|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   štipendija ministrstva za šolstvo
3.5.2006 18:40:28   
Anonimen
Pozdravljeni!

Zanima me, če ima katera študentka pedagoške to štipendijo.
Zdaj mi teče prvo leto mirovanja in v pogodbi imam zapisano, da moram diplomirat do začetka oktobra. Bojim se, da mi ne bo uspelo (saj izpite bom imela; tudi diplomo bom napisala) - ampak veste kako delajo v referatih.
Do kdaj moram oddati diplomsko v referat, če hočem diplomirat septembra? (velje za pedagoško fakulteto v Mb)

In kaj se zgodi, če ne diplomiram do datuma na pogodbi. A me bodo takoj začeli terjat denar ali pa se bo dalo zmenit za kakšen mesec, da diplomiram?

A ima katera izkušnje s to zadevo oz. kakšno koristno informacijo?

Hvala
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: štipendija ministrstva za šolstvo
3.5.2006 19:13:12   
Jančika_
Glede PeF ne vem, ti bo katera druga povedala; vem pa, kako je z vračilom štipendije. Sama sem imela Zoisovo in prigurala do absolventa, potem se mi je pa ustavilo. Zdaj vračam štipendijo za to zadnje leto. 

Glede roka za vračanje se ponavadi da zmeniti, fajn pa je, da imaš kak razlog. Za nekaj mesecev bi ti verjetno rok podaljšali tudi brez tega, pač odvisno od referentke. Napisati moraš prošnjo (in priložiti kakšna dokazila, če jih imaš).

Če si v slabem finančnem položaju, ti lahko določijo tudi več manjših obrokov. Vračaš pa dokler ne diplomiraš - torej če ti ne bi podaljšali roka za vračilo in bi prvi obrok vrnila recimo septembra, potem bi pa oktrobra diplomirala, neseš tja potrdilo in to je to, ne rabiš več plačevati.

Pa srečno!

Dodatek: sem se spomnila, da je moj mož na PeF v MB diplomiral septembra. Ga bom vprašala, kdaj je oddal zadevo in sporočim naknadno (ga ni doma zdajle).


< Sporočilo je popravil Jančika -- 3.5.2006 19:21:44 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: štipendija ministrstva za šolstvo
3.5.2006 22:19:11   
Jančika_
No, takole. Joe pravi, da je zadevo dokončno oddal 14 dni pred zagovorom, je pa vse odvisno od mentorja in od dogovora z njim. Na referatu ti grejo tudi na roko, če se mudi, ampak se je spet treba zmenit (njegov mentor je bil Borstner). Torej če boš oddala na začetku septembra, boš do konca prišla skozi. Itak se morajo držat roka, da je zagovor najmanj 14 dni in največ en mesec po oddaji (mislim, da je toliko, preveri). 

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: štipendija ministrstva za šolstvo
4.5.2006 19:42:47   
gaja*
Se strinjam z vsem, kar je napisala Jančika. user posted image
Želim pa povedati še samo to, da včasih traja dlje, da dobiš odobreno temo. Tudi jaz sem skoraj pred oddajo diplome (konec meseca ali pa takoj v začetku junija), pa sem temo prijavila že v začetku aprila, pa do danes še nisem dobila indeksa nazaj. Saj so bili vmes prvomajski prazniki, samo včasih res traja! Glede na to, da sem imela pregledane vse izpite do 3. letnika, se tukaj ni moglo zataknituser posted image Poleg tega pa se bliža poletje user posted image user posted image
Če izpite imaš narejene, pohiti z dispozicijo in prijavi temo!! Jaz hitim s pisanjem 100/h user posted image user posted image
LP, gaja


_____________________________

*** Vse v življenju se zgodi ob svojem času ***
5. aprila se je rodila najina princeska Gaja :)
18. julija se nam je pridružil še Ažbe :)

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: štipendija ministrstva za šolstvo
12.5.2006 12:50:57   
alea_si
Čeprav že malo pozno, bi te rada malo potolažila. Sicer nimam štipendije ravno tega ministrstva, ampak drugo vladno kadrovsko štipendijo in ti lahko povem, da so dokaj fleksibilni, in da se da dosti stvari zmeniti. Samo sporoči jim kaj se dogaja in jim razloži zakaj bo tvoj študij trajal dlje. Tisti datum na pogodbi je zelo formalen in se ga pač da premikati z aneksi. Oni te itak štipendirajo, ker rabijo nekoga z diplomo in te bodo tudi počakali - logično, da ne ravno 15 let user posted image .  Meni so celo dobo štipendiranja brez problema podaljšali in je moja štipendija prihajala tudi  v času podaljšanega absolventa.

Če pa res dokončno prekineš študij pa moraš štipendijo seveda vračati in to kar celo in ne za zadnji nedokončani letnik, kot je to pri republiških.

Upam, da sem ti kaj pomagala.
Lp

(odgovor članu gaja*)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: štipendija ministrstva za šolstvo
19.5.2006 21:05:05   
bobek05
Jaz sem študentka Pef MB. Letos imam zaradi materinstva podaljšan absolvent in mi tudi (prvič) miruje štipendija (od Ministrstva za šolstvo). Koliko sem se jaz pozanimala na Ministrstvu pri gospe Ivanki Debeljak je dobro, da diplomiraš do (novega) roka oz. okt., ker je meni rekla, da so zdaj precej zaostrili zadevo. Kaj to natačno pomeni ne vem, mislim pa, da mi je dala vedet, da se bo zelo težko pogajat za kakršenkoli odlog...

Imam sošolca, ki ni uspel diplomirat v predvidenem času (in je tudi prejemal štipendijo od Ministrstva za šolstvo) in bo sedaj moral vračat CELOTNO štipendijo za vsa 4 ali celo 5 let nazaj po 55 jurjev mesečno do leta 2012!!! user posted image  user posted image  Katastrofa... Tudi če vmes diplomira bo še vedno moral vračat user posted image

Ti predlagam, da daš diplomo v referat najkasneje do konca avg. ali zač. sept., ker bo itak težko profesorje skupaj lovit... Jaz upam, da mi bo uspelo diplomirat do konca junija...

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?