|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:01:41   
kovač
ali na 3 ure oziroma 7x na dan??
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:03:32   
ledenaa
hranili smo se ko je on to "zahteval!
Tudi na vsake pol ure do ure

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:05:18   
oka
Takrat, ko sta bila lačna.

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:06:05   
metka_zone
Hranjenje po uri mi je totalno mimo.Jaz ga hranim,ko zajoka in ko je lačen.S tem se izognem njegovi reakciji joka in si prihranim nekaj živcev.A ni lažje mu dati jesti in je zadovoljen in sit,kot pa poslušati jok in ga gledati,kako je lačen,ker pač še ni njegova ura za jesti?Ne vem,ampak meni je to mimo vprašanje user posted image ...
Lp

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:10:37   
kovač
bi rada slišala komentar od tistih, ki imajo več kot enega dojenčka

(odgovor članu metka_zone)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:12:35   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

bi rada slišala komentar od tistih, ki imajo več kot enega dojenčka



user posted image

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:13:41   
Katrin
Oba user posted image sem hranila/dojila po potrebi, ko sta onadva to želela user posted image

Nikoli nisem gledala na uro ali štela obrokov user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:14:04   
ledenaa
Imela sem več kot enega dojenčka,pa je moj odg. še vedno isti
Dober odg?'

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:15:58   
Anonimen
na dve ali na tri ure.
ko je bila lačna smo presneto dobro vedeli
kdaj je user posted image  dve - tri urce je bila pridna pa tiho....
potem pa kar na enkrat dretje na vsa usta. user posted image

(odgovor članu uškinamama)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:16:24   
kovač
hvala za prijazne nasvete - ker eni pravijo, da naj se ne hrani prepogosto, tako, da so mi zelo všeč vaši nasveti, da naj se hrani ko otrok želi

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:23:20   
Anonimen
Saj se kamlu utečeš... tako mamica kot dojenček.
Samo ne tega delat kar je delala moja kolegica.
Na vsakih 5 minut flašo v usta. Čim je naredu uuueee,
takoj flašo v usta. To potem lahko počneš ceu dan,
pa ni ne sit ne lačen. Potem pa ženšče jambra, kok je dojenček naporen.
Ja nego. Kolkr ga navadiš. Ene mamice so čist preveč naivne
in too much komplicirajo.user posted image

(odgovor članu kovač)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:52:37   
kristinaj
ko sta bila lačna


_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 13:59:08   
baby blue
Jst sem na začetku mogla mojo na dve do tri ure zbujat ker sva na teži zgubili - po besedah babice... Sedaj pa jo podojim ko je sama lačna in ko sama zajoka... Sedaj že približno vem kateri jokpomeni "Lačna sem" user posted image user posted image Je pa ponavadi in povečini čez dan lačna na 3 do 4 ure ponoči pa čisto odvisno tudi do 6 ur zdrži... Aja tempirana je pa tko da ima povečini 6 obrokov na dan kak dan več kak dan manj...

Enostavno sama ne vidim smisla v tem da bi otroka silil jesti če ni lačen... Sam ve in čuti kdaj je lačen in to pove... Ko sem mogla svojo zbujat mi je bilo prav butasto otroka iz spanca zbudit in ga podojit... Nam tudi ni všeč če nas kdo sredi lepega in mirnega spanja zbudi...

_____________________________

Lana mi je ime, naj vsak zdaj to ve. 14. septembra 2009 ob 13:37 sem prijokala na svet.

Rojstvo: 14.09.09 - 2910g, 50cm
1.leto: 14.09.10 - 9240g, 76cm

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 15:13:48   
katra55
Ko je bila lačna, ponavadi na 3 ure.

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 15:22:54   
eternety
Na približno tri ure. Ob 6, 9, 12, 15, 18, 21.h. Se pravi 6 obrokov na dan. Je pa stara 3 mesece.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
24.11.2009 17:10:46   
SaaS
Jaz tudi na pribljižno tri ure, (beri včasih dve, včasih štiri), ponoči pa eno rundo spii celo 5 do 6 ur.
Se ne strinjam s tem, da se ga podoji vsakoč ko zajoka, ker potem bi bil včasih lahko vsakih 15 minut na dojki. Pol ure po tistem, ko sva se podojila (pa sigurno ni popil malo mleka!) ne more biti lačen, ampak joka, ker ga "šraufa". ga pomirim na druge načine. Že v naročju pomaga...

Imam pa kolegice, ki so ga dojile, čim je zajokal, potem je pa še pri dveh letih jamrala, da se pomiri samo če ga priklopi...

Aja, pa to je moj tretji otrok in pri vseh sem enako razmišljala.

Jasno ne se držat urnika kot pijanec plota. Tudi otrok ni robot in programiran na ure. Ampak na vsako uro se pa ne dojiva, ne.

< Sporočilo je popravil SaaS -- 24.11.2009 17:12:48 >

(odgovor članu eternety)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
6.2.2010 16:25:20   
alex17
ko joka da je lačen, pa čeprav se včasih samo pocrklja in spije čisto malo (samo dojim).user posted image

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
6.2.2010 16:42:17   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu alex17)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
12.2.2010 13:52:47   
koala
Moj je bil dojen po želji, kar pomeni da je bil razpon med dojenji od 1,5 ure do 4 ure. V določenem obdobju(ko so mu izraščali zobki) tudi pogosteje. Mojega v tistem trenutku ni pomirilo nič drugega, ne duda ne pestovanje, petje,..... Samo dojka in sem mu ustregla, zdaj je zadovoljen 2 letnik ki se zna pomiriti brez dojke in tako je že vse odkar sva se nehala dojiti.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
12.2.2010 16:54:24   
Zofy
Oba ko sta bila lačna. Je pa to res bilo na 2-3 ure. Prva je zelo rada sesala, tako da je dosti na zizi visela, samo moraš ločit kaj je pitja in kaj crkljanje.

_____________________________

Svet je poln lepote, ko je srce polno ljubezni.


(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
15.2.2010 7:29:45   
rožica2
mene pa nekaj zanima.imam 4 mesece starega sina in se ponoči zbuja na tri ure.zadnje dva dni mu dam kar malo čaja in pa dudo ko se zbudi.opazila sem da tudi zjutraj ko vstane ni kaj preveč lačen,tako da se mi zdi da se ponoči zbuja zaradi žeje ne lakote.ali bi mu vseeno morala dati mleko ponoči?naj povem da ne dojim 

(odgovor članu Zofy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
15.2.2010 9:36:23   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: rožica2

mene pa nekaj zanima.imam 4 mesece starega sina in se ponoči zbuja na tri ure.zadnje dva dni mu dam kar malo čaja in pa dudo ko se zbudi.opazila sem da tudi zjutraj ko vstane ni kaj preveč lačen,tako da se mi zdi da se ponoči zbuja zaradi žeje ne lakote.ali bi mu vseeno morala dati mleko ponoči?naj povem da ne dojim 


Če ti zaspi z dudo in čajem in se ti ne zbuja na manj kot eno uro, pomoje ni lačen. Jst mu ne bi dajala mleka, če ni lačen. Mojmu sem morala dajat mleko ponoči skoraj do 8. meseca. Sem vedla da je lačen, če ni zalegla duda in čaj. Pol je pa kr en dan sam ukinu najprej eno in malo kasneje še drugo flaško ponoči. Zdej mu zjutraj dajem mlečno žitno kašico, ampak tudi noče jest prou takoj ko se zbudi...malo opazuj kako se obnaša in preceni. Če ni lačen, mu rajs dej več za jest čez dan in ponoči nič.

Kot novorojenčka sem ga pa futrala ko je sam hotu. Je mel refluks, tko da je hotu fuuul pogosto po malem.

(odgovor članu rožica2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
15.2.2010 13:31:34   
koala
rožica če mu je čaj oz dudica dovolj da zaspi, potem ziher ni lačen. Mojega ni nič razen mleko pomirli ko je bil lačen. Glede jutranjega obroka pa, mu gamorda ne ponudiš takoj ko se zbudi moj je vedno malo rabil da se je zbudil, šele potem je lahko jedel.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
15.2.2010 13:44:50   
rožica2
ko mu dam čaj takoj nazaj zaspi,tako da pomoje ni lačen ampak samo žejenuser posted image

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kako pogosto hranite novorojenčka??
15.2.2010 21:08:59   
endrina
Jaz sem oba otroka dojila po tistem ko sta se zbudila. Nikoli ni bilo joka zaradi lakote. Je pa res, da je bilo "kot v učbeniku" vse to na 2,5-3 urce razlike.
Torej če sem ga podojila ob 9., mi je zaspal po tem ko je bil buden okrog 1,5 urce in je spal približno 1-2 urce. Ko se je zbudil je bilo tako od zadnjega hranjenja nekje 3 urce, tako da sem ga vedno takrat podojila, potem pa šla previt. Nisem pristaš tega da bi ti otrok bil nonstop na prsih. Niti si tega prva dva meseca ne znam predstavljat, ker te prsi bolijo kot šus zaradi počenih bradavic - mene je kar bilo groza ko se je mali zbudil, ker sem vedela kakšna kalvarija se bo začela z dojenjem, ker je na začetku to res ful bolelo. Zdaj je seveda pri 3 mes. to čist "druga pjesma"; dojenje postaja prijetno cartanje z malim bebekom:

(odgovor članu rožica2)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?