih res . Saj potem se prilagodim, prej se mi pa smilijo ljudje, ki morajo nekaj delat, kar meni ni treba... Ko moram, pa navadno vidim, da sploh ni tako hudo.


Ko tebe berem, dobim občutek, da delaš vsaj polovico svojega časa to kar sploh ni treba.......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Prvošolčki 2013
18.3.2016 10:24:58   
ronja
Nam je razložila, da pogledajo nalogo zjutraj v šoli, pač pri predmetu, ki ga imajo. In če ona celo uro hodi okoli in vsakemu gleda, kaj ga je usjal, potem to predolgo traja. Če mi prej pogledamo doma, pa se manj napak izgubi in oni imajo več časa, da delajo snov.

V pod. bivanju je pri nas pri taprvi precej kaos, ker se ves čas nekaj delijo in jih ima vsaka glih pol ure, velikokrat grejo ven, vmes je kosilo, potem pridejo h kakšni, ki je s svojimi že delala nalogo, pa je potem ne delajo več. Recimo ob pon. ima moja pupa plezanje ob 16:30 na isti šoli, pa obe imata krožke do 15h, tako da ju ne morem prit prej iskat. Tako pridemo v vmesnem času ravno do doma, je mogoče 10 min. doma, pa mora že nazaj v šolo. Sem mislila, da bi počakala v šoli, da lahko vsaj v miru nalogo naredi, pa se je izkazalo, da ima več mira doma in več naredi v teh 10ih min tu kot tam, kar mi je svetovala celo tista učiteljica pod. bivanja, ki jih ima takrat... Pravi, da njeni naredijo nalogo že prej in imajo potem po 15h prosto, naši se pa priključijo šele ob 15:30 in mala ima do 15h krožke, ki si jih res želi. Tako jo potem pač vzamem in hodi sem pa tja, njej je to bolj všeč, naloge pa tudi ne naredi nič manj, prej več... Pa ni nič logično - človek bo mislil, da bo lažje naredila nalogo v šoli kot pa če mora vmes domov in nazaj...

Ena sicer pogleda nalogo, kadar so v razredu in jo delajo, ampak to ni vedno.
Pri tamali pa mislim, da gospodična še nikoli ni pregledala naloge (ampak ta se tudi sicer res ne pretegne;).
Ko tebe berem, dobim občutek, da delaš vsaj polovico svojega časa to kar sploh ni treba...

Samo polovico?user posted image Moja babica je govorila, da je treba samo umret, tako da... Kaj je nujno? Skoraj nič. Ni nujno kuhat vsak dan, ni ustvarjat s tamalimi, ni nujno jih peljat ven, ni nujno iskat službe/dela,... marsikaj ni nujno, kar pa ne pomeni, da to ni dobro naredit;). Potem so pa še tiste, ki so za dušico;).
Pri tebi en del teh obveznosti pade na babico (če sem prav razumela, jo ona pobere in pri njej počaka, torej verjetno tudi kaj poje in je s tem malo manj svinjarije doma, itd;)... pri nas je zdaj manj svinjarije, ker sta punci v šoli in včasih mali v vrtcu... niso stvari šle stran, samo nekdo drug jih dela;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Prvošolčki 2013
18.3.2016 19:53:41   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Samo polovico?[sm=jezicek.gif] Moja babica je govorila, da je treba samo umret, tako da... Kaj je nujno? Skoraj nič. Ni nujno kuhat vsak dan, ni ustvarjat s tamalimi, ni nujno jih peljat ven, ni nujno iskat službe/dela,... marsikaj ni nujno, kar pa ne pomeni, da to ni dobro naredit;). Potem so pa še tiste, ki so za dušico;).

Milo povedano.....user posted image




Pri tebi en del teh obveznosti pade na babico (če sem prav razumela, jo ona pobere in pri njej počaka, torej verjetno tudi kaj poje in je s tem malo manj svinjarije doma, itd;)... pri nas je zdaj manj svinjarije, ker sta punci v šoli in včasih mali v vrtcu... niso stvari šle stran, samo nekdo drug jih dela;).




Tudi ti imaš dve babici v bližini.......user posted image

Ker pa otrok odrašča se vozi to šolsko leto iz šole že z avtobusom.......


< Sporočilo je popravil liliana -- 18.3.2016 19:55:26 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 10 [11] 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.
Otroke uspavam zgodaj
Moji otroci so vedno šli zgodaj spat. Zapadli smo v rutino, ko so smo se odrekli dnevnemu spancu, približno tretje ali č...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?