|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   incialke
17.2.2006 16:52:58   
Anonimen
Ali se vam zdi, da je lepše, da se začne ime na isto črko kot priimek, ali nasprotno? Mi se pišemo na črko L, dopade pa se nam ime LUCIJA. Moj mož pa pravi, da L.L. zveni malce dolgočasno, ter da je Lucija malo zastareno ime in da niti ljubkovalno ne moreš klicat? Kaj pravite o tem?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: incialke
17.2.2006 17:00:15   
Anonimen
Ah, kolikokrat in zakaj  v življenju pa uporabljamo inicialke? jaz zase vem, da nikoli, no, vsaj spomnim se ne, da bi jih.

Jaz sem Lucija pa so me doma vedno klicali Lucija. Stric mi je pravil Lučca, en drug stric od mojega mi pravi Lucinda, pojma nimam zakaj, moj pa me skrajšano kliče Lus.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: incialke
17.2.2006 17:50:41   
sezam
Zakaj da ne moreš klicati ljubkovalno. Nekaj idej ti je že Al bina napisala, drugače pa je še Lučka, Luci,... Zastarelo? user posted image

O inicialkah pa se strinjam z Al bino.

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: incialke
17.2.2006 18:11:24   
Marogica
Izbira imen je seveda stvar okusa in ker imam jaz dober okususer posted image , ti garantiram, da je Lucija med lepšimi imeni, vsaj zame. Ni zastarelo, ke pa slovensko in normalno, namesto zlogov, ki se danes imenujejo imena. Kar se pa tiče imena, ki bi ga klical ljubkovalno, sem jaz mnenja, da dostikrat potem ostaneš in si celo kot odrasla oseba poznan še vedno pod istim imenom, npr. Polonca, kar se mi zdi grozno, če tridesetletno žensko še vedno tako kličeš. Obstaja dosto osebnih ljubkovalnih imen za otroke, ki je samo tvoje ali od moža, vsi drugi pa naj otroka kličejo po imenu, saj ga je zato tudi dobil.
Moj sin je Bor, kar zveni za dojenčka in otroka zelo trdo, vendar sem ga jaz vedno klicala po imenu, poleg vseh ljubkovalnih imen (mucek, moj fantek.....). Se mi je skoraj zmešalo, ko so ga vzgojiteljice v vrtcu najprej klicale Borči. Kakšno ime pa je to???
Kar se pa inicialk tiče, pa mislim, da si po nepotrebnem delaš skrbi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: incialke
17.2.2006 19:18:26   
lelaval
Meni grejo kar lasje pokonci, ko slišim, po kakšnih čudnih vzdevkih kličejo otroke. Damo jim ime, da jih potem tako kličemo.
Kar pa se tiče inicialk, res ne vem, kje bi jih sploh uporabljali.
Lucija pa je tudi meni všeč.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: incialke
17.2.2006 19:23:44   
copka
Jaz bi bolj kot na inicialke gledala na to, da se ime ne konca na kaksen soglasnik, kot npr. XXXt TXXX ( recimo Borut Trpina), to je tako tezko za izgovorit.
Ampak to ni v vasem primeru.

< Sporočilo je popravil copka -- 17.2.2006 19:25:34 >

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: incialke
17.2.2006 21:59:05   
Anonimen
Meni je pa lepo, če se ime in priimek začneta na isto črko. Vsaj včasih se kar nekako poetično to sliši. Npr. Lucija Lidmar.

(odgovor članu copka)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: incialke
17.2.2006 22:04:48   
Anonimen
O, ti piška user posted image

No, včasih smo se na priimek zafrkavali: TIdmar, namesto VIdmar. To pride iz onega vica o vidri, ki jo je ne vem, mislim, da zajček poseksal. In potem, ko jo je poklical, je rekla: Jaz nisem nobena vidra, jaz sem tidra, ali nekaj podobnega. Češ, če me seksaš, me ne boš vikal.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: incialke
17.2.2006 22:07:24   
Gina
Tale tvoj malo komplicira, se meni zdi. Lucija je meni čisto fajn ime, če se pa začne na isto črko tudi priimek, je pa čisto vseeno. Naš ta mali ima tudi ime in priimek na isto črko. Jaz imam pa tudi čist fajn inicialki, sem namreč B.P.user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: incialke
17.2.2006 23:21:50   
3new!yes!!
to pa res ni pomembno, ali so inicialke enake ali razlicne..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: incialke
18.2.2006 12:10:21   
Reja
Se mi zdi bolj pomembno, da ime otroku res paše.

Al bina...user posted image  ta vic je tudi iz mojih časov.

(odgovor članu 3new!yes!!)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: incialke
27.2.2006 12:41:49   
Grascakinja
Zakaj bi pa moral otroka ljubkovalno klicati? Brez veze.... pol pa ratamo Tejčke, Majčice, Špelce....iz Patricije pride Pati, iz Boštjana Nani.... bljah.... Moja je Karolina in ne dovolim nobenih pomanjševalnic in izpeljank. Kakor ji je ime, tako se jo kliče. Zato pa ima to ime, a ne?
Sicer iz Lucije (ki je zelo zelo lepo ime) pride lahko Lučka (?!) ampak ne vidim potrebe. Če se ime in priimek ujemata in lepo izgovorita skupaj, je čist vseeno, kaj bodo inicialke, ker se jih res nič ne rabi, kot so rekle predhodnice.

(odgovor članu Reja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?