|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšni so postopki, če so težave z zanositvijo
15.5.2011 14:02:39   
Anonimen
Pozdravljene!

Tudi pri nas se že eno leto trudimo s ponovno zanositvijo. Prvič sem zanosila v četrtem poskusu, drugič pa kar ne uspe. V začetku maja sem bila pri dr. Šalamun in mi je dala napotnico za odvzem krvi 3.-6. dan menstruacije, da se pregledajo moji hormoni. M sem dobila danes in nameravam it v sredo na odvzem krvi. Na spermiogram mora tudi moj partner. Konec junija imam pregled pri dr. in do takrat naj bi imela obojne izvide (moji hormoni in njegov spermiogram).

Kaj lahko pričakujem za naprej. Kakšni so običajni postopki.

Mislim, da je težava pri meni in da mi nagajajo hormoni. Že pred prvo zanositvijo sem dala kri in so bili hormoni malce visoki (vendar še v mejah normle). Ginekologinja je rekla, da bom verjetno kmalu prišla v meno in naj z drugo nosečnostjo ne čakam predolgo. Bila je tudi presenečena, da sem tako hitro zanosila povsem po naravni poti brez zdravljenja. Stara sem 32 let.

Menstruacije imam dokaj redne (na 25-30 dni). Na ultrazvoku je maternica izgledala OK, mislim da imam ciste na jajčnikih. Ali lahko za začetek pričakujem kakšne hormonske tablete ali že kar operacije.

Vem, da je vsak primer nekoliko drugačen, vendar so določeni postopki verjetno vseeno enaki pri vseh. Mogoče je katera imela podobne probleme.

Hvala za odgovor. 
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
15.5.2011 16:37:14   
Taddy78
Kolikor se spomnim, se mora par vsaj 1.5let "trudit", da je "primeren" za kliniko za neplodnost. Glede na to, da si prvič zelo hitro zanosila, se mi 1 leto še ne zdi tako "hudo", je pa res, da se z leti možnost takojšnje zanositve manjša. Kot si napisala, najprej počakaj na rezultate preiskav, možno, da boš najprej probala s kakimi hormoni, ker ravno ne vidim nekega razloga za operacijo.
Midva sva po prvem otroku vztrajala 3.leta, potem pa le šla na neplodnostno kjer niso imeli dobrih novic in sva šla takoj v čakalno vrsto...
Upam da vama čimprej uspe in to po naravni poti-držim pesti user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
15.5.2011 17:39:53   
tecnobica
To, da moraš čakati 1,5 let, sploh ne drži. Po enem letu je čisto OK iti do strokovnjaka, sploh pri teh letih. (po 35. celo po pol leta).

No, taprvo stvar bosta opravila v kratkem.

Potem še:
- HCG (pregled maternice in jajcevodov s pomočjo RTG in posebne tekočine. Postopek je malce boleč, opraviš pa v enem dnevu.
- Laparoskopija (sploh če imaš ciste na jajčnikih), lahko tudi istočasno
- histeroskopija, če bi se recimo pokazalo da imaš kako pregrado na maternici ali kaj podobnega.

Po tem ti lahko dajo kake hormonske tablete, poskušali bodo, da naravno probaš zanosit. Samo ti kar teži, ker ti bodo zagotovo rekli "da si še mlada".

No, če v tem času ne zanosiš, potem te bodo verjetno dali dvakrat na IUI (če je z možem vse BP), če pa še to ne, potem pa na IVF ali ICSI (lahko direkt na to, če tudi z možem ni vse OK).

Lahko da boš dobila kake tablete še pred vsem tem, tega ne vem. Jaz sem dobila Klomifen, ki pa mi ni pomagal. Ampak baje da v LJ ne predpisujejo več tega zdravila.

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
16.5.2011 9:05:26   
Anonimen
Hvala za odgovor.

Upam, da ne bo potrebno kakšnih večjih posegov in da nam bo vseeno v kratkem uspelo. Moj zaenktat še ni pipravljen na kakšne operacije in podobno (niti pri meni, kaj šele pri njem). Že za spermiogram je bil nejevoljen, ko sem ga prijavila. Pravi, da bomo pač imeli samo enega otroka, če ne bo šlo naravno.

Upam, da bom uspela vse odmislit in se sprostit. Verjamem, da nam bo takrat uspelo. user posted image  Žal psiha res dela svoje. V prvo sem zanosila, ko je bil veseli december in sem nosečnost kar odmislila - sem si rekla, da še ni treba, da kar zanosim, ker nam je tudi tako fajn. Pa je ratalo. user posted image

(odgovor članu tecnobica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
16.5.2011 10:45:26   
*sanela*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hvala za odgovor.

Upam, da ne bo potrebno kakšnih večjih posegov in da nam bo vseeno v kratkem uspelo. Moj zaenktat še ni pipravljen na kakšne operacije in podobno (niti pri meni, kaj šele pri njem). Že za spermiogram je bil nejevoljen, ko sem ga prijavila. Pravi, da bomo pač imeli samo enega otroka, če ne bo šlo naravno.

Upam, da bom uspela vse odmislit in se sprostit. Verjamem, da nam bo takrat uspelo. user posted image  Žal psiha res dela svoje. V prvo sem zanosila, ko je bil veseli december in sem nosečnost kar odmislila - sem si rekla, da še ni treba, da kar zanosim, ker nam je tudi tako fajn. Pa je ratalo. user posted image


Ah tile moški. Vse, kar bo imel za naredit je "vržt ga na roko", prov bogi bo user posted image user posted image user posted image
Odvisno je kolk si otroka želita, jaz bi šla na bilo kako operacijo sam da dobim še enega otročička. Primer pa imava isti, tudi jaz mam enega s katerim sem zanosila naravno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
16.5.2011 11:06:31   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: *sanela*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Hvala za odgovor.

Upam, da ne bo potrebno kakšnih večjih posegov in da nam bo vseeno v kratkem uspelo. Moj zaenktat še ni pipravljen na kakšne operacije in podobno (niti pri meni, kaj šele pri njem). Že za spermiogram je bil nejevoljen, ko sem ga prijavila. Pravi, da bomo pač imeli samo enega otroka, če ne bo šlo naravno.

Upam, da bom uspela vse odmislit in se sprostit. Verjamem, da nam bo takrat uspelo. user posted image  Žal psiha res dela svoje. V prvo sem zanosila, ko je bil veseli december in sem nosečnost kar odmislila - sem si rekla, da še ni treba, da kar zanosim, ker nam je tudi tako fajn. Pa je ratalo. user posted image


Ah tile moški. Vse, kar bo imel za naredit je "vržt ga na roko", prov bogi bo user posted image user posted image user posted image
Odvisno je kolk si otroka želita, jaz bi šla na bilo kako operacijo sam da dobim še enega otročička. Primer pa imava isti, tudi jaz mam enega s katerim sem zanosila naravno user posted image




Moški ponos pač. user posted image Pravi, da z nim že ni nič narobe, da je to že dokazal (ker imava sina). Jaz pa mu pravim, da sem toliko tudi jaz že dokazala. Ali me mogoče ni bilo zraven??? user posted image

Še enega si zelo želiva, vendar nekako misliva, da bo šlo po naravni poti, ko bo čas za to in se bova sprostila. Zadnje mesece sem bila kar pred stresom, ker sem vedela, da bom ostala brez službe. Če bi zanosila, me nebi mogli odpustiti. Skoz sva upala, da bom zanosila. Sedaj sem na zavodu. Nekako se prepričujem, da se bom sedaj usmerila v iskanje službe in poskusila nosečnost odmisliti.

Sanela, koliko si stara in koliko je star vajin otrok? Moj je star 21 mesecev, tako, da se nam tudi ne mudi tako grozno. Samo jaz nisem več ravno mlada. user posted image

Sedaj grem pa prošnje pošiljat. Sem ravno napisala štiri. user posted image

(odgovor članu *sanela*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
16.5.2011 13:41:40   
*sanela*
Ni rečeno, da ni nič narobe s tvojim. Moj je imel zelo slab spermiogram  pa še jaz imam en kup težav, tako, da sva morala po tolkih letih truda, da naravno znova zanosiva vseeno  na IVF. Vsi so nam rekli, da je naš otrok čudež, glede na to, da ima on slab sprermiogram in jaz nimam svojih O nemoreva naravno zanosit. Čudeži se dogajajo user posted image
Tudi jaz imam sina kmalu bo star 8 let, stara sem pa 31.
Ni rečeno, da bosta morala v kak postopek, verjetno boš dobila nekaj za ovulacijo pa bosta vidla kako bo šlo. Jaz vama svetujem, da gresta do konca, da vama jutri nebo žal user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
16.5.2011 15:38:37   
latka
*sanela, kot da berem svojo zgodbo, v prvo sem zanosila naravno dokaj hitro, čudežno, ker ima mož premalo semen,jaz PCO, neredne M in O, tako da se za drugega trudiva 4 leta, sedaj sva imela prvi postopek ICSI v MB, 3 zamrznjenčki, s tem, da mi v petek niso mogli naredit ET, baje imam brazgotine od carskega reza!Najin sin bo letos star 7 let, jaz pa 30!

Torej tiste, ki ste v prvo zanosile naravno, v drugo pa vam ne gre, ne odlašat s preiskavami, ker čas hitro beži, in ni rečeno, da bo drugič tudi šlo naravno!

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 9:18:36   
benji
pozdravček,

a ima mogoče katera izkušnje s pregledom hormonov. Menda je treba priti na tešče? A mislite da en jogurt activia "pokvari sliko" user posted image  Pojedla sem ga ob 7ih, na odvzem krvi bi šla pa okoli 12 ih?
Pišuka, sem ravno 5.dan, sem mislila da se lahko naredi do šestega dne, zdaj bo pa treba čakati en mesec user posted image

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 9:21:22   
*sanela*
Ne na hormonski krvni test ti ni treba priti tešč. Vse bo ok.
Srečno!

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 9:23:41   
*sanela*
IZVIRNO SPOROČILO: latka

*sanela, kot da berem svojo zgodbo, v prvo sem zanosila naravno dokaj hitro, čudežno, ker ima mož premalo semen,jaz PCO, neredne M in O, tako da se za drugega trudiva 4 leta, sedaj sva imela prvi postopek ICSI v MB, 3 zamrznjenčki, s tem, da mi v petek niso mogli naredit ET, baje imam brazgotine od carskega reza!Najin sin bo letos star 7 let, jaz pa 30!

Torej tiste, ki ste v prvo zanosile naravno, v drugo pa vam ne gre, ne odlašat s preiskavami, ker čas hitro beži, in ni rečeno, da bo drugič tudi šlo naravno!


Ja res mamo podobne zgodbe user posted image . Tudi jaz sem istega mnenja, nič ne odlašat kar na vse mogoče teste it, ker čas leti in sam obrneš se je že leto mimo user posted image .

(odgovor članu latka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 9:28:57   
benji
*sanela*, sem klicala v adrialab, in so rekli da je moraš biti tešč user posted image  Ah, bom šla vseeno. Samo še eno vprašanje, kako se pa imenuje ta test? A samo povem da rabim pregledat hormone za neplodnostno?

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 9:48:18   
Anonimen
Jaz grem jutri na odvzem krvi (4. dan cikla) in mi ni nobeden rekel, da moram biti tešča. Mislim, da sem nekje zasledila, da se priporoča, da pred tem ne jemo mastne hrane. Ne vem pa ali to drži ali ne.

Upam, da boš imela vredu izvide (hormone). Kam pa greš, če ni skrivnost? Jaz grem v Lj. na Polikliniko. Nimam ure, tako da bom šla enkrat dopoldne. Ali katera ve, če se tam zelo čaka. Sem navajena na Leonišče kjer poženeš korenine preden se kam premakneš.  

(odgovor članu benji)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 9:52:32   
benji
Grem kar v Adrialab. Se ni treba naročiti,..kaj bo pa to potem pomenilo (koliko čakanja vključuje ta "ugodnost") bomo pa videli user posted image .
Samo še vedno ne vem, kaj naj rečem da potrebujem?? Kakšne preiskave??? Ker imam v bistvu šele jutri 1. razgovor pri Rešu, pa bi šla kar sama naredit, da se ne čaka še en mesec.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:13:24   
pupika83
Mene je dr. Reševa na 1. razgovoru poslala na odvzem krvi za prolaktin, FSH in LH.
V Adrialabu ni nobene gužve, boš na vrsti takoj. Če prideš po 10. uri moraš podpisati, da si na odvzemu "tako pozno" na lastno željo, saj so baje referenčne vrednosti merjene med 7. in 10. uro in zato lahko pride do odstopanj. Vsaj tako je meni zadnič razložila.

< Sporočilo je popravil pupika83 -- 17.5.2011 10:14:46 >

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:16:59   
Anonimen
Če te prav razumem greš samoplačniško in ne veš katere hormone naj pregledajo?

Jaz imam napotnico in na njej je označeno: S-TSH (na enem listu), S-FSH, S-LH IN S-PRL (na drugem listu). Kri moram dati mislim da 3.-6. dan cikla (to sem že malo pozabila). Kot sem že napisala, bom šla jutri (4. dan).

(odgovor članu benji)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:19:12   
*sanela*
Kolikor vem ni potrebno bit tešč ker hrana ne vpliva na izvide hormonov.
Rabiš pa izvid treh hormonov  FSH, LH in PORLAKTIN, vsaj jaz sem rabila izvid teh hormonov, morda pa je odvisno od težav ki jih imaš. Na tvojem mestu bi počakala , da zdravnik napiše kaj rabiš naredit, ker tako boš plačala morda nekaj kar nebodo priznali in neboš plačala malo. Moj nasvet je počakaj na prvi razgovor.

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:21:37   
benji
*sanela* sem na drugem forumu zasledila ceno cca 20€. A to drži ali je dražje?
Šla bo pa kot sem že napisala, zato da ne čakam še en mesec.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:23:59   
*sanela*
Kaj pa če bi prej poklicala k dr. Rešu, če bo sploh sprejel  izvid Iz tega laboratorija?

(odgovor članu benji)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:40:01   
pupika83
Reš vse pošlje v Adrialab, vse samoplačniško.
Jaz sem dala mal čez 20 EUR, mogoče 25, več pa sigurno ne.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 10:58:41   
srečica17
Cena je okrog 20 eurov in tud jaz sem izvid prinesla s seboj na prvi razgovor k Rešu in je bil zelo zadovoljen.

(odgovor članu pupika83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 11:38:09   
*sanela*
O pol pa super user posted image

(odgovor članu srečica17)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 11:46:09   
benji
Sem že nazaj user posted image  user posted image . Grem čez par uric po izvide. Ja, stane pa 22,80€. In Reš res vse pošlje v Adrialab (sem preverila).
In potrebno je biti tešč. Sem zamolčala moj jutranji greh (mini jogurtek user posted image ) če pa se izkaže da ne bo uredu, bom šla pač naslednji mesec še enkrat. Bom pa pri O in nosečnostnih testih šparala ta mesec ( itak ni nobene koristi od njih) user posted image  za tistih 20 evrčkov.

(odgovor članu *sanela*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kakšni so postopki, če so težave z zanosi...
17.5.2011 14:24:19   
Anonimen
Zakaj pa moraš biti tešč? A to so ti v laboratoriju rekli?

Še dobro, da si povedala. Hvala. user posted image

(odgovor članu benji)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   kakšni so postopki, če so težave z zanositvijo
20.5.2011 9:25:51   
pikapolonica83
Pozdravljene.

Vem, da nisem ne prva ne zadnja s težavami pri zanositvi, vendar sem že čisto obupala in ne vem več kaj naj naredim.

S partnerjem se že nekaj časa trudiva, da bi zanosila. Menstruacijo sem imela že več kot leto dni redno (30-32 dni). Sedaj pa mi zamuja že 14 dni, in sem delala test in je spet negativen, menstruacije pa kar ni in ni. :(

Kaj naj storim?

Hvala za kakršenkoli odgovor.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
7 nenavadnih dejstev o spermi
Poleg tega, da sperma preprečuje depresijo pri ženskah in bi si z njo partnerka lahko tudi negovala kožo, smo našli celo...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?