|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   laminati
22.1.2009 16:25:16   
malecka
Ali so laminati primerni za otroke ki so alergični na pršico?

Sem dobila kar nekaj različnih mnenj:
itison, tepihi, laminati user posted image
topli pod, ploščice, linolej user posted image


Sedaj pa me zanima vaše mnenje. Sploh mi ne pade na pamet kaj naj dam v dnevno po tleh, ploščice definitivno odpadejo....


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.



Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: laminati
22.1.2009 16:28:15   
Anonimen
Verjetno so primerni.

Sam jaz jih neb nikol več dala. To je prva stvar k bo letela iz stanovanja ven. Jaz bi dala parket.

(odgovor članu malecka)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: laminati
22.1.2009 16:51:21   
otročnica
Brisačkarca, a smem vprašati zakaj nisi zadovoljna z laminatom. Jaz se odločam, da bi v ravnokar kupljenem stanovanju zamenjala parket z laminatom, ker mi je zelo všeč, pa še praktičen je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: laminati
22.1.2009 16:53:28   
Felicita
pri nas se laminat odlično drži, letos julija bo 10 let pa je kot nov... res pa da smo vzel tistega z več 'obrati' ne najcenejšega.

sicer pa ne vem v čem točno se laminat razlikuje od parketa in toplega poda kar se pršic tiče user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu otročnica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: laminati
22.1.2009 16:57:38   
Anonimen
Jaz sem tudi za laminat. Pri nas doma ga imamo cca. 8 let, zraven še 50 kg psa k je skos notri in včasih tudi "divja" po stanovanju, pa ni nikjer razpraskan. Parket bi najbrž že 100x lakirali.

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: laminati
22.1.2009 16:58:16   
Udb
Mi imamo zdaj laminat po celem stanovanju (razen kopalnice in veže) 5 let, pa razen ene 2 luknjic v kuhinji (ja, nerodna sem), je zelo lep. Res pa da se vsaka svinarija vidi (=je treba večkrat pomivat user posted image ). Jaz sem zadovoljna.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: laminati
22.1.2009 17:00:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: otročnica

Brisačkarca, a smem vprašati zakaj nisi zadovoljna z laminatom. Jaz se odločam, da bi v ravnokar kupljenem stanovanju zamenjala parket z laminatom, ker mi je zelo všeč, pa še praktičen je.


Tudi midva sva vzela takrat boljši laminat(4leta nazaj).
Všeč mi ni zarad pucanja. Vse se vidi. Ok, če svetloba direkt ne sveti ne, sam ful težko se ga lepo spuca. Parket je glede tega miljonkrat boljši.
Na mojem laminatu se poznajo vsi odtisi, vsaka kapljica vode, pozimi je ful statičen in stvari kar letijo(to je mnde zato ker mamo ful suh zrak v stanovanju).....
V glavnem, meni je ful žal da sva ga dala.

(odgovor članu otročnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: laminati
22.1.2009 17:05:27   
zorica


Midva sva 3leta nazaj renovirala in sva dala notri laminat.Je sicer malo dražji je pa ful dober.Zgleda pa kot da bi bile ploščice.Vsak misli da so,...Umazanija pa se HB ne vidi takoj user posted image user posted image



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: laminati
22.1.2009 17:25:15   
cukr07
Midva imava tudi laminat in sva z njim zelo zadovoljna. Čisti se lepo, pa tudi umazanija se ne pozna gor prehitro. Imava ga 5 let in je kot nov, sva pa vzela takrat skoraj najdražjo varianto.

_____________________________

"Če hočete, da bodo vaši otroci pametni, jim pripovedujte pravljice! Če hočete, da bi bili še bolj pametni, jim povejte še več pravljic." Einstein

(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: laminati
22.1.2009 17:26:22   
malecka
OK, sepravi da je to iz trte zvito, da alergiki naj ne bi imeli laminata.
Sedaj pa druga stvar, vzamem mal dražjega, bolj kvalitetnega, koliko je to v eurih prebližno 10 - 20eurov na kvadratni meter. Ker so cene ful različne sem zdaj gledala reklamo od 4 eure.....dajte me mal razsvetliteuser posted image


_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu zorica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: laminati
22.1.2009 18:46:48   
tt79
Js komi čakam, da se preselim v hišo, kjer mamo povsod položen parket.
Ko sva pred petimi leti menjala parket v stanovanju, sva se odločla za najkvalitetnejši (tudi cenovno dražji) laminat in nardila po mojem največjo napako v življenju.

Na njem se vse pozna, težko se čisti, boze ne daj, da opereš laminat in nato sveže očiščenega pogledaš proti svetlobi K A T A S T R O F Auser posted image

Nobenemu ne priporočam

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: laminati
22.1.2009 19:59:57   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Verjetno so primerni.

Sam jaz jih neb nikol več dala. To je prva stvar k bo letela iz stanovanja ven. Jaz bi dala parket.


se podpišem.
Največja napaka je bila, da smo se zaradi pomanjkanja financ odločili za laminat user posted image ... Še dobro, da je to le začasna situacija. Ko bomo zgradili hišo, se bom raje 1 leto kasneje vselila, da bomo našparali za parket.

Ni večjega s.r.a.n.j.a od laminata... Drugače pa mislim, da pršice ne morejo preživet na laminatu - je preumeten.

Sicer pa jaz uporabljam H2O parni čistilec, ker je partner alwrgičen na pršice in je ok- ker para doseže 90 stopinj in pobije golazen user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: laminati
22.1.2009 20:01:04   
maca m
Jaz imam tud laminatuser posted image , pa tud komaj čakam, da ga fliknemo ven. Sranje, tako kot pravi brisačkarca - vsaka stvar se pozna, komaj pobrišem - se že smeti lepijo. Pa še čisto svetel je, da se ja še bolj vse pozna.

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: laminati
22.1.2009 20:02:06   
kajajaka
IZVIRNO SPOROČILO: tt79

Na njem se vse pozna, težko se čisti, boze ne daj, da opereš laminat in nato sveže očiščenega pogledaš proti svetlobi K A T A S T R O F Auser posted image

Nobenemu ne priporočam


točno tako. Pa tista pena, ki se jo podloži... meni še vedno seluje mehak pod... pa hladen je in plastičen... bolje bi bilo, da smo si ploščice v spalnico dali user posted image

spucas ga pa res ne z ničemer! Ga ni čistila ali loščila, da ne bi bilo flekov, ko pogledaš proti svetlobi... user posted image user posted image

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: laminati
22.1.2009 20:11:27   
ajataja
Ja na svetlem laminatu se vse pozna na temnejšem pa ne.Mi imamo barvo češnja in sem zelo zadovoljna pa mi sonce v dnevni not sije pa se lepo sveti.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: laminati
22.1.2009 20:20:17   
Anonimen
Jaz imam hrast, ni glih svetel, pa je proti svetlobi vse flekasto. Pa tud vsi prjatli k ga majo se čudjo kaj me moti, kao da pri njih ni....no pa jeuser posted image . Sam vidjo očitno slabš k jstuser posted image
Pa tud odvisno kakšne površine maš. Pr men na hodniku ni nč flekov videt. V dnevni k je pa ful velika površina, pa iz obeh strani velika okna na sončni strani je pa ful ful videt čist vse. Dobesedno ko pobrišeš vidiš kje si šel s krpo. Mačje tace mamo odtise. Če mal švicneš v noge pa bos stopiš je videt....vse. Pucala sem ga pa že čist z vsem možnim, tud z industrijskimi čistili, pa je vse isto sranje. Po enem vosku je celo par ur ostal lep. Sam da bom pa vsak dan norela s krpo okoli, pa polirala pa ne vem še kaj....mi na konc pameti ne pade.

Aja....pa laminat je ful hladen material. Umetno pač. Mislm men ni niti približno primerljivo z parketom. Pa še enkrat, ko sva midva kupovala je bil to en boljših laminatov kao. Naj ne bi bil statičen ne nič. No saj če neb mela mačk verjetno sploh pogruntala neb da je. Sam pr nas če mamo dirke mačje, pa da pol mačko primem oba oskočva k naju streseuser posted image . Sva ga dobila prek kolega k se ukvarja s tem. Prjatu k je kupu cenejšga....njemu se dobesedno lušči.

(odgovor članu ajataja)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: laminati
22.1.2009 20:26:15   
ajataja
po moje je pa tud odvisno od katere firme ga imaš.jaz sem pač zadovoljna.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: laminati
22.1.2009 20:29:00   
Pikapolonica_
IZVIRNO SPOROČILO: ajataja

po moje je pa tud odvisno od katere firme ga imaš.jaz sem pač zadovoljna.


Laminat je laminat, se sicer razlikuje glede na kakovost, ampak v končni fazi je vseeno laminat. Mož ima sicer v pisarni laminat, kako naj se izrazim, mat in tak rezbljanuser posted image , pa nek res kvaliteten, pa se fleki res ne poznajo gor, samo ko jaz pridem domov, se v parket kar pogreznem. Kako je to mehko za hodit.


_____________________________

Menda bomo zibali...drugič ;)

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: laminati
23.1.2009 9:45:04   
Anonimen
Fleki se poznajo na gladkem laminatu itak.
Tašča ma tacga k ploščice pa se ne pozna. Sam tist mi je pa grdouser posted image

(odgovor članu Pikapolonica_)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: laminati
1.2.2009 17:31:26   
unikatek
Kakšne trdote ste pa kupovali laminat in v kateri trgovini.?
Ker se tudi mi odločamo, da bi dali notr laminat ,ker obnavljamo stanovanje in je najlažja varijanta, da samo položimo počez.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: laminati
2.2.2009 15:41:05   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: brisačkarca

Verjetno so primerni.

Sam jaz jih neb nikol več dala. To je prva stvar k bo letela iz stanovanja ven. Jaz bi dala parket.


evo točno tak.
mi imamo parket, razen v zgornjih sobah se je mudilo, pa smo dali laminatuser posted image  kakšna napakauser posted image  in če bi se mi dalo, bi ga včeraj lastnoročno potrgala venuser posted image  pa se mi ne.....



_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: laminati
8.2.2009 15:53:30   
Pohištvo
lp pozdrav :glede laminatov je tako če ga kupite v BAUMAX je napaka .kupujte ga v trgovinah kateri se okvarjajo s tem ,laminate lako zamenjaš kdaj hočeš ni velik štrošek ,glede parketa je pa kar razlika v ceni .

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: laminati
9.2.2009 8:18:07   
RoZala
Pri nas imamo v spalnih prostorih laminat, ker sta otroka še manjša in bi se user posted image  user posted image  za vsako prasko na parketu (ker je pač veliko dražji in večji je problem ga zamenjat). Zamenjali ga bomo, ko bo odslužil. Zaenkrat nimam večjih težav. S tem, da je hladen se pa ne obremenjujem, ker nosimo copate in pozimi kurimo talno.

Res obstaja velika razlika kjer ga kupiš. Oziroma v znamki. Npr. Parador je dobra firma, ki se ne more kosat z neko no-name firmo iz Baumaxa. Je pa dražji laminat še vedno cenejši od parketa in če ga rabiš za 5 let, potem se sigurno splača.

(odgovor članu Pohištvo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: laminati
4.3.2009 13:22:26   
Rozzeto
Lep pozdrav vsem!

Prenavljam svojo sobo, ki jo sedaj uporabljam kot večnamenski prostor, v končni fazi pa bo to spalnica (čakam da se starci speljejouser posted image )
V glavnem pri menjavi tal se odločam ali za parket ali za laminat. Glede na ceno se bolj nagibam k laminatu, zato me predvsem zanima, katere firme laminatov so zares vredu, na kaj moram paziti, kakšna je razlika v ceni? Itd...
Veliko sem na tem forumu že prebral in tudi sam menim, če bi finančno zmogel, bi si kupil parket, vendar zaenkrat temu ni tako, zato želim kupiti laminat boljše kakovosti, roko na srce tudi laminati danes niso več tako slabi...

(odgovor članu RoZala)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: laminati
4.3.2009 15:01:12   
Zanica
Tudi mi smo imeli parket v prejšnjem stanovanju + 2 psičke = no good.

Zelo spraskano, res je pa tudi da je ta parket bil zadnja liga, pač, najcenejšega so dali v blok. Obstajajo seveda veliko trši parketi, in več različnih premazov proti praskanju in vlagi.... ampak o tom potom.

Laminat je pa narejen iz umetne mase, se pravi nima nobene zveze z lesom! Statički eletktricitet pa najverjetneje provzroča tista ponjava ki se položi pod sam laminat. Drugače je pa zelo trpežen, težko se spraska, ampak ko ga enkrat poškoduješ, ne moreš ga obnoviti kot parket! Parket pobrusiš, polakiraš in je kot nov!

V razmislek.

(odgovor članu Rozzeto)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?