|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zdravstveno zavarovanje za živali!
7.4.2006 6:45:25   
CUKRČEK
jutro!

Mene pa zanima, če ima kateri/a od vas zavarovanega psa ali drugo domačo žival? Mogoče se smešno sliši, toda midva bova našega psa verjetno zavarovala.
Že nekaj časa se mu blazno solzijo oči in skozi mežika. Ful ga nekaj draži. In včeraj ga peljeva k vet. Naju je skoraj fršlok zadel. 50-60 000 bo koštalo, ker mu bodo operilali oči....in sicer gre za to, da se mu veke navznoter "krivijo" in dražijo oči. HAlooooo
Pač bova plačala....kaj pa čva....takega ne moreva imet, da reveža skoz draži. In samo da je on mal pogledal in videl za kaj se gre je koštalo skoraj 6000 sit.

In sedaj me zanima kako zavarovalnica krije take zadeve. LAi je razlika med prirojenimi napakami ali poškodbami, ki kasneje nastanejo.  Res ga bo treba zavarovat, ker si ne predstavljam da se mu kaj zgodi in bi prišel račun 200 000(toliko baje pride za zlomljeno nogo).


Ima katera izkušnje?? Res so dragi ko user posted image  Baje pride samo narkoza okol 20 000 za toliko težkega psa. Pol mi pa še reče vet., da ni garancije da bo po operaciji dobro......da je možnost, da bo treba ponovit...torej še 1x toliko plačat.user posted image

Upam, da vsaj v prvo uspe.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
7.4.2006 6:50:14   
Anonimen
To ima zavarovalnica Triglav (zanjo vem, za ostale ne vem). Naj se sliši smešno, kolikor hoče, ampak to tudi jaz razmišljam za našo Gospo Pes, ki ima kar nekaj težav. Živalski zdravniki (veterinarji) so pa veliko dražji od naših.
Triglav ima zavarovanje za veliko vrst živali, ne samo za pse. Specifično za pse pa ima tudi ločeno, ali so pasemski ali ne, ali so vzrejni ali ne, in podobni. Pač neki kriteriji, kakšna je "vrednost" psa. O cenah žal ne vem (še) nič, ker se nikakor ne morem spraviti na Triglav zaradi tega, ker se mi Kamikaza kar naprej smeji, da sem trapasta... user posted image

< Sporočilo je popravil Kerensa -- 7.4.2006 6:51:05 >

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
7.4.2006 7:29:20   
Tiamo
Jaz sem hotela pred 6 leti zavarovati mojega bulla in so rekli na vseh zavarovalnicah, da "nevarnih" pasem ne zavarujejo user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
7.4.2006 7:30:51   
Anonimen
Poskusi še zdaj. Saj psa zavaruješ samo zdravstveno, ne pa odškodninsko (pes ni odgovoren za svoje dejanja).

(odgovor članu Tiamo)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
7.4.2006 10:16:02   
CUKRČEK
Pa še nekaj me zanima. Veterinar me je opozoril, da lahko operacija ne uspe. Da mora biz on pač do fula natančen in da če on samo malo premalo zareže, potem operacija ne zaleže. Če pa preveč zareže , da ima pol pes do konca življ. opazno rdeče oči. Kaj v primeru, da ti zafušajo psa? PA slišala sem za primere, ko je pes umrl zaradi prevelike doze narkotika?? Srčno upam, da ne pride do kakih takoh komplikacij. Ampak: ali veterinar odgovarja za svoje delo??? Ali moraš pač pred op. podpisati kak papir, s čimer se oni zavarujejo?

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
7.4.2006 12:35:32   
*goldfish*
Midva sva hodila 2 ali 3 leta nazaj informativno vprašat. Točno se ne spomnim, kako in zakaj je bilo, samo mislim, da nam je postavil cifro (nekaj čez 8 k) in potem še itak ne krije vseh stroškov zdravljenja. Nekaj plačaš ti.

Ne vem pa kako gre zavarovalna premija, če po kilaži psa al kako. Naša je mala kužika in jo bomo sterilizirali in bo tudi velik strošek. (nobenemu kužku ne da in še do sedaj nismo imeli malih kužkov in je stara 4 leta, je pa z rodovnikom, tak da lahko potem prvo leglo kar pozabimouser posted image  oz. smo že.) 

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
8.4.2006 18:45:27   
MALINČICA
Midva imava dva psa in mlajša, ki je psička, si je lani decembra zlomila prednjo tačko in to tako hudo, da je kost počila na polovico po dolgem. Plačala sva 65.000 sit za celo operacijo z narkozo vred. Se mi zdi malo hudo, vendar ni pa 200.000 sit, kot je ena pisala zgoraj. Je bil ful kompliciran zlom, pa ker je bila takrat stara pet mesecev in je bil zlom v rastni coni kosti, mi niso mogli garantirat, da bo tačka še zrastla, pa ji hvalabogu je, če pa ji ne bi, pa so prporočali operacije, ko ji kost vsakič ponovno zlomijo in jo razmaknejo za kake pol centimetra, da vmes zraste nova kost in to pol naredijo tolikokrat, dokler tačka ne zraste dovolj. Sicer so to predlagali, v primeru, če bi nas motilo, da ima krajšo tačko, vendar so povedali da so to hude bolečine.
No zdaj je štiri mesece od operacije, notri ima igle in vijake in ne vem kaj še vse, vendar naša kužika ne hodi enako na obe nogici.
Tisto poškodovano ima vidno tanjšo proti drugi, na katero se skoz opira, razen ko teče. Najbrž bova še šla vprašat, če se še da kaj popravit, ker jo moti pri teku, se včasih kar prevrže.
Mi pa na kraj pameti ne pride, da bi jo pustila da se muči brez veterinarske pomoči. Jo imamo pa še bolj radi, kot prej, pa tud če bi imela krajšo nogico, je ne bi imeli manj, edino če bi jo zlo motilo, pol bi premislili, če bi se splačalo na še kakšno operacijo. Vrag se po denarju!!!!!
Za koga pa ga boš zapravil, če ne za tiste, ki jih imaš rad?
Sva pa tudi razmišljala, da bi oba psa dala zavarovati...

< Sporočilo je popravil MALINČICA -- 8.4.2006 18:48:46 >


_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu *goldfish*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zdravstveno zavarovanje za živali!
9.4.2006 0:13:24   
Shania
Razne operacije kolkov ipd. lahko narastejo tudi na 400.000 sit.
Drugače pa - pri vaši kužiki gre očitno za uvih 3 veke. Pri katerem veterinarju ste bili? Pes mora biti pred operacijo - narkozo, popolnoma !! pregledan (kri, srček...). Če veterinar tega ni že sam od sebe omenil...user posted image
Pred operacijo se ne podpiše nobenega dokumenta...in veterinarja lahko v primeru, da pride do komlikacij ali bog ne daj smrti, prijaviš, v kolikor sumiš, da je poškodbo/smrt...povzoročil on, zaradi bodisi malomarnosti bodisi česarkoli drugega...in zadeva gre v preverjanje in v kolikor se dokaže, da bi veterinar lahko preprečil smrt/poškodbo....seveda odgovarja. So pa večinoma vsi zavarovani, tako da...


Držimo pesti za psičko...in sem prepričana da bo vse OK!

lp,
Shania

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?