|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:14:46   
muki1
Nimam glih kakšnih pametnih idej. Jaz vedno zdinstam zelenjavo, potem malo posipam z moko, prepražim, začinim in zalijem z vodo. Pa je vedno neka taka juha, ne vem, vedno je istega okusa. Pa sem malo brala vaše nasvete za kosila, pa sem zasledila en kup zelenjavnih juhic, pa bi prosila, če mi lahko malo receptov napišete.
user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:20:22   
marty5
Jaz naredim zelenjavno juho (mi rečemo mineštra) tako:

- na olju prepražim čebulo in malo česna (včasih tudi nekaj koškov slanine, odvisno)
- potem vržem noter ponavadi kar zmrznjeno zelenjavo (od Ardo mi je najboljša mešanica) in cca 3 krompirje, narezane na koščke
- dušim dokler se krompir ne zmehča in ga vmes s kuhalnico razdrobim
- nato zalijem z vodo, dodam sol, poper in eno jušno kocko ter malo paradižnikove mezge (1-2 žlici)
- kuham na močnem ognju cca 15 min, da se zgosti (moke ne dodajam, ker že krompir zgosti)
- na koncu včasih dodam še jušne testenine (tiste majhne za v juho), ne pa vedno

Pride gosta in okusna juha - tako imamo radi. Pri nas bo jutri an sporedu - pa še kake hrenovke ali pa ribe zraven.

Dober tek user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:29:35   
muki1
Hvala marty, bom probala. Kaj pa še kakšne kremne juhice? Blitvina, špinačna, porova....?

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:31:49   
marty5
Tu se pa tudi jaz priporočam - zaenkrat še eksperimetiram, pa ne pride tako dobro, da bi lahko talala nasvete user posted image

_____________________________

Ko je volja, se vedno najde tudi pot. Ko pa volje ni, prosto pot dobijo izgovori.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:43:09   
Anonimen
Kremno lahko narediš tako: kuhaš na koščke narezano želeno zelenjavo in ko je kuhana, jo del pobereš ven, ostalo pa zmiksaš s paličnim mešalnikom. Potem po potrebi narediš prežganje (na olju prepražiš zlico moke, da zarumeni) in to streseš k zmiksani zelenjavi (medtem, ko vr). Začiniš po želji (jaz dam vse v prahu: čebula, česen, pa dobnjak, peteršilj, majaron, lovor pa mogoče kocko ali sol) in dodaš nezmiksan del zelenjave. Na koncu lahko dodaš še kislo smetano.

(odgovor članu marty5)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:50:07   
klavdijas
Malo čebule (najboljša je šarlotka) prepražim na majhni količini olja, dodam korenček,ko se mi zdi, da je dovolj potenstano dodam 1 ž moke in zalijem za zelenjavno juho z vodo v katero dodam krompir in zelenjavo (cvetačo, brokoli, stročji fižol, grah ....)  obvezno malo paradižnikove mezge, posolim, popopram, dodam sesekljan peteršilj, malo vegete in kuham do mehkega. Včasih zakuham riž, testenine, včasih nič. 
Za fižolovo mineštro pa zalijem z vodo od kuhnega fižola, dodam krompir zrezan na kocke, paradižnikovo mezgo, sol, poper, vegeto in kuhan fižol, zakuham testenune.
Skuham pa juho ali fižolovo mineštro brez zakuhe, posebej skuham beli riž in na krožniku riž zalijem z juho.
Če se mi zdi juha preredka nadrobno naribam vanjo še krompir.
LP,

                     Klavdija 

(odgovor članu marty5)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 10:51:45   
Anonimen
Lahko pa narediš zelenjavno juho tudi brez moke. Npr. kuhaš (ali pa dušiš, kot delaš ti) različno zelenjavo, dodaš začimbe in ko je kuhano, notri streseš malo pšeničnega zdroba, da zgosti. Samo pri taki juhi moraš potem paziti, da jo imaš res spravljeno v hladilniku (če je kaj ostane), ker se hitro skisa.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 11:18:43   
total
muki1,jaz sem mu zadnjič naredila juho iz bučk in krompirja,maš jo med recepti na RR,je zelo okusna in hitro pripravljena in moj Nik jo obožujeuser posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 11:22:02   
muki1
Noooo, vidite, da gre. user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 11:24:01   
mamči
Najbolj zdravo ti je brez maščobe in prežganja. Jaz mam doma sicer vrt, tako da je malo lažje glede zelenjave. Najraje delam in jem kremno juho-  različno zelenjavo poberem na vrtu, jo operem zrežem na velike kose in dam v lonec z vodo. Kuham ne predolgo- naj bo še knakig!
Najboljše sestavine so: bučke, korenje, malo krompirčka za zgostit, peteršilj- koren in zelenje, lahko daš še malo kolerabe al pa cvetače al brokolija- obvezno dam še eni 2 čebuli. Dodam čist mal šetrajke- je izvrsten okus.
Zmešam s paličnim, potresem ogromno šnitlauha- drobnjaka- in jem. Mojim moškim pa dodam en šus sladke smetane. Jaz ne smem, da ne bom zrejena - še bolj (2mes po por.) Dober tek.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 11:25:57   
mamči
pozabila- dodam 1 jušno kocko- zelenjavno al pa kokošjo.

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
14.10.2005 11:47:15   
tejča
Za porovo juho, se prepraži čebula in malo slanine po želji, nato se doda narezan por in krompir na koščke, malo pražiš in zaliješ z vodo. Dodaš začimbe - sol, poper, vegeta in kuhaš še slabih 20 min.

_____________________________

Naj bo vsak dan zase lep. Posrbite za to!

(odgovor članu mamči)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
15.10.2005 22:45:34   
frutka_
Kako je zelenjavna juha zelenjavna, če ji dodate slanino??!!





(odgovor članu tejča)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
16.10.2005 18:05:30   
Anonimen
Naša kuhinja je ekspresna in umetna, torej so naše zelenjavne juhe večinoma iz vrečk.
Če pa že naredimo izjemo, pa tudi ni ne vem kakšna. Ali kupimo zmrznjeno in narezano zelenjavo in jo vržemo v krop, ali pa, v še redkejših primerih, kupimo sicer surovo, ampak narezano in že pakirano po porcijah, in jo zmečemo v lonec. Kakšna kocka še pade noter, pa kakšna začimba, če preizkušamo, kaj sploh imamo v omarah, pa k zelenjavni juhi ponavadi še narezan krompirček (majhne kockice), to je pa že skoraj to.
Mesa pa kar nekako ne dajemo k zelenjavnim juham.

(odgovor članu muki1)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
16.10.2005 18:58:45   
Primoza
Če je mišljena s tem običajno zelenjavno/mesna enolončnica jo pripravim tako, da prepražim čebulo, dodam zelenjavo (grah, fižol, koruzo), nekaj pasiranega paradižnika in par jušnih kock. nato ob rahlem vrenju kuham, nekaj pred koncem kuhane dodam še npr. hrenovke in nekaj kisle smetane v kateri je vmešana moka. Nato kuham še 10 minut.

Če pa je mišljena juha kot juha ki se kuha istočasno z zelenjavo pa pač vse skupaj (meso npr. danes kuro in zelenjavo polovici čebule, na koščke narezana koleraba, zelena, korenje, por) zmečem v ekonom lonec in po piskanju kuham 30 minut. Odprem, prelivam juho preko nepreveč gostega cedila v drug lonec, nato pomočim cedilo v precejeno juho in v njem počasi zmečkam meso, korenje in drugo zelenjavo. Vlakna ostanejo na cedilu, drobni koščki pa gredo skozi cedilo v juho.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
17.10.2005 9:57:51   
Anonimen
Čebulo,česen,korenček,zeleno in šunko sesekljam ter popražim na olju.Dodam sesekljan paradižnik,sesekljan petršilj in sol.Prelijem z litrom in pol vode ter zavrem.
dodam na kocke narezan krompir in na kolesca narezane bučke.
Posodo pokrijem in pustim da se juha kuha pol ure.
vsujem še testenine in na rezance narezano papriko in kuham še približno 20 minut.
Zelenjavno mineštro na koncu posujem še z naribanim parmezanom.Ponudim jo vročo ali hladno.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
21.10.2005 9:47:00   
TANTRA
DOMAČA ZELENJAVNA JUHA

na olivnem olju prepražim narezan por, dodam pest graha, en narezan korenček,majhno cvetačo na drobne cvetke, majhen brokoli na majhne dele, pest narezanega stročjega fižola, en nasekljan paradižnik brez lupine, sol, tri stroke česna na drobne koščke, ščepec bazilike, zelene, luštreka, šetraja, pest narezanega svežega peteršilja.
Zalijem z vodo, dodam pol zelenjavne kocke (ni pa obvezna) in kuham do mehkega (cca pol ure).
Včasih dam noter makarone, rezance -če jo kuham za naslednji dan, če pa isti dan še na koščke narezan krompir in enega naribanega za zgostitev.

BLITVINA JUHA

Na olivnem olju prepražim čebulo, dodam narezano blitvo, solim, sesekljan česen, pest riža, zalijem z vodo, po potrebi pol zelenjavne kocke (odvisno od okusa kuharja). Kuham cca 30 minut, na koncu vmešam žlico moke zmešano z vodo in kislo smetano. Na krožniku potresem z parmezanom.
Namesto blitve lahko uporabimo špinačo.

ZDROBOVA JUHA

Na maslu prepražim pšenični zdrob, dodam nariban korenček, sesekljan paradižnik in peteršilj, sesekljan česen, sol, zalijemo z vodo in kuhamo cca 15 minut.
Po potrebi dodamo vodi pol zelenjavne kocke...

PURANJA JUHA

Vzamem kos od puranjega bedra in skuham v jušni zelenjavi cca uro in pol.
Meso vzamem iz juhe in ga zlatorumeno popečem na olivnem olju in maslu .
Juho precedimo in skuhamo z zakuho.

Dobra zakuha - JAJČNI ČRVI

Jajce zmešamo z moko in žlico vode, da je primerno gosto. Vzamemo polivinilasto vrečko in odstrižemo vogal (cca 2-3 mm) in v vrelo juho delamo dolge črve. Kuhajo se še par minut.

GOBOVA JUHA






žlica olivnega olja
1 majhna čebula
cca. 25 dkg gob (lisičke, goban)
3 krompirji
1 nariban krompir (za zgostitev)
2 korenčka
3 stroki česna
1 večji paradižnik
šopek peteršilja
sok pol limone
ščepec bazilike
ščepec provansalskih zelišč
ščepec timijana
sol po okusu
ščepec zelene







Na olivnem olju prepražimo zrezano čebulo in sesekljan česen, dodamo zrezane gobe, solimo in dodamo sok limone in zelišča. Malo podušimo, dodamo na koščke narezan krompir, korenček, paradižnik, nariban krompir in potresemo s sesekljanim peteršiljem, zalijemo z vodo, še dosolimo in kuhamo cca. 20 minut.








Krompir naribamo na strgalu za jabolka za zgostitev juhe namesto moke!

PARADIŽNIKOVA JUHA





olivno olje
čebula
česen
svež, zrel paradižnik
rožmarin
peteršilj
sol
korenček




Na olivnem olju prepražimo čebulo, dodamo zmlete paradižnike brez lupine, sol, česen, sesekljan peteršilj, vejico rožmarina, pol naribanega korenčka in zalijemo z vodo.
Kuhamo 15 minut. Lahko postrežemo s kruhovimi kockami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
21.10.2005 10:25:50   
asso
Pri porovi juhi jaz ne uporabljam čebule, ker je itak sam por neke vrste čebule, česnauser posted image user posted image
Por narežem na kolobarje, krompir na kocke. Segrejem olivno olje, gor vržem por in krompir, na hitro popečem nato zalijem z vodo, dodam sol in poper in kuham ene pol ure. Na koncu dodam malo kisa (naši zelo ugajajo bolj kisle jedi), ki zraven pora zelo paše, pokuham, zmiksam s paličnim, še malo pokuham in je narejeno.

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu TANTRA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KAKO KUHATE ZELENJAVNE JUHCE?
23.10.2005 10:37:16   
muki1
oH PUNCE, ZLATE STE, SPLOH NISEM VEDELA, DA SE DEBATA NADALJUJE, ZDAJ KO JE NEDELJSKO KOSILO NA VRSTI, PA NIMAM KURE, BOM ZELENJAVNO JUHO SKUHALA, PA SEM SKOČILA MED RECEPTE IN GLEJ GA ZLOMKA, STE BILE PRIDNE.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Kako pripraviti popolno pokovko?
photo
Se tudi vi sprašujete, zakaj so 'kokice' v kinu vedno tako okusne, doma pripravljena pokovka pa se kar nekako ne more pr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?