|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 14:17:18   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Psihično nasilje je tako nasilje, ko nekdo nekomu načenja živce.



Ja to je že res, ampak le če ti sam to tko sprejamaš in če se pustiš, da ti pride do živega!!!!




Ja tudi jaz se tukaj strinjam z Spliš ko se enkrat zaveš da nekomu dopuščaš da ti načenja živce si že padel noter in je škoda lahko že polovična, ostalo polovico pa porabiš da se iz te bede skoplješ ven.



_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 14:28:56   
baguSka
Ja sej se tud jst v tem pogledu strinjam s Splišni. Le tist stavek mi ni bil všeč. In tud s tem se strinjam, da je vsak teror nad človek isti - ne glede na to al je fizični al pshični. U bistvu je fizični mogoče še slabši, ker najprej zaboli fizično, potem pa še psihično... Ampak!!! Psihični teror prihaja iz lastne osebnosti, fizični pa ne!! Torej za fizični teror lahko krivimo druge oz. partnerja, če ga on izvaja in v tem primeru se strinjam glede bežanja in čimprejšnjega odhoda stran, pri psihičnemu terorju pa gre za povsem druge stvari, katere lahko rešimo sami. Kako in na kakšen način, pa je odvisno od nas samih oz. od vsakega posameznika.. Gina je pač lepo napisala, da obstajajo različni razumi. Vsak si pač neko stvar razlaga po svoje..

(odgovor članu CIPRESA)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 15:38:34   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Pa to se ne zgodi naenkrat, to se dogaja počasi, kapljico za kapljico, ki pada na možgane in tanjša živce.


To se dogaja tako počasi, baguska, da sploh ne veš, kdaj se začne. Zaveš se, ko si enkrat že notri. Pa velikokrat ne znaš ven, ne moreš, ker imaš živce že stanjšane. Zmoreš potem, ko ti poči. Enim prej, drugim kasneje, nekaterim pa nikoli.


Točno tako, kot piše Splišni. Saj v bistvu ni nobena tako neumna, da bi se kar pustila psihično maltretirati, ali pa so takšne ženske zelo redke. In to govorim iz izkušenj, ker se mi je pri enem partnerju to zgodilo. Na koncu se že bojiš, kako boš kaj rekel, pa ne da bi ti fizično kaj naredil, temveč neke vrste stresa, ki nastane ob vsaki njegovi reakciji. Pa same po mojih odgovorih vidite, da nisem ravno ena, ki z volkovi tuli, znam jezik vrtet in se ne pustim kar tako. Splišni je dobro napisala-naenkrat si noter. Potem pa je od marsičesa odvisno, če sploh znaš ali pa hočeš priti ven. Jaz sem pač imela srečo.
Pa še nekaj-jaz sem vedno govorila, da se meni kaj takega ne bi moglo zgoditi, ker tega ne bi nikoli dopustila. Sedaj se temu stavku samo še smejem....

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 15:42:17   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Psihični teror prihaja iz lastne osebnosti, fizični pa ne!! Torej za fizični teror lahko krivimo druge oz. partnerja, če ga on izvaja in v tem primeru se strinjam glede bežanja in čimprejšnjega odhoda stran, pri psihičnemu terorju pa gre za povsem druge stvari, katere lahko rešimo sami.


S tem se delni strinjam, psihični teror lahko krivimo tudi partnerja, saj ga on nad nami izvaja, ker to dopustimo. Dopustimo pa zato, ker si maenkrat not in se tega sploh ne zavedaš, torej se v določenih trenutkih ne moreš niti braniti. Pred udarcem lahko dvigneš roko v bran, pred psihičnim nasiljem pa dostikrat ne..

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 15:48:03   
baguSka
Jaz sem še vedno mnenja, da kar dopustimo, ne moremo kriviti drugih.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 15:55:31   
abergle2
Ni tako enostavno spokat. Ampak - takšen odnos nima prihodnosti. Podrejeni partner propada, počasi in zagotovo. Načeta je njegova samozavest, volja, ambicije, samospoštovanje. Ne zna več izražati svojih želja, ne upa povedati svojega mnenja..... Zbežati, zbežati, zbežati.
To je pač moje mnenje.

_____________________________

shit happens....mostly to me so don't worry. ninny

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 16:02:52   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jaz sem še vedno mnenja, da kar dopustimo, ne moremo kriviti drugih.


Se zopet nekje strinjam, imam pa očutek, da je to tako kompleksna tema, ki je človek ne more "razrešiti" v nekaj stavkih. Seveda si sam, z svojim obnašanjem, celo signali najbrž dopustil, da nekdo to dela. Vendar pa jaz krivim takšnega človeka, da to sploh dela, da sploh igra takšno "igro". Ker začne se sigurno ne pri "žrtvi". Torej ima takšen človek sigurno neke preddispozicije v sebi. Vendar samo ta, kakšen drug pa ne. Ker če bi jih vsi imeli, bi to pomenilo v mojem primeru, da bi bila v trenutni zvezi zopet žrtev, ker sem najbrž pač takšen tip. Vendar to ni res, nisem niti takšen tip, niti ni moj mož takšen tip, pa se mi je enkrat v življenju kljub temu to zgodilo.
Ah, kaj pa vem, je bolj zakomplicirano, kot se pač bere in če takšnega občutka še nisi doživel. Kot sem rekla, sama ne bi nikoli verjela, da bi se meni to zgodilo, pa se mi je. In to po kar nekaj izkušnjah z moškimi, tako, da še tega ne morem "kriviti", da sem bila neizkušena v življenju in me je pač eden "obrnil".

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 16:07:45   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

me je pač eden "obrnil".



ne ne... sej je brezveze, ker itak spet ne bomo skup prsi... ne more te en obrnt, lahko se samo sama..

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 16:08:40   
baguSka
skup prsli sm hotla napisat user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 16:23:59   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jaz sem še vedno mnenja, da kar dopustimo, ne moremo kriviti drugih.


Evo, še jaz.user posted image
Saj NE VEŠ, da ga dopuščaš. V tem je razlika med fizičnim in psihičnim nasiljem. Fizičnega se da prepoznat in greš lahko proč, ko si še "zdrav". Psihično pa je kot rak, ki počasi a vztrajno leze v tvoj organizem in ga načenja.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 16:45:20   
*Karmen*
Evo, bom povedala nekaj iz prve roke. Jaz sem tak strah prinesla s seboj iz prejšnje zveze. Le-ta je bila bolj podobna grozljivki kot nekemu normalnemu partnerstvu. Čeprav sem od tistega idiota hitro zbežala, sem v novo zvezo prinesla marsikaj s seboj. Moj novi partner je bil (in je) trdna osebnost, vedno za hec, delaven, rad se o vsem pogovori... Jaz pa se zaradi strahu nisem upala smejat njegovim šalam, nisem si upala česarkoli naredit po svoje, nisem si upala načet pogovora o čemerkoli, kaj šele, da bi predlagala kaj novega... Tisto enostavno sploh nisem bila jaz.

Prva velika prelomnica se je zgodila, ko je mojemu partnerju prekipelo, ker sem bila zaradi vsega takoj prestrašena, takoj sem začela jokat... Pa ni bil ubogi človek nič kriv... Udaril je po mizi in mi povedal, da sploh nisem tok slab človek in da mi le manjka ena tona samozavesti in naj že nekaj naredim zase. Obljubil je, da mi bo pri tem pomagal, da pa bo prvi korak ta, da si moram jaz sploh priznat, kaj mi je... Začela sva s čisto majhnimi koraki. Veliko sva se pogovarjala. In včasih me je kar prisilil, da sem jaz načela kakšno temo. Včasih je nalašč naredil kaj narobe, da sem spravila iz sebe kakšno malo manj lepo besedo. Počasi, v roku kakšnega leta, sem spet našla sebe...

V mojem primeru za moj strah definitivno ni bil kriv partner. V takem primeru se ne izplača bežati iz zveze, ampak se izplača, da se potrudiš in strahove premagaš. Vse pohvale mojemu srčku, ki mi je pomagal zlesti iz te negotovosti. Brez njega bi mogoče še danes zajokala vsakič, ko bi me nekdo grdo pogledal...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 17:00:17   
india

Evo, točno tako, kot je napisala Splišni je tudi moje mnenje. Če imaš nekoga rad in z njim živiš, pač sprejemaš njegova dejanja kot nekaj dobrega, dobronamernega. Ko se začne psihično nasilje, ga po mojem sploh ne zaznaš, ko pa ga čez čas, pa je prepozno, da bi takoj presekal. Prepozno pa je tudi zato, ker če je psihično ubijanje trajalo dlje časa, nisi več sposoben takoj prilesti ven. Res zgubiš samospoštovanje, voljo, ambicije, ljubezen do samega sebe,predvsem pa si zbegan in se ne najdeš več v boljšem življenju!
Je pa po mojem odvisno od vsakega posameznika, kdaj ugotovi, da se mu to dogaja in tudi zakaj se je sploh to lahko začelo dogajati!

< Sporočilo je popravil MISKA01 -- 12.3.2006 17:01:38 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 21:08:15   
lelaval
Anonimna, mislim, da sta ti Gina in zigkar vse obrazložile.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 22:13:36   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Jaz sem še vedno mnenja, da kar dopustimo, ne moremo kriviti drugih.


Se strinjam! Če ostajaš zavestno v odnosu, kjer te nekdo (kdorkoli: mož, žena, mama, šef...) zlorablja (pshično, fizično), to zavestno dopuščaš. In za to ne moreš kriviti nikogar drugega kot sebe. Saj nihče ne more misliti, se odločati namesto mene, poskrbeti zame tako kot to lahko storim jaz. Prav tako sem jaz sama odgovorna za svoje življenje, sklenjene odločitve, moje reakcije in dejanja. Od mene same in mojih odločitev je odvisno kako bom živela - ali se bom postavila zase, ali se bom brezkompromisno podredila partnerju. Bodisi, da je to iz strahu, bodisi iz nekih drugih razlogov.
Je pa tudi res, da moraš biti samozavesten in pogumen, da razčistiš sam s seboj zakaj se nekoga/nečesa bojiš in odpraviš vzrok, ne pa, da "zdravš" posledice. Nikjer ni rečeno, da če se samo umakneš iz slabe zveze, da ne padeš ponovno v še eno slabo (ali pa še slabšo). Zato samo umik ni rešitev - umik in odpravljanje vzrokov, ki so privedli do takega odnosa v zvezi, pa je.

(odgovor članu baguSka)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 22:14:02   
Anonimen
Jaz pa mislim, da je anonimna prav baguSka zato tudi odgovarjam tebi baguSka(pač predvidevam,ker si vsaki v tem postu osebno odgovorila na njeno MNENJE):

Vsak ima o prvotno napisanem vprašanju svoje mnenje. Lahko ti je všeč ali ne...ni pa debata o tem, da bo zdej tlele skup prišlo 20 bab in bodo vse enako mislile.
Vsaka enači vprašanje z svojimi izkušnjami v življenju in mislim, da to moraš SPOŠTOVAT in UPOŠTEVAT!




(odgovor članu lelaval)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
12.3.2006 22:20:42   
Gina
A veš kaj, anonimna, tole je forum, ali drugače rečeno, klepetamo in si medsebojno razlagamo, kar nam pač paše. In če ti ni všeč, ker baguška večkrat odgovori, pač preskoči njeno mnenje. V končni fazi pač zdaj tebe moti baguškino mnenje, ker ga je večkrat na kratko razlagala. Ljuba dekleta, vsaj toliko poguma zberite, da se predstavite, če že pljuvate. STRAH res naredi svoje, kajne. Aja, anonimna, mi te imamo pa vseeno radi!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 7:50:16   
dory
jst sem se enkrat mal premislila zadevo in prebrala nekatere...predvsem bi se na tem mestu strinjala s splisni....to je zelo komplexna zadeva in tiste, ki tega se  niso dozivele,bodo tezko komentirale...tkole k je v vezi vse ok, pa k tocno ves kaj hoces pa...je kul ja..ko mas pa nekoga rad, pa sploh v fazi zgodnje zaljubljenosti ne vidis vsega...zato je tezko idealizirat o tem, kako nekaj dopuscamo nekomu, zakaj dopuscamo in bla bla bla...ko pa se zaves, da obstaja dejanski psihicni teror ( ki je zame najhujsi ) kot fizicni, potem je dejansko cas,da se postavis zase...in pomoje tukaj ni vec vprasanj ali vztrajat ali ne...

Sama sem enako idealisticno razmisljala kot nekatere...dokler nisem dozivela hude lekcije...zej razmisljam drugac, mogoce prevec egoisticno....

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 8:49:12   
baguSka
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Jaz pa mislim, da je anonimna prav baguSka zato tudi odgovarjam tebi baguSka(pač predvidevam,ker si vsaki v tem postu osebno odgovorila na njeno MNENJE):



Narobe.user posted image Ne pišem anonimno in zdele nism sla nazaj brat, zakaj bi se ti lahko zdel moji posti osebni user posted image Sicer pa, lahko bi sla brat vse ostale teme v katerih sem sodelovala in bi lahko vidla, da ce se z nekim mnenjem ne strinjam, pac obrazlozim svojega oz. zakaj se s tem ne strinjam.user posted image Odgovarjala pa sem tud zato, ker so vse ostale komentirale moje poste. Tko kot  tud ti zdele.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 8:51:24   
baguSka
Teja. tud jst govorim samo in izključno iz lastnih izkušenj. Nikol ne ugibam.. Če se mi neki še ni zgodil, lahko samo predvidevam, kaj in kako bi blo lahko.. Očitno pa mamo tud mi različne izkušnje in različen razum.user posted image

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 8:56:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Torej moraš spremeniti svoje dojemanje njegovih reakcij, besed. Ne smeš si ob tem, kar počne dopovedovati, da je to grozno in obupno in da je on vse, samo človek ne, pač pa si moraš reči: ok, on spet hoče svoje in počne neumnosti. Ali me bo to obvladovalo, me bo uničevalo, mu bom pustila, da upravlja z mojim življenjem? Ne bom. Naj tuli, naj ignorira, naj dela kar pač dela. Njegov problem, jaz bom naredila tako, kot je ok in to z dobro voljo, ne bo me to spravilo ob živce, ne bo moja sreča odvisna od tega. In naredila bom, kot sem prepričana, da je prav, ne glede na njegove reakcije. In ne, ne bom se ga bala. Kaj pa mi more?
Kaj ti pa res more?
KO se ti nehaš nekoga bati, te ne more več manipulirati. Zgodi se nekaj čudežnega. Ali te začne spoštovat in posledično ljubit, ali pa se mu utrga, in gre veza narazen. Bolj verjetna je prva možnost. Vendar moraš ti zgubiti strah. Ker strah je tvoj problem. Tudi če uideš temu možu, bo strah hodil za teboj, pa ne glede na to, kakšnega tipa si najdeš. Vedno se bo problem ponovil. Ker problem ni v tipu, ampak v tvojem dojemanju njegovih besed, reakcij. Zato postane tudi mož problem, ker mu dopuščaš, da tvoj strah spodbuja njegove reakcije.



Gina točno tako je kot si povedala tukaj. Točno to jaz zdaj delam da ne mislim da je to grozno ko se psihično spravlja name - jaz sem tista ki bom naredila kar vem da je najbolj prav. Saj vem da v tej temi ne rešujemo konkretnih primerov, moram pa podati svojega da ne bom odpirala nove teme: kot veste imava midva že precej časa probleme v vezi, tudi mene je strah kakršnega koli nasilja - a prišla sem do faze ko se ga nič več ne bojim, postavila sem si jasne cilje (vsaj upam) konkretno: da se za nekaj časa umaknem z malo (kot kratek dopust) in začnem na novo - ali z njim ali pa na svoje (jaz se bolj nagibam na to drugo misel) in kaj se je zgodilo ko sem mu samo omenila da obstaja možnost da se za teden dni odmakneva - manipuliranje in grdo govorjenje, da sama lahko grem,...da me tako ali tako ni nič doma (odkar sem zamenjala službo trditev ne drži).
Ja sedaj ko sem se ga nehala bati (čeprav je strah še vedno malček prisoten) se UPAM nekaj narediti za naju dve KER SE IMAM RADA, se cenim in spoštujem. Posledice bodo še prišle - ali se mu bo čist utrgalo ali pa me bo "neskončno ljubil" Že vnaprej vidim scenarij, ki se ga ne bojim.
Jaz mislim da samo če bom vztrajala lahko pridem do željenega cilja - da me bo kdo cenil spoštoval in ljubil v pravem pomenu besede!!!

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 9:02:19   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

Nikjer ni rečeno, da če se samo umakneš iz slabe zveze, da ne padeš ponovno v še eno slabo (ali pa še slabšo). Zato samo umik ni rešitev - umik in odpravljanje vzrokov, ki so privedli do takega odnosa v zvezi, pa je.



Umik je rešitev da dokončno razmisliš(razmislim) kaj želiš(želim). Ker ne morem odpravljati vzrokov če partner ni iskren, če je raje tiho,...To pomeni da te(me) nima rad ker noče govoriti o problemih!!! Ravno o tem govori knjiga "Človek imej se rad" v enem izmed poglavij.

Aja za vse ki me poznate že nekaj časa pa še tole: mislim da še ni prepozno da končno nekaj naredim, sam zgleda da vse pride ob svojem času. (Saj veste prej mi je mami nasprotovala, sedaj pa je na moji strani ker vidi kaj se dogaja).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 9:06:29   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: baguSka

Teja. tud jst govorim samo in izključno iz lastnih izkušenj. Nikol ne ugibam.. Če se mi neki še ni zgodil, lahko samo predvidevam, kaj in kako bi blo lahko.. Očitno pa mamo tud mi različne izkušnje in različen razum.user posted image



No vidim,da spadam v skupino vecine,k razmislja podobno :)

(odgovor članu baguSka)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 11:48:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Tassy

...To pomeni da te(me) nima rad ker noče govoriti o problemih!!!



Tassy spremljam tvojo zgodbo že od   začetka in pri vaju mislim da so drugi pokazatelji da te partner nima rad tale da se noče pogovarjati o problemih in da iz tega sklepaš da te nima rad je minimalen...tudi pri nas se težko pogovarjamo o problemih sploh če imava vsak drugačne poglede na to...pa to še ne pomeni da me nima rad. Tudi otrok včasih ne pripoveduje o problemih ali ga vprašaš kako stvar pa ti jo noče razložiti...torej se o problemu noče pogovarjati ne ker te nima rad ampak ker je pač najstnik s svojo glavo. Hočem povedati da za to obstaja lahko veliko razlogov zakaj se vedemo tako kot se in nočemo spregovoriti o problemu...ni vedno dejstvo da te nima rad.

In ne bo letelo tole nate Tassy ampak večkrat zaseldim na forumu da katera napiše če partner ne govori z mano, če partner ne naredi neko stvar, če ,če,če....POMENI DA ME NIMA RAD... in potem kup trditev da je to res. Lepo vas prosim saj partner kljub temu da je vaš partner še ne pomeni da razmišlja tako kot vi ali dela stvari tako kot bi jih vi. Tudi v medsebojnih odnosih funkcioniramo različno ker smo različni ljudje pa to zame še ne pomeni da me zato nekdo sovraži oz. da me nima rad.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 12:21:03   
nejcko
Uf, se je razvila dolga debata. Take zadeve je zelo težko komentirati, še težje je svetovati, če jih sam ne izkusiš. V bistvu imata tukaj prav oba pola - Gina in Baguska na eni in Splišni ter Marogica na drugi. Se tudi sama strinjam, da ti nihče nič ne more, če tega sam ne dopustiš, ampak žal stvari niso tako preproste. Kot pravi Splišni, pri psihičnem nasilju je zelo težko potegniti črto, ker sploh ne veš, kdaj se pravzaprav začne. Ko se ga začneš zavedati, pa je žal lahko že prepozno.
Sama sem bila v prejšnji zvezi deležna grozovite manipulacije. Gotovo sem bila za veliko stvari sama kriva, kriva zato, ker sem se povsem zavedala, kaj se dogaja, pa nisem mogla, znala ukrepati. Nikoli prej in niti še danes si ne morem predstavljati, da se bi kaj takega lahko zgodilo meni. Pa se je. Saj sem "ukrepala" po svoje, se skušala izviti iz primeža, a v bistvu sem storila zelo malo oz. nič.
Kot pravi Gina, sem si tudi jaz govorila, da mi nihče nič ne more, da me njegova dejanja ne morejo več prizadeti. In me niso - ker sem se zabubila v kokon, živela svoje življenje naprej, a se hkrati nisem zavedala, da je moj kokon od zunaj že pošteno načet. Človek je, ko je videl, da me nič več ne gane in da mi je zanj popolnoma vseeno, začel "žreti" vse tisto, kar mi je v življenju največ pomenilo, začel je žreti moje zatočišče, mojo družino. Bolj jo je žrl, bolj sem si lagala, da mi nič ne more, da nam vsem skupaj nič ne more. Pustila sem ga, ga vrgla iz stanovanja, ampak on ni odnehal. Še danes ne morem verjeti, kako so mi lahko stvari tako uhajale iz rok. Bolj ko sem se upirala, slabše je bilo. Človek je bil tak manipulator, da nimam besed. In nimam besed za svojo apatičnost, nesamozavest, bojazljivost v tistem času. Samo staršem sem lahko hvaležna, da so mi takrat stali ob strani in izbojevali zadnjo bitko zame, ker jaz bi se verjetno borila še zeloooo dolgo.

S svojo zgodbo sem želela samo povedati, da se je človeku samemu zelo težko boriti proti takemu ali drugačnemu nasilju in manipuliranju. Malo je takih ljudi, ki bi popolnoma sami to zmogli, kajti sploh pri psihičnem nasilju si tako hitro in nezavedno ujet vanj, da se samo še vrtiš v začaranem krogu. Zalo težko izstopiš sam - nekdo ali nekaj te mora res konkretno potegniti ven.

< Sporočilo je popravil nejcko -- 13.3.2006 12:24:53 >

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: KO SE ZAČNEŠ BATI PARTNERJA
13.3.2006 17:55:44   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
A kako iz svojega življenja odstraniti nekoga, ki ima nad teboj neizmerno moč, te obvladuje v vseh pogledih?

Zelo težko, ker tisto kar te je pripeljalo v takšno situacijo te bo oviralo pri izhodu iz nje. Marsikdo že takoj na začetku sploh ne bo prišel v takšno situacijo. Ti "anonimna " pa si. Zato moraš poiskati moraš vzrok, ki te je pripaljal do tja. Zakaj si dovolila neizmerno moč nad seboj. Šele nato lahko iščeš način izhoda.

IZVIRNO SPOROČILO: nejcko
Saj sem "ukrepala" po svoje, se skušala izviti iz primeža, a v bistvu sem storila zelo malo oz. nič. ....Bolj jo je žrl, bolj sem si lagala, da mi nič ne more, da nam vsem skupaj nič ne more. .....Še danes ne morem verjeti, kako so mi lahko stvari tako uhajale iz rok. Bolj ko sem se upirala, slabše je bilo. Človek je bil tak manipulator, ..... In nimam besed za svojo apatičnost, nesamozavest, bojazljivost v tistem času. Samo staršem sem lahko hvaležna, .....izbojevali zadnjo bitko zame, ....



< Sporočilo je popravil tehnofil -- 13.3.2006 17:58:14 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?