|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   isto kot večina???
12.4.2006 21:17:52   
Anonimen
Uf, sej ne vem kod zaceti. ZAposlena sem 12 let, stara 31, jeseni sem diplomirala, fant 34 tudi zaposlen (privatnik), živiva v najemu.Skupaj sva leto in pol, se imava lepo. V najemu sva 8 mesecev, se ljubiva, sva spoštljiva, uživava. Vendar pa se meni porajajo druga vprašanja, kako naj se mladi lotimo življenja, če nam nikjer ne sveti zelena lučka. Prijateljjica je zanosila in ji pogodbe niso podaljšali, sta v pufih za hiško in srečna. Toda jaz se ziheraš, dobila sem ponudbo za novo službo, pa je ne upam sprejeti. Šparava kolikor lahko, da bi si kupila stanovanje ali si pri enih od staršev naredila kaj, pregradila, dvignila podstreho ali kaj podobnega. Torej kar pa me zanima je , vem, da ne bo nikdar vse postimano, tako štalca kot kravca ipd... toda, kako naj menjam službo, če to pomeni, da tudi če me prime imeti otroka... to ne bo mogoče vsaj 2-3 leta in potem bom stara 33 in moj fant 37. Pa se še kar sprašujem... kaj je bolje, da ne razmišljaš o vsem in se prepustiš ali vse pretehtaš. Res je o otroku se še nič ne pogovarjava, ker sva skupaj komaj leto in pol, čeprav vem, da je to to in o partnerju nimam nobenih pomislekov... kar me grize je, da živimo v sistemu, ko je ogromno ljudi okoli mene brez služb, ko so plače nekaterih mojih prijateljev izredno slabe, ko živimo iz meseca v mesec..., ko ne planiramo več nič, ker itak ne vemo kaj nas čaka. Pa tudi izobrazba več nič kaj dosti ne pomaga. Sej ne vem, zakaj bi otroke tako zelo spodbujali k šolanju, če je toliko ljudi z visoko izobrazbo na cesti. Skratka ženskam med 27 in 33 je težko zaradi službe, potem smo prestare, prej pa brez izkušenj:) Šala a resnična. 

HEHE 31 in 34... mogoče ne več pri rosnih mladcih:)
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: isto kot večina???
12.4.2006 21:35:41   
frutka_
Za začetek bi morda morala spremeniti svoje mišljenje, ker v življenju nimaš garancije za nič! In če boš večno čakala, da se kaj premakne bo prepozno!!!Ker je zmeraj nekaj...najprej šola...potem fax...potem stanovanje...po možnosti lastniško...potem služba za nedoločen čas...potem otrok...na koncu pa te prehitijo...LETA!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: isto kot večina???
12.4.2006 22:30:10   
lelaval
Se pridružujem frutkinem mišljenju. Če zdaj začneš delat samo na štalci, bo preteklo vsaj 10 let, da bo štalca poplačana. Potem pa bosta razmišljala, da st že prestara za kravco. user posted image  Če pa imaš otoke prej, pa se vedno najde 'za sproti' - za štalco in kravco. Pa nisi za nič prikrajšan, le 2x obrneš denar, preden ga daš iz rok.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: isto kot večina???
12.4.2006 23:46:09   
Anonimen
Dvomim, da ti bom kaj pomagala s tem, ampak ti bom pa vseeno napisala svojo "zgodbo", ki je popolno nasprotje. Napisala ti jo pa bom (okvirno) samo zato, da boš videla, da se da.
Imam samo osnovno šolo. OK, pa en letnik srednje (kot da to kaj pomeni). Niti enkrat nisem imela problemov z zaposlitvijo, torej z iskanjem službe ali s tem, da bi jo obdržala. Nikoli nisem bila izrinjena z delovnega mesta s strani osebe z višjo izobrazbo. Ne vem - morda sem imela srečo, morda pa samo delodajalce, ki so bolj cenili praktično znanje kakor papir formata A4. Nikoli nisem bila slabše plačana. Kakor smo enkrat ugotavljale tukaj na RR, imam celo še danes boljšo netto plačo od nekaterih z univerzitetno izobrazbo.
Nimam svojega stanovanja in ga tudi nikoli ne bom od nikogar podedovala, ker nimam niti enega sorodnika. Ko ga bom, ga bom kupila "z lastnimi rokami in lastno glavo". Če ga ne bom, bom pa do smrti v najemu. Pomembno mi je le to, da imam streho nad glavo zase in za svoje otroke.
Ja, otroci. Trenutno imam dva. Enega z bivšim možem (ki sem se ga po 7 letih znebila), enega s sedanjim partnerjem. Nisva poročena in se nimava namena poročiti. Ker mi prstan in papir ne pomenita nič. In v načrtu imam še enega otroka. Ne glede na izobrazbo, službo in stanovanje.
Tudi moj Kamikaza (moj dragi) ni pretirano na boljšem. Zdaj, pri 30-ih letih, končuje srednjo šolo. Delo ima, ampak še zdaleč ne podobno "normalni" službi. Sicer bo podedoval polovico stanovanja in polovico hiše, ampak to bo šele čez kakih 30 let. Ko je vprašanje, če bo sploh še potreboval.
Jaz niti za kolo nimam izpita, kaj šele za avto, pa naša 13 let stara Škoda se je pravkar "stegnila",... Pa kaj? Me ne gane.
Živim. Živimo, pravzaprav. Nihče ni lačen, nihče ni bos, nikomur ne grozi, da bi bil na cesti. Radi se imamo in zdravi smo.
Vse ostalo pa... saj veš, kam gre lahko, kajne? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: isto kot večina???
13.4.2006 6:57:21   
jasnika
bravo Kerensa ti nam daješ moč za naprej , tudi tistim ki imamo malo oz nič svojih nepremišnin in živimo čist skromno, tud midva sma na podobnem, imam hčer 4.5 leta, jaz sem brez službe, moj jo ima ampak ni nevem kaj pa kljub temu delama še na user posted image , saj jaz rečem važno je da se mamo radi pa da smo zdravi, lačni ne bomo, oblečeni smo tud, IMAMO PA EN DRUGEGA!!!!!!!!!!!!!!!
lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: isto kot večina???
13.4.2006 9:21:47   
TINALAN
Vse to, kar je napisala anonimna je na žalost RESNICA. Veliko ljudi je na cestah, brez slubbe, živijo pri starših, nimajo dohodkov, ,... Pri nas na srečo ni tako. S partnerjem imava dobri službi in finančno nam trenutno ne škripa, imava svoje stanovamje, soliden avto in se zelo dobro razumeva. Imava sinčka, ki je zdrav, to mi je najpomembnejše. Je pa res, da se od ljubezni ne da živeti, kot nekatere pišejo in res je tudi to, da ima vsak svoje cilje v življenju, ki jih hoče doseči, preden ima otroka. Mislim na materialne stvari. Danes živimo pač v družbi, ki so materialne stvari zelo pomembne. Ljudje vzamejo ogromne kredite za avtomobile, pa še strehe nad glavo nimajo, pol pa jamrajo da ne morejo čez mesec prit z denarjem. Kuzlam! Ampak tako je. Strinjam se z anonimno in mislim, da moraš imeti v življenju cilje in da moraš za te cilje nekaj narediti in seveda reskirati. Tudi jaz sem bila stara 26 let in sem si takoj po zaposlitvi sama na kredit kupila stanovanje. Sem reskirala, ampak za zdaj nimamo problemov in ni mi žal, da sem to storila. Čeprav me je bilo zelo strah (takrat sem bila še sama). Vedno je tako, če si zdrav, in nimaš lesene noge, lahko zaslužiš denar kje hočeš. Zato anonimna, KDOR NE RESKIRA, NE PROFITIRA! SREČNO!!!!!!user posted image

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: isto kot večina???
13.4.2006 10:43:26   
Mala Vita
Ja, tinalan....se strinjamuser posted image

(odgovor članu TINALAN)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: isto kot večina???
2.5.2006 20:20:12   
nina6
Se popolnoma strinjam s TINALAN- kdor ne reskira ne profitira.
Spartnerjem sva šla narazen februarja in sem morala sama kupiti stanovanje. Ta mesec sem plačala 1 obrok kredita,do naslednje plače imam še neko malenkost, pa bom že pregurala.Še vedno sem živa!
O letih pa ne razmišljaj preveč.

(odgovor članu Mala Vita)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: isto kot večina???
3.5.2006 17:49:38   
hariba
Ja saj je res anonimna kar pišeš, vendar nikomur ni v življenju z rožicami postlano. Vsak ima neko svojo usodo in denar in stanovanje nikakor nista jamstvo za srečo. Zivljenje je borba, treba se je borit, zmeraj je treba na življenje gledat optimistično in nikdar izgubit upanja, saj velja stari ciganski pregovor za dežjem zmeraj posije sonce. Midva z možem sva kupila z prihranki in z stanovanjskim kreditom kupila stanovanje. 2 meseca po vselitvi je mož umrl v prometni nesreči. 2 uri pred prihodom policajev k meni sva še pila skupaj kavo in se pogovarjala o tem kakšno sedežno bova kupila Ko sem izvedela to novico se mi je v hipu sesul ves svet, tisto stanovanje in moja dobra služba mi niso takrat pomenili nič. Izgubila sta vrednost, toda ostali so mi tije mali otroci za katere je bilo treba poskrbet in ti so mi vlivali moč, da smo skupaj preživeli tragedijo in gremo naprej skozi življenje. Kadar mi je hudo pogledam svoje tri angelčke z rogeci in mi je lažje pri srcu. Zato nisem zagovornik, da mora biti najprej štalca in nato šele kravca. Pa prvega otroka sem imela še kot študentka, pa sem vseeno našla službo, da smo lažje shajali.Verjetno mi bo katera zamerila a moje načelo je več delat in majn jamrat. Ne maram ljudi, ki le objokujejo svojo usodo, ne storijo pa ničesar, da bi jim bilo v življenju bolje. Z neba ne pade nič. Aja zdaj imam novega partnerja, ker živlejnje teče pač dalje. In verjetno bo katero kap, ko bom naspisala, da razmišljamo še o četrtem otroku.

(odgovor članu nina6)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: isto kot večina???
3.5.2006 18:16:18   
Anonimen
Ja, draga anonimna, mogoče ti je pa prelepo. Mogoče te ni še nič "udarilo po glavi", da bi se naučila, kako se bori za življenje in da življenje ni dolga ravna sončna pot od štalce do kravce.

Zato le hitro v akcijo! Kakšnega otroka, ali stanovanje ali kaj drugega takšnega si omisli; nekaj takšnega, za kar si prepričana, da v tem trenutku ne zmoreš. To je prepričljiv način, da spoznamo, da zmoremo marsikaj, za kar smo bili prepričani, da je za nas pretežko.

In če se ne boš v teh rosno mladih letih naučila vsaj malo "boriti", ti bo zelo težko, ko boš malo starejša. Ali pa ti bo zelo zelo dolgčas. Samo izkušnje nam prinesejo resnično življenje in ne razmišlajnje o tem, kako hudo ti je.

Vsak izmed nas ima veliko problemov, ki si jih naštela, manj ali več od njih. Eni jadikujejo nad njimi, drugi jih rešujejo in gredo naprej ne glede na vse. V tem je edina razlika. Pa srečno!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: isto kot večina???
3.5.2006 19:57:37   
Anonimen
No pa še jaz iz izkušnje povem:

Če čakaš, da bo vse po reglcih - štalca, kravca, služba, avto, diploma, magisterij, doktorat, vikend, potovanja... ti na koncu spizdi MOŽ user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   al pa te prehitijo LETA.

Pol pa moraš pri 32 iskat novga kandidata.user posted image user posted image user posted image user posted image

Veš ni vredno žrtvovat možnosti biti starš zato, da boš imel ne samo udobno življenje ampak tudi udobno starševstvo. Še prehitro gre rado kaj narobe. Verjemi.

No je pa tud res da večina, ali vsaj pretežni del populacije, želi neko garancijo za svojo varnost; ali stanovanje, ali redna služba ali kajvemkaj, zato da je odločitev lažja. Ampak stvari se v življenju obračajo tako, da ni garancije za nič. Od danes na jutri lahko popolnoma zdrav človek ostane invalid, izgubi službo in si - kje drugje kot zopet na začetku....

In konec koncev se lahko tudi zgodi, da imaš vse pripravljeno otrok pa ni in ni in ni in ni. Ali pa so, pa jih ni več.

Želim vama, da bi se vama vse izšlo po željah v tem trenutku ali kdaj kasneje. Ampak vsak postane starš, ko je čas za to - tega pa razen redkih izjem ne more nihče čist natančno določit kdaj. Nekaj pa mora biti prepuščeno tudi ....naravi, Bogu, višji sili, naključju (kakor komu pač ljubo)....


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: isto kot večina???
3.5.2006 20:13:00   
MarijaPo
Mojemu odgovoru ni sojeno, ze 3x mi je padla linija dol, potem je pa se ata prinesel darilo, tako da ga mogoce ne smes jemat resno. :)

Najprej naj povem, da se mi zdi nenavadno, da si diplomirala pri 31. letih, ce si tak ziheras. Kam so sla leta od 23. do 31, ce je predvideno, da se diplomira v 4 letih? (sama sem diplomirala pri 25 letih in se mi je zdelo, da sem ful dolgo studirala) Verjetno si ze prej kaj delala in mogoce s tem tudi kaj prihranila.

Sama na tvojem mestu preden bi imela redno (za nedolocen cas) zaposlitev, ne bi hotela zanosti, sem tudi ziheras in mi ful ni ideja zivet v stilu: kar bo pa bo.

Otroka pa z najemnino ne bi pogojevala. Ce imata streho nad glavo (pa tudi, ce ni vajina), si lahko otroka privoscita. Ce ga ne bosta imela, bosta glih tako tezko kupila stanovanje, vsaj v LJ, saj so cene itak nerealne.

Kar pa se nove sluzbe tice, je res sranje menjat, ker ko enkrat zamenjas, tudi ce dobis za nedolocen cas, je zelo neprijetna klima, ce takoj zanosis, vsi imajo obcutek (in ti ga tudi dajo vedet), da si jih nategnila. Vsaj pri meni je bilo tako, pa sem tam delala ze eno leto.

Upam, da bosta s partnerjem nasla kako fino resitev in imela otrocicka.

Marija

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: isto kot večina???
22.5.2006 15:12:50   
severnica77
Jaz pa pravim, da še nedoločen čas ni noben ziheraj. Tudi tisti izgubljajo službe.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?