|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 20:40:19   
skuštrana
Jaz sem Juula tule izpostavila predvsem zato, ker on piše točno o tem. Da otroke ne moremo vzgajati po nekakšnih metodah, ampak jih moramo sprejeti kot normalne ljudi, ki imajo iste občutke in hotenja kot odrasli. V preteklosti so bile vedno znova moderne nove metode vzgoje, AP pa ni metoda, je stil razmišljanja, filozofija (kot je že Raho povedala) in AP ne moreš kar postati ker si prebral knjigo dr. Searsa ali pa J. Juula, AP moraš čutiti, živeti s tem prepričanjem in ga zagovarjati.
Primoza, vidim, da vajina filozofija vzgoje ni AP in da se z njim ne strinjata najbolj, ampak nič zato, kajti vsak dela tako kot njemu odgovarja..In njegovemu otroku.
Vendar pa jaz na tem forumu res ne potrebujem ljudi, ki me bodo prepričevali da ta filozofija vzgoje ni ok. Če bi želela vzgajati drugače ne bi bila na tem forum, bila bi kje drugje. Kjer so isto misleči kot jaz.


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:05:04   
Primoza
Zakaj ni, delamo zelo spontano in po občutku, saj to je tudi osnova AP. Ne upoštevamo prav nobene knjige. Verjetno so same osnove razumevanja AP nekoliko različne, oziroma si jih vsak razlaga po svoje. Meni se že zdi odkar se je tole pojavilo in sem malo pregledal zadeve,  da delam po principih AP, morda še malo po Gandhijevem principu vodenja z zgledom.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:09:37   
Anonimen
Zgled mora biti, zgled smo, če želimo ali ne! Ne glede na to, kateri vzgojni teoriji ali pa filozofiji si privržen.

Meni so najbolj originalne tiste - npr.: Oče preklinja, sin ga posnema. Sin dobi zaradi tega zaušnico ali pa se oče na veliko čudi, le kje se je otrok naučil preklinjati.


Sam to še dam zraven:
Zaboravljamo da je naše ponašanje najbolji uzor djetetu.
Djeca uče iz primjera, a ne iz onoga što govorimo. Roditelj koji udari dijete jer je ono nekog udarilo i kaže mu da je to loše, zapravo uči dijete da je udaranje u redu, barem za one koji imaju moć. A roditelj koji na probleme odgovara mirnim rješenjima uči dijete kako postati miroljubiva odrasla osoba. Takve situacije su sjajna prigoda da pokažemo djeci prave vrijednosti, jer oni uče najbolje kad uče o stvarnim problemima u stvarnom životu.

Napisano pri AP na www.roda.hr

< Sporočilo je popravil raho -- 3.2.2007 21:17:18 >

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:20:47   
skuštrana
Primoza, če je tako, potem si več kot dobrodošel.user posted image
Vendar potem ne razumem nekaterih tvojih anti postov...Pa tisto o komercializaciji in takšne stvari. Če si res AP nas zagovarjaj, na pa limat postov zakaj pa AP ni dober in da je samo še en komercialen način vzgoje..user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:22:43   
Anonimen
skuštrana - brez zamere - ampak saj vsak vzgojni princip in vsako vzgojno teorijo skomercializirajo. Že od začetka krščanstva naprejuser posted image . Krščanski princip vzgoje je bil prva komercializacija vzgoje.

Žal, v takem svetu živimo. Ljudje pa "padamo" na komercialne poteze.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:29:55   
skuštrana
Raho, saj vem..Ampak meni se AP res ne zdi tako zelo skomercializiran, ker potem bi ga sledilo več ljudi, pa sama vidiš kako je..O njem ni veliko knjig, o njem se niti ne govori. Če pa poskusiš, si pa zatret že v kali. Kaj pa vem, jaz temu ne bi rekla ravno komercializacija.
Sem si ravno kak mesec nazaj ponovno sposodila Searsovo knjigo in ne boš verjela v knjižnici jo imajo že kar dolgo, pa je še vedno kot nova. Imam občutek, da je ni prebral še nihčeuser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:35:09   
Anonimen
AP ni skomercializiran v Sloveniji. Na Hrvaškem je. Da o ZDA ne govorim. In prav zaradi komercializacije se potem pojavljajo ekstremi, o katerih govori primoza. In potem je seveda "normalno", da se nekateri ljudje zgražajo, ker spoznajo samo eno plat.

Vidiš, zato pa jaz želim, da se o AP govori kot o filozofiji, ki se jo moraš naučiti in jo moraš živeti in raje kot o idealih govorim o načelih.


(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:37:58   
Primoza
Ja samo to filozofijo vzgoje ima vsaka žival. Samo človek jo je izpridil z umetnimi teorijami, ki ga še bolj odvračajo od tistega bistva vzgoje: da preživi čim več, čim močnejših in čim sposobnejših  osebkov iste vrste.

< Sporočilo je popravil primoza -- 3.2.2007 21:44:00 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:47:39   
Seven*
Za vse, ki mogoce niste prebrali opozorila.



Kot smo vsi lahko opazili, je na tem forumu nastala prava vojna med tistimi, ki zagovarjajo AP in tistimi ki ne. Povdariti zelim, da to nikakor NI NAMEN tega foruma. Pravzaprav je bil narejen z namenom, da bi tisti, zagovorniki lahko nasli tukaj podobna mnenja in PODPORO, ne pa vedno novih podtikovanj.

Od zdaj naprej - OPOZARJAM, bomo tukaj komunicirali:

-konstruktivno
-SPOSTLJIVO
-vsebinsko primerno

Vsakrsna namigovanja, posmehovanja bodo BRISANA. Ce bo tema zasla v napacno smer, bom temo zacasno zaklenila, dokler se zadeva ne umiri, tako kot sem to storila vceraj.

Se nekaj. Vsak, ki sodeluje, pa ne pozna AP, naj si prosim prebere teme, ki so pripete zgoraj. Sele potem naj se vkljucuje v debato.

Od sedaj naprej bo forum STROGO MODERIRAN.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:49:25   
skuštrana
Raho, glede Amerike sicer ne vem. Imam sicer kolegico Američanko, ni nikoli slišala za AP.
Vem pa glede Hrvaške, moj mož je Hrvat in smo živeli nekaj časa živeli tam. Na Rodi se sicer zbira kar nekaj AP freakovuser posted image , ampk res ne moreš govorit o komercializacijiuser posted image
Jaz sem živela na Reki, okoli mene je bilo kar veliko mladih mamic. Vse so dojile 1 mesec, ker jim je potem kao zmankalo mleka..Pa, ja..Čisto vsem. Naj ti povem še, da je na Hrvaškem še vedno zelo prisoten avtoritativen tip vzgoje, kjer ja oče bog i batina..Tole kar vidiš na Rodi na AP je samo 0,001 procent vseh staršev...Torej res ne moreš govorit o komercializaciji. Da ne govorim o tem, da na Hrvaškem ima vsak 4 stanovalec adsl priključek..Da jih polovica sploh ne ve kaj je to forum...
Naj ti še povem, da če bi jaz svoji okolici na Hrvaškem ( v velikem mestu, ne kje na selu) razlagala o AP starševstvu bi me poslali na Rab - tam je namreč ludnicauser posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:51:02   
Anonimen
primoza: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Točno to. Zadel si bistvo.

Teorije vzgoje so izpridile človeka. Če gledamo živali, je slika tako jasna, ljudje pa smo tudi, samo živali z razvito inteligenco. In prav ta nam je vzela tisto prvobitno - nagon za sočloveka oz. za obstoj vrste.

Zakaj samo redke živali svojega mladiča takoj po rojstvu zavržejo (ponavadi, če je leglo preveliko, zavržejo najšibkejšega, ki ima najmanjše možnosti za preživetje)?

Enostavno bom povedala:
Jaz, moj mož in najin otrok tvorimo družino. Družina mora biti povezana, če želi obstati. In ne gre za nikakršno žrtvovanje za otroka. Midva sva ga želela, midva ga imava in midva želiva, da raste ob naju in ne ob babicah in dedkih ali varuškah. To ne pomeni, da sva z njim 24/7, to ne pomeni, da zanj klativa zvezde z neba (no, včasih), to ne pomeni, da ga bova vzgojila v egoistično bitje. To pomeni samo eno: Da sva zanj vedno, ko naju potrebuje tam. Da sva se pripravljena odpovedati (ali odgoditi) lastnim željam. To enostavno pomeni, da želiva, da raste ob naju, da se že sedaj zaveda, da sva njegova opora in njegov varni pristan, ko ga bo zaneslo na odprto morje življenja.

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:52:50   
skuštrana
Enostavno bom povedala:
Jaz, moj mož in najin otrok tvorimo družino. Družina mora biti povezana, če želi obstati. In ne gre za nikakršno žrtvovanje za otroka. Midva sva ga želela, midva ga imava in midva želiva, da raste ob naju in ne ob babicah in dedkih ali varuškah. To ne pomeni, da sva z njim 24/7, to ne pomeni, da zanj klativa zvezde z neba (no, včasih), to ne pomeni, da ga bova vzgojila v egoistično bitje. To pomeni samo eno: Da sva zanj vedno, ko naju potrebuje tam. Da sva se pripravljena odpovedati (ali odgoditi) lastnim željam. To enostavno pomeni, da želiva, da raste ob naju, da se že sedaj zaveda, da sva njegova opora in njegov varni pristan, ko ga bo zaneslo na odprto morje življenja.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Se podpišem...


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:56:49   
Primoza
No pa smo se počasi premaknili s teorije v prakso.user posted image


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 21:59:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: primoza

No pa smo se počasi premaknili s teorije v prakso.user posted image




Ko imaš enakovrednega in spoštljivega sogovornika, ki zna debatirati, je to tako enostavno...user posted image

Ja, pa še nekaj me zanima. Zakaj tisti, ki imajo toliko proti AP mislijo, da AP izključuje očeta. In da smo tiste, ki se držimo vsaj nekaterih od 8 načel APja, čudne in da imamo otroka za kompenzacijo z nečim drugim (kaj jaz vem, s travmami iz otroštva, kompenzacijo za partnerjevo ljubezen...).

< Sporočilo je popravil raho -- 3.2.2007 22:03:54 >

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:12:26   
mimica
Ja, najboljše je, da ko enkrat ženska rodi še samo izpolnjuje otrokove želje, nič ne misli na sebe ter druge, svojih potreb pa tak več ne sme imet. Mene samo zanima kaj bo pri vas čez par let. Mogoče boste takrat na forumu Kaj sem naredila narobe pri vzgoji ? Nočem bit nesramna, ampak...
Prosim vas lepo ženske. sama sem mama z dušo in telesom, pa otrok spi v svoji sobi, se je nehal dojit pri 10.mesecih , sem rodila z CR kar sploh ni po mojih željah ( sem pa srečna ter vsak dan zahvalna, da je živ moj otrok in na koncu koncev tudi jaz ), NOČE spat v najini postelji ter je že bil kakšen dan brez mene, smo ga ogromno prenosli zaradi krčov tako, da ga še danes moram nosit da zaspi in me moja hrbtenica že pošteno boli . Sem kdaj pa kdaj egoistična ter mislim kdaj tudi na sebe, kar mislim, da ni nič narobe. Je pa nekaj : ljubim svojega otroka z vsem svojim bitjem in bi za njega v trenutku umrla. Ne mislim pa se za njega odrečt svojemu zadovoljstvu kot ženska ter bit samo mati. Uživam z njim, ampak uživam tudi s svojim možem, prijateljicami na kavici  ter v  svojem  poklicu.
Otrok mora kdaj doživeti tudi, da se mu vse želje ne izpolnijo, da imaš kdaj tudi slab dan, da ljudje kdaj pa kdaj povzdignejo glas. Ste kdaj pomislile na to kaj bo z otrokom, ko bo prišel ven v resnični svet ?
jaz z veseljem otroka pustim pri babici ( tudi za več ur ) in z veseljem gledam kako se kljub temu razvija v zadovoljnega, nasmejanega, samostojnega človeka. Mislim, da vsak starš opravlja čudovito službo, eni tako drugi drugače, žalostno pa je, da nekateri mislijo, da so zato superstarši ( vsaj jaz ima takšen občutek tu ).Za mene je vsak starš naredil super delo, če lahko pošlje otroka v resnični svet ter vidi, da je vzgojil otroka v trdnega, samostojnega, zadovoljnega človeka. Predvsem pa srčnega človeka.
Ne dvomim, da opravljate 100 % čudovito delo, da ste verjetno vzor vseh mamic ( in to mislim resno , ampak ali bo otrok tudi samostojen ob vsem tem? Ali bo pripravljen na svet, ki ga čaka zunaj in zna bit včasih presneto krut ?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:22:43   
Seven*
Mimica, mislim, da se vsak stars sprasuje te stvari. V svojo vzgojo moras vedno malo dvomiti, ze zato, da se trudis vzgajati, pa tudi zato ker so otroci zelo razlicni med seboj.

Ravno danes sem imela obisk ene mamice, ki je dojila svojega fantka do cetrtega leta, fant je zdaj star 6 let in se vedno spi pri njej. Mamica pravi, da je bila delezna veliko veliko kritik. Ce pa poslusa zdaj uciteljico v soli, druge starse, pa so vsi mnenja, da je fantek izjemno socialno razvit, samostojen in inteligenten. Prav nobenih problemov ni z njim. V nicemer ne izstopa. Glede na napisano, verjetno mamica ni naredila skode, ce je sledila nacelom AP. Kvecjemu dosegla mogoce kaksen pozitiven ucinek.

Otroci so zelo razlicni, tako kot smo razlicni starsi. Nekateri rabijo nekoliko vec blizine, zakaj bi jim na silo vzeli nekaj, kar tisti trenutek se potrebujejo?

Krut svet. Ja, se strinjam. Ampak naj jih boljse pripravimo na krut svet kot tako, da bodo samozavestni in samostojni. Krut svet jim lahko predstavimo tudi na drugacen nacin. Ce smo pristasi AP se ne pomeni, da ne vzgajamo, dalec od tega.

Sicer bo pa cas pokazal kako in kaj.. Vsak po svoje upa, da dela najboljse svojemu otroku. In prav je tako..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu mimica)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:25:30   
Anonimen
Mimica!
Če bi si bila prebrala tisto, kar sem napisala nekaj postov više, potem ne bi bila pisala tega, kar si. Že prej sem enkrat omenila, da prosim, da si ljudje, ki želijo voditi debato, stvari preberejo, ne pa, da pišejo lastna mnenja brez tega, da bi prej prebrali vse, kar se je tukaj napisalo.
Ja, in tudi jaz sem žal morala roditi s CR, ker ni bilo druge variante, pač se je po 12 urah umetnih popadkov stvar zakomplicirala.
Zakaj dojim svojega otroka (še vedno) - ker mi tako paše in ker se zaradi tega ne čutim prikrajšane za popolnoma nič.
Zakaj otrok spi z nama v postelji? Ker nam tako paše in ker je pač tak otrok, da potrebuje najino bližino.
Oba hodiva v službo. Moj mož je celo bil 4 ure na porodniški od otrokovega 2,5 meseca, ker se drugače pač ni dalo urediti.
Tudi moj otrok je pri babicah in dedkih, ker želim, da so del njegovega življenja.
Tudi jaz grem na kavo s prijatlejicami ali z možem.

Ampak kar je najpomembneje - ravnam se po otrokovih potrebah. Če ne želi, da zjutraj takoj grem v službo, pač ostanem tiste pol ure doma. Če je bolan, ne grem ven ali pa na kavo s kolegicami. Če vem, da ob meni najlažje zaspi, skušam stvari urediti tako, da sem preden gre spat, doma (četudi se bom morala v dveh dneh dvakrat peljati v LJ). Ko je bil dojenček in sem morala v službo, mi ga je mož nosil v službo, da sem ga podojila. Ko je bolan, grem na dopust ali na bolniško. Skrbim, da po nepotrebnem ne joče. Na dopust ne grem brez njega, sama z možem, ker je premajhen, da bi razumel.

In ni problem v ničemer drugem, samo v dejstvu, da nekatere pač tega ne želite razumeti oziroma vedno najdete nekaj, da lahko kritizirate ali napadate posameznike, ki niso takšni kot vi.


Zdaj me pa zbriši, Seven

< Sporočilo je popravil raho -- 3.2.2007 22:27:16 >

(odgovor članu mimica)
  Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:31:18   
lenika
Zakaj je pa moj post zbrisan? Očitno se lahko tukaj oglašajo samo nekateri in se od tu poslavljam.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:33:22   
Anonimen
LENIKA ZARADI TEGA:

IZVIRNO SPOROČILO: Seven

Za vse, ki mogoce niste prebrali opozorila.







Kot smo vsi lahko opazili, je na tem forumu nastala prava vojna med tistimi, ki zagovarjajo AP in tistimi ki ne. Povdariti zelim, da to nikakor NI NAMEN tega foruma. Pravzaprav je bil narejen z namenom, da bi tisti, zagovorniki lahko nasli tukaj podobna mnenja in PODPORO, ne pa vedno novih podtikovanj.

Od zdaj naprej - OPOZARJAM, bomo tukaj komunicirali:

-konstruktivno
-SPOSTLJIVO
-vsebinsko primerno

Vsakrsna namigovanja, posmehovanja bodo BRISANA. Ce bo tema zasla v napacno smer, bom temo zacasno zaklenila, dokler se zadeva ne umiri, tako kot sem to storila vceraj.

Se nekaj. Vsak, ki sodeluje, pa ne pozna AP, naj si prosim prebere teme, ki so pripete zgoraj. Sele potem naj se vkljucuje v debato.

Od sedaj naprej bo forum STROGO MODERIRAN.



LEMAVRICA, ZATE PA NE VEM

< Sporočilo je popravil raho -- 3.2.2007 22:34:43 >

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:35:03   
Seven*
Vsi odgovori na izbrisana sporocila bodo prav tako brisani, ker je brez pomena, da ostajajo v debati, ce ni reference.

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:35:54   
Primoza
Ljudje ampak ali je enim res težko malo prebrat vse skupaj, če se že hočejo vključiti v debato. Nikjer ni napisano da tisti ki se ne drži 8 smernic da je zanič. Če se poglobite v debato, za kar je treba kakih 15 minut opazite, da je bistvena vzgoja s srcem, po nagonu, občutku ali kakorkoli se že to izrazi.
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:40:59   
bobek05
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Teh osem idealov je
- priprava na porod DA
- emotivna pristopnost DA
-dojenje NE user posted image
-nošenje DA (ga še zdaj pri njegovih 12,5kg user posted image )
-skupno spanje DA (smo ga razvadili, pa kaj...)
-izogibanje daljše odsotnosti od otroka DA (največ je bilo 3/4 dneva - za silvestrovo, ko sva ga pustila pri babici)
-pozitivna disciplina SE TRUDIVA
-ravnotežje v družinskem življenju DA
Torej, drage moje, če se najdete tu, potem je to forum za vas, drugače pa je RR hvalabogu ogromna in je prostora dovolj za vse. A, ne?



Ma ne vem, včasih se mi zdi, da ga kje pobiksava pri vzgoji in potem je stvar veliko težje popravljat, ampak se vsaj nekaj naučiva iz napak in sčasoma je lažje... Upam trdit, da nama zaenkrat  še kar uspeva, čeprav moram priznat, da je biti starš včasih najtežji poklic na svetu...

< Sporočilo je popravil bobek05 -- 3.2.2007 22:44:00 >


_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:44:27   
Primoza
Ko smo že pri nošenju, a "velja" tudi v nahrbtnikuuser posted image ?

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:45:43   
Seven*
Bobek, biti stars je hudo zahtevna zadeva, vsaj meni. Nikoli ne ves tocno kje si in kaj je prav, ter kaj ni prav.

Primoza, nahrbtnik je pa itak zakon! user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: osem idealov povezanega starševstva
3.2.2007 22:48:46   
Primoza
Ja, no glede na to da smo gorniki je nahrbtnik naše prevozno sredstvo do tretjega leta ali kakih 16 kg.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 4 [5] 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?