|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 18:01:30   
beti 1
Sem se prav user posted image  ko sem brala te poste. Pa da ne bo pomote, če bi bil to kakšen drug dan bi pa napisala čisto isto kot ve. Moj starejši je tud en velik živc in poleg tega, da bi prelaufau in preložu celo trgovino se on vedno še v kakšno stvar vtakne in jo hoče met in potem še nenormalno trmo zganja. Tko da jaz striktno vse nakupe s tamalim opravljam, ko je tavečji v vrtcu. Če pa moram za tavečjega kaj kupit (čevlje,...) pa greva sama, striktno po reči za njega al pa vsi štirje.
Se sploh nočem spomnit, kako je zgledalo ko smo se selili, ker je blo en kup šopingov, jaz noseča sedem mescov +, varuške za malega user posted image  pa nobene.
Vas vse čisto razumem user posted image , in držim pesti za vse nas, da je res samo faza.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 19:00:09   
Pupica
Ej mogoče je luna, mi že cele 2 dni poslušamo NE.Vse je NE!user posted image
Na sprehodu je bila tolk zmatrana, čist preč, pa še vozek z njenim dojenčkom sva meli s sabo.In mejhnanj da ni rekla, nes me.No in ji rečem, a misliš da bi bonbonček pomagal Tii, da bi lažje šlo do doma.Se začne smejat reče, ja.In je res šlo.In tko je en PEZ bonbon pomagal, da ni blo trmarjenja.
Sej mam ful bed filing, ker do sedaj ni jedla ne čokolad, niti piškotov ali bonbonov.No sej še zdej ne je nič, razen sem ter tja kak bonbon...in če lahko izkoristim zakaj pa ne.Škoda mojih živcev, če pa lahko z lepo besedo jo prelisičim.
Ej LARA pomoje smo zakorakal v obdobje TRMULJČICuser posted image user posted image user posted image

Sej bo...če so vsi prežvel bomo tut miuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 19:33:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
ona pride v štacuno, se mi iztrga iz rok in začne laufat gor in dol ko utrgana in pol se še mal po tleh vala pa noge v luft pa mal puza pa tak. 


Mene takšno obnašanje ne bi motilo, če bi bila tisti trenutek stranka v tej trgovini. Živ otrok, pač user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO:LARA
pol mal cune z obešalnikov dol meče pa gleda etikete

Tole je pa nesprejemljivo.
Povej ji, kaj lahko dela (zgoraj) in česa ne more (metati cunj). Ker bodo obleke kupili drugi ljudje in jih ona s takim obnašanjem lahko poškoduje. Da njej tudi ne bi bilo prav, če bi kupila novo obleko, igračo,... (ne vem, kaj ji je všeč) pa bi bila uničena, ker jo je neka punčka ali fantek metal po tleh.

Če bo hotela še naprej s teboj hoditi v šoping, naj se tega drži. In ko bosta šli naslednjič spet, jo doma lepo spomni, kaj sta se zadnjič zmenili.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 19:43:04   
Anonimen
Ker bodo obleke kupili drugi ljudje in jih ona s takim obnašanjem lahko poškoduje. Da njej tudi ne bi bilo prav, če bi kupila novo obleko, igračo,... (ne vem, kaj ji je všeč) pa bi bila uničena, ker jo je neka punčka ali fantek metal po tleh.



user posted image user posted image user posted image , preden ti vse tole razložiš, otrok že na drugem koncu po tleh "plava".

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 19:55:45   
Anonimen
Saj za danes je, kar je. Za naslednjič bi pa razmislila v tej smeri user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 20:18:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: LARA
ona pride v štacuno, se mi iztrga iz rok in začne laufat gor in dol ko utrgana in pol se še mal po tleh vala pa noge v luft pa mal puza pa tak. 


Mene takšno obnašanje ne bi motilo, če bi bila tisti trenutek stranka v tej trgovini. Živ otrok, pač user posted image .

IZVIRNO SPOROČILO:LARA
pol mal cune z obešalnikov dol meče pa gleda etikete

Tole je pa nesprejemljivo.
Povej ji, kaj lahko dela (zgoraj) in česa ne more (metati cunj). Ker bodo obleke kupili drugi ljudje in jih ona s takim obnašanjem lahko poškoduje. Da njej tudi ne bi bilo prav, če bi kupila novo obleko, igračo,... (ne vem, kaj ji je všeč) pa bi bila uničena, ker jo je neka punčka ali fantek metal po tleh.

Če bo hotela še naprej s teboj hoditi v šoping, naj se tega drži. In ko bosta šli naslednjič spet, jo doma lepo spomni, kaj sta se zadnjič zmenili.


ja mič sej mene če laufa po neki mali trgovini ne moti tolk če samo laufa. bl me skrbi to, da bi se mi v kaki veliki trgovini s stojali zgubila al pa jo bi kaka teta s sabo mal povabila. sem jo že iskala ko kreten in pulz sem imela 300 tko me je panika kje je. a veš kako hit zgine za kakim stojalom.

ja razložit...hmmm sem brala tut un post o vzgoji tudi tvoje poste. ne vem no tole razlaanje pr moji glih ne pali. bl ji razlagam na zelo lep demokratski način bl se mi reži v glavo in dela tisto kar ne sme. npr doma govori ne smeš risat po mizi pa zravn z barvico drgne po mizi? kaj naj nardim v tem primeru. al pa je tolkla s kastrolco železno po tv ekranu pa tut po balkonskih steklenih vratih. tv lahko zaklenem okna pa ne morm snet, da ne boš rekla nej tv umaknem :). js po tvoji metodi rečem tapru tisa ne to delat se bo tv razbila. ona me pogleda in me gleda in šeenkrat udar po tvju. ji rečem tisa ne! ona spet udar in se zravn že smeje. js že mal bl strogo NE! na konc se derem NE NE ona pa zbija. valda ji bom vzela kastrolco, njo pa nekam odstranila od tvja. s tem da se mi kr zmegli in se komi zadržujem da je ne bi s katrolco po riti user posted image  ne vem kako bi pa ti v takem primeru ragirala. js si ful želim na lep način kej dopovedat razložit pojasnit se ne dret ampak res včasih mi zmanjka špage

< Sporočilo je popravil LARA -- 17.10.2006 20:21:25 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 20:25:38   
Marogica
Brez dolgovezenja:
Dokler je otrok premajhen in ne pomaga nobeno razlaganje, ker otrok enostavno premalo razume, je najbolje, da je otrok DOMA. Vsaj pri nas je tako. Celo 5,5-letnik gre z nama nakupovat mogoče 3-4x na leto.
Da se razume, tudi ko kupujemo stvari za otroka, ju ne jemljem s seboj. Velikost tekstila približno poznam, čevlje pa kupujem tako, da vzamem rabljen čeveljc s seboj, da mu kupim ta pravo velikost.

V špecerije pa hodiva takrat, ko sta otroka še v vrtcu, ali pa gre mož sam.

Čisto preprosto, brez stresa, drenja in teatra- za vse.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 20:35:12   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA
js po tvoji metodi rečem tapru tisa ne to delat se bo tv razbila. ona me pogleda in me gleda in šeenkrat udar po tvju. ji rečem tisa ne! ona spet udar in se zravn že smeje. js že mal bl strogo NE! na konc se derem NE NE ona pa zbija. valda ji bom vzela kastrolco, njo pa nekam odstranila od tvja. s tem da se mi kr zmegli in se komi zadržujem da je ne bi s katrolco po riti user posted image   


Spustila sem tiste faze ne-ja, ki si jih napisala z veliko začetnico. Rekla sem ji ne, kar se da mirno in normalno in ji preusmerila pozornost drugam, npr. na igračo.

Delam pa tako že od takrat, ko je bila sposobna narediti karkoli, za kar sem si rekla, da pa tega ne bi mogla prenašat, če bi to ona naredila ene 100 krat na dan, npr. tolkla po radiu.

Danes ta "ne" enostavno razume. Nekaj verjetno zaradi doslednosti, nekaj morda zato, ker je bil ne povezan z nečim ravno tako zanimivim (igrača) in je bila njena radovednost potešena, nekaj morda zato, ker s tistim, kar je bilo ne, ni bila povezana moja povečana pozornost do nje (kar je stopnjevanje glasu pri tvojem drugem ne).

Vsi ostali razlogi pa so zajeti pod pojmom nalezljivo potrpežljiv očka in velika sreča user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 21:42:21   
puncica
Če je le možno grem samo z enim v trgovino, če mormo kej kupit za taveliko obvezno vzamem moža zraven, da jo ta cajt ko jaz zbiram pa gledam kaj ji kupit on pazi (v HM se je tako 10X po tekočih stopnicah peljala moj pa z njouser posted image ).  Ponavad rečem mamici (babica) da naj mal pogleda po trgovinah če bo kej pametnega našla kar iščem in potem gremo samo probat in kupimo in ven. Smo pač iz rovt in mami je 15 min peš stran od vseh trgovin.

Niti podrazno se ne spraivm sama s taveliko in tamalim v trgovino sej se mi zmeša, ker je tud naša naspidirana 100 na h in bi ona kr letala pa vlekla stvari iz polic.

Ne vem če sem ti kej veliko pomagala, tako pač mi delamo. Je pa zanimiv, da ko gre v trgovino z babico eno ali drugo, pa je pridna kot mravljica, pridno sedi v avtu (voziček) al pa na vozičku dobi eno stvar, ki si jo sama zbere in se obnaša ko angelček, z atijem al pa mamico je pa druga pesem. Naj povem da se je mojmu ko je šel prejšno soboto po fasngo skor strgal, ker je tamala hotla vse met, pa se drla, rekel da nikol več je ne vzame s sabouser posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 21:57:26   
Magi*
joj, Mič, res upam, da se ne boš kdaj najedla zarečenga kruha. še kako dobro poznam tvoje razmišljanje in tvoj način vzgoje. in kako hudičevo sem bila pametna nekje do 6. mesca, vse sem ji razlagala, s prijetnim a trdnim tonom, preusmerjala pozornost...potem pa kot bi naredilo klik, je vse to šlo skozi okno. nisem mogla verjeti, pa jaz, vedno tako pametna o tem... pa nič televizije, pa glasba, pa pripovedovanje, pa pojasnjevanje... NE, moj otrok je tak, kot ga opisuje Lara. bolj ko ji nekaj razlagam, bolj ona to dela. če jo ignoriram, še bolj to počne (najbrž zaradi pozornosti), preusmeritev pozornosti - ja valjda. nimaš šanse. še moja prijateljica, s katero imava punčici enake starosti, dosti smo se družili, podobna načela itd, ni mogla verjeti, kako se lahko en otrok razvije v tako osebnost. saj jaz njeno osebnost spoštujem in sem obenem ponosna na to, da je mala tako "ciljno usmerjena", je pa za ponoret težavna. zahteva miljonkrat več energije od nekaterih vrstnikov. po drugi strani pa tako zelo lepo napreduje, predvsem govorno, tako da sigurno ni z njo kaj narobe. ima pač mamin karakteruser posted image  a vendar potrebuje meje, morda še celo bolj kot ostali. in tiste mamice, ki imajo takele male zvedavce, bodo natančno vedele o čem govorim. saj ne, da taki otroci ne bi razumeli NE, ampak se enostavno ne pustijo vodit in tudi pod razno ne odstopijo od svojega, kaj šele da bi jim preusmeril pozornost.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: smrkla nevzgojena
17.10.2006 22:16:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: joj, Mič, res upam, da se ne boš kdaj najedla zarečenga kruha.


Tudi jaz. Delam na tem, da se ne bom user posted image .


IZVIRNO SPOROČILO: saj ne, da taki otroci ne bi razumeli NE, ampak se enostavno ne pustijo vodit in tudi pod razno ne odstopijo od svojega, kaj šele da bi jim preusmeril pozornost.

Sama sem tudi med bolj svojeglavimi karakterji....razumem, pa ne naredim. Tako kot ti pišeš.

Najbolje z mano shajajo tisti, ki mi zelo direktno in zelo po domače povedo, kaj bi od mene radi in kaj jih na meni moti. Brez filozofije, brez kritike, brez dolgovezenja.
Ne vem, če je to uporabno za vas, ampak vseeno, v info user posted image

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 7:48:49   
Anonimen
Samo je pa res, da če se otroka sproti ne vzgaja, lahko vse skup uide z rok. Meni moja tašča vedno pravi, da se otroka vzgaja do tretjega leta, prevzgaja do šestega leta, potem pa imaš, kar pač imaš.

Pa ne vem, bolj ko gledam recimo moja dva nečaka, bolj se mi zdi, da bo tole kar držalo.

Lara, mogoče pa res kakšna bukva pride v poštev? Kaj pa vem, jaz imam doma ABC odlične vzgoje, ene parkrat sem pogledala vanjo, če sem kaj odnesla, ne vem, je pa napisano tako poljucno, za posamezne primere, da je lahko uporabljiva. Mogoče to poglej.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 8:30:53   
Anonimen
Aja, še to sem zdajle gruntala, ko sem šla po pošto.

Če ti otroku v nedogled zgolj ponavljaš NE, NE, nNE, se otroka tega pač navadi in te ne jebe pet posto. Logično. Če pa boš ti za recimo drugim NE-jem ukrepala, jo recimo odstranila od stvari, ki jo uničuje, bo pa zstopila, kaj je na stvari. Vsaj po mojem. Včas jih je treba tudi 1000 - krat odnest stran oz. ga preusmerit na nekaj drugega, da jim potegne. Se pa obrestuje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 8:50:51   
Magi*
pri nas ne dela:( no ja, ne vedno. predvsem pozornosti ji ne more nič preusmeriti, če je ona na "misiji". sicer to res ni tako pogosto, ampak razumem starše, ki znajo povedat, da so njihovi otroci takšni. jaz temu pravim, da ima "žuto minuto" in takrat, razen odstranitve s "kraja zločina", ne pomaga nič. se bo pa, upam, kmalu obrestovalo vse tisto prigovarjanje in poskusi preusmerjanja pozornosti.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 8:52:36   
Anonimen
in takrat, razen odstranitve s "kraja zločina", ne pomaga nič.


Torej je treba biti dosleden pri tem.

In odstraniti se tudi iz trgovine, če štalira. Ni druge. Mora vedet, kaj kje lahko in česa ne.,

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 8:53:41   
Magi*
natančno tako;) štalira - dela štalo?user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 8:58:27   
Anonimen
štalira - dela štalo


ja, štalira = dela štalo.

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   [Brisano sporočilo]
18.10.2006 9:24:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 14:17:05   
mika
O, kaj vse me še čaka


človek kar  ne more verjet, da  iz ljubkega dojenčka nastane ljubek vragecuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: smrkla nevzgojena
18.10.2006 22:02:16   
žiža
O Lara pri nas je isto. V kakšni večji štacuni se ji kratko malo strga špaga. zato do nadaljnega v večje nabave hodiva sama. Sedaj ko sem s tamalim dopoldne sama je pa tud treba v trgovino, če ne po drugega po krof, brez tega ni šans da preživi dopoldne. ta malega imam itak v vozu, tamala je pa zdaj čist navdušena nad kiddyboardom in se tud ne premakne iz njega. Danes smo šli kupit samo krof in ko pridemo do krofov se začne dret EN KOF, EN KOF, da jo je bilo slišati po celi štacuni. Sem ji čist lepo rekla, da se reče en krof PROSIM in je potem prav zverinsko zatulila EN KOF in zraven  zaploskala z rokami kao prosim, prosim.user posted image
Popoldne smo šli vsi 4je ven, srečamo ene sosede.  Tamala se itak naveliča pet sekund počakat, da mi kakšno na brzino rečemo in se meni nič, tabi nič vleže na tla. Sredi ceste moja mula leži na tleh. Da ne govorim o tem,da se najraje igra igrico "mami se pogovarja s steno"  Ignorira me sto na uro, jaz ne vem kako ji rata da tud trzne ne z očesom, ko jo pokličem. REs so fenomeni teli naši dvoletniki.
ko najdem kak res učinkovit prijem ga sporočim, do takrat pa čimbolj mirne živce, sej jih bo minilo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Smrkla nevzgojena
18.10.2006 22:10:39   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Magi*
se bo pa, upam, kmalu obrestovalo vse tisto prigovarjanje in poskusi preusmerjanja pozornosti.


Se bo, se bo, samo vztrajna in potrpežljiva bodi user posted image .

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: smrkla nevzgojena
19.10.2006 9:46:50   
diva 4
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Samo je pa res, da če se otroka sproti ne vzgaja, lahko vse skup uide z rok. Meni moja tašča vedno pravi, da se otroka vzgaja do tretjega leta, prevzgaja do šestega leta, potem pa imaš, kar pač imaš.



Se kar podpišem pod Albino .Pa pod drugi post tudi.Doslednost , doslednost , doslednost je potrebna . Pa če je treba otroka 100× odstranit s kraja zločina  ,ga pač 100× odstraniš.Jaz imam punčko staro 3leta in 5 m,ter fanta starega 16m, pa grem lahko brez problemov z obema naenkrat v trgovino.Pa naj bo to mesečni nakup špecerije ali nakup oblačil oz. obutveuser posted image .
Je naša navihanka tudi že naredila štalo , ko smo kupovali sandale za njo.Pa je sledila kazen- ni dobila že obljubljenega sladoleda.Kot zgleda je kazen zalegla.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: smrkla nevzgojena
19.10.2006 11:50:50   
sonjaka
Ja, tudi moja dvoletnica je podobna, samo to je normalna faza v razvoju. Vsi dvoletniki so trmasti, ker je to njihov način osamosvajanja. Nekaj manevrskega prostora jim moramo pustiti; nekatere stvari pa morajo imeti jasno mejo, ki jo morajo poznati. Jaz sem imela zadnjič s tamalo v trgovini tudi cel cirkus - ji "ne smem" nič rečt, ker se gospodična takoj na tla uleže, pa naj bo to sredi trgovine, ceste...takrat ji pač preusmerim pozornost, ali jo ignoriram, če pa to ne zaleže, jo pač popokam in gremo.
Sem hotela samo pripomnit glede plavanja, telovadbe ipd. Ali je v vrtcu? Moja je v vrtcu in na telovadbi ali nekih takih aktivnostih, kjer je drug odrasel v glavni vlogi, tako presneto poslušna in ubogljiva (kolikor ji pač pozornost znese). Me je skoraj kap, ko sem jo gledala na telovadbi, kako lepo sodeluje; ali pa na odprtih dnevih v vrtcu. Mislim, da jim to da vrtec - se bolj naučijo počakati, poslušati...seveda, če je pa mami zraven se pa začnejo takoj drugače vesti.
Naj ti bo v tolažbo, da se otroci najbolj trmijo, izsiljujejo ipd. v bližini ljudi, ki jih imajo najrajši. Bo pa minilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: smrkla nevzgojena
22.10.2006 11:52:21   
dory
Ua Lara temule zdele sem se rahlo nasmejala..no bolj tvojemu pisanju, cemu drugemu niti ne,saj imamo podobne izpade tudi pri nas...

Ceprav moram rect,da je cist odvisno od dneva...vcasih se me drzi in lepo hodi, vcasih se mi za vsako stvar vrze na tla...in brez pametovanja in malo kmecke logike jst nardim isto...primem in nesem ven iz trgovine ali kjerkol pac sva, takoj domov in ali v sobo ali spat...zanimivo,da potem,ko vidi,da mislim resno ne vztraja vec :)

Skratka to so obdobja ( upam ) in le striktnost jih bo spravla na prava pota...to da je ali ni vzgojena pa se ne mors govort, saj je ravno zdej v fazi vzgajanja in testiranja tvojih meja...cez cas se bo pa pokazal,kolk si bla efektivna..no kolk smo ble efektivne :)

cmoka obema princeskama..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: smrkla nevzgojena
22.10.2006 15:04:33   
popek
Jaz imam dva. Hčerka je stara malo manj kot 3 leta, sin pa skoraj 10 mesecev - se pravi, da je starostna razlika zelo podobna tvoji. Veliko sem sama z njima in še na misel mi ni prišlo, da bi šla samo z enim v trgovino ipd. Vedno gremo vsi, če situacija tako pač nanese in ne spomnim se, da bi imeli kdaj kakšne večje probleme.
Moj nasvet - Dolgoročno gledano, bolj se prilagajaš otroku, bolj si stvari zakompliciraš. Probleme rešuješ tako, da se z nimi soočaš in ne tako, da se jih izogibaš. Saj tvoja princeska mora čim prej spoznati, kako naj se v trgovini in drugod obnaša. Kaj je zate in za družbo sprejemljivo in kaj ne.
To, da je dveletnik trmast in uveljavlja svojo voljo, ti dam povsem prav. Ampak moraš biti močnejša (ne fizično) in se ne smeš pustit sprovocirat na ta način, da ga udariš oz čist popeniš.
Moj nasvet - V takih situacijah se skuliraj in ukrepaj. 2X jo opozori oz. povej, da se tako ne bo obnašala, drugače bo sledila kazen. Če te ne upošteva, moraš kazen nujno izpeljati. Zato je najbolje, da zagroziš s čim takim, kar boš lahko tisti trenutek izpeljala in to narediš najbolje brez besed in mrtvo hladno. Pri nas najbolj pali osamitev v sobi. Na javnih mestih, obiskih ipd. pa enostavno spakiramo in gremo domov, včasih tudi ne dobi posladka ipd. Do sedaj sem to morala storiti samo kake 4x in sedaj zaleže le opozorilo. Če boš pa samo grozila, vpila in tepla ti pa garantiram, da boš imela non-stop probleme.
In začni čim prej, da ne bo prepozno.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?