|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decemberke 2023
14.11.2023 8:57:33   
Majolkaa
Zdravo vsem...vceraj bila pri babici v Lj. Blo je ok,probala je cimmbolj vse razlozit. Itak pa se pol ko je dan d se govori kako in kaj s tisto babico ki jo dobis. Itak je tezko vnaprej planirat tko da je rekla cimmbolj se veselit pa ne bit control frik 😁 drugace pa jaz bom mela CTG sele drug tedn ko bom 38 tedn, do zdj ga se nism mela 🙂 ja jaz sem jemala tardyferon usak dan 2 meseca ampak mi ni nic pomagal oz. zvisal zelezo...sedaj zal samoplacnisko jemljem ferrobio usak dan in ta mi je malo popravil zelezo 🙂 tudi jaz zelo slabo spim pa zelooo mi odpadajo lasje, me je kar groza 😥

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 176
   RE: Decemberke 2023
14.11.2023 13:10:58   
Kasas
Jst sm tud dobila samo odločbo za materinski dopust ja. 
@Pikafna rok imam 24.12. danes sem 35/3 ne vem vsak dan ugotovljam ali se je mali že obrnil na glavo ali ne… mislim sicer da se ni, da je enako kot prej 
Ne vem a je katera imela te težave jst imam občutek od včeraj da grem težje na vodo, npr. me zelo tišči grem pa po kapljicah ali ze slab curek? Če stojim imam občutek da me skoz tišči na stranišče, če sedim ali pa ležim je pa ok.
Drugač pa vedno manj spim, tudi obrat iz levega na desni bok ponoči me skoraj zaboli 🙈 pa sem se zredila tam med 8-9 kg vse skupaj, trebuh imam ogromen očitno vse spredaj nosim. Ampak moja ginekologinja pravi da se to težave normalne kar je verjetno res 🙂
Železa še nimam, čeprav je bil zadnji hemoglobin že nizek. Drug teden imam spet kontrolo, kjer bo spet nardila UZ če bo še vedno medenična vstava dobim napotnico za zunanje obračanje 🫣🤞

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 177
   RE: Decemberke 2023
15.11.2023 7:08:29   
Čvekačica
@Kasas tebe verjetno zanima če je to znak da se obrnil? 🤭Jaz nisem tako občutila, je pa res da se je nekaj časa moj hudiček ful obračal in je bil včasih tudi ta občutek, da mi glih na mehur pritiska. Ker urin sem takrat imela vredu sklepam da je bil on kriv🤷‍♀️ Eni pravijo, da tudi nosiš nižje in lažje dihaš ko se obrne? Moj se mi zdi da se zdaj ne obrača več, ampak iz nekega razloga ima ful raje za brcat levo stran 😅

Vprašanje za @Majolkaa oz če je še katera izkoristila obisk patronažne - a to se preko osebnega zdravnika naročiš? Je kakšna omejitev koliko tednov moraš bit?

< Sporočilo je popravil Čvekačica -- 15.11.2023 7:10:31 >

(odgovor članu Kasas)
Neposredna povezava do sporočila: 178
   RE: Decemberke 2023
15.11.2023 7:48:49   
Pikafna
Meni se je kar na enkrat začelo dogajat, da sem občasno čutila pritisk spodaj in kot da moram kar malo zadrževat urin + bolečine v sramnici + brce v rebra 😅 in potem je na naslednjem pregledu rekla, da je sedaj obrnjen na glavo
Jaz se tudi že kar težko obračam, tako kot ti praviš Kasas. Vsakič ponoči kar malo jamram zraven, ko se moram obrnit 😂 
Po eni strani me je kar malo strah spet poroda, po drugi pa komaj čakam, da bo za mano, zdaj ko so šteti dnevi, pa sem vedno malo v pripravljenosti 😅

(odgovor članu Čvekačica)
Neposredna povezava do sporočila: 179
   RE: Decemberke 2023
15.11.2023 8:31:10   
Majolkaa
Glede patronazne...ob koncu sole za starse smo se lahko napisale katera je zelela obisk patronazne. Drugace pomoje najdes kontakt patronaznih iz svoje obcine in direktno njih kontaktiras za obisk, ponavadi so zjutraj bolj na telefonih potem gredo pa na teren 🙂  se pa tudi jaz ze zelo tezko obracam ponoci 😬 

(odgovor članu Čvekačica)
Neposredna povezava do sporočila: 180
   RE: Decemberke 2023
16.11.2023 10:43:29   
Litlekitty
A je ze katera iskala pediatra?
Nam so v soli rekli za LJ naj jih ze kar poiscemo in zdej sm klicala in ne delajo rezervacij. In sele po rojstvu vzamejo. Zdej ce ne bo placa pa nevem kaj isces pol naprej?

(odgovor članu Majolkaa)
Neposredna povezava do sporočila: 181
   RE: Decemberke 2023
16.11.2023 13:07:38   
Pikafna
Jaz sicer nisem iz Ljubljane, ampak je pri nas enako, šele po rojstvu sprejemajo. 
Smo pa v prvo normalno dobili pediatrinjo, je že takoj na informacijah preusmerila klic v ordinacijo, ki še sprejema. Tokrat pa nameravam kar pediatrinjo od hčerke vprašat, če lahko tudi zdaj k njej vpišemo :) 

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 182
   RE: Decemberke 2023
16.11.2023 23:49:34   
Decorous Penguin
Ojla! Sem se želela samo malo oglasit, ker foruma že nekaj časa nisem obiskala. :) Na zadnjem pregledu 6. 11. sem prejela napotnico za porodnišnico in rešilec, tako da je to urejeno. Pa hvala vsem, ki ste omenile odločbo za materinski dopust. Sva se z mojim danes isto spraševala, kje je starševski dopust. user posted image

Moj je že kar nekaj tednov obrnjen z glavo navdzol in z rokami preizkuša meje svojega domovanja. Prav tiste očitne brce pa čutim občasno, čutim tudi rit in pa hrbet (ali pa noge?) ko se začne tiščat nekam v bližino želodca ali reber. Tam nekje fifty fifty je, odvisno od dneva.

Aja še to glede spanca. Sem se pritoževala zaradi bolečega boka. Zdaj ni nič boljše, po cca 6 urah se zbudim in grem sedet in dremat na stol gugalnik, da malo razbremenim medenico. To načeloma dovolj pomaga, da grem čez kakšno uro nazaj v posteljo še za kakšnih 30 minut ali pa več... odvisno od dneva.

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 183
   RE: Decemberke 2023
21.11.2023 17:20:45   
Kasas
@Litlekitty jst sm tud slisala da si mormo ze najdt pediatra pa tud ne sprejemajo rezervacij 🙈 Ljubljana - Šentvid. Upam, da mi ga ne bo treba vozit na koncu nekam izven Ljubljane…
Kako ste kej ostale punce? Zdej smo pa skor že na koncu, men že vsak dan otrdeva trebuh…Vsak dan si rečem jutri pa pripravim torbo za v porodnišnico 🫣
Sem bila pa ravno danes pri ginekologinji in moj fantek očitno vztraja na ritki v sedečem položaju. Sem dobila napotnico pod hitro za obračanje. A je kdaj katera že bila oz pozna kakšno ki je bila pred kratkim? Na forumih zasledim samo zelo stare poste…. Ginekologinja pravi da se za obrat na koncu odločim sama prav tako za način poroda če bo v medenični vstavi ostal.

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 184
   RE: Decemberke 2023
21.11.2023 20:34:25   
Pikafna
Meni je ravno nekaj dni nazaj končno uspelo torbo za porodnišnico pripravit 🙈 ampak sem pa res tik pred rokom, tako da je skrajni čas 😅
Jaz sicer nimam nobene izkušnje z zunanjim obratom, je bila pa malo nazaj kolegica v tej situaciji, da se je morala odločit. Mogoče ti bo v pomoč podatek, da so menda najbolje izurjeni pri zunanjih obratih v Postojni, tako da se je ona odločila in kar poklicala tja ginekologinjo, ki naj bi bila najbolj izkušena v tem, se z njo pogovorila, povedala kakšna je situacija - kako je otrok obrnjen, koliko časa je že v tem položaju, če se je kaj obračal itd. in ji glede na vse informacije tudi rekla, da se njej ob vseh informacijah, ki jih ima, ne zdi vredno poskušati z zunanjim obratom, ker je bilo tako malo možnosti za uspeh. Tako da mogoče dobra opcija, za drugo mnenje, pa malo več informacij, če bi to želela :) 

(odgovor članu Kasas)
Neposredna povezava do sporočila: 185
   RE: Decemberke 2023
22.11.2023 18:26:21   
Čvekačica
Jaz še vedno nimam napotnice za rešilca, ampak v šoli za starše so rekli, da je to že malo zastarelo in da če rabiš greš v vsakem primeru lahko z rešilcem 🤷‍♀️🙂

Pa tudi glede obratov so v šoli rekli, da to dva strokovnjaka izvajata. Pa da ni vedno uspešno in da opustijo če bi mamo to bolelo (verjetno super prijetno res ni). Sicer pa se ti mogoče zgodi to kar se moji prijateljici in bodo tam rekli, da je pravilno obrnjen ;) Verjetno pa drugače carski rez. Sigurno dlje okrevaš, ampak se tudi da 😊 @Kasas ti samo pogumno! A pa kaj vejo kaj je razlog? Jaz sem pred dvema letoma odstranila maternično pregrado in sem zdaj prav hvaležna, ker vem da je to pogosto razlog😊 sem pa bila prej že stokrat pri ginekologu pa ni nikoli noben omenil, potem pa kar naenkrat izvem🙄 Zdaj sem slišala za eno, ki je prišla s popadki in so začeli z vaginalnim porodom pa so vmes ugotovili, da ne bo šlo in je mogla na carski rez. To se mi zdi najhuje- da se par ur matraš potem pa CR. Ker če veš da bo CR se vsaj popadkom izogneš😅

Test za streptokok B ste že delale? Če prav razumem potem med porodom dobiš antibiotik če si pozitiven?

< Sporočilo je popravil Čvekačica -- 22.11.2023 18:28:47 >

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 186
   RE: Decemberke 2023
23.11.2023 12:53:58   
Kasas
Pa sej je res smešno sej tud napotnica za porod a ce je pa nimas pa ne mores rodit 🤷🏻‍♀️🙊🤣Ja men je tud rekla ginekologinja da delata to dva ginekologa v Ljubljani. Ne vem zdej imam v torek 5.12. datum v perinatalnem dnevnem centru v porodnisnici, priti morm ob 7:00 in domov grem ob cca 14:00. Med tem casom mi bodo nardili vse mozne preiskave in mi potem predlagali nacin poroda oz pred tem ce je mozen zunajnji obrat ta dan. Gre pa za neke vrste pripravo na dogovorjeni carski rez. Je pa tud meni rekla kot pise zgoraj @Pikafna ze po telefonu da ce sem prvorodka, da ce otrok se ni bil v drugacni legi kot medenicni, da vprasanje, bodo pa seveda povedali kaj in kako…@Cvekacica ne razloga ne vedo, mogoce ga celo ugotovijo ta dan ko imam ta pregled, za pregrado sem bila pred zanositvijo na pregledu pa je baje nisem imela, lahko je popkovina, vcasih pa celo ni razloga pravijo. Bomo videli samo da bo vse ok ❤️🤞Jst sm nardila ze test za streptokok B in tudi se zadnjic za toksiplazmozo. Ja baje da ce si pozitiven na ta streptokok tip pred porodom dobis nek antibiotik.

(odgovor članu Čvekačica)
Neposredna povezava do sporočila: 187
   RE: Decemberke 2023
29.11.2023 10:06:45   
Litlekitty
Kako ste kaj punce?
Danes sva 34 tednov. Kako gre cas hitro:)). Cez 2 tedna imam UZ v porodniskici - kontrola rasti in odvzem brisa na streptotok. 
Trenutno sem pridobila cca. 17kg haha. Otekam v prste in noge haha. 
Z mozem imava ze skoraj vse, sicer se v skatlah pa caka. Se moram lotit priprave. S porodnisko pricnem 13.12. :))

(odgovor članu Kasas)
Neposredna povezava do sporočila: 188
   RE: Decemberke 2023
29.11.2023 11:43:38   
Kasas
Jeeeeej počasi se bliža tudi naš prihod sonċkov 🥰
Imam pa tudi jaz zelo lepo novico, včeraj sem imela prvi CTG (36/3 teden) in mi je na hitro naredila še UZ, najin fantek je obrnjen na glavico 💙🤞🍀 tako da mi odpade zunanje obračanje. Vsi smo bili zelo veseli vključno z zdravnico in medicinsko sestro 🙂 Sem pa nastopila porodniško s tem ponedeljkom in že uživam doma. Pripravila sem torbo za v porodnišnico to je še nekako šlo. Zataknilo se mi je pa pri pripravi za odhod za novorojenčka. Tista, ki ima izkušnje z zimskimi novorojenčki kaj kej predlaga? Zimski pajac? 

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 189
   RE: Decemberke 2023
29.11.2023 12:58:30   
Litlekitty
Najina beba bo domov sla sledece:
Bodi z dolgimi rokavi, pa dolge hlacke s stopali. Jopica in zimske pajkice. Fluffy (plisast) pajac, ki ga ima lahko za v lupinico. 
Tista, ki nam je predavala v soli je rekla, da je to ok:). Imela pa bova se dekico, ki se pokrije cez lupinico, ko je bebica pripeta, ce bi jo zeblo. 
Zimski debeli pajani niso ok za lupino, ker ne mores varno pripet. 

(odgovor članu Kasas)
Neposredna povezava do sporočila: 190
   RE: Decemberke 2023
29.11.2023 13:57:36   
Kasas
Hvala za nasvet @Litlekitty Razumem 🙂 torej debeli zimski pajac odpade. Bom vzela nekaj podobnega kot ti. A mi zaupas se prosim katero stevilko imas tega pajaca za v lupinico, ker jaz imam nekaj podobnega sam nimam cist za novorejncka ampak tam za 3-4 mesece, ceprav predvidevam ce je sloj na sloj oblekic da je lahko tud pajacek malo vecji 🤷🏻‍♀️
Sem ze kr malo nestrpna komi cakam 🥰 

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 191
   RE: Decemberke 2023
29.11.2023 14:11:39   
Litlekitty
Oj,
Jaz sem vzela iz hm-ja pajac Pile all in one suite with ears stevilko 56. Se mi zdi kar velika. 
Ampak sej, ce bos dala spodi vsaj 2 sloja, se bo tvoja tudi zapolnilo. Mogoce malo zavihas rokave, pa mogoce bo bebica kar velika:) no odvisno tudi, iz katere trgovine imas pajacka, ker se stevilke ful razlikujejo hHa

(odgovor članu Kasas)
Neposredna povezava do sporočila: 192
   RE: Decemberke 2023
29.11.2023 14:13:08   
Litlekitty
Aja se to je tudi tista v soli rekla, da je tok slojev pa ta pajac primeren pol tudi za sprehode (sploh, ko das bebico v vreco v vozicku). Pa kao, da zdej vsi te plisaste pajace dajejo bebica za odhod iz porodnisnice je se komentirala:). 

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 193
   RE: Decemberke 2023
30.11.2023 10:19:55   
Čvekačica
@Kasas super novica, si se izognila obračanju user posted image

Nam so tudi rekli da naj ne pretiravamo z oblačilo in ne pajacov. Ker v porodnišnici je vroče, narediš 5t metorov do avta in potem je spet toplo. Tako da jaz bom tudi gor eno bundico, dol čez noge pa dekico pa v avtu/porodnišnici odkrila. Nam so še svetovali če smo prvič starši da mogoče raje večjo števiko, ker je lažje oblačit user posted image

@Littlekitty me veseli da nisem edina basjkauser posted image Jaz sem na +16 kg, ampak še vedno nič ne zatekam in imam suhe noge/roke tako da mi noben ne verjame -> očitno ima mali težke kostiuser posted image . Kako ap tvojemu sončku kaže po UZ? Kako to da imaš naslednjič v porodnišnici?
Jaz sem imela v 34 tednu UZ je imel 2,5kg. Priznam, da sem si oddahnila, ker je nazadnje bil manjši po UZ, zdaj pa dejansko prehiteva. S tem da sem vmes imela kovid in se ful presekirala kaj bo. Na koncu se je pa v enem mesecu poredil za 1,1kg. Tako da če bo katera imela kovid ne brat forumov in člankov, ker prestrašijo za brezvezeuser posted image

Kako ste ostale še kaj? @Pikafana že kaj dogaja?

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 194
   RE: Decemberke 2023
30.11.2023 12:42:02   
Litlekitty
Oj,
Jaz pa ful haha. 
Nazadnje je na 3d/4d imela tam cca 1,1 kg (takrat 27/5). 
Zdej nevem kok ima:). Nas iz Leonisca posiljajo v porodnisnico, ker tam tudi delajo nasi ginekologi pa, ker imajo v porodnisnice boljse ultrazvoke:). 

(odgovor članu Čvekačica)
Neposredna povezava do sporočila: 195
   RE: Decemberke 2023
30.11.2023 17:31:09   
Pikafna
Hej,Lepo da ste malo obudile temo ravno pred roki 😁🥰 sicer pa ja, pri nas se je ta teden kar dogajalo, nisem več v enem kosu, se nam je pridružil fantek 🥰

(odgovor članu Litlekitty)
Neposredna povezava do sporočila: 196
   RE: Decemberke 2023
30.11.2023 20:28:58   
Kasas
Čestitke @Pikafna 💙🥰 lepo se cartajte!!!!

(odgovor članu Pikafna)
Neposredna povezava do sporočila: 197
   RE: Decemberke 2023
1.12.2023 7:54:40   
Čvekačica
Opa čestitke Pikafana!user posted image Ko boš malo pri času nam pa deli porodno izkušnjo user posted image

@Littlekitty hodiš na dekompresuro? To naj bi dobro vplivalo na zatekanje. Jaz sicer hodim in mi je prav fajnuser posted image Še katera druga hodi?

(odgovor članu Kasas)
Neposredna povezava do sporočila: 198
   RE: Decemberke 2023
1.12.2023 11:59:07   
Pikafna
Trenutno ful pridno je in potem takoj zaspi, tako da izkoriščam ta čas, da vam malo napišem. 😁
Sicer pa, že rednem pregledu pri ginekologinji, mi je rekla, da sem odprta že dobre 3 cm, čeprav se kaj hujšega še ni dogajalo. Samo občasno, čisto neredno, sem imela krče kot pri menstruaciji. Malo mi je še zmasirala maternični vrat, da bi s tem mogoče malo spodbudili. Potem pa se je že naslednji dan začelo ful hitro odvijati 😅 sem dobila popadke, znosne, sem v miru predihavala, v roku ene ure so bili že na 2/3 minute, sva šla v porodnišnico, potem pa so mi v porodnišnici dali klistir, odločila sem se tudi za epiduralno. Popadki so bili tudi pred epiduralno čisto znosni, potem pa sploh 😅 smo imeli tako sproščeno, nasmejano vzdušje. Potem pa se je odvilo ekspresno hitro 🙈 kar na enkrat res hud pritisk spodaj, sem bila že 10 cm odprta, tukaj je bilo kar hudo že, epiduralna ni več pomagala, potem med iztisom me je pa tudi kar presenetilo kako je fantek pritiskal, koliko sem čutila (v prvo ni bilo tako, ampak se je tudi počasneje odvijalo vse), sem res mislila, da bom umrla 😅😂 potem pa kar na enkrat glavica zunaj, že tukaj ful olajšanje in potem je prišel, potem se mi pa v sekundi ni več zdelo nič hudo 😁🥰


(odgovor članu Čvekačica)
Neposredna povezava do sporočila: 199
   RE: Decemberke 2023
1.12.2023 15:21:14   
Anonimen
Drage nosečke, mamice. V želji po shranjevanju spominov in deljenju izkušenj, nasvetov ali pa samo pomagati drugim mamicam videti, da niso same in, da imamo vse podobne težave, je nastal blog NovaMami. Spodaj vam puščam link in vas vabim, da si ga ogledate in se podate z menoj na popotovanje materinstva :)
https://novamami.si/

(odgovor članu Majolkaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 200
Stran:   <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  6 7 [8] 9 10   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako se računajo tedni in meseci v nosečno...
Dnevi, tedni, meseci, tromesečja? Če ste zmedeni, niste edini. Medtem ko nekateri govorijo o nosečnosti, ki traja 9 mese...
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?