|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   hišna številka
18.7.2008 11:12:48   
Anonimen
Zanima me kakšen je postopek za pridobitev hišne številke in koliko to približno stane? Baje da je treba dat hišo na novo geodetsko izmerit, šele potem lahko zaprosiš za številko?? user posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: hišna številka
18.7.2008 11:15:47   
Anonimen
http://e-uprava.gov.si/storitve/pridobiVlogo.esju?id=386

tuki maš vse. rabiš pa samo gradbeno dovoljenje

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: hišna številka
18.7.2008 11:28:08   
Cacka02
Jaz sem letos marca tukaj [e-uprava.gov.si] sprintala vlogo za določitev hišne številke, ga izpolnila in zraven priložila kopijo gradbenega dovoljenja. Po mailu sem nato dobila številko transakcijskega računa, kamor sem plačala potrebno takso. V roku štirinajstih dni smo dobili odločbo o dodelitvi hišne številke. Tako čisto preprosto in enostavno, nikamor ni bilo treba hodit. Tokrat pohvala GU. Samo hišne številke še nismo dvigniliuser posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: hišna številka
18.7.2008 11:50:06   
Anonimen
Sem klicala na GU in je rekla, da moraš potem ko pridobiš hišno številko v roku 3 mesecev prinesti nek elaborat in novo izmerjene parcele (cca. 700€).

Je kaj na tem?

(odgovor članu Cacka02)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: hišna številka
18.7.2008 12:13:11   
Cacka02
Uf, to pa ne vem. Kot sem rekla, mi še številke nismo dvignili. Me pa zanima, kakšen elaborat imajo v mislihuser posted image Saj parcela ostane ista...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: hišna številka
18.7.2008 14:31:30   
honey
Menda da moraš dati na novo izmerit zaradi vpisa hiše v zemljiško knjigo. ampak midva sva lansko leto zaprosila za hišno št. in jo dobila brez problema. Plačala sva pač tisto takso in dobila hišno št. Nič drugega.

(odgovor članu Cacka02)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: hišna številka
18.7.2008 15:58:29   
noe
Nama je geodet prejšni mesec rekel, da moraš po novem dat hišo vrisat, šele nato ti dajo HŠin baje je kar neki za plačat.

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: hišna številka
18.7.2008 20:22:56   
robinzon
Nekatere  geodetske uprave neupravičeo zahtevajo, da jim predložiš elaborat o izmeri, kar te stane nadaljnih nekaj sto evrov. Za to pa nimajo nobene pravne podlage. Druge dajo za podpisat, da boš uredil v  treh mesecih. Vse to je zaradi kasnejše obdavčitve,  v bistvu geodetska dela to za davčno, kot je delala popis nepremičnin.

(odgovor članu noe)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: hišna številka
21.7.2008 8:57:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: robinzon

Nekatere  geodetske uprave neupravičeo zahtevajo, da jim predložiš elaborat o izmeri, kar te stane nadaljnih nekaj sto evrov. Za to pa nimajo nobene pravne podlage. Druge dajo za podpisat, da boš uredil v  treh mesecih. Vse to je zaradi kasnejše obdavčitve,  v bistvu geodetska dela to za davčno, kot je delala popis nepremičnin.


Potem kakorkoli stvar obrnem, ta elaborat je treba dat delat in za to dat 700€?? user posted image

(odgovor članu robinzon)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: hišna številka
21.7.2008 9:42:14   
Anonimen
Mogoče piše kaj v novem Zakonu o gradnji objektov, ki je začel veljati 15. aprila letos? Po novem za stanovanjsko hišo rabiš uporabno dovoljenje, za to pa moraš imeti izdelan nov geodetski posnetek stanja na parceli. Ne vem, mogoče je ta elaborat povezan s tem?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: hišna številka
21.7.2008 9:48:58   
Anonimen
ma, to tok komplicirajo, da je groza.

Fora je, da je na najini parceli že narisana hiša, ker sva imela nadomestno gradnjo. Ampak prejšnji objekt je bila zidanica in ni bilo hišne številke. Sedaj naj pa še enkat dam vrisat to kar je že itak narisano, le da bo malo večje?? Brezveze. Bomo pač brez hišne številke.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: hišna številka
21.7.2008 10:23:14   
maja1488
Elaborat rabiš samo v primeru, če hiša ni vpisana v katastru stavb ali registru nepremičnin.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: hišna številka
21.7.2008 11:18:20   
Anonimen
kje pa lahko preverim ali je vpisana ali ne? Fora je, da pri izdaji GD vem, da so rekli, da je bila hiša vrisana.

(odgovor članu maja1488)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: hišna številka
21.7.2008 14:26:46   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
novem Zakonu o gradnji objektov, ki je začel veljati 15. aprila letos? Po novem za stanovanjsko hišo rabiš uporabno dovoljenje,

Ma, koker sem razumel spada stanovanjska hiša pod enostavne objekte.

Kje je Pikec? da nam razloži.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: hišna številka
21.7.2008 14:38:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica
novem Zakonu o gradnji objektov, ki je začel veljati 15. aprila letos? Po novem za stanovanjsko hišo rabiš uporabno dovoljenje,

Ma, koker sem razumel spada stanovanjska hiša pod enostavne objekte.

Kje je Pikec? da nam razloži.



Smo že imeli s Pikec enkrat debato na to temo:
http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=2789247&mpage=1&key=&#2820514

Enostaven objekt je po novem zakonu objekt, ki ni namenjen prebivanju. Stanovanjska hiša spada med manj zahtevne objekte.

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: hišna številka
21.7.2008 14:48:21   
maja1488
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

kje pa lahko preverim ali je vpisana ali ne? Fora je, da pri izdaji GD vem, da so rekli, da je bila hiša vrisana.



Poskusi na prostor.gov.si

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: hišna številka
21.7.2008 14:50:01   
Anonimen
Po novem za stanovanjsko hišo rabiš uporabno dovoljenje, za to pa moraš imeti izdelan nov geodetski posnetek stanja na parceli.

Pa to je bilo že lani v veljavi. Pa s tem elaboratom ga se..., sam da nas spravljajo ob denar. Jaz sem se o vsem tem že nekajkrta pozanimala in vsaj pri nas dobila vsakič enak odgovor. Za hišo (stanovanjsko) je potrebno imeti uporabno dovoljenje po zakonu, ja. Da pa ga lahko pridobiš, pa moraš imeti geodetski posnetek obstoječega stanja (torej nove hiše- al pa če je nadomestna gradnja), potrdilo projektanta, da je hiša narejena po načrtu in potrdilo nadzornega, da je vse narejeno tako kot mora biti. Ampak - pazi to! - to dovoljenje naj bi dobil šele takrat, ko je hiša popolnoma končana, s fasado... - pa ja, men to ne gre v račun, ker se mislim preselit na svoje, čim bom imela opremljene najnujnejše prostore (torej brez fasade). TO je torej tisto, kar rabiš za uporabno dovoljenje.
Za hišno številko pa lahko zaprosiš prej, ampak seveda podpišeš, da boš v roku treh mesecev naredil tudi ta elaborat (posnetek obstoječega stanja in vris hiše). Pol pa spet to menda lahko podaljšaš za ne vem, koliko mesecev (kot npr. gradbeno dovoljenje, sam da je to za manj časa).
Pa kar neki se grejo, sam da nas spravljajo še bolj ob denar -kot da že sama gradnja ne stane dovolj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: hišna številka
22.7.2008 15:25:21   
tehnofil
Za hišo (stanovanjsko) je potrebno imeti uporabno dovoljenje po zakonu
 
Možno. Ampak kolikor vem, ne za individualno gradnjo. Individualno gradnjo so zelo poenostavili. Sedaj ne rabiš več obešat gradbiščne table ampak je dovolj obešen A4 list s podatki. Pri nas nismo imeli niti tega, user posted image .
Geodetski posnetek rabiš za vris objekta v kataster. Individulana gradnja nima niti tehničnega pregleda in zato ne uporabnega dovoljenja. Potrebuješ pa uporabno dovoljenje v kolikor imaš v hiši kakšno dejavnost.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: hišna številka
23.7.2008 8:45:14   
Anonimen
Kaj pa ko delajo geodetski posnetek dejanskega stanja - a kej preverijo zraven še gradbeno dovoljenje?? Ker pri nas smo hišo malo povečali (v načrtih se ni dalo, ker je šlo za nadomestno gradnjo, kjer lahko velikost spremeniš za samo 50%, to je bilo pa premajhno). Tako, da imava po GD-ju hišo veliko 10,2x6,4, v resnici je pa 11,2x7,6. Takrat nama je projektant in nadzorni rekel, da to itak nikol ne preverjajo, razen če kdo prijavi.

Sedaj me pa res skrbi, da bi to preverjali pri hišni številki?? Kaj pa če smo celo življenje brez hišne številke? user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: hišna številka
23.7.2008 15:23:05   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: biba12
za nadomestno gradnjo, ...v resnici je pa 11,2x7,6.

Naj projektant pogleda možnost legalizacije. Vsako leto se vedno bolj zaostruje in čez 20 let bo potem takšno stvar res nemogoče legalizirat.
Morda je nadomestna gradnja omejena na tisto velikost, ampak če pa zaprosiš za običajno GD in seveda zato plačaš komunalni prispevek, pa bi verjetno šlo, če je le v okviru predpisanih prostorskih pogojev.

Ali pa zaprosiš za nadomestno gradnje tegaga 10x6 objekta z objektom 11x7 user posted image user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: hišna številka
23.7.2008 15:25:33   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: biba12
smo hišo malo povečali

Še nisem videl individualne gradnje, ki bi bila točno po načrtih. Mi smo hišo skrajšali za 1,5m in zožali za 0,6m ter dvignili za 0,5m.

user posted image user posted image user posted image


Nas tudi še čaka sprememba GD. Samo da pridemo do ureditve okolice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: hišna številka
24.7.2008 10:12:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Nas tudi še čaka sprememba GD. Samo da pridemo do ureditve okolice.


To najbrž pomeni še enkrat dat 2000€ za načrt? user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: hišna številka
25.7.2008 15:32:56   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: biba12

IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil
Nas tudi še čaka sprememba GD. Samo da pridemo do ureditve okolice.


To najbrž pomeni še enkrat dat 2000€ za načrt? user posted image

To pomeni imeti legalno gradnjo vredno več 10 milijonov (starih) al pa 200.000 novih.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: hišna številka
29.7.2008 10:02:23   
Anonimen
Res je. user posted image

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: hišna številka
19.8.2008 13:03:01   
PikicaStonoga
cacka02,ste do zdaj že dvignili hišno številko? Je kaj novega na tem, da je pogoj na hišok vrišeš v 3 mesecihv kataster stavb? Koliko to stane?
Vlogo sem si že sprintala in fotkopirala gradbeno dovoljenje.
kakšna je cena izdelave hišne tablice?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?