|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
3.7.2016 18:44:06   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Saj veš, da nisva od včeraj na svetu in tudi na temle forumu, se že nekaj časa bereva, a ne? Torej, sta moj in tvoj način gledanja na svet in tvoj in moj doprinos v državno blagajno tudi že dokaj znan.

Vem, da nisva od včeraj na svetu. Vem, da nisva od včeraj na temle forumu. Vem, da sta najina pogleda na svet različna. In verjamem, da je bil v preteklih cca- 20-ih letih (torej obdobju moje polnoletnosti) tvoj doprinos v državno blagajno večji od mojega.

In s čim naj bi bilo, po tvojem, zdaj kaj narobe? Se ti zdi, da si več vredna zato, ker si plačala več davkov od mene in prejela manj socialnih transferjev od mene? Lahko se sicer tako počutiš (in očitno tudi se, drugače teh socialnih transferjev ne bi nonstop omenjala), ampak se pa motiš. Kakor sem napisala v enem od prejšnjih postov - ljudi se ne ocenjuje samo po tem, kakšno izobrazbo imajo in ali so zaposleni ali ne. Imaš pa vso pravico, da jih samo po tem ocenjuješ ti (in očitno jih, ker omenjaš praktično samo stvari, izhajajoče iz teh dveh).

Vendar me tvoje vztrajanje, da vzdržuješ celo družino ( po ta novem še g. Moža)brez tega, da bi bila zaposlena , brez tega da bi garala in brez tega, da bi koristila socialne transferje in ostale zastonjske zadevščine,ki si jih vse do sedaj in to celo tako, da pri tem uživaš in delaš le to kar te veseli...kako naj rečem, nekako spomnilo na tale posnetek. Ravno prav nakladalski je. Pa še zaradi glavnega akterja paše zraven.user posted image
http://www.radio1.si/41229

Posnetka nisem pogledala (si ga premalo slikovito opisala, da bi me pritegnilo user posted image ), ampak resnično me fascinira, kaj vse si sposobna potegniti iz tega, kar jaz napišem.

Prosim, citiraj, kje sem trdila, da vzdržujem celotno družino. Nikjer, kajne? Ta trditev je (ponovno) plod tvoje domišljije in spet mi poskušaš podtakniti nekaj, česar od mene nisi slišala/videla/prebrala.

Res je, nisem zaposlena. Delam pa tisto, kar me veseli in to, da me ta stvar veseli, je eden od razlogov, da se mi delo ne zdi garanje. Pa ni vedno najlažje, pa tudi živce mi zna požreti za kak trenutek, ampak garanje pa ni. Zakaj pa bi, nenazadnje, moralo moje delo biti garanje, da bi bilo ne/kaj vredno? Vsako delo je častno, v kolikor z njim ne kršiš zakona - in jaz ga ne. Tudi marsikatera npr. tajnica ne gara, ampak "samo" dela. Lahko, da imava različne poglede (tudi) na to, kaj je garanje, seveda, ampak jaz se pa zagotovo ne bom nikomur opravičevala za to, da sem imela to srečo, da sem si lahko izbrala, da počnem to, kar me veseli in da to delo tudi nekoliko zvišuje moj standard.

Jaz nisem rekla, da nimam nobenega socialnega transferja (recimo tudi otroški dodatek je socialni transfer, kajne?), ampak sem rekla, da ne živim od socialnih transferjev (niti jih nisem prejemala "vse do sedaj", kakor trdiš). Lahko dodam tudi/še to, da bi tudi brez npr. otroškega dodatka živela enako, kakor živim sedaj. Pa ponavljam - ne živim na visoki nogi, živim pa bolje, kakor bi živela (oz. kakor sem živela), če/ko bi/sem prejemala samo socialno pomoč.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.9.2016 12:38:44   
nejcko
No, volilini boj postaja čedalje bolj zanimiv.

Killary z eno nogo v belih hiši, z drugo skoraj v grobuuser posted image
Le za koga si v tem smrtnem boju tako trudi pridobiti stolček user posted image

doniju tako ves bolje kaže user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.9.2016 16:23:35   
madjanca

IZVIRNO SPOROČILO: patrino

Veš, Kerensa moje pisanje ni neko neosnovano napadanje tebe. Pač je odziv na tvoje pisanje oz. pogled na svet, ki tako značilno puhti iz tvojih objav.
Si si prebrala vsaj tole na začetku?
Saj veš, da nisva od včeraj na svetu in tudi na temle forumu, se že nekaj časa bereva, a ne? Torej, sta moj in tvoj način gledanja na svet in tvoj in moj doprinos v državno blagajno tudi že dokaj znan.
Sicer sem pomagala ( nehote), da se je debata speljala stran od ( zame)nezanimive politike in ameriških kandidatov user posted image . Vendar me tvoje vztrajanje, da vzdržuješ celo družino ( po ta novem še g. Moža)brez tega, da bi bila zaposlena , brez tega da bi garala in brez tega, da bi koristila socialne transferje in ostale zastonjske zadevščine,ki si jih vse do sedaj in to celo tako, da pri tem uživaš in delaš le to kar te veseli...kako naj rečem, nekako spomnilo na tale posnetek. Ravno prav nakladalski je. Pa še zaradi glavnega akterja paše zraven.user posted image
http://www.radio1.si/41229


Nisem se sicer poglobila v vajino razpravo, sem jo le na hitro preletela. In imam samo nekaj besedic.

Vsa čast, če ji uspe preživeti vse, kljub brezposelnosti. Dandanes je dosti ljudi brez služb, ki se hvalabogu znajdejo in pridejo do zaslužka, da pa ob tem uživajo, je to le še večji uspeh.

Tudi jaz bi bila vesela, da bi bilo v naši hiši tako. Sicer imam službo, ki mi je všeč. Ampak moram reči, da pa za svojo plačo precej garam. In vsak, ki si drugače pomaga do denarja na pošten način, je dandanes samo še hvale vreden. Ker je vse več ljudi, ki pa dejansko nimajo službe in samo čakajo, od kje bo prišlo za hrano in položnice..

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.9.2016 20:07:35   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No, volilini boj postaja čedalje bolj zanimiv.

Killary z eno nogo v belih hiši, z drugo skoraj v grobuuser posted image
Le za koga si v tem smrtnem boju tako trudi pridobiti stolček user posted image

doniju tako ves bolje kaže user posted image


Človek pri 70 letih običajno ni več zdrav......in ga že mirna stoja, na pogrebu, na soncu, ko je 26 stopinj lahko "požene" v kolaps.....

Drugače pa imamo v Sloveniji kar nekaj politikov, ki so stalni "gosti" ustanove v malem obdravskem kraju.......pa se nihče ne spotika ob to.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.9.2016 20:13:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: madjanca


Dandanes je dosti ljudi brez služb, ki se hvalabogu znajdejo in pridejo do zaslužka, da pa ob tem uživajo, je to le še večji uspeh.



Res čudovito.......user posted image

Tudi jaz bi bila vesela, da bi bilo v naši hiši tako. Sicer imam službo, ki mi je všeč. Ampak moram reči, da pa za svojo plačo precej garam. In vsak, ki si drugače pomaga do denarja na pošten način, je dandanes samo še hvale vreden.


To pa res.......hvale vredno, da se znajdeš na pošten način......

Ker je vse več ljudi, ki pa dejansko nimajo službe in samo čakajo, od kje bo prišlo za hrano in položnice..



Tudi to je lahko iznajdljivost.....da čakaš, da pride.....

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.9.2016 21:59:51   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No, volilini boj postaja čedalje bolj zanimiv.

Killary z eno nogo v belih hiši, z drugo skoraj v grobuuser posted image
Le za koga si v tem smrtnem boju tako trudi pridobiti stolček user posted image

doniju tako ves bolje kaže user posted image


Človek pri 70 letih običajno ni več zdrav......in ga že mirna stoja, na pogrebu, na soncu, ko je 26 stopinj lahko "požene" v kolaps.....

Drugače pa imamo v Sloveniji kar nekaj politikov, ki so stalni "gosti" ustanove v malem obdravskem kraju.......pa se nihče ne spotika ob to.......



Še tako krut kapitalističen sistem človeka pri 70 letih ne obremenjuje, sploh pa ne človeka, ki je bil zadnjih 20 ali več let aktiven v politiki (javni službi) in je tako deležen najmanj 4.000 evrov pokojnine, kar zagotavlja več kot dostojno življenje.Ttorej Kilari, ki bi pri svojih letih gotovo bila komot zelo fajn in brezkrbna upokojenka in babaica, žene v ta politični boj nekaj višjega. Kaj je to?

Možnosti so borne:
- pohlep
- vera, da se bori za "pravo stvar"
- pohlep
- nekdo jo ima v pesti
- pohlep
- vera, da se bori "za pravo stvar"
- pohlep
- nekdo jo "ima v pesti" etc. etc.

Ženska ima 70 let, to je dejstvo, dejstvo je tudi, da ženska ni samo tokrat kolapsirala zaradi 26 stopinj celzija.
Žrnska se je že leta 2012 komaj povzpela po stopnicah v Jemnu na letalo, nato pa se je "spotaknila" in dobesedno padla v avion.
Ženska ima nekontrolirane tike.
Ženaka ima blokade spomina.
Ženska ima dokazano neko kanilo v nogi oz. v telesu.
Ženska nenehno kašlja.
Njen bodyguard nenehno hodi okoli nje z injekcijo.
Ženska je bolna.

Niso važna leta in ni važna bolezen. Nisem njena fenica, vendar ji bolezni ne privoščim. Nikomur je ne. Vendar je ženska bolna. To je dejstvo. In Američani so kot narod ne zaslužijo voditelja, ki jim bo v kratkem izdahnil. Sploh ne gre za njena leta, sploh ne gre za bolezen, dejstvo je, da si narod zasluži, da ve, da bo voitelj, ki ga volijo, svoj mandat izpeljal do konca. Ja, se zgodi marsikaj, ampak zavajati folk s figo v žepu je grdo.
Torej moje mnenje je, da je ona kot nekakšna lutka postavljena v izložbo, da privabi kupce, obleka pa bo na realni osebi delovala popolnoma drugače.
Teorija zarote ali dirty games, kakorkoli. Sprevrženo do amena. Ljudje imajo pravico vedeti.

Se mi pa ženska na nek način smili ... kako nizko moraš pasti, da se greš tako umazano igro. Kako bolno dušo moraš imeti, da se tako prodaš user posted image Kako pokvarjen moraš biti, da sam seb (in svojim bližnjim)i ne privoščiš nekaj lepega na tem svetu vsaj pred smrtjo. Vse za denar.


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.9.2016 23:09:32   
liliana
Za Roosveltovo paralizo so volilci tudi izvedeli šele po njegovi smrti, so prej mislili da ima pač malo nogo poškodovano......več kot 10 let je bil na vozičku, pa tega ljudstvo ni vedelo....

Se mi pa ženska na nek način smili ... kako nizko moraš pasti, da se greš tako umazano igro. Kako bolno dušo moraš imeti, da se tako prodaš Kako pokvarjen moraš biti, da sam seb (in svojim bližnjim)i ne privoščiš nekaj lepega na tem svetu vsaj pred smrtjo. Vse za denar.


Jaz se tudi sprašujem, kako nizko mora človek pasti, da bazira svojo kampanjo na bolezni nasprotnika, ne glede na to, kakšen ta nasprotnik je.....sprašujem se tudi, kako nizko lahko pademo ljudje, da iz bolezni človeka delamo šov.....žalostno.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 13.9.2016 23:10:48 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.9.2016 9:21:57   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Jaz se tudi sprašujem, kako nizko mora človek pasti, da bazira svojo kampanjo na bolezni nasprotnika, ne glede na to, kakšen ta nasprotnik je.....sprašujem se tudi, kako nizko lahko pademo ljudje, da iz bolezni človeka delamo šov.....žalostno.......


Se absolutno strinjam. Umazane igre z ene in druge strani. Kot je politika pač že sama po sebi umazana. Igra.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.9.2016 20:16:50   
liliana
Ljudstvo pa uživa v umazanih igrah in političnih šovih......ne smemo pozabiti, da se igra in šov delata za gledalce......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.9.2016 21:39:45   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ljudstvo pa uživa v umazanih igrah in političnih šovih......ne smemo pozabiti, da se igra in šov delata za gledalce......
Torej tile predvolilni šovi največ povedo prav o Američanih. Nikjer drugje po svetu se namreč ne gremo takih šovov pred volitvami. Potemtakem ameri že niso tok fajn user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.9.2016 5:58:34   
liliana
A da ne.....? V nedeljo so bili volitve recimo na Hrvaškem......če si jih kaj spremljala, si sigurno videla šov.....pa tudi pri nas dosti ne zaostajamo.....se tudi gremo šov.....ustanovitev neke nove, neodvisne stranke prav z namenom volitev (ker volilci hočejo nekaj novega, svežega, neobremenjenega, poštenega) je svojevrsten šov......in volilci smo mu že trikrat nasedli.......ti se kar tolaži, da so le v ZDA "neumneži".......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.9.2016 9:24:52   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

A da ne.....? V nedeljo so bili volitve recimo na Hrvaškem......če si jih kaj spremljala, si sigurno videla šov.....pa tudi pri nas dosti ne zaostajamo.....se tudi gremo šov.....ustanovitev neke nove, neodvisne stranke prav z namenom volitev (ker volilci hočejo nekaj novega, svežega, neobremenjenega, poštenega) je svojevrsten šov......in volilci smo mu že trikrat nasedli.......ti se kar tolaži, da so le v ZDA "neumneži".......



Ok, in kaj naj zdaj? Jokam? Se obesim na prvo drevo?

Lahko se v nedogled sprašujemo, kaj je bilo prej - kura ali jajce / neumni volivci ali neumni politiki, ampak nič ne spremeni realnega stanja. Morda je res, da ima vsak narod takega voditelja, kot si ga zasluži ... in kaj naj jaz kot posameznik storim ali pa midve, da naju bo več skupaj user posted image
Zase vem, da, dokler imam samo trohico svobodne odločanja, ne bom šla nobenemu politiku nikoli mahat z zastavico, nikoli nobenemu ploskat, nikoli nobenemu prižigat sveč pred sodišče ... njihova dejanja bom presojala po svoji vesti in jih tako tudi volila, več pa ni v moji moči. Žal.

Glede na to, da je po tvojem 3/4 človeštva fu***nega v glavo - glede na to, kakšni politiki (od ljudstva izvoljeni) tlačijo to zemljo - morda res ne bi bilo narobe, da se uresniči Kalergijev plan, in se obdrži samo 500 milijonov ljudi na tem svetu. Potem pa bomo res lahko govorili o dobrih volivcih in pametnih politikih, kajne user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.9.2016 18:30:46   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Ok, in kaj naj zdaj? Jokam? Se obesim na prvo drevo?



Jaz nisem storila ne eno, ne drugo.....ti pa kakor hočeš......user posted image

Lahko se v nedogled sprašujemo, kaj je bilo prej - kura ali jajce / neumni volivci ali neumni politiki, ampak nič ne spremeni realnega stanja. Morda je res, da ima vsak narod takega voditelja, kot si ga zasluži ... in kaj naj jaz kot posameznik storim ali pa midve, da naju bo več skupaj Zase vem, da, dokler imam samo trohico svobodne odločanja, ne bom šla nobenemu politiku nikoli mahat z zastavico, nikoli nobenemu ploskat, nikoli nobenemu prižigat sveč pred sodišče ... njihova dejanja bom presojala po svoji vesti in jih tako tudi volila, več pa ni v moji moči. Žal.


Niti ni važno, kaj je bilo prej.....neumni smo eni in drugi.....samo svojo neumnost težje opazimo, kot neumnost drugih......oz. se nam zdi neumnost drugih večja od lastne neumnosti......user posted image

Glede na to, da je po tvojem 3/4 človeštva fu***nega v glavo - glede na to, kakšni politiki (od ljudstva izvoljeni) tlačijo to zemljo - morda res ne bi bilo narobe, da se uresniči Kalergijev plan, in se obdrži samo 500 milijonov ljudi na tem svetu. Potem pa bomo res lahko govorili o dobrih volivcih in pametnih politikih, kajne


Saj v zgodovini je bilo že nekaj takih poskusov......tako na "zahodu", kot na "vzhodu"......niso uspeli....izgleda da človeška neumnost res nima meja in zmerom preživi......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.9.2016 0:27:59   
Vijoličarka
Nejcko, naj te ne skrbi Hillary. Sama je izbrala. Lahko bi lepo posedala v senčki na vrtu in pletla za svoje vnuke ali ležala na plaži in skrala martini. Ona pač hoče biti prva ženska predsednica ZDA in pika. Dovolj dreka je požrla in meni, da ji to pripada.

Bo šlo pa tesno. Lahko zmaga eden ali drugi. In v bistvu je tudi vseeno kateri, ker sta si čisto podobna.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
3.10.2016 15:57:41   
nejcko
Oho ho, kako lepo je videti, ko maske padajo user posted image

http://www.rtvslo.si/svet/na-stran-clintonove-stopili-tudi-busheva-zena-in-hcerka/404187#comments

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
5.10.2016 14:33:24   
ronja
Nejcko, veliko ljudi ima danes recimo raka ali kako drugo težko bolezen, pa jo premagajo. Farmacija je šla tako naprej, da je to že možno. In živijo veselo še po 10-20 let po diagnozi. Pa so bili prej z eno nogo v grobu. Včeraj se srečala mamino prijateljico. Pred par meseci se še ni vedelo, ali bo preživela ali je konec. Včeraj pa je bila na kolesu in mlada kot pred par leti, ko sem jo nazadnje videla... Čisto ozdravela:). Ljudje dostikrat delajo zadnja leta kot da bojo delali še 20 let. Večinoma računamo, da bomo ok.
Po moje ona tega ne dela za denar. Mislim, da ima druge motive. saj denarja ji ne manjka, tudi če se takoj upokoji. Prepričana sem, da misli, da se bori za pravo stvar in da se ji zdi to vredno njene žrtve. Večina ljudi, ki delajo izjemna dela (v poz. ali neg. smislu) to misli. Tisti, ki vse 10x pretehta prej, pač navadno ne naredi nič izrednega, saj je logično...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
5.10.2016 15:28:17   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Po moje ona tega ne dela za denar. Mislim, da ima druge motive. saj denarja ji ne manjka, tudi če se takoj upokoji. Prepričana sem, da misli, da se bori za pravo stvar in da se ji zdi to vredno njene žrtve. Večina ljudi, ki delajo izjemna dela (v poz. ali neg. smislu) to misli. Tisti, ki vse 10x pretehta prej, pač navadno ne naredi nič izrednega, saj je logično...


Kar se prvega dela tiče, se načeloma strinjam.

Kar se drugega, citiranega dela tiče, pa ima stroka zelo dobro diagnozo - patološka narcisoidnost. v kolikor taka oseba dela zlo in/ali samo drek meša po domače, pa lahko govorimo celo o narcisoidni sociopatijii. Za to boleznijo trpi večina politikov (in elite v ozadju), Kileri je le tipičen primerek takega izrodka.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
5.10.2016 20:31:08   
liliana
Izgleda, da je "kileri sindrom" nalezljiv......če spremljamo odzive "normalnih" ljudi na begunsko problematiko recimo, lahko opazimo, da se patološka narcisoidnost oz. narcisoidna sociopatija bliskovito širi.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
6.10.2016 11:43:41   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Izgleda, da je "kileri sindrom" nalezljiv......če spremljamo odzive "normalnih" ljudi na begunsko problematiko recimo, lahko opazimo, da se patološka narcisoidnost oz. narcisoidna sociopatija bliskovito širi.......



Mešaš jabolka in hruške.
Narcisoid namreč drugim govori, kako morajo ravnati, ker je prepričan, da je edino njegovo prepričanje pravilno. Da narišem: narcisoid gre k sosedu (na obisk) in mu začne soliti pamet, da ima napačno postavljeno pohišvo, da mora nujno v svoj minimalističen ambien postaviti eno staro leseno skrinjo, pravilno po feng šuju postaviti ogledala, odstraniti gobelin s stene. Ker je tako edino pravilno in ker ima on sam (narcisoid) tako urejeno stanovanje.

To namreč počno narcisoidni politiki ala Kileri ... hara po svetu in uči neumne narode po svetu ameriške demokracije. Doma pa seveda veljajo malček drugačna pravila.

Glede na to, da sebe očitno ne smatraš za narcisoida, te vprašam:
- ali zaklepaš svoje stanovanje? Če da, zakaj? Uf, ja, še prej - imaš sploh vrata? Če da, zakaj?
- ali lahko v tvoje stanovanje vstopi vsak, ki si tega zaželi? Če ne, zakaj ne?
- predvidevam, da živiš v hiši. Ali imaš okoli hiše postavljeno ograjo? Če da, zakaj?
- ali dovoliš vsakemu rewvežu, ki ne najde parkirnega prostora na ulici, da (brez vprašanja) parkira na tvojem vrtu? Če ne, zakaj?
- ali vsak dan ali vsaj 1x na teden ali vsaj 1x na mesec ali vsaj 1x na leto pripelješ domov kakšnega brezdomca in zanj skrbiš, da se postavi na noge? Če ne, zakaj ne?
- ali dovoliš brezdomcem, da si najdejo topel kotiček in streho nad glavo v tvoji garaži (vsaj v garaži)? Če ne, zakaj ne?
- ali dovoliš svojim obiskovalcem, da pljuvajo po tvojem stanovanju, prestavljajo pohištvo, rišejo po steni, skačejo po kavču? Če ne, zakaj ne?

Vsi smo po malem narcisi. dobro je, da smo, ker to pomeni, da se imamo radi, in če se imamo radi, potem s seboj tudi lepo ravnamo, smo zadovoljni v sebi. Kako že pravi tista misel - kdor zna imeti sebe rad, bo znal imeti rad tudi drugega. Kdor sebe nima rad, tudi drugega ne more ljubiti.
Pomanjkanje (samo)ljubezni je problematično, ker vodi v (samo)destrukcijo.
Enako mnogo pa je problematična tudi prevelika (samo)ljubnost, ker vodi v različna destruktivna stanja, predvsem do drugega.

Kdaj govorimo o idealnosti?
Ko so stvari uravnotežene.
Kdaj so stvari uravnotežene?
Ko ni ničesar preveč (ali premalo).

Po zdravi pameti naj bi razumen človek deloval - kajne? No, če je zate zdravorazumsko v 48 urah pripeljati 10.000 ljudi v že tako revno Italijo (in EU), ti pač ne bom oporekala. Strinjala pa se s teboj tudi ne bom. Moj oče me je vedno učil, da eno so želje, drugo pa realnost.

Upam, da nisi tako narcisoidna in da si odprla svoja vrata za katerega od teh nesrečnikov (konec koncev samo trije živite v hiši). Upam, da tudi nisi tako egositična, da ne bi delila svojega zahodnjaškega blagostanja z njimi. Saj za to gre, kajne?

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
6.10.2016 17:48:45   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Mešaš jabolka in hruške.
Narcisoid namreč drugim govori, kako morajo ravnati, ker je prepričan, da je edino njegovo prepričanje pravilno. Da narišem: narcisoid gre k sosedu (na obisk) in mu začne soliti pamet, da ima napačno postavljeno pohišvo, da mora nujno v svoj minimalističen ambien postaviti eno staro leseno skrinjo, pravilno po feng šuju postaviti ogledala, odstraniti gobelin s stene. Ker je tako edino pravilno in ker ima on sam (narcisoid) tako urejeno stanovanje.




Oz. narcisoid poveličuje sebe, svoj način življenja in vse drugo zavrača....torej sebe in svoj način žvljenja pretirano idealizira......

To namreč počno narcisoidni politiki ala Kileri ... hara po svetu in uči neumne narode po svetu ameriške demokracije. Doma pa seveda veljajo malček drugačna pravila.


Ali pa kot počne naša samozvana levičarska elita. prisesana na državne jasli.....uči neumno rajo, da je brezplačno šolstvo, visoka sociala, razpašen in razvajen javni sektor (moram to zapisati, ker sem ravno danes slišala, da so na sodiščih izgubili kar precejšnje število oporok), zaposlitev za nedoločen čas, da je to vse samoumevno in da je kapitalizem bav bav, ki nas bo žive pokopal.......po drugi strani pa ta ista levičarska elita doma uživa maksimalno sadove kapitalizma......

Zato pa pravim, da so narcisoidi povsod, da se kilari sindrom širi kot kuga......in z novodobnimi tehnologijami je v petih minutah lahko v našem domu......

Glede na to, da sebe očitno ne smatraš za narcisoida


O, jaz sem v marsičem prepričana v lastno superiornost.....tega nisem nikoli zanikala ali se delala fine, dobre oz. prodajala misiško frazo "World Peace"......

- ali zaklepaš svoje stanovanje? Če da, zakaj? Uf, ja, še prej - imaš sploh vrata? Če da, zakaj? - ali lahko v tvoje stanovanje vstopi vsak, ki si tega zaželi? Če ne, zakaj ne? - predvidevam, da živiš v hiši. Ali imaš okoli hiše postavljeno ograjo? Če da, zakaj? - ali dovoliš vsakemu rewvežu, ki ne najde parkirnega prostora na ulici, da (brez vprašanja) parkira na tvojem vrtu? Če ne, zakaj? - ali vsak dan ali vsaj 1x na teden ali vsaj 1x na mesec ali vsaj 1x na leto pripelješ domov kakšnega brezdomca in zanj skrbiš, da se postavi na noge? Če ne, zakaj ne? - ali dovoliš brezdomcem, da si najdejo topel kotiček in streho nad glavo v tvoji garaži (vsaj v garaži)? Če ne, zakaj ne? - ali dovoliš svojim obiskovalcem, da pljuvajo po tvojem stanovanju, prestavljajo pohištvo, rišejo po steni, skačejo po kavču? Če ne, zakaj ne?


Stanovanje sem zaklepala že pred migrantsko krizo, pljuvati po njem nisem dovolila niti domačim, kaj šele tujim.....brezdomcev, žensk, ki so jih možje pretepali nisem sprejemala v svoj dom in jim na široko odpirala svoja vata, da bi tedne ali mesece živeli pri meni, ni me pa motilo, če so živeli v moji ulici ali dve ulici vstran v varni hiši.......

Vsi smo po malem narcisi. dobro je, da smo, ker to pomeni, da se imamo radi, in če se imamo radi, potem s seboj tudi lepo ravnamo, smo zadovoljni v sebi. Kako že pravi tista misel - kdor zna imeti sebe rad, bo znal imeti rad tudi drugega. Kdor sebe nima rad, tudi drugega ne more ljubiti. Pomanjkanje (samo)ljubezni je problematično, ker vodi v (samo)destrukcijo. Enako mnogo pa je problematična tudi prevelika (samo)ljubnost, ker vodi v različna destruktivna stanja, predvsem do drugega.


jbg......najti pravo mero ni enostavno......ekstremi so vedno najlažji.....ker ekstremi omogočajo, da lahko kažeš s prstom na nekoga drugega in si najdeš zunanjega sovražnika, lastne pomanjkljivosti pa prikriješ.......gledati na neko stvar z obeh plati, tako s pozitive, kot z negativne, pa lahko predstavlja že večji problem.......pravim, ekstremi so najlažji in tudi najbolj nevarni......

Kdaj govorimo o idealnosti? Ko so stvari uravnotežene. Kdaj so stvari uravnotežene? Ko ni ničesar preveč (ali premalo).


K idealu in uravnoteženosti lahko le težimo......dosegli tega ne bomo nikoli.....zato pa je to ideal......

Po zdravi pameti naj bi razumen človek deloval - kajne? No, če je zate zdravorazumsko v 48 urah pripeljati 10.000 ljudi v že tako revno Italijo (in EU), ti pač ne bom oporekala. Strinjala pa se s teboj tudi ne bom. Moj oče me je vedno učil, da eno so želje, drugo pa realnost.


V Evropi so demogravski trendi precej zaskrbljujoči.....staramo se....t.i. idealna in uravnotežena populacija je v tem segmentu pop.ušila (drugje je dosegla ideal, demografsko pa pač ne)......in če želimo tudi za naše otroke in vnuke ohraniti socialno državo, so migranti nujnost......in bo počasi potrebno to sprejeti ter se s situacijo soočiti (Merkelca se je že, drugi še neuser posted image ) in zagotoviti varne, uravnavane in zakonite migracije, tako da bo karseda najboljše za vse vpletene.......idealno, tako kot je bilo do pred nekaj let ne bo več.....sicer pa na eni strani je imeti enega ali dva otroka, vsaj jurja penzije, visoko socialo idealno, po drugi strani, pa se to čez desetljetja vrne kot bumerang in se lahko ideal sesuje......

Upam, da nisi tako narcisoidna in da si odprla svoja vrata za katerega od teh nesrečnikov (konec koncev samo trije živite v hiši). Upam, da tudi nisi tako egositična, da ne bi delila svojega zahodnjaškega blagostanja z njimi. Saj za to gre, kajne?


Saj svojega blagostanja tudi s tabo nisem bila pripravljena deliti.......zato ne seri......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
8.10.2016 1:41:31   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Oz. narcisoid poveličuje sebe, svoj način življenja in vse drugo zavrača....torej sebe in svoj način žvljenja pretirano idealizira......


Tako je. In v prvi vrsti med narcisoidi so prav politiki, ki živijo v svojih milnih mehurčkih, daleč od realnega sveta, zaščiteni kot svete krave ... a najbolj pametni pri delitvi modrih nasvetov in plavih navodil, kako naj uboga raja živi user posted image



Ali pa kot počne naša samozvana levičarska elita. prisesana na državne jasli.....uči neumno rajo, da je brezplačno šolstvo, visoka sociala, razpašen in razvajen javni sektor (moram to zapisati, ker sem ravno danes slišala, da so na sodiščih izgubili kar precejšnje število oporok), zaposlitev za nedoločen čas, da je to vse samoumevno in da je kapitalizem bav bav, ki nas bo žive pokopal.......po drugi strani pa ta ista levičarska elita doma uživa maksimalno sadove kapitalizma......

Zato pa pravim, da so narcisoidi povsod, da se kilari sindrom širi kot kuga......in z novodobnimi tehnologijami je v petih minutah lahko v našem domu......


Kileri sindrom se ne širi samo med levičarje.
BTW, še zmeraj verjameš v pravljice o levih in desnih user posted image

Res je, t. i. levičarji, polni vzklikanja o socialni pravičnosti - saj veš, naš Mesečnik s parolo: Poslance na minimalce - vse do trrenutka, ko ne prisedejo h koritu. Čez dobri dve leti dobre papice, ko v plači preseže prekaljene koritnike ala JJ pa o minimalni plači vse tiho je bilo.
Tudi open border parole sami ne izvajajo - noben od vrlih "levičarjev" nima niti enega migranta doma user posted image

No, ker je pa muti Gelca "desničarka, in tudi nje so polna usta vilkomen politike", lahko isto trdimo tudi za "desničarje" - Gelca nima niti enega migranta doma, rada jih pa vsiljuje drugim.
Da o "desničarskem" zategovanju pasu ne govorimo - res me zanima, koliko sta si Đanker in Gelca zategnila svoj lastni pas, medtem ko sta vsem drugim modrovala, kako je to edina rešitev sveta.

Skratka, v politiki nimamo opravka z "levimi" in "desnimi politiki, ampak imamo opravka zgolj, le in samo s politiki. Narcisoidnimi.
Morda med te volkove res kdaj zaide kakšna poštena ovčja duša, ampak ne za dolgo - ali jo požrejo ali mora pač začeti skupaj z volkovi tuliti, če želi odnesti vsaj celo kožo.




O, jaz sem v marsičem prepričana v lastno superiornost.....tega nisem nikoli zanikala ali se delala fine, dobre oz. prodajala misiško frazo "World Peace"......


Lepo, da priznaš. Evo, tudi jaz sem malček narcisoidna, priznam user posted image



jbg......najti pravo mero ni enostavno......ekstremi so vedno najlažji.....ker ekstremi omogočajo, da lahko kažeš s prstom na nekoga drugega in si najdeš zunanjega sovražnika, lastne pomanjkljivosti pa prikriješ.......gledati na neko stvar z obeh plati, tako s pozitive, kot z negativne, pa lahko predstavlja že večji problem.......pravim, ekstremi so najlažji in tudi najbolj nevarni......


In ekstremi vedno rojevajo nove ekstreme. Zato pa je ta igra, ki se jo gredo ekstremistično narcisoidni politiki, tako zelo nevarna. Saj njim ne bo nič hudega, nasankal bo nedolžen narod. (pa ne mi spet o tem, kako je narod itak sam kriv, ker voli svoje politike).
Narod vedno (iz)voli v dobri veri. Ko oz. če je ta zlorabljena, je krivda izključno na strani zlorabljevalca. Ali pa je demokracija mrtva (no, saj je tako ali tako. oz. demokracija je zgolj ena izmed - kracij, torej sistemov (nad)vladanja. V bistvu je utopija, tako kot je utopija socializem. Nič več, nič manj. Ljudje temu nismo dorasli, ne eni ne drugi.



K idealu in uravnoteženosti lahko le težimo......dosegli tega ne bomo nikoli.....zato pa je to ideal......


Se strinjam. In kot sem prej napisala, zato je tudi demokracija zgolj in samo ideal. Problem je le, da ga politiki živijo, narod ga pa sanja. Enako kot socializem, kapitalizem in kar je še ostalih -izmov. Vedno ga nekdo živi, drugi sanja, zato noben ni ne dober, ne pravičen, ne pošten. In noben čisto nič boljši od drugega.



V Evropi so demogravski trendi precej zaskrbljujoči.....staramo se....t.i. idealna in uravnotežena populacija je v tem segmentu pop.ušila (drugje je dosegla ideal, demografsko pa pač ne)......in če želimo tudi za naše otroke in vnuke ohraniti socialno državo, so migranti nujnost......in bo počasi potrebno to sprejeti ter se s situacijo soočiti (Merkelca se je že, drugi še neuser posted image )


Prosim te lepo, liliana, spet pravljice. O postarani EU.
Ja, morda se res kot družba staramo, vendar to dejstvo "spravlja" v ravnotežje drugo dejstvo, da je ljudi na splošno preveč, dela pa bo čedalje manj (digitalizacija, robotizacija dela itd.) O tem sva že debatirali, zato se ne bom ponavljala.

Pri vsem tem mi je pa najbolj zanimivo, da se desničarska Gelca - saj je "desničarka", kajne?- torej zagovornica kapitala, tradicije, zagovornica "sam svoj mojster preživetja" politike - pri vilkomen politiki zagovarja na socialo, torej na nekaj, kar naj bi bilo njeni politični opciji popolnoma tuje user posted image

Povej mi, kako naj njena politika "vitkega pasu" zagotavlja njeno politiko "neomejene gospodarske rasti", h kateri stremi? Eno izključuje drugo. Ampak lepo se je sprenevedati, kajne?
Kako bo nemško gospodarstvo rastlo - vzemimo npr. za primer VW - če bi se resnično vsi v EU (ali na svetu) ravnali po njenih priporočilih "zategovanja pasu, zapravi, kolikor ustvariš".
Po tem receptu, bi VW prodal najmanj 50 % manj svojih avtomobilov, ker jih ljudje z mizernimi plačami, brezposelnostjo, prekarnimi zaposlitvami, ne bi mogli kupiti. No, enega na 10-20 let morda. In bi šel VW cugrunt, morda bi ohranil ene 1000 zaposlenih, gospodarska rast Nemčije bi šla dol, bdp bi padel.

Gospodarske rasti brez pufanja enostavno ni. Torej so vse pravljice o gospodarski rasti samo ... pravljice. Enako o bdp. In sociali. Samo sociala in gospodarstvo skupaj lahko ustvarjata neko dokaj verjetno pravljico. Problem spet nastane, če nista uravnotežena. Uravnotežena pa nista, ker nekomu tako zelo odgovarja. Največkrat tistemu, v milnem mehurčku. Daleč od realnega sveta. Levemu ali desnemu, ni važno, važen je mehurček.



in zagotoviti varne, uravnavane in zakonite migracije, tako da bo karseda najboljše za vse vpletene......

Varne in zakonite migracije so obstajale vedno. Celo v rajnki Jugi (spomni se črnih študentov iz bratskih neuvrščenih držav).



.idealno, tako kot je bilo do pred nekaj let ne bo več.....sicer pa na eni strani je imeti enega ali dva otroka, vsaj jurja penzije, visoko socialo idealno, po drugi strani, pa se to čez deset_ljetja vrne kot bumerang in se lahko ideal sesuje......


Torej, kaj je rešitev?
Da "razviti" nimamo otrok več sploh in naj jih imajo "nerazviti" namesto nas, nam v veselje in ugodje user posted image
Naj imajo otroke zgolj tisti, ki so genetsko (in finačno, kakopak) ok? (ampak ti svojih sončkov ne bodo dali za brisanje riti drugim, torej to odpade ... takole se rojevajo le novi narcisoidni liderji v milnih mehurčkih).

Torej nam ostane samo politika novih "revolucionarjev" lgtb lige - razmnožujte se, če se hočete, mi bomo kupili za svoje potrebe in kot zmagovalci živeli na račun ... še vedno dovolj velike črede neumnih (plodnih) ovac?

Saj tako to gre, a ne, da revolucija vedno žre svoje otroke user posted image






Saj svojega blagostanja tudi s tabo nisem bila pripravljena deliti.......zato ne seri......user posted image



He he, pojdi v Ameriko, kdo ti brani, pa ti ne bo treba z nikomer deliti svojega blagostanja. Ne? Zakaj? Saj to bi vendar bilo prečudovito, mar ne?




P. s. morda pa le ni zlato vse, kar se sveti, kajne user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 8.10.2016 1:42:49 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
8.10.2016 9:38:12   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Tako je. In v prvi vrsti med arcisoidi so prav politiki, ki živijo v svojih milnih mehurčkih, daleč od realnega sveta, zaščiteni kot svete krave ... a najbolj pametni pri delitvi modrih nasvetov in plavih navodil, kako naj uboga raja živi user posted image




Politiki, učitelji, profesorji, managerji.....vsa sfera t.i. moči......

Kileri sindrom se ne širi samo med levičarje.
BTW, še zmeraj verjameš v pravljice o levih in desnih


Seveda ne.....saj sem v enem od prejšnjih postov zapisala, da se tudi drugam......to je bil le en primer, da imamo v Sloveniji tudi "kileri" sindrom.....

Pravljice o levih in denih niso le pravljice......pravljice o levih in desnih v Sloveniji dejansko živimo (zato tudi prvak desničarske stranke ostane vedno v sedlu, nikoli ni najvišje, vedno je pa blizu "vrha", samo za to, da se ohranja "pravljica" o levih in desnih, da je raja ne pozabi.......naša narcisoidna politična in ekonomska elita nam je s pomočjo medijev ter profesorske elite raznoraznih družboslovnih faksov vsadila to "pravljico" globoko v glavo.....in ustvarila navideznega sovražnika - neoliberalizem (ki ga v Sloveniji praktično sploh ne poznamo in vemo le, da je to bav bav, ker so nas pač tako naučili, ker so nam tako povedali), da je lahko po svoje narcisoidno harala.....tako da, po kileri sindrom ni treba iti v ZDA....kileri sibndrom imamo na lastnem pragu.....tudi v tem migracijskem valu se je pokazal sindrom lastne večvrednosti....oni, ki moli alaha, kjer ima ženska več kot 5 otrok, kjer ženska ne kaže jošk in dolgih ,, oni so manj vredni kot mi, oni so brez kulture ipd....oni ne sovpadajo v naš Stepford.....mi, s kileri sindromom, bi jim seveda pomagali, bili bi botri na daljavo enemu od njihovih otrok, darovali bi naše zapuščene igrače in oblačila, ki jih je otrok prerasel enemu od njihovih otrok, na daljavo bi mu pomagali, samo v naš stepford naj ne stopijo....

Jaz sem bila že ekstremni levičar, ko sem se strinjala z nečim, kar je prišlo z "leve".....bila sem ?tudi že ekstremni desničar, ker sem se strinjala z nečim, kar je prišlo z desne.....delitev na leve in desne še nismo presegli, pa čeprav "pametujemo" s takimi "a res še kdo verjame v pravljice o levih in desnih?"

Lepo, da priznaš. Evo, tudi jaz sem malček narcisoidna, priznam


Jaz tega nisem nikoli zanikala.....user posted image

In ekstremi vedno rojevajo nove ekstreme. Zato pa je ta igra, ki se jo gredo ekstremistično narcisoidni politiki, tako zelo nevarna. Saj njim ne bo nič hudega, nasankal bo nedolžen narod. (pa ne mi spet o tem, kako je narod itak sam kriv, ker voli svoje politike).
Narod vedno (iz)voli v dobri veri. Ko oz. če je ta zlorabljena, je krivda izključno na strani zlorabljevalca. Ali pa je demokracija mrtva (no, saj je tako ali tako. oz. demokracija je zgolj ena izmed - kracij, torej sistemov (nad)vladanja. V bistvu je utopija, tako kot je utopija socializem. Nič več, nič manj. Ljudje temu nismo dorasli, ne eni ne drugi.


Narod je "kriv" toliko, kolikor naseda tej manipulaciji......100 % vpliva nikjer nima....ima pa precejšenj.....in v masi je moč in če je masa ekstremna, je moč tudi ekstremna......

Se strinjam. In kot sem prej napisala, zato je tudi demokracija zgolj in samo ideal. Problem je le, da ga politiki živijo, narod ga pa sanja. Enako kot socializem, kapitalizem in kar je še ostalih -izmov. Vedno ga nekdo živi, drugi sanja, zato noben ni ne dober, ne pravičen, ne pošten. In noben čisto nič boljši od drugega.


Normalno....zato pa je potrebno sprejeti, da ideala ni.....da ima vsaka stvar tako dobre kot slabe plati.......

Prosim te lepo, liliana, spet pravljice. O postarani EU.
Ja, morda se res kot družba staramo, vendar to dejstvo "spravlja" v ravnotežje drugo dejstvo, da je ljudi na splošno preveč, dela pa bo čedalje manj (digitalizacija, robotizacija dela itd.) O tem sva že debatirali, zato se ne bom ponavljala.

Pri vsem tem mi je pa najbolj zanimivo, da se desničarska Gelca - saj je "desničarka", kajne?- torej zagovornica kapitala, tradicije, zagovornica "sam svoj mojster preživetja" politike - pri vilkomen politiki zagovarja na socialo, torej na nekaj, kar naj bi bilo njeni politični opciji popolnoma tuje


Glej, če ti tega ne razumeš oz. nočeš sprejeti, ne pomeni, da gre za pravljico......

Nima veze kaj je angelca, ali je desničarka ali je levičarka......pri tem, kar je dolgoročno dobro za skupnost, je te razlike potrebno preseči in sprejeti tudi ukrepe, ki so na krakti rok neprivlačni in pozitivne učinke pokažejo šele na dolgi rok.....v Sloveniji tega nismo vajeni......se tega noben politik ne upa, ker takoj leti, ker noben dolgoročno uspešen ukrep na kratki rok ni privlačen......

Povej mi, kako naj njena politika "vitkega pasu" zagotavlja njeno politiko "neomejene gospodarske rasti", h kateri stremi? Eno izključuje drugo. Ampak lepo se je sprenevedati, kajne?
Kako bo nemško gospodarstvo rastlo - vzemimo npr. za primer VW - če bi se resnično vsi v EU (ali na svetu) ravnali po njenih priporočilih "zategovanja pasu, zapravi, kolikor ustvariš".
Po tem receptu, bi VW prodal najmanj 50 % manj svojih avtomobilov, ker jih ljudje z mizernimi plačami, brezposelnostjo, prekarnimi zaposlitvami, ne bi mogli kupiti. No, enega na 10-20 let morda. In bi šel VW cugrunt, morda bi ohranil ene 1000 zaposlenih, gospodarska rast Nemčije bi šla dol, bdp bi padel.


Ne izključuje.....politika vitkega pasu je bila pisana predvsem za razbohoten javni sektor......

VW bi preživel......bi začel izdelovati manjše avte cenejšega ranga.......kot tudi je......

Gospodarske rasti brez pufanja enostavno ni. Torej so vse pravljice o gospodarski rasti samo ... pravljice. Enako o bdp. In sociali. Samo sociala in gospodarstvo skupaj lahko ustvarjata neko dokaj verjetno pravljico. Problem spet nastane, če nista uravnotežena. Uravnotežena pa nista, ker nekomu tako zelo odgovarja. Največkrat tistemu, v milnem mehurčku. Daleč od realnega sveta. Levemu ali desnemu, ni važno, važen je mehurček.


Tudi pufanje mora imeti neko realno osnovo ne pa iti v ekstreme......Grčija je leto pred prihodom Sirize imela gospodarsko rast, ko so še varčevali......potem so prenehali varčevati, pa je več nimajo......

In ker gospodarstvo in javni sektor (kjer je tudi poleg vsega drugega sociala) ustvarjata skupno zgodbo.....in če gospodarstvu, od koder se javni sektor napaja, gre slabo, ni edina rešitev le večji puf, ampak je rešitev tudi zmanjšanje porabe v javnem sektorju.....ali pač?

Varne in zakonite migracije so obstajale vedno. Celo v rajnki Jugi (spomni se črnih študentov iz bratskih neuvrščenih držav).


Ja, pa v Avstriji in Nemčiji je bilo tudi precej gastarbajterjev.......svinje kapitalistične......user posted image

Torej, kaj je rešitev?
Da "razviti" nimamo otrok več sploh in naj jih imajo "nerazviti" namesto nas, nam v veselje in ugodje
Naj imajo otroke zgolj tisti, ki so genetsko (in finačno, kakopak) ok? (ampak ti svojih sončkov ne bodo dali za brisanje riti drugim, torej to odpade ... takole se rojevajo le novi narcisoidni liderji v milnih mehurčkih).

Torej nam ostane samo politika novih "revolucionarjev" lgtb lige - razmnožujte se, če se hočete, mi bomo kupili za svoje potrebe in kot zmagovalci živeli na račun ... še vedno dovolj velike črede neumnih (plodnih) ovac?

Saj tako to gre, a ne, da revolucija vedno žre svoje otroke


Ena od rešitev je ta, da pride k nam nekdo, ki ima 6 in 7 frocov, da boš tudi ti v penziji lahko branila svoja načela.....druga rešitev pa je ta, da se greš ti na trg delovne sile prostituirat ali pa da bi rodila še ene tri otroke, da bi tudi jaz, ki imam samo enega otroka, v penziji lahko branila svoja načela......

He he, pojdi v Ameriko, kdo ti brani, pa ti ne bo treba z nikomer deliti svojega blagostanja. Ne? Zakaj? Saj to bi vendar bilo prečudovito, mar ne?




P. s. morda pa le ni zlato vse, kar se sveti, kajne


Zakaj pa bi šla v Ameriko.....? Meni je v Sloveniji fajn......je amerika prišla k meni.....user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
8.10.2016 16:41:34   
Plus minus
Sem nekje prebrala: Če bi volitve kaj spremenila, bi bile prepovedane. Bi se kar strinjala s tem.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
8.10.2016 23:43:20   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: Plus minus

Sem nekje prebrala: Če bi volitve kaj spremenila, bi bile prepovedane. Bi se kar strinjala s tem.


In vsake volitve to znova in znova potrjujejo. Vsaj zadnjih 30-40 let.

(odgovor članu Plus minus)
Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
9.10.2016 0:46:45   
nejcko
Bolj ko se takole meniva, več skupnih točk med nama najdm. Kdo bi si mislil, kajne user posted image

Tudi meni so blizu tako leva kot desna stališča, tudi nekatera ekstremna. Kajti, kot sem že večkrat poudarila, najboljša je vedno neka srednja pot. Žal se mi zdi, da politiki čedalje težje vozijo to srednjo pot, zakaj, ne vem zagotovo, a po mojem skromnem mnenju bo kar držalo, da vse skupaj poganja kapital. Pa ne tisti kapital, ki bi zagotavljal neko povprečno dobro za večino ljudi, ampak kapital, ki zagotavlja nadpovprečno dobro zgolj za peščico ljudi in njihove narcisoidne blodnje.
Lahko me imenuješ teoretika zarote in se mi posmehuješ, ne bom huda, sem vajena user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Varne in zakonite migracije so obstajale vedno. Celo v rajnki Jugi (spomni se črnih študentov iz bratskih neuvrščenih držav).


Ja, pa v Avstriji in Nemčiji je bilo tudi precej gastarbajterjev.......svinje kapitalistične......user posted image


Vsekakor. Saj sem rekla, da so migracije vedno bile in vedno bojo. Nič slabega ne vidim v tem. Tudi v današnjem času ne.
Vendar z migracijami nekoč (oz. normalnimi migracijami danes) in tem, čemur smo priča na Sredozemskem morju, v Grčiji in od tam dalje, ne moremo najti niti ene same skupne točke. Niti ene.
Nekoč so gasterbajterji v tujino odhajali s svojimi dokumenti, večinoma so prečkali uradne mejne prehode, se indentificirali s pravim imenom, večinoma so imeli že nekako dogovorjeno delo v državi, kamor so prišli, ali pa so si ga uspeli dokaj hitro najti, kajti tisto so bili časi, ko za službe res ni bilo nekega hudega problema nikjer.
Velika večina jih je v tujino odhajala z dokaj realnimi pričakovanji - vedeli so, da bodo morali štarati z nule in se počasi vzpenjati. Vendar jim je že nula v tujini predstavljala nekaj boljšega od tistega, kar so imeli doma. In so bili bolj ali manj zadovoljni.
Ker so v tujino odhajali posamično, razdrobljeno, so se tam tudi razpršili in s tem tudi bolje integrirali v družbo, v katero so prišli. Seveda v primeru, ko ni bilo velikih kulturnih razlik (Jugosi v Nem in Aut), problemov skorajda ni bilo.
Povsem drugačno sliko vidimo že pri Turkih - ti so bolj masovno migrirali, tudi kulturno so se bolj razlikovali in tako so nastala določena geta, četrti, kar avtomatično pomeni slabše možnosti za integracijo in vsesplošno zadovoljstvo prišlekov. Če živiš v paralelnem svetu, dolgo tega ne moreš zanikati. Sploh če vidiš, da gre drugemu paralelnemu svetu bolje od tvojega.

Slovenci v Argentini - na nek način so tudi imeli svoj paralelni svet znotraj večinskega argentinskega. Verjetno pa sta bili prav kultura in religija tisti, ki ju od večinskega naroda nista (raz)ločevali, ampak zbliževali. In tako so komot ohranjali svojo slovenskost in se hkrati niso čutili depriviligirane. Vsi so se poleg maternega jezika naučili špansko, delale so tudi ženske, bile so isto kot moški vključene v družbo ... skratka mnogo manj elementov, ki bi jih ločevali od večinske družbe, so imeli Slovenci v Argentini (ali Nem, Aut, na Švedskem, Avstraliji ...), kot jih imajo npr. Turki. Da o kakšnih Afganistancih in Pakistancih ne govorimo.

Pa nimam nič proti njim in njihovi kulturi. Komot jo furajo pri sebi, ne smejo pa pričakovati, da jih bomo mi z navdušenjem gledali (njihove dogovorjene poroke, poroke mladoletnih, mnogoženstvo, krvna maščevanja ...). Vse to smo mi nekoč že imeli ... in preživeli.

Danes pa se dogajajo množične in nenadzorovane migracije. Četudi ne gredo mimo tebe, četudi pravijo, da je balkanska pot zaprta, da dogovor s Turčijo drži, se množične in nenadzorovane migracije dogajajo na dnevni bazi. In EU politika jih, ne vem zakaj in iz kakšnih nagibov, noče uistaviti, čeprav bi jih lahko.
Glede na to, da živimo v globalizaciji, da je zahodni svet (EU in ZDA) preplavljen z ljudmi iz različnih koncev sveta (Kitajci, Indijci, Afričani, ...), teza, da rabimo svežo kri, ne pije vode.
Da rabimo delovno silo, tudi ne, saj je samo v EU par deset milijonov nezaposlenih ljudi.
Rabimo poceni delovno silo?
Ja, to pa verjetno res, ampak ti, ki prihajajo zdaj v EU, niso prišli sem, da bodo delali za 1 evro na uro. Saj niso to gasterbajterji izpred 30, 40 let nazaj. To ti je menda jasno. Za en evro lahko on dela doma, ne rabi prepluti Sredozemskega morja za to. Saj ni neumen.



Ena od rešitev je ta, da pride k nam nekdo, ki ima 6 in 7 frocov, da boš tudi ti v penziji lahko branila svoja načela.....druga rešitev pa je ta, da se greš ti na trg delovne sile prostituirat ali pa da bi rodila še ene tri otroke, da bi tudi jaz, ki imam samo enega otroka, v penziji lahko branila svoja načela......


Pa saj so prišli! K nam npr. razni Šiproni Hođaji. Pa Rome s šestimi, sedmimi froci froci tudi imamo tu že stoletja. V Molenbeek so prišli Maročani - saj verjetno poznaš zgodbo, kako je sploh nastal zloglasni Molenbeek?
In? Plačujejo v pokojninsko blagajno? Prva generacija? Zdaj že druga npr.?
V Molenbeeku je 40 % mladih brez zaposlitve, takiso večina njihovih staršev (pa ne po svoji volji). Pa so že desetletja tam, šli so skozi belgijski šolski sistem. In skozi sistem zaposlovanja.
Ampak če ti načrtno uvažaš ljudi, da bodo sužnji, bodo sužnji ostali tudi njihovi otroci. In nekoč se zgodi upor sužnjev. Vedno se je, vedno se bo.
Pa v Molenbeek so se vršile nadzorovane, načrtne in varne migracije - kakšna štala se šele obeta zdaj, ko je vse skupaj ušlo izpod nadzora user posted image
V Molenbeeku so jih "načrtno" naselili skupaj. Zdaj so ugotovili, da to ni dobro, a se je pojavil drug problem - novodobni migranti hočejo biti skupaj, na kupu, vsi na Dunaju, v Štokholmu, Parizu, Londonu, Bruslju.

Zato in samo zato sem proti tej migrantski politiki. Ker je napačna. Ne gre zame. Jaz ne računam na niti enega Maročana, da mi bo penzijo vplačeval. Niti na lastnega otroka ne računam. Ker se je tak pokojninski sistem sfižil oz. v družbeno-ekonomskem sistemu, v kakršnem smo zdaj, ni realen. Ni in pika. Ne gre skozi niti zdaj in ne bo šel skozi niti čez 10, 20, 30 let.

He he, pojdi v Ameriko, kdo ti brani, pa ti ne bo treba z nikomer deliti svojega blagostanja. Ne? Zakaj? Saj to bi vendar bilo prečudovito, mar ne?




P. s. morda pa le ni zlato vse, kar se sveti, kajne


Zakaj pa bi šla v Ameriko.....? Meni je v Sloveniji fajn......je amerika prišla k meni.....user posted image


Ja, Amerika je prišla k nam, pa če smo jo želeli ali ne. Koliko je to dobro, bo pa povedala nekoč zgodovina. Se pa bojim, da naš čas v bodoči zgodovini ne bo označen kot obdobje neke silne renesanse. Prej bo obdobje mrka.

Ampak jaz sem po naravi pesimist - zgolj v vednost user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?