|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj v avtosedež
31.12.2007 15:44:04   
ursy78
pozdravljene.za božička smo dobili avtosedež,pa me zanima kdaj ste svojeuser posted image pričele dajati vanj.stari smo sele 3 mesece.meni se zdi še mal prehitro.sej ima tak naklon,je od 0-18 kg,sam ne vem nouser posted image .kaj pa ve pravite?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj v avtosedež
31.12.2007 16:50:10   
birdy
Običajno če so od 0-18 kg, se jih da tud v kontra smeri vožnje obrnt, pa čist poležat, da rata ubistvu lupinica. Smo glih za našo češpljo tak zic gledal, tko da poznam. Midva sva sicer vzela potem avtosedež 9-20 kg, ker je bil tisti zic-lupinica predrag. Mala se že vozi v zicu, ker ji je lupinica skoraj premajhna. Stara je skoraj pet mesecev.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj v avtosedež
31.12.2007 18:11:34   
Naja30
Naša je šla v 8-18 (al neki takega) pri 9m.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj v avtosedež
31.12.2007 20:18:21   
Anonimen
Moj bo počasi prešel iz lupinice v avtosedež, je star 5 mesecov in je lupinica manjša od njega user posted image

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj v avtosedež
31.12.2007 22:31:19   
frrrr
mi smo šli iz lupinice v avtosedež pri 8.5 mesecih. po kilaži je nekje sovpadalo, pa še otrok je pripravljen na sedenje v avtosedežu. ne splača se prehitevat, ker se naredi preveč škode v otrokovem razvoju. sej boste ta sedež potem še nekaj časa uporabljali... zdaj le lupinico izkoristite do konca. je bolj varna in otroka ne sili v nepravilni položaj. 

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj v avtosedež
1.1.2008 10:12:13   
NRMM
Mi smo šli v avtosedež pri 4,5 mesecih,ker je jajčko prerastla po dolgem in počez user posted image .Se pa še vedno vozi večinoma v ležečem položaju,tako kot se je v jajčki,čeprav že sama sedi.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj v avtosedež
1.1.2008 11:02:43   
MADMAX
v avtosedež  od 0 do 18 gre že lahko, če je v navodilih da ga imaš lahko obrnjenega tko kot lupinico, da pa gleda v voznikovo stran pa ne. Mi smo našega začeli voziti v avtosedežu pred dvema dnevoma pa ima skoraj 9 mes in 9kg ter lepo že sam sedi. Jaz bi še malce počakala na tvojem mestu, saj v avtosedžu ga boš še lahko dolgo vozila, vem pa kako je, če dobiš nekaj novega bi najraje takoj isprobal.

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj v avtosedež
1.1.2008 14:19:33   
Antigona
IZVIRNO SPOROČILO: ursy78

pozdravljene.za božička smo dobili avtosedež,pa me zanima kdaj ste svojeuser posted image pričele dajati vanj.stari smo sele 3 mesece.meni se zdi še mal prehitro.sej ima tak naklon,je od 0-18 kg,sam ne vem nouser posted image .kaj pa ve pravite?


Če je sedež 0-18 in se ga da obrnit v nasprotno smeri vožnje potem ja. Drugače pa ne. Jaz sem imela problem z lupinico že pri treh mesecih, ker je imel moj škrat pri treh mesecih 8 kg in 68 cm, vendar sem staro lupinico oddala (Hauckovo, ki je baje do 13 kg), brat pa mi je posodil njegovo Maxi cosijevo ki je precej večja. Sedajle pri 4,5 mesecih ima že cca 9,5 kg in 71 cm in mu je lupinica še zmeraj prav. Sicer mu je malce ozka, ampak to je bolj zarad bundice. V lupinici ga bom imela vsaj do 6 mesecev oz. dokler ne bo znal sam sedet. Če se bo le dalo... Potem bo šel pa v Maxi cosi priori xp (9-18 kg), ki mu ga bo odstopil starejši bratec...

_____________________________

Moja dva sončka: Žan (25.7.05) in Luka (14.8.07)

Žan in Luka gradita mesto:
http://zan-luka.myminicity.com/

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj v avtosedež
1.1.2008 22:23:50   
Bonnie_RR
Pri 7m v avtosedež 9-36kg.

_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Antigona)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 10:03:22   
jaša2
naša je stara 7 mesecev in jo imava še v jajčki, čeprav ji že nogice malo čez gledajo. pa se mi zdi še prešibka, da bi jo dala v avtosedež, čeprav ima skoraj 9 kg in bi jo po kilaži sodeč že lahko dala v sedež. raje še malo počakamo, do 9 mesca.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 10:06:23   
Anonimen
Otrok gre lahko v drug avtosedež, ko samostojno sedi.
Naša user posted image  sedi v njem od dobrih 10 mesecev naprej.

(odgovor članu jaša2)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 10:08:02   
jaša2
mojaže pri 7 mescih sama sedi.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 10:44:57   
viv_
Jaz res ne vem, kakšne čudne lupine imate, da jih otroci prerastejo. Prva hčer je bila res ogromna, tako po teži, kot tudi po višini, pa je bila v lupinici brez težav do 7 mesecev. Ta druga je pa bolj suhcena, ampak tudi dolga, pa je bila prav tako do 7 mesecev v lupinici in je ni prerastla. Tega, da pri 4 in 5 mesecih govorite, da so jim lupinice premajhne enostavno ne verjamem. Ali pa imate res hudo čudne lupinice.

Otrok naj bi samostojno sedel, preden gre v sedež. Tudi naj bi imel določeno težo. Če tega nima, potem je povsem vseeno, če ga ne date v sedež, ker ga bo v slučaju trka raztrgalo in zdrobilo. Mal se zamislite nad tem in magari zamenjejte lupinico. Ni pa niti malo frajersko in napredno imeti 4 mesecčnika v navadnem sedežu. To je povsem neodgovorno!!!! Kje je policija, da bi to preverjala?!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 15:22:01   
ursy78
ne ne ne.sej zato pa sprašujem kdaj naj bi sel v avtosedež?je od 0-18 kg,obrnjenega imaš nazaj,pa še tak naklon ima da leži zelo podobno kot v lupinici.če ne jih pa tud prodajati nebi smeli al kako!jaz sprašujem zato ker smo ga dobili za darilo,kupili pa ga sigurno še nebi.sploh pa nimaš obrnjenega naprej,ampak nazaj,tako da je lih tako varen kot lupinica.ni vse čisto tako kot je viv napisala.to naj bi pa bili potem že avtosedeži od 9-18 kg,ali pa večji.lih tok butasti pa tudi nismo,da bi ga tlačili v navadni avtosedež.HALO!!!!!!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 15:29:00   
jaša2
pa ja, normalno da ga ne bi dajala v avtosedež. saj ni takzgledlo. viv je morda to napačno razumela.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu ursy78)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 15:45:10   
viv_
Moj odgovor je bil na eni dve, ki sta pisali, da so pri 4,5 mesecih in 5 mesecih prerastli lupinico.

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 16:08:45   
katra55
Moja je stara 8 mesecev, samostojno sedi od 5,5 mes., pa je še kar v lupinici, ker še nima 9kg, ko pa jih bo imela bo šla v večji avtosedež(9-18kg).

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 16:11:24   
katra55
Ursy78, če je od 0-18kg ga komot daš noter, samo obrnjenega imej v nasprotni smeri.

(odgovor članu katra55)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 21:15:40   
Eva*
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Jaz res ne vem, kakšne čudne lupine imate, da jih otroci prerastejo. Prva hčer je bila res ogromna, tako po teži, kot tudi po višini, pa je bila v lupinici brez težav do 7 mesecev. Ta druga je pa bolj suhcena, ampak tudi dolga, pa je bila prav tako do 7 mesecev v lupinici in je ni prerastla. Tega, da pri 4 in 5 mesecih govorite, da so jim lupinice premajhne enostavno ne verjamem. Ali pa imate res hudo čudne lupinice.




Mi imamo Pegperego Primo Viaggio in ji pri 4 mesecih nogice in glava gledajo cez rob. Tako pri 4 mesecih prerastejo lupinico....saj pomojeuser posted image



_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 21:40:16   
Anonimen
Naš je šel pri 5 mesecih v 9 - 18 kg  sedež, ker je bil sam težak 9 kg in ni pasal več v lupinico od 0 - 13 kg . Sam je bil prevelik in pretežak.

(odgovor članu Eva*)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 21:43:29   
Strawberrie Cherrie
Joj, ko skoraj težko verjamem, da 9kg otroci ne gredo v lupinico. naš je imel pri 9m 76cm in 9900g, pa smo lupinico še kakšnih 14dni uporabljali za rezervo. maxi cosi. je pa res, da ima maxi cosi način za poglabljanje lupinice od 8kg+ ... in so mu res samo noge malo štrlele preko....
to da so otroci pri 5 mesecih preveliki za lupinice je pa res za lase privlečeno..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 21:58:51   
Anonimen
Pozimi ko mu daš gor kombinezonček oz. tudi brez njega je imel nogice čez lupinico, ki so se dotikale sedeža. Se pravi lupinica je premajhna.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 22:22:30   
Eva*
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Joj, ko skoraj težko verjamem, da 9kg otroci ne gredo v lupinico. naš je imel pri 9m 76cm in 9900g, pa smo lupinico še kakšnih 14dni uporabljali za rezervo. maxi cosi. je pa res, da ima maxi cosi način za poglabljanje lupinice od 8kg+ ... in so mu res samo noge malo štrlele preko....
to da so otroci pri 5 mesecih preveliki za lupinice je pa res za lase privlečeno..



kdaj pa je potem lupinica premajhna?



_____________________________

Na deževni dan, nama je zasijalo sonce!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 22:24:29   
NRMM
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Ni pa niti malo frajersko in napredno imeti 4 mesecčnika v navadnem sedežu. To je povsem neodgovorno!!!! Kje je policija, da bi to preverjala?!


No no viv ne se razburjat po nepotrebnem.Imamo sedež 0-18kg,do pred kratkim je bil obrnjen v nasprotni smeri vožnje,kot jajčka.Nobene razlike med jajčko in sedežem,a ne?Kaj pa ko še jajčk ni bilo in so bili samo sedeži od 0+ dalje?A takrat pa se ni nikamor vozilo otrok ipd?
Če ne poznaš stvari,ne sodi po nepotrebnem in ne govori,da je neodgovorno.Neodgovorno je,če je otrok v premali jajčki in mu nogice štrlijo iz jajčke,glava pa je tik na koncu.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kdaj v avtosedež
2.1.2008 23:08:19   
viv_
Otrok gre lahko v sedež 9-18kg ali pa 9-36kg, ko je dovolj težak in ko SAMOSTOJNO SEDI.
Če otrok ne zna samostojno sedeti mu 9kg ne pomaga nič.

Sam tolk... pa ne razburjam se brez potrebe.

Pri sedežih in lupinah mi grejo pa lase pokonci... Pa ko vidim, kako otroke prevažajo v naročju, pa nepripete, pa brez stolčkov...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?