|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj za slovensko pojedino
19.9.2005 23:54:12   
cmokec
Na vas se obračam s prošnjo, da mi poveste, kaj bi ve dobrega skuhale, če bi hotele s tem predstavit tudi slovensko kuhinjo. Moj ima namreč na obisku strica z ženo iz Francije, jaz bi jima pa tako rada kaj izvirnega skuhala za osilo. Stric je po rodu slovenec in nekaj jedi pozna z svoje mladosti. Oba sta stara že čez 70 let.

Po glavi mi hodi samo kak jed z ajde, pa kislo zelje. Al pa štruklji, goveja juha, pražen krompir.

Kaj bi ve skuhale? Prosim za pomoč in kako idejo.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   kaj za slovensko pojedino
19.9.2005 23:55:01   
cmokec
osilo = kosilo je v igri

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 0:04:58   
Jančika_
Vsekakor bi spekla potico. Pražen krompir je kar nujna reč, pa goveja župca. Pa vse, kar si še naštela.

Česa drugega pa žal ne poznam. Pri nas doma nismo nikoli jedli takih tipičnih slovenskih kosil.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 2:35:38   
Aleksandrin
- zelje + klobasa
- frika + solata
- divjačina ( zajec, srna prašič...)
- polenta + golaš
V kuharski knjig od Felicije Kalinšek so domači recepti, če imaš kaj določenega v mislih piši na privat.
LP

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 6:30:52   
CUKRČEK
Kislo zelje+klobasa
žganci zabeljeni z ocvirki
goveja juha, tenstan krompir, pohana kura
žlikrofi
kisla repa in krvavice
potica
prekmurska gibanica(over mura moveing cake)


(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 6:31:23   
CUKRČEK
pršut je tudi slovenski, se mi zdi

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 7:16:27   
Anonimen
Predjed: pršut, olive, sit

Glavna jed:
1.goveja župa, govedina iz juhe + hren, tenstan krompir, solata + sladica gibanica ali štruklji

2. ajdovi žganci, krvavice ali kranjska klobasa, kislo zelje ali kisla repa z ocvirki + sladica sirovi ali orehovi štruklji

Ne vem pa, kam bi dala belokranjsko pogačo...morda kot predjed, res ne vem, ampak je pa zelo dobra.




(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 7:25:51   
CUKRČEK
Kaj pa "ocvirkovca".....ne vem kako se ji drugače reče. Gre namreč za nekakšno potico z nadevom iz ocvirkov.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 8:07:06   
paris
So že druge punce vse napisale, kaj drugega se tudi jaz ne spomnim zdajle! Mogoče še kakšna pečenka?
Joj, kar sline mi tečejo! Njam!

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 9:24:08   
Anonimen
Ane, kakšno zdravo hrano imamo Slovenci, ha, ha! Vse fino zabeljeno, najraje z ocvirki! Še potico imamo iz ocvirkov.

(odgovor članu cmokec)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 11:09:41   
cmokec
Punce, hvala. Sem prav presenečena, da se vas je tolk javlo.

Zaenkrat sem pri naslednjem jedilniku:

predjed: pršut, kaka divjačinska suha salama, olive, pokljuške gobice in popečen čebulni kruh.

Pol pa goveja juha z zdrobovimi cmoki (home made), pečenka (bom prej naročila mesarju en dober kos, pa da jo dober marinira), idrijski žlikrofi (kupljeni), mal praženega krompirja, mesna omaka (Fant, fant, fantastično), pa malo zabeljene cvetače ali ohrovta, dve vrsti sveže solate.

Mami sem že naštimala za pehtranovo potico, zraven pa turško kavico.

Mislim, da bo. Že zdej študiram, da bi kar mal več nardila, pa bi lahko ene tri dni samo to jedli. njami




(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 11:48:12   
Aleksandrin
turška kava

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   kaj za slovensko pojedino
20.9.2005 11:53:31   
cmokec
No, kuhano po slovensko.

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Gluten oziroma žitarice uvajajte postopoma
Marsikateri starš je v dilemi, kako zgodaj lahko žita, ki vsebujejo gluten ponudi svojemu otroku, ki se na gosto hrano š...
Kdaj lahko otroku prvič ponudite jajce?
Jajca so precej alergeno živilo, zato naj bi jih malčkom uvajali v prehrano z nekoliko večjo previdnostjo. Vendar se tud...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?