|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kvadratura - popis
4.8.2006 12:41:16   
KIRA
živjo punce.

a ste že kaj slišale o tem, da bojo sedaj začeli popisovat kvadraturo stanovanj, pa da bo pol treba plačat davek na to? ste kaj seznanjene s tem.

jaz bi NUJNO rabila bolj podrobne informacije!

mam pa še glede tega en dodaten problemček: prijavljeni smo še na prejšnjem naslovu, čeprav smo se že preselili pred par meseci. ni dnarja za spremembo dokumentov. na tistem naslovu imamo tudi lastno gospodinjstvo, prostori so pa skupaj z hodnikom in stipniščem imeli malo manj kot 35m2, pa še podstrešni, nizka mansarda ene vrste.

tukaj kjer smo pa sedaj pa še nismo prijavljeni, pa imamo dosti več prostora, vsaj ene 2 -3 x več. sedaj me pa zanima, glede na to, da imamo "gospodinjstvo" še na prejšnjem naslovu, kam bodo prišli popisovat. pa če nas sploh lahko popišejo, če nismo prijavljeni tukaj, ali je to vseeno. ?

pa kaj točno bojo popisovali. samo sobe, kompletno stanovanje z hodnikom, špajzo WC-jem, kurilnico itd... ali pa tudi podstrešje in klet - čeprav neurejeno...???? pa delavnico oz. garažo itd..

pa lahko to popišejo ne glede na to, da nimamo vpisane etažne lastnine v zemljiško knjigo?
(vpisanimava samo najin delež na parceli oz. ZK vložku, pa niti ne vem, kako se vpiše etažna lastnina, ker smo 4 lastniki, objekt pa je večkrat prizidan - v prizidanem delu pa živi še kar nekaj ljudi).

dejte mi pomagat. PROOOOOOOSIM!!!!

LP
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kvadratura - popis
4.8.2006 12:54:46   
Anonimen
ne vem kej dost o temle..ampak če js kej vem bomo davk plačval od tega kar lastiš ne od tega kje si prjavlen. tko da če sta oa stanovanja tvoja boš plačvala od obeh če pa ni noben tvoj pa od nobenga

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kvadratura - popis
4.8.2006 12:57:51   
SašaR
A ste v bloku?

Če ste potem je ita potrebno urediti etažno lastnino.

Ta popis za davek, se mi zdiuser posted image , da velja predvsem za stanovanjske hiše. Pa milim, da ni važno, kje ste prijavljeni, važen je lastnik. Če ste lastniki obeh stanovanj, potem, bo davek za oba ne samo za tistega, kjer ste prijavljeni.

Naj katera kaj več napiše o tem. Da bomo seznanjeni.


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kvadratura - popis in druge reči
4.8.2006 13:00:48   
KIRA
manjše stanovanje je v hiši moževih staršev. ni najino. midva sva sam par let bla tam, ker ni šlo drgač.

drugo stanovanje je pa v bistvu objekt. starejša hiša, ki sva jo adaptirala. sosednja hiša je prizidana, ampak ima ločen vhod in vse prostore. skupno imamo le elektriko. nimava objekta vpisanega v zermlj. knjigi, ampak samo parcelo. sedaj pa ne vem, če objekt spada zraven? pa še lastnikov je več, tako da tudi ne vem, če se da vpisat etažna lastnina ali ne. oz. kako.
ma problemov mamo na tem področju tavžent. že zato, ker bi moj fotr namesto preživnine mami, moral narediti prepis svojega dečleža na dediče, oz. 3 otroke. to je zapisano vzapisniku ob ločitvi.
ampak do tega še dandanes ni prišlo in ne vemo, kako ga naj prislimo, da se končno začne stanje urejat.
sedaj pa nujno rabim pomoč na tem področju, da se lahko to začne urejat, da bom vedela, kaj lahko zapustim mojim otrokom.

a morda veš, kje se da kaj o tem prebrat? oz. poznaš koga, ki bi mi vedel več povedat o lastniških deležihitd..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kvadratura - popis in druge reči
4.8.2006 13:35:52   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA
nimava objekta vpisanega v zermlj. knjigi, ampak samo parcelo.

Gradbeno dovoljenje ali črna gradnja?

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kvadratura - popis in druge reči
4.8.2006 13:39:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: KIRA
pa še lastnikov je več, tako da tudi ne vem,
če se da vpisat etažna lastnina ali ne. oz. kako.

Za vpis etažne lastnine je potrebno izdelati
etažni načrt za vsa stanovanja v objektu
(problem je s črnimi prizidki). Včasih na začetku
si lahko za samo svoje.

http://www.slonep.net/subareas.html?lev1=2&lev2=25&lev3=264

http://www.google.si/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial_s&hl=sl&q=eta%C5%BEna+lastnina&meta=&btnG=Iskanje+Google


< Sporočilo je popravil tehnofil -- 4.8.2006 13:40:05 >

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kvadratura - popis in druge reči
4.8.2006 13:48:56   
KIRA
nič ni na črno prizidano, je pa blo večkrat zidano. pa 4 lastniki. hvala za linke!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kvadratura - popis in druge reči
4.8.2006 13:50:31   
KIRA
aja - še tvoje prejšnje vprašanje: hišo sva dobila od babice prepisano. to je bla zadnja želja mojega dedka, da bi jaz skrbela za hišo.  na zapuščinski tega nismo naredli, ampak naknadno.
jepa bil skrajni čas, ker je bla v katastrofalnem stanju. plesniva vlažna.. pa ne bom o tem.

LP

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kvadratura - popis in druge reči
4.8.2006 20:46:25   
SašaR
Če sta hiši fizično ločeni - imata vsaka svojo steno, čeprav se držita dejansko skupaj, potem daj ti svojo vrisati v zemljiški kataster in uredi to svar. Če hiši nista ločeni, potem je potrebna etažna lastnina. Kje so ostali solastniki? Ali živijo v Sloveniji? Če je odgovor ja, potem morajo biti prisotni pri ureditvi te stvari, če so v tujini mislim, da lahko zadevo "legaliziraš" v zemljiškem katastru tudi brez njih. Kako je z etažno lastnino nimam pojma.

Glede stanovanja v hiši njegovih staršev, se ne sekiraj, ker nisi ti lastnik ampak oni in naj stanovanje prijavijo kot kar hočejo. Nihče pa še točno ne ve na kaj bodo nabili davek (na tisto kar bo več prineslo)user posted image .


_____________________________

21.2.2006 se je rodila naša princeska Neja

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?