|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pejd nazaj v Maribor
25.4.2007 23:29:08   
Anonimen
Men je kul LJ..in folk.. in Mb tud.. najbolj smotano pa bi se pocutu v Celju.. tm mi je vse nekam bizarno..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 6:09:54   
lenika
Meni je pa najbolj kul belokranjski folk. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 7:28:27   
srki
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Najbolj zaprt folk pa je ravno na dolenjskem.. user posted image



A res? Tega pa še nisem slišala ali doživela. A niso Dolenjčki znani veseljakiuser posted image ?

Drugače pa vem, kako sem se grozno počutila, ko sem prišla v sredno šolo in bila v internatu. V šoli ali drugje so se iz naše govorice vsi norca delali in nas oponašali, ma tudi približno ne tako, kot govorimo.

Takar so se mi pa ljubljančani in njim podobni zelo zamerilo.

No, sedaj pa na vse to gledam čisto drugače.

In sodelavke me skozi "prosijo", naj govorim po "naše", v narečju, ker me je tako fajn poslušatuser posted image .

Samo ne morem, ker me potem stranke ne bi kaj dosti razumeleuser posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 8:32:53   
Taula
Jaz pa nikoli nisem imela problemov da me ne bi sprejeli ljubljančani.user posted image

Zdi se mi pa da so ponavadi pravi žabarji (tisti ki so že nekaj generacij tu) manj snobovski kot tiste kokice, ki se iz vasi preselijo v Lj, postanejo šmeke in mislijo da so boga prijele za jajca in se imajo za nekaj več.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 8:46:22   
romy
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Najbolj zaprt folk pa je ravno na dolenjskem.. user posted image



In po čem ti to sklepaš user posted image

Ravno dolenjci smo najboljši, daj kakšno dobro besedo za nas, že tko nas imajo za ....user posted image
Kot je napisala že ena punca pred mano, če se spomnim srednje šole, mislim groza, so se ljubljančani nam smejali kako govorimo, pa nas oponašali,...ej, stara jaz saj vem da krava ni vijolčna user posted image
Mislim to pa je to much. Ne bi pa zgubljala besed o njihovem obnašanju in govorjenju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 8:48:09   
romy
Ja, drugače so meni najbolj všeč kot osebe in govorica: belokranjci, primorci in štajerci.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 8:52:34   
Julija08
Meni so pa po govorici najbolj všeč belokranjci, prekmurci (čeprav jih nič ne razumem user posted image ) in korošci. Pa tudi notranci in dolenjci.
Niso mi pa všeč štajerci in primorci.

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 8:55:37   
muška
ce se en po LJ vozi z MB tablicami, se ne bod zgodilo nic .. ce bo pa en v MB se vozil z LJ tablicami, je pa ze nevarno (da kaj naredijo avtu).


A to pa ne bo držalo! No v času tekme oz. teh derbijev možno(ampak tukaj je nevarnost tako v LJ kot v MB samo v primeru, če nabašeš na t.i. "navijače"), ampak kar tako sredi ljubega dne pa nikakor!
Je imel moj mož 3 leta Lj registracijo tukaj v MB, pa NIKOLI nič, sestrin fant se je 6 let vozil k nam v MB pa NIKOLI nič!


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 8:55:52   
cuma
No, jaz sem se v času študija v Lj največ družila in najbolj štekala s primorci in Štajerci ... no pa z eno ful fejst prekmurko. Živela pa sem v apartmaju z 11 ljudmi iz različnih koncev.
Tjazy: Dolenjcev pa se najbolj spomnim po igricah na rač. cele dneve in oboževanju cvička cele noči user posted image . No ja, tudi jest so šli včasih user posted image .

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 9:11:14   
srki
Romy user posted image .

Drugače pa je meni zelo všeč koroško narečje. Pri nas je en tipson, ki se je preselil iz Koroške k nam, to že kar nekaj let nazaj, pa mi ga je tako super poslušat, pa še nasmejem se mu, ker je res veseljak in dobrovoljček!

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 10:05:11   
mišk
.. najbolj smotano pa bi se pocutu v Celju.. tm mi je vse nekam bizarno..

No, takih izjav mislim da bi se lahko vzdržali. Očitno ni tle nobenga Celjana.
Kak Slovenci ne bi sovražli nekih priseljencev, če pa mamo že za svoje sorojake in kraje v naši državi take butaste komentarje!!!!!

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 10:42:25   
kalbo
Na kaj podobnega človek naleti v Mariboruuser posted image . Spizdi čujuser posted image

Lokal patriotizem in nestrpnost sem od nekdaj preziral.

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 10:55:00   
Anonimen
Jaz pa obožujem Prekmurje.user posted image
Gorenjska mi je pa podn. Verjetno zato, ker tu živimuser posted image . Se mi zdi, da smo mi najbolj zaprtiuser posted image - tudi med hribeuser posted image .

(odgovor članu kalbo)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 11:13:58   
Jutra
Muška, kaj češ, eni so lokal idioti. Pardon patriotiuser posted image

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu muška)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 12:33:37   
Taula
Konec šestega stoletja so prišli Slovenci na sedanje ozemlje in sicer  pod
ljubljanski grad. Gradu takrat seveda še ni bilo, bili pa so  kažipoti za
posamezne  slovenske pokrajine: Štajersko, Koroško,
Gorenjsko, Primorsko,  Notranjsko, Kočevsko, Dolenjsko, Belo
krajino,Zasavje,Prekmurje  in  še katere. Slovenci so se odpravili vsak v
svojo smer,  tisti pa, ki niso znali brati,
*so pa ostali pod hribom ...  *

Evo..zgodba kako so nastali ljubljančani. Sem jo danes dobila na meil.user posted image


_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Jutra)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 12:54:49   
romy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   ta pa je dobra, ja

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 13:03:42   
srki
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu romy)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 13:45:29   
vista
user posted image

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 13:54:21   
muška
škoda da tega nisem vedela včeraj, bi ji zdeklamirala user posted image user posted image user posted image user posted image

No ampak vseeno , mojmu šefu se je to zdelo takoooo smešno in takoooo dobro in takooo zabavno, da o tem zdaj govori že skoraj  cel MB in mislim, da zelo stremi k temu, da me kmalu spet pošlje v Lj  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vista)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 14:05:39   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: Taula

Konec šestega stoletja so prišli Slovenci na sedanje ozemlje in sicer  pod
ljubljanski grad. Gradu takrat seveda še ni bilo, bili pa so  kažipoti za
posamezne  slovenske pokrajine: Štajersko, Koroško,
Gorenjsko, Primorsko,  Notranjsko, Kočevsko, Dolenjsko, Belo
krajino,Zasavje,Prekmurje  in  še katere. Slovenci so se odpravili vsak v
svojo smer,  tisti pa, ki niso znali brati,
*so pa ostali pod hribom ...  *

Evo..zgodba kako so nastali ljubljančani. Sem jo danes dobila na meil.user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 14:28:05   
pety78
No, jaz pa vam vsem skupaj povem, da ni važno ali si štajerc, dolenc, prekmurc, gorenc,... važno, da si zdrav! user posted image user posted image user posted image user posted image

Drugače pa je meni Celje SUPER! Celjani tudi! Odraščala sem na Koroškem, v srednji šoli in vse počitnice v otroštvu pa sem preživela v Celju, ki je bil moj drugi dom. Študirala sem v Mariboru, tam ostala še nekaj let po študiju, sedaj sem pa v Ljubljani, ker sem si našla enega z Gorenjske, kamor se zelo pogosto odpravljamo na obiske. Skratka obdelala sem pol Slovenije.user posted image S prekmurci, dolenci in primorci smo pa žurali v študentskih časih. Ni pa nekih bistvenih razlik v populaciji, vsak posameznik je pa itak unikat. user posted image


_____________________________



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 14:38:55   
arielca
Lokal patriotizem tudi meni ni všeč. Pomemben mi je človek, ne glede na to, od kod je in kje živi.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 14:49:04   
Anonimen
No, pa se enrkat, me je vrglo ven user posted image

Tale vic je pa za moje pojme podn od podna. Hm, zakaj je potemtakem v Lj najvec izobrazenih? Res smesno, ha ha.

Pa se kar se krav tice - ves romy, nazalost imamo v Lj kmetije kar sredi mesta in se predobro poznamo predvsem vonj po gnoju, krave pa tut vemo, kaksne so.

SE pa strinjam, da je v LJ ogromno snobov, zafnanih platinastih/crnolasih "lepotic" itd. In da nekateri govorijo obupno.

LP, Ribica

(odgovor članu arielca)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 14:59:44   
romy
Opala, sem cel dan čakala da se kakšna ljubljančanka oglasi user posted image  

Ja no, pa saj ni letelo nate, ampak tili zaafnani snobi pa sigurno ne vejo kako krava zgleda user posted image  Brez zamire, just a joke.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Pejd nazaj v Maribor
26.4.2007 15:17:31   
Gina
Meni pa te reči niso smešne, prej zelo žalostne. Pa kaj morate na njihov nivo past s takimi vici? Meni v bistvu tak vic veliko pove o človeku, ki ga napiše, izgovori. Pa kako misliš, da bomo mi mislili, da si res kaj boljša od tiste kure, ki ti je nekaj tako grdega rekla, če take  vice prijavljaš?

V resnici jaz vzamem, ko v Mb. za mano kdo pripomni, da sem žabarka, to za kompliment, hkrati si pa nazorno predstavljam, kako mu iz možganov rinejo plesni, in tako se ne morem niti jeziti nanj. Mogoče bi ti lahko enako naredila s tole bejbo, ki je tako zakompleksana, da mora poniževat, da bi lahko bila srečna. Zihr ni vse ok z njenimi možgani, torej je primerjava s plesnijo na mestu.

Veš, jaz imam pa groooozno slabe izkušnje z Mb. Moj lubi je od tam in posledično gremo k tašči na obisk. Toliko grdih reči, poniževanj, trobljenj, ko si v avtu z Lj. registracijo, kazanj srednjih prstov, kot se mi je zgodilo v Mb., se mi nikjer še, pa ne glede na to, v katerem koncu Evrope sem hodila. Me je pa strah vozit se z lj. registracijo tam, v resnici je nevarno. V trgovini so se tudi že proč obrnili in se delali, kot da ne stojim poleg. Enkrat mi je ena prodajalka rekla, da me ne razume, pa ob tem da v Mb. ful pazim, da ne zavijam totalka ljubljansko. Nihče mi še na notranjskem, kjer živim in govorijo ravno tako totalen dialekt, mnogim težko razumljiv, ni rekel, da me ne razume (pač niso tolk primitivni). V Mb. pa so.

Nasprotno pa sem v Lj. spoznala kar nekaj štajercev in niti enega še nisem slišala, da bi imel slabe izkušnje. Veš, jaz nisem vedela, da bi naj bil kdo sovražen do nas ljubljančanov ali da bi mi morali biti do njih, (kot Mb. razvijajo v domačem kraju že ob izrazih žabar, obraznih izrazih ob omenjanju ljubljančanov...., ker se to v ljubljani v družinah ne dogaja), čisto nepoučena sem bila od družbe in od staršev. Ljubljančani večinoma niso zakompleksani zaradi Maribora, sploh se ne ukvarjajo s tem. Lj. ima ljudi iz vseh koncev in jemlje se jih za ljubljančane. Nikoli ne bodo komu rekli pritepenec, še pomislili ne bodo, prej imajo radi raznolikost in se jim zdijo dialekti zanimivi in lepi. Lj. ima v resnici edino malce grdo naravnanost do ljudi iz drugih republik, to sem pa že doživela, da je kdo kaj rekel, kar se mi tudi ne zdi prav, poznam polno zelo fajn ljudi, ki tudi ne izvirajo iz naših krajev, pa kaj, svet je ena sama velika vas z veliko podobnimi dušami). Nikoli pa še nisem doživela, da bi kdo kakemu slo priseljencu od koderkoli kaj rekel in strašno mi je žal, da se ti je to zgodilo.

Še bolj pa mi je žal, da sploh kdo sebe ceni toliko bolj kot kogarkoli drugega. Ljudje smo vsi bitja, ki smo si v osnovi precej podobna. Osnovna stvar je spoštovanje vsakega. Šele ko zmoreš to, ti je vseeno, kje živiš in ne čutiš nobene posebne pripadnosti kraju, ker itak spoštuješ vse enako kot sebe, nihče ti ni manj ali več.user posted image user posted image user posted image Itak veš, da smo vsi prebivalci sveta, univerzuma in da je bedarije se istovetit z nalepkami ljubljančan, mariborčan... Vendar je to že "višja matematika".user posted image user posted image


p.s.: tjazy je doma iz dolenjske, zato se je hecal na svoj račun

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?