|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
9.10.2016 1:30:49   
nejcko
Čeprav bolj ko berem novice o rožljanju orožja med Ameri (NATO) in Rusi, imam čedalje bolj občutek, da je Gelca z vilkomen politiko stotisočim s testosteronom nabitih mladcem samo okrepila svoj kanonfuter user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 9.10.2016 1:31:35 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 351
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
11.10.2016 19:52:36   
liliana
Vsekakor. Saj sem rekla, da so migracije vedno bile in vedno bojo. Nič slabega ne vidim v tem. Tudi v današnjem času ne. Vendar z migracijami nekoč (oz. normalnimi migracijami danes) in tem, čemur smo priča na Sredozemskem morju, v Grčiji in od tam dalje, ne moremo najti niti ene same skupne točke. Niti ene. Nekoč so gasterbajterji v tujino odhajali s svojimi dokumenti, večinoma so prečkali uradne mejne prehode, se indentificirali s pravim imenom, večinoma so imeli že nekako dogovorjeno delo v državi, kamor so prišli, ali pa so si ga uspeli dokaj hitro najti, kajti tisto so bili časi, ko za službe res ni bilo nekega hudega problema nikjer.


No, ni bilo vedno tako......v začetku prejšnjega stoletja Evropejci niso imeli pojma, ali bodo končali v Južni Ameriki, ZDA ali Kanadi......

Tudi recimo v 60. letih prejšnjega stoletja so ljudje prečkali jugoslovansko mejo ilegalno, brez dokumentov, se naselili v "kampu" v Avstriji in čakali, da bodo šli v ZDA ali Kanado......

Na Ellis Island je recimo prišlo na dan več kot 5000 ljudi....v 30 letih je šlo čez to točko več kot 20 milijonov ljudi......

Danes pa se dogajajo množične in nenadzorovane migracije. Četudi ne gredo mimo tebe, četudi pravijo, da je balkanska pot zaprta, da dogovor s Turčijo drži, se množične in nenadzorovane migracije dogajajo na dnevni bazi. In EU politika jih, ne vem zakaj in iz kakšnih nagibov, noče uistaviti, čeprav bi jih lahko.


Razlog pri tebi ne zdrži vode, praviš......lahko bi jih, pa jih ne......

Molenbeek so prišli Maročani - saj verjetno poznaš zgodbo, kako je sploh nastal zloglasni Molenbeek? In? Plačujejo v pokojninsko blagajno? Prva generacija? Zdaj že druga npr.? V Molenbeeku je 40 % mladih brez zaposlitve, takiso večina njihovih staršev (pa ne po svoji volji). Pa so že desetletja tam, šli so skozi belgijski šolski sistem. In skozi sistem zaposlovanja. Ampak če ti načrtno uvažaš ljudi, da bodo sužnji, bodo sužnji ostali tudi njihovi otroci. In nekoč se zgodi upor sužnjev. Vedno se je, vedno se bo. Pa v Molenbeek so se vršile nadzorovane, načrtne in varne migracije - kakšna štala se šele obeta zdaj, ko je vse skupaj ušlo izpod nadzora


V bistvu isti špas kot Fužine, Šiška, Jesenice, Rakova Jelša, Velenje....izgleda, da smo tudi v socializmu uvažali sužnje......

Zato in samo zato sem proti tej migrantski politiki. Ker je napačna. Ne gre zame. Jaz ne računam na niti enega Maročana, da mi bo penzijo vplačeval. Niti na lastnega otroka ne računam. Ker se je tak pokojninski sistem sfižil oz. v družbeno-ekonomskem sistemu, v kakršnem smo zdaj, ni realen. Ni in pika. Ne gre skozi niti zdaj in ne bo šel skozi niti čez 10, 20, 30 let.


Seveda ni realen......kar je na kratki rok privlačno, je na dolgi rok pogrom......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 352
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
11.10.2016 19:54:54   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Čeprav bolj ko berem novice o rožljanju orožja med Ameri (NATO) in Rusi, imam čedalje bolj občutek, da je Gelca z vilkomen politiko stotisočim s testosteronom nabitih mladcem samo okrepila svoj kanonfuter user posted image


Ne seri in ne paničari brez veze.....Evropo potrebujejo tako Američani kot Rusi......ker toliko kupne moči (močan srednji razred) kot v Evropi, ni nikjer na svetu na enem mestu.....

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 353
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
12.10.2016 0:21:12   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Danes pa se dogajajo množične in nenadzorovane migracije. Četudi ne gredo mimo tebe, četudi pravijo, da je balkanska pot zaprta, da dogovor s Turčijo drži, se množične in nenadzorovane migracije dogajajo na dnevni bazi. In EU politika jih, ne vem zakaj in iz kakšnih nagibov, noče uistaviti, čeprav bi jih lahko.


Razlog pri tebi ne zdrži vode, praviš......lahko bi jih, pa jih ne......


Tako je. Malo manj pravljic, kako nam bodo vplačevali penzije čez 30 let, malo bolj se držati zakonov in malo manj politične korektnosti. Pa seveda malo resertirati, kaj je človekova pravica in kaj ni.



V bistvu isti špas kot Fužine, Šiška, Jesenice, Rakova Jelša, Velenje....izgleda, da smo tudi v socializmu uvažali sužnje......

Povsem odvisno. Kot Ljubljančanka ti lahko zagotovim, da so Fužine postale čisto normalen okoliš. Tam so priseljenci prihajali iz kulturno dokaj podobnega okolja (kristjani - katoliki in pravoslavci, tudi muslimani, vendar is SFRJ tradicijo, da vera ni primarna), Rakova Jelša je že drugačna, tam je precej Romov, o njihovi mentaliteti in kulturi smo že debatirali. Šiška je ok, veliko muslimanov se je v zadnjem času preselilo sem, ampak zaenkrat ni panike. Se širijo, nič ne rečem, ampak zaenkrat je stvar pod nadzorom - pravi rojena Šiškarca, hehe.
Jesenice - ja, jesenice pa znajo biti problem. Ampak zaenkrat še prevladuje zdrava pamet, da ne postanejo Sarajevo user posted image

Zato in samo zato sem proti tej migrantski politiki. Ker je napačna. Ne gre zame. Jaz ne računam na niti enega Maročana, da mi bo penzijo vplačeval. Niti na lastnega otroka ne računam. Ker se je tak pokojninski sistem sfižil oz. v družbeno-ekonomskem sistemu, v kakršnem smo zdaj, ni realen. Ni in pika. Ne gre skozi niti zdaj in ne bo šel skozi niti čez 10, 20, 30 let.


Seveda ni realen......kar je na kratki rok privlačno, je na dolgi rok pogrom......



Torej je tvoje pisanje o tem, da bodo tile migranti nam čez 20, 30 let služili penzije, zgolj sarkazem in me malo je***š v glavo user posted image user posted image

Ja, točno tako. Bombončki, kako bodo tile meigranti obogatili Evropo in vzdrževali penzijoniste čez 30 let, so samo bombončki. Lari fari, po domače. Kaj je v resnici zadaj, pa nihče ne ve.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 12.10.2016 0:27:19 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 354
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
12.10.2016 0:22:36   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Čeprav bolj ko berem novice o rožljanju orožja med Ameri (NATO) in Rusi, imam čedalje bolj občutek, da je Gelca z vilkomen politiko stotisočim s testosteronom nabitih mladcem samo okrepila svoj kanonfuter user posted image


Ne seri in ne paničari brez veze.....Evropo potrebujejo tako Američani kot Rusi......ker toliko kupne moči (močan srednji razred) kot v Evropi, ni nikjer na svetu na enem mestu.....


Iz tvojih ust v božja ušesa. Samo to bom rekla. In da vendarle prevlada zdrava pamet user posted image


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 355
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
12.10.2016 17:40:48   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Torej je tvoje pisanje o tem, da bodo tile migranti nam čez 20, 30 let služili penzije, zgolj sarkazem in me malo je***š v glavo user posted image user posted image

Ja, točno tako. Bombončki, kako bodo tile meigranti obogatili Evropo in vzdrževali penzijoniste čez 30 let, so samo bombončki. Lari fari, po domače. Kaj je v resnici zadaj, pa nihče ne ve.



Če se ne motim, sem ti že pred časom razlagala kako......in da niso samo bombončki.......

Z migranti se vpliva tako na trg dela kot na število prebivalcev......v Evropi bo do leta 2050 primanjkovalo na trgu dela enih 25 milijonov ljudi (verjetno že sedaj opažaš, da določenih poklicev primanjkuje.....recimo pralnega stroja in stranišča popraviti skoraj nihče ne zna ali pa noče delati)....po drugi strani pa bo tam nekje okrog leta 2050 v Evropi 1/3 prebivalcev starih nad 60 let, kar bo pomenilo, da bo nekje 3/4 prebivalstva vzdrževanega (penzionisti, otroci in mladina, socialni problemi, bolni....)...in to ni kar bombonček.......

Demografski podatki so zelo zaskrbljujoči na dolgi rok.....na kratki rok (tja do leta 2020) tega ne opazimo.....in zato se nam zdi Merkelcin "vilkomen" tregedija, pa se edino merkelca in še nekaj najbolj razvitih držav v EU zaveda problema in so rekli "vilkomen", najprej so val sprožili, sedaj ga bodo pa uravnavali......čeprav je po moje ravno ta masovna "sprožitev vala" bila jedro problema, da so se dvignili skrajni desničarji in začeli strašiti ljudi,....politiki pa nikoli niso jasno in glasno povedali in razložili prebivalcem o demografskih problemih, ki nas čakajo in demografski politiki......mediji pa samo posplošujejo in strašijo ljudi, da dosežejo večjo branost in ljudi zajema panika.....govorimo pa trenutno o milijonu migrantov, ki predstavljajo 0,2 % evropskega prebivalstva.....

In tudi in predvsem male države bi se morale pridružiti Merkelcinemu "vilkomen", namesto da vpijejo parole proti migrantom ter na začetku pobrati smetano ter narediti strategijo kaj in koliko potrebujemo, kako te ljudi nastaniti, vključiti v družbo.....s prilivom bi morali takoj nadomestiti tiste, ki odhajajo iz Slovenije.....mi pa migracijsko politiko prepuščamo zgolj notranjemu ministrstvu, namesto da bi jo vključili v celosten "državni program"......

In v Evropi je zatajila celotna strokovna javnost, vključno s politiki in mediji.....namesto, da bi pomirili strah ljudi pred prišleki in dati ljudem prave informacije.....politika in mediji pa ta strah zgolj podpihujejo, strokovna javnost pa zgolj nemo gleda in zmajuje z glavo......

Ja, staramo se.....in demografski manjko najlažje zapolniš z migracijsko politiko.....ker v Evropi Kitajska in Cauceskojeva politika uravnavanja rodnosti ne pride v poštev......

In samo to je zadaj.....če se priseli v Evropo 5 milijonov "Sircev", se bo delež muslimanov v Evropi povečal le za 1 procent, mediji in skrajna desnica pa govori, kot da bo to za najmanj 20 %......

Recimo en suhoparen "penzionistični podatek"....danes 4,2 aktivna Slovenca skrbita za enega upokojenca, že čez 30 let bosta le še 2 aktivna Slovenca skrbela za enega upokojenca....in to je zaskrbljujoče......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 356
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.10.2016 0:23:43   
nejcko
Ok, liliana, resimo, da imaš prav. Recimo. Toda povej mi:



IZVIRNO SPOROČILO: liliana


Če se ne motim, sem ti že pred časom razlagala kako......in da niso samo bombončki.......

Z migranti se vpliva tako na trg dela kot na število prebivalcev......v Evropi bo do leta 2050 primanjkovalo na trgu dela enih 25 milijonov ljudi (verjetno že sedaj opažaš, da določenih poklicev primanjkuje.....recimo pralnega stroja in stranišča popraviti skoraj nihče ne zna ali pa noče delati)....po drugi strani pa bo tam nekje okrog leta 2050 v Evropi 1/3 prebivalcev starih nad 60 let, kar bo pomenilo, da bo nekje 3/4 prebivalstva vzdrževanega (penzionisti, otroci in mladina, socialni problemi, bolni....)...in to ni kar bombonček.......


Glede na to, kar si napisala in glede na dejstva, da je veliko migrantov tudi t. i. socialni problem, da imajo več otrok, torej bo še več otrok in mladina za vzdrževati, da (je) bo kakšen tudi bolan in invalid, mi povej, kolikšna št. ljudi bo dovoljšnja, da bo sistem še vedno fural. Kajti vedno z določenim št. aktivnega prebivalstva z našo eu migrantako politiko (združevanje družin in tako) "uvozimo" določen procent "priveskov". Kje se torej neha?


Demografski podatki so zelo zaskrbljujoči na dolgi rok.....na kratki rok (tja do leta 2020) tega ne opazimo.....in zato se nam zdi Merkelcin "vilkomen" tregedija, pa se edino merkelca in še nekaj najbolj razvitih držav v EU zaveda problema in so rekli "vilkomen", najprej so val sprožili, sedaj ga bodo pa uravnavali......čeprav je po moje ravno ta masovna "sprožitev vala" bila jedro problema, da so se dvignili skrajni desničarji in začeli strašiti ljudi,....politiki pa nikoli niso jasno in glasno povedali in razložili prebivalcem o demografskih problemih, ki nas čakajo in demografski politiki......mediji pa samo posplošujejo in strašijo ljudi, da dosežejo večjo branost in ljudi zajema panika.....govorimo pa trenutno o milijonu migrantov, ki predstavljajo 0,2 % evropskega prebivalstva.....


O milijonu se govori samo v Nemčiji. Nemčija pa ni cela EU. Skoraj milion jih je še na Švedskem, Italija jih itak niti šteti ne utegne več, potem so tu še Francija, Anglija ...
Pravih podatkov pa pravzaprav nihče ne pozna. Saj ljudje ljudje v tisočih dobesedno ponikujejo.



In tudi in predvsem male države bi se morale pridružiti Merkelcinemu "vilkomen", namesto da vpijejo parole proti migrantom ter na začetku pobrati smetano ter narediti strategijo kaj in koliko potrebujemo, kako te ljudi nastaniti, vključiti v družbo.....s prilivom bi morali takoj nadomestiti tiste, ki odhajajo iz Slovenije.....mi pa migracijsko politiko prepuščamo zgolj notranjemu ministrstvu, namesto da bi jo vključili v celosten "državni program"......


Država nima plana niti za lastne prebivalce, haha.
Praviš takoj nadomestiti ljudi, ki so odšli z migranti. Zakaj pa jih ne bi nadomestili z brezposelnimi domačini user posted image
Resnično ne razumem te matematike ... doma imaš določeno št. brezposelnih (tudi Nemčija jih ima), uvažaš pa tujce?
Ok, očitno je neka računica zadaj, saj govorimo o gospodarski rasti, kajne. Demografska je zame še zmeraj lari fari. user posted image



In v Evropi je zatajila celotna strokovna javnost, vključno s politiki in mediji.....namesto, da bi pomirili strah ljudi pred prišleki in dati ljudem prave informacije.....politika in mediji pa ta strah zgolj podpihujejo, strokovna javnost pa zgolj nemo gleda in zmajuje z glavo......


Seveda je EU zatajila. Daj mi prosim povej, kako boš ti nekemu brezposelnemu človeku pri 30 letih razložila, da službe zanj ni, s socialno podporo komaj shaja ali pa do nje niti ni upravičen, družine si ne more ustvariti, ker je brez dela in brez denarja, da boš uvozila namesto njega eno familijo, kjer bo oče delal namesto tega mladega brezposelnega, država bo pa tačas podpirala zraven še družino, ki bo nadomestila potencialno družino brezposelnega.
Kako mu boš razložila, da ta brezposelni 30-letnik ne bo jezen user posted image

Kako boš kar takoj na delovno mesto zaposlila človeka, ki ne zna niti jezika, po možnosti še pisave naše ne? Če se ne motim, smo še vedno Slovenija in je slovenščina uradni jezik.

Da bo Nemčija polizala smetano, je bilo jasno. Saj Nemčija že tako ali tako izkorišča periferijo. In nam bo tudi mirne vesti poslala ves "odpadek" - ne vem sicer, zakaj dajem to v narekovaj, ker točno to za Gelco so vsi ti zavrnjeni ljudje (in mi z njimi).

In še zaključek ... res živimo v vesolju in vesolje se bojda širi v neko neskončnost. Vse ostale stvari pa so omejene. Vsaka rast se nekje ustavi. Mora se, ker je to v naravi (zemeljske) stvari. In gospodarska rast ne more biti brezmejna. Tudi Nemčija ne more biti brezmejna. Dvakrat je skušala biti, pa ji ni uspelo. Pravijo, da gre v tretje rado ... rasla bo lahko samo preko trupel. Tako kot je vedno. Se popravljam ... nekaj tuzemskega je vendarle brezmejno ... neumnost in pohlep.


Bom pa čisto vesela, če se motim, in bomo čez 30 let živeli v pravljici. Če ne jaz, pa vsaj moji otroci user posted image




(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 357
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.10.2016 19:46:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Glede na to, kar si napisala in glede na dejstva, da je veliko migrantov tudi t. i. socialni problem, da imajo več otrok, torej bo še več otrok in mladina za vzdrževati, da (je) bo kakšen tudi bolan in invalid, mi povej, kolikšna št. ljudi bo dovoljšnja, da bo sistem še vedno fural. Kajti vedno z določenim št. aktivnega prebivalstva z našo eu migrantako politiko (združevanje družin in tako) "uvozimo" določen procent "priveskov". Kje se torej neha?




To pa je tisto, ko sem rekla, da so dolgoročne rešitve na kratki rok nepriljubljene......in "stanejo"......pač prva generacija migrantov bo državo več stala, da se bo "vlaganje" kasneje obrestovalo......

Vendar smo ljudje navajeni razmišljati kratkoročno in nismo pripravljeni ničesar žrtvovati, da bi "zanamcem" bilo boljše......

O milijonu se govori samo v Nemčiji. Nemčija pa ni cela EU. Skoraj milion jih je še na Švedskem, Italija jih itak niti šteti ne utegne več, potem so tu še Francija, Anglija ... Pravih podatkov pa pravzaprav nihče ne pozna. Saj ljudje ljudje v tisočih dobesedno ponikujejo.


Tako je, pravih podatkov nihče ne pozna......ker običajno čez Italijo le gredo in ustalijo bolj na severu.....tudi nasprotniki migrantov ne operirajo s številkami, še posebej ne v povezavi s celotnim prebivalstvom neke države, ker potem številke spoloh ne bi izgledale tako alarmantno........

Država nima plana niti za lastne prebivalce, haha. Praviš takoj nadomestiti ljudi, ki so odšli z migranti. Zakaj pa jih ne bi nadomestili z brezposelnimi domačini Resnično ne razumem te matematike ... doma imaš določeno št. brezposelnih (tudi Nemčija jih ima), uvažaš pa tujce? Ok, očitno je neka računica zadaj, saj govorimo o gospodarski rasti, kajne. Demografska je zame še zmeraj lari fari.


Ne moremo jih nadomestiti povsod z brezposelnimi domačini.....eni se nočejo prostituirati, drugi pa ne vidijo v tem, da bi šli pucat wcje svoje dodane vrednosti.....ti migranti pa imajo še vseeno voljo do preživetja in zaradi te volje, so pripravljeni pohoditi tudi kako svoje načelo.......

Seveda je EU zatajila. Daj mi prosim povej, kako boš ti nekemu brezposelnemu človeku pri 30 letih razložila, da službe zanj ni, s socialno podporo komaj shaja ali pa do nje niti ni upravičen, družine si ne more ustvariti, ker je brez dela in brez denarja, da boš uvozila namesto njega eno familijo, kjer bo oče delal namesto tega mladega brezposelnega, država bo pa tačas podpirala zraven še družino, ki bo nadomestila potencialno družino brezposelnega. Kako mu boš razložila, da ta brezposelni 30-letnik ne bo jezen


Težko.....ker je antipropaganda naredila svoje, migracijska politika pa ni vključena v razvojno politiko v Sloveniji in se z migranti bolj ko ne ukvarja le notranje ministrstvo......

Drugače pa bi morali začeti razmišljati.....ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve in gospodarstvo ministrstvo bi moralo začeti sodelovati in se izjasniti, kakšnega kadra nam sploh primanjkuje....vendar anti merkel propaganda (ker Nemčija je storila ravno to) in zgolj nemo opazovanje slovenske stroke je naredilo svoje in ljudje so paranoični, prestrašeni, zaslepljeni s stereotipi o muslimanskih teroristih.......

Kako boš kar takoj na delovno mesto zaposlila človeka, ki ne zna niti jezika, po možnosti še pisave naše ne? Če se ne motim, smo še vedno Slovenija in je slovenščina uradni jezik.


pol gastarbajterjev v Avstriji ni znalo nemško, ko so šli tja delat.......podjetja se znajo prilagoditi....običajno zaposlijo nekaj Slovencev, ki znajo nemško in ki potem premagujejo jezikovno vrzel......

Da bo Nemčija polizala smetano, je bilo jasno. Saj Nemčija že tako ali tako izkorišča periferijo. In nam bo tudi mirne vesti poslala ves "odpadek" - ne vem sicer, zakaj dajem to v narekovaj, ker točno to za Gelco so vsi ti zavrnjeni ljudje (in mi z njimi).


Poleg Nemčije bodo to storile tudi tiste države, ki so bile "odprte" do migrantov, ki so jih "marketinško" nagovorile......ni bila samo Nemčija......

In še zaključek ... res živimo v vesolju in vesolje se bojda širi v neko neskončnost. Vse ostale stvari pa so omejene. Vsaka rast se nekje ustavi. Mora se, ker je to v naravi (zemeljske) stvari. In gospodarska rast ne more biti brezmejna. Tudi Nemčija ne more biti brezmejna. Dvakrat je skušala biti, pa ji ni uspelo. Pravijo, da gre v tretje rado ... rasla bo lahko samo preko trupel. Tako kot je vedno. Se popravljam ... nekaj tuzemskega je vendarle brezmejno ... neumnost in pohlep.


Če gospodarska rast ni brezmejna, tudi sociala ni brezmejna......se nekje potem mora tudi ta ustaviti......začaran krog omejenosti in neskončnosti pač.....odvisno s katere perspektive gledaš.......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 358
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
13.10.2016 23:54:33   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Glede na to, kar si napisala in glede na dejstva, da je veliko migrantov tudi t. i. socialni problem, da imajo več otrok, torej bo še več otrok in mladina za vzdrževati, da (je) bo kakšen tudi bolan in invalid, mi povej, kolikšna št. ljudi bo dovoljšnja, da bo sistem še vedno fural. Kajti vedno z določenim št. aktivnega prebivalstva z našo eu migrantako politiko (združevanje družin in tako) "uvozimo" določen procent "priveskov". Kje se torej neha?




To pa je tisto, ko sem rekla, da so dolgoročne rešitve na kratki rok nepriljubljene......in "stanejo"......pač prva generacija migrantov bo državo več stala, da se bo "vlaganje" kasneje obrestovalo......

Vendar smo ljudje navajeni razmišljati kratkoročno in nismo pripravljeni ničesar žrtvovati, da bi "zanamcem" bilo boljše......


Ker smo ljudje - živa bitja, nagnjena po naravi k ugodju. Še nisem videla leva, ki bi sam sebe pojedel oz. se pustil raztrgati svojim mladičem, da bodo le-ti preživeli.
Torej je logično, da 30-letnik ne bo ravno z zadovoljstvom naslednjih 30 let stagniral oz. crkaval na obroke, da bo pri 60, če jih bo sploh doživel, seveda, dočakal penzijo, ki mu jo bo vplačeval en Maročan.




Tako je, pravih podatkov nihče ne pozna......ker običajno čez Italijo le gredo in ustalijo bolj na severu.....tudi nasprotniki migrantov ne operirajo s številkami, še posebej ne v povezavi s celotnim prebivalstvom neke države, ker potem številke spoloh ne bi izgledale tako alarmantno.......


Saj ni bistvo samo v številkah. Bistvo je, kaj s temi ljudmi. Podatek, da so v Nemčiji od milijona ljudi uspeli zaposliti ... koliko 4000? Ok, nekaj je, ne rečem. Ampak jih je treba vseeno 996.000 preživeti nekako.
Ja ja, saj vem, na dolgi rok ... verjetno so tudi tile migranti sem prišli na dolgi rok, a ne, in so čisto zadovoljni v nekih zbirnih centrih brez zaposlitve?



Ne moremo jih nadomestiti povsod z brezposelnimi domačini.....eni se nočejo prostituirati, drugi pa ne vidijo v tem, da bi šli pucat wcje svoje dodane vrednosti.....ti migranti pa imajo še vseeno voljo do preživetja in zaradi te volje, so pripravljeni pohoditi tudi kako svoje načelo.......


Verjetno tudi una Sirijka, ki je imela Slo za poor country v Nemčiji ne bo čistila wc-jev za 2 evra na uro. ali pač user posted image



Težko.....ker je antipropaganda naredila svoje,


Propaganda, antipropaganda, oboje je v svojem bistvu propaganda.
Tudi propagiranje, kako bodo migranti dvignili EU na noge, je svojevrstna propaganda, se ti ne zdi?


Drugače pa bi morali začeti razmišljati.....ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve in gospodarstvo ministrstvo bi moralo začeti sodelovati in se izjasniti, kakšnega kadra nam sploh primanjkuje....vendar anti merkel propaganda (ker Nemčija je storila ravno to) in zgolj nemo opazovanje slovenske stroke je naredilo svoje in ljudje so paranoični, prestrašeni, zaslepljeni s stereotipi o muslimanskih teroristih.......

Če bi v Nemčiji bilo vse tako čudovito, ne bi imeli Dresdna in Pegide na dnevni bazi. In porast skrajne desnice je najmočnejši ravno v Nemčiji oz. so najbolj radikalni, najbolj glasni, kajne?
Nekaj potem škripa, bi rekla.
Očitno so tudi tam slabo informirali svoje državljane.




pol gastarbajterjev v Avstriji ni znalo nemško, ko so šli tja delat.......podjetja se znajo prilagoditi....običajno zaposlijo nekaj Slovencev, ki znajo nemško in ki potem premagujejo jezikovno vrzel......


No, arabsko jih zna bolj malo domorodcev, torej boš, da ti bo en mehanik nekje razložil, kaj je s tvojim avtom narobe, potreboval recimo arab-nem prevajalca, nato pa še arab-slo prevajalca. Ni ravno ekonomično.
Torej čez 30 let bomo vsi govorili ... angleško?



Poleg Nemčije bodo to storile tudi tiste države, ki so bile "odprte" do migrantov, ki so jih "marketinško" nagovorile......ni bila samo Nemčija......


Nekam veliko narekovajev uporabljaš user posted image teorija zarote, torej user posted image



Če gospodarska rast ni brezmejna, tudi sociala ni brezmejna......se nekje potem mora tudi ta ustaviti......začaran krog omejenosti in neskončnosti pač.....odvisno s katere perspektive gledaš.......user posted image



Seveda, perspektiva je zelo pomembna. Vse je relativno. Tudi to, da bodo tile migranti, ki danes derejo v EU, čez 30 let res vplačevali za naše penzije.
Že sam obstoj penzij in sociale čez 30 let sta sila relativno (ne)mogoča pojema user posted image


< Sporočilo je popravil nejcko -- 14.10.2016 0:01:02 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 359
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.10.2016 18:38:40   
liliana
Ker smo ljudje - živa bitja, nagnjena po naravi k ugodju. Še nisem videla leva, ki bi sam sebe pojedel oz. se pustil raztrgati svojim mladičem, da bodo le-ti preživeli. Torej je logično, da 30-letnik ne bo ravno z zadovoljstvom naslednjih 30 let stagniral oz. crkaval na obroke, da bo pri 60, če jih bo sploh doživel, seveda, dočakal penzijo, ki mu jo bo vplačeval en Maročan.


Glede na to, da praviš, da je naš sistem že itak v ku....., bo 30 letnik stagniral tudi brez Maročana.......bom zapisala nekaj bogokletnega za evropsko mladež, ki je nagnjena k udobju: konkurenca vedno razgiba trg.....tudi trg dela.......

Saj ni bistvo samo v številkah. Bistvo je, kaj s temi ljudmi. Podatek, da so v Nemčiji od milijona ljudi uspeli zaposliti ... koliko 4000? Ok, nekaj je, ne rečem. Ampak jih je treba vseeno 996.000 preživeti nekako. Ja ja, saj vem, na dolgi rok ... verjetno so tudi tile migranti sem prišli na dolgi rok, a ne, in so čisto zadovoljni v nekih zbirnih centrih brez zaposlitve?


V enem letu je milijon ljudi nemogoče zaposliti....tudi v Nemčiji.....in ne bodo jih zaposlili milijon, je kaj otrok verjetno tudi vmes......

Verjetno tudi una Sirijka, ki je imela Slo za poor country v Nemčiji ne bo čistila wc-jev za 2 evra na uro. ali pač


Ne vem......verjetno nekdo, ki je dal skoz vojno, pojmuje udobje drugače kot mi, ki gledamo vojno le po tv in netu, iz mehkega naslonjača v topli sobi.......

Propaganda, antipropaganda, oboje je v svojem bistvu propaganda. Tudi propagiranje, kako bodo migranti dvignili EU na noge, je svojevrstna propaganda, se ti ne zdi?


Sigurno......vendar takega propagiranja je malo.....sem že predhodno zapisala, da bi ga moralo biti več......user posted image

Če bi v Nemčiji bilo vse tako čudovito, ne bi imeli Dresdna in Pegide na dnevni bazi. In porast skrajne desnice je najmočnejši ravno v Nemčiji oz. so najbolj radikalni, najbolj glasni, kajne? Nekaj potem škripa, bi rekla. Očitno so tudi tam slabo informirali svoje državljane.


Seveda.....cela EU je zatajila.....bi morali od začetka to malo bolj nadzorovano in uravnavano delati, pa bi bilo mogoče manj skrajnih desničarskih izpadov......

No, arabsko jih zna bolj malo domorodcev, torej boš, da ti bo en mehanik nekje razložil, kaj je s tvojim avtom narobe, potreboval recimo arab-nem prevajalca, nato pa še arab-slo prevajalca. Ni ravno ekonomično. Torej čez 30 let bomo vsi govorili ... angleško?


Dve sestri od moje babice sta šli z začetku prejšnjega stoletja na drugo stran Atlantika......nista imeli pojma kam.....ena je pristala na ladji, ki je plula v Severno Ameriko, druga pa na ladji, ki je plula v Južno Ameriko.....nobena ni znala ne angleško in ne špansko......njuni otroci so pa govorili angleško oz. špansko......

Nekam veliko narekovajev uporabljaš teorija zarote, torej


Ne teorija zarote, načrtno spuščanje migrantov v svoje države, z določenim ciljem.....ohraniti blaginjo za mladež, ki je že genetsko nagnjena k udobju........

Seveda, perspektiva je zelo pomembna. Vse je relativno. Tudi to, da bodo tile migranti, ki danes derejo v EU, čez 30 let res vplačevali za naše penzije. Že sam obstoj penzij in sociale čez 30 let sta sila relativno (ne)mogoča pojema



Torej, si se že vprašala kdaj, kako boš živela, ko boš stara 70 let.....če je tvoja penzija nemogoča.....vprašanje je retorično, ni treba tu javno odgovoriti.......samo vprašaj se.......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 360
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.10.2016 22:52:38   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Ker smo ljudje - živa bitja, nagnjena po naravi k ugodju. Še nisem videla leva, ki bi sam sebe pojedel oz. se pustil raztrgati svojim mladičem, da bodo le-ti preživeli. Torej je logično, da 30-letnik ne bo ravno z zadovoljstvom naslednjih 30 let stagniral oz. crkaval na obroke, da bo pri 60, če jih bo sploh doživel, seveda, dočakal penzijo, ki mu jo bo vplačeval en Maročan.


Glede na to, da praviš, da je naš sistem že itak v ku....., bo 30 letnik stagniral tudi brez Maročana.......bom zapisala nekaj bogokletnega za evropsko mladež, ki je nagnjena k udobju: konkurenca vedno razgiba trg.....tudi trg dela.......


Seveda. In to je tudi cilj. Novo sužnjelastništvo. Prisiliti razvajeno evropsko mladež, da bo ob poceni konkurenci tudi sama prielijena delati za 1 evro na dan (ali pest riža). In itak, da bodo delali, kajti preživetje je prvii nagon v človeku kot živemu bitju (drugi je ugodje). Če to resnično pomeni gospodarsko rast, pa naj bodi tako. Po mojem mnenju pač to ni (oz. je za izbrance).

Saj ni bistvo samo v številkah. Bistvo je, kaj s temi ljudmi. Podatek, da so v Nemčiji od milijona ljudi uspeli zaposliti ... koliko 4000? Ok, nekaj je, ne rečem. Ampak jih je treba vseeno 996.000 preživeti nekako. Ja ja, saj vem, na dolgi rok ... verjetno so tudi tile migranti sem prišli na dolgi rok, a ne, in so čisto zadovoljni v nekih zbirnih centrih brez zaposlitve?



V enem letu je milijon ljudi nemogoče zaposliti....tudi v Nemčiji.....in ne bodo jih zaposlili milijon, je kaj otrok verjetno tudi vmes......


En ščepec jih je pa res. Za propagando user posted image

Verjetno tudi una Sirijka, ki je imela Slo za poor country v Nemčiji ne bo čistila wc-jev za 2 evra na uro. ali pač



Ne vem......verjetno nekdo, ki je dal skoz vojno, pojmuje udobje drugače kot mi, ki gledamo vojno le po tv in netu, iz mehkega naslonjača v topli sobi.......


Se strinjam. Ampak koliko je dejansko teh migrantov/beguncev, ki resnično prihajajo iz vojnih območij. Proti tem nikoli in tudi zdaj nimam nič. Podatki so dostopni na netu. Koliko migrantov je v Slo dejansko upravičenih do statusa begunca? Koliko v Nem? Je Albanec begunec? Maročan? Kolumbijec?
Potem dejansko lahko sprejmemo 3/4 sveta na našo celino, ker se povsod drugje namreč dogaja razno razno sranje (niti ne vojna).
Kje boš postavila mejo, te vprašam že najmanj 10-ič?

Propaganda, antipropaganda, oboje je v svojem bistvu propaganda. Tudi propagiranje, kako bodo migranti dvignili EU na noge, je svojevrstna propaganda, se ti ne zdi?


Sigurno......vendar takega propagiranja je malo.....sem že predhodno zapisala, da bi ga moralo biti več......user posted image


Resno?
Potem očitno bereva različne medije. Jaz večinoma javne in tam berem samo promigrantsko propagando. S sličicami vred.

Če bi v Nemčiji bilo vse tako čudovito, ne bi imeli Dresdna in Pegide na dnevni bazi. In porast skrajne desnice je najmočnejši ravno v Nemčiji oz. so najbolj radikalni, najbolj glasni, kajne? Nekaj potem škripa, bi rekla. Očitno so tudi tam slabo informirali svoje državljane.



Seveda.....cela EU je zatajila.....bi morali od začetka to malo bolj nadzorovano in uravnavano delati, pa bi bilo mogoče manj skrajnih desničarskih izpadov......


Glede na to, da je v politiki vse načrtovano in, dvomim, da bi politiki (zlasti EU) naredili tak kiks. Torej, vse gre po planu, bi rekla jaz.

No, arabsko jih zna bolj malo domorodcev, torej boš, da ti bo en mehanik nekje razložil, kaj je s tvojim avtom narobe, potreboval recimo arab-nem prevajalca, nato pa še arab-slo prevajalca. Ni ravno ekonomično. Torej čez 30 let bomo vsi govorili ... angleško?


Dve sestri od moje babice sta šli z začetku prejšnjega stoletja na drugo stran Atlantika......nista imeli pojma kam.....ena je pristala na ladji, ki je plula v Severno Ameriko, druga pa na ladji, ki je plula v Južno Ameriko.....nobena ni znala ne angleško in ne špansko......njuni otroci so pa govorili angleško oz. špansko......


Migracij nekoč in danes ne gre primerjati. Ker po tem redu komot danes toleriramo tudi poroke 9-letnic z 50-letniki in enega Pakistanca ter njegove tri žene.
In ker živimo v sistemu - vsi enaki, vsi enakopravni - si tudi tvoj mož lahko zaželi še dve ženi in sosed tvojo hčer za ženo. Še 11-tič - kje boš popstavila mejo? V 11. stoletju?


Seveda, perspektiva je zelo pomembna. Vse je relativno. Tudi to, da bodo tile migranti, ki danes derejo v EU, čez 30 let res vplačevali za naše penzije. Že sam obstoj penzij in sociale čez 30 let sta sila relativno (ne)mogoča pojema



Torej, si se že vprašala kdaj, kako boš živela, ko boš stara 70 let.....če je tvoja penzija nemogoča.....vprašanje je retorično, ni treba tu javno odgovoriti.......samo vprašaj se.......


Tukaj sem pa precej multikultuna in mi je zelo blizu japonska varianta ( ali je kitajska user posted image
) ,,, no, kakorkoli, upam, da me ne ujame demenca, in ne pozabim umret user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 14.10.2016 22:58:39 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 361
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.10.2016 16:56:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Seveda. In to je tudi cilj. Novo sužnjelastništvo. Prisiliti razvajeno evropsko mladež, da bo ob poceni konkurenci tudi sama prielijena delati za 1 evro na dan (ali pest riža). In itak, da bodo delali, kajti preživetje je prvii nagon v človeku kot živemu bitju (drugi je ugodje). Če to resnično pomeni gospodarsko rast, pa naj bodi tako. Po mojem mnenju pač to ni (oz. je za izbrance).



Sem malo prej brala odzive slovenske mladeži in stareži o aktualnem vladnem programu privabljanja tujih investitorjev v Slovenijo......odziv je bil podoben kot tvoj (sužnjelastništvo, izkoriščanje....).....kar se mi zdi precej zaskrbljujoče za perspektivno mladež, ki vidi v nekaj tisoč delovnih mestih takoj sužensko delo in izkoriščanje.....oz. je vse, kar je pod 2 jurja neto na mesec in kar ni socialni transfer avtomatično izkoriščanje......

Se strinjam. Ampak koliko je dejansko teh migrantov/beguncev, ki resnično prihajajo iz vojnih območij. Proti tem nikoli in tudi zdaj nimam nič. Podatki so dostopni na netu. Koliko migrantov je v Slo dejansko upravičenih do statusa begunca? Koliko v Nem? Je Albanec begunec? Maročan? Kolumbijec? Potem dejansko lahko sprejmemo 3/4 sveta na našo celino, ker se povsod drugje namreč dogaja razno razno sranje (niti ne vojna). Kje boš postavila mejo, te vprašam že najmanj 10-ič?


Ajde pa daj....podatke na plano.....koliko je katerih v Sloveniji....koliko je teh v Sloveniji.......

Migracij nekoč in danes ne gre primerjati. Ker po tem redu komot danes toleriramo tudi poroke 9-letnic z 50-letniki in enega Pakistanca ter njegove tri žene. In ker živimo v sistemu - vsi enaki, vsi enakopravni - si tudi tvoj mož lahko zaželi še dve ženi in sosed tvojo hčer za ženo. Še 11-tič - kje boš popstavila mejo? V 11. stoletju?


Torej je brezpredmetna tudi vsaka insinuacija delovnega razmerja v današnjem času (še posebno v Evropi in Sloveniji) na sužnjelastnišvo......user posted image ker tega pa res ne gre metati v isti koš.....user posted image

Tukaj sem pa precej multikultuna in mi je zelo blizu japonska varianta ( ali je kitajska ) ,,, no, kakorkoli, upam, da me ne ujame demenca, in ne pozabim umret



Bo že nekdo poskrbel zate......če ne drugi država.....

< Sporočilo je popravil liliana -- 15.10.2016 17:01:30 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 362
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.10.2016 1:48:06   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Seveda. In to je tudi cilj. Novo sužnjelastništvo. Prisiliti razvajeno evropsko mladež, da bo ob poceni konkurenci tudi sama prielijena delati za 1 evro na dan (ali pest riža). In itak, da bodo delali, kajti preživetje je prvii nagon v človeku kot živemu bitju (drugi je ugodje). Če to resnično pomeni gospodarsko rast, pa naj bodi tako. Po mojem mnenju pač to ni (oz. je za izbrance).


[quote
Sem malo prej brala odzive slovenske mladeži in stareži o aktualnem vladnem programu privabljanja tujih investitorjev v Slovenijo......odziv je bil podoben kot tvoj (sužnjelastništvo, izkoriščanje....).....kar se mi zdi precej zaskrbljujoče za perspektivno mladež, ki vidi v nekaj tisoč delovnih mestih takoj sužensko delo in izkoriščanje.....oz. je vse, kar je pod 2 jurja neto na mesec in kar ni socialni transfer avtomatično izkoriščanje......


Lej, se čito strinjam, da smo razvajeni, ampak dajmo potegniti črto - dostojno življenje v 21. stoletju zahodnega sveta - koliko dejansko človek potrebuje za dostojno, poudarjam dostojno in še enkrat dostojno življenje v zahodnem svetu? In dajmo roko na srce ... iskreno, brez preservanja in izmišljevanja.
Ali naš minimalec to zdošča? Zadošča 2 evra na uro?

Finta je v tem, da najdeš neko povprečje med tem, kaj si nekdo želi, in kaj dejansko rabi. Če vzamemo povprečje, dobimo čisto lep izračun, kakšni naj bi bili dohodki povprečnega zaposlenega.
Pa tukaj ne govorim o (fiktivnem) povprečju med najvišjo in najnižjo plačo, ampak o povprečju plače večine ljudi

Se strinjam. Ampak koliko je dejansko teh migrantov/beguncev, ki resnično prihajajo iz vojnih območij. Proti tem nikoli in tudi zdaj nimam nič. Podatki so dostopni na netu. Koliko migrantov je v Slo dejansko upravičenih do statusa begunca? Koliko v Nem? Je Albanec begunec? Maročan? Kolumbijec? Potem dejansko lahko sprejmemo 3/4 sveta na našo celino, ker se povsod drugje namreč dogaja razno razno sranje (niti ne vojna). Kje boš postavila mejo, te vprašam že najmanj 10-ič?


Ajde pa daj....podatke na plano.....koliko je katerih v Sloveniji....koliko je teh v Sloveniji.......


Ne morem kopirat, pa ajde, se bom potrudila:

Afganistan 252
Albanija 4
Alžirija 30
Bangladeš 1
BiH 1
Eritreja 20
Egipt 3
Francija 2
Gambija 2
Gana 2
Kongo 2
Egipt 3
Indija 6
Irrak 115
Iran 69
Kamerun 3
Kosovo 11
Kuba 4
Liberija 1
Libija 14
Maroko 33
Niger 2
Pakistan 41
Sirija 228
Somalija 1
Srbija 5
SriLanka 3
Turčija 22
Neznano 2




Torej - v katerih državah divja vojna? Izračun, koliko procentov je upravičenih do statusa begunca, prepuščam tebi.

Migracij nekoč in danes ne gre primerjati. Ker po tem redu komot danes toleriramo tudi poroke 9-letnic z 50-letniki in enega Pakistanca ter njegove tri žene. In ker živimo v sistemu - vsi enaki, vsi enakopravni - si tudi tvoj mož lahko zaželi še dve ženi in sosed tvojo hčer za ženo. Še 11-tič - kje boš popstavila mejo? V 11. stoletju?



Torej je brezpredmetna tudi vsaka insinuacija delovnega razmerja v današnjem času (še posebno v Evropi in Sloveniji) na sužnjelastnišvo......user posted image ker tega pa res ne gre metati v isti koš.....user posted image


Lahko najdemo tudi ustrezen termin; multinacionalke - prekariat. Ni oproblema. Človek/delavec brez identitete, važno, da diha, dokler je koristen.

Tukaj sem pa precej multikultuna in mi je zelo blizu japonska varianta ( ali je kitajska ) ,,, no, kakorkoli, upam, da me ne ujame demenca, in ne pozabim umret



Bo že nekdo poskrbel zate......če ne drugi država.....

Od države pričakujem in želim samo dvoje, da mi zagodoti dostojno in varno življenje in dostojno smrt. Vse ostalo je stvar percepcije.


< Sporočilo je popravil nejcko -- 16.10.2016 1:54:07 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 363
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.10.2016 11:39:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Lej, se čito strinjam, da smo razvajeni, ampak dajmo potegniti črto - dostojno življenje v 21. stoletju zahodnega sveta - koliko dejansko človek potrebuje za dostojno, poudarjam dostojno in še enkrat dostojno življenje v zahodnem svetu? In dajmo roko na srce ... iskreno, brez preservanja in izmišljevanja.
Ali naš minimalec to zdošča? Zadošča 2 evra na uro?



Očitno zadošča......iz tvojega predhodnega pisanja izhaja, da v vaši familiji dela samo tvoj mož in ne zasluži ravno bajni znesek.....torej, če razdeliš je enako, kot če bi obadva delala za minimalca......če ne bi zadoščalo za dostojno življenje, bi se šla "prostituirat" tudi ti......

Običajno pozabljamo, da imamo v Sloveniji socialne transferje, malico in potne stroške......

Finta je v tem, da najdeš neko povprečje med tem, kaj si nekdo želi, in kaj dejansko rabi. Če vzamemo povprečje, dobimo čisto lep izračun, kakšni naj bi bili dohodki povprečnega zaposlenega. Pa tukaj ne govorim o (fiktivnem) povprečju med najvišjo in najnižjo plačo, ampak o povprečju plače večine ljudi


Opa....to je pa težko.....to ti je šele fiktivno povprečje......user posted image Ker vse kar si želimo ni nujno, da dejansko rabimo.....jaz sem si pred kratkim kupila torbico, sem si jo želela, rabila je sploh nisem, ker jih imam najmanj 15.....kupila sem si tudi modre čevlje, ki jih nisem rabila, sem si jih pa blazno želela, da izgledam bolj "šik"......razumeš, kar želim povedati.....želja včasih preraste v potrebo, v fiktivno potrebo, ko človek dobi občutek, da je to nujno za dostojno življenje v 21. stoletju, ko ne zadošča več ena torbica in en par čevljev na sezono.......

Ne morem kopirat, pa ajde, se bom potrudila: Afganistan 252 Albanija 4 Alžirija 30 Bangladeš 1 BiH 1 Eritreja 20 Egipt 3 Francija 2 Gambija 2 Gana 2 Kongo 2 Egipt 3 Indija 6 Irrak 115 Iran 69 Kamerun 3 Kosovo 11 Kuba 4 Liberija 1 Libija 14 Maroko 33 Niger 2 Pakistan 41 Sirija 228 Somalija 1 Srbija 5 SriLanka 3 Turčija 22 Neznano 2 Torej - v katerih državah divja vojna? Izračun, koliko procentov je upravičenih do statusa begunca, prepuščam tebi.


Torej to je malo manj kot 900 prosilcev za azil v tem letu.....prosilcev.....

In ker je Slovenija podpisnica Ženevske konvencije, ni razlog, da nekdo zaprosi za azil zgolj vojna, ki trenutno divja v določeni državi......namreč.....Za mednarodno zaščito ali azil lahko zaprosi tujec ali oseba brez državljanstva, ki meni, da je v matični državi sistematično preganjan, zaradi svojega političnega prepričanja ali zaradi svoje verske, rasne, narodnostne ali etnične pripadnosti.

Lahko najdemo tudi ustrezen termin; multinacionalke - prekariat. Ni oproblema. Človek/delavec brez identitete, važno, da diha, dokler je koristen.


Torej v Sloveniji dajejo zgolj multinacionalke minimalno plačo, zgolj multinacionalke izkoriščajo delavca do onemoglosti......? Jaz tebi delujem kot človek brez identitete, ki komaj diha, da živi.....?

Od države pričakujem in želim samo dvoje, da mi zagodoti dostojno in varno življenje in dostojno smrt. Vse ostalo je stvar percepcije.


Če pa to pričakuješ od države, pa skušaj vsaj razumeti, zakaj mora država sprejeti določene ukrepe, ki tebi trenutno niso všeč......vse je le stvar percepcije......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 364
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
17.10.2016 23:18:41   
nejcko
Mislim, da je pametneje, da se raje drživa prvotne teme user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 365
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
18.10.2016 5:56:18   
liliana
Verjamem, da se ti zdi pametneje.....user posted image

In kako kaže na soočenjih......? Ne spremljam tega toliko.....mi resničnostni šovi ne sedejo ravno......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 366
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
18.10.2016 23:10:09   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Verjamem, da se ti zdi pametneje.....user posted image

In kako kaže na soočenjih......? Ne spremljam tega toliko.....mi resničnostni šovi ne sedejo ravno......


Ah, liliana, spet se vrtiva v krogu. BV. Ti mene ne boš prepričala, jaz pa tebe ne. Da se pa takole prepucavava med sabo ... ne vem, meni to ni konstruktivno initi nobene koristi ne vidim v tem.

Drugače pa volitev tudi jaz ne spremljam aktivno. Sta dokaj izenačena, Kileri v rahli prednosti.

Mi je pa zanimivo, kot sem ujela pri poročilih, da so Assngu bojda onemogočili dostop do neta. Hmmm, pa bojda ima še veliko na zalogi user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 367
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
19.10.2016 6:26:27   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Ah, liliana, spet se vrtiva v krogu. BV. Ti mene ne boš prepričala, jaz pa tebe ne. Da se pa takole prepucavava med sabo ... ne vem, meni to ni konstruktivno initi nobene koristi ne vidim v tem.



Ni vse zgolj prepucavanje, če se dva ne strinjata, žal mi je, da to vidiš tako......sicer je pa "sprememba v glavah" je dologotrajen proces......








(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 368
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
19.10.2016 12:05:40   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



Ah, liliana, spet se vrtiva v krogu. BV. Ti mene ne boš prepričala, jaz pa tebe ne. Da se pa takole prepucavava med sabo ... ne vem, meni to ni konstruktivno initi nobene koristi ne vidim v tem.



Ni vse zgolj prepucavanje, če se dva ne strinjata, žal mi je, da to vidiš tako......sicer je pa "sprememba v glavah" je dologotrajen proces......











O ja, to pa rada verjamem.

Že 15 let na par desetletij podlage, folk še kar naseda propagandi o (ameriški) demokraciji in kako se bosta samo po tej poti začela cediti med in mleko za skoraj polovico sveta (če že za vsega ne). Premiki v glavah so sila naporna reč, včasih na stvari pogledati s staro kmečko pametjo izzven ekonomskih okvirjev pa še težja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 369
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
21.10.2016 14:36:54   
liliana
Stara kmečka pamet običajno vključuje ekonomske okvirje oz. je omejena z ekonomskimi okvirji.....recimo, da ne trošiš več, kot imaš....stara kmečka logika ne pozna obrestno obrestnega računa.....samo kaj, ko folk naseda po eni strani podlagi 1945 + 45 let (glede sociale, državne oz. družbene lastnine), po drugi strani pa naseda propagandi 1990 + 15 let (glede potrošnje oz. da je treba imeti vse, kar si oči poželijo, ker je to nujno v 21. stoletju).....potem je pa zmeda v glavah folka......user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 370
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
21.10.2016 21:33:31   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Stara kmečka pamet običajno vključuje ekonomske okvirje oz. je omejena z ekonomskimi okvirji.....recimo, da ne trošiš več, kot imaš....stara kmečka logika ne pozna obrestno obrestnega računa.....samo kaj, ko folk naseda po eni strani podlagi 1945 + 45 let (glede sociale, državne oz. družbene lastnine), po drugi strani pa naseda propagandi 1990 + 15 let (glede potrošnje oz. da je treba imeti vse, kar si oči poželijo, ker je to nujno v 21. stoletju).....potem je pa zmeda v glavah folka......user posted image


Ma daj, liliana, nehaj že s tem, prosim te lepo.

Samo malo poguglati je treba, pa dobiš podatke, katere države na svetu so najbolj zadolžene, mnogo mnogo bolj kot npr. Slovenija. In pazi to, mnogo bolj od Slovenije so zadožene predvsem dražave, ki v svoji zgodovini niso imele k od komunizma in s od socializma. s slavnim mestom pa se ponašajo ... trararam ... najbolj kapitalistične in demokratične ZDA.
Tako da nehaj z unim 45 + 45 let.

In katere države so bile najmanj zadolžene npr. še 4 leta nazaj - Azerbajdžan in Libija. O, saj res ... Libije ni več, vsaj ne tiste, ki je pred 4 leti še bila.
Le kdo bi želel sesuti tako pokončno državo ... morda tisti, ki ji je bil največ dolžan user posted image

In še stotič - v življenju še nisem imela kredita, še v limit nisem šla niti za 1 tolar niti za 1 evro. Se me upaš postaviti ob bok kakšnemu Američanu, ki že s faksa pride zapufan do grla.
Pa ne zato, ker mu država ne bi bila sposobna omogočiti brezplačnega štrudija, ampak zato, ker tako na najbolj "demokratičen" način narediš prostovoljnega sužnja. Hopa miki, zdaj si naš. Si v sistemu.

Zatorej res ne vem, kaj imaš toliko proti pufom in kreditom ... saj pa vendar je to life style kapitalizma. Brez pufov in kreditov bi bili še vedno pri blagovni menjavi kure za kilo krompirja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 371
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
21.10.2016 21:54:24   
nejcko
WORLD TOP TEN COUNTRIES MOST IN DEBT
Rank Country As on Dec 31, 2014
1 United States $17,260,000,000,000.00
2 United Kingdom $9,219,000,000,000.00
3 Germany $5,597,000,000,000.00
4 France $5,496,000,000,000.00
5 The Netherlands $4,154,000,000,000.00
6 Luxembourg $3,331,000,000,000.00
7 Italy $2,459,000,000,000.00
8 Spain $2,064,000,000,000.00
9 Ireland $1,960,000,000,000.00
10 Switzerland $1,533,000,000,000.00

Source: CIA Factbook

Note - 2013Q1; i.e., first quarter of 2013 (Jan-Mar).
The Quarterly External Debt (QEDS) database, jointly developed by the World Bank and the International Monetary Fund, brings together detailed external debt data of countries that subscribe to the IMF’s Special Data Dissemination Standard (SDDS) and a selected number of countries that participate in the IMF’s General Data Dissemination System (GDDS)

World Top Ten Countries with Highest External Debt







Last Updated on: June 27, 2016









(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 372
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
22.10.2016 13:39:56   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Zatorej res ne vem, kaj imaš toliko proti pufom in kreditom ... saj pa vendar je to life style kapitalizma. Brez pufov in kreditov bi bili še vedno pri blagovni menjavi kure za kilo krompirja.


Seveda je life style kapitalizma.....v bistvu jaz nimam nič proti njim.....samo pufati v nedogled se pač ne gre.....mora biti vmes eno obdobje, ko ni toliko pufov (recimo kriza po domače), da spet lahko pride obdobje blaginje.....

Zdravo kmečko pamet pa si omenila ti......in zdrava kmečka pamet ne pozna pač pufov......po zdravi kmečki pameti recimo furave life jaz in ti in še nekaj posameznikov.....ostala večina pa ne......

In zadolženost države v nedogled tudi ne gre.....pri zadolženosti države pa je pomembno tudi to, kam gre ta denar od "kreditov".....če gre v razvoj je ok.....če gre zgolj za vzdrževanje javnega sektorja in sociale pa ni ok.....zato pri zadolženosti države niti ni tako pomembna višina dolga ampak bolj ko ne to, za kaj ta "dolg" država porabi......

Drugače pa je meni življenje v kapitalizmu lepše kot recimo življenje v socializmu, življenje v EU mi bolj odgovarja kot življenje v Jugi.....lahko delam praktično kar želim, ni mi treba hoditi enkrat na mesec po banane in kavo v Avstrijo, ko grem v tujo državo to večino lahko storim z osebno, ni čakanja na mejah, ni mi treba nič "švercati", ker vse lahko prepeljem čez, če želim lahko naročiti brand oblačila lahko to naredim s klikom po netu in so čez nekaj dni pri meni......skratka, jaz proti kapitalizmu nimam nič, ga ne kritiziram......samo jaz uporabljam zdravo kmečko pamet in se zavedam, da tudi v kapitalizmu vsega naenkrat ne morem imeti, da se je čemu tudi treba odreči kdaj......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 373
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
22.10.2016 22:57:20   
nejcko
Popopolnoma se strinjam, da pufanje v nedogled ne vodi nikamor. Ampak to pufanje forsira kapital, ker ima sam od tega največjo korist. In tudi "krizo" povzroči kapital, največkrat z neko računico zadaj ali pa vsaj s figo v žepu.
Prav tako je seveda pomembno vprašanje, kam gre denar, ki si ga nekdo, neka država sposodi. No, meni je vseeno mnogo bolj sprejemljivo, da se tak denar vloži v življenje, v ljudi, torej v socialo, kot v trpljenje in smrt, beri orožje.
Vsi pa vemo, da se večina tega denarja razgubi po raznih birokratskih kanalih, ki jih vsi tako radi poimenujemo javna uprava/sektor, pa čeprav dobro vemo, v kateri del le-tega se kanalizirajo največje vsote.

Tudi sama nimam nič proti kapitalizmu in EU. Tudi meni je mnogo bolj ugodno!!! da lahko potujem kamorkoli, da lahko kupim karkoli kjerkoli. Mi pa ni bilo nič hudega tudi v socializmu. Ker nikoli nisem bila nek hiper potrošnik, mi pač ni bilo panike se 2x letno zapeljati do trsta po kavbojke in čevlje ... pravzaprav mi je bil to nek ritual, nek dogodek, doživljaj, cel žur. Prav veselila sem se tega. Danes smo ljudje pa naveličani, nič nas več ne spravi v dobro voljo, samo še jamramo in vse nam je odveč ... že to, da Hoferja nimamo pred nosom.
No, edini plus kapitalizma zame je, da lahko v vsakem hipu kupim kavo, evo, to pa res, to mi je pa neprecenljivo user posted image

Torej, kapitalizem je čisto ok. Ima svoje pluse in minuse, kot jih ima vsak sistem in vsaka ideologija. Prav tako ima svoje pluse in minuse socializem. Vztrajati za vsako ceno zgolj pri enem, pa je zame osebno totalna stagnacija. Da se da združiti dobre elemente kapitalizma in socializma je dokazano. Zakaj bi torej nekdo za vsako ceno vztrajal pri ortodoksni ideji. Ortodoksnost je v svojem bistvu skrajnost, skrajnost pa nikoli ne pomeni napredka.

Nekoč je socializem šel v svojo skrajno, ortodoksno smer - komunizem. In klavrno propadel.
Danes kapitalizem sili v svojo najbolj skrajno, ortodoksno smer. Ne vemo, kaj se bo iz vsega izcimilo, ampak kot pravi zdrava kmečka pamet, da nobena skrajnost ni dobra niti zdrava, lahko pričakujemo, da se tudi ta skrajni kapitalizem za večino ljudi ne bo dobro končal.

In ne, ne gre za apriori nasprotovanje kapitalizmu, ampak gre za nasprotovanje njegovi skrajni, sprevrženi obliki. Ki ni dobra.
Tudi fašizem in nacizem sta imela čisto ok začetne ideje - delavske pravice - pa sta se oba izrodila v svojo najbolj skrajno sprevrženo obliko.

Tako nacizem kot fašizem nista želela biti del t. i. marxistične ideologije (komunizma), sta za idejno podstat vzela del le-te (socializem). Nista se deklarirala kot ideologija, pa čeprav sta se obnašala povsem enako kot vsaka ideologija - kdor ni z nami, je naš sovražnik.

Tomaž Mastnak se fajn vpraša: kdo je bolj nevaren, tisti, ki ve, da ima neka ideološka prepričanja, ali tisti, ki jih ima, pa ne ve, da je tisto, kar govori, pač zelo jasna ideologija? Še več: ali mar obstaja večji uspeh za neko ideologijo kot ustvariti sledilce, ki izpolnjujejo veliko idejo, pri tem pa se tega svojega sledenja ne zavedajo – celo imajo občutek, da se je vse skupaj porodilo v njihovi glavi? (kopiram iz Mladine)

Torej to, kar se gre zdaj kapitalizem, je neka skrajna pot, je sicer ortodoksna, pa vendar najbolj skrajna različica prvotne ide(ologi)je. Najbolj tipično za take skrajno-izme je prav to, da vse tiste, ki se slepo ne podrejajo, imenuješ za zagovornike neke diametralno nasprotne ide(ologi)je.

Tudi nacisti so rekli - kdor ima za prijatelja samo enega Žida, je sovražnik nemškega naroda.

Meje so tanke. Tudi danes.
Lep primer je multikulti ideologija. Temljeječa na ideologiji človekovih pravic. Ki je zašla v popolno skrajnost in ima vsakega, ki izrazi najmanjši dvom v njeno pravilnost, za največjega sovražnika, fašista, nacista, ksenofoba ... ni da ni.

Torej, moj moto je: kapitalizem da, toda previdno. Socializem da, toda previdno. Nobene skrajnosti. Najti srednjo pot, ki bo najboljša možna pot za VEČINO ljudi.

Se pa zavedam, prekleto dobro se zavedam, da živimo v času, ko nekaj velja samo skrajnost. In tega me je strah.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 22.10.2016 23:02:41 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 374
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
23.10.2016 8:40:22   
liliana
Prav tako je seveda pomembno vprašanje, kam gre denar, ki si ga nekdo, neka država sposodi. No, meni je vseeno mnogo bolj sprejemljivo, da se tak denar vloži v življenje, v ljudi, torej v socialo, kot v trpljenje in smrt, beri orožje. Vsi pa vemo, da se večina tega denarja razgubi po raznih birokratskih kanalih, ki jih vsi tako radi poimenujemo javna uprava/sektor, pa čeprav dobro vemo, v kateri del le-tega se kanalizirajo največje vsote.


No, in ravno to "izgobo" denarja po raznih kanalih javnega sektorja bi TIPP in CETA odpravila......zato ti je mogoče jasno, zakaj taka manipulacija o TIPPu in CETI.......evropski in slovenski birokratizem pomeni, da se denar izgubi....in potem se dvigne komunalni prispevek za 50 %, dvigne za za 90 % točka za nadomestilo za stabno zemljišče...in javni sektor v luft.....CETA in TIPP bosta omogočila multinacionalkam, da tožijo države.....in ravno to je ta varovalka brez pred razpašenim in samovoljnim javnim sektorjem, ki od danes na jutri spreminja % točke dajatev, ki jih plačuje gospodarstvo in prebivalci.....

Torej to, kar se gre zdaj kapitalizem, je neka skrajna pot, je sicer ortodoksna, pa vendar najbolj skrajna različica prvotne ide(ologi)je. Najbolj tipično za take skrajno-izme je prav to, da vse tiste, ki se slepo ne podrejajo, imenuješ za zagovornike neke diametralno nasprotne ide(ologi)je.


Ni nobena skrajna pot.....samo tako smo se navadili potrošništva in udobja, da nismo več sposobni vidieti, da so pač v kapitalizmu vedno biti cikli rasti in padcev......

In povej mi kakšen je bil kapitalizem v prvotni obliki......? Daj povej mi.....kakšen je bil kapitalizem v začetku....? Socialen.....?

Torej, moj moto je: kapitalizem da, toda previdno. Socializem da, toda previdno. Nobene skrajnosti. Najti srednjo pot, ki bo najboljša možna pot za VEČINO ljudi.


Za srednjo pot je potrebno sprejeti prednosti in slabosti, ki jih določena stvar ima in jih pretehtati.....za skrajnosti to ni treba.....zato so skrajnosti vedno najalžje in za množice najbolj priljubljene.......

In živeti kapitalizem "na polno" z ideologijo socializma v glavi (spet na polno) ne gre.....tako kot bi mi radi......zagarantirane službe do penzije, brezplačno izobraževanje za vse (tudi za tiste, ki itak nimajo interesa študirati), visoko socialno, da s socialnimi transferji lahko luksuz špilamo, da smo enakovredni (po denarju) onemu, ki 8 ur na dan dela.......

< Sporočilo je popravil liliana -- 23.10.2016 8:43:05 >

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  13 14 [15] 16 17   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




sex v nosečnosti
tailor

kolikokrat na teden imate spolne odnose v nosečnosti?

3 (20%)

2 (13%)

1 (30%)

več (5%)

nič (32%)


Število vseh glasov: 566

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!