|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kuhinjski pult
3.8.2007 15:40:24   
malecka
letos bomo na novo opremili letno kuhinjo. sva se z taščo pogovarjali da bi imele tak pult ki ni občutljiv na vročino in lahko na njem režeš ker so mi tiste deščice čist avt. no zanima kje bi se to dalo kupit in kakšna je cena. tiste ki ga imate pa svoja mnenja, hvala.

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 15:47:00   
Geja
To je kerock pult, imajo ga skoraj povsod kjer imajo kuhinje.
cena takega pulta pa je x 10 od navadnega.
No mi ravno kupujemo kuhinjo in tako nama je rekel gospod v Gorenju.
Je pa res da se nikjer ne vidijo spoji, odporen na vročino in na njem lahko tudi režeš.

lp,
Geja

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 15:55:54   
ajat
jaz ti pa iz prve roke povem, da je vreden svojega denarja

user posted image

(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 16:02:30   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Geja
Je pa res da se nikjer ne vidijo spoji, odporen na vročino in na njem lahko tudi režeš.

To ni res. Mizar, ki mi je naredil kerrock me je opozoril, da to ni neuničljiv material in pokazal z žebljem, kako se hitro popraska. Res ga lahko obnovijo, ampak kdor je rekel, da se gor režeuser posted image Tudi vroče olje ga lahko poškoduje (spremeni barvo), ampak na vroče posode pa res ni preveč občutljiv.

Prednost kerrocka je velika izbira barv in oblikovanje v poljubne oblike. Če iščeš res neuničljiv pult je potem to granit. Eden bolj trdih kamnov (uporabljajo ga npr.za tlakovce za ceste), mi pa ni všeč, ker je hladen in nima toliko odtenkov.

Primer granitnega pulta in tal: tukaj


(odgovor članu Geja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 16:09:22   
Strawberrie Cherrie
Meni ni všeč, ker mi deluje hladno. Kerrock dajejo tudi v kopalnice. Tam mi izgleda bolje. Jaz imam raje toplo kuhinjo. Mi pa dela tast  8cm debel lesen pult - iz hrasta. Ampak traja tole lepljenje, da ga ne potegne. Nareže se na deščice, potem so pa deščice lepljene in stisnjene. Je pa to čisto naravno, premazala ga bom edinole s tikovim oljem, vsake toliko. Izgleda pa tako, kot ga ima Jamie Oliver v kuhinji user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 16:18:22   
2.2.
samo keroka si ne daj v kuhinjo, vsak ki ga ima obžaluje zelo rad poči, praske, mrzel....nič dobrega. rajši si nabavi navaden pult pa ga lahko z časom tudi zamenjaš- brez problema pa še cenovno ti je boljše

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 16:32:49   
Strawberrie Cherrie
No, saj pravim, tudi navadni lesen pult pride 1.drago; 2. zelo lepo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 16:39:20   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: 2.2.
samo keroka si ne daj v kuhinjo, vsak ki ga ima obžaluje zelo rad poči, praske, mrzel....nič dobrega

Jaz in znanci pa ne moremo prehvaliti Kerrocka! Še nisem slišala da bi počil, saj je iz umetne mase in precej raztegljiv. Mrzel/topel pa toliko kot sobna temperatura. Granit pa je mrzel, to pa.

london_paris, meni je tudi všeč masivni les, ampak sem imela pri kuhinjskem pultu par pogojev:
- lahko vzdrževanje (naoljeni pult je občutljiv na madeže, teh je v kuhinji precej)
- neobčutljivost, kjer les spet ne vzdrži, sploh udarci s piskri in ostri predmeti

Mi smo bolj packi doma, pa tudi pospravljam ne vedno sproti, tako da se Kerrock super obnese.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 16:44:56   
Strawberrie Cherrie
Putka, to je res. Recimo, da dosti uporabljaš pult, ga je potrebno 1x na 3mesece namazat s tikovim oljem. Jaz si v glavi tako nekako planiram, da bom takrat, ko bomo 'nekam šli za par dni', kar gremo na vsake 3m 100%, vse dala dol iz pulta, namazala, in pustila, da se super vpije in posuši.

Občutljivost, ja to pa. Zato sem izbrala hrast, ki je med manj občutljivimi. Valjda, pa moraš paziti. Na kakšne ostre robove, če se kaj razbije... to pa priznam, da je definitivno občutljivejši od Kerrocka. Jaz nisem rekla, da je Kerrock na otip hladen, ampak mi v celoti s kuhinjo deluje hladno...

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 17:04:44   
robinzon
Kerok deluj e umetno, potem ti preostane samo še granit, ki pa je tud hladen. Sicer se pa v kuhinji na pultu  ravno ne grejemo.

LP

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 17:13:09   
Strawberrie Cherrie
Robinzon, ne, ampak pomojem mora biti kuhinja topel prostor. Meni dajejo toplino prostora barve in les.

(odgovor članu robinzon)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kuhinjski pult
3.8.2007 19:30:49   
2.2.
saj meni se tudi dopade kerok ampak moj dragi dela v tej firmi ki izdeljujejo kerok in je rekel da on keroka ne bo imel v hiši....- prej opisano zakaj, ko pa pride iz službe pa ti lahko kaj več napišem. dobre in slabe strani

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kuhinjski pult
4.8.2007 9:17:05   
2 Sraki
Toliko različnih mnenj, pa še jaz dodam svojega.
Izdelal sem kar nekaj kuhinj tako iz kerrocka kot iz laminata(ultrapas).
Če je kuhinja samo linijska (brez kotov) bi vsekakor priporočal ultrapas pult, ker je investicija v kerrock skoraj nepotrebna. Uporabnost kerrocka se najbolj izkoristi pri oblikah kuhinj v L in U, kjer bi morali pri uporabi drugih matrerialov ( ultrapas, kamen, celo masiven les) nekako rešiti spoje, ker pult ne more biti iz enega kosa. Pri kerrocku pa je to mogoče, saj se ga da poljubni lepiti in sestavljati brez nepotrebnih spojev, kjer so potrebne alu letve ali pa ponavadi zamaka.
Druga prednost je zaključna letev zadaj; zopet pri ostalih materialih je to dodatna latev, ki se pritrdi naknadno in nikoli ne tesni 100%. Pri kerrocku je to (če se nekdo potrudi pri izdelavi) iz enega kosa in ne more zamakati.
Ni pa kerrock neuničljiv, kot nekateri mislijo. potrebno je paziti nanj. Moj nasvet je, da ne postaviš razbeljene posode direktno na pult (kar tudi na ultrapas ni zdravo)
Glede rezanja na pultu pa user posted image , ali bi rezale direktno na navadnem pultu? Ne, ker bi ga ravno tako poškodovale. Bi rezale na kamnu? Ne ker bi uničile nože user posted image . Za rezat so dilce in ostali pripomočki.
Moja je z kerrockom zadovoljna (imamo kuhinjo skoraj v O), tudi mesi za pecivo direktno na njemu, brez podloge, fino se čisti, ne zamaka,...
Končna ocena: očitno je stvar okusa. Nekateri se bodo obesili na pozitivne lastnosti, nekateri na negativne.

(odgovor članu 2.2.)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kuhinjski pult
4.8.2007 12:52:34   
Strawberrie Cherrie
Peterpan, imaš pravuser posted image ,tole glede rezanja. Še posebaj recimo meso in zelenjava, ki sščasoma razvijeta bakterije. Za rezat so deskeuser posted image

(odgovor članu 2 Sraki)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kuhinjski pult
4.8.2007 22:37:00   
TVN
Imamo kerrock in smo noro zadovoljni z njim! Meni sploh ne deluje umetno oz. hladno.... No, očitno stvar okusa....

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kuhinjski pult
5.8.2007 12:01:17   
kaya2007
zdaj sem pa jezna user posted image  imamo kuhinjo z zaobljenim pultom in so spoji seveda full očitni-mizar pa kerrocka sploh omenil ni!!!

(odgovor članu TVN)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?