|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zdaj?
31.1.2006 9:42:13   
Anonimen
Pozdravljeni!

Sem še čisto svežauser posted image in zelo zaskrbljena. Svojega user posted image  se z user posted image  zelo veseliva , ampak imava kar dva velika problema.

Prvi je sploh ta ,da nimam redne službe, delam preko študenta in še to samo za kratek čas user posted image . Statusa nimam več!!!!

Kot drugo pa nimva rešenega stanovanjskega problema!

Ima katera izkušnje s tem oziroma, kako shajati glede na dane razmereuser posted image
Kako je s socialnimi podporami, oz. s financami sploh itd.  v takšnem primeru user posted image

Obupana, a hkrati srečna  user posted image !!

Lep pozdrav, in hvala za vaše odgovore!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako zdaj?
31.1.2006 12:16:16   
Anonimen
Ne vem no, jaz bi pošteno razmislila o tem, kako bom preživljala otroka, če nimam službe, preden bi ga naredila!? Groza, v kaj se eni spuščate nevedno!!! Nimam nasveta, kako boste preživeli. Upaj, da boš lahko dojila, da ne boš rabila kupovati mleka za otročka, ker je sv... drago. Upaj, da ti bodo prijateljice dale oblačila, da boš ga lahko oblekla. Upaj, da ti bodo starši pomagali, da boš lahko kupovala vsakdanje stvari, plenice, kremice, pripomočke za previjanje.....

Pa še to! Kako pa mislita vidva otroku predstaviti družinsko življenje, če niti živeli ne boste skupaj????

Jao, jao, pa kaj sta vidva razmišljala???? Zdaj je definitivno prepozno za vse. Spopasti se bosta morala s težavami in jih nekako rešiti, ker to ubogo bitjece ni krivo popolnoma nič.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako zdaj?
31.1.2006 12:47:27   
Lorena
Ne strinjam se čisto s tvojim odgovorom, anonimna. Mislim, da si malo preveč kritična do punce.

Praviš, da bi ti prej dobro razmislila kako boš preživljala otroka, če nebi imela službe... se strinjam. Ampak kaj pa tisti, ki izgubijo službo v času nosečnosti? Jaz naprimer sem jo, pa bomo čez dober mesec tudi zibali. In to sem dobro vedela, da mi pogodbe ne bo podaljšal, pa sva se vseeno odločila za otroka. In še to; Enostavno nisem takšen optimist, da bi lepo doma (zaščitena) čakala, kdaj se bo moj dragi šef spomnil, da me vzame za nedoločen čas, ker bi prej posivela. Imam raje otročka dokler sem še zmožna, ne pa po 35. letu, ko bi MORDA dobila kakšno pametno službo, pa bi potem letala okrog zdravnikov vsa v strahu, če je z mojim otročkom vse v redu.
Ne vem, no to je samo moje razmišljanje.
Prej kot slej se stvari uredijo, in nikoli ni tako hudo, da ne bi moglo biti še hujše.

Tebi pa anonimna takole; ne obremenjuj se s financami, ker imaš verjetno še dovolj časa, da skupaj s partnerjem najdeta kakšno rešitev.
Mislim, da bi ti država morala kaj nudit, če ne kakšno nadomestilo iz Zavoda, pa vsaj socialno pomoč (to pa dobiš, ko ti poteče 3. meseci ko boš brez dohodka-se pravi, bodo na CSD zahtevali izpisek tvojega TRR, in ko bodo videli, da nisi v treh mesecih prejela nobenega nakazila...nič zaslužka, potem je to začetek da ti pripada socialna pomoč) Tako je bilo pri meni... pa tudi iz Zavoda sem dobivala nekaj...
Pozanimaj se na teh dveh naslovih.
Kar se pa tiče stanovanjskega problema ti pa ne vem kaj, ker nisi napisala v kakšnih odnosih si kaj s tvojimi starši ali pa njegovimi...(za prvo silo bi lahko živeli skupaj...)

Ne vem, res.
Ti pa čestitam za vajinegauser posted image  in ti želim čim manj skrbi okrog financ. Če boš kdaj zasledila kje mojo zgodbo, boš videla, v kakšnem user posted image  sva bila midva z dragim, pa se stvari počasi le obračajo v najin prid. Vse se enkrat lepo poštima. Važno je pa zdravje in to, da se imate vsi trije radi!

srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako zdaj?
31.1.2006 13:59:15   
morskadeklica
Druge anonimke sploh nima smisla komentiratuser posted image

Ne skrbi. Tudi jaz sem študentka, moj je zaposlen (o plači rajš ne bi), živiva v najemu. Samo položnic in najemnine plačava vse skup okol 150 jurjev. Ti boš dobila ko rodiš, starševski dodatek (ok. 40 jurjev) in otroški dodatek, katerega višina je odvisna od vajinih prihodkov. Odvisno je tudi, na kakšno življenje si navajena, skratka koliko "zapraviš" za stvari, ki niso ne vem kako nujne... Boš videla, nekako bo že, ne skrbi in uživaj user posted image

Predlagam pa ti še, da malo pogledaš starejša sporočila na forumu, ker je o tem že ogromno napisanega, puncam se ne da (tudi meni ne če sem iskrenauser posted image ) non stop odgovarjat na ena in ista vprašanja.

_____________________________

Človek mora najprej imeti rad samega sebe, da bi lahko imel rad druge

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako zdaj?
1.2.2006 13:23:01   
Lory
Draga 2. anonimna. Mogoče bo pa ta otroček bolj ljubljen, kot pa je tvoj. Oprosti ker sem tako grdo napisala, ampak taki komentarji kot je tvoj zadnji stavek me pa razjezijo.

(odgovor članu morskadeklica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
1.2.2006 13:26:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako zdaj?
1.2.2006 14:39:09   
janjja
jaz sem bila še študntka, brez štipendije, on pa zaposlen z plačo 150000 sit, na hitro sva si zrihtala spodnjo etažo pri mojih starših, jaz sem pa dobila doklade in starševskega, pol pa še štipendijo, ker sem se prijavla pod svoje gospodinjstvo in smo prvo leto pregurali, imeli smo celo več kot zdaj. No zdaj pa si delamo svoj domek, jaz sem pred kratkim diplomirala in imam že super službo.user posted image
Mala ima vsega polno rit in smo srečni - samo to je važno. Priporočam ti da prvo rešiš stanovanjski problem, pol pa bo šlo, boš vidla.

Aja pa še to bi rada komentirala: DAnes je tako vse ženske čakajo da bojo prvo imele "kravco, pol štalco in nevem kaj še vse", se pravi prvo fajn diplomo ( stem se strinjam), pol fajn šihtek, pol fajn hiško, pol pa so stare že 35 let in ne morejo zanosit.
user posted image Ja kaj pa zdaj? Pol pa se grejo umetne in se zdravijo... Nočem nobene užalit, ker je tu gor tudi kaka taka ki ji ni bil to vzrok, ampak govorim striktno za tiste ki so "najprej štalca pol pa kravca" varianta.user posted image
Na user posted image  pa itak nisi nikol pripravljen. Otrok te pol pripravi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako zdaj?
1.2.2006 16:09:49   
dory
Ja v danasnjem sistemu bi rekla,da je najbolj pametno najprej poskrbet za stalco in potem za kravco...ampak ce se je zgodil se je pac zgodil...najvec kar lahko potegnes iz dane situacije je, da tisto leto,ko bos pri otroku igras samohranilko, potem pa se hitro znajdi, najdi sluzbo in ustrezne dohodke...druzina zahteva svoje....

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako zdaj?
3.2.2006 4:16:10   
Anonimen
Najprej štalca, potem kravca, kaj?
Jaz sem imela pa najprej bika, potem pa štalo (z njim)...
Zdaj imam pa spet štalo (tako rečem "nepospravljenosti" našega stanovanja) in v njej tri bik(c)e...

Pa kaj? Življenje teče dalje...

(odgovor članu dory)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?