|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.6.2016 21:05:15   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: ronja



Aja, tudi, kadar me po telefonu nadlegujejo razni akviziterji in anketarji, sem vedno prijazna in vljudna in tudi sodelujem, pa čeprav so mi včasih nadležni, ampak vem, da si tako služijo kruh. Večin sploh ne po lastni volji/želji.
To je najmanj, kar lahko naredim za njih.

Na ankete tudi sama odgovarjam, prodajalcem pa že takoj povem, da sem brezposlena in imam 3 otroke in se kar na hitro poslovimo - boljše za oboje, ker bi z mano samo čas izgubljali:D. Ankete sem pa tudi sama delala in sem še zdaj ponosna, da mi je uspelo v tistih nekaj dneh nekaj ljudem z anketo vseeno polepšat dan:). NIsem si mislila, da je to moogoče, ampak par jih je bilo res veselih in so se mi na koncu še zahvalili za to:).


He he, a ne, kako človek postane prijazen do anketarjev, ko enkrat samo občuti, kako je biti na drugi strani user posted image
Tako da bodi še naprej prijazna, nikoli ne veš, morda kdaj naletiš tudi name user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 251
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
14.6.2016 23:42:56   
ronja
Ma, ne, do anketarjev sem bila že prej prijazna, samo takrat sem bila še premlada za večino anket;). Sem bila pa vedno, ker sem vedno za, da dobijo čim boljšo statistiko, da bojo ocene čim boljše, na dolgi rok se splača...

Lili, no, glede tega res nisva kriva:D. Kupila sva 1 star avto, ko je prejšnji crknil do konca. Premislila, da bova rabila takega, da bojo šli 3 otroški sedeži not in že takrat kupila takega, da grejo, da ga ni bilo treba čez 3 leta menjat;). Ne pa večjega, ker ti več požrejo. Stanovanje je to za nas res dovolj veliko, je pa še vedno v večstanovanjski hiši in se to tudi pri kurjavi pozna. Zdaj se bo pa sploh, ker bo hiška boljše izolirana - res se denarno verjetno dolgo ne vrne, vendar je nekaj vredno tudi okolje, pa sosedski odnosi, hehe:). In tudi v tahudih časih socializma je v tem stanovanju živela ena družina z enako člani, samo da niso bili 3 otroci, ampak članov je bilo enako;). Tako da - ni ravno vedno tako;). Sama pa sem si vedno rajši odtrgala kaj, kar se ljudem zdi nujno, pa imela za kaj, kar je luksuz.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 252
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 0:15:50   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Zdaj se bo pa sploh, ker bo hiška boljše izolirana - res se denarno verjetno dolgo ne vrne, vendar je nekaj vredno tudi okolje, pa sosedski odnosi, hehe:).



A je proizvodnja stiroporja tudi okolju prijazna......user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 253
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 9:22:50   
ronja
Ne, vendar naj bi se na dolgi rok okolju splačalo, zbiraš pač manjše zlo (ja, lahko bi živela pod mostom in nič porabila, vendar tega pač nisem pripravljena;). Nisem sama delala teh izračunov, ker niti ne bi znala, saj nimam vseh podatkov, vendar se tu vsi kar strinjajo, tudi eko sklad daje subvencije in verjetno so oni malo preračunali, kaj se splača. NI pa pri stiroporu neke strašne razlike z drugo nereciklabilno plastiko. Volumen je velik, vendar je pri stiroporu večina zrak - same plastike je relativno malo - glede na recimo melaminsko kuhalnico, ki jih tudi uporabljam.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 254
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 18:41:04   
liliana
Še dobro, da je globalna multinacionalka odkrila stiropor.....okolju prijazen, poceni (user posted image ).....in vsesplošno uporaben.....od tort do fasad......

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 255
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 19:51:39   
ronja
Hehe, stiropor je res zelo uporaben, ja. Kdo ga je odkril, ne vem, mi je jasno, da ni reciklabilen kot večina plastike, vendar trenutno pač še ne vem drugega (stirodur je isti klinac, kar se tega tiče;). Izbiraš manjše zlo in zaupaš strokovnjakom, da so znali preračunat stvari.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 256
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 20:26:55   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hehe, stiropor je res zelo uporaben, ja. Kdo ga je odkril, ne vem, mi je jasno, da ni reciklabilen kot večina plastike, vendar trenutno pač še ne vem drugega (stirodur je isti klinac, kar se tega tiče;). Izbiraš manjše zlo in zaupaš strokovnjakom, da so znali preračunat stvari.


Čez 30 let pa ga bomo iz hiš strgali....kot smo azbestne kritine......user posted image , ko bo nekaj novega prišlo na trg......kajti potrošništvo ne pozna meja user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 257
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 21:45:33   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Hehe, stiropor je res zelo uporaben, ja. Kdo ga je odkril, ne vem, mi je jasno, da ni reciklabilen kot večina plastike, vendar trenutno pač še ne vem drugega (stirodur je isti klinac, kar se tega tiče;). Izbiraš manjše zlo in zaupaš strokovnjakom, da so znali preračunat stvari.


Čez 30 let pa ga bomo iz hiš strgali....kot smo azbestne kritine......user posted image , ko bo nekaj novega prišlo na trg......kajti potrošništvo ne pozna meja user posted image


In potem pridemo do zaključka, da so jamski ljudje pravzaprav dosegli vrh, vse ostalo je (kapitalistično) preseravanje user posted image ... in ljudje ... bee, bee ... ovčke user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 258
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 21:51:40   
Vijoličarka
Pa dajmo še malo o Trumpu...

Osebno komaj čakam, da bo tega cirkusa konec. Pišuka, kako mora biti šele Američanom, ko ta cirkus traja skoraj dve leti. Koliko energije gre v nič. Če bi pri nas predvolilni boji toliko časa trajali, bi vmes nastalo vsaj deset novih strank in vsaj enajst bi jih propadlo. user posted image

Kako torej stojijo stvari. Zelo zanimivo. Sandersovi privrženci so zanimivi. Ogromno je takih, ki prej sploh niso nikoli volili. Trenutno se predvideva, da jih bo cca 30% prevzel Trump (jim že goreče dvori), ker tudi pod razno ne prenesejo Clintonove. Nekaj se jih bo resignirano umaknilo. Ampak nekje okoli 45% pa se je začelo ozirati za kandidati drugih strank. Posebej zanimiva sta Jill Stein (zeleni) in Gary Johnson (libertarian).

Če sem prav razumela, da morajo imeti kandidati določeno podporo na nekih 'pools', da sploh pridejo udeležbe na javni debati. Hec pa je v tem, da drugi kandidati, kot republikanski in demokratski, niti niso podani, kot možnost. V glavnem, obstaja struja, ki želi pritistniti, da postaneta Steinova in Jones del debate. Dejansko te volitve, pa kdorkoli zmaga, pomenijo veliko spremembo. Republikanci imajo levičarskega kandidata, ki ga establisment (še) ne mara. Demokati imajo kandidatko, ki jo establisment ljubi, a volici (gledano širše), imajo raje nekoga drugega. Rezultat zna biti, da bodo na igrišče, kjer so demokrati in republikanci dolga leta suvereno igrali pink-ponk in prišli še drugi in obrnili igro na glavo.

Relano gledano je za kapital malo težje, ker je vse skupaj postalo neudobno.

_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 259
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
15.6.2016 23:47:21   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



In potem pridemo do zaključka, da so jamski ljudje pravzaprav dosegli vrh, vse ostalo je (kapitalistično) preseravanje user posted image ... in ljudje ... bee, bee ... ovčke user posted image



Idi si v Krapino pogledat "vrh".....pa misliš, da bi se kot ovca lahko vrnila nazaj na vrh?

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 260
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.6.2016 0:50:25   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka

Pa dajmo še malo o Trumpu...

Osebno komaj čakam, da bo tega cirkusa konec. Pišuka, kako mora biti šele Američanom, ko ta cirkus traja skoraj dve leti. Koliko energije gre v nič. Če bi pri nas predvolilni boji toliko časa trajali, bi vmes nastalo vsaj deset__ novih strank in vsaj enajst bi jih propadlo. user posted image

Kako torej stojijo stvari. Zelo zanimivo. Sandersovi privrženci so zanimivi. Ogromno je takih, ki prej sploh niso nikoli volili. Trenutno se predvideva, da jih bo cca 30% prevzel Trump (jim že goreče dvori), ker tudi pod razno ne prenesejo Clintonove. Nekaj se jih bo resignirano umaknilo. Ampak nekje okoli 45% pa se je začelo ozirati za kandidati drugih strank. Posebej zanimiva sta Jill Stein (zeleni) in Gary Johnson (libertarian).

Če sem prav razumela, da morajo imeti kandidati določeno podporo na nekih ''''pools'''', da sploh pridejo udeležbe na javni debati. Hec pa je v tem, da drugi kandidati, kot republikanski in demokratski, niti niso podani, kot možnost. V glavnem, obstaja struja, ki želi pritistniti, da postaneta Steinova in Jones del debate. Dejansko te volitve, pa kdorkoli zmaga, pomenijo veliko spremembo. Republikanci imajo levičarskega kandidata, ki ga establisment (še) ne mara. Demokati imajo kandidatko, ki jo establisment ljubi, a volici (gledano širše), imajo raje nekoga drugega. Rezultat zna biti, da bodo na igrišče, kjer so demokrati in republikanci dolga leta suvereno igrali pink-ponk in prišli še drugi in obrnili igro na glavo.

Relano gledano je za kapital malo težje, ker je vse skupaj postalo neudobno.


V Sloveniji smo imeli že kar nekaj "novih obrazov" in novih strank na volitvah......ki so pomenile upanje...pa se je po volitvah hitro izkazalo, da je upanje bilo jalovo......v bistvu bi se Američani lahako celo kaj naučili od Slovencev.......

Odrešenika pač ni....zadnji je očitno umrl v 33. letu starosti......

< Sporočilo je popravil liliana -- 16.6.2016 0:51:51 >

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 261
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.6.2016 14:46:18   
ronja
Čez 30 let pa ga bomo iz hiš strgali....kot smo azbestne kritine......user posted image , ko bo nekaj novega prišlo na trg......kajti potrošništvo ne pozna meja

Možno... Ampak v 30 letih se bo že odplačal:D. Pa pusti mi malo optimizma, no;). Trudim se delat dobro, nikoli ne rečem, da delam samo dobro. Vendar se trudim delat najboljše, kar znam s podatki, ki jih imam in pametjo, ki jo imam. Nobeno od tega ni neomejeno;). Kar še ne pomeni, da se ne splača trudit. Ker kot kapitalizem, se tudi trud akumulira - se pozna napredek:). Vedno boljše se bomo odločali, vedno manj bomo uničili okolja, če bomo pač k temu stremeli...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 262
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.6.2016 17:48:06   
liliana
Saj ti nihče ne jemlje optimizma....itak si se razglasila za optimistko.....le praktična in realna sem.....in ne sanjam o pravljičnem svetu, kjer bi vsi bili enaki, okolje čisto in neokrnjeno kot za časa dinozavrov, istočasno bi pa želeli vedno več......

< Sporočilo je popravil liliana -- 16.6.2016 17:49:42 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 263
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.6.2016 21:27:32   
Stanislava_

IZVIRNO SPOROČILO: Vijoličarka


Osebno komaj čakam, da bo tega cirkusa konec. Pišuka, kako mora biti šele Američanom, ko ta cirkus traja skoraj dve leti. Koliko energije gre v nič. Če bi pri nas predvolilni boji toliko časa trajali, bi vmes nastalo vsaj deset novih strank in vsaj enajst bi jih propadlo. user posted image


Kako jim je? Odlično user posted image
, nam pa tudi, ker nimamo večjih problemov kot da se ukvarjamo s takimi igricami.

(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 264
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
16.6.2016 23:54:29   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko



In potem pridemo do zaključka, da so jamski ljudje pravzaprav dosegli vrh, vse ostalo je (kapitalistično) preseravanje user posted image ... in ljudje ... bee, bee ... ovčke user posted image



Idi si v Krapino pogledat "vrh".....pa misliš, da bi se kot ovca lahko vrnila nazaj na vrh?



Kot ovca sedanjega časa se seveda ne morem vrniti na vrh krapinskega neandertalca, sem pa prepričana, da si povprečen krapinski neandertalec ni želel s stiroporom obložene hiše, enako mnogo, kot si jaz ne želim potovanj na Luno, ker si tudi potovanja v Pariz ne morem privoščiti.
Torej ni potrošništvo tisto, kar poganja svet, niso ovce tiste, ki rinejo ... kamorkoli pal rinejo, ampak gredo tja, kamor jih žene pastir. Pastir pa je danes tisti, ki so ga polna usta gospodarske rasti. Ker ima osebno od te gospodarske rasti korist. Ovce pač nasedamo.
Komot bi še živeli v neizoliranih hišaš in pod azbestnimi strehami, če nam nekdo ne bi povedal, da je naše življenje v neizoliranih hišah in pod azbestnimi strehami bedno, nevarno in, kakopak, silno drago. Pa smo ovčice šle v prenovo. Sploh, ker je prenova subvencionirana.
Enako mnogo so nekoč porodnice pustile usihati svoje joške, ker je nekdo napel vse moči, da jim je rekel/dokazal, da je umetno mleko bolj zdravo za otroka.
Pa tudi česen je bil še nedolgo nazaj sila škodljiv, da o strupenem paradižniku ne govorimo.
Mine leto, dve tri, pa se spet plošča obrne ... in ovčice pridno sledijo pastirju.

Še enkrat - niso ovčice tiste, ki narekujejo tempo razvoja, ampak pastirji.
Verjemi, da si ti, ki imaš več od mene (v finančnem smislu, mislim) želiš, trošiš, zapravljaš, živiš bolj razkošno, torej tudi okolju bolj neprijazno, mnogo bolj kot jaz.

Sva pred večno dilemo, kaj je prej - kura ali jajce, finta je le v tem, da jaz to priznam, ti pa ne user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 265
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
17.6.2016 7:09:13   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


Torej ni potrošništvo tisto, kar poganja svet, niso ovce tiste, ki rinejo ... kamorkoli pal rinejo, ampak gredo tja, kamor jih žene pastir. Pastir pa je danes tisti, ki so ga polna usta gospodarske rasti. Ker ima osebno od te gospodarske rasti korist. Ovce pač nasedamo.


Pastir brez ovc je brez dela......in ovci ni potrebno nasesti vsemu, kar ji pastir ponudi......ovca ima sposobnost razmišljanja (ker ni dobesedna ovca), na njej pa je, kako se bo odločila ali bo vzela vse, kar ji nudi pastri, ali bo delala selekcijo.......

Komot bi še živeli v neizoliranih hišaš in pod azbestnimi strehami, če nam nekdo ne bi povedal, da je naše življenje v neizoliranih hišah in pod azbestnimi strehami bedno, nevarno in, kakopak, silno drago. Pa smo ovčice šle v prenovo. Sploh, ker je prenova subvencionirana.


Eni ljudje nismo šli.....smo se odločili drugače......kot pa ves svoj denar in še več, "vreči" v bajto......

Enako mnogo so nekoč porodnice pustile usihati svoje joške, ker je nekdo napel vse moči, da jim je rekel/dokazal, da je umetno mleko bolj zdravo za otroka.


Zdaj smo pa šli v drugo skrajnost.....zdaj pa tista, ki nima mleka mora nategovati tri mesece joške, da ji mleko priteče malo predi tistim, ko začne dete odstavljat z joškov......

Pa tudi česen je bil še nedolgo nazaj sila škodljiv, da o strupenem paradižniku ne govorimo.


Ja, danes je čemaž in.......pa čim več plačljivih dejavnosti za otroka.......

Mine leto, dve tri, pa se spet plošča obrne ... in ovčice pridno sledijo pastirju.


Ovca ima možnost izbire.......res je, da se vsemu ne more odreči, samo ovca lahko dela precejšnjo selekcijo, če se ji le da uporabljati možgane.......samo kaj, ko ovca rabi še za vzgojo otroka tečaje in alineje kako naj ukrepa, ko se otrok zjoče......

Še enkrat - niso ovčice tiste, ki narekujejo tempo razvoja, ampak pastirji. Verjemi, da si ti, ki imaš več od mene (v finančnem smislu, mislim) želiš, trošiš, zapravljaš, živiš bolj razkošno, torej tudi okolju bolj neprijazno, mnogo bolj kot jaz.


Jaz ne sikam venomer proti globalizaciji in potrošništvo.......meni je všeč kako živim.....samo otroka pa vseeno ne vozim na vse živo, ne nabiram čemaža, ne kupujem brandov, čeprav sem zelo rada urejena, nimam dragega avta, ne izoliram hiše zato ker se subvencija dobi zato (subvencijo ti itak požre tista razlika, ki jo daš za tisti material, ki je predpisan) in tudi nisem podlegla maniji varovanja okolja v tem smislu, da bi pod vročo vodo prala smeti (recimo jogurtov lonček).......

Sva pred večno dilemo, kaj je prej - kura ali jajce, finta je le v tem, da jaz to priznam, ti pa ne


Jaz nisem pred dilemo......jaz se samo zavedam, da pač proizvodnja nafte onesnažuje okolje in da na ta način nekdo služi (ker nafta ni na mojem vrtu, to pač nisem jaz)......zato moram z uporabo avta na bencin te negativne posledice tudi sprejeti.....nihče me pa ne sili, da imam avto......lahko se spustim na raven neadndertalca in hodim peš ali pa z busom, ali pa se vozim tudi po dežju s kolesom......izbira je tudi moja.....če pa izberem komfort, pa moram sprejeti tudi posledice, ki jih ta komfort nosi.......


(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 266
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
17.6.2016 9:08:01   
ronja
Eni ljudje nismo šli.....smo se odločili drugače......kot pa ves svoj denar in še več, "vreči" v bajto...

Absolutno. Če bi bila sama na istem kot ti, bi se verjetno odločala podobno. Tvoj mož je dela precej v tujini, tvojo malo pobere babica iz vrtca in za tistih parc ur doma za 2 osebi, ki ne rabita ravno cele bajte ogrevat, nima smisla it v take stroške, ker se zlepa ne bo finančno pokrilo. Tudi midva stanovanja v bloku nisva izolirala zase, ko sva bila samo dva in ni imelo vpliva, če kdaj malo potegne čez. Ko sva dobila pa tamale in sta spali ob steni, skozi katero je vleklo pa sva jo izolirala. Ni enega prav, ker živimo različno. Dokler sem delala v službi, doma nisem imela fajn stola, ker se ni splačalo za tistih par ur, ko sem doma, ko skoraj nič ne sedim. Zdaj, ko delam doma (tudi sede) in imam fentano nogo, pa imam doma boljši stol, recimo. Kar se prej ni splačalo, se zdaj splača.
V različnih okoliščinah so različne stvari bolj smiselne za različne ljudi z različnimi prioritetami. Meni je recimo lušno, da mi je toplo. Vendar nočem grozno veliko porabit za to, ker imam potem slabo vest do okolja. Zato dam to pred recimo nobel avto, cote, makeup, itd... Isto pri malih: pogledaš, kaj jim res pomeni, to jim nudiš, ostalega pa ne.

ne nabiram čemaža

Kaj pa je narobe s čemažem? Mi ga gremo vsako leto nabirat že 10 let:D. Res pa ne maram surovega, tak smrdi, kot česen.

ali pa se vozim tudi po dežju s kolesom...

Poleti je to čisto luštno:). Pozimi pa res ni fajn, mene vedno zebe...

Verjemi, da si ti, ki imaš več od mene (v finančnem smislu, mislim) želiš, trošiš, zapravljaš, živiš bolj razkošno, torej tudi okolju bolj neprijazno, mnogo bolj kot jaz.

nejcko, midve imava 3 otroke, ona pa 1. Dejansko je okolju ona verjetno bolj prijazna z 1 kot midve s 3mi...

e sanjam o pravljičnem svetu, kjer bi vsi bili enaki, okolje čisto in neokrnjeno kot za časa dinozavrov, istočasno bi pa želeli vedno več...

Jaz pa res mislim, da bi se dalo veliko manj onesnaževat s skoraj enako komforta. Ne bo isto kot pri dinozavrih, seveda ne, vendar imamo zdaj tako tehnologijo, tako pametne ljudi, toliko izumov, da bi lahko bilo super duper brez grozne škode. Ker dostikrat trošimo za stvari, ki nam kvalitete življenja bistveno ne spremenijo. Kadar nekomu nekaj pomeni, se mi zdi smiselno - če si ti rada urejena, se mi zdi dobro, da si lahko privoščiš lepe obleke, ličila, barvo za lase, karkoli pač. Čeprav nič od tega ni nujno potrebno. Smotano je samo to, da se skladno z napredkom dvigujejo standardi: higiene, urejenosti,... in tako ljudje niso ravno srečni, čeprav imajo vse to na voljo - ker še vedno ni dovolj za tisti ideal... In to je škoda.
Enako kot se mi zdi škoda, ko kdo ni zadovoljen s svojim telesom, čeprav je čisto ok. Ti si verjento prav luštna ženska, pa praviš, da ne bi nikoli napisala svojih mer na javni forum. Čeprav bi bila verjetno lahko ponosna nanje, če bi pač ti in družba gledala na telesa kot na različna in lepa v različnosti. Štekaš, kaj mislim? Take stvari so mi škoda. Kadar bi lahko bili srečni s tem, kar imamo, pa nismo, ker ni "dovolj". TO je to, o čemer govoriš ti in nejcko, samo vsaka iz svoje strani: ona pravi, da nam družba vsiljuje ideale, ti praviš, da si jih sami. Vendar bi bila ti v neki afriški vasici verjetno ponosna na svoje obline, tako da verjetno nekaj vseeno naredi splošna klima... Ne rečem, imaš izjeme, na plavanju je ena punca, ki ima meni fantastično postavo - ni najbolj suha, ampak proporci in oblike so krasne, res je lepa. In sem ji včeraj povedala, da ima ful lepo postavo in mislim, da ji je bilo všeč in se je sama tudi počutila tako. Vendar se katera druga v njenem telesu mogoče ne bi (sem imela sošolko, ki ji je bila podobna in zakompleksana, ker pač ni in ne bo taka kot so v revijah). To je škoda. Vem, sami smo krivi. Ja, tudi. Ne pa samo sami;). O tem govori nejcko. Mogoče bo lažje na drugem primeru;).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 267
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
17.6.2016 17:58:46   
liliana
user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: ronja

Absolutno. Če bi bila sama na istem kot ti, bi se verjetno odločala podobno. Tvoj mož je dela precej v tujini, tvojo malo pobere babica iz vrtca in za tistih parc ur doma za 2 osebi, ki ne rabita ravno cele bajte ogrevat, nima smisla it v take stroške, ker se zlepa ne bo finančno pokrilo. Tudi midva stanovanja v bloku nisva izolirala zase, ko sva bila samo dva in ni imelo vpliva, če kdaj malo potegne čez. Ko sva dobila pa tamale in sta spali ob steni, skozi katero je vleklo pa sva jo izolirala. Ni enega prav, ker živimo različno. Dokler sem delala v službi, doma nisem imela fajn stola, ker se ni splačalo za tistih par ur, ko sem doma, ko skoraj nič ne sedim. Zdaj, ko delam doma (tudi sede) in imam fentano nogo, pa imam doma boljši stol, recimo. Kar se prej ni splačalo, se zdaj splača.
V različnih okoliščinah so različne stvari bolj smiselne za različne ljudi z različnimi prioritetami. Meni je recimo lušno, da mi je toplo. Vendar nočem grozno veliko porabit za to, ker imam potem slabo vest do okolja. Zato dam to pred recimo nobel avto, cote, makeup, itd... Isto pri malih: pogledaš, kaj jim res pomeni, to jim nudiš, ostalega pa ne.



Glej.....saj jaz ne govorim, da si ti ne smeš izolitirati hiše.....človek si postavi prioritete, glede na način življenja, standard, družbo, okolje itd......in v skladu s tem se odloča.....ODLOČA, ima sposobnost sprejemanja odločitev in če ima to sposobnost ima tudi sposobnost sprejemanja posledic svojih dejanj.....pa naj se te posledice kažejo v onesnaževanju okolja ali v prazni denarnici.......

Kaj pa je narobe s čemažem? Mi ga gremo vsako leto nabirat že 10 let:D. Res pa ne maram surovega, tak smrdi, kot česen.


Čemaž je zadnje čase hit.....kot je bil nekoč regrat in neuporaba svinjske masti......

Jaz pa res mislim, da bi se dalo veliko manj onesnaževat s skoraj enako komforta. Ne bo isto kot pri dinozavrih, seveda ne, vendar imamo zdaj tako tehnologijo, tako pametne ljudi, toliko izumov, da bi lahko bilo super duper brez grozne škode. Ker dostikrat trošimo za stvari, ki nam kvalitete življenja bistveno ne spremenijo. Kadar nekomu nekaj pomeni, se mi zdi smiselno - če si ti rada urejena, se mi zdi dobro, da si lahko privoščiš lepe obleke, ličila, barvo za lase, karkoli pač. Čeprav nič od tega ni nujno potrebno. Smotano je samo to, da se skladno z napredkom dvigujejo standardi: higiene, urejenosti,... in tako ljudje niso ravno srečni, čeprav imajo vse to na voljo - ker še vedno ni dovolj za tisti ideal... In to je škoda.


Lahko.....samo ljudje se določenim stvarem nočemo odpovedati.....in ne vem, če lahko nafto in plin proizvedeš in uporabljaš na okolju povsem prijazen način.....ali pa stiropor recimo.......jaz se vseeno določenim stvarem nisem pripravljena odpovedati, recimo računalniku, televizijii, avtu, kozmetiki, cotam, plačilnim karticam.....zato pa ne šimfarim čez "grdi kapitalistični in globalistični svet", ki mi je vse to omogočil.......

Enako kot se mi zdi škoda, ko kdo ni zadovoljen s svojim telesom, čeprav je čisto ok. Ti si verjento prav luštna ženska, pa praviš, da ne bi nikoli napisala svojih mer na javni forum. Čeprav bi bila verjetno lahko ponosna nanje, če bi pač ti in družba gledala na telesa kot na različna in lepa v različnosti. Štekaš, kaj mislim?


Štekam kaj misliš......samo nisem zaradi tega v taki krizi, da bi rabila tvojo tolažbo......user posted image Jaz se v svojem telesu čisto fajn počutim, pa čeprav nisem prekla kot tiuser posted image in moram precej paziti kaj jem......in moj ideal ni 45 kil (še posebno sedaj pri 45 letih).....ker to je prej grdo kot lepo.....

In če bi ti kako stvar razumela kot ironijo, šalo in ne dobesedno bi tudi bilo lepo......mer verjetno res nisem zapisala, sem pa zapisala konfekcijsko številko.......user posted image


(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 268
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
19.6.2016 0:04:57   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: ronja


Verjemi, da si ti, ki imaš več od mene (v finančnem smislu, mislim) želiš, trošiš, zapravljaš, živiš bolj razkošno, torej tudi okolju bolj neprijazno, mnogo bolj kot jaz.

nejcko, midve imava 3 otroke, ona pa 1. Dejansko je okolju ona verjetno bolj prijazna z 1 kot midve s 3mi...




Tale mi je tako simpatična, da moram komentirati user posted image Res je, najinih 6 proizvede veliko več dreka kot lilianina ena (tebi se še opraviči, ker nisi uporabljala plenic za enkratno uporabo, meni definitivno ne user posted image ), pa vendar, ker je vse relativno ... če pogledamo pa na zadveo z drugega zornega kota, družbeno koristnega (in ne le okoljskega), pa sva midve za svojo penizijo (ki je očitno ne bova doživeli, lilina pa user posted image ) vendarle "proizvedli" dovolj bodočih davkoplačevalcev. Še za može zraven. Liliana pa jih mora uvažati v obliki nelegalnih imigrantov user posted image

Vsaj zase lahko rečem, da imam glede tega mirno vest, kajti kar dva od treh otok (za najmlajšo še ne morem reči) sta se usmerila v storitveno dejavnost. Zaenkrat ne zgleda, da bosta paradirala po faksih in iskala javna finančna sredstva ... tvoji in lilianina bodo malček dlje na javnih seskih, držimo pesti, da se vložek povrne prej, kakor se je pri meni, če se bo sploh kdaj user posted image

< Sporočilo je popravil nejcko -- 19.6.2016 0:05:35 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 269
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
19.6.2016 10:32:52   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

Tale mi je tako simpatična, da moram komentirati user posted image Res je, najinih 6 proizvede veliko več dreka kot lilianina ena (tebi se še opraviči, ker nisi uporabljala plenic za enkratno uporabo, meni definitivno ne user posted image )



Itak da ne.....uporabila si kilograme plenic, ki so na slovenski trg prišle ravno z globalizacijo in s strani multinacionalk......dvoličnež.......user posted image

pa vendar, ker je vse relativno ...


Se strinjam....kot revščina......

pa sva midve za svojo penizijo (ki je očitno ne bova doživeli, lilina pa ) vendarle "proizvedli" dovolj bodočih davkoplačevalcev. Še za može zraven. Liliana pa jih mora uvažati v obliki nelegalnih imigrantov


Če bodo tako načelni kot ti, ne bodo davkoplačevalci....torej jih moraš vzgojiti v prostitutke, da bodo davkoplačevalci.......vendar kot pravimo, vse je relativno......user posted image

Vsaj zase lahko rečem, da imam glede tega mirno vest, kajti kar dva od treh otok (za najmlajšo še ne morem reči) sta se usmerila v storitveno dejavnost. Zaenkrat ne zgleda, da bosta paradirala po faksih in iskala javna finančna sredstva ...


Torej se že prostituirata......?

tvoji in lilianina bodo malček dlje na javnih seskih, držimo pesti, da se vložek povrne prej, kakor se je pri meni, če se bo sploh kdaj



Vseeno upam, da ne bo moje dete na javnih seskih tako dolgo kot ti in to svojevoljno........user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 270
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
19.6.2016 22:41:29   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: liliana



Itak da ne.....uporabila si kilograme plenic, ki so na slovenski trg prišle ravno z globalizacijo in s strani multinacionalk......dvoličnež.......user posted image



No no, ne sodi prehitro user posted image Plenice za enkratno uporabo niso prišle z globalizacijo, ampak so prej posledica že starodavnih trgovskih uvozno-izvoznih veščin. Če pa se ne motim, so celo že v rajnki Jugi tik pred razpadom v Tosami začeli proizvajati plenice za enkratno uporab (Kobacaj, se mi zdi), kakorkoli, komot bi proivajali svoje, je pa res, da so korporacije potem povozile kar dosti proizvajalvcev na tem področju. Kakorkoli, famoznih pampersk za svoje otroke nisem uporabljala, edino, če sem ijih dobila za darilo, potem pa ja ... stran vendar ne bomo metali user posted image
Kakorkoli, brez globalistično korporacijskih plenic bi komot preživela in tudi sem.



Če bodo tako načelni kot ti, ne bodo davkoplačevalci....torej jih moraš vzgojiti v prostitutke, da bodo davkoplačevalci.......vendar kot pravimo, vse je relativno......user posted image


Življenje je itak svojevrstna prostitucija, kakorkoli obrnemo. Nič ni narobe s tem, dokler je v obojestransko zadovoljstvo user posted image
Upam, da mi bo uspelo otroke vzgojiti tako, da se ne bodo pustili, predvsem pa da ne bodo prisiljeni se pustiti izkoriščati in poniževati prvemu zvodniku, ki bo prišel mimo. Samo to.


Torej se že prostituirata......?




Vseeno upam, da ne bo moje dete na javnih seskih tako dolgo kot ti in to svojevoljno........user posted image


Ne, ne pristituirata se še, sta le še šoloobvezna.

Tukaj me nisi najbolje razumela ... v mislih sem imela prvič, javni denar, ki ga nek otrok "porabi" v času svojega šolanja. Moji namreč nimajo nekih hudih želja po študiju, zaenkrat, torej v tem smislu sem mislila, da bodo vajini dlje časa na "javnih seskih."
Drugič, jaz sem bila na "javnih seskih" tudi, ko sem bila zaposlena, saj sem tudi takrat prejemala OD in imela subvencioniran vrtec (razlika med takrat in zdaj je +/- en razred in nič več). socialne podpore pa nikoli nisem prejemala in upam, da je tudi nikoli ne bom.




< Sporočilo je popravil nejcko -- 19.6.2016 22:46:50 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 271
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
20.6.2016 6:27:40   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko

No no, ne sodi prehitro user posted image Plenice za enkratno uporabo niso prišle z globalizacijo, ampak so prej posledica že starodavnih trgovskih uvozno-izvoznih veščin. Če pa se ne motim, so celo že v rajnki Jugi tik pred razpadom v Tosami začeli proizvajati plenice za enkratno uporab (Kobacaj, se mi zdi), kakorkoli, komot bi proivajali svoje, je pa res, da so korporacije potem povozile kar dosti proizvajalvcev na tem področju. Kakorkoli, famoznih pampersk za svoje otroke nisem uporabljala, edino, če sem ijih dobila za darilo, potem pa ja ... stran vendar ne bomo metali user posted image





Saj se globallizacija ni razvila šele pred nekaj leti.....je bila že dokaj razvita takrat, ko se je Slovenija osamosvojila......zato pa se je po pamperske takrat masovno hodilo v Avstrijo.....kljub Kobacaj plenicam.......

Ti bi mogoče že komot preživela brez globalizacije.......90 % ostalih Slovencev pa ne več tako komot......

Ne, ne pristituirata se še, sta le še šoloobvezna. Tukaj me nisi najbolje razumela ... v mislih sem imela prvič, javni denar, ki ga nek otrok "porabi" v času svojega šolanja. Moji namreč nimajo nekih hudih želja po študiju, zaenkrat, torej v tem smislu sem mislila, da bodo vajini dlje časa na "javnih seskih." Drugič, jaz sem bila na "javnih seskih" tudi, ko sem bila zaposlena, saj sem tudi takrat prejemala OD in imela subvencioniran vrtec (razlika med takrat in zdaj je +/- en razred in nič več). socialne podpore pa nikoli nisem prejemala in upam, da je tudi nikoli ne bom.


S temi javnimi seski pa je tako......če ima nekdo tri otroke dobi večje socialne transferje že od otrokovega rojstva naprej, večjo subvencijo, subvencionirano malico in kosilo v šoli... (še posebno, če so starši brezposelni) ter seveda so koristili prav tako brezplačen šolski sistem (4 leta manj sicer, 13 let pa vseeno).......in na koncu se potem to nekako izravna s tistimi, ki imajo samo enega otroka in ta otrok gre študirat.......pač ta en otrok je pa do svojega 24 leta pač bil na javnih seskih samo tako, da je "koristil" brezplačni šolski sistem in ni dobival nobenega socialnega transferja kot so otroški dodatki, subvencija malice itd.......

Jaz vedno pravim, ko nekdo bemti čez cigane, da imajo drugačne priviligije in da dobijo od države denar zato, ker so cigani.....ne, ne dobijo ga zato, ker so cigani, ampak zato, ker so brezposelni in ker imajo veliko otrok........isto kot "necigani".......

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 272
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
20.6.2016 9:53:45   
ronja
Glej.....saj jaz ne govorim, da si ti ne smeš izolitirati hiše.....človek si postavi prioritete, glede na način življenja, standard, družbo, okolje itd......in v skladu s tem se odloča.....ODLOČA, ima sposobnost sprejemanja odločitev in če ima to sposobnost ima tudi sposobnost sprejemanja posledic svojih dejanj.....pa naj se te posledice kažejo v onesnaževanju okolja ali v prazni denarnici...

Se strinjam - pravim samo, da se okolju bolj splača, če si mi izoliramo hišo in če si je ti ne - ker se za toliko časa ogrevanja toliko prostorov splača, za manj prostorov in manj časa se pa ne, ker je proizvodnja stiropora tudi saba zanj.

Čemaž je zadnje čase hit.....kot je bil nekoč regrat in neuporaba svinjske masti...

Aja? Nisem vedela. A potem smo zdaj moderni?:D

Lahko.....samo ljudje se določenim stvarem nočemo odpovedati.....in ne vem, če lahko nafto in plin proizvedeš in uporabljaš na okolju povsem prijazen način.....ali pa stiropor recimo.......jaz se vseeno določenim stvarem nisem pripravljena odpovedati, recimo računalniku, televizijii, avtu, kozmetiki, cotam, plačilnim karticam.....zato pa ne šimfarim čez "grdi kapitalistični in globalistični svet", ki mi je vse to omogočil.......

Jaz pa res verjamem, da bomo iznašli vedno boljše načine - avtomobile na elektriko, ki jo bomo pridobivali na kak zelo prijazen način: vetrne elektrarna (ja, vem Dopps je celo štalo zagnal, ampak vseeno veliko boljše kot hidroelektrarne...), pa toplotne črpalke itd... PO moje bojo pametni ljudje pogruntali vedno boljše stvari. Sem prepričana, da bo kmalu obstajal biorazgradljivi material za fasade in da bojo poskusi z bakterijami dali super rezultate, ker se to že dogaja - naredili so bakterije, ki jejo plastiko:).

Ma, ja, saj vem, da se ti ne sekiraš zaradi svojih kil, kot se jaz ne zaradi svojih, dokler sem nad spodnjo mejo (kadar grem pod 53 se sekiram, ker takrat sem res ko obešalnik in grozno zgledam in se grozno počutim). Samo pravim, da je oboje lahko luštno, čeprav nobeno ni ideal.

Lili, mi smo bili v istem OD razredu pred in po rojstvu malega. In enako kot nejcko smo dobivali od prej in ga zdaj in je bil prvi dve leti moje breposelnosti celo enak kot ko sem bila zaposlena, zdaj so naredili več razredov in smo 1 razred nižje kot prej. Še vedno pa imamo plačljivo kosilo, recimo; malica je pa res subvencionirana. Vendar če bi imela službo, bi bila vseeno tudi finačno precej na boljšem;).

Nad cigani se pritožujejo, ker jih dostikrat ne preganjajo, ko delajo kakšna nedovoljena dejanja (ala tatvine) in ker sodišče odloči, da je to, da starši prodajo mladoletno (12 letno) hči bodočemu možu, kultura. Teh pravic mi hvalbogu nimamo in ne bi jih smeli imeti tudi oni. To nima veze z od in soc. podporo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 273
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
20.6.2016 23:35:46   
nejcko

IZVIRNO SPOROČILO: liliana



S temi javnimi seski pa je tako......če ima nekdo tri otroke dobi večje socialne transferje že od otrokovega rojstva naprej, večjo subvencijo, subvencionirano malico in kosilo v šoli... (še posebno, če so starši brezposelni) ter seveda so koristili prav tako brezplačen šolski sistem (4 leta manj sicer, 13 let pa vseeno).......in na koncu se potem to nekako izravna s tistimi, ki imajo samo enega otroka in ta otrok gre študirat.......pač ta en otrok je pa do svojega 24 leta pač bil na javnih seskih samo tako, da je "koristil" brezplačni šolski sistem in ni dobival nobenega socialnega transferja kot so otroški dodatki, subvencija malice itd.......

Jaz vedno pravim, ko nekdo bemti čez cigane, da imajo drugačne priviligije in da dobijo od države denar zato, ker so cigani.....ne, ne dobijo ga zato, ker so cigani, ampak zato, ker so brezposelni in ker imajo veliko otrok........isto kot "necigani".......



Haha, to si pa zdaj tako napisala, kot da samo edinci študirajo in samo družine z dvema ali več otroki prejemajmo OD in imamo kaj subvencionirano user posted image
Upam, da veš, da se motiš. In to zelo user posted image

Kar se pa ciganov tiče - točno tako, kot je napisala ronja, točno to nam gre večini pri njih v nos, da za "civile" pogosto, v nekaterih primerih pa kar previloma veljajo drugačna pravila in zakoni kot za cigane.
Poleg tega, večina neciganskih družin, ki prejemamo OD in subvencije, ta denar resnično porabimo za otroke. Plačamo šolske položnice (cigani jih ne, ker njihovi otroci niti ne hodijo v šolo), kupimo otrokom za obleči in obuti (cigani oropajo humana zabojnike ali gredo na rk), otroci so umiti ipd. Seveda so tako pri ciganih kot pri nas "civilih" izjeme, saj veš, tiste, ki potrjujejo pravilo user posted image

Kakorkoli, jaz definitivno ves OD porabim za otroke - s polovico plačam šolske položnice, ostalo prav tako porabimo za otroke, ker je skoz kaj - razna praznovanja RD (od sošolcev, prijateljev in je treba kupiti darilo), vsako leto kakšen tabor, najljubša hrana otrok, obutev, oblačila, frizer ... skratka ostala polovica komaj zadostuje za vse, kar otroci potrebujejo. Za kaj pa porabijo OD cigani? Pa dodatek za veliko družino? Jaz ga vsako leto porabim za šolske potrebščine ...

Definitivno se od OD ne obogati, če starš skrbi za otroka tako, kot je treba. Brez pretiranega preseravanja. Lahko pa grem tudi jaz živet v kolibo na občinsko zemljo in si kupim mečko.
Samo mene bodo občinarji hitro pregnali s svoje zemlje, policaji me bodo strpali v zapor in CSD mi bo vzel otroke, cigotu pa pač ne ... in to je krivično/diskriminatorno/nepošteno/hinavsko/zlagano ... vstavi po izbiri.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 274
   RE: Trump - bo prvi ali ne?
24.6.2016 16:08:23   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Definitivno se od OD ne obogati, če starš skrbi za otroka tako, kot je treba.

Četudi za otroka ne skrbi, kakor je treba, od tistih cca. 100-tih € na mesec noben starš ne bo obogatel.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  9 10 [11] 12 13   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?