|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovčki 2020
7.1.2020 22:18:08   
Tasykaa RR
Ooo mikimiška13 pri tebi so se pa res potrudili 🥰 in prav je takoo, pri meni prvič so se tudi, drugič pa samo uz 3x v razmaku enega tedna(zaradi blighted ovum so preverjali) in predvidevam da tudi tokrat samo uz. Bom javila po pregledu 😊 gin.imam sicer v porodnišnici v mb 😊 

(odgovor članu Mikimiška13)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: Avgustovčki 2020
7.1.2020 23:06:35   
Mikimiška13
Res je. Jaz imam dr. Simonitija v Šentjurju in je res super. Vedno se potrudi max. in razloži vse stvari tako, da ti je vse jasno.

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: Avgustovčki 2020
7.1.2020 23:13:52   
luccka
Pozdravljene.Sem nova tukaj in imam PDP 1.8. Sedaj sem stopila v 10. teden. Na prvem pregledu 23.12. je kazalo vse ok, bil je jasen utrip. Danes pa me prvič niso bolele prsi in malo manj je tudi slabosti, čeprav nikoli ni bilo bruhanja, le neprijeten obcutek. Strah me je, da to morda pomeni kaj slabega. Nuhalno imam 20.1. Upam, da bo vse ok... 
Lp! 😊

(odgovor članu Mikimiška13)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 0:47:23   
Tasykaa RR
Mikimiška13 prav je takoo, mislim, da bi se vsii gin...morali tako potruditi 🥰 luckaa dobrodošla 😊 splooh ni nujno, da je karkoli narobe, čeprav nimaš očitnih znakov več, včasih se slabosti enostavno nehajo pa je vse vredu 🥰  verjamem, da te skrbi, vsako bi 🥰  oz. nas skrbi 😊 


(odgovor članu luccka)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 5:28:15   
metuljčica12
luččka, dobrodošla.
tudi meni je nehalo bit slabo in nehale so mi prsa bolet. in žal se je končalo ..:(do 20.1.je še daleč...kot je rekla tayska lahko da je vse ok. jaz bi poklicala gin.

< Sporočilo je popravil metuljčica12 -- 8.1.2020 5:35:57 >

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 6:40:19   
metmaris159


IZVIRNO SPOROČILO: luccka

Pozdravljene.Sem nova tukaj in imam PDP 1.8. Sedaj sem stopila v 10. teden. Na prvem pregledu 23.12. je kazalo vse ok, bil je jasen utrip. Danes pa me prvič niso bolele prsi in malo manj je tudi slabosti, čeprav nikoli ni bilo bruhanja, le neprijeten obcutek. Strah me je, da to morda pomeni kaj slabega. Nuhalno imam 20.1. Upam, da bo vse ok... 
Lp! 😊



Res pojdi raje prej oz pokliči G. Tudi meni se je isto zgodilo kot metuljčici. 

(odgovor članu luccka)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 9:07:33   
luccka
Ok, hvala vam za nasvet, bom danes poklicala ginekologinjo. Nimam pa nobenega izcedka ali kaj podobnega... čeprav kolikor berem, niti ni nujno, da pride takoj do kakšne krvavitve. Do 20.1. je res še daleč in do takrat se mi lahko samo zmeša. user posted image
Se javim! Lp

(odgovor članu metmaris159)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 10:41:12   
Tasykaa RR
Ah 😪 čeprav včasih pa ni nujno da je kaj narobe. Pri meni recimo prvič mi je nehalo bit slabo okrog 11 tedna pa je blo vse vredu, v 17 tednu pa ni bilo več utripov 😪 brez krvavitev in česarkoli, ki bi kaj nakazovale. Upam da je vse vredu 🥰  in da te gin..sploh pregleda 🥰 ker včasih se ne ubadajo s tem, rečejo da je treba počakat na redni pregled. 


(odgovor članu luccka)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 15:14:35   
Anonimen
Zivjo punce. Do zdaj sem bila sicer v skupini julijckov ampak se je zgodbica zakljucila v 10. Tednu. Ker sem opazila da vas je tukaj kar nekaj s podobnim izidom, me zanima ce bi bila katera pripravljena priti na forum spontani splav, kjer bi ustvarile skupinico in se tam malo vec pogovorile o tem. Ker sama sem se fizicno ze sestavila, psihicno se pa kar ne morem in bi mi prav prisel pogovor s kaksno, ki je na podobnem 😐

(odgovor članu Tasykaa RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 15:15:59   
metmaris159


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zivjo punce. Do zdaj sem bila sicer v skupini julijckov ampak se je zgodbica zakljucila v 10. Tednu. Ker sem opazila da vas je tukaj kar nekaj s podobnim izidom, me zanima ce bi bila katera pripravljena priti na forum spontani splav, kjer bi ustvarile skupinico in se tam malo vec pogovorile o tem. Ker sama sem se fizicno ze sestavila, psihicno se pa kar ne morem in bi mi prav prisel pogovor s kaksno, ki je na podobnem 😐



Ja komot. Tudi sama sem se že sestavila nazaj po ss. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 15:42:37   
Sneezka


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zivjo punce. Do zdaj sem bila sicer v skupini julijckov ampak se je zgodbica zakljucila v 10. Tednu. Ker sem opazila da vas je tukaj kar nekaj s podobnim izidom, me zanima ce bi bila katera pripravljena priti na forum spontani splav, kjer bi ustvarile skupinico in se tam malo vec pogovorile o tem. Ker sama sem se fizicno ze sestavila, psihicno se pa kar ne morem in bi mi prav prisel pogovor s kaksno, ki je na podobnem 😐



Tudi jaz sem za. Mene najhujše še čaka jutri. Včeraj sem prejela tabletko jutri pa še grem nazaj za dokončanje. Tako da je še kar hudo. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 16:01:34   
metuljčica12

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Zivjo punce. Do zdaj sem bila sicer v skupini julijckov ampak se je zgodbica zakljucila v 10. Tednu. Ker sem opazila da vas je tukaj kar nekaj s podobnim izidom, me zanima ce bi bila katera pripravljena priti na forum spontani splav, kjer bi ustvarile skupinico in se tam malo vec pogovorile o tem. Ker sama sem se fizicno ze sestavila, psihicno se pa kar ne morem in bi mi prav prisel pogovor s kaksno, ki je na podobnem 😐


jaz sem za.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 19:02:56   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: metuljčica12

pri meni se je zgodba žal zaključila. user posted image user posted image
user posted image dopoldne sem krvavela. odhitela sem na urgenco, kjer so ugotovili, da se zarodek ni lepo razvil...
jutri sem naročena pr svoji gin.
srečno punce in lepo nosečnost vam želim.



Ojojoj. Hudo mi je zate 😢. Upam da si cimprej opomores.
Zakaj more to tako biti 🤔

(odgovor članu metuljčica12)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 19:05:04   
LoniRR
Dobrodosli pikapoka in first time. No pa je se ksna ki bo imela za mano pdp. Hehe tudi jst imam 20.1. Prvi pregled. Takrat bom se 10. Tednov noseca 🙈

(odgovor članu madjanca)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 19:20:18   
LoniRR
Neee sneezka tudi ti. Joj punce kako mi je hudo. Trenutno ko mi hormoncki spilajo se toliko bolj. Ni me bilo nekaj casa ker mi ni javilo na mail novega obvestila in sem sla malo pogledati pa vidim to. Kr na jok mi gre 😢😢😢
Vidim pa da je kar nekaj novih. Dobrodosle vse nove in cestitke. Tasykka, lucca in mikimiska in ce sem se katero izpustila med branjem.  Upam da se nas nabere cimvec in da je konec zalostnih zgodb in da bomo debatirale naprej 😍. 
Hm glede izcedka... kot beli tok je pri meni povecano prisoten ze par tednov. Sem pa trenutno v 9.tednu. slabosti nihajo. En dan bi si zelela da bi lahko bruhala, drugi dan pa kot da ni nic. Je pa ful odvisno kaj jem in manj ko jem bolje je. No ja sam na kilah se mi pa nic ne pozna hehe.
Ja jst grem na nuhalno. Vendar ne toliko zaradi rezultata ampak zato da vidim svojga otrocicka. No ja moram pa najprej na prvi pregled, ki ga imam 20.1 in tam dobiti potrditev, da je vse OK in potem dalje. 🙂


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 19:52:15   
Tasykaa RR
Bodoca mamica1 hvala in vse dobro tudi tebi 🥰 vse preveč je splavov, in gin...je to pač neka naravna selekcija, redko kateri postavijo diagnozo 😪 me to drugače jemljemo. Pri meni lani v 17 tednu, pa so bile narejene obdukcije ni pokazalo nekega vzroka ali diagnoze 😪 je pa res da ni zdravila proti temu 😪 tako da nimamo druge kot upat, da bo vse vredu 🥰🥰  zato pa je fajn ta forum, da malo ven damo 🥰 

(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 20:49:51   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Tasykaa

Bodoca mamica1 hvala in vse dobro tudi tebi 🥰 vse preveč je splavov, in gin...je to pač neka naravna selekcija, redko kateri postavijo diagnozo 😪 me to drugače jemljemo. Pri meni lani v 17 tednu, pa so bile narejene obdukcije ni pokazalo nekega vzroka ali diagnoze 😪 je pa res da ni zdravila proti temu 😪 tako da nimamo druge kot upat, da bo vse vredu 🥰🥰  zato pa je fajn ta forum, da malo ven damo 🥰 



Hvala 🥰Oprosti, ce sem radovedna in ne bom nic uzaljena ce ne bos zelela odg. Oz. Je tema zate se prevec boleca... Narejena je bila obdukcija pa niso nic ugotovili omg. Meni bi se sesul svet. Pa ne samo eden ampak trije. Ali so ti vsaj podali kak sum? Bi se dalo prepreciti? Mislim sprasujem zato, ker je to ze razvito bitje, ki ga vidis, si ze mimo kriticnih tednov in si odahnes, ker bo vse ok in ne ne ne morem si predstavljati kaj si dala cez in res cestitke da sta zbrala pogum in ponovno poskusila. Resnicno upam da bo tokrat vse ok in bos kljub dogodku vsaj poskusila uzivati v teh trenutkih 🥰🤗 vrjamm pa da ne bos sproscena dokler ne prides v porodno. Bo vse OK. 
Glede samega splava pa se strinjam. Statisticno naj bi ga imela vsaka cetrta zenska in sele po parih splavih zacnejo malo bolj biti pozorni. Seveda da je to za posameznico, se posebej, ce zanosi prvic to sesutje in res smo ljudje razlicni ampak sama si zelim otrocka in bi me to sesulo pa ceprav ga se ne vidis. Ko pa pogledas sirso sliko pa je konec koncev malo tolazbe zakaj dejansko pride do splava in ja. Se strinjam, da je bolje da narava naredi selekcijo pri napakah kot pa da jo izves kasneje in se s tezkim srcem mogoce odlocis za umetni splav- ki pa tako pozno ni vec splav ampak dejansko porod mrtvega otroka. Samo mene je danes tole se posebej ganilo, ker so tukaj ze 3 avgustovke s katerimi sem nekaj casa klepetala, ki nimajo srecnega konca. Malo mi hormoni nagajajo in bi lahko za karkoli prec jokala in me je tole cist potrlo. Ali ima se katera take custvene tezave s hormoni? Mislim v prvi nosecnosti tega nisem imela in mi je bilo cudno ko je kdo to omenil. Sm bla haha kr iz smeha jok ja valda. 🤔🙄 

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:04:14   
Tasykaa RR
Meni osebno je bilo vedno lažje, če sem dala iz sebe 🥰 nič fiksnega, diagnoze tako ne, in pač da naj bi prišlo do žilnih prepletov med njimi, kar je pač najbolj pogosto, tako je meni dr. Pušenjak potem povedal, ker ko sem to dala mojemu gunekologu, ni imel razlage. To pa je sicer splošno znano, in ne iz obdukcije. Bom prilepla odgovor. Jooj najbolj kruto je ravno to, ker moraš roditi, ni abrazije 😪 19 ur, je pri meni trajalo. Pa še potem abrazija 😪 ker se ni vse sčistilo. Potem še drugič zanosim, takrar pa blighted ovum iz ene skrajnosti v drugo 😪 zdaj v tretje pa upam da bo vse kot more biti(otrok še nimam) 🥰🥰 v pon.imam pregled 🥰 tako da vam se javim 🥰  in zato mi je žal vseh punc, ker vem kako je 😪 in upam, da nam uspeee 💪🥰 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:08:38   
Tasykaa RR
Tole sem dobila takrat v odgovor, in ja sum je bil na četvorčke, ker se je še en odsev videl 😪 Spoštovani,
od izvida patologa se sicer itak ne obetam posebne pojasnitve razlogov za odmrtje plodov pri mnogoplodni nosečnosti. Pravite, da so bili sprva 4 monohorijski, tetraamnijski četverčki, nato je eden odmrl in po daljšem času še ostali trije. 99% monohorijskih dvo in več plodnih nosečnosti odmre zaradi žilnih zapletov, torej zapletov v zvezi z žilnimi povezavami med plodovi, preko katerih pride do neto pozitivnega pretoka krvi k enemu in neto negativnega toka krvi drugega. to povzroči anemijo pri tistem z negativno bilanco krvi in zgostitev krvi pri tistem ali tistih s pozitivno bilanco in oboje je slabo za srce. Slej ko prej enemu srce odpove in ko se to zgodi pri enem, se toksini iz odmrlega ploda prenesejo še na druge in odmrejo še drugi in če jih je več, ostali. Skratka, odmrtje plodov je pri enojajčnih četverčkih prej pričakovano kot je pričakovati uspešno donositev preko 28. tedna nosečnosti. Imamo sicer en uspešen primer takšnih četverčkov v Ljubljanski porodnišnici pred leti, ampak uspešna takšna nosečnost je tako redka zadeva, da bi bilo to vredno objaviti v mednarodni strokovni reviji in bi morda celo objavili, pa se porodnica s tem takrat žal ni strinjala.


(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:11:25   
Tasykaa RR
Ti pa odgovarjam še na hormone, jaa tudi mene mučijo, lahko bi se zjokala za kar nekaj, ko drugače nisem ravno čustvena 🙈😁😁 in pa meni je grozno slaboo, čez cel dan, zato jem po malem 😁 


(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:17:07   
LoniRR
Joj tasyka ne morm si predstavljati. Nekaj je splaviti na zacetku ali imeti slepo nosecnost kjer sploh ni vidno ploda, drugo pa je videti kako se ti otrocek premika in ga potem mrtvega roditi. Oh kake zgodbe 😪. Tudi sama sem taka da mi je lazje ce o tegobah spregovorim. V sebi drzati je mucno in je se toliko huje. Pravijo da gre v tretje rado in bo sedaj vse OK. 🥰. Dovolj je bilo zalostnih zgodb. Tako dolgo je tole cakanje na pregled. Ze v prvi nosecnosti sem ga imela pozno (9/3t), sedaj pa se kasneje (9/6t) bom takrat. 

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:25:08   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Tasykaa

Ti pa odgovarjam še na hormone, jaa tudi mene mučijo, lahko bi se zjokala za kar nekaj, ko drugače nisem ravno čustvena 🙈😁😁 in pa meni je grozno slaboo, čez cel dan, zato jem po malem 😁 






Jaaaa tocno tako je pri meni. Sicer je to bolj prisotno zadnji teden. Nisem custvena in mene spraviti do solz je res tezko, sedaj me samo pogledas malo drugace sem ze na prepadu. Npr. Prej sm iskala materinsko knjizico, ki jo rabim za pregled in sem papirje skp dajala in ko sem videla slikice in diagnoze (imela sem prozen porod, 2x utrip srcka ni bil OK) sem se zacela kr jokati. Obcutek srece, ker imam zdravo dojencico a hkrati jok iz nule. To ce ne dozivis ne razumes. Glede slabosti pa sem jst na nihanju. En dan bi bila presrecna ce bi lahko bruhala, drugi dan ko da ni nic. Verjetno zato ker sem zacela paziti kaj jem. Manj ko jem in bolj ko je ta hrana npr. Bobi palcke al pa zelenjava (solata npr.) Je ok. Cim bi pojedla ksn prazen krompir ali kaj iz ponve bi bila boga. No pa zacela mi je hrana smrdeti. Brez tezav sem jedla to kar je hcerka, sedaj se mi obraca ko jo hranim in se cudim kako lahko tako veselo je. Najhuje je ko moram kake ribe poskusiti ce ni prevroce 🤮 jabolko al pa banana da je ok. Pri meni je slabost najbolj intenzivna zvecer. Verjetno zato ker cez dan po malem jem ker nimam casa (sem na porodniski) in zvecer ko hci zaspi se najem kruha in pol trpim. No zdj ko se mu ognem pa je bolje.

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:29:45   
Tasykaa RR
Točno tako, zdaj gremo novim zmagam nasproti 🥰🥰 mogoče kateri vlije malo poguma in upanja moja zgodba 🥰💪 jaa, rajše pozneje naročajo, ker včasih se ne vidi dobro, ali pa je prišlo do poznejše zanositve, da ni potem po nepotrebnem živčkanja 🥰  moj prvi dan zadnje m..je 19.11 tako bi naj bila po izračunih na spletu v 8 tednu 🥰  dejansko pa se na pregledu vidi 🥰 


(odgovor članu LoniRR)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:31:47   
LoniRR


IZVIRNO SPOROČILO: Tasykaa

Tole sem dobila takrat v odgovor, in ja sum je bil na četvorčke, ker se je še en odsev videl 😪 Spoštovani,
od izvida patologa se sicer itak ne obetam posebne pojasnitve razlogov za odmrtje plodov pri mnogoplodni nosečnosti. Pravite, da so bili sprva 4 monohorijski, tetraamnijski četverčki, nato je eden odmrl in po daljšem času še ostali trije. 99% monohorijskih dvo in več plodnih nosečnosti odmre zaradi žilnih zapletov, torej zapletov v zvezi z žilnimi povezavami med plodovi, preko katerih pride do neto pozitivnega pretoka krvi k enemu in neto negativnega toka krvi drugega. to povzroči anemijo pri tistem z negativno bilanco krvi in zgostitev krvi pri tistem ali tistih s pozitivno bilanco in oboje je slabo za srce. Slej ko prej enemu srce odpove in ko se to zgodi pri enem, se toksini iz odmrlega ploda prenesejo še na druge in odmrejo še drugi in če jih je več, ostali. Skratka, odmrtje plodov je pri enojajčnih četverčkih prej pričakovano kot je pričakovati uspešno donositev preko 28. tedna nosečnosti. Imamo sicer en uspešen primer takšnih četverčkov v Ljubljanski porodnišnici pred leti, ampak uspešna takšna nosečnost je tako redka zadeva, da bi bilo to vredno objaviti v mednarodni strokovni reviji in bi morda celo objavili, pa se porodnica s tem takrat žal ni strinjala.





Omg, samo en primer. Crna statistika, samo verjetno je tudi ta pojav izredno redek. Vsaj obrazlozil ti je tako kot treba in ti pomagal razumeti. Zakaj na to ne opozorijo od zacetka. Zakaj ne delajo ornk pregledov. Vem da je to prepreciti tezko ampak vsaj meni bi bilo mnogo lazje, ce bi dajali vecjo pozornost temu in te pripravili na temno plat... nvm mogoce se motim ampak sem brez besed. Kako zalostno 😪

(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: Avgustovčki 2020
8.1.2020 21:35:13   
Tasykaa RR
Hehe po eni strani smo smešne po drugi pa nam hormoni svoje delajo 🥰😁 se vsaj zdaj zjokamo, ko se drugače poredko 😁😁 joooj si ne predstavljam, da bi imela eno malo bebiko doma 😁 ker meni pa vsee hrana smrdii 🙈 in zeloo težko kaj skuham. Samo ko moreš, ni druge, vsaj za otroka potrudit, če že zase ne  😁😁 


(odgovor članu Tasykaa RR)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Resnična čudežna zgodba: Vaš sin ne bo pre...
photo
Na vhodu bolnišnice je mamo pričakala zdravnica in ji povedala, da sin, star en teden, ne bo preživel.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?