|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   sušilec - krčenje perila
23.11.2005 10:49:25   
zivica
Tudi jaz razmišljam o nakupu sušilnega stroja. Spremljam vse teme o tem na forumu, nisem pa še zasledila, da bi kdo kaj pisal o krčenju perila. Sodelavka in soseda pa pravita, da se perilo v sušilcu precej skrči. Ne bi  sedaj rada, da se mi skrči vsa obstoječa garderoba.

Ali pa mogoče perilo krčijo stari modeli sušilcev? Kakšne so vaše izkušnje, zanimajo me predvsem izkušnje tistih, ki imate sušilec s senzorjem vlažnosti?

Hvala za odgovore in lep pozdrav.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: sušilec - krčenje perila
23.11.2005 10:53:15   
mojcadamijan
Na vsakem oblačilu je etiketa na kateri je navedeno če se lahko suši ali ne-če se ne sme se pač skrči pa tudi od materialov je odvisno

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: sušilec - krčenje perila
23.11.2005 11:00:14   
NinaŠ
Kaj bistveno se ne skrči oz. se skrči v mejah oznak (+-) na cunjah. V sušilcu sušim praktično vse - tud tisto kar nosi oznako, da se ne suši v sušilcu in rahlo krčenje sem zaznala le pri bodijih in pižamah; druge cunje, tudi starejše (izpred sušilca) pa se mi zdijo nespremenjene.

LP

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: sušilec - krčenje perila
23.11.2005 11:21:27   
Nasy
Jaz nisem opazila, da bi se mi kaj skrčilo. Moti me samo, da je bolj zmečkano kot, če bi sušila na vrvi.user posted image


(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: sušilec - krčenje perila
23.11.2005 11:43:25   
Dejča
Nekatere stvari se skrčijo - se mi je že tudi zgodilo, da so bile po sušenju malo prekratke - vendar na vsaki piše, ali jo lahko sušiš ali ne - ker jaz to bolj malo upoštevam, se lahko jezim le nase. V sušilcu ne sušim le izjemno občutljivih stvari.

(odgovor članu Nasy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: sušilec - krčenje perila
23.11.2005 15:13:35   
petraz
Pri meni se še ni zdogilo, da bi se mi katera stvar skrčila, je pa res, da moraš biti pozorna kaj je označeno na etiketi pri oblačilih. Prednost je ta, da je hitro suho perilo, slabost pa, da je bolj zmečkano.user posted image

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: sušilec - krčenje perila
23.11.2005 17:54:59   
NinaŠ
user posted image jaz nimam težav z zmečkanostjo perila, le takoj po končanem sušenju ga je treba pobrati iz sušilca.

(odgovor članu petraz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: sušilec - krčenje perila
2.12.2005 9:03:29   
asso
Jaz še nimam sušilca, ampak vaše navedbe glede zmečkanosti mi malo ne štimajo.
Namreč sušilce dosti reklamirajo tako, da je perilo iz njih mehkejše, manj zmečkano, da ni potrebno sploh mehčalca in da so tako ravne, da se jih zloži samo v omaro (seveda ne vse)...
Tudi, ko sem se z nekaterimi pogovarjala, ki jih imajo so mi rekle, da je perilo vse tako lepo ravno in mehko...user posted image

_____________________________

Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: sušilec - krčenje perila
2.12.2005 9:32:44   
tanikaa
jaz še nisem opazila, da bi se mi kateri kos garderobe skrčil. v sušilcu sušim tudi zimske jakne in v bistvu vse cunje, ki jih imamo.  pa imam sušilec, ki šteje že 9 let.

pa tudi perilo je dosti manj zmečkano in ne bolj. samo jaz nikoli ne pustim, da bi mi sušilec ohladil perilo, ampak ga prej izklopim in hitro poberem stvari iz njega. dosti stvari potem sploh ni potrebno likati, kar pa je potrebno pa je bistveno manj zmečkano, kot pa sicer, ko sušim na vrvi.

(odgovor članu asso)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: sušilec - krčenje perila
3.12.2005 13:24:40   
Jessy
Pred par meseci sem bila skoraj na tvojem mestu. Imela sem že sušilca kakih 14 dni, vendar notri nisem upala dati ničesar zato, ker sem tudi jaz slišala, da se skrčijo cunje. RR-jevke so me pregovorile in sem dala notri belo perilo. Bila sem ful zadovoljna, le plenice so bile tako zmečkane, da sem jih mogla likat, prej jih pa ni bilo treba. Zdaj sušim notri vse, razen termovelurjev, bund, volnenih puloverjev in svilnatih stvari. Nič se mi ni skrčilo! Sem izredno zadovoljna in ga ne upam več pogrešati!!!

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: sušilec - krčenje perila
8.12.2005 9:43:10   
Jutra
Ja cote se tudi krčijo, predvsem take iz 100% bombaža al take, ki vsebujejo elastan. Iz mešanice pa manj.
Jaz dam skoraj vse v sušilec, ker nimam druge možnosti drugače posušiti perilo. In preventivno kupujem številko večje cote, ker se v dolžini pravilo malo skrajšajo.

Odgovor še Nasy: manj perila v sušilcu - manj je zmečkano. Jaz včasih od ene žehte dam kar 2x sušit. Zlasti zmečkljive stvari ločim.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: sušilec - krčenje perila
8.12.2005 9:57:37   
Magi*
jaz imam pralno-sušilni stroj in se mi j eže parkrat zgodilo, da se mi je kaka cunja fajn skrčila - pa je bilo na etiketi, da se sme v sušilca dat. zdaj v glavnem not sušim brisače, posteljnino, kuhinjske krpe, plenice, ostalo pa dosušim. če so mi pa ktere haleč prevelke, ji dam pa sušit na večjo temperaturo in so mi potem pravuser posted image . zmečkano perilo ostane, če se ohladi v sušilcu, sicer ga pa takoj ven vzameš, poravnaš in zložiš in je OK.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: sušilec - krčenje perila
20.12.2005 15:22:06   
zivica
Opažam, da imate različne izkušnje s sušilcem. No mi smo ga kupili  (Gorenjev D63225, kondenzacijski s senzorjem vlažnosti) in v nedeljo prvič sušili.
Bila sem čisto paf. Perilo mehko, nekateri kosi popolnoma nič zmečkani, zložiš in daš v omaro in nič skrčeno ( v sušilec sem dala tudi kose na katerih je bila oznaka, da ne smeš sušiti v sušilcu).
Predvidevam, da se skrči ponavadi takrat, če se suši predolgo, kar se pri sušilcu s senzorjem vlažnosti ne more zgoditi, kajti perilo se suši tako dolgo, da je suho in nič dlje. Na primer ena runda se mi je sušila cca eno uro, drugi stroj pa uro in tričetrt, pač odvisno od tega koliko je not in kako vlažno je. Če vzameš takoj iz stroja in hitro zložiš, ne rabiš skoraj nič likat.
Zaključek: Sušilec mi bo prihranil najmanj 4 ure dela na teden. Zato je Zakon, toplo priporočam!!!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: sušilec - krčenje perila
20.12.2005 17:30:26   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: asso

Jaz še nimam sušilca, ampak vaše navedbe glede zmečkanosti mi malo ne štimajo.
Namreč sušilce dosti reklamirajo tako, da je perilo iz njih mehkejše, manj zmečkano, da ni potrebno sploh mehčalca in da so tako ravne, da se jih zloži samo v omaro (seveda ne vse)...
Tudi, ko sem se z nekaterimi pogovarjala, ki jih imajo so mi rekle, da je perilo vse tako lepo ravno in mehko...user posted image


prav imaš. Perilo je potrebno takoj ven vzeti in ne smeš preveč v sušilaec zbasati.
Jaz skoraj ne uporabljam več mehčalca, pa tudi zlikam 3x hitreje.


Jaz tudi sušim vse v sušilcu. Kakšen pulover pač vzamen prej ven, pa se nič skrči. Problem je bil pri starejših sušilcih oz. tistih slabše kvalitete, ker je bila temp. previsoka ali prenizka. Če imaš senzor vlažnosti, pa bodi brez skrbi.
Whirpoolov ima tudi program, da lahko poleg senzorjev zmanjšaš temp. za polovico,če imaš kaj občutljivega.

Jaz še samo likam dragemu srajce.user posted image

(odgovor članu asso)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: sušilec - krčenje perila
21.12.2005 8:00:47   
kalbo
Pri nas sušimo v sušilcu praktično vse, razen volne. Etiketa, da se ne sme sušit je pa na večini cot, ker se proizvajalci s tem zaščitijo. Sem pa tja se mi je kak pulover iz bombaža res skrčil, samo ni blo sile. Sušilec je nepogrešljiva stvar v našem gospodinjstvu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: sušilec - krčenje perila
21.12.2005 11:36:14   
blazka
Moje izkušnje s sušilcem:
- oblačila za ta malega kupujem malo večja, tako da niso glih samo za enkrat oblečt, ker se malo skrčijo, ko jih prvič sušiš (ne čisto vsa).
- da perilo ni tako zmečkano ga še toplega takoj poberem iz sušilca, pa čez raven stol zravnam (majice) tako da jih potem nič ne likam
- kavbojke se kar precej zmečkajo v sušilcu, ampak jih ni težko zlikati
- lepša oblačila sploh ne dam sušit, ker nikoli ne veš, kakšna ven pridejo (ampak tega ni veliko, sem pa tja kakšen pulover, majčka,...)
- brisače, plenice so bolj mehke, kot če jih sušiš zunaj
- belo perilo je bolj zmečkano, ampak ga je treba tako ali tako zlikati.
- tiste oznake na oblačilih, da se ne sme sušit, so pa tako ali tako skoraj povsod, jih sploh več ne gledam.


Kljub vsemu pa je sušilec ena pametna stvar za met doma, ker ni treba vsake cunje posebej obešat, samo ven pa not.


(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: sušilec - krčenje perila
21.12.2005 11:47:10   
MarijaPo
Tudi midva sva zelo zadovoljni s susilcem, je pa res, da sva precej nezahtevna in da imava samo bolj trpezne obleke, ki pa prenesejo vse zivo.
Glavni plus susilca je ta, da ni treba perila obesat, razobesat in da ne zaseda susece se perilo cele sobe/balkona,...

(odgovor članu blazka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: sušilec - krčenje perila
21.12.2005 12:08:16   
Magi*
no, mene si prepričala, da bo moj naslednji sušilec tak.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: sušilec - krčenje perila
26.12.2005 14:26:19   
BARBARA R.
Jaz odstranim le volnene in garnaste stvari. Ostalo dam vse v sušilni stroj ne glede na to kaj je na etiketi. Gleden zmečkanega pa tudi pod razno ne drži.Marsikaj sploh ni potrebno likati če se perilo vzame ven še toplo.
 
   user posted image

(odgovor članu zivica)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?