|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   "cucanje" rokic
23.2.2006 10:26:11   
Reza
Pozdravljene.

Upam, da ima še katera podobno izkušnjo.
Moja 2 mesečna punčka že par dni ves čas tišči rokice v usta in jih neznansko vleče, cuca. Drugače je aktivna uporabnica dude, vendar me res zanima kaj zdaj to pomeni. Je mogoče lačna? To pomeni, da bodo zobki? Tako raziskuje svet okoli sebe? Najbolj me zanima, ali naj ji preprečujem, ali pustim?

Upam, da boste radodarne z odgovori in že vnaprej hvala za pomoč.
Lep dan, Reza
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 10:41:39   
Anonimen
Na tvojem mestu bi vprašala pediatrinja,če je kaj takšnega kaj bi ji lahko na prstke namazala,da ni dobrega okusa.
Ni priporočljivo da cuza prstke,ker ko bodo zobki poganjali ne bodo pravilno rasli in ima lahko potem težave z njimi.
Žal ti kaj drugega ne vem svetovat ker naš ni nikoli tega delal.
probaj ji dati tisto igračo,ki je napolnjena z gelom,pa naj tisto cuza.
Poskusi tudi z drugačno dudo,mogoče ji ta več ne odgovarja

(odgovor članu Reza)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 10:55:02   
Dejča
Jaz pa mislim, da je to normalen pojav, ko pri pbl. 2 M odkrije svoje rokice in je to prvi neposredni stik z okolico. Tudi pri naši je bilo tako, pa smo se tudi spraševali, kako bo, ko je začela cuzati še palec (pa še dude ni imela), toda jo je minilo. Zdaj pa so v ustih vse igrače, papir, skratka vse, kar najde ali doseže.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 11:19:34   
miševi



Meni je pediatrinja rekla, da če cuzajo celo rokico oz. pest, da ni nič narobe, ker so odkrili nekaj novega in to "okušajo - spoznavajo". Stvar se spremeni ob intenzivnem cuzanju samo palčka, ki ne preneha. Takrat je pa lahko nevarno za nepravilno izrast zobkov (po besedah zobozdravnice).



(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 11:27:15   
Taja Nagaja
Reza- če sem prav dojela imaš tudi ti decembčico. Malo pobrskaj pod decembrke 2005 pa boš videla, da skoraj vsi naši decembrčki pridno cuzajo rokice.user posted image Jih bo že minilo, če ne prej pa, ko bodo začeli v usta tlačiti druge stvari.user posted image

(odgovor članu Reza)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 11:33:48   
NRMM
Mislim, da se ne rabiš bati zaradi tega, to ni nič narobe. Moja babika je tudi stara 2 meseca in je začela to delati, ko je lačna. To pomeni, da je odkrila rokice, je pa prav zanimiva, ko tako hiti cuzat in zraven cmoka user posted image user posted image . Je pa res, da če je le možno tega ne pustim in ji dam namesto rokic dudo dokler ni flaška pripravljena.
Me je opozorila cimra v porodnišnici, da tega ni pametno dovoliti ozr.da ni pametno da cuza palček. Njena hči se je odvadla cuzati prstek šele pri 6 letih, prej pa nonstop v ustih.

< Sporočilo je popravil NR -- 23.2.2006 11:35:00 >


_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
23.2.2006 11:50:18   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu NRMM)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 12:28:43   
amy26
tudi moj 3 mesečnik cuza prstke in rokico že kar nekaj časa tudi če ni lačen pa mu takrat dam dudico ali kakšno igračko

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 12:46:18   
Anonimen
Moja user posted image  je stara en mesec, pa že cuza rokico.

(odgovor članu amy26)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: "cucanje" rokic
23.2.2006 14:52:03   
Reza
Hvala vam.

(odgovor članu Reza)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: "cucanje" rokic
24.2.2006 12:33:07   
Nyah*
Tudi mojauser posted image user posted image  ze cuza rokico, pa je to storila tudi pred pediatrom v posvetovalnici, pa je rekel, da je to za otroka velik napredek, ker je ze zacel spoznavati sebe in se zavedati svojih rokic. Torej- nic bat! Ce pa je seveda cas za hranjenje je pa ocitno, kaj rokice v ustih pomenijo, pri nas pospremljene z veliko cmokanjauser posted image user posted image . Prav srckana je takrat.

(odgovor članu Reza)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?