|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
29.6.2016 22:31:22   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


vsak dobi danes nekoliko več, kot je minimalna plača

... pa čeprav si predtem trdila tako to, da so to moje besede, kakor tudi to, da ljudje delajo minimalno plačo. Zdaj si z enim stavkom spodkopala lastne trditve, s katerimi si poskušala negirati moje - moje so bile pa samo te, da sem trdila (in trdim še vedno), da ne poznam nikogar, ki bi dejansko dobil samo minimalno plačo.

Kakor vidiš, se na koncu obe strinjava glede tega. user posted image


Če del stavka vzameš iz konteksta, povsem drugače zveni......user posted image

Jaz poznam cel kup takšnih ljudi. Ne, niso pa VSI taki, Liliana. :-)





Govoriš pa samo o tistih, ki so taki, kot da drugačnih ni.......user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 301
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
29.6.2016 22:47:34   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Smotano je to, ker ko imaš določeno izobrazbo, je problem, da je zanjo malo služb. In ti ljudje rečejo, ja pa pojdi delat za manjšo kvalifikacijo. In ne razumejo, da ni problem, da ne bi hotela delat za manjšo izobrazbo, ampak da si tam ne želijo bolj izobraženih ljudi - ker ti navadno nimamo izkušenj na točno takih pozicijah in ker se bojijo, da bomo ušli, zahtevali večjo plačo, bili bolj ambiciozni, kaj jaz vem, kaj vse. Vem, da v oš recimo praktično nimaš šans z drjem, tudi če si sicer super - to ni na mojem zeljniku zraslo.



Za doktorje znanosti v Sloveniji ni ravno služb na pretek......kot si sama ugotovila, jih gospodarstvo, tako kot ga imamo, ne rabi.....in ne bo zaposlilo doktorja znanosti, ki bo ob prvi priložnosti, ko se mu recimo odpre neko delovno mesto v javnem sektorju odšel......ker resni delodajalci vseeno zaposlujejo za dalj časa, ne le za nekaj mesecev........problem v Sloveniji je, da ni povezave med izobraževanjem in potrebami, da se nihče praktično s tem ne ukvarja.....in izobražujemo kader, ki je praktično nezaposljiv v tisti sferi, za katero se je ta kader izobraževal........tu je težava.....vendar glede na število raznoraznih fakultet v vsakem selu, ne vidim ravno neke perspektivne rešitve......še naprej bomo furali gimnazije in nato izobraževanje na nekih fakultetah, da bo visoko izobražen kader mel na račun profesure kaj delati......izbrala bi si kakšno družboslovno smer doktorata ne pa, da si šla žužke ali kaj že proučevat, pa maš samo 2 fakulteti v Sloveniji na izbiro, pa bi lahko poučevala na x fakultetah (to je malo za šalo).....

Ja, verjamem, Lili, da je drugače v tistem hudem gospodarstvu, kjer je zadaj proizvodnja itd... Problem tega "inteligentnega" gospodarstva, kjer v bistvu prodajajo znanje, pa je ravno to, da so vsi odvisni od projektov in tam se je ta sistem zdaj res razbohotil...


To so EU sredstva.....pa se malo izobražuj v smeri pisanja projektov v tvoji sferi (če ti seveda leži) in si išči kaj v tej smeri.......dobra priprava projekta za EU sredstva ni kar tako in je tak kader kar iskan......na dopsu recimo imajo zaposlenega enega doktorja znanosti, ki se ukvarja samo s projekti za EU sredstva........pa se dops skoraj samo s tega financira, ker praktično uspe z vsakim projektom, ker je vsak dobro pripravljen.......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 302
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
29.6.2016 23:39:47   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Če del stavka vzameš iz konteksta, povsem drugače zveni......user posted image

Vsak izgovor prav pride. user posted image

Govoriš pa samo o tistih, ki so taki, kot da drugačnih ni.......user posted image

Govorim samo o tistih, ki jih poznam in za katere (preverjeno) vem. Ne morem govoriti o tistih, ki jih ne poznam in/ali za katere ne vem, kajne? Kako pa ti razumeš, kar jaz napišem, pa nima z mano nobene zveze.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 303
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
29.6.2016 23:51:02   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
izbrala bi si kakšno družboslovno smer doktorata ne pa, da si šla žužke ali kaj že proučevat

Hvala Bogu, da še obstajamo ljudje, ki delamo, kar nas veseli, ne pa tisto, kar moramo za preživetje.

In da obstajajo ljudje, ki so šli študirat, kar jih res veseli, ne pa tisto, kar je v danem trenutku izgledalo kot profitabilno za čez 10+ in nadaljnjih 40 let.

Žal si v Sloveniji Ronja svoj doktorat res lahko skorajda samo nekam vtakne (brez zamere, Ronja, saj točno veš, kaj mislim user posted image ) oz. ga nekam obesi, da se bo (če se ne že) prah nabiral na njem. Glede na to, da je večina nezaposlenih izobražencev v Sloveniji družboslovcev, res ni potrebno, da jih država proizvaja še več, torej lahko rečemo, da je super, da Ronja ni šla študirat nečesa, s čimer bi še težje dobila službo, kakor sedaj. Zdaj ima samo (ali pa "samo", kakor kdo vzame) ta problem, da je ena redkih in da živi v neperspektivni državi, ki z njo in njeno izobrazbo ne ve, kaj početi. Če bi bila družboslovka, bi bila pa ena izmed tisočih in bi bile njene šanse praktično nične, ker bi jo generacije za njo prehitele iz treh razlogov - 1.) mlajši so, 2.) bolj se jih da vrteti okrog prsta, kakor pa stare mačke in 3.) Ronja ima 3 otroke.

Jaz sem vsekakor prepričana, da bi ti, Ronja, ob boljših pogojih, kakor jih imaš, prej ustvarila zaslužek s svojo ustvarjalnostjo in iznajdljivostjo, kakor pa z obstoječim doktoratom. Kar pa nikakor ne pomeni, da bi ti moralo biti žal, da si doktorirala iz naravoslovja. Tega ni sposoben vsak. Sicer tudi v družboslovju ne, ampak številke govorijo svoje. ;-)

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 304
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 1:02:10   
patrino
Patrino, glede na to, da imava pa obe 3 otroke, pa sva na istem;).

Glede marsičesa nisva na istem. Glede uživanja socialnih transferjev niti pod razno ne. Da ne govorim o tem, da nisva na istem glede tega, koliko je katera prispevala in koliko vzela iz državne malhe. Sama imam ob približno istih letih kot jih imaš ti, skoraj 20 let delovne dobe. 20 let redno prispevam v malho iz katere pa jemljem veliko manj kot ti. In to že leta in leta. Pa še so tu razlike med nama. Ti rada navajaš, da ti višina tvoje izobrazbe otežuje zaposlitev. Ne , ni to to. V večji meri je to tvoja smer izobrazbe, ki se je v večini obstoječih firm oz. delovnih organizacij ne da pametno uporabiti. To si vedela že takrat preden si se odločila za dodiplomski in podiplomski študij v tej smeri. Pa te takrat to ni oviralo.
Kerensa naklada o tem kako je lepo , da nekateri imate korajžo delati v življenju tisto, kar vas veseli. Kakšen bul šit. To vas večina tako razmišljujočih lahko dela, ker marsikdo ob svojem ugodju in le lastnih željah, razmišlja tudi o tem, da je treba od nečesa živeti. Če bi vsi gledali na svet podobno kot se navdušuje Kerensa, bi velika večina ljudi vsaj vsake toliko časa z veseljem molela vse štiri od sebe, pa vseeno tega ne počne. Zakaj ne? Ker se od vohanja in gledanja marjetic ne da živeti. Pa če ti to še tako paše. Seveda se da tudi to, če imaš nekoga, ki namesto tebe šljaka in ti to omogoča. Večina nas, ki tako ali drugače hodimo v službo, večino časa svoje delo opravlja z veseljem. Pa čeprav ni to tista služba, ki si si jo zamislil, pri osmih letih. Delaven in odgovoren človek, najde veliko zadovoljstva že v tem, da si kruh služi sam. Da njegovi otroci rastejo gor od njegovih žuljev. Po drugi strani, pa smo ljudje skupek večjih interesov, sposobnosti in spretnosti. Nismo uspešni le v eni stvari, temveč znamo biti zelo dobri tudi v večih zadevah. Le malo je treba stopiti ven iz svojega udobnega kokona in povohati življenje. Skozi dobre in slabe trenutke.
Moja prvotna profesija , ki sem jo najprej dosegla in je rezultat mladostniške želje, je v čisto drugi smeri, kot je sedanja. Uživala sem v delu in bila ob njem tudi uspešna vendar je bilo žal tako, da so šle zadeve v tej stroki strmo navzdol in skupaj s tem tudi možnosti za redno zaposlitev. Ko sem se že nekajkrat znašla na cesti zaradi propada firme ali izteka pogodbe, sem se doizobrazila v drugi smeri, da bi se moje zaposlitvene možnosti razširile. Namesto za razne luksuzne zadeve, je šel del najinih zasluženih sredstev v najino doizobraževanje. Pa ne le trmoglavo in strmo navzgor v eni neperspektivni smeri, temveč širše. Pa ob otrokih in nestalnih službah še zdaleč ni bilo enostavno in poceni. Vendar je to v sodobnih časih edina možnost, da ne obstaneš na mestu kot bulifefko in samo jamraš, ko ostaneš na cesti. Doizobraževanje ljudi je pač nujno potrebno. Tudi pri ljudeh, ki imajo na prvo žogo redno zaposlitev. S tem se izogneš stagnaciji in temu, da te povozi čas. Poleg tega pa si žal ne moreš privoščiti biti omejen le v eno smer in tako čepeti na tem mestu leta in leta. Veš kaj pravijo: Pomagaj si in Bog ti bo pomagal. Jamranje in čakanje ter iskanje izgovorov te bo prineslo le do položaja v katerem si sedaj. Položaj v katerem se živiš , poleg partnerjeve plače, še od socialnih transferjev, ki so v bistvu namenjeni otrokom. Takih kot si ti je v sedanjih časih žal daleč preveč. Preveč za nas , ki hodimo v službo in prispevamo za vas. Večno nakladanje v smislu, da so v sedanjih časih ljudje preveč izobraženi, je že malo brezvezno in nerealno. Večji problem z vsemi temi "preizobaženci" je v tem, da se svoje izobrazbe držijo kot pijanec plota in vse prevečkrat niso zainteresirani in pripravljeni pokukati tudi v kakšno drugo smer. Če zavod plača kakšen tečaj ali izobraževanje še nekako gre. Če pa je potrebno financirati kaj iz lastnega žepa, pa se želja po izobraževanju in s tem s širjenjem možnosti za zaposlitev, hitro konča. Hitro so tu spet izgovori v stilu, da so že tako preveč izobraženi in da jih delodajalci že sedaj zaradi tega radi odklanjajo.
In kot sem že večkrat rekla in z gotovostjo lahko rečem, da vem kako to izgleda...biti brez službe ni enostavno in prijetno. Predvsem za ljudi, ki so bili vzgojeni v smislu, da se morajo sami preživljati. Vendar glede na tako velik del nezaposlenih staršev, mislim, da veliko sedanjih otrok, zaradi čepenja doma brez službe ne bo imela težkega moralnega mačka,če se bo le našel kdo, ki bo kaj prispeval zanje.
Toda tako kot z drugimi stvarmi je tudi s službo podobno. Nekateri ob končanem izobraževanju rečejo, da so naredili vse , pa službe ni in ni...drugi pa končano eno izobraževanje in nezaposlitev vzamejo kot dodatno spodbudo, da strokovno in osebnostno rastejo naprej in v vse smeri ter hkrati širijo svoje možnosti za zaposlitev.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 305
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 6:28:24   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

pride. user posted image



A pride zjutraj ali zvečer.....? A mu je prišlo že včaraj.....?

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Kako pa ti razumeš, kar jaz napišem, pa nima z mano nobene zveze.


Glede na tempo tvojega repliciranja meni ima s tabo še kako vezo......user posted image


< Sporočilo je popravil liliana -- 30.6.2016 6:29:10 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 306
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 6:39:18   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
izbrala bi si kakšno družboslovno smer doktorata ne pa, da si šla žužke ali kaj že proučevat

Hvala Bogu, da še obstajamo ljudje, ki delamo, kar nas veseli, ne pa tisto, kar moramo za preživetje.



Samo da te spomnim......spet si vzela le del stavka iz konteksta in mu tako "dala" čisto drugačen pomen......ker je bilo napisano v oklepaju (ravno zato, da se ne bi tako razumelo kot si razumela ti, da gre za hec).....

In da obstajajo ljudje, ki so šli študirat, kar jih res veseli, ne pa tisto, kar je v danem trenutku izgledalo kot profitabilno za čez 10+ in nadaljnjih 40 let. Žal si v Sloveniji Ronja svoj doktorat res lahko skorajda samo nekam vtakne (brez zamere, Ronja, saj točno veš, kaj mislim )


V rit si ga lahko vtakne ravno zato, ker država izobražuje ljudi ne glede na to kaj rabi in kaj bo v prihodnosti potrebovala.....država ne ve, koliko in kaj kadra lahko izobražuje, da bo zaposljivo........in lepo je, da lahko človek dela, kar ga veseli, da študira kar ga veseli (če sevede študij ni le stvar trenutnega navdiha).....vendar ronja trenutnu ne dela, kar jo veseli......

Tega ni sposoben vsak.


Itak, da študija ni sposoben vsak......user posted image

< Sporočilo je popravil liliana -- 30.6.2016 6:41:18 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 307
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 13:55:12   
ronja
izbrala bi si kakšno družboslovno smer doktorata ne pa, da si šla žužke ali kaj že proučevat, pa maš samo 2 fakulteti v Sloveniji na izbiro, pa bi lahko poučevala na x fakultetah (to je malo za šalo)...

Haha, saj maš point:D. Samo sem vedno mislila, da je v naravoslovju več služb (tako so nam rekli:D).

.pa se malo izobražuj v smeri pisanja projektov v tvoji sferi (če ti seveda leži) in si išči kaj v tej smeri.......dobra priprava projekta za EU sredstva ni kar tako in je tak kader kar iskan...

Hehe, kaj pa misliš, da sem drugega počela na unem razgovoru s profesorjem?;)

Žal si v Sloveniji Ronja svoj doktorat res lahko skorajda samo nekam vtakne (brez zamere, Ronja, saj točno veš, kaj mislim

Hehe, kaj bi ti zamerila, saj je res:D. Ni mi žal, da sem delala dr., ker mi je bilo to všeč in ker je nekaj prineslo k znanju, ki je potrebno. Žal mi je edino, da nisem vpisala še enega faksa vzporedno, ko sem imela možnost in željo za to. Ker s tisto izobrazbo bi pa komot dobila službo:).

Glede marsičesa nisva na istem. Glede uživanja socialnih transferjev niti pod razno ne.

Naš OD se ni spremenil, dokler niso naredili več razredov in so se vsi pomaknili. Sicer pa ni neke razlike - prej ko sem delala ali pa zdaj. Delal sem pa tudi jaz, tako prek šs, kot redno kot pogodbeno. Pač kar sem našla.

Ti rada navajaš, da ti višina tvoje izobrazbe otežuje zaposlitev. Ne , ni to to. V večji meri je to tvoja smer izobrazbe, ki se je v večini obstoječih firm oz. delovnih organizacij ne da pametno uporabiti.

V bistvu je kombinacija: z diplomo iz biologije lahko dobiš delo v farmacevtskih firmah za predstavljanje zdravil zdravnikom. Z doktoratom pa te ne vzamejo za to. Za sam razvoj pa vsak najprej pogleda farmacevte in kemike, jasno, čeprav bi lahko tudi mi to delali, vendar vsak najprej tam pogleda. In ker je tudi njih dovolj brez službe... Danes sem bila recimo na razgovoru, kjer mi je povedala, da imajo ogromno kemikov in medicincev, ki so že delali s tehnikami, ki jih iščejo. Tako da tudi te izobrazbe, ki so kao iskane, je še precej ljudi...

To vas večina tako razmišljujočih lahko dela, ker marsikdo ob svojem ugodju in le lastnih željah, razmišlja tudi o tem, da je treba od nečesa živeti.

Kaj ti misliš, da živim od OD-ja? Ne, ne živim od od-ja. Za otroke porabiva več kot dobiva od-ja, tako da bi brez njih bila finančno na boljšem;). In v tem primeru bi tudi še precej časa lahko živela od prihrankov.

Večina nas, ki tako ali drugače hodimo v službo, večino časa svoje delo opravlja z veseljem.

Seveda! In o tem govori Kerensa;).

Nismo uspešni le v eni stvari, temveč znamo biti zelo dobri tudi v večih zadevah. Le malo je treba stopiti ven iz svojega udobnega kokona in povohati življenje.

Problem pri teh drugih stvareh je, da težko dobiš službo in zdaj tudi vedno težje dobiš samo delo v zadevah, kjer nimaš nobenih izkušenj - preizkušeno. Ker se ljudje bojijo, da te bojo morali izobraževat, da boš znal ali pa da ne bo dovolj dobro narejeno.

Izobraževanje samo je fajn, jaz sem zelo rada učim in če bi lahko, bi mi bila to idealna služba, da bi se ves čas učila:D. Samo pač moraš tudi kaj dat od sebe... Predvsem pa je zdaj izobraževanje postalo precej drag špas in če si brez službe in z otroki, si ga težko privoščiš. En letnik je cca 2500-3200€ in rabiš 2 ali 3. To je precej denarja za tvegat... Sploh če ga nimaš na pretek. Če bi bila sama, brez otrok, bi si to definitivno privoščila, ker je moje tveganje. Če so tu še otroci, pa sem veliko bolj previdna. Če ne bi imela otrok, bi imela čisto dovolj za par faksov zraven naredit;). Ampak za to, da jih imam, mi pa res ni žal:).

Položaj v katerem se živiš , poleg partnerjeve plače, še od socialnih transferjev, ki so v bistvu namenjeni otrokom.

Brez skrbi, tistih 200€ porabiva zanje;). Za njihove obšolske dejavnosti, karto za zoo, počitnice, itd... Brez slabe vesti ti lahko rečem, da od odja nisem nikoli živela. Če bi bila brez otrok, bi imela precej več denarja;). (in službo vsaj zunaj, če ne drugače;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 308
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 13:56:31   
ronja
V rit si ga lahko vtakne ravno zato, ker država izobražuje ljudi ne glede na to kaj rabi in kaj bo v prihodnosti potrebovala.....država ne ve, koliko in kaj kadra lahko izobražuje, da bo zaposljivo........in lepo je, da lahko človek dela, kar ga veseli, da študira kar ga veseli (če sevede študij ni le stvar trenutnega navdiha).....vendar ronja trenutnu ne dela, kar jo veseli...


To bi bilo seveda pametno malo pogledat, se strinjam. Čeprav se mi zdi, da tudi gledajo, vendar jemljejo podatke iz tujine, kjer recimo s to izobrazbo komot delaš kaj drugega - kemija, farmacija, itd... kar so na splošno precej iskane zadeve. Zato potem rečejo - ok, vi niste problem, ker vas povsod hočejo. V praksi pa te pri nas nočejo (v tujini pa).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 309
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 14:43:42   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Kerensa naklada o tem kako je lepo , da nekateri imate korajžo delati v življenju tisto, kar vas veseli. Kakšen bul šit. To vas večina tako razmišljujočih lahko dela, ker marsikdo ob svojem ugodju in le lastnih željah, razmišlja tudi o tem, da je treba od nečesa živeti. Če bi vsi gledali na svet podobno kot se navdušuje Kerensa, bi velika večina ljudi vsaj vsake toliko časa z veseljem molela vse štiri od sebe, pa vseeno tega ne počne. Zakaj ne? Ker se od vohanja in gledanja marjetic ne da živeti. Pa če ti to še tako paše. Seveda se da tudi to, če imaš nekoga, ki namesto tebe šljaka in ti to omogoča. Večina nas, ki tako ali drugače hodimo v službo, večino časa svoje delo opravlja z veseljem. Pa čeprav ni to tista služba, ki si si jo zamislil, pri osmih letih.

Zate bull-shit, zame reala, Patrino.

Jaz nikakor ne počnem tega, kar sem pri osmih letih mislila, da bom. Takrat sem hotela biti astronavtka.user posted image Ampak to so bile otroške želje. Dandanes mi kaj takšnega niti ne kraj pameti ne pade, pa če bi mi plačali z vsem denarjem tega sveta. Ker pač nisem ista, kakor pred 30-imi leti. In tudi ne ista, kakor pred 10-imi leti.

Še teh 10 let nazaj si nisem mislila, da bom živela tako, kakor živim danes. Ne, nimam materialnega luksuza in naj se še tako čudno sliši - danes ga sploh ne želim več. Ne bi se ga branila, če bi mi padel z neba, ampak da bi pa delala za to, da bi imela luksuzne materialne dobrine, pa ni šans.

Po drugi strani pa, prav tako, nimam nobene želje po tem, da bi delala izključno za položnice. Tudi tak del življenja sem imela in ne, ni mi bil všeč. In ponavadi takrat človeku naredi nek klik v glavi. Kaj moram narediti, da bom to spremenil? Meni je kar nekaj časa klikalo, preden mi je kliknilo user posted image - ampak na koncu mi pa je. Pol leta sem preklinjala kot star, pijan mornar, ampak začetek tistega, kar želim, sem dosegla. Sedaj samo nadaljujem. Počasi, pa ziher, ker se mi čisto nikamor ne mudi. Pri meni ne obstaja noben dead-line za neke družbeno sprejemljive zadeve. Nimam roka za maturo (morda jo naredim jeseni, morda čez 5 let, morda nikoli), ampak life-style, ki sem si ga zamislila, mature niti ne zahteva. Tisto, kar počnem, pa tudi ne. Bi pomagalo, seveda, ampak se pa brez večjih težav da tudi brez nje. In meni je tako cool. Če komu drugemu ni, je to njegova težava.

Ustvarila sem si svoj luksuz, po svojih kriterijih. Preteklost sem pustila za sabo (kolikor sem jo pač lahko - v celoti seveda ne gre) in prihodnost je odprta. Ne pustim si več, da bi mi bila tuja mnenja omejitve pri čemerkoli. Če je to, da živim tako, kakor želim, bull-shit, potem sem vesela, da je tako. Potem obožujem ta bull-shit. In če so šlo še naprej tako, kakor gre zadnjih nekaj let, potem bo tega dreka (bull-shita) vedno več, jaz bom pa vedno bolj zadovoljna. Svoje kriterije sem si uredila po svojih prioritetah in ne po "nasvetih" s forumov.

Ne živim od vohanja marjetic in dostikrat stegnem vse štiri od sebe (vseh pet! - še glavo user posted image ) - in še bom. Ker lahko. Gledam ljudi okrog sebe, pa poslušam njihove težave. Ženske, ki so v zakonih samo zaradi otrok in kreditov. Moški, ki gredo po službi raje v gostilno ali na fuzbal, ker doma ne morejo prenašati tečnih bab, ki nonstop nekaj najedajo (dvigni školjko, zapri zobno pasto, zakaj nisi otrok peljal tja in tja itd.). Otroci, ki so zaradi staršev, ki se pehajo za materializmom, prepuščeni računalnikom in blokovskim naseljem, zadeti od marihuane že v srednji šoli. Družinska večerja v tišini ali pa vsaj s svojim mobitelom v roki. Stanovanje v bloku, sicer lastniško, ampak ali zakreditirano ali pa res samo stanovanje, ne pa tudi dom. Najnovejši avto pred hišo, pa nobenega časa za sproščen izlet. Super-truper mobitel, katerega ste kupili še prej, preden so ga naredili, imate ga pa samo zato, da lahko, ko (če sploh) vas kdo pokliče, rečete, da nimate časa. In tako naprej v nedogled.

Eto, s tega vidika imam luksuz. Pa ni to nikakršna moja tolažba za to, ker nisem milijonarka, ampak samo spremenjen način razmišljanja in posledično dojemanja sveta in samega sebe. Takšen način meni ustreza. Ni treba, da komu drugemu tudi. Komur ne, si bo izbral svojega, drugačnega. In meni je tako prav.

Jaz sem s svojim bull-shitom srečna.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 310
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 19:40:39   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja
Hehe, kaj pa misliš, da sem drugega počela na unem razgovoru s profesorjem?;)



A on enači pripravo projekta z vnosom podatkov......?

Naš OD se ni spremenil, dokler niso naredili več razredov in so se vsi pomaknili. Sicer pa ni neke razlike - prej ko sem delala ali pa zdaj. Delal sem pa tudi jaz, tako prek šs, kot redno kot pogodbeno. Pač kar sem našla.


A nisi ti praktično cel čas, kar imaš otroke in ko si delala, delala skrajšan delovni čas......?

To bi bilo seveda pametno malo pogledat, se strinjam. Čeprav se mi zdi, da tudi gledajo, vendar jemljejo podatke iz tujine, kjer recimo s to izobrazbo komot delaš kaj drugega - kemija, farmacija, itd... kar so na splošno precej iskane zadeve. Zato potem rečejo - ok, vi niste problem, ker vas povsod hočejo. V praksi pa te pri nas nočejo (v tujini pa).





Normalno, v tujini je bistveno več farmacevtskih firm kot pri nas.......pri nas jih je ene par.....pa velik naval na delo tam, ker so plače precej dobre.....in za tako malo državo, z malo takimi podjetji in lekarnami, je tudi farmacevtov preveč......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 311
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 21:49:00   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa



Jaz sem s svojim bull-shitom srečna.


Ja, saj to je najbolj tragično, žalostno in do kraja bedno. V eni sapi aplavdiraš nekomu, ki se trmasto , zateglo in v zavedanju, da nima perspektive na poslovnem področju, izobražuje na področju, ki mu žal ne nudi centa za preživetje, po drugi strani pa sama nisi veliko naredila v tej smeri. Sanjala si kaj vse boš ko boš " velika", pa hkrati po nekaj ponesrečenih poskusih, da bi se svojim željam približala, nisi veliko dlje kot pri desetih letih. Astronavti, pobožne želje po študiju prava, nedokončana srednja šola, matura....
Že od pamtiveka na plečih g. Moža in pa seveda države. Za to bi morala biti hvaležna vsem, ki ti to omogočajo. To namreč zate delajo drugi, sama ob tem nimaš veliko zaslug. In veš, konec koncev temu res lahko rečeš sreča. Sreča zate, da imaš ob sebi ljudi, ki ti to omogočajo in pa sistem države, ki ima socialne transferje tako sfalirano razporejene.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 312
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 21:53:27   
patrino
...

< Sporočilo je popravil patrino -- 30.6.2016 21:57:53 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 313
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 22:16:53   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Izobraževanje samo je fajn, jaz sem zelo rada učim in če bi lahko, bi mi bila to idealna služba, da bi se ves čas učila:D. Samo pač moraš tudi kaj dat od sebe... Predvsem pa je zdaj izobraževanje postalo precej drag špas in če si brez službe in z otroki, si ga težko privoščiš. En letnik je cca 2500-3200€ in rabiš 2 ali 3. To je precej denarja za tvegat... Sploh če ga nimaš na pretek. Če bi bila sama, brez otrok, bi si to definitivno privoščila, ker je moje tveganje. Če so tu še otroci, pa sem veliko bolj previdna. Če ne bi imela otrok, bi imela čisto dovolj za par faksov zraven naredit;). Ampak za to, da jih imam, mi pa res ni žal:).



Draga Ronja. Tvojih če- jev je za izvoz in jih bo verjetno vedno. O tem sem že pisala. Veš, saj večina ljudi se kar rada izobražuje in je to nekako manjši problem, kot pa financiranje izobraževanja v teh časih. Pa nas je kar veliko, ki tudi to požremo in naredimo za boljši jutri nas samih in naše družine. Očitno je, da si do dr-ja prišla tako, da ti ni bilo potrebno prispevati kaj preveč svenka. Še več- imam te na sumu, da ti v življenju ni bilo treba plačati nobenega letnika faksa oz. izobraževanja. Zato ti je sedaj nepojmljivo, da bi za kaj takega morala poseči v lasten žep. Nekaterim nam je to logično. Saj se gre vendar zate. Seveda ni enostavno, vendar se vse da, če se hoče. Po tvojem pisanju nekako dobivam občutek, da so ti tvoji škrati prej v breme kot v veselje. Saj so , tako kot je iz tvojega pisanja razvidno , reveži krivi za vse, samo za svetovno krizo ne. Zaradi njih se po tvojih besedah , ne moreš izobraževati, ne moreš se zaposliti v tujini, pa še denarja bi imela več, če jih ne bi imela.
Zanima me, kar si napisala, od kod bi ti dobila denar za par faksov,če ne bi imela otrok. Otroci te tudi sedaj ne ovirajo pri iskanju službe. Če misliš, da bi se v tujini kaj bolj grebli zate, kot doma, živiš v precej veliki pravljici. Treba je biti realen. Pri tvojih letih imajo ljudje v v tujini v večini že ohoho izkušenj in že nek renome. Ti si to nekako zamudila oz. tega tudi takrat nisi izkoristila, ko otrok še ni bilo na vidiku. Sori, resnično sem nekako alergična na ljudi, ki najdejo sto in en izgovor, da se jim ni treba premakniti iz mrtve točke. Res je- vsak zase ve. Vendar to še ne pomeni, da tisti, ki nismo imeli toliko bergel kot jih imate nekateri in ki ste lepo lagano sportski študirali do 35. leta, požremo vsak beden izgovor in kimamo kot telički.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 314
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 23:18:13   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa
Jaz sem s svojim bull-shitom srečna.

Ja, saj to je najbolj tragično, žalostno in do kraja bedno. V eni sapi aplavdiraš nekomu, ki se trmasto , zateglo in v zavedanju, da nima perspektive na poslovnem področju, izobražuje na področju, ki mu žal ne nudi centa za preživetje, po drugi strani pa sama nisi veliko naredila v tej smeri. Sanjala si kaj vse boš ko boš " velika", pa hkrati po nekaj ponesrečenih poskusih, da bi se svojim željam približala, nisi veliko dlje kot pri desetih letih. Astronavti, pobožne želje po študiju prava, nedokončana srednja šola, matura....
Že od pamtiveka na plečih g. Moža in pa seveda države. Za to bi morala biti hvaležna vsem, ki ti to omogočajo. To namreč zate delajo drugi, sama ob tem nimaš veliko zaslug. In veš, konec koncev temu res lahko rečeš sreča. Sreča zate, da imaš ob sebi ljudi, ki ti to omogočajo in pa sistem države, ki ima socialne transferje tako sfalirano razporejene.

Zanimivo, kako napačno si si zmožna razložiti nekaj tako preprosto napisanega. user posted image

To, da sem srečna, ni zame ne tragično, ne žalostno in ne do kraja bedno. Lahko se tebi zdi, da je tragično/žalostno/bedno to, da sem jaz srečna - ampak še vedno sem jaz tista, ki sem srečna, veš? user posted image

Aplavdirala nisem nikomur, sem pa jasno povedala, da mi je všeč, ko nekdo do/študira tisto, kar ga zanima. Če pa potem od tega svojega zanimanja lahko še dejansko pre/živi (finančno), pa še toliko bolje.

Moja ne/izobrazba s tem, da so mi všeč v prejšnjem odstavku omenjeni ljudje, nima nobene zveze.

O poklicu sem sanjala kvečjemu kot otrok. Ker sanje biti astronavtka so bile kratkotrajne (na nižji stopnji OŠ, razreda se niti ne spomnim več, pa še pomembno ni) in dejansko so bile samo sanje, čisto nič drugega. Vsak otrok je o nečem sanjal in s tem ni nič narobe. Tem sanjam se nikoli niti poskušala nisem približati. Ker so bile, ponavljam - sanje.

Pravo je druga zgodba. To niso bile več sanje, temveč želje. Nekje v dvajsetih letih zelo velike, kasneje pa so se z leti manjšale. In istočasno s tem seveda tudi kakršnikoli moji vložki v te želje. Če rečem, da je bila pri npr. 25-ih letih ta želje 100%-na, je danes samo še morda 15%-na, nič več. Ker, kakor sem že prej napisala, se ljudje spreminjamo, s tem pa tudi naše želje, prioritete in vse ostalo. Dandanes nisem prestara za dokončat študij oz. za pridobiti kakršnokoli izobrazbo, sem pa definitivno bolj malo zainteresirana (pika na i tej ugotovitvi je bil dogodek letos spomladi). Ker takšna, kakršna sem danes, si sebe nikakor več ne predstavljam v odvetniškem poklicu. Pa ne zato, ker bi bila pre/stara ali neumna, ampak zato, ker so se moji interesi preusmerili drugam. Zanimanja ostaja samo toliko, da redno spremljam tisto zakonodajo, ki se me tiče, nič drugega.

V celoti "na plečih" kogarkoli (g. Moža, države ali koga tretjega) sem bila v 13-ih letih, kar sva z g. Možem skupaj, nekaj mesecev. Do pred štirimi leti sem namreč hodila v službo. Zaradi nekega dogodka mi je potem naredil klik v glavi in sem službo pustila, vendar to ni pomenilo, da sem bila brez dohodka. Čisto vsak ljubi mesec posebej sem imela nekaj svojega denarja. Za samostojno spodobno preživetje meseca marsikdaj sicer resda ne, ampak se pa čisto nič krivo ne počutim zato, ker smo živeli od plače g. Moža. To je bil najin skupni dogovor in tudi finance imava skupne praktično od prvega dneva, ko sva skupaj. Pri nas pač ne gre po principu "jaz sem to zaslužil/a". Denar je od obeh, ne glede na to, kdo in kako ga prinese k hiši. In skupaj ga tudi zapravljava. In sva zadovoljna s tem.

Da bi se pa opravičevala zato, ker prejemam oz. sem prejemala otroški dodatek, subvencijo šolskega kosila oz. katerikoli socialni transfer že, pa niti pomislim ne. Naše finance so že dolgo transparentne (obdobje pred g. Možem je bilo druga zgodba in tega nikdar nisem skrivala, pa tudi razložila sem) in če mi karkoli po zakonu ne bi pripadalo, ne bi dobila. Tako, da dobim samo tisto, kar mi po zakonu pripada. Nimam pa jaz čisto nič s tem, da je zakon tak, kakršen je. Nisem ga jaz pisala, tudi v prihodnje ga ne bom jaz spreminjala. To bodo počeli izobraženci na pristojnih delovnih mestih.

In moja sreča ni odvisna od mojih financ. Ali moževih. Ali državnih. Ali tvojih. Jaz sem lepo razložila, v čem in kako sem našla svojo srečo, ampak ti tega ali nisi zmožna razumeti ali pa preprosto ne želiš razumeti. Ker si očitno popolnoma drugačna od mene (s čimer v osnovi sploh ni nič narobe) ali pa zato, ker v meni še vedno vidiš tisto Kerenso izpred 10+ let, od katere pa je ostalo bore malo. Ampak nisem jaz tukaj zato, da bi te v to prepričevala. Lahko ti sicer poskusim/poskušam razložiti, ker pač komunicirava, ampak prepričevala te pa ne bom. Škoda mojih živcev.


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 315
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
30.6.2016 23:34:39   
Kerensa
Ti pa tule, Patrino, kopiram še svoj zapisek s Facebook-a, katerega sem objavila na dan, ko sem se odločila, da ne bom sprejela službe v Budimpešti. Zatem sem izvedela, da bi jo 100%-no dobila (v zapisku piše še 99%), pa mi še vedno ni žal. Ker na svet gledam drugače.


Zakaj NE?
·21. APRIL 2016
Premisliti si tik pred zdajci... dobesedno... ko me direktor podjetja čaka v pisarni, ko imam rezervirano prenočišče in ko sem že pisno potrdila svoj prihod (podjetju in hotelu)... ko sem organizirala varstvo za otroke in pripravila avto... ko sem prepričala g. Moža, da me pelje z avtom, da mi ni treba na vlak... ko je obstajala 99%-na možnost, da dobim šiht... dobro plačan šiht, v največjem svetovnem transportnem podjetju, v pisarni, z možnostjo napredovanja in selitve v katerokoli drugo evropsko mesto... ko sem celo uspela zbrati denar za rent-a-room... kako zelo ekstremno nor moraš biti, da vse to skenslaš in to kot nezaposlen in neizobražen človek v Sloveniji?!... yep, ta stopnja norosti verjetno nima izraza v SSKJ.

Ampak...
Nisem več najmlajša... vsekakor ne “stara koka”, ampak pravkar polnoletna pubertetnica pa tudi ne... jaz sem si svoje življenje, pa kakršnokoli že, ustvarila v Sloveniji... ni tako zelo slabo, kljub temu, da je daleč stran od idealnega... ampak je MOJE... sama odločam o tem, kje, kako in s kom bom živela... saj me poznate in veste, da nekaj slabih odločitev v preteklosti nikoli ni vplivalo na moj optimizem... in ravno zato se kvaliteta življenja (po mojih merilih) iz leta v leto izboljšuje... že to, da lahko ne samo preživim, ampak živim brez službe, je čudež za našo državo... sem pa v poziciji, da mi ni treba sprejeti katerekoli službe in to za vsako ceno.
Cena TE službe bi bila, da se odpovem življenju, ki sem ga dosedaj poznala... kaj to pomeni?... konec zbujanja brez budilke... kar nenazadnje niti ni tak problem... problem je, da se bi zbujala sama... sama bi s/pila jutranjo kavo (če bi sploh imela čas zanjo)... ura vožnje do službe, z javnim prevozom... vsakdanjih mnogih že v Sloveniji, ampak ne moj vsakdanjik... sem razvajena, ker nisem pripravljena vstajati 2 uri prej in to zato, da potem delam za nekoga drugega?... ja, najbrž sem, ampak nisem pa kriva za to, da mi slovenske razmere (in predvsem bivanje v glavnem mestu od rojstva) to dopuščajo... naj spremenijo zakonodajo in/ali standard, pa se bom posledično prisiljena spremeniti tudi jaz.
8 ur dela med neznanci... ki seveda sčasoma postanejo znanci, marsikdo od njih verjetno celo prijatelj, ampak hudič je, če ne znaš njihovega jezika, oni pa ne tvojega... in oni se ne bi učili mojega, saj bi bila jaz tista, ki bi prišla v njihovo državo... niso oni tisti, ki bi se morali prilagajati meni.
Evropski delovni čas... nine to five... kam greš po službi?... na vlak in domov... v neko malo sobico, katere najem te s stroški vred stane toliko, da ta znesek zadostuje za hrano (in to ne za slabo hrano v majhnih količinah) za vse nas štiri... kaj počneš doma?... nič... gledaš televizijo in tipkaš po Internetu?... ja, to počnem tudi zdaj, doma - in to z veseljem... ampak zdaj to počnem, ker to želim... tam bi to počela zato, ker ne bi imela česa drugega početi... v tem je pa velika razlika... raziskovanje mesta?... seveda, spoznavanje nečesa novega je super... ampak vraga - jaz niti svoje države še nisem raziskala... cel kup grajskih ruševin me še čaka, v neštetih jezerih si moram umiti noge in če odštejem Šmarno goro, me noben hrib še ni videl (ker pač nisem sposobna priti gor)... in mesto bi morala raziskovati sama... wow, “kakšen užitek”, če imaš za družbo samo fotoaparat.
Navajenost na nekaj, ki jo skombiniraš s komoditeto, kakršno si si ustvaril... ko/če dobro pomisliš, je ne daš kar tako... doma znam jezik, vem, kam se obrniti, karkoli se zgodi, tu so moji znanci in prijatelji... rada sem sama, ampak takrat, ko se jaz tako odločim... ko je biti sam tvoja edina možnost, se pa malce počohaš po betici, kajne?... kuča - posao, kakor (pokojni) Ekrem Jevrić?... ne, to ni zame... za kakšen teden ali dva mogoče že, za leto ali dve pa zagotovo ne... 1x na 14 dni ali celo samo 1x na mesec domov in to samo za 1 dan?... pa seksat s križci na koledarju?... a bejž ga no srat, no.
Ne bi bilo več mojega preljubega fotelja pred računalnikom... moje meter in pol velike televizije... mojega Dormeo jogija... nikogar, ki bi mi zjutraj skuhal kavo... nikogar, s komer bi šla lahko zvečer na drink... nikogar, ki bi prišel opravljat na obisk... jebeš Skype, Viber in ostalo moderno elektronsko navlako... obožujem Facebook, ampak ga ni čez pristen človeški stik (zato me tudi nikoli ne boste videli, da bi v družbi tipkala po mobitelu)... ni avta pred vrati, ki bi me po/peljal kamorkoli si zaželim (dokler še dela pri tej starosti)... ni mularije, ki mi 5x na dan dvigne pritisk do neba... ni dedca, ki bi mi težil zaradi pasjih in mačjih dlak.
Ja, ni slepe in gluhe Gospe Pes, ki bo čez 10 dni praznovala 15. rojstni dan (in ki zadnje dni ni ravno polna energije)... ni histeričnega mačka, ki ob 5-ih zjutraj začne nabijati z repom po šipi, da bi še mrtve zbudil... ni soseda, ki uro zatem stoji na balkonu in tolče eno papučo ob drugo ter s tem preganja golobe... ni sosedE, ki misli, da je zaposlena pri FBI in vohuni za mano, ker pač nima drugega dela... ni mojega Šiptarja z najboljšim burekom na Bavarcu... “Franci na balanci” je 500 km stran.
Shopping vrečke naj nosim na avtobus?... zamudim na rojstne dneve, obletnice, praznike in cel kup pasjih procesij, na katere mi sploh ni treba iti, ampak vseeno grem, ker so luštne?... na skakalnici v Mostecu nisem bila že sto let, ampak če hočem iti, vstanem in grem... ampak ne iz Budimpešte... kjer niti morja ni v bližini, pa čeprav tja ne hodim pogosto... imam pa možnost in to mi je všeč... na Madžarskem imam možnost zaslužiti denar, ampak kdaj pa je meni že denar pomenil vse, čeprav ga imam zelo rada?... čez moje principe me ne spraviš, pa četudi bom EuroJackpot igrala še 20 let.
Kaj imam v Sloveniji?... najemniško stanovanje, nobenega sorodnika, nimam ne izobrazbe, ne službe... vsi razlogi torej, da spakiram in grem... in da to, kar imam, zamenjam za denar... za plačo, kakršne niti fakultetno izobražen kader v Sloveniji ne vidi ravno vsak mesec... za takšno ponudbo niti izraz “sekira ti je padla v med” ni dovolj... to je v bistvu “once in a lifetime” priložnost... ja - in jaz sem jo zmečkala in vrgla v smeti... zakaj?
Ni mi treba delati za 500€, ampak raje pa delam za 500€, kakor pa, da bi se odpovedala temu, kar dejansko imam in ne tistemu prejle omenjenemu, kar imam in kar je v bistvu samo zunanji videz.
Imam familijo, katero mi zavida cel kup ljudi... dedca, ki je normalen, kolikor je kot moški sploh lahko... ne spadam med tiste, ki jamrajo, da jih njihov dedc mlati, jim ne daje denarja ali jim ga celo jemlje, se goni naokrog in od njega doma v nobenem pogledu ni nič... jaz teh težav nimam in ljubosumne babure si lahko jezik pregriznejo zaradi tega, če hočejo... imam “samo” najemniško stanovanje, ki je majhno, staro in grdo, ampak najemodajalec je fenomenalen in karma v stanovanju je najboljša možna... imam dva lena in scrkljana otroka, ki sta zasvojena z mobiteli in McDonald’som, ampak sta pa zdrava in ne delata ****rij... imam Gospo Pes, ki je z mano že od pamtiveka in Gospoda Mačka, ki bo z mano očitno do naslednjega pamtiveka... imam/o avto, ki je grd in letos bo polnoleten, ampak dela pa bolje, kakor marsikateri včeraj kupljen Mercedes... imam prijatelje in prijateljice, ki pridejo na kavo in h katerim grem lahko na kavo.
Da za denar zamenjam to, da s tabo, Simona, ne bi šla nikoli več sredi noči s flašo vodke v roki žurat nekam v mesto?... da ne bi več pizdila nate, Mojca, ker prokletega telefona najbrž niti med seksom ne odložiš iz rok?... kdo mi bo jamral čez vse svoje in tuje probleme, če ne ti, Nena?... Irena - če do Ljubljane nisi prišla po denar, potem do Budimpešte sploh ne bi... Majda - bi mi ti prišla postrižt frufru na Madžarsko?... Tatjana - žive te ne morem videti (luv-ya), ampak da pa ne bi šla s tabo na kavo, bi bila pa groza... in tako dalje, da ne naštevam v nedogled.
Spim do 12-ih, če mi paše - ali pa vstanem ob 5-ih in grem igrat FarmVille... v zameno za denar bi se morala vsaj za dve leti odpovedati maturi... tako ali tako je prvič ne bom naredila, ker se nič ne učim (a, ****, Nataša), ampak ne morem pa priti iz Budimpešte v Ljubljano zato, da dobim en cvek... da ne bi šla na lokalno gasilsko veselico in to zdaj, ko je še Pubertetnik postal gasilec?... da po 10-ih letih ne bi več mogla navijati za Mladiča na Oskarjevem teku?... da Gospe Tašče, s katero se sicer ne marava, ampak samo tolerirava, ne bi bilo več na obisk k meni 1x na 2 meseca z domačo rakijo vred?... da ne bi imela na očeh moje zbirke malih karirastih zvezkov s trdimi platnicami, ki jih absolutno ne potrebujem?... da zdaj, tik pred koncem, neham hoditi k zobarju?... da ne morem iti v papučah v trgovino in po poti zafrkavati vse od poštarja do opravljivih penzionistov in lokalnih pijančkov?
Na-a, jaz imam še nekaj planov za čas, preden se stegnem... jaz hočem iti pojest buffalo burger na Odprto kuhno... jaz se hočem z biciklom za brezveze vozit po mestu... če hočem BigMac-a ob dveh zjutraj, ga bom pojedla... nočem izpustiti ene brezvezne gratis lončnice, katero mi mesto podari vsako leto... hočem sedeti na klopci na Ljubljanskem gradu, kaditi svoj čik, zvit iz prešvercanega bosanskega tobaka in meditirati ob razgledu... hočem ležati v postelji in brati trače o Melaniji Trump v slovenščini... hočem se skregati z vsakim, ki bi mi poskusil soliti pamet glede slovenske zakonodaje... hočem vse neumnosti, ki si jih pri mojih letih še lahko privoščim (v bistvu - a si katere ne morem?).
Če hočem vse to, se moram odpovedati tistemu, kar mi ponuja ta služba... ponuja mi veliko, ampak ugotavljam, da imam jaz v bistvu veliko več... zakaj bi šla na slabše?
Uradni odgovor na naslov “Zakaj NE?” je torej... zato, ker nimamo rezervne gume :-D

In ni mi žal, da sem to naredila. Še enkrat bi, v takšni situaciji. Ker sem s svojim bull-shitom srečna.

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 30.6.2016 23:37:51 >


_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 316
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
1.7.2016 20:09:23   
patrino
Tole tvoje navajanje dokazuje prav to, kar ti nekako skušam dopovedati. Navajena si da te živi država in tvoj mož. Ko bi bilo treba mrdniti in poskrbeti za to, da bi zase in svoj naraščaj tudi ti kaj pricurnila, si se odločila , da boš še naprej parazitirala. S tem se jaz niti pod razno nikoli ne bi hvalila, ti pa se večkrat in zelo rada. Saj tale služba, ki jo opisuješ v bistvu ni nič takega, kar ne bi mogla najti tukaj. Vendar je treba zato imeti nekaj konkretne izobrazbe in pa - kar je najvažnejše- voljo do dela. Tega slednjega pa nekako pri tebi ni čutiti.
In tale tvoj navedek:
Hvala Bogu, da še obstajamo ljudje, ki delamo, kar nas veseli, ne pa tisto, kar moramo za preživetje.
Kaj delaš? Kofetkaš, bakaš in kalkuliraš kdaj bodo prispeli socialni transferji in moževa plača. Ne kapiraš in ne kapiraš, da ti to, da lahko takole " garaš" omogočamo vsi mi, ki hodimo v službo in prispevamo za take kot si ti. Tudi mi, ki vsak dan vstajamo z budilko in kofetkamo marsikdaj na eni nogi, bi bili čisto lahko na tvojem mestu. In smo ob raznih kriznih situacijah tudi bili. Vendar nismo prodali svoje delavnosti, ponosa in starševske odgovornosti.
Nimaš vzroka za trkanje na prsa in hvaljenje, da si se odločila za nekaj velikega, ko si se sprijaznila s tem, da nikoli ne boš služila denarja zase in za svoje otroke. Lepo bi bilo, da bi se v teh letih v katerih si, končno zavedla, da bi tudi ti morala garati za preživetje, če ne bi bilo v naši državi tako, da podpira ljudi podobne tebi in dol tlači delavce, ki filajo državno blagajno.
Če ti mirne duše lahko spiš z zavestjo, da med tem časom, ko ti vsa spočita vlečeš dreto, nek proizvodnji delavec gara kot žival, da lahko od plače prispeva tudi zate, potem kar uživaj. V taki masi ljudi, ki tako kot ti razmišljajo v stilu:" v življenju delam le tisto kar mi paše", eden gor ali dol.

< Sporočilo je popravil patrino -- 1.7.2016 20:11:15 >


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 317
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
1.7.2016 21:08:08   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Navajena si da te živi država in tvoj mož.

Po čem sklepaš, da me preživlja kdo od njiju? To, da nimam službe, namreč ne pomeni, da nimam dela in da nimam dohodka. Kar sem tudi že parkrat napisala, vendar si očitno spregledala.

Ko bi bilo treba mrdniti in poskrbeti za to, da bi zase in svoj naraščaj tudi ti kaj pricurnila, si se odločila , da boš še naprej parazitirala.

Če je to, da sem hodila v službe od 15ega do 35ega leta in to, da imam danes dohodek od svojega dela, zate parazitiranje, potem sem zate pač parazit.

S tem se jaz niti pod razno nikoli ne bi hvalila, ti pa se večkrat in zelo rada.

Med hvaliti se in povedati, kako nekaj je, je velika razlika.

Saj tale služba, ki jo opisuješ v bistvu ni nič takega, kar ne bi mogla najti tukaj.

Ne bi mogla. Ker dotično podjetje v Sloveniji ne zaposluje. In ker bi za primerljiva delovna mesta v primerljivih podjetjih potrebovala izobrazbo, ki je nimam. Tule, v tujini, je pretehtalo moje znanje in moje izkušnje.

Vendar je treba zato imeti nekaj konkretne izobrazbe in pa - kar je najvažnejše- voljo do dela. Tega slednjega pa nekako pri tebi ni čutiti.

Volje do dela za delovno mesto, ki me ne veseli, definitivno nimam in to mirno priznam, ker je res. Ampak kakor sem napisala - raje delam za 500€ in sem srečna, kakor pa, da bi delala za 1.500€ in bila nesrečna. Denar pač ni vse. In tudi biti zaposlen in izobražen nista edina kriterija, po katerih se ocenjuje ljudi.

In tale tvoj navedek:
Hvala Bogu, da še obstajamo ljudje, ki delamo, kar nas veseli, ne pa tisto, kar moramo za preživetje.
Kaj delaš? Kofetkaš, bakaš in kalkuliraš kdaj bodo prispeli socialni transferji in moževa plača.

Kofetkam, seveda. Vsak dan najmanj 2x, še raje pa 3x. user posted image

Ne čakam pa ne socialnih transferjev, ne moževe plače, ker nimamo nič od tega. Ti ponovim še enkrat - delam in zaslužim. Ne vem več, kako drugače naj ti to še povem, da boš dojela/razumela.

Ne kapiraš in ne kapiraš, da ti to, da lahko takole " garaš" omogočamo vsi mi, ki hodimo v službo in prispevamo za take kot si ti.

Ne garam, ampak delam. Garati nočem nikoli več v življenju. Seveda bom, če mi bo treba, ampak dokler mi ni, pa ne bom. In nisi ti tista, ki mi omogoča moj life-style. Tudi socialna pomoč, če bi jo še prejemala, mi ne bi omogočala tega, kar trenutno imam.

Tudi mi, ki vsak dan vstajamo z budilko in kofetkamo marsikdaj na eni nogi, bi bili čisto lahko na tvojem mestu. In smo ob raznih kriznih situacijah tudi bili. Vendar nismo prodali svoje delavnosti, ponosa in starševske odgovornosti.

Vem. Verjamem.

In tudi jaz nisem prodala nič od naštetega. Svoj ponos so prodali tisti, ki se "prostituirajo". Prepričani so, da so ga morali. Za preživetje. Jaz sem s tem nisem hotela sprijazniti in zato tega nisem naredila.

Nimaš vzroka za trkanje na prsa in hvaljenje, da si se odločila za nekaj velikega, ko si se sprijaznila s tem, da nikoli ne boš služila denarja zase in za svoje otroke.

Kakšno trkanje na prsa? Kakšno hvaljenje? Kdaj sem se jaz sprijaznila s tem, da ne bom služila ne zase, ne za svoja otroka, če pa točno to počnem še danes?

Lepo bi bilo, da bi se v teh letih v katerih si, končno zavedla, da bi tudi ti morala garati za preživetje, če ne bi bilo v naši državi tako, da podpira ljudi podobne tebi in dol tlači delavce, ki filajo državno blagajno.

Ne, ni mi treba garati za preživetje. Za preživetje bi bila dovolj socialna pomoč. Ampak jaz sem hotela več od preživetja. Hotela sem življenje. Zato delam, zato zaslužim in zato živim.

Če ti mirne duše lahko spiš z zavestjo, da med tem časom, ko ti vsa spočita vlečeš dreto, nek proizvodnji delavec gara kot žival, da lahko od plače prispeva tudi zate, potem kar uživaj.

Mirno lahko spim, ja. Ker omenjeni proizvodni delavec ne prispeva pol plače zame. Da pa gara, pa verjamem. Sem leta nazaj garala tudi jaz, med drugim tudi v proizvodnji.

V taki masi ljudi, ki tako kot ti razmišljajo v stilu:" v življenju delam le tisto kar mi paše", eden gor ali dol.

Jaz vsakomur (celo tebi, ki me takole neosnovano napadaš) privoščim, da bi lahko delal samo tisto, kar mu paše, se pa zavedam, da vsi nimajo te sreče. Ravno zato sem jaz, ki jo (trenutno) imam, še toliko bolj srečna. Upam in delam na tem, da bo tako čim dalj časa, ampak če pa ne bo, imam pa dovolj znanja in (življenjskih) izkušenj, da bom pre/živela tudi drugače. Tudi s ponovnim garanjem, če bo treba - ne bi bilo prvič.




_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 318
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
1.7.2016 21:39:19   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Po čem sklepaš, da me preživlja kdo od njiju? To, da nimam službe, namreč ne pomeni, da nimam dela in da nimam dohodka. Kar sem tudi že parkrat napisala, vendar si očitno spregledala.



Daj malo razloži to, da nam bo enim jasno, kako to gre.......ko človek dela in ima dohodek, nima pa "službe"......recimo je več variant......s.p. nima kao službe - nima dohodka ima pa kao delo.......pogodbeno delo - ni kao služba, je dohodek in je delo......delo na črno - sploh ni služba, je dohodek in je delo.......

Če že pišeš o tem, specificiraj kako delaš, ne da igraš užaljeno francosko sobarico, ker te ne razumemo v "tvojem skrivnostnem delu"......da se ti meni slučajno dobesedno ne prostituiraš, ko tako blazno uživaš v svojem deluuser posted image ......

Jaz vsakomur (celo tebi, ki me takole neosnovano napadaš) privoščim, da bi lahko delal samo tisto, kar mu paše, se pa zavedam, da vsi nimajo te sreče. Ravno zato sem jaz, ki jo (trenutno) imam, še toliko bolj srečna. Upam in delam na tem, da bo tako čim dalj časa, ampak če pa ne bo, imam pa dovolj znanja in (življenjskih) izkušenj, da bom pre/živela tudi drugače. Tudi s ponovnim garanjem, če bo treba - ne bi bilo prvič.


Ne.....živjenje ni pravljica.....tako kot včasih moža in otroke hočeš nekam poslati, tako ti včasih tudi delo preseda......ni tako, da bi pa zdaj dobesedno cel času nekdo užival v svojem delu in na sploh v svojem življenju.......lepo je sicer, da te tvoje skrivnostno delo tako osrečuje, mogoče te čez 10 let več ne bo, ko boš stara in grdauser posted image ......

< Sporočilo je popravil liliana -- 1.7.2016 21:40:26 >

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 319
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
1.7.2016 21:46:37   
Kerensa
Ti bom z veseljem razložila, Liliana, ko/če se srečava v živo. Častim kavo - jaz, ne država user posted image . Preko foruma pa ne.

Zdaj pa brez zamere, ampak šibam na večerni drink z g. Možem. Petek je, otrok je na dopustu, starejši je polnoleten, drink bo brezalkoholni, tako, da naj te ne skrbi. user posted image

Br,

French maid user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 320
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
1.7.2016 22:00:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Ti bom z veseljem razložila, Liliana, ko/če se srečava v živo. Častim kavo - jaz, ne država user posted image . Preko foruma pa ne.

Zdaj pa brez zamere, ampak šibam na večerni drink z g. Možem. Petek je, otrok je na dopustu, starejši je polnoleten, drink bo brezalkoholni, tako, da naj te ne skrbi. user posted image

Br,

French maid user posted image


Saj ti ni treba razlagati, sploh ne v živo (vedno, ko mi je nekdo v živo želel nekaj razložiti o svojem delu, ki v bistvu ni delo, je pa zaslužek, je šlo za nek piramidni sistemuser posted image ), tako da na kavo s tabo definitivno ne bom šlauser posted image ......samo ne pritožuj se, če te nekdo ne razume, kljub tvojim slikovitim opisom......

Mater pa si res French maiduser posted image ......z rakije je presedlala na brezalkoholni drink......

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 321
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
3.7.2016 10:34:34   
patrino
Veš, Kerensa moje pisanje ni neko neosnovano napadanje tebe. Pač je odziv na tvoje pisanje oz. pogled na svet, ki tako značilno puhti iz tvojih objav. Lahko bi rekla, da sem nekakšen vox populi, saj bi ti zagotovo marsikdo povedal podobno kot ti jaz. Večno nakladanje v smislu o neki tvoji misteriozni dobičkonosni panogi za preživetje, je čisto brezpredmetno, dokler vsi ljudje okrog tebe in še pol foruma tule gor ve, da zvesto prežiš na moževo plačo in socialne transferje, ki ti jih država da za mladiča. In ne, proizvodnji šljakar , ki v tej peklenski vročini marsikdaj gara tudi pri 45 stopinjah, ne da zate pol plače. En delček pa, kar pa je prav gotovo več, kot daš ti zanj.

Si kdaj slučajno opazila, kako delovni ljudje reagirajo, če vidijo brezposliče, ki se sorazmerno mladi, zdravi in v cvetu življenja, sredi delovnega dne vsakodnevno prelagajo po kafičih, s čiki v ustih delajo gužvo na centrih za socialo, pred karitasom,...Nisi? Pred leti bi še mogoče slišala veliko tolažilnih in spodbudnih besed, v smislu:" saj so reveži ker nimajo službe...". V zadnjem času pa je tega vse manj. Veš zakaj? Predvsem zato, ker z javnim izražanjem , ki je sila podobno tvojemu hvalisanju, da samo bedaki hodijo za minimalca v službo, pri ljudeh zbujajo, gnus, grenkobo in nespoštovanje.
Ne boš verjela. Ljudje, ki ob besedah, ki so podobne tvojim, ne občutijo nobene empatije in humanosti, niso le tisti, ki za minimalca garajo vsak dan. Večina ljudi, ki so tako realno in kritično nastrojeni, do takšnih posameznikov, ki se okoriščajo z garanjem drugih, sedi na stolu na centru za socialo, ali pa na zavodu za zaposlovanje, pa pri šolski psihologinji in mnogokrat gleda primerke, ki si vedno znova izmišljujejo izgovore, da bi se po eni strani izognili službi, po drugi strani pa nagrabili čim več socialnih dodatkov zase. Iste ljudi opazujejo tudi v prvih vrstah , ko se kaj deli pri različnih humanitarnih organizacijah, pri izbrisu dolga ....Povsod isti, le ko je treba delati jih ni blizu.
Kot sem že rekla. Časi so najtežji za tiste, ki se trudijo s svojim garanjem obdržati svojo družino nad vodo. Zato s hvaljenjem same sebe in občudovanjem vseh tistih, ki jim je uspelo ukaniti državo in jo vsakodnevno ožemati brez slabe vesti, zelo verjetno ne boš deležna velikega aplavza. Tisti ki garajo, te bodo prezirali oni drugi , ki pa so na istem položaju kot ti, pa jih bo žrla foušija.



_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 322
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
3.7.2016 13:23:46   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Saj ti ni treba razlagati, sploh ne v živo (vedno, ko mi je nekdo v živo želel nekaj razložiti o svojem delu, ki v bistvu ni delo, je pa zaslužek, je šlo za nek piramidni sistemuser posted image ), tako da na kavo s tabo definitivno ne bom šlauser posted image ......samo ne pritožuj se, če te nekdo ne razume, kljub tvojim slikovitim opisom......

Mater pa si res French maiduser posted image ......z rakije je presedlala na brezalkoholni drink......

Najprej rečeš, naj ti razložim, ko ti pa hočem, pa praviš, da ni treba. Bi bilo fajn, če se počasi odločiš, kaj bi sploh rada user posted image - sploh v primeru, če želiš dejansko vedeti, na čem je stvar. Če tega ne želiš in si se odločila, dame boš raje brez osnov še naprej obtoževala, potem naj pa ostane tako. Saj si ti tista, ki se motiš, ne jaz.

S piramidnimi sistemi se pa nikoli nisem ukvarjala. Pred kakšnimi 15-imi leti so mi poskušali "uvaliti" Amway, pa me je po enem samem sestanku odneslo tako daleč, da danes niti enega njihovega proizvoda ne kupim več, kaj šele, da bi ga prodajala. Oriflame in Avon se mi sicer nista tako zamerila, še vedno rada kdaj pa kdaj kaj kupim od kakšne kolegice, ampak to je danes, ko že vsi okrog mene vedo, da me ne bodo prepričali v nobeno včlanitev ali celo prodajo.

Za kavo pa škoda, če nočeš ali si ne upaš iti z mano. Jaz bi s tabo z veseljem šla, ne glede na čas, lokacijo in finance. Tako bi ti lahko videla, da se čisto nič ne pritožujem, ko/če me nekdo ne razume (saj si lahko zgoraj prebrala, da lahko sicer poskusim razložiti, ampak prepričevala pa ne bom nikogar).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 323
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
3.7.2016 13:43:37   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: patrino
Večno nakladanje v smislu o neki tvoji misteriozni dobičkonosni panogi za preživetje, je čisto brezpredmetno, dokler vsi ljudje okrog tebe in še pol foruma tule gor ve, da zvesto prežiš na moževo plačo in socialne transferje, ki ti jih država da za mladiča.

Nikjer od mene nisi zasledila nikakršnega nakladanja o kakršnikoli moji dobičkonosni panogi za preživetje. Prebrala si samo, da sicer nisem zaposlena, vendar pa kljub temu delam in zaslužim. Kaj je za nekoga dobičkonosno in kaj ne, je lahko sicer stvar daljše debate (v katero se verjetno nima smisla spuščati), ampak jaz sem napisala samo, da zaslužim. Nimam pa nikakršnega namena na forumu razpravljati o tem, kaj konkretno delam in koliko zaslužim. Brez skrbi, nikakršnih bajnih milijonov ni user posted image , ampak je pa definitivno dovolj, da imam lahko višji standard, kakor bi mi ga omogočala socialna pomoč. To, da iz osebnih izkušenj lahko naredim primerjavo, pa ni nikakršna skrivnost.

Ko pa že omenjaš vse ljudi okrog mene, se pa raje še enkrat vprašaj, kaj si napisala in raje še enkrat preberi, kar sem napisala v enem od mojih prejšnjih postov. Ampak ker sklepam, da ne boš šla iskat, bom dobra duša user posted image in to bom jaz ponovila. Moj mož ni zaposlen. Že lani je dal odpoved. Kako naj bi torej vsi okrog mene, ki vedo, da ni zaposlen, istočasno vedeli tudi, da čakam njegovo plačo? user posted image Deluje mi, kakor, da si pomešala mojo preteklost in mojo sedanjost - in to načrtno in to zato, da bi me poskusila očrniti. Ti to lahko po mili volji počneš, ampak če ne drugega, si s tem stavkom pokazala, da niti pod razno ne veš nič o stvareh, o katerih pišeš. Socialnih transferjev za svoje potomce dobim pa "ogrooooomno", glede na to, da je moj Pubertentik polnoleten in zanj že en lep čas ne dobivam niti centa (ne otroških, ne preživnine, ne česa drugega) in glede na to, da imam poleg njega samo še enega otroka.

In ne, proizvodnji šljakar , ki v tej peklenski vročini marsikdaj gara tudi pri 45 stopinjah, ne da zate pol plače. En delček pa, kar pa je prav gotovo več, kot daš ti zanj.

Dokler ne vem, koliko on da zame, ti tudi ne morem odgovoriti na to, koliko jaz dam zanj. Ker verjetno oba prejemava otroški dodatek in oba plačujeva davke.

Si kdaj slučajno opazila, kako delovni ljudje reagirajo, če vidijo brezposliče, ki se sorazmerno mladi, zdravi in v cvetu življenja, sredi delovnega dne vsakodnevno prelagajo po kafičih, s čiki v ustih delajo gužvo na centrih za socialo, pred karitasom,...Nisi?

Sem. Ampak ne vem, zakaj mene to sprašuješ. Redkokdaj me vidiš v lokalu in še bolj poredko na CSD-ju. Poleg tega je pojm "sredi delovnega dne" danes zelo nesmiseln, saj nismo več v Jugoslaviji, kjer je bil praktično edini urnik od 6-ih do 14-ih. Nekateri delamo popoldan, nekateri ponoči, nekateri od doma, nekateri po terenu, nekateri online... Kljub temu, da delamo, si lahko mirne duše in s svojim zaslužkom privoščimo kavo "sredi delovnega dne".

Predvsem zato, ker z javnim izražanjem , ki je sila podobno tvojemu hvalisanju, da samo bedaki hodijo za minimalca v službo, pri ljudeh zbujajo, gnus, grenkobo in nespoštovanje.

Jaz nisem nikjer napisala, da samo bedaki delajo za minimalca. Ne polagaj svojih misli v moja usta.


Tisti ki garajo, te bodo prezirali oni drugi , ki pa so na istem položaju kot ti, pa jih bo žrla foušija.

Na tiste, ki me prezirajo, se ne oziram, tisti, ki mi zavidajo, pa mi lahko zavidajo samo tisto, kar imam ne-materialnega. Materialnega namreč nimam toliko, da bi mi bil lahko kdo fouš. No, vsaj mislim, da ne.

Skratka - če želiš karkoli izvedeti o meni, imej pogum in najdi čas, pa greva tudi midve na kavo in boš izvedela. Potem, ko/če boš vedela dejstva, si pa ustvari mnenje in ga povej, napiši ali pa nariši, kakor boš želela. Še vedno bo to seveda samo tvoje mnenje, nič drugega, ampak bo pa vsaj mnenje, izdelano na podlagi dejstev, ne pa tole, kar je zdaj (v stilu a al "vsi okrog tebe vedo, da čakaš moževo plačo" - mož pa nezaposlen user posted image ). Če pa nimaš poguma, časa ali česarkoli drugega, da bi mi pogledala v oči in izvedela resnico, potem te pa prepuščam tvoji domišljiji, ki je, mimogrede, famozna. Če boš nadaljevala v tem stilu, te bom kmalu prosila za nasvet, kako s socialno pomočjo plačevati vse, kar plačujem jaz. In glej, da bo nasvet dober, ker tudi sama veš, da točno vem, kako ta zakonodaja laufa. user posted image

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 324
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
3.7.2016 15:09:40   
patrino
Veš, Kerensa moje pisanje ni neko neosnovano napadanje tebe. Pač je odziv na tvoje pisanje oz. pogled na svet, ki tako značilno puhti iz tvojih objav.
Si si prebrala vsaj tole na začetku?
Saj veš, da nisva od včeraj na svetu in tudi na temle forumu, se že nekaj časa bereva, a ne? Torej, sta moj in tvoj način gledanja na svet in tvoj in moj doprinos v državno blagajno tudi že dokaj znan.
Sicer sem pomagala ( nehote), da se je debata speljala stran od ( zame)nezanimive politike in ameriških kandidatov user posted image . Vendar me tvoje vztrajanje, da vzdržuješ celo družino ( po ta novem še g. Moža)brez tega, da bi bila zaposlena , brez tega da bi garala in brez tega, da bi koristila socialne transferje in ostale zastonjske zadevščine,ki si jih vse do sedaj in to celo tako, da pri tem uživaš in delaš le to kar te veseli...kako naj rečem, nekako spomnilo na tale posnetek. Ravno prav nakladalski je. Pa še zaradi glavnega akterja paše zraven.user posted image
http://www.radio1.si/41229

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 325
Stran:   <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  11 12 [13] 14 15   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?